Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) szőröscica válasza cOxeR (#17193) üzenetére


szőröscica
addikt

Konnyu, adja magat, hogy a bal savban ulsz kozelebb az ut kozepehez. A korforgalomban, keresztezodesekben szetnezest kell szokni, illetve autopalyan is fura kicsit, hogy melyik sav ter le es mi megy egyenesen egy komplexebb csomopontnal.

Viszont bal kezzel valtani egy remalom, automatat berelj.

[ Szerkesztve ]

(#17202) szabonagyur válasza cOxeR (#17200) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nulláson, M3 ami szimpatikus :) Jó okkal tennéd, valahol gyakorolni kell éles körülmények között :K

(#17203) Tsebacsi válasza szőröscica (#17201) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 nagyon régen még az íreknél béreltünk autót és sokat vezettem. Nagyon élveztem. Dsg oktav volt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17204) FeRRaR1 válasza cOxeR (#17193) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ezt nem lehet megmondani, valaki az első nap ráérez, és sose lesz vele gondja. Valaki 10 év után is szenved vagy nem is megy neki egyáltalán. A két véglet között bárhol lehetsz. Nekem az első 2-3 nap volt horror, azóta busz sofőr is voltam Londonban.

Automata vagy manuál, jobb vagy bal, 1 vagy 2 emelet, 3 vagy 13 méter nekem már mindegy :)

(#17205) cOxeR válasza FeRRaR1 (#17204) üzenetére


cOxeR
Ármester

Könnyen alkalmazkodom alapvetően dolgokhoz.
Amennyiben meg akarok valamit szokni persze, ha nem az más kérdéskör… :B

(#17206) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag



Meriva, kormánymű folyik, kicseréli a kereskedő. Itt "ragadtam egy Gastro Pubban" :DDD

(#17207) Alusky válasza FeRRaR1 (#17206) üzenetére


Alusky
aktív tag

Pont hasonlót ettem én is reggel. Rántott csirke meg krumpli és saláta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17208) F_Zolee válasza FeRRaR1 (#17206) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tartott sokáig a hibamentesség. :D

(#17209) 2ozzmexy válasza Alusky (#17207) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én halnak néztem... :B
Szeretem a rántott harcsát hasábbal és gombamártással. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17210) rbalint88 válasza FeRRaR1 (#17206) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez egy bekebeli fish&chipsnek tunik. Remoulade, harisnyas citrom megvan, de mi a zold?

(#17211) FeRRaR1 válasza F_Zolee (#17208) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem vettem eszre, bevittem a garazsba ahova jarok, ott mondtak hogy szivarog. Felhivtam oket, mondtak kicserelik, hozzam vissza. Eszmeletlen kedvesek es segitokeszek.

12 eves auto, hibatlan az :)

Es legalabb meg van oldva, plusz 2x alaposan atnezve, garazs alltal is. Inkabb mint ne vegyem eszre es lejar a gar.

(#17212) FeRRaR1 válasza rbalint88 (#17210) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Zuzott zoldborso.

(#17213) FeRRaR1 válasza Alusky (#17207) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Egészségedre, most kaptam egy nagy ingyen koktelt is :D

(#17214) FeRRaR1 válasza 2ozzmexy (#17209) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az az, klasszikus Fish & Chips :K

Nagyon nagyon jo volt.

(#17215) Alusky válasza 2ozzmexy (#17209) üzenetére


Alusky
aktív tag

Azt is ettem, de délután. Mondjuk nekem nem fér bele ennyiszer minőségi kaja, úgyhogy a hal az már valami Iglo halrudacska volt. :DDD Csak a csirke volt reggel rendes kaja.

(#17216) radi8tor válasza FeRRaR1 (#17206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mocsok jól néz ki! Egs!

