Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) simii16 válasza Rick4 (#1750) üzenetére


simii16
aktív tag

A Daewoo nagyon sok dolgot vásárolt meg az Opeltől. Lásd felfüggesztés, illetve az ecotec motor... Rosszul tudom?

(#1752) simii16 válasza simii16 (#1751) üzenetére


simii16
aktív tag

Ja, és nem mondtam, hogy az Astra rugókészletét vettem meg. Direkt Lanoshoz valót vásároltam meg webshopból. :U

(#1753) Rick4 válasza simii16 (#1751) üzenetére


Rick4
félisten

Ebben az esetben rosszul, az, hogy sok dolgot vásárol, nem jelenti azt, hogy minden passzol. Többek között a két modellbe se egyféle lengéscsillapítók kellenek, most néztem. Most ott tartasz, hogy vettél egy garnitúra astra rugót, és nem jó a tiedbe.

Ja, és nem mondtam, hogy az Astra rugókészletét vettem meg. Direkt Lanoshoz valót vásároltam meg webshopból

A második képes linken én a címsorból Astrát olvastam ki...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1754) simii16 válasza Rick4 (#1753) üzenetére


simii16
aktív tag

Azért linkeltem, mert ugyan így néz ki a Lanos hátsó rugója is. Gondolom az első is, de azt nem néztem meg jobban. Daewoohoz pedig elég ritka az ültető szett, szóval nem találtam képet róla a neten.

Ezért is írtam ezt: "Ilyen alakjuk van a hátuljába való rugóknak".

[ Szerkesztve ]

(#1755) Rick4 válasza simii16 (#1754) üzenetére


Rick4
félisten

Értem. Ez esetben nekem nincsen több mondanivalóm. Azért mellékesen megjegyzem, egy Ferrariba, egy Lincoln Navigator-ba és egy Ladába passzoló ültetőrugóknak is pontosan "ilyen alakjuk" van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1756) simii16 válasza Rick4 (#1755) üzenetére


simii16
aktív tag

Azt megkérdezhetem, hogy azon megy-e a "vita", hogy Te a linkelt kép címéből kiolvastad az Astra szót? Webshopból direkt Lanoshoz rendeltem meg a rugókat, típusspecifikusnak kell lennie. Ezen kívül rákérdeztem a Chevyklub fórumában és azt mondták, hogy ugyan az a futómű, illetve rugók, mint a Kadetté, illetve valószínűleg az F Astra rugói is ezek.
De még ha úgy is lenne, hogy az F Astra szettjét vettem volna meg, súlyra abból az autóból az 1.4-es is megyezik a Lanoséval. A hozzá való szettet pedig 1.4-2.0-ig árulják... Súlyelosztásban sem hinném, hogy annyira eltérne, hogy a Daewoo hátulja nehezebb lenne, mint egy Opelé.

A kérdés pedig nem erre irányult, mert az látható, hogy passzol a helyére a rugó, hanem hogy így kell-e kinéznie egy beszerelt ültetőrugónak. Ugyanis láttam már nem egy helyen, hogy néhány karika össze van ülve. Pl itt, vagy hogy beszerelés nélkülit nézzünk az S40-es Volvo vékonyabb rugói közül az alsó karikákat ha mégnézed valszínűnek tartom az autót ráengedve összeülnek.

[ Szerkesztve ]

(#1757) Rick4 válasza simii16 (#1756) üzenetére


Rick4
félisten

Megadnád a webshop linkjét, esetleg a megvásárolt rugók cikkszámával együtt? Egyébként mindegyik rugó más, sok mindentől függ, hogy melyik miért olyan amilyen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1758) simii16 válasza Rick4 (#1757) üzenetére


simii16
aktív tag

Enzo TF109-009 van a dobozon. A Peringer Autótól származik, Kerekiből és egy aukciós oldalon ütöttem le.

