Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Bp válasza LamerGyuri (#3300) üzenetére


Bp
tag

Na ez érdekes kérdés mert jó ( BIOS-ban is).

De nemvolt igy,ezért is raktam újra a wint,mert érdekes módon 2 órával kevesebbet mutatott pár napig,BIOS-ban jo volt ( beállítottam az időnél frissítésel,és másnap megint elment 2 órát vissza),de akkor meg nemvolt ez a megjelentési hiba avastnál.

De most lekaptam avastot,azzal amit a weboldala ajánl,de detto tanúsítvány hiba miatt nem jelenit meg képeket ,ikonokat a chrome,szóval lehet ez nem avast bibi.

(#3302) Jack Oneill válasza Bp (#3301) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Biztos nem Avast hiba,ha leszedted es akkor sem jo. Probald masik bongeszovel is.

(#3303) Bp válasza Jack Oneill (#3302) üzenetére


Bp
tag

Kiprobáltam, másnál de nem let jó.

Ujra raktam a wint,most okés,de köszi mindent.

(#3304) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Kellene majd a segítségetek, mert ismerősöm megvette kedvezményesen az avast vírusírtót, és amikor regisztrálni próbálta (emailben kapott linket meg licenc kulcsot beírta a vírusírtóba stb.) utána is azt írta ki, hogy avast free, azaz nem történt semmi változás, holnap hozza át a gépet, hogy nézzem meg, de ez mitől lehet szerintetek?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#3305) Cs1csó válasza Feri1977 (#3304) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt megírhatnád ide, hogy honnan vette, van itt aki járatosabb a fizetős kergetőkben és jobban ismeri azokat az oldalakat ahol lehet vásárolni.

(#3306) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Mar lassan mindegyik ceg kiadta a kovetkezi evre vonatkozo programjukat. Az Avast nem kapkodja el. Forumon olvastam,hogy lesz nehany ujdonsag,na de mikor.

(#3307) ƵøŁĭ válasza Jack Oneill (#3306) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mivel új portfóliójuk van . Minden hónapban kapsz új frissítést és nem lesz évre szóló verzió .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3308) Jack Oneill válasza ƵøŁĭ (#3307) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ja ertem. Erdekes,mint a win10 eseteben korulbelul. Na akkor turelemmel varom az ujdonsagokat tovabb.

(#3309) Jack Oneill válasza ƵøŁĭ (#3307) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Annyiból fura a dolog, hogy az utolsó programfrissítés 8. hó 19-én jött.

(#3310) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3309) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz utánanéztem, júniusban, júliusban, augusztusban is volt egy-egy verzió áprilisban 3(!) is úgyhogy ezek tükrében főképp hogy BETA sincs a fórumon érdekes. Amúgy nem baj, mármint szerintem 3 havonta egy új verzió bőven elég és fél évente évente valami újítás. Ami zavar, hogy nincs beta verzió az pedig jó lenne, hogy amikor jön a "stabil" az tényleg stabil legyen.

(#3311) SATA_boy válasza Cs1csó (#3310) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Te használnál béta verziójú víruskeresőt? :Y

A gép egyik fő védelmi vonala legyen csak olyan stabil amennyire ez lehetséges, egy nagyon fontos védelmi szoftver esetében értelmetlennek találom a béta verziót.
Jobb, hogy nincsen...szerintem.

(#3312) Jack Oneill válasza SATA_boy (#3311) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Inkabb a betaval teszteljek az embereken a programot,mint a teljes verzioval. Vannak,akik szeretik megnezni,mit erdemes meg valtoztatni rajta.

(#3313) Cs1csó válasza SATA_boy (#3311) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem arról van szó, BETA verzió a fórumon érhető el a regisztrált tagoknak akik az átlag felhasználónál kicsit fogékonyabbak az ilyen témára és ők szokták tesztelésre kipróbálni és ugyanitt a fórumon jelzik is felmerült hibát és amint eltűnnek a hibajelentések jöhet a stabil verzió. Gyakorlatilag kicsit olyan min a windows 10 esetén az insider program.

(#3314) Joker88


Joker88
őstag

Windows 10 64bites operációs rendszeren Avast internet Security van feltelepítve.
Semmi gondom vele, kivéve egy valami. Nem tudok a korábban már létrehozott ( másik gépen) Otthoni csoporthoz csatlakozni. Sőt,még a hálózaton lévő PC-ket sem látom a hálózati helyekben.
A többi gépeken nem Avast van, hanem ESET,illetve a WIN saját Defender-e és tűzfala. Ezeken működik az Otthoni csoport szolgáltatás, bármi fájlt elérek,módosíthatok , ami meg van osztva.. Tehát maga az otthoni csoport jól van beállítva..

