Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Bubu79 válasza fekeandras (#594) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez a valami nem egy BMW - ez Frankenstein gyermeke...

Iszonyatosan néz ki...

Igen, az X6-tal együtt...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#602) marsu


marsu
addikt

Egy hete már nekem is van autóm ...

... egy év kihagyás után.

:U

Micsoda szabadságot tud adni 4 kerék és egy kormány!

:K

Press any key to continue ...

(#603) tomcsi23 válasza marsu (#602) üzenetére


tomcsi23
veterán

:C
Most aztán mehet minden:

:DDD

és persze: :R

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#604) marsu válasza tomcsi23 (#603) üzenetére


marsu
addikt

Na meg persze ha van kocsid, lesz csajod ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#605) tibi666


tibi666
senior tag

meg kell tanulnom ezt a dupla kuplungos visszaváltást. akkor is, ha heteken belül automatára váltok.

egész pontosan mi is ennek a techinkája?
kuplungot benyomom, kiveszem sebességből, kuplungot felengedem, gázfröccs, majd kuplung+sebességbe be?

(#606) tibi666 válasza tibi666 (#605) üzenetére


tibi666
senior tag

vagy csak szimplán benyomom a pedált, kiveszem sebességből, és adok egy gázfröccsöt, hogy felpörögjön a motor, majd beteszem sebességbe, és engedem a kuplungot?

a rántás, illetve motorfékhatást szeretném elkerülni előzéskor.

(#607) tomcsi23 válasza tibi666 (#606) üzenetére


tomcsi23
veterán

Eztet találtam:
Dupla kuplung - ahogy Norbi is írja - a régi, egyenes fogazású, asszinkron váltokhoz kellett, amilyenek ma max. a traktorokon és régi teherautókon vannak, és nem azért, mert így jobban húzott, hanem mert így lehetett egyező fordulatra hozni, és közben kímélni is a fogaskerekeket.
Ami a lényeg: visszaváltásnál, a kuplung felengedése előtt gázfröccs, hogy a motort felpörgessük az adott fokozatnak megfelelő fordulatra, különben motorfékhatás jön létre a hajott kerekeken, ami féktávon, vagy kanyarbemenetnél blokkolhatja azokat. Hátsókerekes autónál, határon autózva nem mindegy, hogy megbontjuk-e ezzel az egyensúlyt.

Lényegében úgy, ahogy írod is szvsz; kuplung be, visszavált, közben gázfröccs, majd kuplung fel, gáz le. Igazából ahhoz kell egy kis gyakorlat, hogy megszokd, milyen sebességnél milyen fordulat kell a motornak, hogy ne rántson. Ami érdekes lehet, hogy ha gyors a kezed, akkor hamarabb visszateszed, mint ahogy a motor felpörög. Mondjuk múltkor egy 1,5-ös A mergával tekeregtem kicsit, ott ilyen gond nincs, mert egy pillanat alatt felugrott 4-5e rpm-re. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#608) tibi666 válasza tomcsi23 (#607) üzenetére


tibi666
senior tag

ez egy dízel, közvetlen gázreakció nem létezik, jókora gázfröccsöt kell neki adni, hogy felpörögjön. :DDD

(#609) tomcsi23 válasza tibi666 (#608) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, gondoltam. :D Annyi előnyöd lehet, hogy nem kell annyira felpörgetni az áttétel miatt.
Gyakorolhatod normál menetben is, pl 60-70-nel haladsz, majd szépen visszaváltogatsz a sebességet tartva. Eleinte nézd a fordulatot is, hogy mennyire "pörgött" fel, s úgy engedd rá a kuplungot.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#610) keIdor válasza fekeandras (#594) üzenetére


keIdor
titán

Két hátsó lámpa ronda, de nekem nincs vele bajom. Az persze más kérdés, hogy 30 misiért nem ezt venném.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#611) fekeandras válasza keIdor (#610) üzenetére


