Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) barnam_ válasza radi8tor (#8000) üzenetére


barnam_
nagyúr

Áremelésre:
Nem annak lenne értelme, hogy a karácsonyi szezon előtt emeljenek árat? (nyilván nem 40%-al hanem kisebb mértékben)

(#8002) radi8tor válasza barnam_ (#8001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálunk áremelés nélkül is visszaesett a forgalom. Félő hogy áremeléstől még inkább visszaesne.
Gondolom így vannak ezzel a nagykerek is. A héten 3 helyről jött az értesítés, hogy január 1-től áremelés. Egyik helyen már december 15-től.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8003) Qru válasza radi8tor (#8002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amit lehetett most en is elorehoztam. Vezerelscsere, gumi, cipo...

#nincsbennetarcsi

(#8004) kisza25 válasza Qru (#8003) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én idén mindent megevettem/lecseréltem amit lehetett, TV, hűtő, mikro, noti, tablet, telefon, (régiek mentek szüleimnek) rakattam be fűttő-hűtő klímát, leszigeteltem a házat, megcsináltam a konyhát, a fürdőt, cseréltettem nyillászárót.
Meg lecseréltem az autókat, de az más téma :DD
Még egy mosógépet kellene venni, de előtte jó lenne elpattintani valamelyik autót, aztán vennék egy normális Miele -t
Még asszonyt csesztetem, hogy vegyen egy notit dolgozni, mert most még olcsóbb, mint jövőre és már elég gatya a gépe (6-7 éves, már nem lehet rajta mit fejleszteni) legkésőbb jövőre vennie kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8005) cappa72 válasza kisza25 (#8004) üzenetére


cappa72
nagyúr

Meg lecseréltem az autókat, de az más téma
Jaja, az itt off :D

Most akinek volt egy kis tartalékja, az tényleg eszközökbe fektette.
Mi is csináltunk hasonlókat, de a szigetelés az nem fért bele a büdzsébe.
Kandalló, ablaküveg-cserék, hüttő'-füttő' klíma, villanygitárbojler; még fát is vettünk.
És kb. 3 éve akarnánk újítani autó fronton; de valahogy mindig elköltük másra a pénzt.
Lányom kikönyörögte magának a család első ájfonját (majd dolgozik, és törleszti)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8006) 2ozzmexy válasza kisza25 (#8004) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Még asszonyt csesztetem, "
Azért itt megijjedtem hogy őt is cseréled ha már így belejöttél... :))

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#8007) Tsebacsi válasza kisza25 (#8004) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az LG mosógépek nem jönnek be? Asszonynál és nálam is az van, a samsungnál jobb, mint ami volt, és nem horror ára van, mint a Miele-nek, ami szerintem amúgy is kicsit túlárazott cuccokat gyárt.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8008) rbalint88 válasza kisza25 (#8004) üzenetére


rbalint88
addikt

En is azt hittem, hogy asszonyt is fogsz cserelni :DDD

LG mosogepre +1, ar-ertekben jok nagyon. Miele sose terul meg, ha nem ipari mertekben mostok. :R Inkabb olcsobb mosogep es plusz gari hozza, mivel mindet silanyitanak el (igazabol csak finomodott a tervezes es a gyartastechnologia annyit, hogy nincsenek tulmeretezve.)

(#8009) Vismajor01 válasza rbalint88 (#8008) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nálunk egy gyerek vna, három a cél, az mennyire ipari felhasználás? Sztem eléggé. De mi Boschban gondolkodtunk

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8010) rbalint88 válasza Vismajor01 (#8009) üzenetére


rbalint88
addikt

Majd atgondoljatok azt a harom gyereket :DDD nalunk 2 van, az egyik 2 eves, a masik 3 hetes, hat ooo nem dupla logisztika, hanem inkabb tripla.
Nalunk birja az LG jol, sokszor van napi 5-6 mosas. Szaritogepbol Boscht vettunk, epp ajandekba adtak hozza az 5 evre kiterjesztett garit.

