Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Az-X válasza mrszitya (#2750) üzenetére


Az-X
őstag

:R Köszönöm, kipróbálom.

:)

(#2752) Rotcsa


Rotcsa
tag

Amióta win 8-on használom az avastot, a youtube videók nem töltenek be.
Az első 30 mp-1 perc töltődik csak be, aztán megáll.
Másnak nincs ilyen gondja?

(#2753) SeniorTilla válasza Rotcsa (#2752) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én a mozilla-ban tiltottam le az avast online security_t, mert borzasztóan belassította a gépeket, próbáld ki ezt, ha mozillát használsz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#2754) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Amúgy mi ez a 25 éves évforduló az avastnak? Tényleg 25 éves? Azaz 1989 ? ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#2755) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

64 bites W 8.1-gyel rendesen működik már az Avast?

(#2756) C. s. válasza C. s. (#2755) üzenetére


C. s.
addikt

Tárgytalan! A honlap szerint igen, de hiszem, ha látom...

(#2757) ntomtb válasza C. s. (#2756) üzenetére


ntomtb
tag

Teljesen problémamentes volt nekem, mint win7 x64 alatt is, csak a Deepscreen-t kapcsoltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#2758) C. s. válasza ntomtb (#2757) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen!

(#2759) Rotcsa válasza SeniorTilla (#2753) üzenetére


Rotcsa
tag

Letiltottam, de semmi. :(
Amúgy chrome alatt sem jobb, pedig ott fel sincs téve ez a cucc.

(#2760) Rotcsa


Rotcsa
tag

Nálam win x64 8.1-en katasztrófa! A youtube használhatatlan, a videók el sem induknak, vagy ha elindultak, amialatt ki volt kapcsolva az avast és közben visszakapcsolom, akkor meg leáll! :( :( :W

(#2761) C. s. válasza Rotcsa (#2760) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Nem valamelyik kiegészítővel ütközik? Próbáltad már letiltani mindet? (Főleg azt, ami közös a Firefoxban és a Chrome-ban, ha van olyan.) Az Explorerrel milyen?

[ Szerkesztve ]

(#2762) Rotcsa válasza C. s. (#2761) üzenetére


Rotcsa
tag

Nem. Adblock van fent, amelyik mind a kettőben közös. A rókában letiltottam minden kieget, de ugyan az a helyzet... betölt a Yt. kb 4 másodpercnyi anyagot, vagy jobb esetben 14-et, de aztán megáll ás nem bufferel tovább.

(#2763) zoo8800 válasza Rotcsa (#2760) üzenetére


zoo8800
veterán

Nálam semmi bajt nem csinál az Avast Win 8.1 alatt.

rip and tear, until it is done

(#2764) C. s. válasza Rotcsa (#2762) üzenetére


C. s.
addikt

Talán valami vírus szívat. Próbálj ki az Avast mellett mást is. Nekem a gépen van a Hitman Pro, a Malwarebytes Anti-Malware és a herdProtectScan. Az utolsó találatait egészséges kritikával fogadd, mert több keresővel dolgozik, mint a Virustotal, szóval némelyik "hiperaktív" és fals találatot is adhat. Mindhárom ingyenes. Ezek mellett maradhat az Avast, nem zavarják egymást. Sőt, még a Webroot SecureAnywhere is megfér a víruskeresőddel, csak az fizetős, de vészhelyzetre jó lehet a próbaverzió. Én szépen sorban végignézném ezekkel a gépet (az összes partíciót) jó alaposan, hátha valamelyik segít.

Ez most jutott eszembe: az Avast előtt mit használtál? Nem maradt belőle valami a gépen, ami bekavar? Hogyan szedted le?