⭐ Stella

(#17217) FeRRaR1 válasza radi8tor (#17216) üzenetére


FeRRaR1
őstag

:R

(#17218) 2ozzmexy válasza Alusky (#17215) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nekem sem, senki sem eszi a családban a halat... :O
Plusz ugye magamon kívül még 5 éhes szájat etetek, nem adja ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17219) Qru válasza F_Zolee (#17208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Opel sose kop el. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#17220) 2ozzmexy válasza FeRRaR1 (#17214) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az eredeti paprikás lisztben sült afrikai harcsa rizzsel és gombás tartárral. Nem tudom mi a neve, tuti van fantázia neve mint a pl csülök pékné módra. :R
Szeretem nagyon, édesapámra emlékeztet, az ő kedvence volt.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17221) cOxeR válasza FeRRaR1 (#17206) üzenetére


cOxeR
Ármester

Híres vagyok, ott vagyok a kijelzőn! ;]
Ma azt néztem - volt időm a dugóban - egy komplett autót is össze lehetne rakni, szerszám okkal együtt a nullason levő szemétből.
Kesztyű, flex korong, index, lámpa, dobbetét, lokharito betét, prizma… rugó.
Csodálkozunk, hogy a nullason ennyi kavicsfelverődés van?

(#17222) 6030D válasza FeRRaR1 (#17206) üzenetére


6030D
Ármester

Hekk. :))
Jamie Oliver könyvben van egy mentás borsópüré, az nagyon jó. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#17223) Qru válasza cOxeR (#17221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah kb csak dísznek vannak az útellenőrök. :(

#nincsbennetarcsi

(#17224) 2ozzmexy válasza 6030D (#17222) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azt a mentás borsópürét ajánlom mindenkinek, tényleg finom. Brokkoli püré is finom egy csipet fokhagymával. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17225) radi8tor válasza cOxeR (#17221) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ma csak bogarakat kaptam el párat. Igaz csak 3km mentem a nulláson, aztán egyesen kikormoltam Budaörsig. :DDD

⭐ Stella

(#17226) cOxeR válasza Qru (#17223) üzenetére


cOxeR
Ármester

Gondolom van más feladatuk… ez meg nem egy kedves feladat, hogy megoldják, főleg nem ekkora forgalom mellett.
Kb egy lehetőség lenne, ha kapnának úgy egy kupacban 100 be/feljelentést… karbantartás megszegése, balesetveszélyes útszakasz miatt. Lehetne ezen változtatni ha kellő nyomás lenne.

radi8tor Mit csináltál, kormolt??! ;]

[ Szerkesztve ]

(#17227) aero.


aero.
veterán

[link]

úgy fest a mazda új 6 hengeres dízele inasba rakja az összes hibridet városi körülmények között :Y

(#17228) radi8tor válasza aero. (#17227) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én azért látok pár aggasztó dolgot.a videóban.
Egyrészt ez nem városi körülmény, inkább elővárosi.
Másrészt amint leveszi a gázról a lábát lekapcsolja a motort.

És ugye ez is hibrid (mild) hibrid.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17229) kelly416 válasza cOxeR (#17226) üzenetére


kelly416
veterán

Az az igazság, hogy az ő dolguk lenne karbantartani, de nem csak ők a hibásak. Én azt is megbüntetném akinek a szemete van ott. Persze hogy nem lehet mindenkit elkapni, de azért amelyik autóból kiesik egy rugó vagy egy indexbúra, az azért elég szemet szúró jelenség tud lenni.

(#17230) Alusky válasza radi8tor (#17228) üzenetére


Alusky
aktív tag

1100-as fordulaton haladva nem nehéz ilyen fogyit hozni miközben állandóan le is áll. Én agydaganatot kapnék, ha ezt csinálná az autóm. Bár a Prius is ilyen.

Utána meg sírás van amiért milliókba kerül javítani a szétdöglött dízelt.
Nálam ez nem fejlődés ami azt illeti, ez olyan, mintha sima égőt használnék, de mindig lekapcsolgatnám meg a 100W-os helyett csak 40W-osat tekernék be. Akkor az is versenyezni tud a egy ledessel.

Fejlődés az lenne, ha valami módon javulna a hatékonyság a 30% értékekről feljebb. Meg ha a kipufogógáz tisztításban valami átütő eredményt érnének el. Ez nem történt meg már vagy 15 éve, csak fingreszelés.