Kis ON, az offtopikban, ma 3 kuton nem tudtam tankolni, szerencsere a cegest tegnap megpupoztam. Ja meg nyilvan akkor jovok a kabrioval, amikor havazik :DDD :DDD :DDD

(#8011) Qru válasza Vismajor01 (#8009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elegge az lesz. Nalunl Zanussi/Electrolux van mert azt tudtunk kihagyhatatlan aron venni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8012) cappa72 válasza Vismajor01 (#8009) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekünk csak egy sima Zanussi van, és 21 év alatt ez a második mosógépünk (az előzőre nem emlékszem).
Három gyerekkel is simán jó, pedig nem kevés a mosnoi való. Sem amikor kicsit, sem amikor nagyok...

Majd autóban is jó nagyot vegyél, Galaxy méret alatt (esetleg S-Max) ne is nagyon gondolkodj majd ;]

(Nem kell átgondolni a 3 gyereket. Mi sem gondoltuk át. Jött, itt van, alkalmazkodik az ember az adott szituációhoz. Most is azt mondom/mondjuk, hogy kár lett volna kihagyni.
Hja, a logisztika... na az kell... főleg amikor elkezdenek ide-oda járni. Sport, zene, akármi, bármi... hozni vinni, összehangolni... sokat lehet belőle taulni az biztos!
Amúgy meg a nagy különbség a 2 -> 3 váltás között van - szerintem)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8013) Qru válasza rbalint88 (#8010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor maskor... :D De legalabb nem feleslegesen vetted ra a teli mamuszt. Bubi tele, Jazz-t holnap akarom megtankolni (mondjuk nem sos mert kb felig van).

#nincsbennetarcsi

(#8014) Vismajor01 válasza cappa72 (#8012) üzenetére


Vismajor01
addikt

Most egyelőre nagy SUV van, aztán Prius+ a cél, de elvileg az 1. és a 3. között lesz annyi h ne kelljen 3 gyerekülés.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8015) rbalint88 válasza Qru (#8013) üzenetére


rbalint88
addikt

A szep teli mamuszt eladtam, a golfhoz kapott szar gumis-lemezfelnis teli szett van rajta. Arra jo, hogy azon alljon a garazsban, meg a megsetaltaskor ovatosan elgurulgassak vele :) egy szettnek mennie kellett, azert legalabb kaptam ertelmezheto penzt, ezek meg kb felni arban mennenek el egy huszasert

(#8016) kisza25 válasza 2ozzmexy (#8006) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az már megvolt 2020- ban 15 év után :D
Mosógéphez: a miele azért kerül annyiba, mert szerelhető van hozzá alkatrész és 25 év a garancia. Ausztriában az összes szállodába ahol dolgoztam miele mosógépeket használtak és reggeltől estig ment az összes, az akkori párom szobalány volt, tudom mit kaptak azok a mosógépek.
Még a Samsung az amiben nem ragasztva van a mosódob, az összes többi mosógép, ha csapágy tönkremegy, akkor kuka, egyszer lehet javítani, úgy hogy szét vágják a ragasztást és utána össze csavarozzák, de ezt egyetlen egyszer lehet megcsinálni. És igen, a csapágyazás szokott bennük tönkremenni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8017) radi8tor válasza kisza25 (#8016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy felső kategóriás AEG is ugyanúgy szerelhető szerintem. Amikor mi vettük 200-ért, akkor a Miele asszem 700 volt.
Eddig kétszer volt kint szerelő: csapágyas lett, és alaplapon a proci elfüstölt valami áramtüske miatt. :D
Csapágyasnál mázli volt mert azt hitték cserélhető csapágyas de mint kiderült dobházzal együtt cserés, de mivel ők nézték be nem kérték el a felárat. Talán 40 volt a művelet.
Az alaplap asszem 60k volt bele, 10-ért beszerelték (így volt rá 6 hó gari).
Ja és szerintem most tartunk 10 évnél vele. Sokat használjuk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8018) kisza25 válasza radi8tor (#8017) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ezt mondom, hogy dobházzal együtt lehet cserélni, ami egy mosógép ára, ha már nincs garid.
Így is ráköltötted egy mosógép árát, pedig azt írtad szerencséd volt :)
200 volt a mosógép, 110 eFt-ot ráköltöttél, annyiból veszek pont egy mielet :D
De mindegy nem győzködök senkit.
Ez a konzumer noti és a prémium munkára való noti esete. Szerencséd van sokáig elmegy az olcsó noti is, ha nem, akkor várhatod, hogy gariban cseréljék, ha már nincs rá gari nem éri meg javítani, amíg a prémium üzletihez van alkatrész:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8019) radi8tor válasza kisza25 (#8018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

