Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) dgyuri0123 válasza kukulec (#5846) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Talán így ? : [link]

(#5845) alphamooncam "A jobb minőség az jobb hangot eredményez, ennek ebben a formában semmi köze az akusztikához"

Ez is csak féligazság. Rossz akusztikai környezetben egy kiváló doboz (vagy bármi) sem fog "jól" szólni. Egy hájend' rendszer hangját is "le tudja lakni" egy "barlangszoba." Ilyenformán nagyon is sok köze van az akusztikának a benne lévő rendszerhez.
Fapaci tegnap ? említette a "Japán házat"... na ott még egy "belépő" rendszer is tudott kellemes meglepetést okozni. Tehát, rossz akusztikai környezet igenis erősen befolyásolja a hang végső minőségét, míg egy akusztikailag rendben lévő helyiségben szinte tök mindegy, mert ott a "jobbat" valóban" jobbnak" fogod hallani és a legapróbb változást is megmutatja a rendszer, nem úgy, mint egy "rossz" szobában, ahol tök mindegy mit mivel keversz, mert ugyanolyan rossz marad.

Tehát, ha elmész (vásárlási szándékkal) egy olyan "boltba", ahol kiváló akusztikai tulajdonságú, dedikált hallgatói helyiségben hallgathatsz meg bármit, annak eredményében úgymond meg lehet bízni, nem úgy, mint egy mondvacsinált bemutatóteremben megejtett meghallgatás után, ami után semmilyen következtetést nem/szabad lehet levonni, mert otthoni környezetben hét szentség, hogy teljesen más arcát mutatja majd pl, egy hangsugárzó. Akkor ( "A jobb minőség az jobb hangot eredményez, ennek ebben a formában semmi köze az akusztikához" ) ez a kijelentésed csak alig alig áll meg a lábán. És nem akarom újrakezdeni, de ennyire nem szabad elkülöníteni az akusztikát és a "hardvert" egymástól. És akkor az elhelyezésről még szót sem ejtettünk... :)

"csak a zene van"

(#5852) alphamooncam válasza dgyuri0123 (#5851) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Már nagyon unom... Lehet hogy a fürdőszobában történt valami akusztikai változás, ezt nem tudom, nem is releváns. De itt a vége. Egy betűt sem írok többé ... ezzel kapcsolatban. "

Már komolyan azt hittem, hogy elvesztetted az érdeklődésed a témában. ;]

Csak ismételni tudnám magam, az akusztikát nem változtatja meg csupán egy dobozcsere, és a jobb minőségű dobozt azért hallhatod jobbnak, mert az valóban jobb. :K Abban az akusztikai környezetben nem feltétlenül jó, csak jobb... :P

Kérlek olvass vissza, nem szeretem ismételgetni magam, korábban már világosan leírtam miért.

"És nem akarom újrakezdeni, de ... akkor az elhelyezésről még szót sem ejtettünk... "

Kiváncsian várom az elhelyezéssel kapcsolatos nézeteid. :DDD

Egymás idézését, az erkölcsösség talaján, avagy vadkapitalista szinten gondoltad betartani? ( Szövegkörnyezetből kiemelés, vagy más övön aluli ütés játszik vagy nem, csak hogy tudjam) :F :)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5853) dgyuri0123 válasza alphamooncam (#5852) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem te csak kötekedsz, én eközben megpróbálok rád ész/logikai érvekkel hatni, de vajmi kevés sikerrel jártam eddig. :D Hagyjuk annyiban. Igazad van amiben csak szeretnéd... ;]

"csak a zene van"

(#5854) kukulec válasza dgyuri0123 (#5851) üzenetére


kukulec
őstag

Holnap tesztelem, majd beszamolok a hatekonysagarol. Mondjuk ez spray, de annyi baj legyen.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#5855) dgyuri0123 válasza kukulec (#5854) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gumira, hangszóróra, érintkezőkre nehogy.. Rongyra fújd onnan vidd fel a kezelendő felületre, először óvatosan, vékonyan. Majd mesélj.

