Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) tomcsi23 válasza fekeandras (#1000) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még reggel átmentem osanba, ott is eszméletlen volt. Mintha egy évre zárva lenne minden kb. :U
Azóta itthon, nem akartam semmi incidensbe belefolyni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1002) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Eléggé sürgős válaszra lenne szükségem, azért fordulok hozzátok, és baromira láma vagyok a kérdéshez, kéretik nem röhögni. Asszony Corsájába új aksi kéne. Találtam egyet, de az 45 AH-s, ami benne volt az 44. Gondolom, hogy tök mindegy az az 1 AH. de azért megkérdezem, hogy be lehet e tenni helyette?

A választ előre is köszönöm: Pribi

És BÚÉK mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1003) tomcsi23 válasza Pribi (#1002) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hali!

Bármekkorát vehetsz, ami fizikálisan elfér, csak kisebb ne legyen kapacitásban. Tehát ha elfér egy 55-60 Ah-s is, az is jó.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1004) Pribi válasza tomcsi23 (#1003) üzenetére


Pribi
senior tag

Értem, köszi a gyors választ.

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1005) tomcsi23 válasza fekeandras (#998) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyugi volt, alig egy-két autó. Alszik még az ország.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1006) fekeandras válasza tomcsi23 (#1005) üzenetére


fekeandras
őstag

Az még a jobbik eset. Közben észrevettem, hogy enyém az ezredik hsz. ;]

(#1007) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

BUÉK mindenkinek srácok! :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1008) tomcsi23 válasza fekeandras (#1006) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tök nyugis volt Bp-Nagykáta-Bp. Leszámítva azt az egy román tuareget, aki már szinte a seggemig jött a Nagykörösin, mikor inkább lehúzódtam a buszsávba. Ekkor nagy kegyesen, index nélkül megkerült. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1009) fekeandras


fekeandras
őstag

Csávóra fentről vigyáz valaki: [link] :Y

(#1010) Dare2Live válasza #67688960 (#956) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Viszont, hidegen nagyobb védelmet nyújt kopás ellen, mert nagyobb a viszkozitása"
akkor rakj bele régi 60as olajat.... annak hidegen melegen is k*nagy a viszkozitása.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1011) #67688960 válasza Dare2Live (#1010) üzenetére


#67688960
törölt tag

nekem olyan olaj kell, amilyen még nincs vagy legalábbis nem tudok róla
nem 60-as azt megtarthatod
hanem állandó 40-es(egész pontosan is tudom mondani hogy hányas viszkós ha hozol olyat)
az állandót úgy értem hogy mindig ugyanolyan legyen a viszkozítása -20 fokban is 14 környéki és 150fokon is :DDD
;] na ha ilyet szerzel nekem aranyba foglalom a neved
amíg várok rád jó lesz nekem a 0w40-es 50-es 150fokos tulajdonságokkal
ha nem érted amit írok, :) na pont azért off

[ Szerkesztve ]

(#1012) tomcsi23 válasza #67688960 (#1011) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ilyen 0w50-est hozhatnál nekem is. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1013) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#1012) üzenetére


VR6-Fan
veterán

-10W80 mi ;] ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1014) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#1013) üzenetére


tomcsi23
veterán

akár. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1015) #67688960 válasza tomcsi23 (#1012) üzenetére


#67688960
törölt tag

;] vegyél magadnak
:DDD nem én vok a mikulás!

[ Szerkesztve ]

(#1016) tomcsi23 válasza #67688960 (#1015) üzenetére


tomcsi23
veterán

mondjuk egy kicsit azért hasonlítasz :P

VS :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1017) Dare2Live válasza #67688960 (#1011) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

te írtál ilyen baromságokat nem én. ""Viszont, hidegen nagyobb védelmet nyújt kopás ellen, mert nagyobb a viszkozitása""

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1018) !Overdose!


!Overdose!
őstag

:R Killer Bee :R

Nagyon profi video.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1019) fekeandras válasza !Overdose! (#1018) üzenetére


fekeandras
őstag

Bizony. Mint ez összes többi 'ikszprovidos' :)

(#1020) #67688960 válasza tomcsi23 (#1016) üzenetére


#67688960
törölt tag

á, fél fejjel magasabb vagyok :DDD

(#1021) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Mostmár rohadtul kezdem unni MO-t, sok ragadós kezű mocsok miatt.