[ Szerkesztve ]

(#1759) Rick4 válasza simii16 (#1758) üzenetére


Rick4
félisten

Az aukciós oldalon a termék linkje sincsen meg?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1760) simii16 válasza Rick4 (#1759) üzenetére


simii16
aktív tag

Megpróbálok utána nézni, de lassan egy éve vettem, csak eddig nem volt alkalom beszerelni. :(

(#1761) Rick4 válasza simii16 (#1760) üzenetére


Rick4
félisten

Na ez fasza.. A cikkszám alapján nem találni semmit sem... Lehet még a raktárban elkeverték....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1762) simii16 válasza Rick4 (#1761) üzenetére


simii16
aktív tag

Én is gyanakodtam erre. Gyárilag csak nem így tervezték..

(#1763) simii16 válasza Rick4 (#1761) üzenetére


simii16
aktív tag

Közben egy típustárstól azt az információt kaptam, hogy ez normális, így kell kinéznie. :U

(#1764) tomcsi23 válasza dízelracer (#1735) üzenetére


tomcsi23
veterán

8th. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1765) Rick4 válasza simii16 (#1763) üzenetére


Rick4
félisten

Okés, és így is kell nyekeregnie? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1766) simii16 válasza Rick4 (#1765) üzenetére


simii16
aktív tag

Hát azt gyanítom nem, de lehet csak össze kell kopnia vagy hasonlók. Viszont az biztos, hogy nem fogom én úgy használni. Valami gumibakos megoldás lenne optimális, hogy az alsó két karikát kibakoljam. Az még külön jó is lenne, ha hátul 1 centivel magasabb lenne. Nem tudsz ilyenről?

(#1767) Rick4 válasza simii16 (#1766) üzenetére


Rick4
félisten

Létezik sok ilyen, de mind kókány, a rugó azért rugó, hogy olyan magasan tartsa az autót, amire tervezték, ráadásul a rugózási karakterisztikát se célszerű mindenféle bakkal megváltoztatni. elvileg a tieden is van felütődésgátló bak, annál több nem kell...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1768) simii16 válasza Rick4 (#1767) üzenetére


simii16
aktív tag

Na jól van, majd kiokoskodok valamit, addig is marad a gyári. Köszönöm a segítséget! :R

(#1769) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenkinek!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok (mint teljesen laikus), h ismerősnek van egy Microcar mopedautója. Ő ebbe egy Suzuki generátort szeretne beszerelni, és arra lenne kíváncsi, h a generátor forgási iránya mindegy-e? (okát nem tudom)
Köszönöm előre is!

(#1770) doc


doc
nagyúr

nagyon hulye vagyok a temahoz, de legalabb ezzel tisztaban vagyok, igy inkabb kerdezek, lehet hogy nagy marhasagot, sorry elore is :D

szoval

az utobbi 1 heten szegeny akksi rendszeresen megdoglik reggelre, igy toltogetni kell (vagy ki/be cipelgetni minden este/reggel). nem kell sok neki, 5-10 perc mar eleg, de eleg maceras

okozhat-e gondot az, ha radugom a toltot az akksira, es ugy inditom be az autot? vagy felejtsem el surgosen? :D

(#1771) runner 125


runner 125
nagyúr

Ezekből a beszakadt Hummer-ekből nagyobb urban legend alakult ki, mint Chuck Norris-ból. :D
LOL

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1772) Rick4 válasza doc (#1770) üzenetére


Rick4
félisten

Ne indítózz úgy, csak töltsd. Töltőfüggő, de szerintem a legkomolyabbaknak se tesz jót, ha megszívja a kábel végét az önindító..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1773) Rick4 válasza runner 125 (#1771) üzenetére


