Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) Qru válasza kelly416 (#16000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Ze Perf az nekem 8,2-t ír. Az sztem kicsit optimista... :U

#nincsbennetarcsi

(#16002) Szoszo94 válasza tboldi (#15998) üzenetére


Szoszo94
őstag

Na, pont annyit vitt el a fehér 1.5-ös pár hete (nagynyomású szivattyú felújítás, injektorok bemérése és egy felújítása, ü.a.rendszer átmosása, plusz mágneses szűrő a tankba, meg a szerelési költség) és még csak jó sem lett, mert nincs rendesen beállítva a vezérlés :C :W

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#16003) FeRRaR1 válasza kisza25 (#15994) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm :R

Reggie0

Nem rég vettem / kaptam egy puskát. Illetve idén készülök letenni a vizsgát nagyobbra is az ilyen kérdések miatt ;]

F_Zolee

Most tanulják Portalban hogyan kezeljék precízen az egeret, miközben egy kézzel a billen egyszerre mennek, ugranak, stb... Nagyon gyorsan tanulják, eddig Steam comtrolleren voltak. Engem is aggasztott így kaptak rendes bill + egeret...

bitpork

911 és Macan egyben? Küldd a wish linket rendelem is :DDD

És megoldódott a kocsi kérdés.

(#16004) Reggie0 válasza FeRRaR1 (#16003) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo moka az, de az ilyenre jobb a szamszerij, az legalabb halk is. Mamar vannak egesz jo ismetlo pisztoly-szamszerijak is.

(#16005) tboldi válasza Szoszo94 (#16002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szupi… :D

Én mostanában az Ypsilonnal foglalkoztam többet, arra is elment már kb. 400 rugó apránként, de szerelemautó, nem bánjuk. ❤️
A hosszú hétvégén is lanciás program lesz, holnap érkezik az új Walker kipufogó. Aztán áprilisban megkapja új gumikat és a Lybra felniket, május fólia, utána már csak a hátsó dobféket kéne felújítani, mert nem szép, illetve az EGR-t kipucolni, mert kissé lagymatag. :D

(#16006) 2ozzmexy válasza bitpork (#15992) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én értem az ő gondját, csak nincsen igaza, más baj nincs a dologgal.
Rághatjuk a gittet és köpködhetjük a gyökér szomszédokat, de igaza nem lesz. Az egy közterület, a köz meg használja, az hogy ő letérkövezte nem jelent kizárólagos szolgalmi jogot. Ha az ügyvédje pedig beleáll ilyen perekbe akkor ügyvédet sem ártana cserélni... Van a sztár ügyvéd aki ismeri a bírót, van a jó ügyvéd aki ismeri a jogot, és van az enyém, aki ismeri a bírót is, a jogot is, de azt is megmondja ha egy perből csak ő jár jól...
Azért hogy az utca nála fordul meg, senki sem fog kártérítést megítélni, de már fentebb leírtam a megoldást. Tudod hogy a tirpák panel prolik mennyi borsot törnek az orrom alá nap mint nap? El sem tudod képzelni, mégsem érzem feladatomnak megnevelni őket, sóhajtok egyet és tovább lépek, van nekem is elég bajom a saját életemben, amivel foglalkozni kell, 3 gyerek és 2 feleség eléggé leköt, hidd el... :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#16007) bitpork válasza 2ozzmexy (#16006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Maradjunk abban, hogy se te se én nem tehetünk igazságot. Véleményünk lehet de ez kb az amit te írsz: ettől még másnak más lesz a szempontja és az igazságérzete.

Csak halkan jegyzem meg, ha nekem pénzbe kerül a szomszéd és még erre rá is játszik, valószínűleg már ülök.

MOD

H egy társasházban mennyi a bosszúság nem kell bemutatni. Én szorgalmasan jelentem is fel a népet.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16008) MunezXBK válasza 2ozzmexy (#16006) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De, igaza van. Engedd el.