Ma voltam egy régi haveromnál, monoron, de nem volt hova állni, utcán hagytam a kocsit, ház előtt, mi meg bent dumáltunk, illetve szereltünk az alaksorban.
Bent voltam kb 4-5 órát, mikor megyek ki, a kocsi bakra van téve. Mind a 4 kereket lelopták, téglákon a kocsi, bal első ablak betörve, sony fejegységet kipakolták, kesztyűtartóból kivették szervízkönyvet, törzskönyvet, forgalmit, zöldkártyát, motorháztető felnyitva, akksi kipakolva. Jah meg a zsír új, aqua blade ablaktörlők, amiket pár napja vettem, lelopva.

Kénytelen voltam megkérni haveromat, hogy go hozzám haza, nyári gumikat, alufelnivel tegyük rá, valahogy hozzam el a kocsit... :( :O

Szégyen, ami itt megy. :(
Fejegység 30k, papírok felbecsülhetetlenek(eredeti szervízkönyv miatt), akksi 15k, kerekek 170k, üveg 10k, legalább. Az kb 220.000ft kár. Nagyon jó. Mostanában úgy néz ki, rám jár a rúd. :O

Ha még valami feltűnő, tuning kocsi lenne, 19-es felnikkel, rikító fényezéssel, sötétítéssel, vagy valami nagy luxus verda, akkor megértem. Na de egy fehér, 10 éves, g astra, amiből minden sarkon kettő van.... :(

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#1022) Rick4 válasza _Voyage_ (#1021) üzenetére


Rick4
félisten

Neked bejött az élet. Riasztó, lopásgátló kerékcsavar, ilyenek nem voltak? Azért legalább egy fél percre visított volna a riasztó, annyi elég hogy kiszaladj...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1023) _Voyage_ válasza Rick4 (#1022) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Volt riasztó, de nemrég beszart az egyik érzékelő, amire úgy jöttem rá, hogy sikerült bezárnom magam a kocsiba, mozogtam össze vissza, és semmi. Megnézettem szerelővel, mondta, hogy új érzékelő. Jövő hét péntekre be voltam jelentve. :K
Minek kell egy dísztárcsás acélfelnire kerékőr címszóval ilyesmit elvetettem. Nyárihoz már vannak természetesen, de acélfelnin nincs.
Mondjuk amúgy se hallottam volna, lent szereltük haverom szekrényét, meg ágyát, szólt a zene, dumáltunk, és full beton ház az egész. Hogy nem hallottam volna meg, az 100%... :(

Nagyon bejött, múltkor gumimat b&szták szét, azelőtt autót törték össze, pár napja lcd tv halt meg, garancia 1 hónapja járt le, stb... Nagyon szuper. :O

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#1024) Rick4 válasza _Voyage_ (#1023) üzenetére


Rick4
félisten

De szerencse a szerencsétlenségben, hogy a verda melegre is járatva csak 6 litert eszik... Hát, szerintem erre igyál valami töményet... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1025) tomcsi23 válasza _Voyage_ (#1021) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem fotóztad le? :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1026) _Voyage_ válasza tomcsi23 (#1025) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Mivel 3 hónapja sír a szám más topikban, hogy nincs digitfényképezőm, nem. :(
Viszont majd fog készülni fénykép, mert a biztosítós ügyintézéshez kell. :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#1027) _Voyage_ válasza Rick4 (#1024) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Pillanatnyilag ez a legkisebb bajom... :DDD
Egyébként utóbbi időben, ebben a nagy hidegekben nagyon megszaladt a fogyasztás, mert most szinte végig ment a klíma, hogy párát leszedje, de így is elég nehézkesen jött le. :F
Felment majdnem 9literre, mondjuk nagyrészt város, de akkoris. Kegyetlenül sok. :Y

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#1028) VR6-Fan válasza _Voyage_ (#1027) üzenetére


VR6-Fan
veterán

csak egy kérdés, ha klímáztok akkor télen ugyan úgy fáztok az utas térbe amég be nem melegszik a motor nem de?!

nem lenne egyszerűbb picit lehúzni a két első ablakot és a kinti garantáltan quva hideg levegőt beengedni?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1029) SpeedR válasza _Voyage_ (#1021) üzenetére


SpeedR
őstag

Részvétem. Durva hogy már kisebb városokban is megtörténik az ilyesmi. Még szerencse, hogy az autó megmaradt.
A kerekeknél egyébként hogy jött ki az a 170k?