[ Szerkesztve ]

(#17231) brumi1024 válasza radi8tor (#17228) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez nem újdonság, több mild hibrid is így tesz.

(#17232) Qru válasza cOxeR (#17226) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De a tisztitas mas feladta nem az ove. O csak ellenoriz de ha nem szarna telibe es jelentene akkor kimennenek takkerolni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#17233) kelly416 válasza Alusky (#17230) üzenetére


kelly416
veterán

Igazából valószínűleg nagyon sok szabadalmat felvásárolt néhány szégyentelenül gazdag fosszilis üzemanyag-érdekeltségű ember/cég, és ameddig abban pénz van, nem sokat fog tisztulni a környezetünk. Pénz beszél, a többi dögöljön meg.

(#17234) Alusky válasza kelly416 (#17233) üzenetére


Alusky
aktív tag

Ja hát a világ így működik, emiatt kerül még mindig vagyonokba egy alkatrész is ami nem indokolja a magas árat. Egyszerűen csak megtehetik, mert ilyen a világ. Fene se szenvedne sarokcsiszolóval meg vésőgéppel, ha 50 rugó lenne egy új DPF. Vagy ennyiért kapni lehetne 4 új dízelporlasztót. És tisztább is lenne a levegő.

(#17235) 2ozzmexy válasza Alusky (#17230) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Így van, és akkor a cserélt alkatrész ökológiai lábnyomáról nem beszéltünk, de kész szerencse hogy az ostoba egybites honpolgárnak csak az számít mennyit tankol el havonta... légszennyezés? Szavatosság? Az mi? Aztán telesírják az internetet hogy mekkora kicseszés ez az új törvény.
Nézd, a VW csoport 1990 óta nem tudta megoldani hogy a VI-os golf ne ugyanott és ugyanannyi idősen kezdjen el rohadni, mint a Mk2... Milyen 15 év? 30 éve nem fejlődik, az 1998as 8szelepes pólóm is 8at evett városban, az 1,4es turbós Vitarám is annyit eszik... Hogy menésben mennyi a különbség vagy co2ben azt nem tudom, de az is cirka 10s volt a 0-100. :R
Felszereltségeben sem érzem, csak telerakták egy rakat bimbamoló marhasággal meg olyan cuccokkal ami megakadályoz abban hogy egy picit is élvezem a vezetését. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17236) Qru válasza 2ozzmexy (#17235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert az a cel, hogy vegyel uj autot nem az hogy 30 evig hasznald.

#nincsbennetarcsi

(#17237) Reggie0 válasza 2ozzmexy (#17235) üzenetére


Reggie0
félisten

CO2 es a fogyasztas kozott nagyon szoros a kapcsolat, szoval ravaghatjuk, hogy ugyanannyi.

(#17238) Reggie0 válasza Alusky (#17234) üzenetére


Reggie0
félisten

Nezd a jo oldalat: Ami az egyik embernek problema, a masiknak lehetoseg :)

(#17239) 2ozzmexy válasza Reggie0 (#17237) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Meghajtás függő, de például Euro4 közel sem úgy égeti el a tüzelőanyagot mint az euro6. Ráadásul egy benzines tisztábban égeti el a 4,6-ot százon, mint egy dízel. :R
Szóval nem ennyire fekete-fehér korreláció ez sem. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17240) Reggie0 válasza 2ozzmexy (#17239) üzenetére


Reggie0
félisten

De, benzinesen belul kb. ugyan ugy. A HC es PM kibocsajtas nagyon toredeknyi benzinesnel, elhanyagolhato a hatasa a CO2 kibocsajtasra, ugyanolyan fogyasztas mellett.

[ Szerkesztve ]

(#17241) FeRRaR1 válasza 2ozzmexy (#17239) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Személyes vélemény: Ott ment félre az egész mikor a kocsik elkezdtek többet fogyasztani a "jobb" kibocsátás miatt.

Euro 4-5 váltás környékén. Mikor a 6-ból 8 literek lettek.

