Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) MasterMark válasza Pttypang (#6000) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyet gyárilag is csinálnak, hogy kamu a vég, és lefelé megy igazából.

Switch Tax

(#6002) Qru válasza MasterMark (#6001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dizel Lega pl ilyen gyarilag. :K

#nincsbennetarcsi

(#6003) MasterMark válasza Qru (#6002) üzenetére


MasterMark
titán

Jajaja, azért is írom. Mondjuk itt feltétel, hogy ne kormoljon, mert akkor vége az illúziónak. :DDD

Switch Tax

(#6004) MasterMark


MasterMark
titán

Soroksári auchannál lévő mosóban lecserélték a habot ilyen fancy rózsaszínre:

Switch Tax

(#6005) tboldi válasza MasterMark (#6004) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#6006) Reggie0 válasza MasterMark (#6004) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet a fagyallotol :D

(#6007) MasterMark válasza tboldi (#6005) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, igen, a színezék biztosan ugyanaz. :D

Reggie0: Akkor abban is. :DDD

E120 :K

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6008) Qru válasza MasterMark (#6004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a gyári törlő lapát jól mutat, nekem a Bosoko-ról ordít, hogy nem gyári.

#nincsbennetarcsi

(#6009) MasterMark válasza Qru (#6008) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom, hogy gyárilag is ilyen, vagy hasonló volt-e rajta, de nagyon jól néz ki az biztos. :D

Switch Tax

(#6010) Reggie0 válasza Qru (#6008) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem batran mondom, de nekem meg mindig az a lapat van a kocsin, amivel 5 eve vettem :)

(#6011) tboldi válasza Reggie0 (#6010) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR-ünkön ugyanaz a hátsó lapát van, amivel 17 éve legurult a gyártóssorról, de ez még nem jelenti azt, hogy jól is töröl. :D

Sosem használjuk, legutóbb is csak azért kapcsoltam be, mert műszakin hozzányúltak, hamarabb kikapcsolták, és nem vízszintesen állt.

[ Szerkesztve ]

(#6012) Reggie0 válasza tboldi (#6011) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, elsot azert neha kell. Igaz 2 eve nem toltottem bele mosot sem, most fogyott ki :)

Erdekes modon elkerulnek az olyan szituaciok amikor ablakot is kene mostni, tegnapelott volt megint egy ilyen nap, de amugy eleg ritka.

[ Szerkesztve ]

(#6013) tboldi válasza Reggie0 (#6012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én 4 éve ugyanazt a 2 litert fogyasztom a Jazz-ből. :D

[ Szerkesztve ]

(#6014) Reggie0 válasza tboldi (#6013) üzenetére


Reggie0
félisten

A legerdekesebb, hogy nyaron 0 fogy, pedig emlekeim szerint regen nem igy ment. Lehet, tenyleg fogy a foldon a rovarallomany, egyre kevesebb kenodik fel az ablakra. Gyerekkoromban kb. spaklival kellett kaparni az ablakot egy balatoni ut utan.

[ Szerkesztve ]

(#6015) Qru válasza Reggie0 (#6014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Főleg nyugaton. Itthon megyek egy Bp-Debrecen távot és alig látok ki, bezzeg ha nyugatra megyek akkor meg kb tiszta marad a szélvédő.

#nincsbennetarcsi

(#6016) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Ezt ma lőttem nektek, ez a Winter racse!? 🤣
Miután jeleztem a közép korú "elkövetőnek" hogy lapos a balhatso, lehet defekt, akkor meglattam ezt... :W

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#6017) rbalint88 válasza 2ozzmexy (#6016) üzenetére


rbalint88
addikt

Vegig ki van fizetve... :W

(#6018) 2ozzmexy válasza rbalint88 (#6017) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azért eléggé szánalmas a hátoságokra nézve, hogy ez az autó nem meríti ki a közúti veszélyeztetés fogalmát...és még forgalomban van..
Csak egy balos kanyarban egy párás hajnalon ne ő jöjjön szemből...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#6019) tboldi válasza 2ozzmexy (#6016) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem látom a DOT-ot. :D

(#6020) molnarpeter válasza 2ozzmexy (#6016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amúgy érdekes, még egy kis minta is van ott, ahol elkezdett leválni... Talán alacsony nyomás okozhatta? :F

(#6021) 2ozzmexy válasza molnarpeter (#6020) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ezt magyaráztam anno, de senki sem hitte el: akkor történik ilyen egy téli abronccsal, ha májusban még fent van és a 25fokban küldik 150-el a pályán, egyszerűen nem arra a hőmérsékletre van tervezve és szétesik.. Vagy arra gondolsz h közepén van minta a szélén meg válik le a lamella? Mondjuk az a felni is akkor látott vizet amikor a múlt héten esett... ;)