Rick4
félisten

Pont ma álltam egy ugyanilyen mellett, nézegettem, hát, nem vízálló... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1774) runner 125 válasza Rick4 (#1773) üzenetére


runner 125
nagyúr

..sokat látni belőlük, használtan már 4m környékén megvásárolhatóak (noh nem mintha az kevés pénz volna. :) )
Sopronban folyamatosan látok egy feketét, és ma (faluban lakunk) elment a házunk előtt is egy. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1775) Rick4 válasza runner 125 (#1774) üzenetére


Rick4
félisten

Na ezen 24"-es krómfelni volt, P rendszám, meg nyári gumi.. :D Minden klappol, már csak egy balatonátúszás kellene... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1776) tomcsi23 válasza Rick4 (#1773) üzenetére


tomcsi23
veterán

Írja is a "kollega". :DD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1777) runner 125 válasza tomcsi23 (#1776) üzenetére


runner 125
nagyúr

..jah, valszeg van is neki. :))
Kb. mintha egy 13 éves kamasz írta volna.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1778) koshmar válasza Rick4 (#1775) üzenetére


koshmar
őstag

Annyira utálom ezeket az okádék 24 (sőt, láttam már 32) inches felniket.

Főleg amikor régi, amerikai kocsik alá rakják. Rettenet.

tomcsi23: Zseniális ez az írás.
Mind helyesírásban, mind tartalomban.
3 tonnás kocsival ugratni. Az igen, fiam. :R

Persze lehet, nem is igaz.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1779) runner 125 válasza koshmar (#1778) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyetértek, én is hányok tőlük. Ezt is az idióta (.eka) amcsik vezették be.
..tényleg teljesen ízléstelennek tartom minden autón. Egy régi járgányon abszolút nem korhű, egy terepjáróra meg nem való. Egy terepjárón lehet szép felni, - de ballonos gumikkal. Persze, e téren (is) konzervatív vagyok, úgyhogy biztosan az is közrejátszik. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1780) koshmar válasza runner 125 (#1779) üzenetére


koshmar
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy nekem egy régi amcsi verda csak az eredeti felnivel szép.
Egy 16-os, hatágú, krómozott felni lehet, hogy mások szerint szép egy régi kocsin, de nekem nem.

Jó, hogy nem már faküllős, vasabroncsos kereket raknak rá...

Az Ebayen szoktam látni ilyen hányadék kocsikat, némelyiket 32 collos felnivel.
Nehéz elhinni, de van, akinek ez tetszik, mert licitálnak rá keményen.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1781) tomcsi23 válasza runner 125 (#1777) üzenetére


tomcsi23
veterán

Titkon reméltem, hogy majd tesz be jégen átsuhanós képeket is, de még nem tette. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1782) runner 125 válasza koshmar (#1780) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah.. mind1, nem mi leszünk ezen portéka vásárlórétege. :))

Tomcsi

:D
..persze, max valami makettról.

Ugratás 100-zal.. akkora fail, mint állat.

Ezeknek a városi H2 - H3-maknak nulla közük van az eredeti, katonai Humvee-khoz. Mind kialakítás, felépítés, tartósság, terepképességek terén.
Bírtam amikor a kereskedő lenyilatkozta a híradóban, h "ezeket a terepjárókat extrém körülményekre fejlesztették ki, így a víztől biztosan nem lett semmi bajuk."
...

Mindenesetre jó kis Hummer reklám kerekedett az egészből.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1783) koshmar válasza runner 125 (#1782) üzenetére


koshmar
őstag

A víztől márpedig lesz bajuk.
A motortér nincs vízmentesen szigetelve, így a víz biztosan bejut oda.

Lehet, hogy extrém körülményekre tervezték, de a 12 órán keresztül 110 centis vízben állás azért szerintem már sok.

Egyébként asszem, a H1-esnek 25 évet ad meg a gyár, mint elhasználódási időtartam.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1784) tomcsi23 válasza runner 125 (#1782) üzenetére


tomcsi23
veterán

Makimajmok, egyértelmű. :U ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1785) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Sziasztok!

