Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A "Nincs nyomkövetés"-résznél be kell-e még valamit pipálni?

(#3652) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#3651) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én anno mindent bepipáltam.

(#3653) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#3652) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Az összetevők közül a Rescue Disk-et érdemes telepíteni?
Vagy valahonnan lelehet tölteni az ISO-t, s kiírni pendrive-ra?

(#3654) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#3653) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Arrol nem sokat tudok, nem hasznaltam.

(#3655) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségem laptopján párszor előfordult, hogy gépindulás után manuálisan kellett bekapcsolni az Avast IS tűzfalát.
Az Ő gépén előtte Eset volt.
Nálam az asztali gépen korábban tiszta WIN telepítés volt, itt ezt nem tapasztaltam még.

(#3656) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Volt valami program frissítés.

(#3657) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3656) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pár napja jött ki beta tesztre és most stabilban, nálam megszűnt a GUI extrém lassú nyitódása.

(#3658) Weaver válasza GEPESZ66 (#3656) üzenetére


Weaver
senior tag

új verzió: 17.5.2303

letöltés: [link]

(#3659) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Bekapcsolt Avast mellett nem tudom megnyitni a Java Controll Panelt.Hol lehet engedélyezni, hogy ne tiltsa le?

(#3660) cyborg X


cyborg X
tag

Sziasztok!

Egy kicsit faramuci dolog ügyében írok.

Egy év egy hónappal ezelőtt mókoltam valamit, valami gépen. (Nyilván való, ha ide írok, az az AVAST-tal kapcsolatos.) Valami szolgáltatását meg akartam venni, vagy csak bele léptem a fizetési menübe, fogalmam sincs már így egy év után, de ma reggel egy SMS ébresztett, hogy szegényebb lettem 10,990 Ft-tal.
A fizetés PayPal-on keresztül történt. Hamar kiderítettem, hogy az AVAST vonta le az éves megújulási költséget. Csak, hogy én ezt nem akartam, csak a PayPal-ban engedélyezve volt, hogy az AVAST minden forduló pontkor levonhatja. Ezt kikapcsoltam, de a pénz már levonásra került, és a dolog apropója, hogy én nem is használom a programot, és nem is nagyon szándékozom...
Van-e mód visszafizetést kérni, és ha igen, azt hol és hogy tehetem meg?

Előre is köszönök minden információt!

(#3661) netpeti98 válasza cyborg X (#3660) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez alapján van 30 napos pénz visszafizetés. Az ott megadott linken tudod felvenni a kapcsolatot a supporttal.

(#3662) cyborg X


cyborg X
tag

Köszönöm a segítséget!

(#3663) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Hogy a manóba lehet ettől megszabadulni? Kissé nevetségessé teszi a hivatalos leveleket...

[ Szerkesztve ]

(#3664) jupp008 válasza AeSDé Team (#3663) üzenetére


jupp008
senior tag

Beállítások \ Általános \ Avast e-mail aláírás engedélyezése -> pipa ki

(#3665) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Samsung A3 2016-os telefont használok, amin alapból ott a Samsung Internet Browser.
Jó lenne használni, de az Avast Mobile adathalász ellene védelme nem működik ez alatt, csak Chrome esetében.
Esetleg ha valaki megtenné, ha jól tud angolul, hogy a támogatásnál erre rákérdezne, hogy mi az oka ennek?
A Mobile Security azt írja, hogy támogatja az android natív böngészőjét.
Arra gondoltam, hogy ez a gyárit takarja.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3666) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Most frissítettem az Avast-ot, és azóta nem nyitja meg a face-t a böngésző. Ha kikapcsolom a vírusirtót akkor rendben van. Másik gépen nincs frissítve, azon is működik az oldal rendesen. Mit kavar be az avast? :F

(#3667) fcc válasza fcc (#3666) üzenetére


fcc
aktív tag

Tévedtem az egész firefox-al baja van. Nem működik rendesen a böngésző azóta. Visszatenni a korábbi változatot csak "törléssel" lehet? :(((

(#3668) GEPESZ66 válasza fcc (#3667) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mi ösztönöz a Firefox használatára?