700 volt a Miele, én meg 10 év alatt rákoltöttem 310-et. Még mindig jobban jártam. Szerintem. :D
Ja nem is kell győzködni, Miele annak való akinek nem számít, ha kidob fél millát az ablakon.
Ugyanúgy el tud romlani, ugyanolyan bosszantó lesz ha 1 hétig nincs ott mert elvitték szervizbe. ;)

Tesóméknak Svájcban pl Miele van. Bérlakás, és ezzel szerelt a konyha és a mosóhelység.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8020) rbalint88 válasza kisza25 (#8018) üzenetére


rbalint88
addikt

Foleg notis cegnel dolgozom, egy epuletben a nagyker es a szerviz. Reg elmultak azok az idok, amikor megerte meg uzleti gepet venni. A vekonyitas miatt (felhasznaloi igeny!) azok is ugyanolyan silany szarok, mint a consumer gepek. Mi mar gepigenyes felhasznalasra inkabb gamert, vekony uzleti helyett ultrabookot (jellemzoen asus zenbookot) ajanlunk. Eddig senki nem panaszkodott…
4 kolleganak van dell xps-e, mindegyikben meghalt az akku eleg gyorsan, 3-nal kellett topcaset es zsanert cserelni, egyben a kijelzot. Hutesuk ordit, gyakori a kekhalal. Es ezek anno egymillas, most inkabb masfeles kategoriaju gepek, vicc, a rosszabb fajtabol.

(#8021) 6030D válasza Vismajor01 (#8009) üzenetére


6030D
Ármester

13 éve vettünk egy Zanussit 80e Ft-ért (felültöltős). Anyós 12 éve vett egy Boscht, 150e Ft-ért. A Zanussiban egyszer cseréltem lengéscsillapítót talán 7e Ft-ért, meg most kellene rugókat, de az egy huszas, annyit nem fogok rá költeni. Anyós meg most vett újat, mert csapágyas lett a Bosch. Kb 3x annyit mostunk vele, mint ő.
Én most is Zanussit vennék, de már nem gyártanak. LG szimpi, Öcsiéknek is az van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8022) Tsebacsi válasza rbalint88 (#8020) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

hehe amikor meglátom, hogy XPS vagy Precision jön, már izzadok, hogy hány körös lesz a javítás a silány alaktrészek vagy a fos konstrukció miatt. Többször volt, hogy kompletten a gépet alkatrészenként, vagy 2-3x az alaplapot kellet cserélni, mire többé-kevésbé működni látszott a darab... :W
Levonó se jobb sajnos, ott szerelhetetlenek az új X1 carbon és társai...
Mindig van egy fos sorozatú Inspiron (pl. G15) vagy Vostro (3510), vagy Latityúd (5320 vagy 5420 talán)...

700k-ért Miele? :DDD :C :N
120 körül volt az LG, köszöni jól van!
Ha 5 évente veszek egyet ugyanott vagyok, és 5 évente azért fejlődnek is valamennyit. Értem én hogy 25 év, de addigra lehet robban egyet az ipar, majd 25 éve anyámék is még a sétáló energomattal mostak, de utáltam Te szent ég :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8023) Qru válasza Vismajor01 (#8014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha eseteleg befigyel egy ikerpár akkor se aggódj: mulitmac