(#16009) kelly416 válasza FeRRaR1 (#16003) üzenetére


kelly416
veterán

A lányomnál másfél hete pénteken a pasijánál aludt, majd haza jöttek szombaton és itt is aludtak egyet együtt. Mivel megigérte, hogy nem lesz etye-petye, bíztunk benne. Aztán kicsit beszélgettem vele hét közben, mondtam hogy ha el kezdenék, inkább itthon, mert bármi van, tudunk segíteni. Ha oda kerülnének, a nagyobbik öccsét is átküldjük Mamához, ne zavarja őket, mert a két nagy gyerkőc külön házban lakik. No meg néhány egyéb dolgot is beszéltünk, de az most mellékes.
A srác a nővérével él együtt (18 és 19 évesek), mert az anyjuk kiment németbe pénzt keresni az itthoni helyzet miatt, de falu szélétől 2 tehénbőgésre élnek és a csajnak se jogsija, se autója. Ha itt csuszik félre valami, akkor meg vagy én vagy az anyja autóba ül, ügyelet, esemény utáni, stb...
Erre pénteken kijelentette az asztalnál, hogy jó lenne, ha az öccse Mamánál alukálna szombaton, mert a pasija megint itt aludna. Anyának megállt a kanál a kezében, levagta mire készülnek így egy hónap ismeretség után. Mégis belementünk, mi mást is tehetnénk?!? Szombat este 8 után elvonultak, aztán vasárnap 9 körül haza jött öcsi, beosont a saját szobájába átöltözni, közölte, hogy ébren vannak, mégis csak 11:54-kor kerültek elő.

Na erre milyen fegyvert kell elővenni?

(#16010) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Te nem ugyanezt tetted?

(#16011) radi8tor válasza kelly416 (#16009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha betartják a szabályokat akkor nagy baj nem lehet belőle. Max csalódás.

⭐ Stella

(#16012) Reggie0 válasza kelly416 (#16009) üzenetére


Reggie0
félisten

Na latod, legalabb kitarto sracot talalt, hogy vart egy honapig. Normal esetben, ha a 4. randiig nincs semmi es nincs jo kifogas, akkor odebb is allnak.

[ Szerkesztve ]

(#16013) 2ozzmexy válasza MunezXBK (#16008) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hallod, ne magyarázzátok már meg hogy közterület kisajátítása normális dolog... :R
Leírtam mi rá a megoldás, tudom, mert én is abban a kerületben lakok, sőt, tetézni is tudom. A lakótelepen ezt csinálják hogy amikor este hazaérnek legyen hely, a rom meg kint is állhat a "tologatósban". Ameddig van rajta rendszám és műszaki, addig az se zavarja őket ha ideiglenesen forgalomból ki van vonva. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#16014) Qru válasza kelly416 (#16009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az osszeset.

#nincsbennetarcsi

(#16015) 2ozzmexy válasza bitpork (#16007) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Csinálhatsz velük amit akarsz, megjavulni egyik sem fog. Kárt fognak okozni, nekem nem volt két hetes az autó, még a gyári motorolaj volt benne, de a két tükröt már leverték... Szerinted hagytak cetlit!? Vagy a hölgy amelyik belém tolatott? Nem hogy papírt, még én futottam utána hogy halló, az a koppanás nem véletlen volt...
De, kárt fognak neki okozni, ha tetszik neki ha nem, vagy leírtam, foglalja el egy autó konstans a behajtót, akkor leszoknak róla. Hidd el ha a kényelmük a tét változtatnak...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#16016) MunezXBK válasza 2ozzmexy (#16013) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De ki sajátítja ki? :U

(#16017) Tsebacsi válasza 2ozzmexy (#16013) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem kisajátítani akarom, félreérted. Az ügyvéd nem ellenük kell elsősorban...