(#3669) fcc válasza GEPESZ66 (#3668) üzenetére


fcc
aktív tag

A kérdés nem ez volt.
Egyébként az IE sem működik.
Totál hazavágta a böngészőket, a google sem nyílik meg, csak ha leállítom a víruskergetőt. :o

(#3670) GEPESZ66 válasza fcc (#3669) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én IS-t használok, de még tegnapelőtt nem jelzett frissítést.
Van új verzió?
Chrome esetében nem volt gond a böngészéssel.

(#3671) fcc válasza GEPESZ66 (#3670) üzenetére


fcc
aktív tag

Van, és rájöttek hogy hibás. Jelezte megint, hogy frissítés van, 4 fájl. Úgy látom rendbe jött. :DDD

(#3672) GEPESZ66 válasza fcc (#3671) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
Este rápillantok.

(#3673) Weaver


Weaver
senior tag

kijött az új verzió: 17.6.2310

letöltés: [link]

(#3674) GEPESZ66 válasza Weaver (#3673) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jobb gombos menü megváltozott, s az Avast felülete is piszkos gyorsan megnyílik.
Mobilon is az Avast-ot használom, viszont kár, hogy az adathalász elleni védelme Samsung Internet böngésző esetén nem működik.

(#3675) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm napok óta ezt az üzenetet kapja a feliratkozás lemondásakor, és
ha nem tudja lemondani, hamarosan levonásra kerül egy évnyi összeg.

[KÉP]

Mit lehene tenni? Másnál is volt már ilyesmi?

(#3676) ƵøŁĭ válasza AeSDé Team (#3675) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Support megoldja.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3677) AeSDé Team válasza ƵøŁĭ (#3676) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Írtam nekik is egyből, szóval remélem még időben lekapcsolják.

(#3678) #16695808


#16695808
törölt tag

avast free nekem 1 hónapos licenszet ír! hogy tudom ezt állítani és regelni az 1 éveset? az avast accountból töltöttem le a free-t ha ez számít.

(#3679) #16695808 válasza #16695808 (#3678) üzenetére


#16695808
törölt tag

tárgytalan újra kiadta az aktiválást és igy már 364 napos
:)

(#3680) novaos


novaos
újonc

Sziasztok! Látom sokunknak van gondja az Avast-al. Nekem és a kollégámnak viszont egyforma problémánk van, hasonlo a gépunk, viszont neki csak sima alaplapos hangkarija van, nekem pedig stúdiós. A lényeg hogy mindkettönkél ugyanez a probléma van Windows PRO 10 x64-es rendszeren fullos Avast Premierrel.
Sajnos sehol nem találtam megoldást hogy mi okozza azt, hogy miután feltelepítjuk a tiszta, friss win10-re az avast premiert, utána minden windows ujraindítás után kb 1-2 óra eltelte után, akadozik a hang, szaggat pl, ha bongészoben mászkálunk, vagy lépkedunk bárhol a windosban. Nagyon zavaró főleg hogy én zenével dolgozom, és minden 2 órában ujra kell indítanom a rendszert. Annyi biztos, hogy miota Avastot használunk azota csinálja. Driverek rendben, a windows folyamatosan frissul, és mégis. Nagyon kéne a segítség! Előre is koszonom! :)

(#3681) Cs1csó válasza novaos (#3680) üzenetére


Cs1csó
félisten

Comodo-nál is panaszkodtak hasonlóra, nekem avast free van alaplapi hangkártyával win 10 home x64 de nem tapasztaltam hasonlót.
Lehetőségek: minden lehetséges helyen adjátok a kivételek/nem vizsgálandók közé a hanggal kapcsolatos folyamatokat, nekem free verzióm van úgyhogy nem tudom mennyiben különböző de itt mindenképp:
beállítások - általános - kizárások - fájl útvonalak, megerősített üzemmód, cyber capture

