Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) SpeedR válasza F-ECT$ (#798) üzenetére


SpeedR
őstag

Itt már nincs mit tenni, ha elismerted, akkor nincs felülvizsgálati eljárásra lehetőség.
Szvsz ha valóban elkövetted akkor nincs értelme szívózni. A helyszíni bírság max 20k, a szabálysértési eljárásnál ennek többszöröse is kiszabható.

[ Szerkesztve ]

(#802) F-ECT$ válasza SpeedR (#801) üzenetére


F-ECT$
titán

Tudom, hogy miután elismertem a szabálysértést már nincs mit tenni, kérdésem a „mi lett volna ha?” típusba tartozik. Tehát ha a rendőr azt mondja, hogy előztem, én meg azt, hogy nem előztem. (Az előzni tilos tábla tényleg ki van téve, azt kár lenne megkérdőjelezni.) Gondolom felvételt nem készített az előzésről, így az eljárás során 2 ellentétes vélemény alapján kell dönteni. Ilyenkor erősebb a rendőr szava?
A HB 10k volt. (Hozzátartozik, hogy szintén nem bizonyíthatóan, de a sebességhatárt sem tartottam be, mert útépítés miatt ez 40 km/h volt, igaz az út már majdnem kész van, csak a felező nincs felfestve.)

Dive ever, work never.

(#803) SpeedR válasza F-ECT$ (#802) üzenetére


SpeedR
őstag

Hát ilyen ügyem szerencsére még nem volt. Elvileg egyedi mérlegeléssel dönt a szabálysértési hatóság minden ügyben. Szerintem sanszos hogy te húznád a rövidebbet, ha 1-1 ellen megy a dolog. Lehet, hogy még a gyorshajtásért is megkaphattad volna a magadét.

[ Szerkesztve ]

(#804) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Tibi, most mi van a mergáddal? Eladtad vagy kiszolgál az új jövevényig? :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#805) bajuszati


bajuszati
tag

sziasztok..
mekkora manapság a műszaki vizsga díja? 17K reális?
műszaki vizsga előtt mit érdemes átnézni?..fék, fényszóró, ülések, kormány...

(#806) tibi666 válasza tomcsi23 (#804) üzenetére


tibi666
senior tag

köszöni, megvan.
februárig használom, aztán elpasszolom egy ismerősnek.

(#807) F-ECT$ válasza bajuszati (#805) üzenetére


F-ECT$
titán

A vizsgának hatóságilag meghatározott ára van, mely szgk esetén a motortól függ. Az átvizsgálásnak szabad ára van, de összességében a 17K nem tűnik soknak.

A felsoroltakon túl nem árt ránézni a lengéscsillapításra, az összes fényforrásra (pl rendszámtábla világításra is), a gumikra, és az esetleges felszíni hibákra: repedt üveg, rozsdásodás, stb.

Dive ever, work never.

(#808) bajuszati válasza F-ECT$ (#807) üzenetére


bajuszati
tag

kösz szépen a felsoroltakat..
Gumi most lett cserélve..80% a téli..., rozsda szempontjából - ok, de tavasszal elkél majd egy alvázvédelem, üvegek OK, fényforrások szintén.
kíváncsi vagyok mibe fognak belekötni.
Lengéscsillapítókat még megnézetem.

(#809) #67688960 válasza bajuszati (#805) üzenetére


#67688960
törölt tag

18 asszem
lengéscsillapító akkor tuti a lenyomod kocsit elengeded és az nem jár föl-le, hanem visszaáll a helyére

[ Szerkesztve ]

(#810) #67688960


#67688960
törölt tag

közben rájöttem, hogy összekevertem az eredetvizsgálattal :W na az asszem a 18 :B

(#811) SpeedR válasza F-ECT$ (#807) üzenetére


SpeedR
őstag

Nézik még az ablakmosót, a dudát és a kormány holtjátékot is. Nekem ~10e-be került.

(#812) bajuszati válasza #67688960 (#809) üzenetére


bajuszati
tag

a lengéscsillapító akkor tuti ha már vizsga után van:))

mindenesetre átnézetem előtte szervízben.

elvileg megcsinálják ingyen mert a céggel van valami szerződésük ált. átvizsgálásra.