fekeandras
őstag

Olyan mint ha valami szar kínai kocsit nézénék. Ha valaki photoshop-al lecserélné a márka emblémát ssangyongra simán elhinném, hogy az ha nem lenne a kopoltyú az elején. Eleje ocsmány, mint egy bamba hörcsög vagy hód pofája. Hátulja szintén okádék. Fejtér és a csomagtartó is maximum átlagos lehet. És ezt akarják lenyomni az ember torkán 30000000.- forintért? Ok, hogy jó kidolgozás, meg anyagminőség stb... de 30milla egy 3literes dízelért kicsit pofátlan ár. Fele annyiért még talán!! elmenne. Nagyon mellényúlt ezzel a kocsival a BMW. Ugyanolyan okádék dizájn mint az X6. Az is se nem terepjáró se nem sportkocsi se nem limuzin... Igazi haszontalan juppiköcsög autó. Nekem tetszenek a BMW-k és úgy általánosságban a márka arculata de ez a kettő borzalmasra sikerült.

Mod: 30millióért már nagyon jó autókat is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#612) tibi666 válasza fekeandras (#611) üzenetére


tibi666
senior tag

én sok x6-t látok, úgyhogy nemigen nyúlt mellé vele a bmw.

és az 5gt sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#613) #67688960


#67688960
törölt tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#614) SpeedR válasza fekeandras (#611) üzenetére


SpeedR
őstag

1,6 milla van kb az 530d GT és az 530d touring között, cserébe jóval tágasabb az utastér és megkapod a 7-es kifinomultságát, kidolgozottságát. A forma ízlés kérdése, a hátulja egyelőre nekem sem tetszik, de erre majd térjünk vissza akkor, ha az utcán élőben láthatók lesznek. Szerintem pénzügileg sikeres lesz, mert ha máshol nem is, az USA-ban biztos hogy vinni fogják mint a cukrot. Szerintem elfér ez a modell a palettán, színesíti a kínálatot. A lényeg, hogy vannak és lesznek olyan modellek amik kielégítik a konzervatívabb BMW hívők igényeit is.

[ Szerkesztve ]

(#615) #67688960


#67688960
törölt tag

Nem tudja valaki véletlenül hogy kb. mennyit fogyaszthat egy computer kijelző(vagy kijelzővel cakk-pakk) általában, vagy konkrétan az astra f gsi 16v-nek
2~2,5W reális lehet?

[ Szerkesztve ]

(#616) fekeandras válasza tibi666 (#612) üzenetére


fekeandras
őstag

Pont ez a legjobb példa arra, hogy a sok pénz nem jár együtt a jó ízléssel. :DDD :DDD

(#617) Rick4


Rick4
félisten

Tetszik a kmóra állás: [link] igaz, hogy 7.3-as, igaz, hogy csak 180 paci, de mondjuk a nyomaték ott van mellé (468Nm)... :DDD

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#618) fekeandras válasza Rick4 (#617) üzenetére


fekeandras
őstag

Ha már itt tartunk. Az usa autók alkatrészellátás szempontjából milyenek? Vannak hozzáértő korrekt szerelők? Láttam Kalocsán egy 2.8 V6 b+g Blazer-t. De olyan tip top mint ha 5-6éves lenne. Nagy kockázat usa autót venni? :F

[ Szerkesztve ]

(#619) Rick4 válasza fekeandras (#618) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk mivel évek óta hozok autóalkatrészeket az usából, mondhatom, nem nagy kaland, van minden, és olcsón jó cuccok. Érteni értene hozzá minden szerelő, csak könnyebb egy csukott szemmel is 10 perces vw javításért 3 ezret kérni, mint a ritkán látott amcsi kocsikat óránként 3 ezerért javítani.. Van könyv, odaadod neki, megcsinálja. Blazerből 4.3-ast vegyél, ... Annyit eszik mint a 2.8-as. De még jobban jársz egy gázos Ford Explorerrel