És bocs, hogy ilyet merek kérdezni, de miféle forrásból származik az Avastod? A hivatalos oldalról az ingyenes verzió? Mert ha valami "alternatív" megoldás, vírusos is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2765) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, Windows7 64bit nincs rajta SP1 fut igy a 2014-es avast? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2766) Rotcsa válasza C. s. (#2764) üzenetére


Rotcsa
tag

Ezt a gépet angliában vettem, alapjáraton mcafee volt rajta. Lejárt a trialja és utána feltettem az avastot. Külön eltávolítót nem használtam az uninstallra. Aztán az avast rosszalkodott, így hát feltetem egy avg-t.
Annak is lejárt a trial, ezért visszatettem az avastot, mert azt olvastam, hogy már működik rendesen 8.1 en is.

Az avast már fogott vírust a gépen és talán már akkor is volt rajta, ami előtt feltettem volna azt újra.
Az avg is fogott talán valamit.
Az avasttal átnézettem root módban, amit lehetett karanténba nyomattam.

Felteszem hát akkor azokat, amiket írtál. Remélem, majd segít! :)
Az avast a hivatalos oldalról van.

(#2767) C. s. válasza Rotcsa (#2766) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Nem tudom, hogy a McAfee-nek és az AVG-nek van-e saját eltávolítója vagy elég őket hagyományos módon leszedni. Talán kérdezd meg az általános vírusirtó témában, hátha lesz valami egyszerű megoldása az ügynek.

Majd írd meg, mire jutottál a víruskereséssel! Sok sikert! :)

(#2768) Rotcsa válasza C. s. (#2767) üzenetére


Rotcsa
tag

Próbáltam az általad említett programokat leszedni, de vagy nem sikerült, vagy nem indultak el.
Nem tudom, mi lehet az oka ezeknek... :(

A címek, ahonnan próbáltam:
http://www.herdprotect.com/downloads.aspx

http://www.download-4-free.com/listing/122622/Hitman%20Pro?did=11077&pid=1&ppd=search,48904167685,hitman%20pro,e,,c,0,,,&gclid=CKC23N2Q8r4CFe3JtAod1EIA_A

https://www.malwarebytes.org/mwb-download/

Esetleg valami más?

(#2769) C. s. válasza Rotcsa (#2768) üzenetére


C. s.
addikt

Ez nagyon furcsa! Milyen tűzfalat használsz? Minden esetre különösen reagál a géped az anti-vírus programokra. Lehet, hogy rejtegetnivalója van?

Valaki más gépével töltsd le és próbáld meg telepíteni. Melyik nem jött le és melyiket nem sikerült telepíteni?

A HitmanPro hivatalos oldala
Letöltőlink:
HitmanPro (32 bit)
HitmanPro (64 bit)

herdProtect letöltőlink

A harmadik progit én is ugyanarról a linkről töltöttem le, amit írtál. Ők kicsit másképp oldják meg, így közvetlen letöltőlinket (exe fájlt) nem találtam hozzá.

Több ötletem sajnos nincs.
Ezt utálni fogod: barátkozz a gondolattal, hogy esetleg újra kell telepíteni a gépet, ha nem oldódik meg.

A www.download-4-free.com-ot nem ismerem, és mivel igen fiatal oldal (1 hónapos), legyél vele óvatos! Lehet, hogy majd idővel közkedvelt lesz, de jobb vigyázni.

Itt ellenőrizhetsz minden oldalt, mielőtt fölkeresed:
URL Void
WOT (szürke = nincs adat, világoszöld = passz (kevés adat vagy kevéssé megbízható, nem tudom), sötétzöld = biztonságos, sárga = bizonytalan, narancssárga = magasabb kockázat, piros = végveszély, vírustanya) Érdemes az ottani vélemények színkódját is átfutni vagy beleolvasgatni. Ritkán, de egy-egy sötétzöld oldalról sok vírusos vélemény van.

Erősen átmentünk offba, javaslom, hogy folytassuk a vírusirtó témában, mielőtt kikapunk. :) A link az előző hozzászólásomban van. Ott nagyobb a forgalom is, hátha más is csatlakozik hozzánk.