"csak a zene van"

(#5856) #07400704


#07400704
törölt tag

Ez a cikk elég megosztó lehet, bár elgondolkodtató, mindenesetre jómagam nem valószínű, hogy kipróbálom. [link] :N

[ Szerkesztve ]

(#5857) fehér_ember válasza #07400704 (#5856) üzenetére


fehér_ember
addikt

A dac-om gyárilag ilyen.

(#5858) bkercso válasza #07400704 (#5856) üzenetére


bkercso
nagyúr

mikrofónia.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5859) kukulec válasza dgyuri0123 (#5855) üzenetére


kukulec
őstag

semmi extra, illata kellemes. a fényét kicsit meghozta a doboznak.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#5860) #10726912 válasza #07400704 (#5856) üzenetére


#10726912
törölt tag

Most olvastam végig..ez nem nekünk szól, egyszerű halandóknak... :))

(#5861) bkercso


bkercso
nagyúr

Ezért lenne fontos keresztezési torzítást is mérni a mai THD=0,000x% számháborúban (mert az nullátmenet-környéki, tehát kis teljesítményen jelentős):

"What's sad is that the few consumer magazines that try to publish lab results usually only plot performance down to 100mW, when in fact the most relevant power range at which we enjoy most amplifiers is from 1mW to 1W. What happens below 100mW is extremely important; that's right where most of our music lives!"
Why Tubes Sound Better

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5862) dgyuri0123 válasza kukulec (#5859) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ennyi! :) Nem vonzza a port, könnyebb tisztán tartani a dobozt és apró karcokat is szépen elfedi.

"csak a zene van"

(#5863) dgyuri0123 válasza #07400704 (#5856) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

11.5 kiló az N70. Biztosan nem fogom fejre állítani. :)

"csak a zene van"

(#5864) bta1 válasza Z.É.T. (#5764) üzenetére


bta1
őstag

b) A rossz hifi "kiváló adottságú" szobábansem fog kiválóan szólni. Nem lesz ot Nirvána, hacsak nem azt hallgatod;) További érdekesség, hogy a "kiváló akusztika" nem valami önmagában értelmezhető, pontosan meghatározható dolog.

(#5865) bta1 válasza #07400704 (#5856) üzenetére


bta1
őstag

Rövidebbik élére állítva, irányba fordítva néha szokott lenni akkora javulás, hogy az alátét hiánya vagy eltérő működése ne zavarja meg az összehasonlítást...

(#5866) bta1 válasza bkercso (#5861) üzenetére


bta1
őstag

A keresztezési torzítás legfeljebb arra lehetne magyarázat, hogy miért nem szólnak jól a Meki AB-osztályú ellenütemű erősítői. Öngól;)

(#5867) Ribi válasza bta1 (#5865) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szeritnem menj még alukálni 1 kicsit, mert ezeknek az írásoknak nincs értelme. :N

(#5868) bta1 válasza Ribi (#5867) üzenetére


bta1
őstag

Konkrétan melyiknek és szerinted miért?

(#5869) Ribi válasza bta1 (#5868) üzenetére


Ribi
nagyúr

Első: Nyilván van jó és rossz akusztikájú szoba hifi szempontjából. Ahogy van jó és rossz akusztikájú hangerseny terem is. Így kiváló akusztikájú szoba is. Vagy aki hifi bemutatótermet épít az mégis mire törekedett szerinted?
Második: Milyen irányba fordítva? Van jó meg rossz irány? Ha a cikkbben lévő "függőleges erővonal"-ra írod az eléggé őőő kategória. Bár én a cikkben lévő Peter Belt név láttán mér 10 percre kómába estem... Milyen eltérő működés ?
Harmadik: Ez csak szimpla trollkodás? Esetleg a mérés/paraméter említése reflexből undort vált ki belőled, mint nálam a Peter Belt?

(#5870) bta1 válasza dgyuri0123 (#5851) üzenetére


bta1
őstag

Persze hogy befolyásolja, ki ne tapasztalta volna? De jellemzően másképpen reagálunk az elektronikák vagy az elektroakusztikai átalakítók torzításaira illetve akusztikai problémákra. Nem helyes olyan illúziót táplálni, hogy az egyik a másikkal úgymond kijavítható! És ezért nem korrekt a két dolgot paraméterekre mutogatva összevetni. Egyáltalán nem mindegy, hogy a hangsugárzó átvitelében vannak +/-8dB hegyek-völgyek, vagy a helyiség egy adott pontját mérve...