Feltenném ide is a kérdésemet, hátha itt előbb kapok valami okos segítséget, mert holnap reggel jönne megnézni a kerekedő az autót. :((

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1786) doc válasza Timocicu (#1785) üzenetére


doc
nagyúr

en is igy vettem anno az automat (marmint kereskedotol, akinel csak az elado altal irt adasveteli volt)
ha kapsz papirt arrol, hogy az auto nala van attol a pillanattol hogy elviszi, szerintem nincs vele problema (tehat pl. gyorshajtasnal tudod bizonyitani hogy nala volt mar)

(#1787) Rick4 válasza Timocicu (#1785) üzenetére


Rick4
félisten

Ha ez az ember kereskedő, akkor van erre alapított cége, annak a nevére megveszi, illetékmentesen ráiratja, neked meg attól a naptól visszajár az esetleg pluszban befizetett kötelező, másik autó vásárlásakor viheted a meglévő bónuszfokozatot, nincsen több gyorshajtás, parkolás, semmi.
Ha ez az ember egy félig kitöltött adásvételivel akarja megvenni, akkor a kocsi már nincsen nálatok, mégis neked ketyeg a kötelező, és neked megy a csekk a gyorshajtásról is. Tehát ez nem egy kereskedő, ez legfeljebb egy kisstílű nepper.
Én annak adom oda, aki megveszi, aláírja, és akivel közlöm, hogy aznap az okmányirodába és a biztosítóhoz is eljuttatom az adásvételit, hogy mindenhol tiszta legyen.

Én azt mondom, kifizeti, és a kereskedő cégére iratja, ha nincsen neki, a saját nevére. Vagy menjen a piccsbe. Ha nem így teszel, azon Te csak bukhatsz, nem is keveset.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1788) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Rövid kérdés:
Sajnos ma nem indult reggel az autó ('95-ös corsa benzin) szegényke csak köszörülte a torkát de nem indult. Nálunk itt 3 hete minusz 20 fokok vannak, nappal sincs minusz 10-nél melegebb, eddig nem volt probléma, de most 4 napig állt egyhuzamban és nem indult.
Érzésre az akkun volt elég feszültség, vagy 5-6szor biztos indítóztam, de olyan volt mintha nem kapott volna benzint és azért nem indulna, nem pedig az akku gyengesége miatt.
Jött a bikázás, és ÍGY sem indult eleinte, csak 3. próbálkozásra, és akkor is nagyon nyögvenyelősen. Aztán mentem vele egy 20 percet. majd pihent vagy 4 órát, aztán már simán indult... Mi lehetett a probléma?
Eddig -20ban is indult mindig első pöccre, (igaz legalább 2 naponta mentünk vele.)
Ennyit számított volna hogy most 4 napig nem volt használva? Elképzelhető az hogy az üzemanyagellátással volt valami nagyobb baj ebben a hidegben?
A nyáron az nagyszervíz volt rajta, gyertyák, szűrők, olaj, stb.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1789) Rick4 válasza Ferdzsoo (#1788) üzenetére


Rick4
félisten

Önts a tankba spurit, és holnaptól indulni fog. Az üzemanyagok egyébként is olyanok, hogy lerakódást okoz, néha nem árt ott bent is takarítani...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1790) runner 125


runner 125
nagyúr

Nézegettem ma a BMW-ket, mibe futottam bele?!
Eh. Csúnya azzal a kerékkel, s nekem amúgy sem jön be ez a falusi need for speed style, szeretem a gyári formákat, kialakításokat, noh de nem is a képek miatt linkeltem, hanem feltűnt ez:

"Az autó csak nyáron van használva, jelenleg is áll."

..két sorral lejjebb:

"Az ár téli gumival értendő,.."

