Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17601) brumi1024 válasza Qru (#17600) üzenetére


brumi1024
veterán

Elofordulhat, hogy kell sport mod + sport mod a valtora es ESP felig kikapcsolva. De siman lehet, hogy nincs benne, extra szokott lenni.

(#17602) kelly416 válasza 2ozzmexy (#17583) üzenetére


kelly416
veterán

Kifúj jobbról a leömlőnél és ragasztottam az olajteknőt mert az oldala repedt ki, nálam az íj teknő csak ki kellene cserélni. Mindkettőt sokkal könnyebb a motor kiemelésével megoldani. A teknőt vagy a váltó vagy a motor vagy az alváz határolja, így ha az alváz fix, akkor a másik kettőből legalább egyet mozdítani kell. Váltót majdnem könnyebb motorral együtt, így nem marad más mint a motor ki.

Egyébként a hosszú túrák előtt én is max. szinteket nézek és indulhatunk, de jellemzően semmit nem kell pótolni mert mindent szinten tartok rendszeresen.

(#17603) Qru válasza brumi1024 (#17601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor szerintem nincs. Van Sport+ mód, ott magától beállítgatja ezeket de mivel szépen megkértek, hogy ne használjam, ezért max Sport-ba rakom ha be kell sorolni. De 99%-ban comfortban megyek. Ott is nagyot lép.

Ami az eGolf-al 10, 7 kWh-volt az ezzel 13,3 liter /100 km (kb azonos kör). Annyi a különbség, hogy ezzel a benzinfalóval minden másodpercét élvezed az autózásnak.

#nincsbennetarcsi

(#17604) kelly416 válasza tboldi (#17591) üzenetére


kelly416
veterán

Vagy egy V70R-t nyitható tetővel. Az tuti nem lenne unalmas, sőt, meg is csodálnák sokan, mert eléggé egyedi lenne. ;]

(#17605) sutszi válasza 2ozzmexy (#17581) üzenetére


sutszi
veterán

Hát ha bevállalod és nálad lesz a kulcs... én biztosan vevő leszek a törtnet folytatására. Ez is egy fajtája az extrém sportoknak... mostanában több hasonlóval találkozom. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#17606) barnam_ válasza Qru (#17603) üzenetére


barnam_
nagyúr

Miért nem lehet a Sport+-t használni? Gondolják akkor nem rohad le minden hónapban? :D

"Annyi a különbség, hogy ezzel a benzinfalóval minden másodpercét élvezed az autózásnak."

Én is élvezem az ilyet. Csak ez olyan fajta élvezet, hogy elszigetel a külvilágtól miközben te száguldasz. Annyi, hogy egy 400d-vel is meglenne ez, csak nem költöd el a gatyád benzinre ;]

(#17607) Qru válasza barnam_ (#17606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább attól félnek, hogy felcsavarod a bódét egy oszlopra/fára és ha kinyírod magad még ki sem tudod fizetni az okozott kárt. :D

Cserébe ennek jó a hangja is. ;]

#nincsbennetarcsi

(#17608) barnam_ válasza Qru (#17607) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem Sport+-ban sem kapcsolja ki teljesen az ESP-t, illetve ha ki is kapcsolod menüből, vissza kapcsolja ha veszélyesnek ítéli meg a szitut.
F2 tréningen kikapcsolt ESP-vel kellett bizonyos teszteket végezni, de nehéz volt megcsúsztatni. A 4WD autókkal meg kikapcsolt ESP-vel is mintha sínen ment volna.
Persze ezek 80 km/h körüli tempónál voltak, 150-el ESP nélkül valószínűleg nem fog meg az elektronika.

(#17609) Qru válasza barnam_ (#17608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, pont most idéztük fel a tréninget. Ahol Bubi csont nélkül átment (vizes pályán) kikapcsolt ESP-vel ott a IS250 úgy megprödült mint a huzat. De kikapcsolt ESP/ASR-el kb sosem megyek.

Mondjuk földúton érdemes kikapcsolni ha nem akarsz elakadni a sárban. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#17610) FeRRaR1 válasza barnam_ (#17608) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Porsche Sport Plus-ban, bekapcsolt ESP-vel se szolt bele mikor keresztbe drifteltem az egész gyantás részt.