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#620) fekeandras válasza Rick4 (#619) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem akarok semmit venni (talán majd egyszer) csak láttam egyet ami nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#621) Rick4 válasza fekeandras (#620) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig rendszerint a félelem a rossz alkatrészellátástól, iszonyatos 100 literes fogyasztástól elég szépen lent tartja az árakat... :DDD Milyen gép volt?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#622) !Overdose! válasza SpeedR (#614) üzenetére


!Overdose!
őstag

Békéscsabán láttam egyet a múlthéten, meg is lepődtem, még a BMW.hu-n sincs fent.
Mondjuk a rendszámát nem láttam, lehet német tesztautó volt.
Élőben is olyan furcsák az arányai, mint képeken, de csúnyának nem mondanám. Nekem nem kéne, de megértem aki ilyet vesz.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#623) Rick4 válasza !Overdose! (#622) üzenetére


Rick4
félisten

Nem valami pimpelt Daciával kevered? :DDD

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#624) fekeandras válasza Rick4 (#623) üzenetére


fekeandras
őstag

Jézusom... :C

(#625) !Overdose! válasza Rick4 (#623) üzenetére


!Overdose!
őstag

Most, hogy mondod... :Y

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#626) Rick4


Rick4
félisten

Érdekes technika.. [link].. De akkor inkább már tolóajtó. Azt talán valamennyivel kevesebből is ki lehet hozni.. :-))

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#627) Rick4


Rick4
félisten

Eszerint az enyém akkor még bírni fog 400ezer km-t? [link] :DDD

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#628) tomcsi23 válasza Rick4 (#627) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csak ha közben olajat is cserélsz. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#629) Rick4 válasza tomcsi23 (#628) üzenetére


Rick4
félisten

Szoktam.. Hamarabb is, mint kellene. Gondolom ezért van az, hogy most 350ezernél is hibátlan minden.. :DDD

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#630) tomcsi23 válasza Rick4 (#629) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az biztos, hogy olajcserével se szabad spórolni. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#631) fekeandras válasza Rick4 (#629) üzenetére


fekeandras
őstag

Kilométer vagy mérföld?

mod: Bár mindegy is mert a 350.000 kilométerben sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#632) tomcsi23 válasza fekeandras (#631) üzenetére


tomcsi23
veterán

455550*1,6-400000~=?
:B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#633) fekeandras


fekeandras
őstag

Büszke lehet magára... :U

mod: Octavia helyett Dacia-verő a Skodától Erre kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#634) tomcsi23 válasza fekeandras (#633) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát bazz. :((

Jah, én is kíváncsi leszek, hogy hol tudnak még spórolni. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#635) fekeandras válasza tomcsi23 (#634) üzenetére


fekeandras
őstag

De az illető pofája lenne a legnagyobb ha az anyjáért siető mentő 5-10perc késéssel érne ki mert nem találnák a címet... Hogy lehet ilyen féreg valaki?

(#636) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali mindenkinek!

Egy kis segítség kellene. Keresek egy linket, ami a Totalcar-on volt, de nem találom. Ha jól emlékszem a cikkben a Citroen Xantiáról volt szó, és ott volt egy link ami egy olyan arab oldalra vezetett, ami egy autógyártó cég volt, és ahol a mai napig gyártanak, már kifutott francia modelleket. Ez a link kellene, ha valakinek megvan/ olvasta/ rémlik... Előre is köszönöm!

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#637) tomcsi23 válasza fekeandras (#635) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja, azt kívánom neki, hogy ő legyen a mentőben, amikor az a címet keresgéli. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#638) Rick4 válasza fekeandras (#631) üzenetére


Rick4
félisten

Átszámolva km-be most 347200-nál tartok.. A videon meg 720ezernél járt a gép... :K

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#639) Rick4 válasza fekeandras (#633) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk egy heretáji defibrillátorozásra befizetném a csókát.... :((

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#640) SaNyEe válasza fekeandras (#633) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

már megint? :S
én nem defiztetném az ilyet. áthajtani rajta a mentővel aztán kész... ne kopjon a drága eszköz miatta :D