FAIL

Ennek fényében csodálkozom, h a "Nem dohanyzó tulajtól,.." után nem szerepel egy; "frissen űrített hamutartók" megjegyzés. :))

Viszont találtam egy fotóról tényleg gyönyörű darabot, annak ellenére is megnézném, h valami idióta nepper árulja.
Katt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1791) tomcsi23 válasza runner 125 (#1790) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na mi van, rákattantál ezekre az erőgépekre? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1792) Rick4 válasza runner 125 (#1790) üzenetére


Rick4
félisten

Ezeket én is nézegettem Punto utódként, a németektől itthon lenne egy ilyen 1.2M-ból, forgalomba helyezés, ez az meg ki is adja a végére az 1.5-öt. És az ott nem a legolcsóbb verda. Csak ne lopnák őket annyira...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1793) runner 125 válasza tomcsi23 (#1791) üzenetére


runner 125
nagyúr

:))

..ha adrenalin kell motorra ülök, bár most abból is csak kicsi van.

Rick4

Hjah, nekem is szimpatikus ez az E46 széria, pláne egy ténylegesen megkímélt, keveset futott benzines.
Nem is olyan régen még szimpatikus volt a 2000-es dízel is, de ilyen üzemanyagár mellett már nem éri meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1794) Verus


Verus
senior tag

Sziasztok!

Éppen műszaki vizsgára készülünk Bélával. Budapesten hol a legcélszerűbb ezt kivitelezni? Illetve van-e olyan helyről tudomásotok, ahol azért nem veszik olyan szigorúan az előírásokat (ha értitek mire gondolok:))? :)

Előre is köszi :)

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#1795) vicces válasza Verus (#1794) üzenetére


vicces
addikt

ha nem véres a torka Bélának akkor mindegy hova viszed, át kell mennie. egyébként illik megcsináltatni a hibáit, ha vannak persze. :K

:)

(#1796) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy általában az alufelnik felülete miből van?
Gondolom nem a nyers alumínium ötvözet látható, hanem azt takarja egy festék-, majd azt egy lakkréteg? Vagy hogy kell ezt elképzelni? (a krómozott alufelni nem érdekel)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1797) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha egy autón lejár a garancia, érdemes továbbra is márka szervízbe hordani?
Sok hírdetésbe szerepel az eladásnál hogy szerviz könyves.
Akkor az azt jeleneti végig csak márka szervizben volt ? (ha 10 éves is)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1798) tomcsi23 válasza Kloden (#1796) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jól gondolod, van rajta festék, ill. azon valamilyen lakk.

DonThomasino: szvsz autó/típus/évjárat/tervezett eladási idő függő. Ha kifogsz egy normálisan dolgozó és viszonylag olcsó márkaszervizt, akkor érdemes lehet utána is odajárni. Ám leginkább úgy jönnek ki a számok, hogy az, amit nyernél a szervizfüzettel az eladáson, az bőven visszajön a szaki kedvezőbb szervizével. Némelyik kocsinál előfordulhat, hogy a márkaszerviz eleve nem konyít hozzá kellő mértékben, csak megcsinálgatja a dolgokat, míg egy járatos szaki keni-vágja a témát.
Ja, meg utólag is lehet szervizkönyvet intézni, nem nagy kunszt. Egy 10+ éves kocsinál (is) inkább az állapot, az előélet a döntő, nem egy pecsétes papír.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1799) DonThomasino válasza tomcsi23 (#1798) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én csak a garanciáig látom értelmét a dolognak. 3-4 év
Kérdés hogy utána, már nem számít szerviz könyvesnek az autó?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1800) tomcsi23 válasza DonThomasino (#1799) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha el nem hagyod a könyvet, akkor szervizkönyves. ;]
Ám ezen belül is van a vezetett szervizkönyves, ami annyit tesz, hogy a szervizlátogatásokat rendszeresen bepecsételik.
Nem kell ezt annyira túlmisztifikálni, miután bármilyen tartalmú könyvet meg lehet szerezni, kb ennyit is ér. Jól hangik, hogy hú szervizkönyves, azt lehet nincs is benne semmi. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.