Oktató mondta (aki egyben reszt vett az ESP szoftver fejlesztésében) amennyiben 30 fokos csúszáshoz 30 fokos kormányszöget tartasz, a kocsi feltételezi hogy tudod mit csinálsz és hagyja. Amennyiben úgy gondolja hogy elképzelésed sincs mit csinálsz beleszól, mindezt finom átmenettel, barátságosan.

Viszont van külön ESP kikapcs gomb ezen felül, de még nem láttam értelmét hogy használjam. Pedig én azzal szoktam kezdeni ha zavar.

(#17611) barnam_ válasza FeRRaR1 (#17610) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jó de az egy Porsche = driver's car, ez meg átlag autó ahol nem akarja a gyártó hogy meghaljon a vásárlója :)

Vagy volt olyan teszt a GLE-vel, hogy felvizezett pályán nagy tempóval kanyarodj jobbra hogy a pre-safe bekapcsoljon (ablakot felhúzza, övet megfeszíti, stb.). Az istennek sem tudtam megcsúsztatni *, jobbra tekert kormánnyal ment egyenesen előre. Végül aztán sikerült, de csak sokadjára :D

* persze értem hogy 4WD meg az átlag ember számára az alul kormányzott autó jobban kezelhető.

[ Szerkesztve ]

(#17612) tboldi válasza kelly416 (#17604) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az értékét meg egyből meghuszadolná egy ilyen beavatkozás. :D

(#17613) brumi1024 válasza barnam_ (#17608) üzenetére


brumi1024
veterán

BMW mar kozepso allasban is enged jatszani hiaba 4WD, teljesen offban meg szabadon csinalhatsz barmit.

(#17614) MunezXBK válasza brumi1024 (#17613) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Betonozni is enged? :D

(#17615) barnam_


barnam_
nagyúr

(#17616) barnam_ válasza brumi1024 (#17613) üzenetére


barnam_
nagyúr

BMW-t azért vesznek az emberek, hogy bármit csinálhassanak, szóval ez így rendben van :K ;]

(#17617) Alusky válasza barnam_ (#17615) üzenetére


Alusky
aktív tag

Nincs ebbe semmi meglepő, a multik a hűtőket nem hajlandók rendszeresen takarítani, hányszor van, hogy az Aldilidlpennytescoban elhúzom a hűtőt és megcsap a halvány dögszag, mert nincs kitörölve a hűtő meg letörölve a műanyag dobozok benne rendszeresen. Attól, hogy be vannak csomagolva még az kiszakad és ereszt valamennyit.

(#17618) 2ozzmexy válasza barnam_ (#17615) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ha célt ér észrevétlenül, akkor holnaptól akciós a tesco/Auchan áruházakban a csontos csirkemell, csak a készlet erejéig... avagy "a döglött madár már nem károg..." ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17619) 2ozzmexy válasza Alusky (#17617) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ó, azért a vásárlók is megérik a pénzüket, amikor nyáron csak hátulról lehet fagyit kivenni, mert az első kettő folyik, mivel tárva-nyitva hagyják az ajtaját... (csak a gyerekeknek veszek fagyit és nekik is csak tejeset)
De legutóbb a mirellit krumpli mellett vigyorgott rám egy ágvágó, lövésem sincsen mi történhetett, hogy az ágvágó krumplivá változott a shoping közben. :F

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17620) Qru válasza barnam_ (#17611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát itt azért gyúrnak rá. Most vettem észre, hogy elöl egy lestrapált BS Potenza van hátul meg viszonylag jó állapotú GY Asy. 3. Szólok is a flottásoknak, hogy ez így nem annyira kóser...

#nincsbennetarcsi

(#17621) barnam_ válasza Qru (#17620) üzenetére


barnam_
nagyúr

Gondolták jó lesz az még rá, úgysem kapcsolod be a Sport+ módot :D

(#17622) Qru válasza barnam_ (#17621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi. :DDD Majd megnézem a egy szinttel felette adott S-eken milyen gumi van. Gondolom azon nem remixelt.

