Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) grizlisandor válasza radi8tor (#11997) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem a vörös rendőrmenyecske vezett? :O

Remélem N.Csabát pár évre hűvösre teszik.

Auris sofőrjét biztos nyakonvágtam volna egy szép csekkel ajándékba, hogy mit kukacoskodik itt. :W

(#12002) FeRRaR1 válasza radi8tor (#11999) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mikor láttam még csak képek voltak.

Toyotás úgy érezte most eljött az ő ideje hogy hőssé váljon ;]

[ Szerkesztve ]

(#12003) 2ozzmexy válasza FeRRaR1 (#12002) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem önkéntes rendőr, külföldön ezt állampolgári kötelességnek hívják...
Sőt, meg nem büntet érte, de kapsz egy fejmosast hogy akadalyozod a hatóság munkáját. Velem már volt hogy az osztrák rendőr mellém jött és azt kérte lassitsak le hogy ne tudja megelőzni őt egy román rendszámos Audi, aztán amikor mögém ért mutatta neki a rendőr hogy menjen utána, beállt a rendőr mögé és lehuzódtak egy pannen hilfe-be. A tükörben még láttam hogy érkezett mögöttük még egy rendőr szirénázva. Biztosan én vagyok nyuszi de nem mondtam volna hogy nem segítek.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#12004) Qru válasza radi8tor (#12000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább csak vmi hülye.

#nincsbennetarcsi

(#12005) FeRRaR1 válasza 2ozzmexy (#12003) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem nyuszi vagy nem nyuszi de én biztos nem kockáztatnám se a családom vagy saját esetleg a kocsim éppségét. Pláne ha már ott a rendőrség aki ezt teszi az adó pénzünkből.

Nem tudod mennyivel megy beléd, van e fegyvere... Inkább kihagyom.

(#12006) zoo8800 válasza radi8tor (#11997) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez valami rohadtul megkímélt rendőrautó lehetett, 4 év alatt beleszaladt 247 km :D

rip and tear, until it is done

(#12007) kelly416 válasza zoo8800 (#12006) üzenetére


kelly416
veterán

Erre tartogatták. ;]

(#12008) radi8tor válasza zoo8800 (#12006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lol :DD
Lehet a BM-es kocsik futásteljesítménye nem publikus…

⭐ Stella

(#12009) rbalint88 válasza zoo8800 (#12006) üzenetére


rbalint88
addikt

Vagy csak az ezreket irjak be :DDD

(#12010) cappa72 válasza FeRRaR1 (#12002) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vagy beépített ember.

PWD - PoWerDrive? PassWorD? ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12011) 6030D válasza zoo8800 (#12006) üzenetére


6030D
Ármester

1,5 TSI? Mert akkor Csaba ha nagyobb motoros Mercit vesz, akkor 200 felett megnyerte volna a menetet. :) 215 körül van az Oktáv vége, minusz a fényhíd. Az M2-n Váctól az M0-ig meg van hely.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#12012) cappa72 válasza cappa72 (#12010) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ejj bázz... nem pwd, hanem pkd... hiába, öregszem.... éééérted... öreg-szem... :B

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12013) kelly416 válasza cappa72 (#12012) üzenetére


kelly416
veterán

Jaja. pkd mint pakoljad. :P

(#12014) kelly416 válasza 6030D (#12011) üzenetére


kelly416
veterán

Mit érne 200 felett? Rendszám nincs, de attól még van rádió és másik autó másik helyen, annál meg nem igazán gyorsabb senki.

(#12015) grizlisandor válasza radi8tor (#12008) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kormányhivatalban gépjárműveseknél dolgozott ismerős, az egyik ügyintézésnél elütött egy karaktert, BM-es autó volt, cégen belül áthelyezték. :DDD

(#12016) 2ozzmexy válasza FeRRaR1 (#12005) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Céges autóval voltam egyedül, 1,4TFSi (kokszolódós de már szijjas) Octavia kombi, fehér ;] Jött mögötte is rendőr, csak gondolom nem bírták az iramot.
Amúgy jól csinálták, teszek rá mennyibe fájt ez a manőver az adófizetőknek, "kedves Csaba" majd intézi saját zsebből az okozott károkat vagy leüli, nekem édesmindegy...
Szeretem látni amikor dolgoznak az adóforintjaim és nem stadion épül belőle. (én sem nézek focit)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#12017) Qru válasza kelly416 (#12014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túl sok akciófilmet nézett a csávó. :D

#nincsbennetarcsi

(#12018) Qru válasza 6030D (#12011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az 1.4 TSI, az 5E-ben még nem volt 1.5 TSI. Mondjuk a B Merga se egy kúposztó ami megy vele az egy B220 4matic (136 ló), 207 a vége fényhíd nélkül. Szóval gyengébb mint az Octávia. :D

#nincsbennetarcsi

(#12019) kisza25 válasza zoo8800 (#12006) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vagy a rendőrős viccekből kiindulva *1000 ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12020) Stylewars_kp válasza radi8tor (#12000) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem is ez tűnt fel.

