Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) szente


szente
addikt

hali
ti mit gondoltok a bioetanolról?szerintetek megéri?mivel átalakítani nem szeretném az autót,50-50%ban etanolt és benzint keverve lesz baja az autónak,illetve így is megéri?
üdv

(#1252) Dare2Live válasza szente (#1251) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Toyotanal 50%nál már ki szokott gyulladni a check engine lámpa.( amire ha gyorsan tiszta benyat rátankolnak akkor kialszik.)

Szintén Toyotas tapasztalat, hogy a fogyi megugrás miatt minimális a pénzbeli megtakaritás ~5%

Ellenben ha Yarisba 0w20at raksz, "energysaver" gumit használsz és megtanulsz fogyi kimélösen vezetni gond nélkül rohangálhatsz 5l/100km körult.

A sporolás másik formája az autogáz ami viszont sok kocsiba nem jó, gondolok itt az elöbb emlitett Yarisra.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1253) tomcsi23 válasza Dare2Live (#1252) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez a 0w20 mennyit segít a témán? Mi a gyári amúgy?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1254) szente válasza Dare2Live (#1252) üzenetére


szente
addikt

egy fapados f astrám van szóval elképzelhető,hogy még ez nem annyira érzékeny az ilyenekre?meg mivel 1.6i 8szelep,kajál 8 körül,úgyhogy azért jól jönne az olcsóbb "benzin"...

(#1255) Dare2Live válasza tomcsi23 (#1253) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Zénoka [link] tapasztalatai szerint 0w20 2dl hoz 5w30hoz képest ami 2dl hoz 10w40hez képest.

Ez tekintve az 5l alatti fogyiját több mint 10% sürü vs hig tekintetben.

Kicsit továbbvive a témát ha évi 15.000km mész 6l es fogyival, ha gyak uannyiért 5w30 helyett 0w20at veszel akkor évi 14.000Ftt sporolsz. Ha 10w40ről akkor 28.000Ftt.

Viszont a 0w20 csak nagyon passzentos motoroknál müködik egy Yaris ha 15.000km cseréltek benne akármilyen olajat 100.000km felett is kaphat 0w20at 99% nem fogja enni.

Toyota manualok szvsz agybetegek olaj szempontjából a legsürübb 15w50től az adott időszak leghigabbjáig mindent megenged, annyi kitétel van csak, hogy télen ajánlott az 5w30. (De az enyém 1998as manual akkor 0w20 sanszosan még nem is létezett.)

szente: 50%ban tudtommal minden motor elbirja e85öt. De ha sporolni akarsz szvsz messze a legjobb megoldás a gáz. Csak nézz utána, hogy a motorod bírja e. (Én nem tudom csak Toyotakhoz konyitok kicsit.)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1256) szente válasza Dare2Live (#1255) üzenetére


szente
addikt

nem tervezek ezzel az autoval olyan hosszu távon hogy érdemes legyen gázossá átalakitani...

(#1257) tomcsi23 válasza Dare2Live (#1255) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi. Kár, hogy mindkét paramétere változott az olajnak.
De azért nem gyenge teljesítmény cirka fél milla km-re írni a fogyasztáshoz kapcsolódó adatokat. Na nem úgy közlekedni, hogy egy előzés és egy decivel felmegy az átlag. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1258) Dare2Live válasza tomcsi23 (#1257) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jaja az a Yaris félmillió kmnél jár (és még nem eszi a 0w20at se)

Ha lapozol vannak 4.5l es eredmények az a 100-120km/hsak, és néha előfordul 130+os is ahol már 6l+t "zabál"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1259) tomcsi23 válasza Dare2Live (#1258) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, de van ilyen 3,2-3,4 átlag, ami autópályás. Akkor ott mennyivel repesztett, 80-nal :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1260) Rick4


