Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) kisza25 válasza kelly416 (#11000) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt van hely bőven, negyedig van a parkoló, meg ez reggel volt, és láttam beállni
Mondjuk itt sosincs tele a parkoló, szóval nem gáz annyira, csak a fényezés miatt vicceskedtem :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11002) Qru válasza MasterMark (#10985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felújítás megvan pár nap alatt a Kárászy-éknál. De ha van jó minőségű utángyártott akkor sima ügy.

Engedtek a guminyomásból az korrekt, akkor nem olyan szigorúak. Havernak azt csinálták, hogy az egyik vizsgabiztos ráült a kocsi elejére és úgy ment csak át a gép. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#11003) Qru válasza MasterMark (#10988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tényleg az végül megoldódott? Sikerült szintbe hozni?

#nincsbennetarcsi

(#11004) Qru válasza molnarpeter (#10989) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradjon gyári. :K

#nincsbennetarcsi

(#11005) Qru válasza radi8tor (#10995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden másra ott a MasterMarkcard. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#11006) kelly416 válasza kisza25 (#11001) üzenetére


kelly416
veterán

Ebben az esetben igazi pancser vagy beképzelt barom. :B

(#11007) MasterMark válasza molnarpeter (#10997) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell bontott, ugyan spórolok ahol lehet, de azért van egy határ. :DDD

radi8tor & cappa72: Köszi. :R

Switch Tax

(#11008) MasterMark válasza Qru (#11002) üzenetére


MasterMark
titán

De az több idő, oda kell vinni, el kell hozni, stb stb. Valahogy nem érzem úgy hogy megérné. Illetve nem tudom mennyi az ára.

Így most olyan 65 ezer lesznek a gátlók (sima KYB), plusz tizen párezer az aprólék még.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11009) MasterMark válasza Qru (#11003) üzenetére


MasterMark
titán

Dehogy sikerült, az a projekt parkolópályán van, mert ami most van az elvishelhető. De üres tankkal mindig zavar amikor ránézek hogy túl magasan van a hátulja.

Van még az az 1 rugó ami maradt, és valószínűleg az lesz a pont jó. Valamikor majd ráveszem magam. De akkor már tényleg vagy az ötödik pár rugót fogom venni... :DDD

Don't judge me. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11010) Qru válasza MasterMark (#11009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kemeny! :Y
Kitartas majd beerik a Lega projekt is.

Bubinal a felujitas mellett vagyok most, aztan majd meglatjuk. Egyore meg jok, nem esedekes a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#11011) MasterMark válasza Qru (#11010) üzenetére


MasterMark
titán

Ami nincs a képen egyszer vettem egy asszem Lemförder rugót is próbából, de az kibontva már ránézésre se volt jó, szóval azt beépítés nélkül vissza tudtam vinni és visszavették.

Ezeket meg ugye nem, és szerencsére csak Subaru-hoz jó, szóval eladni se nagyon lehet.

Amúgy voltam egy lakatosnál a Subaru-val. Megnézte... :D

Switch Tax

(#11012) molnarpeter válasza MasterMark (#11008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk mikor anno a Jumper egyik hátsó lengéscsillapítóján olajat láttam, a legeslegolcsóbb új (netes ár, valami Starline vagy ilyesmi márka) 6 vagy 8 ezer volt azt hiszem, és felújításra is kb ugyanannyit mondtak. Végül maradt, mert műszakin megfelelt :DDD Nagyságrendileg 2016-2017-ben volt.

Fiatnál is történt ilyen, ott kisebb terhelések miatt sejtettem az okát az olaj megjelenésének, kauffernél szállítással együtt 7611 Ft-ért vettem párban. Annyiért nem akartam kihagyni :D előző tulajnál is volt cserélve, saccra 90e km élettartam nem sok a Golféhoz képest, 350e és még gyári van benne, de érzésre fáradnak azért. Csak ahhoz meg kaptam ingyen régebben tartalékot.