#nincsbennetarcsi

(#17623) kisza25


kisza25
félisten

Ez szerintem nagyon nagy :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17624) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

(#17625) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Na még ezt a tömböt lemosom hogy meglegyen az a 911. Mondom magamban :DDD

(#17626) tboldi válasza FeRRaR1 (#17625) üzenetére


tboldi
nagyúr

Véletlenül nem Szájernek hívják a megrendelőt? ;] :DDD

(#17627) FeRRaR1 válasza tboldi (#17626) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ha tűz közelben lennék nem váltottam volna országot, és ott is meglenne a narancs Porsche ;]

(#17628) 2ozzmexy válasza tboldi (#17626) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az ereszcsatornából gondoltad? :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17629) tboldi válasza 2ozzmexy (#17628) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szép hosszú, nemde? :DDD

(#17630) 2ozzmexy válasza tboldi (#17629) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De hol a hátizsák!? :))

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17631) radi8tor válasza bitpork (#17624) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Észre se vetted? [link]

⭐ Stella

(#17632) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, bitpork-nak az idejét és türelmét, de nem lesz most Mazdám.
Havi 58-ba lenne 5 évig, plusz ami még rossz/tönkremegy ezidő alatt, ennyit ez a konkrét példány nekem nem ér meg. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17633) tboldi válasza 2ozzmexy (#17630) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az erkélyen maradt. :DDD

(#17634) szabonagyur válasza 2ozzmexy (#17632) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na valami részlet? :D

(#17635) bitpork válasza FeRRaR1 (#17625) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyen teleszkópos mosó izét hol lehet venni? Milyen néven? Kellene nekem is egy a napelem takarításhoz hogy ne kelljen már a tetőt megmásznom. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17636) bitpork válasza radi8tor (#17631) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Láttam én csak mintha hiányozna róla a szokott szőrös csávó :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17637) radi8tor válasza bitpork (#17636) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szégyenfős

⭐ Stella

(#17638) 6030D válasza bitpork (#17636) üzenetére


6030D
Ármester

Azé' ha tsinál egy Tsebacsis pizzás képet tolatóból, akkor jár a keksz. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#17639) Qru válasza bitpork (#17624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bitang jó. :K

#nincsbennetarcsi

(#17640) Qru válasza 2ozzmexy (#17632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kar. A vegen meg ramegyek a lepattanora. Bubi unalmasan megbizhato meg a Jazz is. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#17641) bitpork válasza Qru (#17640) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidd el ha annyit használnád mint itt páran akkor lenne azoknak is elég kopója. Ami nem baj hiszen tudottan kopnak dolgok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17642) Tsebacsi válasza 6030D (#17638) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak 800km-t kell hozzá autózni :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17643) Qru válasza bitpork (#17641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ha nem csak garazsdisz lenne kolthetnek ra rendesen.

#nincsbennetarcsi

(#17644) FeRRaR1 válasza bitpork (#17635) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link] Water fed pole angolul, ez a webshop ahol veszem az ablaktisztító felszerelést. En is használom napelemekhez.

(#17645) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

[link] Kabaré estére.

(#17646) F_Zolee válasza FeRRaR1 (#17645) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mindenképp az. Leleményes a magyar. :D :W

(#17647) Qru válasza FeRRaR1 (#17645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olvastam mar korabban. Agyf@sz a negyzeten. :((

#nincsbennetarcsi

(#17648) bitpork válasza FeRRaR1 (#17644) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszöntem szépen!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17649) Alusky válasza FeRRaR1 (#17645) üzenetére


Alusky
aktív tag

Nem újdonság már ezer éve is kellett papírt írni erről, akkor is ellenőrizték minden harmadik szökőévben. Annyi történt azóta, hogy most gyakrabban ellenőrzik.

(#17650) 2ozzmexy válasza Alusky (#17649) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"már ezer éve is kellett papírt írni erről"
Helyesbítenék: már ezer éve is kellett volna papírt írni erről, de nyilván senki sem írt...
Ja és csavarok még egyet a sztorin, a jelenleg hatályos jogszabályok szerint magánszemély cégnek nem adhat számlát, tehát eladok neked valamit - legyen most rotációs kapa utánfutóval hogy legalább félig ne legyen OFF - , te a cég nevére veszed mert őstermelő vagy, akkor nem adhatom el neked legálisan, mert számlát nem állíthatok ki róla, te meg nem vehetsz semmit számla nélkül, tádám... :W "Magyarország jobban teljesít..." (csak tudnám meg végre hogy miben és melyik országhoz képest... ;] )

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.