[ Szerkesztve ]

(#2770) C. s. válasza Rotcsa (#2768) üzenetére


C. s.
addikt

Ezt elfelejtettem az előbb:
Másféle programokat gond nélkül le tudsz tölteni? (ami NEM biztonsági program)

(#2771) Rotcsa válasza C. s. (#2769) üzenetére


Rotcsa
tag

Köszi, ezek már működnek! Mondjuk az avasttal is fogtam vagy 4 trójait a minap és talán a net is jobb már...
Remélem, annyira nem súlyos a dolog! Majd leírom, hogy melyik antivir mit talált. :)

(#2772) C. s. válasza Rotcsa (#2771) üzenetére


C. s.
addikt

Szívesen! :) Örülök, hogy javul a helyzet.

Ismered a Sandboxie-t? Melegen ajánlom!!!! Ingyenes és megbízható. Csak azzal netezz, és mindent abba telepíts, ami hagyja magát, persze mindent külön-külön homokozóba, mert ha valami fertőzött, nem rondít össze mindent. Ha a letöltött programokat a Sandboxie-n kívül tárolod (úgy érdemes!), akkor jelszóval védett tömörített állományba pakold, abból nem mászik ki semmi "illetlenség". Letöltés után rögtön tömörítsd be, csak azután hozd ki onnan! Csakis úgy csomagold ki, hogy egy előzőleg az ő számára létrehozott homokozóban elindítod a fájlkezelőt (Intéző, Total Commander, stb.) és ott betallózva csomagolod ki! Ha telepítés után már nincs szükséged a kibontott fájlra, "daráld be". (Ez érvényes a letöltöttre is, ami nincs jelszóval védve és minden gyanús elemre.) Én erre a célra Ashampoo Winoptimizert használok, ennek az leegyszerűsített, célirányos megfelelője az Ashampoo File Wiper, de a CCleaner is tud ilyet. Mindhárom ingyenes, illetve az elsőnek van fizetős változata is. Egy tipp: a jelszó könnyebben megjegyezhető, ha mindig ugyanaz és ha beírod a fájl nevébe. Persze kizárólag akkor, ha nem az a célod, hogy másokat távol tarts tőle, hanem csak annyi, hogy ne garázdálkodjon semmi a gépeden! :D Más esetben ez egy nagyon rossz tanács! :D

Kíváncsi vagyok a fejleményekre!

[ Szerkesztve ]

(#2773) Cs1csó


Cs1csó
félisten

ÜDv, FELTÁMADT az AVAST hivatalos fóruma!

(#2774) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AVAST 2014 R4 Beta
[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2775) mrszitya


mrszitya
senior tag

Avast 2014.9.0.2021 (2014-06-26)

Improved the security of the product
Added "resume" support in the setup component
New version of the antispam library
Added warnings during the installation process for compatibility purposes
Ability to disable promotion popups (paid versions only)
General bugfixing

[ Szerkesztve ]

(#2776) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok!
Az a problémám lenne, hogy letöltöttem az avastot leszögezném, hogy a freet töltöm netről onnan kérek 1 éves licenszet. Ami meg is jön e-mailben. a kóds amit küld egyszerűen nem tudom aktiválni.Érvénytelen licenszkulcs. Ezt írja van valami ötletetek? Előre is köszi

(#2777) Cs1csó válasza Newcrazy (#2776) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég zavaros amit írsz - vagy csak nekem - de az AVAST FREE antivírus egy ingyenes program amit ha letöltessz ingyen használhatod ha jól tudom - regisztrálás nélkül - 30 napig - de ha regisztrálod ami annyi hogy beírsz egy email címet és kész. A free verzióban nem kell licence kulcs

(#2778) karlkani válasza Newcrazy (#2776) üzenetére


karlkani
aktív tag

Legalul, az offline regisztrációs résznél, az insert the licence key-hez pötyögd be a kódot... :K

(#2779) Soma01


Soma01
veterán

Az Avast Free (csak ezt szoktam felrakni) miért tilfogatja le a netet, jellemzően wifi-s gépeknél tapasztalom ezt. De random jelleggel. Egyszer van, aztán nincs. Mindig az a vége, hogy le kell szedjem. Én nem ezt használom, ezért nem tudok kísérletezgetni vele. Szóval jó lenne valami tuti megoldás, vagy leírás.