Rick4
félisten

Most mondják a híradóban, hogy egy Toyotást a rendőrnek kellett megállítani eléállva és lassítva, mert nem tudott megállni, már 150-nel száguldott..... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1261) tomcsi23 válasza Rick4 (#1260) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, milyen ez a hiba? Hiába nyomod a féket, semmi hatás :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1262) Dare2Live válasza tomcsi23 (#1259) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

3.2nála is ritka és ha 3.2l csinált pályán akkor az sanszosan kamion mögött 80al. 3.2lhez ez kell, aki ilyet nem akar ne csinálja.

toyota "gyorsulásokról" cikk: [link]
Különösen ajánlom a benne lévő videot.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1263) tomcsi23 válasza Dare2Live (#1262) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nagyon durva lehet így közlekedni. :B mármint 3-4 lityi közötti fogyira gyúrva.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1264) X Factor


X Factor
addikt

Akinek esetleg van fólia a kocsiján az h. vitte át műszakin, van egy 98as swiftem, telefonon beszéltem a sorin meg a vas gerebenben lévő emberekkel és mind azt mondták h. náluk fóliával tuti nem megy át a gép ?

Make things work

(#1265) Calogero válasza X Factor (#1264) üzenetére


Calogero
addikt

Én a bontóba vettem két oldalsó ablakot (elsőajtókra) és vizsga előtt kicseréltem, majd utána vissza.....
A többi ablak szabálynak megfelelően van fóliázva így azzokkal nem volt gond.

(#1266) X Factor válasza Calogero (#1265) üzenetére


X Factor
addikt

Utána kérdeztem, nálam is úgy van h. a hátsó meg a hátsó oldalsó kettőn nem lehet belátni, az első kettőn meg nagyon lightos de ott is van fólia, az a gond h. most csináltattam meg mindent a gépen és még egy 20ast raktam félre vizsgára, mennyit rúg 2 ilyen ablak? (nekem 3 ajtós van )

Make things work

(#1267) Dare2Live válasza tomcsi23 (#1263) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Konkrétan szerintem agyrém. De aki ilyet csinál az jellemzően élvezi "sportként" fogja fel. És a 145ös gumi ronda is.... :)

jó lesz nekem idei átlagra az 5l....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1268) tomcsi23 válasza Dare2Live (#1267) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerencsére, sem a 145-ös gumi, sem az 5 lityis fogyira hajazás, na meg a 80-nal beállok a kamion mögé nem áll közel hozzám. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1269) Dare2Live válasza tomcsi23 (#1268) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

145ös gumi 2.8bar+on az nem az 5les fogyira hajazás hanem a 4re.... 5l azmár pályán 130at jelent és mindenhol mész a kresz által megengedett maximummal. Egyszerűen csak figyelsz a vezetéstechnikádra "drága" benzinsporolós olajat, gumit veszel....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1270) tomcsi23 válasza Dare2Live (#1269) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát a 145-ös gumi talán még 6-osban is kapirgálna. :))
Olaj meg 0w40 a gyári ajánlás, azt kapott ma is.
Jó, ezzel nem is fogok fogyasztási minimál rekordokat döntögetni. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1271) X Factor


X Factor
addikt

Mennyibe fáj most egy műszaki vizsga, rákerestem hivatalosan 16290ft, viszont ha magára vizsgáztató helyeken keresek rá ált. egy 10-essel több, mert felszámítanak elővizsgálati díjat, kérdésem, ez kötelező vagy ezt csak opcionálisan felajánlják?

Make things work

(#1272) !Overdose! válasza X Factor (#1271) üzenetére


!Overdose!
őstag

A műszaki vizsga hatósági díjas, mindenhol ugyanannyiba kerül. Szerintem nem kötelező az elővizsgálat, főleg nem ennyiért.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1273) Rick4 válasza X Factor (#1271) üzenetére


Rick4
félisten

A műszaki vizsga az NKH vizsgaállomásokon ennyi, minden más vizsgáztatóhelyen kb 10 ezressel hosszabb. Azt neked kell tudnod, hogy a kocsid megfelel-e minden tekintetben a vizsgán, ezért szerintem pénzt nem érdemes külön kiadni, esetleg pár ezresért egy autóklubos átvizsgálás, ott is a vizsgapadon tolják végig...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1274) dízelracer válasza X Factor (#1264) üzenetére


dízelracer
senior tag

Vas Gerebenben konkrétan még az is átmegy amiből ömlik az olaj. Saját szememmel láttam. Valószínűsítem, hogy csupán a megfelelő embert kell hozzá megkeresni és "összebarátkozni" vele. De Mozaik utcában is vannak "okosságok". Kérdezősködni kell hamar megered a nyelvük.