(#813) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nincs több sumák a gumikkal

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#814) bajuszati


bajuszati
tag

ja majd a tecsóban lesz érdemes figyelni ezeket a fantasztikus minerva gumikat.
azokra milyen cédulát tesznek

(#815) #67688960 válasza bajuszati (#812) üzenetére


#67688960
törölt tag

akkor nem megcsinálják, hanem átnézik ingyen. nem? :))
és nem a vizsgától lesz tuti, hanem ha tuti, akkor lesz jó a vizsga :))

[ Szerkesztve ]

(#816) fekeandras válasza Voyage (#796) üzenetére


fekeandras
őstag

Azért ott is egyre kevesebb nagy autó fogy (értsd 6-7 literes suv)
Lassan ott is rájönnek, hogy egy 3literes motorral szerelt autó ugyanúgy elgurul 55mph-val A-ból B-be mint egy 2x akkora motorral szerelt, csak környezetkímélőbben. Amúgy jobban viszik az S osztályú merciből a CDI-t mint a Hybridet. Ez az igazán meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#817) Rick4 válasza fekeandras (#816) üzenetére


Rick4
félisten

3literes motorral szerelt autó ugyanúgy elgurul 55mph-val A-ból B-be mint egy 2x akkora motorral szerelt, csak környezetkímélőbben

Aztán mikor mögéakasztja a 8 méteres 3 tonnás lakót, akkor csodálkozik, hogy nem tud felmenni az emelkedőn... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#818) fekeandras válasza Rick4 (#817) üzenetére


fekeandras
őstag

Nemár, hogy nem húz el egy 3000-3500ccm V6 motor egy lakókocsit, pláne ha dízel.

[ Szerkesztve ]

(#819) tibi666 válasza fekeandras (#818) üzenetére


tibi666
senior tag

egy benzines is elhúzza.

más: le kéne már mosni a kocsimat, tiszta retek. :(
de ilyen idegben semmi kedvem hozzá. elviszem kézi mosóba inkább jövő héten. viszont lehet, hogy kiporszívózom.

[ Szerkesztve ]

(#820) Rick4 válasza fekeandras (#818) üzenetére


Rick4
félisten

Jó elhúzza, de mégsem ugyanaz... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#821) fekeandras válasza Rick4 (#820) üzenetére


fekeandras
őstag

Hát ja elhúzni végül is bármit lehet csak rendőr meg ne lássa. Történet: egy távolabbi ismerősöm (az egyszerűség kedvéért legyen egyszerűen Ati) Suzuki Ignis-el húz egy trailert amin fent van egy lerobbant Citroen Berlingo (szabálytalan, túl nehéz). Lemeszeli a rendőr. Kiszállította a fiatal rendőr csaj és megkérte lépjen el pár lépést az autótól és nézze meg nem-e lát valami furcsát. Haverom persze tette a hülyét. Rendőr csaj felsorolt vagy 4-5szabályt amit Ati megsértett mire ez a hülye f@x megpróbálta elpoénkodni a dolgot:

- Rendőrcsaj: szabálytalanul vontat megbűntetem blablabla...
- Ati: ja az nem úgy van. Nem ez húzza azt, az tolja ezt... és röhögni kezd a saját poénján. (a rendőr nem nevet)
Ment még egy darabig a kérdezz felelek, közben becsatlakozott még egy rendőr.
- Rendőr: alkoholt fogyasztott vezetés közben?
- Ati: Áhh, vezetés közben nem. (szintén röhög)

Erre a rendőrcsaj intett a kollégájának. Végül is a vége az lett, hogy feljelentették, plusz előállították vérvételre is, esetleg nem-e ivott vagy drogozott. Tréler leakaszt irány a bütykös taxi után (Ati taxizik). Onnan haza majd furgonnal vissza a trélerért.

Ahogy ezt nekem az a félkegyelmű elmesélte majdnem leestem a székről a röhögéstől. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#822) hoby36 válasza fekeandras (#821) üzenetére


hoby36
senior tag

Elég lazán adta elő. :C

A logikában semmi sem véletlen!