[ Szerkesztve ]

(#11013) Qru válasza MasterMark (#11011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Enyemhez nem jo? :DDD

Es mit mondott ra?

#nincsbennetarcsi

(#11014) molnarpeter válasza Qru (#11013) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

mit mondott
Vagy épp mennyit? :D

[ Szerkesztve ]

(#11015) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11016) Qru válasza kisza25 (#11015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Smart.

#nincsbennetarcsi

(#11017) Qru válasza molnarpeter (#11014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos nem egy olcso arat...

#nincsbennetarcsi

(#11018) MasterMark válasza Qru (#11017) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként ahhoz képest olcsót mondott. Azt mondta megcsinálható. Nézett is javítóívet a sárvédőhöz. Meg ugye hátul kell a pótkeréknél a merevítőket csinálni. Azt mondta ilyen párszázezres nagyságrend.

Switch Tax

(#11019) molnarpeter válasza Qru (#11004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rugót lemértem, 11.75mm vastag, meg találtam az új gólyalábon cikkszámot is, van remény... Japanparts az új lengéscsillapító úgy néz ki. Másik még gyári.

(#11020) MasterMark válasza molnarpeter (#11019) üzenetére


MasterMark
titán

Van rugóm ha kéne. :DDD

Switch Tax

(#11021) kisza25 válasza MasterMark (#11020) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Twingoba nem jó? ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11022) kelly416 válasza MasterMark (#11011) üzenetére


kelly416
veterán

Ne tudd meg, hány karosszériásnál voltam a CV-el mire egy elvállalta. A legtöbb ránézésre “amerikait nem vállalok, tele van imperiál szarokkal…” Mind mondhattam, hogy Kanadai, az egyetlen imperial menet a kerékanya (azt is itthon vettem hozzá újat, bár tényleg nem volt leányálom), minden más metrikus. Egyébként a kerékcsavarra meg pont a fúró tokmánya megy rá, az az “1/2 20 UNF” vagy mi a szösz. Kissé bután néztem volna ki 20db új tokmánnyal felrögzített kerékkel. :DDD

Együtt tudok érezni.

(#11023) kelly416 válasza kisza25 (#11015) üzenetére


kelly416
veterán

Leleményes! ;]

(#11024) molnarpeter válasza MasterMark (#11020) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az van nekünk is bőven... ;] Golfból 2 hátsó (egyik 2 másik 3 darabra törött, lásd fotó, azóta mondjuk lehet beolvasztották már), volt asszem egy Wartburg törött rugó még, meg most a Fiatban az a bal első még a helyén. Jó rugó a Golfhoz volt hátsó (lengéscsillapítókkal együtt kaptam) amik beépítésre kerültek, meg a Jumperhez egy első, mert bontva kompletten adták a lengéscsillapítóval együtt, mikor khm elhajlott (belementek a jobb elejébe). Végülis nincs sok szerencsénk a rugókkal ha úgy nézem, még az egyik traktorunk főtengelye is valószínű egy porlasztó rugó miatt törött el pár éve (alsó fotó).

[ Szerkesztve ]

(#11025) MasterMark válasza kelly416 (#11022) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom mi az a CV? Önéletrajz? :D

Amúgy én is ettől tartottam hogy nem fogja vállalni senki. Vagy csak kókányolnak majd.

Fúró tokmányra +1.

molnarpeter: Jó de nekem nem törött, hanem tökéletes. :))

más: Amúgy rendeltem szőnyegeket a twingóba, csak hogy a fontos dolgok meglegyenek. Vezérlés meg gyertyák majd utána... :DDD

Switch Tax

(#11026) molnarpeter válasza MasterMark (#11025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ferd Crown Vic

Ha Grande Punto vagy platformtárs rugó, akár még pénzt is adok érte, egyéb esetben együtt örülök veled a bőséges raktárkészletnek ;] :DDD (bocs, fárasztó volt a mai nap)

[ Szerkesztve ]

(#11027) kelly416 válasza MasterMark (#11025) üzenetére


kelly416
veterán

Crown Victoria
Első gen. 1997-es évjárat. Amcsiban is van baj a festéssel és a lakkal, de ez újszülött kora óta a sós magyar utakat járta kezdetben követségi járgányként, ahol gondolom nem sok figyelmet fordítottak az alváztakarításra sem. Volt rajta rozsda rendesen. Már “csak” a futóműben van felületi szerencsére.
Hatalmas mázlival találtam nagyon lelkiismeretes karosszériást, akinél 10 hónap alatt nagyjából elkészült az autó.