Vagy lehet neki is kárt okozott és követte, hogy megverje. :DDD

(#12021) 6030D válasza Qru (#12018) üzenetére


6030D
Ármester

Napi szinten ülök egy különleges kiadású 1,5 TSI 5E-ben. :D
hahu

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#12022) zoo8800 válasza kisza25 (#12019) üzenetére


zoo8800
veterán

:D
Vizsgafotókon is ezek a számok vannak...

rip and tear, until it is done

(#12023) Qru válasza 6030D (#12021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor csak FL előtt nem volt? :F

#nincsbennetarcsi

(#12024) 6030D válasza Qru (#12023) üzenetére


6030D
Ármester

PFL-nél volt az 1,4 140 és 150 ló, FL 1,4-1,5 150 ló

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#12025) Qru válasza 6030D (#12024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor jól rémlett csak a FL maradt ki. :K

#nincsbennetarcsi

(#12026) 2ozzmexy válasza Stylewars_kp (#12020) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"A megalapozott gyanú szerint kedd reggel a rendőrök közlekedésrendészeti ellenőrzést tartottak, mely során hang és fényjelzésekkel próbáltak megállítani egy férfit- Ő ezeket figyelmen kívül hagyva, esetenként 200 km/óra sebességgel autózott tovább. Ezutáni eseményeket láthatjuk a felvételen.
A férfi járművezetés eltiltás hatálya alatt vezette autóját. Az ügyészség a férfit őrizetbe vette, és gyanúsítottként hallgatta ki hivatalos személy elleni erőszak bűntette, közúti veszélyeztetés bűntette, rongálás és eltiltás hatálya alatti járművezetés bűntettei miatt."
Forrás: [link]
Azt hiszem erre mondják hogy halmozottan hátrányos helyzetben volt... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#12027) cappa72 válasza 2ozzmexy (#12026) üzenetére


cappa72
nagyúr

erre mondják hogy halmozottan hátrányos helyzetben volt..
De csak szerinted. Őt ez nem érdekelte. És nem is fogja feltételezésem szerint.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12028) Qru válasza cappa72 (#12027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most majd az előzetesben lesz ideje átgondolni a dolgokat. Aztán a sitten mikor vki barátnője lesz akkor meg megbánni. ;]

#nincsbennetarcsi

(#12029) kelly416 válasza Qru (#12028) üzenetére


kelly416
veterán

Sajnos nem nagyon jutnak oda. Egy valag zseton és kint van. Vagy a sittről vagy az országból is, de nem ül be(le) a sitten.
Ügyvéd kérdése, ezeknek meg telik jóra is, amelyiknek gerince nincs de összeköttetései és kiskapu ismerete annál több.

(#12030) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Helyzet jelentés:

A fagyis kocsi elkészült, sőt már le is foglalózták.
Kb 2 hete vettem fel, azóta használjuk.
Nem csak a keletkezett sérüléseket ha nem pár korábbit is lejavítottak az árban.

Baleset


Vettem egy második elektromosat és bővítem / fejlesztem a napelem parkot.

10 év garancia és olcsó km ktsg miatt.

A másik átlépte a 7777 mérföldet.

Csere kocsi story, azt mondták ez prémium SUV kategória ezért a szerződésük alapján a biztosítóval csak prémium SUV lehet. Ekkor megint vissza kanyarodtunk a GLC és SQ5-re. 911 csak a central Londoni branchban van most, akkor ide kell hozatni, ennyit mehetek vele, ki kell fizetnem a biztosítási különbözetet, meg aláírnom minden szart hogy ha belém jönnek mikor prakolt a kocsi vagy pirosnál állok is az én hibám... Na mondom meg anyátok. Van ott hátul 2 fullos Volvo akkor elviszem azt. Mondták ok. Adtak fél tank üzemanyagot ajándékba és magamon is meglepődve miután milyen olcsó és rossz volt a 16-os kínai XC90....