(#5871) bkercso válasza bta1 (#5866) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szóval mind ostoba, aki <12,5% (CCS-sel <25%) hatásfokú együtemű A-osztályt épít... :U Merthogy csak a keresztezési torzítás miatt építenek együteműt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5872) bta1 válasza Ribi (#5869) üzenetére


bta1
őstag

1. Időközben mindent elmondtam.
2. A legtöbb szobában van. Belt (†) évtizedekig elekromérnökként dolgozott, később pedig egy eü. kutatóintézet számára (elektroszmog kutatásból indult a dolog). A kómába esés érvelésnek nulla. Egyéni szoc. probléma. A blog meg olyan, amilyen. Látszólag jogos lenne számonkérni az alaposság, módszeresség hiányát, de igazság szerint ez egy borzalmasan szerteágazó problémakör, amit a megmagyarázatlan tuningok osztódással szaporodó száma is jól mutat.
3. WTF?

(2/B. Megváltozik a hangzás, ha az alátéteket, alátámasztásokat, kijjebb vagy beljebb tesszük. Ebből könnyedén belátható, h az sem mindegy, melyik/mekkora oldala van alátámasztva.)

(#5873) bta1 válasza bkercso (#5871) üzenetére


bta1
őstag

Ilyet én nem mondtam, sőt, az A-osztály legszélsőségesebb kritikusai is finomabban fogalmaznak;)

(#5874) Ribi válasza bta1 (#5872) üzenetére


Ribi
nagyúr

3 ból 0 válasz, bocs de nem számítottam másra... :(

(#5875) bta1 válasza bkercso (#5871) üzenetére


bta1
őstag

Hát nem tudom... én biztos nem olyan megfontolásból próbálkoztam kitartóan SET erősítőkkel, mert ott nyilvánvalóan nincs keresztezési torzítás. Ráadásul a PP csövesek másik fajta átmeneti torzítása is elmarad...

(#5876) bta1 válasza Ribi (#5874) üzenetére


bta1
őstag

"0 válasz"

Igen, ilyet is lehet írni a legjobb tudásom szerinti, konkrét válaszra ("A legtöbb szobában van"). Mindent szabad. Szabad a padlóra köpni egy állítólagos szalonban...

(#5877) bkercso válasza bta1 (#5873) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor kifejthetnéd kérlek, mire gondolsz, mert feltehetően van gondolatod a hsz mögött, de nem tudom ennyiből kitalálni. :R

Érdekes pl. hogy az LM1875-nek volt egy csökkentett nyugalmi áramú verziója is (50-70mA az LM1875-nek és 15-20mA az LM675-nek). Ez is a keresztezési torzítás vs nyugalmi fogyasztás kompromisszum miatt lehet, felteszem, tehát jelentős a keresztezési torzítás még 20mA nyugalmi áram melett is.

Mi az a Meki? A kajálda? Hogy jön ide?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5878) Ribi válasza bta1 (#5876) üzenetére


Ribi
nagyúr

"1. Időközben mindent elmondtam."
Nyilván (#5870)-ben, hiszen a kérdés és a fenti írás között ez az egy van.
Léccike emeld már ki hogy melyik részére gondoltál.
A "WTF?" neked válasz? Nem is tudtam.
Fejjel lefele fordított eszköznek nem kellene változtatnia semmit. Amikor már nem csak mondjuk egy dac alátámasztása számít, hanem hogy ugyan úgy álló eszköz alatt kicsit odébb rakod az alátámasztást és annak van hangzásbeli hozadéka, akkor az igen cihés dolog.
Sajnos ha "elfogadod" hogy piros filccel odapöttyintesz a falra 1-et és megváltozik a hang, akkor igazából felesleges bármit is mondani. Bárki bármit mond az igaz, hiszen az mondva volt és bizonyítsd be hogy nem.
"a megmagyarázatlan tuningok osztódással szaporodó száma is jól mutat." a túl egyszerű válasz a pénz és a "hírnév". Azért van annyi féle fogyókúra meg kajálási módszer, mert ha csak annyit mondanál, hogy ne egyél annyit mint egy disznó, egyél változatosan és mozogj, az túl egyszerű. Így nem tudsz könyvet eladni, nem tudsz lájkokat gyűjteni, nem tudsz szerepelni. A válasz túl egyszerű, csak hát az embereknek a túl egyszerű nem tetszik. Laposföldesek meg miegymás szerinted miért alakult ki? Na off...