#nincsbennetarcsi

(#8024) kisza25 válasza radi8tor (#8019) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem csak 700eFt miele van, 280eFt indul, de mindegy :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8025) kisza25 válasza rbalint88 (#8020) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hm, mostanában nem foglalkoztam annyira a notikkal, de elhiszem :R
én is most egy konzumert vettem 3 év garival, ez is csak 1,7 kg, arra amire kell azt tudja és nem is melegszik vészesen, igaz max 50W-ot vesz fel konnektorból játék közben (mértem)
6030d: a régebbi gépek többet bírtak, van egy 23 éves zanussi gépem és mellette a 4. Gép lenne, mert azóta mind meghalt, szerelőt kérdeztem, azt mondta az új gépek 3-4 évet bírnak, samsungot lehet javítani, meg a mielet

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8026) kisza25 válasza Tsebacsi (#8022) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

300 ért vennék nem 700- ért
Mostani új gépekkel tapasztalat: anyáméknál a harmadik gép van négy év alatt, 1,5 évente kuka, nekem legutóbbi két gépen bírt 5 évet, a kettő együtt elegem van ebből a csereberéből.
És második körben javíthatatlanok :N
Azért van két mosógép mert két helyen laktam nyáron máshol mint télen és a mosógépet nem hurcoltuk. A régi teszi a dolgát azóta 4 halálozott el amióta az megvan
Ja és párom 3 éves gépe is haldoklik :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8027) barnam_ válasza rbalint88 (#8020) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tudom nem nagy merítés, de nekem most munkára egy Precision 7560 van, nagyon megvagyok vele elégedve. Gyors, mindig működik, és ahhoz képest hogy egy féltégla, az akku is egész jól bírja (igaz csak augusztus óta használom)
Elég masszív, nem nyeklik-nyaklik, egy consumer ennél biztos vékonyabb anyagból van.
Kifejezetten tetszik a billentyűzet körüli gumis puha borítás.
Negatív pont viszont a billentyűzetért, 1-1 gombot hülye helyre raktak, vagy csak Fn-el van funkciója (home,end,pgup,pgdn).

(#8028) radi8tor válasza kisza25 (#8024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja de arra azt mondják nem érdemes megvenni.

⭐ Stella

(#8029) kisza25 válasza radi8tor (#8028) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tököm, akkor mosok kézzel, mert mindegyik szar :D
Amúgy háromszázezres miele csak nem szarabb mint egy kétszázezres másik gép :U
Mindenki
Amúgy csak kíváncsiságból, nálatok ki mos, hogy ennyire büfé itt mindenki mosógépből?
Mert nálunk én :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8030) radi8tor válasza kisza25 (#8029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felváltva, de ugye a mosógépvásárlást én döntöttem el nem a MediaMarkt-os eladó. :D

⭐ Stella

(#8031) FeRRaR1 válasza kisza25 (#8026) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az a baj a Mielével hogy már az sem ugyan az mint régen. Szomszédomnak volt egy 20 éves Miele szárító és mellette egy 20 éves mosó gép. 1x volt szervizelve mindegyik, egyébként csak mentek. Mi mást venne ezek után mint Miele. 2 év alatt 3x volt szervizben a mosógép, úgy hogy a gyerekek már kirepültek, fele annyit nem megy mint a régi. 700e felett volt az ára... Illetve a sok sötét zöld hülyeségnek köszönhetően már jóval kevesebb vizet használ = nem mos annyira szépen mint a régiek. Na most tartanak ott 2 év után hogy átkozzák magukat hogy újabbat vettek.

A porszívónk is Miele most, és 3x kellett hozzá műanyag szir-szarokat rendelnem. Mondom ezt úgy hogy takarító cégünk van és legalább 20 féle porszívót használtam az elmúlt 5 évben, most is van 5 féle. Csak azért lett most a Miele a benti mert kicsi, állítva befér a szekrény mellé a többi meg nem. Nem rossz gép de nem is jobb mint egy sima Numatic Henry.

Mosógép téma, magamnak én is 2 LG-t vettem, eddig nem volt velük semmi gond pedig kapják az ívet, heti 10-15 mosás mindig meg van, gyerekek, takarító cuccok, stb....