DE EZ EGY ROHADT JÓ KOCSI. Hibrid benzines, 8 sebességes, van benne minden IS. Hűtött, fűtött, memóriás, derék és comb támaszos hangyabőr, masszázs funkcióval.

Szóval jövök hazafelé, megy a derék masszázs miközben szellőzteti az ánusz rózsámat. És meglepett párszor először a jó értelemben. Radaros tempomat jól működik, sávtartó se pattog. Hibrid rendszer jól elmaszkolja a start stoppot meg turbó lyukat. bmw is lassan megtanulhatná ezt... ;]
Az egésznek jól összerakott, prémium érzete van. Légrugós körbe, mikor pakolom a csomagtartót leengedte MAGÁTÓL. Majd vissza. Akkora panoráma tető amit még nem láttam, nyílik is. Rohadt kényelmes és sokkal jobban testreszabható mint a feláras Porsche ülés. ami szintén jó, de a derék támaszt épp hogy ki tudom tekerni annyira ahogy szeretném, egy milliméterrel se többet vagy feljebb. Itt úgy ki tudod állítani hogy karóba húzást átélheted. Szóval rohadt nagy intervallumban lehet mindent és nem kellett semmit végállásba tennem. Tökéletesen beállítottam a combtámasz hosszát, oldaltartás mértékeét, deréktámasz erősségét és magasságát. Ebben mindig is jó volt a Volvo, első osztályú fotelek. Porsche is nagyon jó, de ez jobb.

Sport mód nincs csak Eco, Comfort meg Dynamic. És annyira buzgó hogy amikor állítom a módokat. Állítja a kocsi magasságát is a légrugókkal. Ügyes.

Szóval kényelemben kb tudja amit a Porsche, ülések jobbak, de a futómű a légrugók ellenére se annyira kényelmes comfotban mint a mágneses. Valahogy nagyobbat dob a fekvő rendőrökön, nagyobbat bólint utána. Persze jó, csak nem jobb.

Abszolút nem sportos dynamic módban sem, de jól megy és élvezet vezetni.

Ahol a Porsche meg villant az a sport mód mert ott aztán ég és föld lesz a kettő. Nekem meg az kell, azért vettem azt.

Viszont le a kalappal, a Volvo még mindig tud valamit. Kényelem, biztonság, gondtalan utazás. És ezerszer inkább venném ezt mind a 3 Németet ha csak valami jobb közlekedő edényt szeretnék.

Na meg az Orrefors kristály váltó, amiért a csajok a legjobban oda voltak :DDD

Egy dolog zavart benne ami sok kocsira igaz manapság. Vársoba, dugóba araszolás, parkolás, centizgetés közben búg, sipol, villog, befékez, tartja a féket ha nem kell, nem tartja ha kéne... Na az felcseszte az agyamat. Már minden villogott, fékezett, kamera szerint már a falba voltam mikor még volt előtte egy jó 30-40 centi. És nagy gázt kellett nyomnom hogy felül írjam ezt a buziságot mert nem akartam kilógni. De akkor meg a 40 centire belendül és azonnal ugrasz a fékre és bólint egy nagyot. Utasok meg hülyének néznek... Utána megtanultam kikapcsolni, de a sipolás, villogás, rossz kamera szögek maradtak. De már legalább nem fékezgetett össze vissza...

(#12031) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Porsche helyzet:

Baleset
Sérülés
Képek:

PPF legőzölve, sérülések bejelölve:





Dent guy megdolgozta és lepolírozva:





Szóval megy vissza az új PPF és Ceramic coating.
:))
Így 2x mentette meg a PPF, már nem kételkedem benne hogy megérte az árát.

[ Szerkesztve ]

(#12032) bitpork válasza FeRRaR1 (#12030) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem akarom elvenni a kedved a leírt funkciók javát a 2016-s q7ünk is hozza :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12033) FeRRaR1 válasza bitpork (#12032) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem csak a funkciók a lényeg, ha nem hogy azok hogyan működnek. Mert nagy a szórás a rohadt idegesítően és rosszul meg a hibátlanul, észrevehetelenül, tökéletesen teszi a dolgát között.

Még fel sem soroltam mindent, de pl a HUD is elég fejlett, jelzi a sebesség határokat, de a kamerákat is kiteszi ha gyorsabban megyek. Kitesz egy gyalogos átkelő ikont ahogy közeledek egy zebrához. Telefon rákötés nélkül. Android auto, apple car play, kulcsról is nyitja csukja a napfénytetőt és csomagtartót is. Porsche csak nyitja ha jól rémlik.