Amennyiben ez nem segít akkor gyaluljátok az Avast-ot és teszteljétek a rendszert pár óráig, amennyiben nem jön elő a probléma akkor tényleg az Avast a hunyó.
Esetleg írjatok a supportnak, gondolom az avast premierben van olyan lehetőség, hogy fel lehet venni pl. emailben a kapcsolatot ott írjátok le a hibát és esetleg a hangkártya és a rendszer adatait, ha ilyen lehetőség nincs akkor keressétek fel az avast hivatalos fórumát és ott regisztráció után lehet kérdéseket is feltenni [link]

Lehet kapsz megoldást de ha nem akkor nem tudom mennyi van még vissza az előfizetésből de akár az árát is visszakérheted.
Időlegesen amíg meg nem oldódik a probléma vagy nem találtok másik fizetős alternatívát kipróbálhattok valami másik ingyenes védelmet pl: avira, 360tse , sophos home free,

(#3682) novaos válasza Cs1csó (#3681) üzenetére


novaos
újonc

Köszönöm! Nagyon sokat forumozok ez miatt, de nagy megoldást nem találtam, egy illeto írta h neki is ilyesmi volt és hogy a tuzfalat miután kiinstallálta megszünt, viszont nekem arra szükségem van, és elégeddett vagyok az avasstal, a pénzt nem sajnáltam érte, de ha minden kotél szakad, valahogy felveszem veluk a kapcsolatot, viszont érdekesmod a kollégánál ugyanez, szinte ugyanazokkal a szoftokkal, csak én zenével dolgozom, más hangkarival és mégus ugyanez. Elotte NOD majd AVG-nk volt, ott nem volt ez. Nagyon szépen koszonom!

(#3683) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Avast IS-t megnyitva ,a feleségem laptopján, alul a "Beállítás"-ok felett ott van a "Frissítés" felirat (Prémium verzióra),nálam nincs ez a "Frissítés".
Mindkét gépen a licenc egyébként az én email címem-hez van kötve.

Nem egy fontos probléma, csak érdekel, hogy miért van így!

(#3684) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3683) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Free verziónál is megvan ez, azt nem tudom, hogy akkor tűnt el mikor a tűzfalon blokkoltam az avastUI.exe-t vagy más miatt most Kaspersky free-t tesztelem épp mindkét gépen ezért nem tudom kipróbálni.

Talán azt is megnézhetnéd, hogy rákattintassz arra a FRISSÍTÉS gombra de amikor felhozza a választási lehetőséget pl. a premierre frissítse akkor válaszd azt ami épp van tehát hogy te az IS-nél maradsz - pl. free-nél ugyanezt eljátszva akkor maradsz a free-nél. Mivel úgymond választottál kvázi frissítettél ezért lehet el fog tűnni de lehet csak a tűzfalas blokkolásnál. + nekem a myavast fiókhoz is hozzá volt csatolva mindkét gép nem tudom ez jelent e valamit. Sajnos az avast felületében vannak anomáliák

[ Szerkesztve ]

(#3685) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3684) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Köszönöm, este kipróbálom.

(#3686) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3684) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Beállítások\Előugrók-nál véletlenül kivettem a pipát.
Visszarakva már jó lett.

(#3687) Fürkésző


Fürkésző
tag

Sziasztok!

Avast Free Antivirus, Windows 7 Home Premium
A számítógép újraindítása után random előfordul, hogy az összetevők közül a Viselkedés védelem ki van kapcsolva. Kézzel vissza lehet kapcsolni, csak kényelmetlen és nem minden felhasználó szereti piszkálni a víruskergető beállításait. Több gép (összes) is ugyanezt műveli. (Vírus nem valószínű, mert csak biztonságos oldalakat látogató gépnél is előfordul.)
Másnál is jelentkezik ez a hiba? Mit lehet tenni ellene?

Az utolsó verzió, ahol ez a hiba még nem lépett fel: 17.3.2291 (2017-03-30)
Azóta minden verzióban időnként előjön.
Jelenlegi verzió:17.7.2314 (build 17.7.3660.0)

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#3688) batman91


batman91
őstag

Helló!