Csendes, szépen mos, szíj nélküli direct drive motoros, 10 év garral. Szomszéd Mieléjének 1/3-ada árban de jobbnak érződik használat közben, szomszédnak is jobban tetszik mert hozzánk járt mikor az övét szerelték.

Így nekem LG, de ha neked az vált be, azzal van jó tapasztalatod, miért keresnél mást?

Nálunk 30-70% asszony javára a ruha, 10-90% az én javamra a munkás vagy kocsis cuccok mosása.

Néha csalok mert ha nagy a baj, tele mind az 5 ruhás kosár, akkor mikor nincsenek itt gyorsan mosok kettőt, csak félig megszárítom majd aznap este el is rakom a szárogatóról, így nem kerülök bele a nagy katasztrófa körforgásba a 3 nősténnyel ;]

[ Szerkesztve ]

(#8032) 6030D válasza kisza25 (#8025) üzenetére


6030D
Ármester

13 éve a minden gép 6-7 évet bír volt a szöveg. Aztán sem a Zanussi, sem a Candy nem akar bedögleni, pedig azért vettük, hogy olcsó, majd 6 év múlva cseréljük. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8033) radi8tor válasza FeRRaR1 (#8031) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Apu is vehetett volna Miele-t, de végül LG direct drive-osat vett. :K

⭐ Stella

(#8034) rbalint88 válasza kisza25 (#8029) üzenetére


rbalint88
addikt

Kb minden muszaki cikk beszerzese az en hataskorom es felelossegem, fuggetlenul attol, hogy melyikunk fogja hasznalni. Az igenyek figyelembe vetelevel eloszurom a kinalatot, aztan ha tobb lehetseges befuto van, akkor abbol valaszthat.

(#8035) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na akkor veszek egy LG direct drive-ot, ezt már annyian írtátok :D :R
Azt hogy ki az aki mos, azért kérdeztem, mert ez olyan mint az új autóknál az extrák, hú ezt is tudja, azt is tudja, amazt is tudja, de szuper, ilyet vegyünk, aztán az életbe nem használod azok az extrákat :D na a mosógép az ugyanez :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8036) 6030D válasza kisza25 (#8035) üzenetére


6030D
Ármester

Ha már ennyire offolunk: szárítógép márka? Abból is mehet az LG? Csak hogy egységes legyen a torony. :D Mindenképp külön kell, sokszor mennek szimultánba.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8037) F_Zolee válasza 6030D (#8036) üzenetére


F_Zolee
veterán

Bosch 5év garival. ;]

(#8038) OPiiPO válasza 6030D (#8036) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mehet az LG szárítógép :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8039) 6030D válasza F_Zolee (#8037) üzenetére


6030D
Ármester

Úgyis 6 évet bír mindegyik. :C

OPiiPO: :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8040) kisza25 válasza 6030D (#8036) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Elvileg ez a topik pont arra van, hogy akik az autós fórumra járunk, itt lehet offolni :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8041) FeRRaR1 válasza kisza25 (#8040) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szóval amit ma tanultunk: aki autó buzi az mosógép buzi is ;]

(#8042) 2ozzmexy válasza kisza25 (#8029) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Remélem még számít a szavazatom:
Nálunk Indeshiiiit megy, gombokért veszem, ha kezd nyekeregni, rosszalkodni megy fb ingyen elvihetore és veszek egy újat, olyan 100k szokott lenni a lélektani határ.
Eddig két Indesit, előtte egy fagor, mennek mint a búgó csiga, naponta 2-3 töltet az alja.
Az indítása változó, ketteske gyakrabban mert melózok vagy úton vagyok, de ha szabin vagyok/HO akkor én nyomom, vagy ha irodazok (nem megyek ügyfélhez, csak otthon-iroda utat járok busszal) akkor is én mosok, teregetek. Kocsimosos cuccokat is én mosom meg amiket az otthoni takaritashoz használunk rongyokat.