(#5879) Z.É.T. válasza bta1 (#5864) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egy percig se zavarjon, hogy szó sem volt rossz hifiről és az se, hogy mindent szándékosan feltételesen írtam, de drukkolok, hogy minél több hsz-t gyűjts a "javítsunk, oktassunk ki mindenkit, még azt is, aki nem mondott ellenkezőt" kategóriában ;]

(#5880) bta1 válasza Z.É.T. (#5879) üzenetére


bta1
őstag

Se jóról, se rosszról nem volt szó, tehát a megjegyzés helyénvaló. A következőből pedig világos kell legyen, hogy az egész nem neked szól, hanem egy bizonyos (szerintem tapasztalatlanságot tükröző) szemléletmódnak. Sajnálom, hogy olyasmit értesz bele, amit nem kellene...

(#5881) bta1 válasza Ribi (#5878) üzenetére


bta1
őstag

"mióta válasz?"

Az "esetleg a mérés/paraméter említése reflexből undort vált ki belőled" mióta kérdés? Ha így, ebben a formában lenne valami köze a valósághoz, egy szót sem szólnék...

"Cihés"

Ez sem érv. Ilyen alapon az összes szubjektív alapú tényszerűség hitelességét el lehetne vitatni, csak mert alapfokú hifin nincs számottevő különbség, így nálad a bebeszélés határárán mozog a dolog. Egyébként miért ne számíthatna? Másképpen rezeg a készülékház, ha a sarkaihoz közel, és másképp, ha beljebb van alátámasztva. Mondhatnád, hogy nem mindenki használ speciálalátéteket, akkor viszont egy meglepő fordulattal szembesül a tesztelő, nevezetesen, h lábak csak alul szoktak lenni :))

"a túl egyszerű válasz a pénz és a "hírnév""

Rossz válasz. A blog írójának nincs jó híre. Sokkal jobb híre lenne, ha a megosztó témát elhallgatná, és csak hifis érdekességekről adna hírt. Az anyagi érdekeltségben sok igazság van, dehát ez minden jóféle, drága kütyüre igaz. A paraméterek a belépőszint környékén még számítanak, feljebb egyre kevésbé. Vagy elhisszük, amit a gyártó és az anyagilag szintúgy érdekelt szaksajtó állít, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#5882) bta1 válasza bkercso (#5877) üzenetére


bta1
őstag

Manapság sajnos a legtöbb "hifista" szinte csak elméleteket gyárt/másol, majd aszerint orientálódik – nehezen magyarázható másképp, hogy rólam is ezt feltételezed. A régi időkben nem így működött. Volt alkalmam alaposabban összehasonlítani egy Audio Innovations First Audio (PPT) és ez Kondo Neiro (SET) hangzásvilágát, ami kíváncsivá tett, hogy mit lehetne az SET-ből házilag, viszonylag olcsón kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#5883) bkercso válasza bta1 (#5882) üzenetére