(#823) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Mamát elviszik egy körre. :DDD [link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#824) #67688960 válasza tomcsi23 (#823) üzenetére


#67688960
törölt tag

:DDD hát ezt öröm volt nézni

khm. úgy szeretnék egy lexust karácsonyra :))

(#825) tomcsi23 válasza #67688960 (#824) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, jó kisfiú voltál vajon? :F :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#826) #67688960 válasza tomcsi23 (#825) üzenetére


#67688960
törölt tag

iiigeeen, :DDD

(#827) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

válasz speedr #498ra:
Akár, hogy nézzük egy busz összköltség/főre vetítve agyonkéne verjen akármilyen kocsit. Én úgy hozom ki az átlagom, hogy átlagban napi 30kmet megyek, ezzel szemben egy busz tippre minimum 250-300at. 4főt tudok max szállítani egy buszban ha nem ülnek 40en akkor az már a kihasználatlan kategóriába tartozik,sokkal inkább jellemző a 80-200fő. Ezt egy busz pl egy 10éves elavult D10es Rábás busz 25-35Les fogyasztással produkálja. Minimum 10-maximum 60*annyi embert szállít és 6* annyit fogyaszt. Árában mégkedvezöbbek a busz ár arányai.

Nem lehet indokolni azt ami MOon folyik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#828) SpeedR válasza Dare2Live (#827) üzenetére


SpeedR
őstag

"4főt tudok max szállítani egy buszban ha nem ülnek 40en akkor az már a kihasználatlan kategóriába tartozik,sokkal inkább jellemző a 80-200fő."
Távolsági járatokról volt szó. Azokon nem nagyon szoktak álldogálni hosszú órákon át, tehát egy 40-es utaslétszám szvsz már jó kihasználtságnak számít egy normál busz esetén.
A kalkulációba nem vetted bele, hogy a busz vételi ára hányszorosa a yarisénak. Továbbá az üzemeltetésben is jelentkezik némi többletköltség a busz hátrányára (nem csak az üzemanyagra gondolok), továbbá az autódat saját magad vezeted, a buszt pedig fizetett sofőrök.
De mindennek ellenére, ha veszteséggel működik egy jó kihasználtságú járat, akkor tényleg szar van a palacsintában, ebben egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

(#829) Dare2Live válasza SpeedR (#828) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

de kalkuláltam, le is vezethetném, de ugyis lesz +1indok.

Maradjunk inkább a luxusbuszos példánál. Az max 8fő bár olyat még nem láttam 6főnél több nem szokott lenni. [link]
5500-8000ft Pécs->Ferihegy. Busszal feljutni rémálom, ha IC
zek nem számolom bele, hogy az adombol mennyivel dobják meg a MÁVot, de a 40kg cuccomat nem metro+NY modon akarom Ferihegyre juttatni kb ugyanennyibből jutok fel.
Csak ez a cég nyereséges adót befizet és nem kihuz még a zsebünkből évi 200-300milliárdot.
és 2-6főt szállít el lehet képzelni egy 20-40-60-80főt szállító busz mennyivel hatékonyabb ennél.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#830) #67688960 válasza Dare2Live (#829) üzenetére


#67688960
törölt tag

a tömegközlekedés nem csak arról szól, hogy olcsóbb mintha kocsival mennél
és egy tömegközlekedési vállalatnak nem is kellene profit orientáltnak lenni, mármint pénzügyileg nyereségesnek lenni semmiképp, mert ez nem arról szól
na és persze nem is arról, hogy így fejjék egyesek az államkasszát, mert nálunk az a legnagyobb gáz hogy mindent lenyúlnak mindenhol, és nem oda megy a lé mint ahová elindul

(#831) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv Kérdezném hogy a barátomnak lemerült az akkuja ebben a nagy hidegben :) én anyira nem vágom a témát azért kérdezem , lehet e ugy bikázni egy autót hogy előszór a akkura negatívot rárakod utánna a pozitívot ameikröl bikázva van az autó jár és ugy megpróbálni beindítani a lemerült autót . lehet tévedek :F

(#832) Rick4 válasza INMOTEP (#831) üzenetére


Rick4
félisten

Célszerű a jó akksis autót járatni, először rádugod a pozitív sarura a bikakábelt (mindkettőnél) majd a negatív jön, így kell hagyni 2-3 percig, hogy picit töltődjön az akksi, majd indítózás. Utána le lehet venni a bikakábelt, és mehet a barátod. Ha ebben a nagy 10 °C-os hidegben lemerül az akksija, szerintem vegyen egy újat...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#833) INMOTEP válasza Rick4 (#832) üzenetére


INMOTEP
őstag

hát ez igy van már elég régi az az akku ..... közbe beindult neki :) , kösz a tájékoztatást , Üdv Tibor

(#834) Dare2Live válasza #67688960 (#830) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az írásnak volt ám előélete is és pont én agitáltam a tömegközlekedés mellett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#835) Voyage


