Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) radi8tor válasza Alusky (#18100) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy valamit jegyezz meg. Annyiért fogják kínálni a munkát amennyit adnak érte. Ha adnak érte 10000-et akkor hülye lenne kevesebbet kérni.

⭐ Stella

(#18102) MunezXBK válasza radi8tor (#18099) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A baj az volt, hogy a csatornából a folyóba szivattyúztak. Aztán a házból is. Csak a vízszint annyira megemelkedett, hogy már visszafolyt a csatornába.

Ekkor hagyták abba a szivattyúzást, innen felgyorsultak az események.

Amúgy nem homokzsákokat kellett volna rakni, csak kérdezem.

(#18103) FeRRaR1 válasza 2ozzmexy (#18095) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Danke Merkel.

Másrészt Mongol és Vietnámi munkások is ott vannak már. :N

(#18104) 2ozzmexy válasza radi8tor (#18101) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Pontosan, ahogyan írtad, hülye lenne kevesebbet kérni. Ez a piacgazdaság, aztán majd jön a bevándorló aki a Masslow felé szükséglet piramis alján áll, az megcsinálja óránként 8000ért is hogy piacot nyerjen, de ha adnak 10et annyit fog kérni. Ennek ez lesz az eredménye.
Ha nekiesek egy autónak, akkor külső-belső rendesen 4-6 munkaóra, ugyanezt a mélygarázsban megcsinálja az egyéni adócsaló számla nélkül 40 perc alatt. Már több embertől hallottam hogy inkább hozzám, mert lehet hogy tovább tart, de rendesen meg van csinálva és nem drágább annyival.
Nekem az a kiváltságom ebben hogy nem ebből élek, így mondhatok bátran nemet is... ;)

De a lényeg radi, hogy ezeknek addig fog virágozni a piac, amíg nem lesz aki olcsóbban megcsinálja ugyanolyan jól, ez a piacgazdaság, de ez hozza magával azt is, amivel a németek most szembesülnek, hogy bizonyos városokban nem lehet hallani német szót... Újabb idézet egy híres államfőtől:
"Kinek mit intézet a kormánya..."

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18105) 2ozzmexy válasza FeRRaR1 (#18103) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Tudom, én sem örülök, ez van, Gödön a Samsung olyan mint New York-ban chinatown... :DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18106) FeRRaR1 válasza MunezXBK (#18102) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Utoljára mikor segítettem ilyen helyzetben az Mohácson volt. Ott homokzsákokat töltöttünk. De előre, szóval ahogy fentebb írtak ez fura hogy mindig megtörténik és ilyen hirtelen, figyelmeztetés nélkül Németben.

(#18107) 2ozzmexy válasza MunezXBK (#18102) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Magasabb gát kellett volna, vagy ilyen mobilgát vagy mi a csoda, talán... :R
A hollandok jók ebben meg a dánok, őket kellene megkérdezni. :DDD De nem értek hozzá, én csak egy ostoba manager vagyok másfél válással és 3 kölökkel, nem értek a folyókhoz. :B

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18108) Qru válasza MunezXBK (#18076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagy durva, lattam a kepeket... :(((

#nincsbennetarcsi

(#18109) bitpork válasza MunezXBK (#18085) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ilyenkor azért nem gondolom annyira zsákutcának hogy nem viszik el kétkézzel a Hansot...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18110) Qru válasza 2ozzmexy (#18098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az vizallo, amiatt nem aggodnek pont.

#nincsbennetarcsi

(#18111) 2ozzmexy válasza Qru (#18110) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A TPMS szenzor is? ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18112) radi8tor válasza 2ozzmexy (#18111) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bezzeg a VW annak nincs is TPMS-e csak ABS jeladót használja.

⭐ Stella

(#18113) Alusky válasza 2ozzmexy (#18111) üzenetére


Alusky
aktív tag

Most víznyomást mérnek. :DD

(#18114) radi8tor válasza Alusky (#18113) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért nem kéne viccelődni most ezzel. :U

⭐ Stella

(#18115) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nem értettem miért repked ennyi helikopter. Eltűnt 1 ember a településünkön.

(#18116) Reggie0 válasza Alusky (#18100) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a napi 8 orara felszorozni azert eleg bator dolog, legalabbis nem sok embert lattam meg teleportalni ket helyszin kozott :)
A vallalkozoi elet azert kicsit mas, van boven adminisztrativ es egyeb feladat ami kieses a napbol vagy kulon embert kell ra tartani es mar rogton megoszlik a penz, es ne felejtsuk az evi 1 honap(hetvegekkel) szabit, ami rogton 9%-os bercsokkenest jelent.

A munkaber/forgalom aranyaiban azokkal a munkakkal lehet jol keresni, amihez kevesebbet kell utazni es kevesebb munkaeszkoz kell, ezek meg pont a felirodai melok, mint pl. szakertes, ugyved es hasonlok, de a szabi meg ott is kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#18117) bitpork válasza radi8tor (#18112) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És ez sem minden esetben igaz mert kezdetekben volt tmps pár modellben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18118) radi8tor válasza bitpork (#18117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az új Multivanjában nincs TPMS. Cikiztem is miatta.