@tboldi: nem is baj, valami 2010 előtti...csak ne kérdezze senki többet miért nem szoktam ajánlani használt abroncsot. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#6022) molnarpeter válasza 2ozzmexy (#6021) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mintázat alapján ez nyárinak tűnik :F téli pótkerék lamella nekünk is megcsúnyult valamikor, de ott látszik, hogy a gyorsítás/lassítás kezdte ki, itt meg 90°-kal elfordulva történt ahhoz képest a károsodás :D

(#6023) rbalint88 válasza 2ozzmexy (#6021) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez energy saver, meg ha teli lenne... igen, ezekre kellene ramenni, nem a kint hagyott utepites tablaknal meregetni :W

(#6024) 2ozzmexy válasza molnarpeter (#6022) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az hát, akkor ezért volt ilyen ismerős... rbalint88 megirta, és sajnos igaza van, ez biza nem elég h nyári még eco abroncs is rongyos állapotban...
Szerintem ez szimplán elöregedett, de az az autó amúgy is több sebből vérzett, de ez végképp kiverte nálam a biztosítékot, hogy valakit a saját és mások testi epsege ennyire hidegen hagyjon..

@rbalint88: jó lenne ha a kedves NKH kihuzna a fejét a saját alfelebol és kimennenek az utakra, ez a rendőrökre is áll, ha elkezdenek sétálni csodákat látnának...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#6025) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

(#6026) tboldi


tboldi
nagyúr

Folytatás innen: [link1]
Na, anyumat felveszik a győri kórházba, az érsebészetre, csak az erkölcsi bizonyítványra vár, úgyhogy hamarosan indulhat az aktív autókeresés.
..................................................

És innen is: [link2], [link3], [link4], [link5]
Tegnap lemostuk, illetve meglett a gyújtáskapcsoló is, bele is fúrtuk a burkolatba (ott van a párkányon), és holnap-holnapután megjönnek az új aksik.
Még az elejére és az oldalára gondoltam egy kb. 2 centi széles gumicsíkot ragasztani. Egyrészt eltakarná a meglévő sérüléseket, másrészt az esetleges jövőbeni koccanásokat valamennyire tompítaná.

[ Szerkesztve ]

(#6027) focvis válasza tboldi (#6026) üzenetére


focvis
veterán

1. Ez jó hír. :)

2. Milyen akksi lesz?
(Hogy őszinte legyek, a rokijárgány sokkal izgibb téma az évek óta húzódó autóvásárlási agóniáknál. :D Nem is értem, miért oda írtál.)

(#6028) tboldi válasza focvis (#6027) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szóba került a YouTube (Mighty Car Mods, DankPods), és onnan jutott eszembe a One More Round. Hasonló volt ezt is feléleszteni. :)

Azt rendeltem meg, amit linkeltem korábban. Ez a legolcsóbb, ami átalakítás nélkül belemegy.

szerk.: Azt írja az iPon, hogy "az elmúlt hét napban 1 ügyfél vásárolta meg". Az volnék én. :D

[ Szerkesztve ]

(#6029) focvis válasza tboldi (#6028) üzenetére


focvis
veterán

Azt írja az iPon, hogy "az elmúlt hét napban 1 ügyfél vásárolta meg". Az volnék én.

Erre tippeltem. :K De egyből 2 db-ot.

+ ez való bele, ha nem tévedünk, nem a normál autóakksi.

[ Szerkesztve ]

(#6030) tboldi válasza focvis (#6029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, ha minden igaz, ez kell, passzol a fajtája, a mérete és elvileg a csatlakozása is. Kicsit meglepődtem, hogy egyes szünetmentes tápegységekben is ilyen aksi van.

(#6031) tboldi válasza tboldi (#6030) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pontosabban inkább az a meglepő, hogy egy ugyanilyen aksi, amit kifejezetten rokikocsihoz valónak írnak, 32-40k Ft-ba kerül. Ezt szünetmenteshez valónak hirdetik, de tök ugyanaz, és csak 21k.

(#6032) tboldi válasza tboldi (#6031) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, rokikocsi beüzemelve. :)
Megjött az akkumulátor, rögtön be is szereltem, de a gyújtáskapcsolóval meggyűlt a bajom. A burkolatok összerakásakor lecsúszott a nyákról az eredeti csatija (nem bepattanós), de nem akartam újra leszedni a műanyagokat, mert a jóféle, puha csavarok mind elkezdtek már nyalódni. 30-45 perc vakon tapogatózás után végre sikerült visszanyomnom.
Már csak a tükröt kell megoldani, mert az eredeti helyén lötyög és elfordul menet közben. Első körben egyszerű csőbilincsre gondoltam, amit a kormányra szorítanék.