Mit,és hogy kell beállítani az Avast tűzfalában,hogy gond nélkül tudjam használni az Otthoni csoport fájlmegosztásait.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3315) Boond


Boond
addikt

Avast VPN-el van valakinek tapasztalata?
Még egy dolog érdekelne, milyen okból kezdtetek el vpn-t használni?

csak érdeklődés :)

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#3316) Cs1csó válasza Boond (#3315) üzenetére


Cs1csó
félisten

Átlagos felhasználónak itthon nem sok szükség van, de paranoiásoknak tor böngészővel biztos jó de a fizetősök a jók - mármint gyorsak és korlátlan adatforgalom. Az avast milyen miőséget kínál azt nem tudom.

(#3317) Boond válasza Cs1csó (#3316) üzenetére


Boond
addikt

Ezt én is tudom. Csak jött hírlevél 50%-os lehetőségről, meg sokszor írja, hogy "ilyen is van" :D
Jó nem így...

Ezért gondoltam, hogy megkérdem. Amúgy szerintem sem feltétlenül szükséges. Persze lehetnek esetek amikor érdemes, átlagfelhasználónak is.

Amúgy egyetértek veled.

Egyszer majd lehet kipróbálom. úgy láttam van 1 hónapos lehetőség is.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#3318) pibácsi


pibácsi
senior tag

Segítséget szeretnék kérni.
Az AVAST-om eddig frissült. Most kiírja, hogy nincs elég helye és nem frissűl. Mit lehet tenni. Hiába próbálom frissíteni, félközépnél megáll. Egy korábbi biztonsági mentést állítottam vissza az XP gépen. De azt úgy mentettem, hogy akkor minden rendben volt. Már többször állítottam vissza erre az időpontra és mindíg beindúlt a frissítés.
Várnám segítő válaszotokat.

Üdv. Pibácsi

(#3319) Jack Oneill válasza pibácsi (#3318) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Avast ujratelepitest probaltad mar? Vagy ha nem akarod, akkor a program files avaston belul valahol van egy emupdate.exe Azt inditsd el esetleg.

(#3320) pibácsi válasza Jack Oneill (#3319) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszönöm a választ. Próbaként letöltöttem a pendrives frissítést, amit fel kellett installálni és azzal frissült és érdekes módon a további frissítést már a netről csinálta. Mindíg tanúl az ember.
Köszönöm a tippet, így nem kellett megpróbálnom, bár megtaláltam az Avastemupdate.exe- t, de feljegyeztem, sose lehet tudni.

Üdvözlettel: Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#3321) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Avast Free Antivirus telepítésénél, ha a Minimális védelmet (Fájlvédelem, Webvédelem) választom, az elég?
(Nem akarom a sok felesleges mellék programmal teleszemetelni a gépet..)

Köszönöm szépen!
üdv

[ Szerkesztve ]

(#3322) default. válasza default. (#3321) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm, már kaptam rá választ. (Igen.)

(#3323) Jack Oneill válasza default. (#3321) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Fajlvedelem,webvedelem eleg. Ha hasznalsz asztali levelezot,akkor az email vedelem is kell.

(#3324) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#3323) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ja es halozatvedelem is kell.

(#3325) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3324) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, a hálózatvédelem konkrétan mit csinál? Van e jelszó a routeren az elég erős lehet e? Vagy egyéb?

(#3326) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3325) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem elég gyenge próbálkozás, de konkrétan leellenőrzi, mik/kik csatlakoznak a hálózathoz, illetve igen, a router jelszavát is gondolom ellenőrzi, mennyire erős. Itt egy videó az új verzióról, talán ebben komolyodni fog kicsit.

https://www.youtube.com/watch?v=-zNxU4nuq0E&feature=youtu.be

(#3327) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az AVAST-nál van régió függőség (az Ebay-n van jó áron, 100%-os pozítív visszajelzéssel)?
A 2017-hez is jó lesz a 2016-os kód?

(#3328) viralmind válasza GEPESZ66 (#3327) üzenetére


viralmind
aktív tag

(#3329) ThePatriot


ThePatriot
csendes tag

Üdv!

Az Avast telepítésénél mennyire szükséges a böngészővédelem telepítése?
Csak mert úgy vettem észre, hogy a böngészőkben (én pl. Firefox-ot használok) általában van ilyen mód, hogy a gyanús, fertőzött oldalakat blokkolja.