Az egész abból indult, hogy a Bökényföldit felújították, le volt zárva az utcánk vége, azaz zsákutca lettünk. Na ezt sok autós nem látta, csak amikor elért a mi portánking, vagy kicsit tovább. Vagy előttünk fordult meg mindenki, aki tévútra ment, mert rutinból jött, majd pedig a körüttünk lévő többi szomszéd szokott rá, hogy mivel előttünk több hely van, mint őelőttük (mindenkinek van autóbeállója :U ) inkább ott fordulnak, mint maguk előtt. Na ezután töredezett szét a beton. Majd az útfelújítás után is maradt a "megszokott" rutin. Kimentem mindegyikkel beszélni, hogy légyszi ne, mert már így néz ki 3 év után. Szerinted a 3-ból mennyi tartotta be konstans? 1... Szépen kértem, nem anyáztam egyszer se... És annyit mondtam, ha lehet, ne naponta 5x, hanem heti 1-2x tegyék...
Csak van aki olyan "nekemsenkisemondjamegmittegyek". Érdekes az én nevelésem olyan, hogy ha kérnek valamit és van alapja, akkor igyekszem tartani magamat a kéréshez.
De mivel van egy felbújtó vénasszony, aki direkte hergel mindenkit ellenünk, úgy nehéz. De bármennyire is szeretnéd, nem adjuk fel, mert anyagi kárunk van belőle. Majd nekik is lesz :U Magamat nem fogom szivatni, hogy egy roncsot teszek a kiállóm elé, és minden esetben ha elmegyek azzal tilitolizok, ezt nem gondolhatod komolyan...
Saját kárukon fogják megtanulni, ha másnak okoznak kárt. A lincshangulatot meg különösen.
Ha továbbra sem értesz egyet, szívesen tiltalak a folyamomból és akkor nem látom miket reagálsz, mert eddig nem igazán voltál építő jellegű, a kioktatást meg nem szeretem.

nem mellesleg nem terhelném már ennyire a személyes problémámmal a fórumot, szerintem unásig kibeszéltük, nem kell folyton felhoznod, hogy igazolni próbáld magadat.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16018) FeRRaR1 válasza kelly416 (#16009) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Még nem tudom hogy lesz pontosan, nem 8 evésen kezdem ezt átbeszélni velük. Viszont ahogy mindig felnőttként fogjuk őket kezelni és elmondani mi hogyan van, miért, mi jó, mi nem jó, első csak egyszer van. Bízunk benne hogy ahogy most is, majd akkor is bátran jönnek hozzánk tanácsért.

Saját véleményem, jelenleg mint szinte mindenről hogy nem jók a végletek. Az se jó ha a falu / utca kurvája a lány. De az se ha 25 evésen 0 tapasztalata van, és nem tudja mit akar / mi lenne a jó. Mert tapasztalatok alapján alakul ki hogy mit szeretne és mit nem egy kapcsolattól. Ahogy én is emlékszem 17 évesen egy pszichés csajra, meg hogy azok után pontosan tudtam hogy mit NEM akarok a jövőben...

Minden másra ott a Webley & scott.

[ Szerkesztve ]

(#16019) Tsebacsi válasza kelly416 (#16009) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez annyira kényes téma, hogy én nem is merek mondani semmit. Nincs gyerek, ilyenkor örülök, hogy valószínű nem is lesz már, mert tuti ha lányom van, lelőném a fiút, ha meg fiam van, lebasznám, hogy egyéjszakásokat lehetőleg ne, mert mindenkinek vannak érzései, de nekik egyelőre csak hormonjaik vannak. :P
Kalappal, remélem nem lesz semmi gond a dologból, se nagy csalódás, se esemény utáni tabletta, se más.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16020) Reggie0 válasza Tsebacsi (#16017) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem egy levedlett motort/robogot tegyel oda es meg is van oldva. Kamerazd be, ha elviszik meg lopasert is fel lehet jelenteni oket.

[ Szerkesztve ]

(#16021) Tsebacsi válasza Reggie0 (#16020) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Be van kamerázva már évek óta :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16022) Reggie0 válasza Tsebacsi (#16021) üzenetére


Reggie0
félisten

70-ezer korul mar lehet kapni vmi. Ha nekimennek autoval, akkor meg kozuti balesetert is lehet feljelentgetni oket. Sztem ez a legegyszerubb.