bkercso
nagyúr

Esetünkben inkább az van, hogy nem értem, amiről írsz amire utalsz. :(

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5884) #07400704


#07400704
törölt tag

Mondhatnám, hogy unalmamban, de valójában alig jutott rá időm, de azért kíváncsiságból gyártottam egy tápkábelt, már régóta tervezem, úgyhogy apródonként össze rakosgattam, az érdekessége az, hogy CAT6 UTP kábelből van, na most! megy már egy ideje, eredetileg a CD játszómhoz terveztem, de attól tartok, hogy az összes eszközömhöz ilyet csinálok, meglehet, hogy csúnya meglepetést okozna sok neves terméknek, szívesen meg is mutatnám, egy tervezett zene hallgatás során, amit újfent felajánlok mindenkinek nálam, de nagy öröm lenne ha valaki más is hajlandó lenne nyitott ajtókkal fogadni néhány kollégát, és nem csak itt akarja marni a másikat egy esetleges más vélemény miatt, természetesen akinek egyéb okok miatt nem megoldható a személyes jelenlét, azt tiszteletben tartjuk.
Tehát, szívesen látok bárkit, és Tigris is (vele ez ügyben egyeztettem), októberi kezdettel, időpont egyeztetéssel, hányan, mikor, kinél, és ki?
Mielőtt félreértés lenne, nem kábel meghallgatás lenne, hanem úgy minden, és persze eszmecsere.
Na! erre lehet reagálni, és ötleteket adni.

[ Szerkesztve ]

(#5885) dgyuri0123 válasza #07400704 (#5884) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én menésbe benne lennék. :)

"csak a zene van"

(#5886) #10726912 válasza #07400704 (#5884) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jó lenne, ha végre beindulna a meghallgatás sorozat. Biztos vagyok benne, hogy itt többünknél van "Ferrari, Bugatti, Porsche", hallgatni kell, hifi van Nálad, dgyurinál, nálam, és lehetne sorolni, hárásónál is járna az ember lába...
Szivesen látok mindenkit, aki erre járna.
Nálam annyi fejlődés van most, hogy megint nagytakaritást tartottam, kiszedtem a rendszerből az elosztót és a tápkábelek villásdugóit...alig várom, hogy folytassam, mert mindig JOBB a rendszer ilyenek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5887) dgyuri0123 válasza #10726912 (#5886) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"kiszedtem a rendszerből az elosztót és a tápkábelek villásdugóit...alig várom, hogy folytassam, mert mindig JOBB a rendszer ilyenek nélkül."

[link] Túltoltuk Béláim! :D :D
Elárulom : bármid is lesz, mindig bejöhetnek ilyen és hasonló "okosságok", de minek/megéri? Nem basztatásból kérdem ám... :N

"csak a zene van"

(#5888) ozzy711 válasza dgyuri0123 (#5887) üzenetére


ozzy711
őstag

Úgy látszik tigris "önjáró" lett és nem hallgat a mackóra ( ő biztos nem tartja ezt jó ötletnek ). ;]

(#5889) dyscus válasza #07400704 (#5884) üzenetére


dyscus
tag

Ez az!
Én is beszállok. De leghamarabb akkor, mikor kész lesz Lancerboy, és az én erősítőm. Szeretném ha meghallgathatnátok. Nálam 3 ember tud max hallgatózni, de mobil vagyok, s szívesen elviszem máshoz is 100km-en belül. Az ország közepén lakom. Nálam a DIY mozgalom keretében hallgathattok mindent, például a jelútban félvezetőt nem tartalmazó DAC-ot, 1+2X0,5 utas hangfalat, erősítőket. Műszaki kérdésekben segítek, ha tudok. Gyakorlati szinten, nem a szellemi önkielégítés szintjén. Időm szerény ellentételezésével méréseket is vállalok az erősítőkön, hangfalakon, ha valaki kíváncsi a cuccának képességeire. Ezt meg kell érteni, mert a műszerek drágák voltak, meg hát a munkám is féálbemarad ilyenkor. Szal hajrá!

(#5890) #07400704 válasza dyscus (#5889) üzenetére


#07400704
törölt tag

Szuper.
Ahogy élesedik a látogatós időpont, jelzést kap mindenki.
Más nevében nem beszélnék, de én, a Gyuri, a Tigris biztosan meglátogatunk :)
Minden bizonnyal majd valamelyik hétvége lesz az említett hónapban.

[ Szerkesztve ]

(#5891) dyscus válasza #07400704 (#5890) üzenetére


dyscus
tag

Hétvégén sajna nem jó! Az asszony bent ül a szobában, és nézni akarja a TV-t. Igaziból kedd-szerda-csütörtök az ideális. Ráadásul hétvégén repülni járok. Szóval így tervezzetek. Szeretettel várlak benneteket.