Rengeteg módon hozzá tesz a biztonsághoz és kényelemhez és a legjobb hogy ezt nem zavaróan teszi. Kivéve fékezgetés amit említettem.

A Q7 alapból egy magasabb kategóriás autó, az XC60 valahol a Q5 és 7 között van fél úton. Viszont most ezt venném sokkal inkább, valószínűleg nem a langyi hibrid rendszerrel ha nem a komolyabbal de akkor is az XC60-at.

De a hibrid rendszer is már közelíti a Lexus messze legjobban működő rendszterét. Miközben a 100k euro feletti bmw teszteken leírják na ez is jobb lenne hibrid nélkül. Lámpánál mikor látom hogy indulnak, villog a lámpa kijelző, remeg az egész kocsi na akkor röhögök a nagy PréMiJum márkán...

Másrészt mitől venné ez el a kedvemet bármitől is?
Nyílván vannak sokkal jobb kocsik, de ennyi pénzért ez egy jó ajánlat most aki kicsit jobbat akar mint az átlag edények.

[ Szerkesztve ]

(#12034) Qru válasza kelly416 (#12029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért az előzetesben akkor is ott kell hesszelnie és mivel rendőrt veszélyeztetett nem fogják olyan könnyen elengedni...

#nincsbennetarcsi

(#12035) bitpork válasza FeRRaR1 (#12033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oh távol álljom tőlem a farokméregetés csak annyit akartam mondani vele hogy annyira nem világmegváltóak ezek a dolgok. A q7 pl (persze nem itt balkániában) az adaptív tempomattal és térképpel átváltozik teljesen pedálmentes dodgemmé ha arról van szó. Piszok jó amikor tényleg nem kell semmire figyelni mert magától lassít-gyorsít körforgalomra letérőre és a tábláknak megfelelően igazítja a sebességet is :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12036) 2ozzmexy válasza bitpork (#12035) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ezt a BMW is tudja, a 320d is megy a forgalommal, ritkán kell belekotorászni amikor okorseget csinál, de egy gomb a kormányon és visszaadja nekem az irányítást. A legtöbb ilyen autó azért nem engedi koppra ráállni a parasztot a falra, mert a csomagtartó motoros és annak nincs szenzora, egy gombnyomas és nekinyitja a falnak. Az már zavarobb hogy indokolatlanul nagy gázt kell adni hogy rádöbbenjen mit akarok, ez nettó usability teszt, tessék értelmes tesztelőt felvenni.

A Suzuki távolságtartója ehhez képest kiáll szenzor hibára inkább, vagy 20 méterrel a kamion mögött besatuzik, eléggé butafatraktor... valahol érzem ám, nagy pénzért nagy focit vár az ember, csak nem mindig kap... manapság a marketing kimerül abban hogy sózzuk rá a xart a parasztra drágán, többi nem számít.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#12037) Qru válasza 2ozzmexy (#12036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Superb (2019-es) is nyomott nagyféket az út mellett álló kaimon miatt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#12038) FeRRaR1 válasza Qru (#12037) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Láttam fordot Német pályán 160-al haladva leolvasta a benzinkút lehajtó 50-es tábláját. Satu.
Foslágeny (azé' bírom pár modelljüket) leolvasta előtte lévő kamionon a 70-es korlátozás matricát.
Illetve ugyan ez a márka, felverődő levelekre fékezett nagyot...
:C

2ozzmexy

Totalcaron volt videóval pár éve hogy egy bmw 2x ugyan ott szalagkorlátnak rántotta a sávtartó. Ha jól rémlik. Nagyon kényes dolog ez, mennyire kell birkózni vele, menyit hibázik...

Porsche is megérintette a féket egy nagy üres buszmegállóra 1x...

[ Szerkesztve ]

(#12039) rbalint88 válasza FeRRaR1 (#12038) üzenetére


rbalint88
addikt

Elvileg be lehet allitani, hogy elso korben figyelmeztessen csak, a Hyundai i30 meg a VW eGolf is ilyen nalunk. Ahhoz nagyon kozel kell menni/ kozeli dologtol kell megijednie, hogy besatuzzon. Golfon egszer sikerult, de akkor igaza is volt :D

(#12040) bitpork válasza FeRRaR1 (#12038) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amikor volt helyi audiban Hans kátyúkárt csinázni utána sikerült nekik úgy beállítani a kormányt hogy nem középen volt a szögjeladó és feszt fékezett a mellettem lévő sávba állóra. Másodszorra már sikerült eltalálni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12041) Qru válasza FeRRaR1 (#12038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Falevélre a Honda is befékezett. [link]

#nincsbennetarcsi

(#12042) radi8tor válasza FeRRaR1 (#12038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja sajna ez a Fordoknál valid, de csak az intelligens adaptív tempomatra. Ha kikapcsolod a táblafelismerőt, akkor azt kell mondjam nagyon megbízható. Pesten bekapcsolom a kivezetőn és a péntek délutáni csúcsban levezeti nekem a 280km a pályán gond nélkül.