(#16023) Tsebacsi válasza Reggie0 (#16022) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondom, egyelőre nem szeretnék valami olyan járművet letámasztani oda, amit naponta nekem kéne arrébb tenni, hogy elmehessek. Basszus 40 évesen én is lehetek annyira kényelmes, hogy legyen más megoldás. Persze ha nem lesz, akár ez is megtörténhet...
C tervnek viszont jó lesz ;) :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16024) Reggie0 válasza Tsebacsi (#16023) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze ez ertheto, de nekem ketsegeim vannak afelol, hogy lesz mas megoldas. Ez nem az az orszag es lakossag.

Esetleg, ha kiberled es engedelyt kapsz akadaly felszerelesere, de nem ismerem az ottani onkormanyzati szokasokat.

[ Szerkesztve ]

(#16025) kelly416 válasza radi8tor (#16011) üzenetére


kelly416
veterán

Na ja, csak az ember egyszer engedi a 16 éves lányát elveszíteni az elveszítenivalóját. Főleg, hogy egy szem lányunk, első nekünk is ilyen módon... Mondjuk esetünkben pont nem, mert a srác olyan fáradt volt, hogy nem történt meg a dolog... legalábbis ez a duma. Azt elhiszem, hogy nem történt meg, arról nem hazudna. Az ok meg ilyen szempontból már mindegy, mert mosolyogva pirult bele a jány, nem szégyenkezve.

(#16026) kelly416 válasza MunezXBK (#16010) üzenetére


kelly416
veterán

Ha ez nekem szólt, akkor nem. Mi lopva, bújkálva igyekeztünk felfedezni, nem volt gyakorlatilag egy külön lakás kettőnkre hagyva ezért. Ejj, ha úgy lett volna... :B

(#16027) kelly416 válasza Reggie0 (#16012) üzenetére


kelly416
veterán

Na jó, de 16 és 18 éves a két tésztvevő és mindketten szüzek tudtommal. Nemsokára jön a 4. randis időszak, de még nem ott tartanak.

(#16028) FeRRaR1 válasza Tsebacsi (#16023) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ilyeneket olvasva / hallva örülök hogy egy 4 házas zsák utcában lakok. Ahol a szomszéd 7-8 hónapot Olaszban tölt és visz néha a Ferrarival :DDD
Utca végen meg az erdő tóval.

Alapvetően nagyon jóban vagyok mindenkivel ahol most lakom, de nem nehéz mert pozitív emberek vagyunk és mind elég normális / komolyan dolgozó ember családdal.

De pár hellyel ezelőtt, bérelt házban:

Egy tapasztalat / tipp. A legtöbb ember bármit elvisel. De ha betörnek rejtve a wifijükre, és random leállítgatják, nem az egészet csak az eszközök felét mikor otthon vannak full random. Egy alternatív univerzumban lehet hogy voltak emberek akiket sehogy nem tudtak kitenni, ha nem volt víz akkor se. De mikor elment a net az eszközök feléről, de a másik felén volt lerázta őket a szolgáltató. 3 hét után takarodtak. Ügyeltem rá hogy online munka / tv / telefonalas közben menjen el. Egy laptopot szét is vertek. Nyilván nem ok nélkül, de mindenkinek meg lehet találni a gyenge pontját, és felépíteni egy 3 lépcsős stratégiát...

De ez csak egy kitalált story, meg egyébként se hallgass rám, asszony szerint se vagyok normális. Nehogy kijöjjön értem a TEK a skoda kombival :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16029) Reggie0 válasza FeRRaR1 (#16028) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk egy wifi deauther es egy jo antenna is olcso befektetes es barmikor szukseg lehet ra :D

(#16030) kelly416 válasza FeRRaR1 (#16018) üzenetére


kelly416
veterán

Én is igyekszem átbeszélni, de ezt már inkább kotosztályon belül próbálják, velünk ciki. Aztán elkaptam valamelyik nap a csajszit, kettesben maradtunk a garázsban, elmeséltem sok mindent, mert annyi jótanáccsal, hogy utána menjen el pisilni, nem sokra megy. Az is kell, de kissé kevés. Először zavarában röhögcsélt, aztán gyorsan normálista váltott és még kérdezett is, pedig ritkán csinál ilyet. De sajna tanácsért nem igazán jön magától, de anyához se fordul.