Volt olyan 1.3 vagy 1.5 nem emlékszem... Diesel fiesta nálam egy nyarat amivel 3,X litert evett Kaposvár - Pécs között kis odafigyeléssel. Audi is volt ilyen régen. 4,X-et városban.

Ehhez képest a CT200h benyalt 7,X-et átlagba, de odafigyelve se tudtam 6,2 alá vinni. Nem mint ha érdekelt volna de egyszer próbáltam. A spritmonitoros 5,4 átlagot talán lejtőn hátszéllel elértem volna... Szóval azt is fenntartással kezelem mert ismerős se tudta 6 alá vinni nagyon akarva se.

(#17242) Tsebacsi válasza FeRRaR1 (#17241) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 2003-as 1.2-es Punto II tudott 5l-t enni százon, városon kívül (Dunaújváros és Fehérvár között pl.) Pályán talán 7l körül evett? tartós 120-130-nál. Szerettem

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17243) aero. válasza radi8tor (#17228) üzenetére


aero.
veterán

bakszki, ezt akartam linkelni, ez a városi :D [link]

Meg is mondták, ők ebben hisznek és már a 2. generációját fejlesztik a 3.3 literes sorhatosnak.

[ Szerkesztve ]

(#17244) dj79 válasza FeRRaR1 (#17241) üzenetére


dj79
senior tag

A ct200h hajtaslancát használó auris kombink sok városi használattal nyáron 4,7l, télen 5,5l vegyessel megoldotta az utolsó 40ezer kilométert.

(#17245) Alusky válasza aero. (#17243) üzenetére


Alusky
aktív tag

Én is a nagy és erős dízelben hiszek. 🤤
[link]

(#17246) FeRRaR1 válasza dj79 (#17244) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az is kb 5,4 átlag spritmonitoron de van pár 0,X-es idióta. Meg 2,03 100 tankolásból :DDD

Mindegy, akkor biztos van ilyen 5,X-es, csak én nem találkoztam vele soha.

Meriva után Auris 2 a kiszemelt, szóval 3. alkalommal is nekifutok az 5,X literes fogyasztásának majd :DDD

[link] Mindig ez ugrik be a fogyasztási témáknál.

[ Szerkesztve ]

(#17247) cOxeR


cOxeR
Ármester

Egy kis érdekesség ha már ilyen fogyasztási matek megy, I3 éves fogyasztás/fenntartás statisztika, 2023 májustól - 2024 májusig.
Megtett út: 20300 km
Elhasznált energia: 3876 kWh
Átlagfogyasztás 100km-re: 19 kWh
Ezek bruttok, töltési veszteséggel együtt.
Fizetős töltő: 75,5 kWh - 16.900 Ft
Otthoni töltés a többi napelemmel megtermelve (24 Mwh éves termelésem van), illetve családnál konnektorról elenyésző mennyiség max 200 kWh.
Nem voltam szerelőnél az autóval ebben az időtartamban, se gumisnál, ergo nullát költöttem fenntartásra, 23 márciusban volt műszaki előtti kötelező szerviz (pollenszűrő csere, fékfolyadék rendben volt), akkor volt egy kis akku csere, meg egy motortartó bak. Téli szélvédőmosó folyadékot vettem, meg költöttem a mosásra és ennyi.
Igen 110-el megyek pályán, ha nagy távot kell megtenném, tudom szánalmas, de ha nem megyek messze nem szoktak megelőzni nagyon. ;)

(#17248) radi8tor válasza cOxeR (#17247) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jajj már itt is ez a matek. Komolyan kéne egy fogyis topikot nyitni. :DD

⭐ Stella

(#17249) Reggie0 válasza cOxeR (#17247) üzenetére


Reggie0
félisten

En I3-tol azert felek, mert tul sok a muanyag, nem lehet javitani egy koccnal. Na meg a bena vekony kerek is szivas. Meg az e-up-on is elforog a kerek, pedig az csak 60kW.

[ Szerkesztve ]

(#17250) rbalint88 válasza radi8tor (#17248) üzenetére


rbalint88
addikt

Fogyi itt mindenki, nem kell kulon topik ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.