(#11028) Qru válasza MasterMark (#11018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tragikus valoban. :K

#nincsbennetarcsi

(#11029) Qru válasza molnarpeter (#11019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor mehet a csere parban. Flottasok se parban csereltek mondjuk az igaz nalunk. Remelem a feket se...

#nincsbennetarcsi

(#11030) Qru válasza kelly416 (#11027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annak az elerhetoseget atdobhatnad. Hatha egyszer Bubit is menteni kell.

#nincsbennetarcsi

(#11031) Qru válasza MasterMark (#11025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szonyeg a legfonrisabb, nekem is van 3 szett. Az alufelni meg ott porosodik a garazsban vagy 5+ eve. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#11032) MasterMark válasza Qru (#11031) üzenetére


MasterMark
titán

Azt miért nem rakod fel? Elmenjek megcsinálni? :DDD

Switch Tax

(#11033) Qru válasza MasterMark (#11032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Le kéne előbb tüsszenteni őket meg átforgatni, hogy kell-e görgőztetni (használtan vettem pici pénzért) de nincs időm/kedvem szrakodni vele jelenleg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11034) MasterMark válasza Qru (#11033) üzenetére


MasterMark
titán

5+ éve? Na ne kamuzz. :DDD

Öcsém most fényeztette a felnijeit a Cult-car-nal, szerintem tök jó lett és szimpatikusnak is tűnik. (Én mentem el érte amikor kész volt.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11035) Qru válasza MasterMark (#11034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Időm még csak-csak de kedvem az nem sok valóban. Semmi bajom az acélfelnivel. Azzal kevésbé fáj a kátyú.

#nincsbennetarcsi

(#11036) cappa72 válasza Qru (#11035) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kátyúról jut eszembe

;]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#11037) radi8tor válasza cappa72 (#11036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez haláli :DD :C

⭐ Stella

(#11038) Qru válasza cappa72 (#11036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

Múltkor a gps levitt vmi 3 számjegyű útra Nógrádban (baleset miatt terelés vt). Hát 1-2es-ben mertem csak rajta végig menni... :((

#nincsbennetarcsi

(#11039) molnarpeter válasza Qru (#11029) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azon jár az eszem - ha már ingyen autó -, hogy most teszek egy olcsó de azonos rugót a törött helyett, lehet bontottat, aztán amíg jó azon az oldalon a gyári lengéscsillapító, addig legalább gurul… ha tönkremegy a gátló, a jót el tudom adni és ráérne akkor gondolkodni magasabbra cserén. Viszont az úgy 2 futómű állítás, nem 1. Á, de nehéz spórolni :DDD
Találtam újszerű magasabb gyári gólyalábat, de csak egyik oldalra. Megnézem, hátha külföldről lenne a másik felére is emberi pénzből. A nemzetközi helyzet fokozódik.

(#11040) bitpork válasza cappa72 (#11036) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Voltam ott, nem adja ki a zene.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11041) MasterMark válasza molnarpeter (#11039) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen autó ez? Miért nem csak simán pogácsázod alá?

Switch Tax

(#11042) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

[link] Ezt csak úgy itt hagyom :DDD

(#11043) Qru válasza molnarpeter (#11039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor tudd le egy korben a magasitast.