Pont ezt mondtam én is neki, hogy éljen, ízlelgessen, járjon akár 1-2 napokat is a srácokkal, de szerezzen tapasztalatot. Ez a srác már múlt héten magára varratta a születési idejét (ok, csak óra perc, semmi más, azt meg később is el lehet adni bármilyen dumával a kövi csajnak, de ez nekem akkor is rohadtul gyors és riasztó) annak ellenére, hogy nyáron az anyja után tervez menni 2 évre németbe. Mondtam, hogy nem ennek van itt az ideje, még most ismerkedni kell, ízlelgetni az életet, hogy később tudja, mi mennyire "normális", mit lehet elfogadni a partnertől és mi az amit nem szabad megtűrni.

(#16031) kelly416 válasza Tsebacsi (#16019) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... a csalódás borítékolt a német kiköltözés miatt, de ki tudja? Néha vannak csodák.
Viszont ez a korszak a legtöbbünknek nagy lehetőségekről, mindent elsöprő érzelmekről, hatalmas csalódásokról, életre szóló kalandokról és ehhez hasonló nagy szavakról szól. Aztán kinek mi marad meg belőle emlékeiben, de ennek van most itt az ideje.

(#16032) kisza25 válasza kelly416 (#16027) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én 15 évesen egy 15 éves lánnyal és Ő mászott rám, az egész kolesz a mienk volt, nyári gyokorlaton ott lakhattunk, volt kulcsunk a koleszhoz, összesen laktunk ott 2-en haverral, meg 2 csaj egy szinttel feljebb.
Mivel alapból is koleszosok voltunk, volt kulcsunk másik szobához is, így külön -külön szobában lehettünk a csajokkal.
ja tomboltak a hormonok.
A kulcsot természetesen lemásoltuk és mikor suli volt már rendszeresen kilógtunk :D
Mi voltunk a királyok, főleg mikor többen megtudták a dolgot és kunyizták a kulcsot :D
Elötte mindig az ablakon másztunk ki a villámhárítón
Miket meg nem csináltunk.🫣
Keszthelyre jártam, de volt mikor Fehérváron buliztunk, vokt mikor Siófokon, Márián, Zalaegerszegen. Hazakéretőztünk közben meg mentünk bulizni. Otthon nyugodtak voltak, hogy kollégiumban vagyunk, a kollégimban meg, hogy otthon.
Nem volt még mobil. Mai gyerekeket nem irigylem, itt van a kréta, haza sem ér a suliból, de már tudom milyen jegyet kapott. Nekem két ellenőrzőm volt :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#16033) FeRRaR1 válasza kisza25 (#16032) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Kollégium nagy feeling volt.

Annyi sztori meg annyi kepém van, de a legtöbben sokan vagyunk vagy ismerősök így nem teszem be, de itt van pár:

Kolesz bulikon szoba társam árulta a piákat. Kiderült, eljárás ment ellene, minden táskáját átnéztek mikor belépett a koleszba. Sopánkodott hogy nem tud így árulni. Kitaláltam hogy ha a 2 x 2 -es szobákból össze szedjük a 4 huzatot, akkor összekötve fel tudjuk húzni az ablakon. Így minden nap volt ellátmány, és nem értettek hogyan :DDD

Aztán a tárgyaláson kitaláltunk olyan fedő storyt, annyi tanút és pár jó fej tanárt hoztunk hogy nem tudtak mint csinálni, ejtettek mindent.

Az egész kolesz 2 x 2 szobákra volt osztva, és úgy volt 1 fürdő + hűtő. Ismerős csajt akire előtte hajtottam de jóba lettünk nem vették fel kóterba. Beszeltem pár ismerőssel hogy nem e lehetne valamit tenni. Nyáron gátat építettünk Mohácson, nagyon össze rázódtam a kolesz vezetőséggel, tudtak hogy ha ember kell valahova rám lehet számítani.