(#2780) Weaver


Weaver
senior tag

törlés

[ Szerkesztve ]

(#2781) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek folyamatosan dobálja az ablakokat az avast (böngészőtől függetlenül), hogy megvédte a gépet egy fertőzéstől (vagy ilyesmi). A weboldalak linkje mindig változik amire ilyenkor hivatkozik és mindig akkor dobja fel őket, amikor egy böngésző már fut.
A firefoxnál már kitakarítottam a kiterjesztéseket, ott volt néhány számomra ismeretlen dolog.
De a chrome-nál is csinálja...

Próbáljak meg egy Spybotot?

[ Szerkesztve ]

(#2782) Tacsika válasza Panthera (#2781) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Töltsd le a Malwarebtytes-t, frissítsd és futtasd le, hanem talál semmit akkor mélyen.

(#2783) mrszitya válasza Panthera (#2781) üzenetére


mrszitya
senior tag

Malwarebytes, Hitmanpro, AdwCleaner

Ezeket futtasd le. Az utolsó kifejezetten böngésző-specifikus szoftver.

(#2784) Panthera


Panthera
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, az ismerős ma azzal fogadott, hogy csinált egy rendszervisszaállítást és így megoldódott.
Magamnak viszont "elteszem őket", még biztos kelleni fog.

(#2785) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Avast Premier 2014 Nyereményjáték !

Nyeremény: 1 éves kulcs .
Nyereményig az adott kérdésekre kell helyesen válaszolni !

1.Kérdés
Összesen hány nyelven érhető el az Avast ?
2.Kérdés
Jelenleg ,mi az Avast verzió száma ? (programon belüli teljes kiírás !)
3.Kérdés
Mikor alapították a céget ?
4.Kérdés
Milyen találat az Evo-gen ?
5.Kérdés
Mekkora facebook rajongó táborral rendelkeznek Facebookon ?

Eredmény hirdetés 22:00-kor megfelelő létszám esetén [ min.10 fő ]

Megoldásokat PM-be küldjétek el . ;)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2786) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#2785) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

2014.08.12 12:00-ig meghosszabbítva.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2787) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AVAST 2015 Beta1 (10.0.2022)
As you can see, the UI hasn't changed a lot, but internally we are delivering you a lot of new for this new major version of AVAST:

• HTTPS scanning
Now, we are able to detect and decrypt TLS/SSL protected traffic in our Web-content filtering component. We are using our own generated certificates that are added into the Root Certificate store in Windows and also into major browsers. This feature will protect you against viruses coming through HTTPs traffic as well as adding compatibility for SPDY+HTTPS/ HTTP 2.0 traffic. You can tune/disable this feature in the settings section.

• Home Network Security
Scan your home network for vulnerabilities (wifi status, connected devices, router settings, factory passwords, etc.). This is quite a new approach as we are trying to discover potential problems not isolated on the particular device only, but in the entire network of devices you use or connect to the Internet from.

• SecureDNS (this feature is active in the paid versions only)
We are introducing a new provider which guards against unprotected DNS/DNS hijack on a router/client (including unsecured networks, public ones, etc.).

• Smart Scan
Integrated all on demand scans into one (Antivirus, Software updates, Home Network, GrimeFighter). One scan, different results and recommendations.

• New Support System
Easy contact for paid users to submit a ticket with all info included automatically. Improved knowledge base for free users. Help is completely online and is more up to date.

• General bugfixing
This covers a lot of stability & performance changes in all components (but the main focus was traditionally on the network & engine components).

[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2788) DS39


DS39
nagyúr

frissítettem az Avast8-at a legújabbra (Free verzió mindkettő) és meglepődve láttam hogy sok védelem ami megvolt a 8-asban, az újból kikerült. vagy egybegyúrták? bár szerintem előbbi.

8-as:

(itt még volt Levelezés védelem is, csak azt én kikapcsoltam, mert nem használok desktop klienst levelezésre)

9-es:

[ Szerkesztve ]

(#2789) ƵøŁĭ válasza DS39 (#2788) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Egybe .+ Deepscreen ;Hardened mode .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2790) DS39 válasza ƵøŁĭ (#2789) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi.