(#1275) torogyuri


torogyuri
aktív tag

adott nekem két felni, az egyiken nyári gumi a másikon téli gumi. Én ha így otthon cserélgetem magamnak szépen a gumijaimat felnistől ki tudom kerülni teljesen a gumiszervízt? Vagy hozzá még mennyire fontos a centírozás? mert akkor teljesen nem tudom

(#1276) tomcsi23 válasza torogyuri (#1275) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha nem mászott el a felni, akkor elvileg jó rajta a kiegyensúlyozás is. A lelkiismeretes gumis azért átnézi ilyenkor a gumit, meg rárakja a gépre ugye, ill érzéssel/nyomatékkulccsal húzza meg a csavarokat a végén. Ettől függetlenül lehet home-made is kereket cserélni, ha amúgy minden rendben van. Viszont a fentiek nekem
megérnek évi 2x ~3000 ft-ot (ez gumisfüggő), meg nem én szenvedek vele otthon. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1277) Rick4 válasza torogyuri (#1275) üzenetére


Rick4
félisten

Szegeden 1100-1200Ft egy gumicsere, máshol legyen 1500 Ez évente 2 alkalommal 4 gumi kb 12 ezres. Ha ezt nem tudod kifizetni, szerintem add el a kocsidat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1278) torogyuri válasza Rick4 (#1277) üzenetére


torogyuri
aktív tag

nem pénz hanem időspórolásról van szó, nincs a hosszas sorbanállás, gumi cipelgetés, futkozás stb...

[ Szerkesztve ]

(#1279) tomcsi23 válasza torogyuri (#1278) üzenetére


tomcsi23
veterán

Általában lehet egyeztetni időpont ám. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1280) torogyuri válasza tomcsi23 (#1279) üzenetére


torogyuri
aktív tag

jah, főleg itt nálunk faluhelyen...

(#1281) barnam_


barnam_
nagyúr

(#1282) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kiszedik a forgalomból a külföldi rendszámos autókat

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1283) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Nem tudom vannak-e itt már végzett autószerelők...
Nincsenek véletlenül valakinek autóvillamosság és szerkezettan tételei? :D
Elküldhetné nekem e-mailben, nagyon megköszönném! :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1284) Ankhiszesz


Ankhiszesz
tag

Vigyázzatok! Reggel esett az eső és csúsznak az utak! ;)

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#1285) tomcsi23 válasza Ankhiszesz (#1284) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vettem észre. Lámpánál alig akart elindulni. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1286) Ankhiszesz válasza tomcsi23 (#1285) üzenetére


Ankhiszesz
tag

Velem meg az történt, hogy egy boyracer majdnem belémcsúszott :U Ilyeneknek jogosítványt adnak a kezébe :F

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#1287) tomcsi23 válasza Ankhiszesz (#1286) üzenetére


tomcsi23
veterán

Melyik fajta volt, szuzukis? :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1288) Ankhiszesz válasza tomcsi23 (#1287) üzenetére


Ankhiszesz
tag

Nem, a Suzukis az én vagyok :DDD
Valami Honda lehetett fénykorában, mielött teleaggatták műanyaggal :(

[ Szerkesztve ]

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#1289) tomcsi23 válasza Ankhiszesz (#1288) üzenetére


tomcsi23
veterán

Valamivel felcukkolhattad. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1290) Rick4 válasza Ankhiszesz (#1284) üzenetére