Így betettek 2 csajt mellénk a 2 x 2-be. Az egész koli erről beszelt hogy csajok vannak velünk :DDD

Aztán nem lett tartós kapcsolat, de azóta is jóban vagyunk, gyakran beszelünk asszony nagy örömére. ;] Tennék be annyi képet, de inkább nem :N

Nagyon jó csapat volt, eszméletlen időszak. Volt hogy tanári vagy íróknak rendezett helyekre jutottunk be öltönyben, csajokkal, haver fotózkodik híres írókkal... Ha 2-3-4 hetente volt valami rendezvény, csarnok, iskola, pincészet, vár, mi ott voltunk, az esetek 75%-ban be is jutottunk.

Nyári koleszben is maradtak a csajok, külön szinten voltunk. Csak 6-an, mentünk Orfűre, vagy a Pollack strandra. Villányba vagy Harkány. Volt 2x hogy Horvátba akkori főnököm nyaralójába...

Na jó egy kepét beteszek. Kitakarom a csajokat, főnököm lent volt Horvátba, volt kulcsom az irodájához, nem volt semmi buli aznap, lementünk oda, kép rólam... Kiválasztok egy család barátabbat :DDD Szememet kitakartam, de a mosolyomat meghagytam azé'
Gondolkozok hogy így 15 év után elküldöm neki poénból, de jó fej volt igazából poénra venné vagy gratulálna szerintem :DDD

Kolesz tető kijáratához volt másolt kulcsunk (20 emeletes még állt):

Brutálisan jó évek voltak. Mostani párommal is Pécsen ismerkedtem meg. Mi is királyok voltunk, és van vagy 5000 képem azokról az évekről.

(#16034) kisza25 válasza FeRRaR1 (#16033) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor 30 éve koleszos voltam nem igazán fotóztunk. Lehet jobb is így :D
Mi a sulibulikon árultunk "okos" üdítőitalt. 2dl dobozos narancsléből fecskendővel kiszívtunk fél decit és bele fél deci vodkát, egy napunk ráment, de mindenki jól érezte magát, mi meg megszedtük magunkat :DD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#16035) 2ozzmexy válasza Reggie0 (#16024) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hidd el, jobb hogy nem ismered, debilek és alkalmatlanok...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#16036) kelly416 válasza kisza25 (#16032) üzenetére


kelly416
veterán

Én el voltam kényeztetve, középsuliba otthonról jártam, fősuliban albérlet. Utólag sajnálom már, de mindegy.

Viszont hoztam ki nem egy csajt a koleszból középsuliban, szöktettem ki éjjel, stb.
Szülőket ennyire nem vezettem meg sosem, csak "szakkörre" jártam a csajhoz ameddig le nem buktam. A mobilnélküliség nagyon hiányzik nekem is, mert mindezek ellenére is felnőttünk, értelmes ember lett belőlünk, csak talán talpraesettebb, mint amit kinézek a mai fiatalokból.

(#16037) FeRRaR1 válasza kelly416 (#16036) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nálunk már volt mobil, de még nagyon az elején járt a smart phone dolog. Alig volt app, szóval inkább megbeszélés / találkozás kérdése volt. Egy gyors telefon / sms max ha késik valaki vagy nem tud jönni.

De a mostani telefonrq gyógyult gen nekem se tetszik. Sőt idősek is lettek ilyenek. Ez egy káros szenvedély, idő rablás, kamu pozitív ingerek. Csak sokan nem tudják a helyén kezelni ezt.

(#16038) Qru válasza kelly416 (#16036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A mobil mentes élet nekem is sokszor hiányzik. :K

#nincsbennetarcsi

(#16039) FeRRaR1 válasza Qru (#16038) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Tedd keretek közé. Idő rabló appok törlése, nekem 8 után reggel 8-ig néma csak pár család tag tud hívni. Illetve tartok mobil mentes napokat mikor nem viszem magammal direkt ha megyek valahova. Elsőre fura de hamar meg szerettem. :K

(#16040) 2ozzmexy válasza Qru (#16038) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