(#2791) koppany82


koppany82
újonc

Üdv!

A legújabb free avastot használom win 7 alatt. Általában csökkentett módban végzek teljes rendszervizsgálatot. Viszont legutóbb a következő üzenetet kaptam:
A vizsgálatot nem lehetett elindítani.
A végpontleképező szabad végpontjai elfogytak.

Normál módban ennek ellenére fut.

Ez mi lehet?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#2792) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok!
Szükségem volna egy Avast Internet Security licenszre és arra kérnélek titeket, hogy ha valaki telepíti az Avast Free-t kérném, hogy a telepítőcsomagot innen töltse le: http://www.avast.com/get/DRMMcGyG
Ezzel sokat segítenétek nekem.
Köszönöm!

(#2793) vacs


vacs
veterán

Hali.
Újratelepítettem egyik ismerősöm gépét, és feltettem az Avast free-t a gyári oldalról.
Kértem hozzá egy éves ingyenes kódot itt, de amikor be akarom írni (másolni), akkor kiírja, hogy a kód hibás! :F
Mi lehet a baj??

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#2794) ƵøŁĭ válasza vacs (#2793) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hali!

Aktiváld programon belül (kulcs nélkül) . Facebook / email-en keresztül .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2795) Weaver


Weaver
senior tag

használta ezt már valamelyikőtök?

[link]

nem mertem ráengedni a gépemre, hátha bekavar.

[ Szerkesztve ]

(#2796) DS39 válasza Weaver (#2795) üzenetére


DS39
nagyúr

ha futtatás előtt megnézhető hogy pontosan mi az a 3, 10, ill. 574 MB listaszerűen, akkor esetleg, amúgy tuti nem engedném, ha nem tudom milyen rendszerbeállításokat akar kikapcsolni.

(#2797) Weaver válasza DS39 (#2796) üzenetére


Weaver
senior tag

megnéztem, én egyelőre nem találok olyat lehetőséget, amivel listázható lenne amiket optimalizálni akar. még jó is kisülhet belőle, tetszik az újítási kisérlet, de nem vállalom be kisérleti jelleggel. :)

(#2798) Cs1csó válasza Weaver (#2795) üzenetére


Cs1csó
félisten

Utálom az ilyesmit egy vírusírtó legyen vírusíró nem kell olyasmi ami pl. megvan CCleanerben vagy egyéb hasonló progiban, ezaz ami a Qihoo TS-ben sem tetszik pláne hogy ott még nem is opció hogy felteszed e ezt a modult vagy sem sőt messze nem "TOTAL" SECURITY mert nálam minimum legyen benne tűzfal és egyéb extra pl. natbank védelem, szülői felüegyelet vagy valami olyan amitől tényleg több mint egy ANTIVIRUS vagy INTERNET SECURITY és odabiggyeszthetik elé a TOTAL szót.

(#2799) mrszitya válasza Cs1csó (#2798) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem vagy egyedül, de sokszor gyakorlatilag a felhasználók "erőszakolják ki", hogy ilyen feleslegesnek és gyakran teljesen hasztalannak mondható dolgokat betegyenek. Ha felmerül a használóknál az igény, vagy újabb embereket nyerhetnek meg egy új funkció integrálásával, akkor nyilván meglépik a dolgot a fejlesztők...

Avastnál is volt kisebb-nagyobb panaszáradat a hibabejelentő fórumukon, hogy miért nincs benn rendszerkarbantartó komponens.

Mindenesetre a csehek esetében valóban díjazandó, hogy az egyes funkciók telepítése megválasztható.

(#2800) Szakbarbár válasza Weaver (#2795) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én is pont ezért jöttem a fórumba, nekem ma dobta fel az ajánlatot, hogy felgyorsítsa a gépemet. De amíg nincs listázható rész, hogy mit és honnan szeretne törölni, addig nem futtatom.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.