Köszönöm.

(#3330) Jack Oneill válasza ThePatriot (#3329) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En hasznalom. Szerintem hasznos kiegeszito,mert suti blokkolo is van benne.

(#3331) Cs1csó válasza ThePatriot (#3329) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem nem: maga a webvédelem modul már figyeli a netet, az avast bővítménye alapvetően egy web reputációs cucc és ebben jobb a - web of trust , wot - bővítémény (voltak vele adatvédelmi problémák a google áruházból - pc- ki is lett véve de már újra elérhető goldolom változtattak az adatvédelmen és a gugli újra engedi az áruházból telepíteni)
+ érdemes a WOT mellé (ez kiváltja az avast bővítményét) telepíteni az UBLOCK ORIGIN-t (fejlesztője Gorhill) ami ad még egy plusz reklámblokkolást és egyéb skálázható védelmet is.

Ellenben az avast védett böngészőjét egy virtuális billentyűzettel CSAK bankolásra használni érdemes lehet telepíteni) tehát böngészésre gugli vagy róka de banki műveleteket erről a böngészőről végezni.

Ebben Jack Oneill-nak igaza van hogy az avast kiegészítőjében minden cookiet blokkolni lehet amennyiben ez fontos, akkor érdemes mérlegelni. az ublock originnel nem tudom hogy lehet e blokkolni a coockie-kat.

[ Szerkesztve ]

(#3332) mrszitya válasza ThePatriot (#3329) üzenetére


mrszitya
senior tag

Felesleges a telepítése. Egyedül az adathalász oldalak szűrése miatt lehet némi értelme. Persze, aki nincs otthon a kiegészítők világában (Adblock, Ublock, stb.), annak jól jöhet végső soron.

(#3333) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

WIN10 64 bit-en, a feladatkezelőben az Eset IS 16,5Mb+28,7MB RAM használatot mutat.
Az AVAST-nál ez mennyi?
Nagyon gondolkozok, hogy váltok AVAST IS-re.
Ha felrakom a 30 napos próbaverziót, s megveszem a programot, akkor a kódot ide is betudom írni a lejárat előtt?

(#3334) ThePatriot


ThePatriot
csendes tag

Köszönöm a választokat és a segítséget.
Feltettem, eddig nem érzek semmiféle lassulást.

VISZONT van valami, amire nem találok magyarázatot.
Van valami köze az Avast-nak ahhoz, hogy letöltés után eltűnnek a fájlok a gépemről?
Pl. dropbox-ról letöltöttem egy .zip fájlt, de tegnap este egy .exe fájlt is, és hiába keresem,nem találom sehol a gépben.
Több fórumot átnéztem, olyanokat írtak, hogy ki kell kapcsolni a valós idejű védelmet (wtf?) a vírusirtóban, de...
Azért is írok ide, hátha találkoztatok már hasonlóval és talán az Avast-ban van valami rosszul beállítva.

(#3335) Cs1csó


Cs1csó
félisten

(#3334) ThePatriot

Nézd meg a karantént - a táca ikonon jobb klikkre feljön egy menü ott ki lehet választani -
A fájlrendszer védelemnél a műveleteket tedd át - kijavításról - kérdés és/vagy mozgatás karanténba opcióra bár elvileg bármit is csinál előtt értesít de lehet rövid ideig van fent az ablak - ugyanott a tálcaikonon jobb klikknél van olyan is hogy - LEGUTÓBBI FELUGRÓ ÜZENET MEGTEKINTÉSE - ezt is megnézheted.

(#3333) GEPESZ66

Szia merem állítani RAM fogyasztásban a legjobb volt az AVAST. Itt egy teszt: [link]

Nálam az AVAST FREE 20 MB-ot fogysztott - 2 alap folyamattal - a legfrissebb béta verzióban van egy 3-ik folyamat - IDENTITIY PROTECTION SERVICE- ami önmagában eszik 15 MB-ot a másik kettő változatlan tehát így az új AVAST FREE anivirus kb. 35 MB-ot eszik. Alapban bővítették a védelmi képességeit - behavior shield néven + védelem. De ez még így sem vészes, és nem terheli a gépet ami fontosabb mint a RAM bár amikor a BD free 100+MB volt az gépterheléstől függetlenül nem volt szimaptikus, bár ez egyéni preferencia 8-16 GB ramok világában ez már kevésbé releváns.