25 éve is volt mobil, pénz nem volt rajta sose... :DDD
Amúgy '96 óta van mobilom, olyan mint a fejem, mindenhová jön velem, de nem nyomkodom folyton. Sokat segít ha a közösségi médiát kizárod, az okostelefonokat tulajdonképpen Zuckerberg adta el, csak a gyártók még nem jöttek rá. TikTok, Insta, FB profilt nem kell rá beállítani és máris feleannyit fogod simogatni.
Volt régebben egy barátnőm még Egyeske előtt, egy erős 10 évvel volt fiatalabb, de az ő szülei olyan "növények" voltak, hogy nem volt pénzük okostelefonra meg mobilnetre. A csaj az első érintőképernyős mobilját tőlem kapta 2011-ben. Ő mondta hogyha az emberek a párjukat annyit simogatnák mint a telefonjukat egy válás sem lenne... (volt ekkor bruttó 18!)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#16041) Qru válasza FeRRaR1 (#16039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A magán használattal nincs gondom, munka ügyben csak ha késő eset jön mail pl. Ha megnézem azért idegel ha nem nézem akkor azért. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16042) MunezXBK válasza FeRRaR1 (#16039) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem állandóan néma. Otthon megy is a cirkusz, hogy biztos titkolok valamit. ( amúgy ja. :D )

Rühellem, ha csipog.

(#16043) Qru válasza 2ozzmexy (#16040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja nem közösségiről már lecsavarodtam régen. App-okból is csak a legfontosabbak van fent. Pl Spritmonitor. ;]

#nincsbennetarcsi

(#16044) Qru válasza MunezXBK (#16042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az üzenetküldők nekem is némítva vannak. Nekem ne csipogjon mert agyfszt kapok...

#nincsbennetarcsi

(#16045) kelly416 válasza FeRRaR1 (#16037) üzenetére


kelly416
veterán

Érettségi után kaptam T20-at, akkor az nagy szó volt, szóval egyáltalán nem smart, de drága is volt. Néha pár dologra használtuk, egyébként megbeszéltük előre a talit és mindenki ott volt. Most meg az sem gáz, ha egy randit mond le valaki 5 perccel a randi tervezett kezdete után egy messenger üzenettel.

Sajnos én sem kezelem e helyén, pedig tudom, hogy mi van. De tegnap is minyonokat nézett a fiam taknyolódva, én meg pörgettem ezt-azt, hátha lesz valami érdekes. Mondjuk diy és kaja ötleteket szoktam összeszedni, szóval van valami haszna is, de úgy éreztem, hogy nem ezt kéne csinálni, csak nem tudtam mást kitalálni. Otthagyni nem akartam a lurkót, a minyonokat is láttam már úgyhogy max. bele aludtam volna, legózni meg autózni nem akartam, mert akkor a gyerek kimászik a takaró alól... saját csapdámba estem. :D

(#16046) kelly416 válasza 2ozzmexy (#16040) üzenetére


kelly416
veterán

Igaz is, én is legtöbbet fórumozok, messengerezek rajta. Face böngészőből néha, youtube hamarabb, bár a reklámok miatt egyre kevesebbszer szerencsére. Játékokat kigyomláltam, csak ez a fórum... ;]

(#16047) kelly416 válasza MunezXBK (#16042) üzenetére


kelly416
veterán

Irígylem az ilyeneket. Neke ügyelet miatt nem lehet néma, maskor meg évekig az volt egy mifit3-al, de mindenki roaszallóan nézett, hogy miért nézegetem az órámat, holott csak épp elutasítottam a hívást, hogy az élő beszélgetést ne zavarja. Mindenki cseszegetett az óráért, leszoktam róla. Pedig akkor sokkal kevesebbet mobiloztam pont az óra miatt.

(#16048) FeRRaR1 válasza kelly416 (#16046) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Letöröltem rég a YT appot. Grayjay egy jó megoldás / újszerű ötlet, 0 reklámmal. Vagy a másik amit tolok hogy telón is firefox + ublock origin reklám szűrővel nézem, tehát ott sincs reklám.

(#16049) Qru válasza kelly416 (#16045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ericsson 198-al kezdtem. Atom menőnek éreztem magam vele. :D

#nincsbennetarcsi

(#16050) Reggie0 válasza Qru (#16044) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a durva, hogy en kb. immunis lettem a telefon hangjaira. Sosem hallom meg/veszem eszre idoben, csak a telefoncsongest. Megszoktam, hogy mindig pittyeg egy email vagy akarmi miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.