⭐ Stella

(#12043) radi8tor válasza Qru (#12037) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem csak városban szokott visítani, amikor jönnek szemben a szűk utcában én meg lendületből lehúzódok parkoló autók közé. Azt hiszi neki akarok menni a parkoló kocsiknak. Ami szerintem jogos mert annyira nem lassítok (csak annyira hogy a szembejövőt elengedjem).

⭐ Stella

(#12044) Qru válasza radi8tor (#12042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Superb-ben nem volt táblafelismerés, akkor azért nem bakizott bele. :D

#nincsbennetarcsi

(#12045) FeRRaR1 válasza Qru (#12044) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Úgy vagyok vele hogy felőlem tele sz@rhatják ilyen rettenetekkel a kocsikat csak ha egyszer beállítom magamnak és kikapcsolom ami zavar, akkor az maradjon is úgy...

Szerencsére a Porsche nem csinál semmi ilyet. Mármint a lassú araszolás, dugó vagy szűk parkoláskor b@szakodást. De ott gondolom extrán oda figyelnek az ilyesmikre, mert még a Lussivónál lévő M3 Competition, szalon új is ezt csinálta, próbált bearaszolni a garázsba vele, és folyton ráfékezett csak nagyobb gázzal tudta felül írni amikor meg neki kellett a fékre ugrani azonnal. Ami persze kezdte az elejéről a cirkuszt. :W

Pont utána érkeztem, hely tulaja:
-Te figyelj, ezt valaki össze fogja törni. Ez biztos, és parkolás közben :DDD

(#12046) 2ozzmexy válasza FeRRaR1 (#12045) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem állítom hogy nincs igazad, de arnyalnam. Az én drága jótét édesanyám aki felnevelt 40 éve vezet, de eskü az 5 éves fiam jobban kezeli a Vitarat. Hogy ezeknek a balfékeknek ki adott jogsit nem tudom, de ő ne tudja kikapcsolni, mert tőle kitellik (többször is előfordult már) hogy így töri össze a kocsit...
Inkább jobban kellene megirni azt a fránya szoftvert, mondjuk plusz egy gomb mint amit ha nyomok centizes közben akkor nem fékez bele.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#12047) Qru válasza FeRRaR1 (#12045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg le nem állítod a motort addig kikapcsolva marad nyugi. :D

#nincsbennetarcsi

(#12048) Qru válasza 2ozzmexy (#12046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem mentett már meg, amikor lejtőn felfelé tolatva kellett parkolnom párhuzamosan. Kicsit nagyobb gázt nyomtam a kelleténél, a 400 Nm-t meg tette a dolgát. :DDD De szerencsére besatuzott így nem törtem meg a kocsit.

#nincsbennetarcsi

(#12049) FeRRaR1 válasza 2ozzmexy (#12046) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én pontosan azt gondolom hogy sokkal de sokkal nehezebbnek kéne lennie a joggsi szerzésnek. Kisebb forgalom, szennyezés, kevesebb baleset. Inkább kialakulna valami szokás hogy néha hozol viszel embereket mint régen...

Anyámnak 35 éve van joggsija. 15 éve nem vezetett. Nem tudja megmondani melyik pedál mire való. Konkrétan össze keveri. De törvényesen beülhet és vezethet... Szerintem az utcából nem jutna ki törés nélkül.

A másik meg hogy a kocsiknak kell műszaki hogy közlekedhessenek, a sofőröknek miért nem? 2-3 évente?

Ami csak jelez azzal nincs gondom, de ami konkrétan helyettem nyomkod pedált vagy kormányt azzal van. Nagyon is. Többször okozott gondot mint hogy segített volna mikor ilyesmit vezetek.

(#12050) MasterMark válasza FeRRaR1 (#12049) üzenetére


MasterMark
titán

a sofőröknek miért nem?

Nekik is kell, erre van az orvosi alkalmassági.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.