(#6033) MasterMark válasza tboldi (#6032) üzenetére


MasterMark
titán

Erről a sztoriról lemaradtam, ez a jármű minek és mire is lesz? :D

Switch Tax

(#6034) tboldi válasza MasterMark (#6033) üzenetére


tboldi
nagyúr

#6026-os hsz, 2-es link. :)

(#6035) MasterMark válasza tboldi (#6034) üzenetére


MasterMark
titán

Ja látom már. Ez az úgy nevezett: dagimobil.

Switch Tax

(#6036) tboldi válasza MasterMark (#6035) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ebben a konkrét esetben inkább a roki a jobb kifejezés. :)
Nagymamámnak gyakorlatilag semennyi porc nincs már a bal térdénél, nagyon fáj neki, még a lakáson belül is mankózik. Elő is volt jegyezve műtétre, hogy kapjon protézist, de közbeszólt a pandémia…

[ Szerkesztve ]

(#6037) molnarpeter válasza tboldi (#6032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hogy működik a rögzítés? Így elsőre nem esett le a csőbilincs :B

Bicikli tükörnek szokott lenni kormányra való tartója mondjuk :F vagy esetleg kormányvég tükör?

(#6038) tboldi válasza molnarpeter (#6037) üzenetére


tboldi
nagyúr

A pirossal jelölt részeken lefaragom a szivacsot, hogy a csupasz fémcső kilátsszon, és egyszerűen rászorítom ezt, meg a párját.

[ Szerkesztve ]

(#6039) tboldi válasza tboldi (#6038) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, az új gyújtáskapcsolót is lefotóztam. Végül is levettem róla azt a felhajtható fedelet, nem bonyolítom túl mamának. :D
De egy gumigyűrűt raktam alá, hogy szebben illeszkedjen.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#6040) focvis válasza tboldi (#6038) üzenetére


focvis
veterán

Nem cseszném szét a szivacsot.
Muszáj a visszapillantó?

(#6041) BigBlackDog válasza tboldi (#6039) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A fedél nem a vízvédelem miatt volt rajta?

(#6042) tboldi válasza focvis (#6040) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én sem feltétlenül, de mama szeretné, hogy legyen, és ez a legkézenfekvőbb.

(#6043) tboldi válasza BigBlackDog (#6041) üzenetére


tboldi
nagyúr

De igen, de esőben úgysem megy sehova. A kétkerekűvel sem ment olyankor, mert fél, hogy beáznak az elektronok. :D

[ Szerkesztve ]

(#6044) focvis válasza tboldi (#6042) üzenetére


focvis
veterán

De ez olyan barbár megoldás. :/

(#6045) molnarpeter válasza focvis (#6044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Le kell fújni feketére, meg a gumiharangot lehúzni, kész ;]

Esetleg még azt is lehetne csinálni, hogy a szivacsot elöl és hátul bevágni, és a belső részén faragni egy kicsit, hogy alá férjen a bilincs, aztán csak a tartó karnak egy U alakot még... :F

(#6046) tboldi válasza molnarpeter (#6045) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végülis apum maradt az eredeti tervnél és kivágta a szivacsot. Kissé látszik, hogy barkács, de végül is az egész járgány az már gyárilag is, úgyhogy nem feltűnő. :D

Most már teljesen kész.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6047) molnarpeter válasza tboldi (#6046) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Így, hogy mindkét oldalon úgy van, annyira nem is zavaró, én csak egyik felén képzeltem el :R fain kis budget build volt, köszönjük a beszámolókat :D
Ezek után lehet elkezdeném a jófogást bújni hibás példányok után... Business is business ;]

[ Szerkesztve ]

(#6048) kisza25 válasza 2ozzmexy (#6021) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez egy nyári gumi

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6049) tboldi válasza molnarpeter (#6047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megnyelvtannácizom magam. :D

* Az első “végül is” külön írandó;
** a második helyett meg legyen inkább az a szó, hogy tulajdonképpen.

(#6050) 2ozzmexy válasza tboldi (#6046) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem rossz a végeredmény, de annyit még megtehetnél hogy átfordítod a csavarokat, olyan nem bizalom gerjesztő hogy felfelé áll... Aki nyúlt már bele véletlenül ilyenbe, az tudja h nem kellemes. ;]
Amúgy arra számítottam hogy plugin hybrid lesz, hiszen rólad van szó. :P fűnyírómotor vagy egy régi MZ motorja.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.