Rick4
félisten

Nem az út csúszik, hanem a kocsi... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1291) Klemens válasza Rick4 (#1290) üzenetére


Klemens
őstag

Nem kocsi, hanem autó, a kocsit 1 vagy több jó esetben 4 lábú ló húzza és hóóó-znak és gyíííí-znek rajta. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1292) Ankhiszesz válasza Rick4 (#1290) üzenetére


Ankhiszesz
tag

Azt sem nem mondhattam volna, hogy csúsznak az autók (tükörjégen esetleg...), mert ha valaki normálisan vezet, akkor ez nem igaz....bár a szó szoros értelmében az utak sem csúsznak el a helyükről :P

....vagyis a megfejtés az lett volna, hogy: Az utak csúszósak ;]

[ Szerkesztve ]

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#1293) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Sziasztok!

nincs valakinek egy műszerész ismerőse aki értene ilyenhez?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1294) !Overdose! válasza VR6-Fan (#1293) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha csak a műszeregységgel van problémád, akkor több, mint valószínű, hogy tudok segíteni, de ha az autó is kell hozzá, akkor már messze vagyok. (Békéscsaba)

Voltam a a héten a Timur utcában a Patentdepoban. Van valami VW szerelő abban az utcában? Több átalakított VW-t is láttam.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1295) VR6-Fan válasza !Overdose! (#1294) üzenetére


VR6-Fan
veterán

két óra is van kapásból (autó max azért kell hogy megtud hajtani, de meglehet oldani megfelelő táppal is)

egyiknek az a hibája hogy ezek 300e km után nem számolnak tovább.
na most ezen az órán található egy HCF4040BE típusú IC, amely ezt végzi. Nos ennek a jószágnak ugyan van egy reset lába, de arra mit kéne kötnöm, illetve vettem is ilyen IC-t egy marékkal kb... a kérdés az hogy ha kiforrasztom és beforrasztóm az eredeti helyébe az újonnan vásároltat akkor vajon kezdi szépen 0-ról a számolást 300e-ig vagy ezek van valami féle "program" amit át kéne tölteni?

nos a másik órával meg az a probléma, hogy kb 30perc használat után a digitális része
teljesen lekapcsol?! :F

mind két óra CE1-es (régi típusú, az újaknál írható eprom van erre a célra, az teljes mértékben állítható), ha kell gyári VW leírással tudok szolgálni, angol illetve német nyelven.

hol is voltál? :B

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1296) !Overdose! válasza VR6-Fan (#1295) üzenetére


!Overdose!
őstag

Itt voltam: [link], [link]

Holnap rákérdezek az egyik mesternél, a másik sajnos külföldön van. de legkésőbb jövőhétvégén vele is találkozom.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1297) VR6-Fan válasza !Overdose! (#1296) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Jól van, azt nagyon meg köszönném! főleg a km 0-ázás lenne a fontos.

Hát passzolom Észak pesten kik vannak (dél buda tájékán vagyok ismerős..), talán a Cseke Team vagy RS Team.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1298) !Overdose! válasza VR6-Fan (#1297) üzenetére


!Overdose!
őstag

Rossz hír. Az első generációsról senki nem tudja, hogyan kell 0-ázni. :(

Egyébként 7000-es vagy 8000-es?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1299) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv érdeklődnek tud e valaki olyanról hogy Ingyenes Eurotax értékesítő kalkulátor ? egy Autó eurótax értékét szeretném felbecsülni . :)

(#1300) VR6-Fan válasza !Overdose! (#1298) üzenetére


VR6-Fan
veterán

első genes mind a kettő 7k-sak.

mint írtam a fő kérdésem az hogy a HCF4040BE tipusú IC számlálja a km-ket és hogy elég ha beforrasztok egy új IC-t a régi helyére és nulláról kezdődik a számlálás vagy..? (illetve ezzel tudok e kárt tenni az órában?)

illetve ha megnézítek a leírását a cucc-nak van egy reset lába, kérdés arra mit kell kötnöm hogy valóban reset-eljen?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.