Fontos valamikor január végén (talán csúsznak) ígérek a stabil verziót azt megvárnám, ha kijön akkor tedd fel a próba IS-t és ha bejön akkor válts. A kódok világában nem vagyok otthon de ha vásárolsz egy kódot onnantól számolja gondolom amikor beírod/aktiválod onnatól ketyeg vissza az óra tehát ha a próbaverzió bejön akkor sem feltétlen kell megvárni a végét - nyaggat hogy aktiváld stb. de kivárhatod a végét lényeg csak akkor vásárolj ha tetszik.

(#3336) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3335) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm, hogy fáradoztál, ilyen kimerítő választ adtál!
Lenne még két aprócska kérdésem.
Az ESET-nél nagyon egyszerű a tűzfalnál beállítani, hogy egy program exe-je kimenjen a netre.
Itt ezt szintén egyszerű beállítani?
Illetve az Eset tálcán lévő ikonjára jobb gombbal kattintva van olyan lehetőség, hogy az összes hálózati kapcsolat bontása.
Itt erre szintén van-e lehetőség?

(#3337) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3336) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de az AVAST IS legfrissebb bétáját - ez már a 3-ik tehát eléggé kiforrott nem vágja galyra a rendszert - próbáld ki, innen töltheted: [link]

(#3338) LamerGyuri válasza GEPESZ66 (#3336) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Neked csak 512MB RAM van a gépedben, hogy ennyire számít 10-20MB foglalási különbség?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3339) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
Csak úgy megjegyzem, hogy a róka kivette letiltotta a WOT-ot vezsélyesnek minősítve...

(#3340) Cs1csó válasza Tacsika (#3339) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most? Pár hónapja pattant ki a botrány, hogy a wot - web of trust - bővítmény személyre visszavezethető adatokat árul, emiatt a chrome le is vette a bővítményei közül de pár hetet újra elérhető - valószínüleg változtattak az adatvédelmi gyakorlatukon és prezentálták a guglinak és ők meg elfogadták és újra elérhető.

(#3341) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Az avast blokkolni kezdte a utorrent.exe-met amivel eddig évek óta gond nélkül mentek egymás mellett.
Hiába kattintok a mellőzés és kivételekhez adáshoz, mégis tovább blokkolja és nem engedi elindítani. Mit lehet csinálni vele, hogy jó legyen?

Üdv: Fishor

(#3342) LamerGyuri válasza Fishor (#3341) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

mégse

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3343) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Valaki megtudja-e mondani, hogy az Avast Mobile Security mennyibe kerül a Play áruházban 1 évre?

(#3344) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#3343) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Play aruhazban ott az ara,ahol elolvasod a leirast. Plusz ha belepsz a programba a beallitasokban az elofizetesek menupontban irja forintban.

[ Szerkesztve ]

(#3345) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#3344) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az áruházban pár száz forinttól több ezerig írja.
Nem telepítettem még,ezért kérdeztem.

(#3346) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#3345) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Dehogyis 7.99 dollar. Oda van irva mar.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3347) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#3346) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!

(#3348) GEPESZ66 válasza Fishor (#3341) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!Megoldódott az utorrent problémád?

(#3349) Cs1csó válasza Fishor (#3341) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia GEPESZ66 is kérdezte, hogy megoldódott e már, idáig lapítottam hátha van okosabb. Nade először is töröld le az utorrentet csinálj pl. egy rendszerbetöltéskori vizsgálatot az AVAST-al, majd az utorrent oldaláról töltsd le a legfrissebbet - fontos a hivatalos oldalról - telepítsd fel indítsd el ha ezután is gond van érdemes lenne egy kasperky rescue disc-el átvizsgálni a gépet lehet van valami egyéb huncutság ha ez nem talál gondot akkor telepítsd a revo uninstaller pro probaverzióját és távolítsd el vele az utorrentet - ez megtalálja a maradványait is lehet ott van valami gond ami a sima eltávolítás után is ott marad. Szerintem az avast-ot is érdemes lenne újrarakni - esetleg ezzel kizárni az avast hibáját -
Az avast újratelepítése után mehet fel a HIVATALOS OLDALRÓL [link]
innen az elsőt a sima utorrent néven futót az az ingyenes. Na ezek után sem megy fel akkor ehhez már nagyobb tudásúú mogulok kellenek.
Ezzel legalább ezeket a hibaforrásokat kizárod - remélhetőleg - :
- avast hiba
- utorrent hiba
- kártevő

(#3350) lufi7 válasza Fishor (#3341) üzenetére


lufi7
aktív tag

Az utorrentből a 2.2.1 tedd fel.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.