VR6-Fan
Klímával lehet valamelyest fűteni is, nem kell csont hideget fújnia. Előnye, hogy kisebb páratartlmú levegőt fúj ki.

(#1030) Bubu79 válasza _Voyage_ (#1021) üzenetére


Bubu79
addikt

Basszus - forgalmi is zöldkártya még csak-csak, hogy a kocsiban maradt, bár azt sem igazán kéne ott hagyni - de a törzskönyvet és a szervízkönyvet minek tartottad benne? :F

Nem kis tétel egyébként az szent :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1031) !Overdose! válasza _Voyage_ (#1021) üzenetére


!Overdose!
őstag

A törzskönyvet soha nem tartjuk az autóban. Ha ellopják a forgalmit az egy dolog, mert a törzskönyvvel tudsz intézkedni. Ilyen esetben nem tudom mi van, de biztos szívás.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1032) VR6-Fan válasza SpeedR (#1029) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hüm valóban, el is felejtettem hogy a klíma szárazabb levegőt fúj. :B
mindegy a klíma nélkülieknek és a garasosoknak marad az ablak le.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1033) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#1032) üzenetére


tomcsi23
veterán

Klímával ugyan nem lehet fűteni, de ahogy a meleghez száraz levegőt kever, azzal teljesen jól lehet páramentesíteni. Nem tom opelnél hogy van, de szokás, hogy hidegben (nálam már +2 alatt) nem engedi bekapcsolni, nehogy befagyjon a kondenzvíz. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1034) _Voyage_ válasza VR6-Fan (#1028) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Nem a fűtés miatt nyomom be a klímát, mert reggel, indulás előtt járatom a motort, hogy mire kiérek, addig meleg legyen, kabátba nem szeretek kocsiba ülni. :B
Utána pedig ha klímát lekapcsolom, max fél perc, és rögtön párásodik, ha meleget fújatok, max fordulaton, akkor is. Ha ablakot leengedem, elmegy a pára, bejön a hideg, felhúzom, hideg marad, pára visszajön. :O

SpeedR: Engem is nem gyengén felb#szott... Nem tudom, hogy forgalmi, törzskönyv hogy lesz elintézve, mindenből az eredeti volt benne. De szervízkönyvből eredetit se tudom, honnan szedek... :(
Kerekekre úgy jött ki a 170k, hogy nemrég kiszúrták a gumikat, aztán újra ugyanolyan gumik kerültek rá, 4db, darabja 30k körül volt, 4db eredeti opel dísztárcsa 12.000, az 132.000, plusz a 4 új acélfelni darabja 8-9k körül volt, szóval durván 170k.
Ma, hogy jobb legyen, meg úgy néz ki, a klíma beszart. Lámpa ég a gomb mögött, de párát nem viszi le, és nem is lehet hallani, hogy a klíma kompresszora, vagy ventije dolgozna, ha benyomom. :F

!Overdose!: Annak vagyok a híve, hogy minden legyen a kocsiban, ha valamikor kell, bárhol, bármikor, ne kelljen keresgélni. Táskámat hagytam már el, benne bankkártyával, személyivel, taj kártyával, meg a többi aprósággal együtt, legalább 2-szer, kocsit még nem hagytam el. :B
Meg fogok őszülni, mire minden papírom meg lesz. Na meg mikor a biztosító fizetni fog... :U
Legalább fél év lenne, ha fater elintézi, megvan 2-3 hónap alatt. Talán. :F

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#1035) tomcsi23 válasza _Voyage_ (#1034) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ma, hogy jobb legyen, meg úgy néz ki, a klíma beszart. Lámpa ég a gomb mögött, de párát nem viszi le, és nem is lehet hallani, hogy a klíma kompresszora, vagy ventije dolgozna, ha benyomom
Baszki, ezek a klímád is elvitték. :Y

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1036) Rick4 válasza VR6-Fan (#1032) üzenetére


Rick4
félisten

Nem csak hogy szárazabb levegőt fúj, ha hideg van a kocsiban, ha meleg, párátlanításra kapcsolsz, a klíma indul, és kb 15 másodperc alatt leszedi a párát a szélvédőről...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1037) Rick4 válasza _Voyage_ (#1034) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen gumi az,. ami egy opel lemezfelnire való, és 30K-ba kerül? Nem is csodálom, hogy megtetszett neki. Ha kipingáltad volta fehér filctollal a nankangcsung gumin a feliratot, tuti most is a verdával járnál..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1038) SpeedR válasza _Voyage_ (#1034) üzenetére


SpeedR
őstag

Forgalmi, törzskönyv meglesz a nyilvántartásból. Azért az adásvételit is vidd el majd az ocsmányirodába, biztos ami biztos.
Gumit ne szalonban vegyél majd, hanem gumisnál. Majdnem fele annyiból ki fogsz jönni.