#nincsbennetarcsi

(#11044) molnarpeter válasza MasterMark (#11041) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

&Qru: köszi, lehet így kialakult a jó megoldás :K Fiat Grande Punto 1.3D, gyárilag az 1.9/1.6 dízelek kaptak magasabb rugót, azon morfondíroztam. Tovább gondolva lehet nagyon buta kemény lenne tőle a rugózás, de élettartamban elvileg jobb kéne legyen - kilométerben nem megy sokat egyelőre, szóval vehetjük alacsony prioritásnak.
Az 1.9 SDI Golf most kapta a sokadik kartert, ahhoz épp tegnap néztem a briskoda és a drive2.ru oldalakon pogácsa tervrajzok az, megnézem, lehet van ehhez is (vagy mondjuk Linea stb rokonhoz). Valóban egyszerűbb lenne, és az esztergályos sem rabló, lehet egyben 2 kocsihoz olcsóbb is volna. Bár csak tudnám honnan vették az egyik oldali cserélt rugóstagot, lehet jó kedvemben azt is cserélném ;]

[ Szerkesztve ]

(#11045) MasterMark válasza molnarpeter (#11044) üzenetére


MasterMark
titán

Az alápogácsázástól max a futóműgeometria romlik el, de nem lesz keményebb mint magasabb rugóval.

Switch Tax

(#11046) molnarpeter válasza MasterMark (#11045) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ebben reménykedem :D Spacccer oldalán van egy leírás, hogy kirugózott állapottól 4 centi eltérés muszáj maradjon terhelt helyzetben, majd lemérem, mik a lehetőségek. Érik már régóta az emelés, legutóbb a Golfra már régebbi repedt kartert meghegesztve rakattunk fel. (Még mindig olcsóbb, mint pickupot tartani :DDD)
Ja, amúgy Indiában volt ebből gyári crossover-szerű emelt kivitel. Na és abban a szervo sem elromlós elektromos, hanem egy jó kis hidraulikus.

[ Szerkesztve ]

(#11047) 2ozzmexy válasza cappa72 (#11036) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ne haragudj, de ez az új tesztelés alatt lévő találmány itt a 15ben, fekvorendor low budget edition, mivel statisztikailag a legtöbb balesetet a gyorshajtás okozza... ;]
Puszillak Angéla, de jegcsakannyal!

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#11048) kelly416 válasza FeRRaR1 (#11042) üzenetére


kelly416
veterán

Most lehet, én tudok valamit rosszul, de akkor már inkább kiss fordulaton, de folyamatosan haladtam volna. Hacsak nem a kormánymű szétakad minden gyorsításkor. Minden esetre kemény.

(#11049) kelly416 válasza molnarpeter (#11046) üzenetére


kelly416
veterán

Hát… úgy hangzok, hogy sok szempontból megérné pedig egy aro-t, niva-t vagy valami hasonlót beszerezni. Ee miért nem csináltok egy kartervédőt? Jó beállítással egy 4mm vastag lemez beférne úgy, hogy alig 5-6mm-rel lesz alacsonyabban a jelenlegi karternál, de az már majdnem golyóálló.

(#11050) molnarpeter válasza kelly416 (#11049) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mielőtt megvettük a Golfot (2003, kombi, 1.9 szívó dízel), bedobtam a Hiluxot, de rövidre lett zárva - terepjárónk van már, traktor formájában :D Flotta minimalizálás a cél, ez esetben, hogy 2 személyautót elég legyen fenntartani. Volt egy Jumper, attól is megszabadulunk, utánfutó megteszi, vagy furgon/trailer bérlés évi 1-2 nap. Korábban 2T Wartburg volt ilyesmi használatban, na annak aztán volt hasmagassága, most ideiglenes kivonás alatt áll, családban volt végig, szóval megmaradt kertitörpe helyett. A Golf egyik karter cseréje pl XVI. kerületi fekvőrendőr miatt volt (alu olajteknő berepedt), szóval mindenhol megtalálnak minket az ilyen veszélyek… Kartervédő ehhez még csak ötlet szintjén áll, rendőr Octavia alól akartam olcsón, hát most kicsit drágább lett 😅

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.