Voyage
aktív tag

[link]
Nem tanultam ott sokat, csak 1 évet, nagyon elegem lett a suliból, szóval nem nagyon tudom. Sorry. :B Elektronikában annál inkább. :)
Nem, nem ültem még 400 lovas <900kg-s autóban. :N
De nekem egy V8 meg a szép hangja, egyenletes teljesítménye mindennél többet ér.
Jójó fater 200 lovas, 5 hengeres turbós benyása, de nem az igazi, elviselném, de ha lehet választani, inkább egy szívó v6, vagy sor6... :)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#836) VR6-Fan válasza Voyage (#835) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azért annak a Volvonak nem sok köze van a hatch back-ekhez, egyszerűen nem arra gyártották :)

hüm jah akkor nem szóltam, kár, akkor nem mondtál volna ennyi butaságot.

de 2l-s turbosból is kilehet hozni azonos teljesítményt egyenletes teljesítmény görbével ;)

én is nagyon szerettem ezt, de azért vicces amikor 60-nál oda lépsz és elkezd szépen füstölni a gumi ;]

inkább egy feltöltött 1,8-as 190le-vel mint egy rommá hegyezett 1,8-as 190le-vel.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#837) Rick4 válasza VR6-Fan (#836) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor inkább már egy ilyen: [link] :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#838) VR6-Fan válasza Rick4 (#837) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ismerem, de jobban szeretem ha betapad ;] [link][link]-> kap anyagot rendesen ha benzines létére ilyen kellemesen feketén füstől. ;]

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#839) #67688960 válasza Dare2Live (#834) üzenetére


#67688960
törölt tag

akkor bocsi, nem olvastam vissza :B

(#840) Dare2Live válasza #67688960 (#839) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én a pénzszórás ellen agitáltam.

Ha zsákjáratba 1+1 máv járatot fentartani az államnak évi 80millió Ftba kerül és ez kiváltható 1+1 buszjárattal ami ráadásul nem egy helyen áll meg a faluban és csak évi 30milliójába kerül az államnak akkor mért van a máv zsákjárat fentartva?

Inkább adják oda a példámban szereplő 500fős településnek az 50millió forintot, az első évben abból az 50millioból fel lehetne huzni egy korrekt közösségi házat, másodikban felujitani az utakat, harmadikban ingyenes fullközműves telket vásárolni + 10-20-30milliós támogatásokat adni egy akármilyen vállalkozásnak aki cserébe odarak 100+munkahelyet.... és 3év alatt élhetővé vált ez a zsákfalú. na nem fokozom tovább....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#845) fero02


fero02
veterán

Ez kinek lesz jó? :U

(#846) Manitou válasza fero02 (#845) üzenetére


Manitou
addikt

Most hallottam a híradóban, ez egy agyrém :W
Nyílván majd kenőpénzzel szépen átmegy minden kocsi a vizsgán :U

[ Szerkesztve ]

(#847) SpeedR válasza fero02 (#845) üzenetére


SpeedR
őstag

Hát ez fa@sza, nem elég szegény tulajnak, hogy újra kell fizetnie a vizsgadíjat, még plusz 6k-t is ki kell csengetnie az új forgalmiért.

(#848) fekeandras válasza fero02 (#845) üzenetére


fekeandras
őstag

Haha végre nem kell fizetni fél évente az ideiglenes kivonásért, és papíron nem helyezik vissza suttyomban a forgalomba (az esetlegesen darabokra szedett) kocsidat ha nem figyeled folyton a naptárt, hogy mikor kell meghosszabbítani a kivonást. :D . Bejelenti az ember vizsgára a kocsit megjelenik szar gátlókkal + mondjuk nem működő kézifékkel és le van tudva a dolog, hivatalból kivonják. Nem kell talpalni az önkormányzathoz, meg az okádmányirodába. Intéznek ők mindent.

mod: Aki hoszabb távra külföldre megy de a kocsiját nem akarja eladni annak ez csak jó :)

[ Szerkesztve ]

(#849) tomcsi23 válasza fekeandras (#848) üzenetére


tomcsi23
veterán

Majdnem szóltam, hogy ideje levenni a mikis álarcot, de résen voltál. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#850) SpeedR válasza fekeandras (#848) üzenetére


SpeedR
őstag

Áh, ez így túl egyszerű lenne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.