(#1039) #67688960 válasza Rick4 (#1037) üzenetére


#67688960
törölt tag

pl. nekem volt 30rugós pirellim, pont opelre, most egy másik opel koptatja, jó kis gumi

[ Szerkesztve ]

(#1040) #67688960 válasza _Voyage_ (#1027) üzenetére


#67688960
törölt tag

vegyél aktív szenes utastérszűrőt, és soha többet nem szenvedsz a szélvédős párától sem

[ Szerkesztve ]

(#1041) tomcsi23 válasza #67688960 (#1040) üzenetére


tomcsi23
veterán

aktív szenes szűrővel is be tud párásodni. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1042) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

mocskos egy rohadt banda ez! :W :W

megy a lehúzás keményen, persze legalizálni nem lehet! :((( :(((

[link]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1043) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#1042) üzenetére


tomcsi23
veterán

:B
Most melyik része hozott ki a sodrodból?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1044) _Voyage_ válasza tomcsi23 (#1035) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

Rick4: Michelin Alpin Primacy 15"

SpeedR: Azt meg jó lenne előkeríteni, kösz, hogy említetted, eszembe nem jutott volna. :B
Gummát helyi gumistól vettem, felnikkel együtt. :K

gog: Erről tudnál mondani valamit bővebben(aktív szenes utastérszűrő)? :B

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#1045) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#1043) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hideg/meleg oldali tuning.
fék hatás javítása
futomű javítása
kerék méret neccesen de még az is bosszantó (nyilván ha 165/70 13 -om lenne a gyári kerék méret az is bosszantana).

öszintén megvalva qurva nagy faszság az egész és miért, mert értelmesen nem lehet legalizálni ebben a tetves országban, vajon miért nem tudják a TÜV-ös műbizonylatokat elfogadni miért csak az az 5-6 cég végezhet vizsgálatot.

érdekes dolgok ezek...

indul a nagy kasza szezon :((( :W

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1046) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#1045) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az biztos, plusz, ha otthon megmókolod, szépen leállítanak az út szélén és mehetsz gyalog. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1047) SpeedR válasza _Voyage_ (#1044) üzenetére


SpeedR
őstag

Minimum 40e Ft-ot adtál a gumisnak ajándékba. Ha már ott van előtted az internet, miért nem használod? Gondolom neked(szüleidnek) sem a legyek hordják össze a pénzt.

(#1048) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#1046) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az nem zavarna egyáltalán ha az otthon barkácsoló sufni tunereket akik vágott rúgóval sat-sat járnak nyugotan büntessék halálra de aki meg veszi a minősített cuccokat és egy rendes autó szerelőnél beszerelteti szakszerűen, illetve fel is vezetetnél a rendszerbe (no ez is egy faszság hogy minek újra engedélyeztetni valamit amit már egyszer mérnők kikisérletezett független hivatal meg vizsgálta elfogadta, sat sat... ezt a mokát persze itthon is újra elkéne játszani a forgalmazonak, meg persze autónként is, csak én érzem hogy lehúzás szag van? :) ) az mi az istenért kell ugyan úgy halálra szopatni :) ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1049) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#1048) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez márcsak egy ilyen szopó ország. Bármilyen irányba elindulsz, mindenhol lehúzás van. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1050) _Voyage_ válasza SpeedR (#1047) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Hozzá hordom a kocsit ezeréve, nála tároljuk az összes kocsi kerekét mindenestől, neki szoktam eladni a régi gumikat, felniket, stb...
Most megrendelem valahonnan, ebayről, vagy bárhonnan, posta egy vagyon, vagy pesten megveszem, dobjam be a kocsiba(be se fér), és hozzam el...Ááá.... :(

Egyébként meg a marso-nál is 36600ft darabja, szóval olcsóbban vettem, mintha egy nagy pesti helyről vettem volna... :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.