Az Indesit gyorsprogijai nagyon jók, 30 fok, 20 perc, 1200 RPM. Ami nem nyakig mocskos/izzadt/olajos, azokra simán jó, függönyt is szépre mossa és van egy gombos feature (nyomod 3 sec és indítja a gyorsprogit), van külön edzős cuccokhoz program, ha teremből hazaérve bedobod még frissen és nem rothasztod akkor szép tisztára mossa 40 perc alatt. Szárító gép nincs, tavfűtés van, tehát a radiátorokon egy óra alatt minden száraz és mehet a szekrénybe. Folyekony mosódióval mosok mindent kivétel a nagyon szennyezett, ott marad az Ariel gél szigorúan a kinaitol mert máshol megfizethetetlen. :DDD

Remélem ez kielégítő válasz volt, ha venni kell újat akkor mormolom hogy easy come easy go, always look on... :))

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#8043) 6030D válasza FeRRaR1 (#8041) üzenetére


6030D
Ármester

Mindenki mindenhez is ért. Ha nálam elromlik, akkor a termék szar. Ha másnál, akkor az illető hülye, hogy azt vette. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8044) rbalint88 válasza 6030D (#8036) üzenetére


rbalint88
addikt

Egyebkent jo az LG is szaritogepbol, nalunk ket (harom) okbol lett Bosch: 50-60k ardiffi, par centivel melyebb az LG es a leheto legvekonyabb kellett, (akkor promoban 5 ev gari).

Konyhaba minden beepitett gep gorenje lett, a fozolap 10 honap utan berepedt - valami a sarkara lett ejtve, de senki nem emlekszik ra, hogy mi lehetett az, aztan vegigfutott a repedes - az uj az Bosch, mert annak van fem kerete, nem csak egy uveglap, egy ujabb torest megelozendo. Es tok durva, ez csak 1x16A-es, a gorenje 2x16-es volt es ez megis sokkal jobban melegit. :Y

(#8045) kisza25 válasza rbalint88 (#8044) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Főzésre gáz, sütésre elektromos légkeveréses a legjobb. Mondom ezt 22 év szakácskodás után, az indukción a legrosszabb főzni, nagyon gyors, de nem lehet rendesen szabályozni, aztán az elektromos főzőlap, zabál és nehezen melegszik be, aztán vagy túl meleg, vagy nem elég meleg, a gázt oda állítod ahova akarod. Takarítani viszont a gázt a legrosszabb.
Gázos sütő nem tud 180 foknál nagyon többet és nehéz szabályozni, elektromost oda állítod ahova szeretnéd, a légkeverés meg egyenletesebben elosztja a hőt. Ennél már csak az ipari a jobb, ahol a gőzt is rá lehet engedni vegyesen a forró levegővel
rational sütő, kár, hogy 1,5 M Ft nál kezdődik, amivel Ausztriában dolgoztam, meg kb 10M Ft-nál :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8046) FeRRaR1 válasza kisza25 (#8045) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én is ugyan így voltam, 3 étteremben is voltam szakács, 2 országban. Annyi változott hogy a mostani házunkba mikor beköltöztünk 1,5 éve akkor volt teljes konyha csere, és elektromos főzőlap volt a konyha szigeten. Azonnal cseréltettük, gyerekek ott esznek mellette, minden ráég, lassú, rosszul szabályozható, tisztíthatatlan rémálom volt. Helyette bizony felső polcos indukciós lett, 5 "burner"-es. És imádjuk. Nagyon jól szabályozható, szépen takarítható, és nagyon nagyon jókat főzünk rajta. Sőt már éttermekben is látok high end indukciós lapokat itt ott. Mi is undorodtunk minden elektromostól (kivéve légkeveréses sütő mint írtad is). De az új tapasztalattal változott a véleményünk. Hozzá teszem hogy másoknál ahol voltam elég rosszul működnek a korábbi indukciósok is, de ez az új nekünk nagyon adja.

Saját pizzát és kenyeret sütünk. Próbáljuk minőségi és finom ételekkel megtölteni az asztalt.