⭐ Stella

(#18119) 2ozzmexy válasza radi8tor (#18114) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szerintem meg MunezXBK elég nagyfiú, meg tudja védeni magát ha zavarja. ;)
Mellesleg senki nem nevet, csak az nem látszik a fórumon, hanem mindenki együttérez vele, lásd fentebb pl Qru reakcióját, szóval easy, lazíts, együnk egy pizzát. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18120) 2ozzmexy válasza bitpork (#18117) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A3-at szereltek olyannal, ha jól emlékszem mert nem tudták másképpen megoldani, meg azoknál az alsóbb polcos VAG konszern autóknál sem játszik a passzív módszer, ahol nincsen hátul ABS gyűrű. :B

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18121) Reggie0 válasza MunezXBK (#18094) üzenetére


Reggie0
félisten

En ezert odzkodom folyo kozeleben, sikabb terepen lakni. Vagy kiont, vagy mashol ont ki es behivnak vedelmi szolgalatra.

[ Szerkesztve ]

(#18122) radi8tor válasza 2ozzmexy (#18119) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem így működik. Ebben az elcseszett világban sokszor vicceskedve bántalmazzák a másikat. Az ilyen béna poénok is annak számítanak. Semmi szükség rájuk.

Empátia srácok, empátia!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18123) MunezXBK válasza Reggie0 (#18121) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy önkéntes tűzoltó eltűnt, még keresik, de szerintem már nincs esélye.

Köszönjük az értünk tett erőfeszítéseit. 🙏

(#18124) 2ozzmexy válasza MunezXBK (#18123) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Elég kevés az esélye hogy meg lesz, vízbe esett vagy hogyan tűnt el?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18125) kisza25


kisza25
félisten

Hagyok időt :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18126) 2ozzmexy válasza radi8tor (#18122) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ezt írtam, mindenki együttérez vele, Alusky meg nem akart bántani senkit.
Nekem is elvitte egyszer a pincémet a szennyvíz, mert eldugult a csatorna a sok esőtől és inkább visszajött...
Annyira nem röhögtem amikor a mosógépet eredeti csomagolásban vitték el a cigányok a vasba, meg a corolla téli kerekeit, a bringáinkat és a tulaj két matracát, amit ugye levont a kaucióból. Szóval nekem ne mond milyen ez, én is ott álltam és néztem a lépcső tetején hogy a pincében pár centi híján a plafonig ér a víz.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18127) 2ozzmexy válasza kisza25 (#18125) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Zenélő út, csak ez goá-t játszik. :DDD
Az előzni tilos jó, azt sok helyre kitehetnék még.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18128) Alusky válasza kisza25 (#18125) üzenetére


Alusky
aktív tag

Gondolom elcsent táblák viccből kirakva.

(#18129) radi8tor válasza kisza25 (#18125) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A lopott jelzőtáblák erdeje.

⭐ Stella

(#18130) MunezXBK válasza 2ozzmexy (#18124) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Eltűnt egy tűzoltó az árvízben: Két helikopter még mindig keres

Írta: HEIKE SCHREIBER

Vasárnap este felborult egy mentőmunkásokat szállító hajó Offingen térségében. Egy 22 éves férfi azóta eltűnt.

Vasárnap este óta lázasan keresnek egy eltűnt tűzoltót Offingenben. Holger Stabik, a svábországi Délnyugati Rendőr-főkapitányság munkatársa arról számolt be, hogy hajnali 2 óra 50 perc körül egy hajó öt mentőszolgálattal közlekedett Offingen térségében, és felborult. Az offingeni önkéntes tűzoltóság egyik 22 éves tűzoltója azóta eltűnt. Stabik cáfolta azokat a pletykákat, amelyek szerint a fiatalember meghalt. "Nincs megerősítésünk, hogy holttestet találtak volna."

(#18131) Alusky válasza 2ozzmexy (#18126) üzenetére


Alusky
aktív tag

Az enyhe poén javíthat a hangulaton adott helyzetben és csak a felnikről volt szó ami ebbe bele is fér, mert azokkal lesz a legkevesebb baj. Akkor még nem volt szó eltűnt emberről sem. Képek alapján emeleti lakás, autó dombon van, így a lényegesebb értékei is biztonságban, ezért adtam magamnak jogot egy felnis poénra, szerintem ő is értette. Az együttérzésnek és támogatásnak ez egy más formája.

(#18132) MasterMark válasza radi8tor (#18122) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk ebben a mai világban inkább az a gond amikor valaki más sértődik meg valaki helyett, akit valójában nem is zavart a dolog… :))

Switch Tax

(#18133) FeRRaR1 válasza MasterMark (#18132) üzenetére


FeRRaR1
őstag

+1 :C

(#18134) kisza25


kisza25
félisten

Megnéztem, egyik gumi sem ereszt :D
Avagy autó mosás otthon, érintésmentes :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18135) Alusky válasza kisza25 (#18134) üzenetére


Alusky
aktív tag

USA-ban ez átlagos hétvégi program. Aztán leszedegetik a szutykot a medencéről, öntenek bele pár kanna vegyszert és újra tiszta a víz.