Az volna a kérdésem, hogy ha az Avast Free 365 napos verziója lejár akkor meg kell azt venni? Nem elég letörölni és újra felrakni? És itt van ez a hivatalos bejegyzés miszerint a lejárat után is használható: [link] Ebből akkor most mi az igaz és akkor mi értelem van az érvényességi időnek? A választ előre is kösz!

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3689) Fürkésző válasza batman91 (#3688) üzenetére


Fürkésző
tag

Szia!

Nem "kell" megvenni. De jó ajánlatot tesznek (akár 73% engedmény), hátha mégis vásárolsz nagyobb védelmet.

Letörölni sem kell. Egyszerűen újabb 365 napra megújíthatod ingyen a regisztrációdat a programból. Régebben még meg kellett adni hozzá egy E-mail címet, most már ezt sem kérik.

"Lejárat után is használható" jelentése: marad az addigi verzió és vírusadatbázis, nem frissülnek; de nem naprakészen továbbra is használható a program. Csak minek.

"Érvényességi idő értelme": régebben még aktív E-mail címhez jutottak így (amivel nem éltek vissza). Most annyi, hogy kicsit zaklatnak a fizetős verzióval, mielőtt újra az ingyenes mellett döntenél. Azért figyelj, mire kattintasz, mert mindig a fizetős kattintós rész van kiemelve, az ingyenes csak szürke.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#3690) batman91 válasza Fürkésző (#3689) üzenetére


batman91
őstag

Köszönöm szépen a tartalmas választ! :R

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3691) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Avast Mobile androidon A3 2016-on 200MB RAM-ot eszik.
Igaz a szabad RAM így is 400-450 MB.
Viszont állítólag az Eset csak 50MB RAM-ot eszik.
Ez elég nagy különbség!?
PC-n az IS-t használom.
Érdekes módon a webcamera védelem csak a Premier verzióhoz jár.
A Vírusírtó fórumon írták, ill. nézegettem, hogy az Ebay-n nagyon jó áron van kulcs az Avast Premier-hez is.
Állítólag nem volt gondjuk a kulcsal.
Lehet, hogy a 600-1000 Ft-ot megreszkírozom, s veszek kulcsot.
Használtok innen származó kulcsot?

(#3692) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Avast Online Security reklámblokkoló is?

(#3693) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3692) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, elsősorban egy webreputációs kiegészítő, de lehet vele tiltani a különböző követő cuccokat pl. amikor be vagy jeletkezve a fészbukkra és átmész egy olyan oldalra ahol fészbukkos hozzászólást lehet írni akkor külön bejelentkezés nélkül is tudsz fészbukk profilos hozzászólást írni.

(#3694) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha mobilon az Avast Pro-t használom,s letöltöm a Cleanup-ot,mivel felajánlja,azért fizetni kell még?

(#3695) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Avast -nál nincs olyan beállítás, hogy mutassa is, amit vizsgál, ne csak a kör forogjon középen?

(#3696) Joker88


Joker88
őstag

Egy Windows 10 rendszerű gépre telepítettem az Avast Free programot.

Mit kell alapjáraton beállítani,hogy a lehető legjobb,legoptimálisabb védelmet adja ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3698) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Valamit újított az Avast, mert nincs gyors vizsgálat a védelem fül alatt.
Hogy lehet beállítani, hogy legyen ilyen opció?

(#3699) Weaver


Weaver
senior tag

legújabb verzió: 17.8.2318

letöltés: [link]

(#3700) Cs1csó válasza Joker88 (#3696) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, megnyitod a fő program ablakot:
BEÁLLÍTÁSOK: Általános fül - Megerősített üzemmód engedélyezése - agresszív mód
Összetevők fül - Fájlvédelem - Testreszabás - Műveletek - Vírus, PuP, Gyanús - mindhárom esetben a műveleti sorrend: 1. kérdés 2. mozgatás karanténba 3. törlés
- Érzékenység - Magas
- Viselkedés védelem - Testreszabás - Rákérdezés minden alkalommal
- Web védelem - Testreszabás - Érzékenység - Magas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.