Tessék, pár kép az elmúlt néhány évből. Válogatnom kellett hogy ne legyen senki rajta épp.
Hétvégére lehet ötletelni belőle, aki meg éhesen nézi az így járt ;]

(#8047) bitpork válasza FeRRaR1 (#8046) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Túl sok a zöld!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8048) Tsebacsi válasza FeRRaR1 (#8046) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meg tudod írni milyen indukciós lapot vettél? Csak a jövőre nézve :B :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8049) FeRRaR1 válasza Tsebacsi (#8048) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ezt nem olyan egyszerű megválaszolni mint gondolnád :DDD

A konyha a Howdens-től van, Angol cég. Nekik van egy saját márkájuk elektronikába ami Lamona. Viszont ők nem gyártanak de meglepő módon nem is átcímkéznek.

[link] Konkrétan ez van nekünk, 850 font volt amikor vettük, viszont külön nem volt kapható, illetve nem találtuk meg egyik boltban sem.

Annyi hogy be tudtam számoltatni a sima elektromos rettenetet amit adtak a konyhához, illetve kaptam egy kedvezményt a kellemetlenségért, mert hogy nem szeg semmilyen szabályt a konyhaszigetre izzó üveglapot szerelni, de mondtam nekik azért ha lenne józan eszük, ilyet nem tennének... Lényeg a lényeg olyan 480 lett a vége amit fizettem.

Mikor megjött a doboz, nyilván be már nem kötötték mert hogy kész a konyhám csak kiküldték... De így még annyit tudok hozzá tenni hogy Németországban készült és a Beko gyártósoron. Ennyit tudtam kideríteni beszerelés közben.

Viszont azóta ennél is van egy újabb generáció, ami olyan hogy bárhova ráteheted az edényt, meg fejlettebb a kezelése is. Azt még nem próbáltam így nem tudok nyilatkozni, de majd olyan lesz nagy valószínűséggel ha egyszer cserélni kell.

Első nap játszottunk vele, hogy papír lapot tettünk az edény és indukciós lap közé, vizet felforralta 2x olyan gyorsan mint a gáz és a lap nem égett meg csak meleg volt mikor kiszedtük. Maga az üveg lap meg langyos. Az is csak azért mert az edény vissza sugározta azt. Biztonságos, 14 lépcsőben állítható + P mód ami 7 kw a nagyon ha jól emlékszem.

Tényleg nagyon elégedettek vagyunk, gyorsan reagál és jól állítható. Mikor kifutna valami, csak másodpercek vannak, egy érintés és vissza veszi, nem fut ki. Azonnal reagál és pontosan úgy ahogy elképzelted.

Időzíthető hogy le is kapcsolja magát ne csak csipogjon. Össze lehet hangolni a szagelszívóval, hogy kapcsolja be automatikusan ha főzöl. Ha kifut valami azonnal lekapcsol. Ezt már kipróbáltuk élesbe 1-2 alkalommal :DDD

Tömören ez már egy jó indukciós lap, de azóta elvileg vannak még jobbak. Viszont itt a legfontosabb a tapasztalat, mert ezt tényleg ki kell próbálni hogy tudd jó e. Ki kell ismerni, tapasztalni, mert más lesz mint a korábbiak. Eddig ha nem volt gáz mindig hiányoltuk, mióta ez van egyszer sem. És ez nagy szó nálunk ennyi főzéssel.

Szóval:
Autók, mosógépek, főzés....

PC vagy hang technika valaki? ;]

6030D

Illetve mindig van valaki akinek köztudottan rossz terméke van, de neki soha semmi gondja nem volt vele, like EVER. És az a legjobb bárki bármit mond.

Nem tudom én kicsit más vagyok, elszidom a saját lovamat is ha sz@r. Mint a Renault Zoe volt :DDD

Viszont nyilván mindenki csak tökéletes döntést hozhat vásárlásnál, mindenki más meg hülye.

[ Szerkesztve ]

(#8050) Qru válasza 6030D (#8043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez mekkora igazsag! :DDD

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.