(#18136) radi8tor válasza MasterMark (#18132) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem sértődtem meg.

De most egy időre eltolom a szekeret.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18137) kelly416 válasza 2ozzmexy (#18095) üzenetére


kelly416
veterán

Nem veszem magamra. Főleg, mert a szakszervezetek is kilóra meg vannak véve. Legalábbis a nagyobbak. És amúgy sem sztrájkoltam.
Nem az a sztrájk, amit itthon csináltak, hogy nem mentek a vonatok meg a buszok, mert azzal az utasoknak csinálunk rosszat. Ezt is a nyugatról kéne koppintani, hogy elmegy a vonat meg a busz, csak épp nem fizettetjük ki a jegyeket. Az az igazi sztrájk, mert az utasokat nem éri kár így, de a cég jobban észbe kapna. Hasonlóban lehet, én is részt vennék.

(#18138) 2ozzmexy válasza kelly416 (#18137) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Volt már ilyen, nem is egyszer, hogy megvettem a Keletiben a jegyet, másnap szálltam fel a vonatra, erre sehol senki, az utasok mentek de kalauz nem jött. Már szálltam le amikor látom hogy ott cigiznek az ajtónál, veszem elő a jegyet, azt mondja köszi nem kell, MÁV sztrájk van. Mondom okés, de menettérti, az nem lesz baj holnapután mikor jövök vissza? Nem, mondjad hogy ma mentél le aztán kész....
Hazafelé ugyanez, szállok fel, ott pletykálnak a közlekedőben, húzom elő ahogyan a fővárosban megszoktam, még kb rámüvöltöttek hogy tegyem el, mert akkor le kell kezelnie... Szerintem azt nem tehetik meg, valami munkatörvény miatt tuti, hogy ingyen elvisznek. Olyat igen hogy hiába van, nem kezelik le.
A BKV-nál az a sztrájk hogy minden harmadik busz jön csak, az is úgy hogy gruppen van rajta már, és még szállunk fel. :DDD Na ne aggódj, olyankor nem jön ellenőr, ennyire nincsenek megfizetve... Bezzeg máskor bedugott fülekkel utazok, nézek ki a fejemből, aztán valaki rámripakodik hogy "külön kérvényt nyújtsak be haver!?"
Egy nem vagyok a haverod, kettő, ha annó az a gumi elszakad most két ekkora kölyköm lenne... de azért megmutattam neki a bérletem, biztosan rossz napja volt... meg utána kiáltottam hogy további jó munkát. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18139) 2ozzmexy válasza radi8tor (#18136) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jaj, ne vedd már így a szívedre, félreértés volt.
Mondtam, menjünk együnk pizzát valahol. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#18140) FeRRaR1 válasza kisza25 (#18134) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem vagyok szakértője a dolognak, de szerintem nem a legjobb képet választottad a feszültség oldásához :DDD

(#18141) kelly416 válasza 2ozzmexy (#18138) üzenetére


kelly416
veterán

Ha nem kezeli a jegyet, azzal max akkor bosszanthatja a céget, ha sorba állsz és vissza kéred a kezeletlen jegyed árát. (Akkor is tán csak 40%-ot kapsz vissza.) De jellemzően nem kérik vissza az emberek, mert nem is tudják, hogy ezt lehet. Most meg a bérletek idejében... semmit sem ér egy ilyen sztrájk. Szerintem.

De nem értek ehhez a részéhez szerencsére. Semmi kedvem a kereskedelemmel foglalkozni, van elég bajom.

(#18142) Reggie0 válasza kelly416 (#18141) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb megint sztrajkolnanak azzal, hogy a jarmuvek osszes hibajat jegyzokonyvezik a muszak kezdetekor.

(#18143) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Küldeném mindenkinek aki szereti.

⭐ Stella

(#18144) MunezXBK válasza radi8tor (#18143) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

❤️

(#18145) kisza25 válasza FeRRaR1 (#18140) üzenetére


kisza25
félisten

Bocsi, nem tudtam, hogy feszültség van :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18146) FeRRaR1 válasza radi8tor (#18143) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én is megküldeném. Lehet hogy a Porsche jön velünk idén Skóciába. Esetlegesen 911 ha lesz addigra, bár idő szűkében vagyok. Így most nem is keresek épp...

(#18147) cappa72 válasza MunezXBK (#18085) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jesszus mik történnek, míg pár napig nem olvasok. 😱 Elég brutál.
Kitartást, és biztonságos átvészelést!

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18148) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Holnap kíváncsi leszek az újra helyre, első alkalom, hogy nem intern/gyakornokban kezdek hanem hivatalosan is fulltime. :D
Vagyis nem fél/harmad pénzért kell ugyan annyit dolgoznom mint egy juniornak. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#18149) brumi1024 válasza radi8tor (#18143) üzenetére


brumi1024
veterán

:K

(#18150) bitpork válasza Micsurin (#18148) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nyugi, sok különbség nem lesz csak már nem hallgatólagosan kezelnek hülyeként hanem ki is mondják majd a teljes bérért :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.