(#5892) #07400704 válasza dyscus (#5891) üzenetére


#07400704
törölt tag

Attól tartok, hogy hétköznap kevesen fognak ráérni. :(

(#5893) dyscus válasza #07400704 (#5892) üzenetére


dyscus
tag

Dehogy, nem úgy van az. Tegnap is voltak nálam zenét hallgatni, meg ma is. A múlthéten ugyanígy. A hobby megér egy nap szabit. Kirándulni is jó.

(#5894) #07400704 válasza dyscus (#5893) üzenetére


#07400704
törölt tag

Akkor egy szombati program lemondása is megér ennyit ha jól sejtem :D

[ Szerkesztve ]

(#5895) #03969024 válasza #07400704 (#5894) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nagyon meg lennék lepődve, ha a repülésről lemondana emiatt. Egyébként, tényleg érdemes egyszer ellátogatni hozzá. Nekem jó esetben november környékén lesz használható állapotban a "zenekripta", lassan haladok vele. Még forrás oldalt meg kell oldanom, most szimpla PC-ről zenélnék, ha nem lenne szervizben a dacom. Kábelek terén még lövésem sincs... Ha eljutok egy elfogadható szintre, természetesen szívesen látlak benneteket.

(#5896) #07400704 válasza #03969024 (#5895) üzenetére


#07400704
törölt tag

Rendben, élünk vele :K

(#5897) #10726912 válasza dgyuri0123 (#5887) üzenetére


#10726912
törölt tag

Halkan megkérdezem: hallottál ilyen változtatások előtt és után rendszert szólni? Van tapasztalatod arról, hogy mindez milyen mértékű javulást eredményez?
Hogy hol van a vége, azt könnyedén el tudom mondani: A vége a rendszerépitésemnek az, ami nem a mobilitást nézi, meg a bonthatóságot meg a szűzmáriapöcse tudja milyen hülyeségekkel tudnak fárasztani érvekként felhozva (a gyári a dejó, mert az csak a vásárló érdekét nézi, stb), hanem azt, hogy minden zavaró hatást kiiktassak a rendszeremből, ami hallható javulást hoz. Teszem ezt ingyen és bérmentve. Nem, NEM akarok cserélgetni, ezek a kábelek maradnak, ezek a kütyük maradnak. Nem kell dugó, mert azzal rosszabb a hang.
ENNYI a lényeg.
A halk kérdés fennáll: hallottad ezeknek a változtatásoknak a hatását?

(#5898) #10726912 válasza #07400704 (#5890) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha lehetőségem nyilik rá, bárhová elmegyek, ha hifizésről van szó :R

(#5899) liszi70 válasza #03969024 (#5895) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nagyon meg lennék lepődve, ha a repülésről lemondana emiatt."

Én is nagyon meg lennék lepve. Magam is repülök, bár más eszközzel, de tudom, mit jelent. :)

(#5900) dgyuri0123 válasza #10726912 (#5897) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"hallottad ezeknek a változtatásoknak a hatását"

Nem is akarom megtapasztalni, ne haragudj. :) Soha nem rendelem alá az ésszerűséget és praktikumot a "jobb hang" érdekében. Nem én vagyok az az ember, aki szó szerint mindent feláldoz, csak hogy picivel tisztább hangot kaphassak. Tisztelem amit csinálsz, nem is bírállak érte, csak megkérdeztem, hogy megéri-e. Ezek szerint meg. Ennyi. :R

Nekem nagyon fontos a mobilitás, a könnyű cserélhetőség, a gyári kialakítás/sztenderd, a külcsín, stb.

De tudod, mikor meghallgatok egy pármilliós Sonus Fabert egy McIntosh-al vagy Accuphase-el , egyetlen pillanatig nem jut eszembe, hogy direktbe kötve mennyivel szólna jobban. Élvezem és befogadom azt a gyönyörű hangminőséget, amit hallok. :K

Rosszul gondolom, hogy te is azért "reszelsz", mert "nincs minden rendben"? Ha nem így lenne, hallgatnád és élveznéd...tévedek?

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.