-- end of transmission --

(#641) Manitou


Manitou
addikt

Ma megtankoltam az autót és kicsit nagyot néztem ugyanis az elmúlt 430km-re vetítve nagyon magas fogyasztási érték jött ki, nekem ez gyanus. :U ( 10liter egy 1,4-es motortól szerintem sok :U )
A 430 km-ből 140km volt országút 90-110-es tempóval a többi meg városi "dugózás"
Néha odalépek neki kicsit jobban, de még ha üveghangon mennék mindig akkor se kéne ennyit fogyasztania szerintem :U

Szóval miket érdemes megnézni szerintetek először?

Amikre én gondolok:
alacsony guminyomás
lambdaszonda esetleg katalizátor rossz :F
Olajcsere 1000km-el ezelőtt volt, majd az olajszintet holnap meglesem, de szerintem azzal nem lesz gond.

(#642) tibi666 válasza Manitou (#641) üzenetére


tibi666
senior tag

a hidegben simán lehet 9 liter felett a fogyasztásod városban.

(#643) Manitou válasza tibi666 (#642) üzenetére


Manitou
addikt

Hmm, akkor csak én reagálom túl a dolgot? Most kipróbálom a következő tankolásig óvatosabban vezetve hogy alakul a fogyi, nagyon kiváncsi vagyok.
Az is igaz hogy munkahelyig 4,5km oda meg 4,5 vissza ez minden nap meg ide oda még hasonló távokat szoktam menni, szóval folyamatosan elég rövid távokra van használva, lehet ez is közrejátszik a dologban nem?

(#644) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nagy bukás lett a kínai autó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#645) tibi666 válasza Manitou (#643) üzenetére


tibi666
senior tag

biztosan, meg tapasztalatlan is vagy még, valószínűleg nem tudsz olyan takarékosan vezetni, de hamar beletanulsz majd! olvasgass utána. ;)

(#646) #67688960 válasza Manitou (#641) üzenetére


#67688960
törölt tag

gumi nyomás
légszűrő(légmennyiség mérő)

(#647) Manitou válasza tibi666 (#645) üzenetére


Manitou
addikt

Lehet :) Bár azért elméletben tudom hogy kell takarékosabban vezetni, és próbálok is úgy, de nem mindig sikerül.
Most kicsit jobban utánanéztem a dolgoknak, lehet hogy sok kicsiből jött most össze ez a többletfogyasztás, ugyanis nekem mostanában a hátsó ablakfűtés a kocsin mindig be van kapcsolva és ez elvileg növeli a fogyasztást, meg minden elektromos dolog, ami a generátort használja. Még ha erre rászámolom, hogy esetleg a gumi is kicsit alacsonyabb nyomáson van + még én se vezetek annyira takarékosan, lehet ezekből összejöhet ennyi többletfogyasztás.

gog: 1000km-el ezelőtt volt olaj, olajszűrő, légszűrő és pollenszűrő cserén
úgyhogy remélem azzal nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#648) !Overdose! válasza Manitou (#643) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egyszerű. Olyan rövid távokon használod hidegben az autót, hogy sokat megy az automata szivató és megugrik a fogyasztásod.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#649) #67688960 válasza Manitou (#647) üzenetére


#67688960
törölt tag

Én csak azt mondom ami rajtad, és a hideg motoron kívül bejátszhat.
Még eszembe jutott pár:
-koszosabb az üzemanyag rendszer, vagy szarabb volt a benzin mint szokott
-más az olaj mint eddig
-más a levegőszűrő mint eddig.
Mindent optimistán nézve(mármint az 1000km-el elötti cserét).
;] Lehet hogy valaki poénból betett pár cementes zsákot, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#650) #67688960


#67688960
törölt tag

Filtron márkával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Pl. Olajszűrő egy Mann-hoz viszonyítva.

Épp próbálom az aktívszenes pollenszűrőjüket, eddig tetszik, de még csak egy hetes. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.