Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) Dißnäëß válasza #58092032 (#5546) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ebben is van igazság, de ennél összetettebb a téma, nincs fekete és fehér. Kiseposzt lehetne erről írni, beszélgetni. Én azt gondolom, hogy az audio ipar, a termelő oldal is tele van akkora átb***ásokkal, hogy nagyon (és sokszor a fogyasztói oldalt mondjuk sűrű erdőnek.. szerintem még bent sem vagyunk az erdőben igazán).. :(

Az mp3-at nem tudom, hogy keveri ide, masteringben látni sem akarnám, még a 320-ast sem, max végterméknek online, de ott sem, mert a legjobb mp3 számomra nálam készül, az én gépemen, az én paraméterezésem szerint, a legkésőbbi LAME kiadással, és a létező legjobb szoftveres dekóder motorral játszom vissza. De már töröltem az összeset. Az mp3 egy kényszer szülte megoldás és mindennél kreténebb szerintem, még a konzumer TDK D60-nál is. :D Amikor egy huszasért veszek 4 terát, mp3-azzak ? :F :F :( Ennyit már a felhők is adnak, némelyik ingyen (!).. Amikor falun, lassabb DSL-el is pár perc alatt lejön egy CD-nyi flac, online megvéve ? Pláne egy 1000-es neten és Bp alatt élek, nem bent. Én komolyan nem értem, miért mp3-aznak az emberek. A múzeumi tekercseket megértem, a gramofont is, a klasszik LP-t is, a különböző sávnyi és szélességű mindenféle szalagokat is, R2R, cassette, akármit, mindent megértek, de az mp3 ? XXI. században ? Az összes többit nosztalgiából is, fizikai méretből adódóan is és hangzás miatt is lehet tartani, de az mp3-at ? Hát annak sok értelme nincs ma már.

Máshogy masterelve: RE-masterelve max. De az LP a digi formátumokhoz képest még ezután is akkora pofont kap, hogy néha csodálkozom, mitől szól annyira édesen, kellemesen, analógosan. Van rá tippem, de az külön fejezet lenne és nem biztos, hogy kiállná a "mérnökök próbáját", bár az ismeretlenben, mint olyanban, még egy elméleti fizikus is tud hinni, max bekalkulálja (legnagyobb bosszúságára). :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5552) #01758976 válasza Z.É.T. (#5550) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nem leszek perdöntő mert doboz "cserébe" vagyok. Napok óta nálam Ear Enigma 5-je, mikor a fw frissítés volt is ez szólt, sajátjaim most sarokban. Egyébként simán lehet, főleg ha saját D/A-val hallgatod.

Más: Minden Enigma 5 tulaj, kapja be :P Xindakomal parádé, meg ugyi itt van még az Ant is. Tényleg mindenkinek kellene ilyenekkel élnie egy picit, sokaknál lenne meglepi.

(#5553) p76 válasza #92251648 (#5548) üzenetére


p76
senior tag

Erre a legjobb példa a magyar Dorothy metál csajzenekar.
Most kapartam elő a régen használt Sansa Clip+ lejátszómat.
Iszonyú dögösen szólnak rajta a lányok a HD6XX-szel :)
Meg múltkor a rettenetes Philips magnósrádiómon szólt egy szám. Mondom hú de jó, mi ez? Kiderült hogy a Dorothy egy új száma.
Amikor megvettem CD-n, a jobb rendszeren nem szólt annyira jól :)

Egyébként nekem még mindig van egy bája hogy elmenni a rockdiszkontba, megvenni egy CD-t, nagy örömmel hazavinni és meghallgatni. :)

(#5554) bta1 válasza Dißnäëß (#5510) üzenetére


bta1
őstag

Magam is úgy gondolom, hogy a szélsőséges eseteket leszámítva a darabszámokból semmiféle érdemleges dolog nem következtethető ki – azon kívül, hogy a digitalizált zene tárolása elképesztően olcsó lett...

(#5555) bta1 válasza Dißnäëß (#5518) üzenetére


bta1
őstag

Miután ez a beszűkülés általában az ízlés fejlődésével jár, egy bizonyos határig normális, hasznos folyamat.

(Kicsit meglepődtem, hogy ez egy komoly disznaásznál kérdésként merül fel. Hiszen nagyjából az lenne a "kérdés" megfordítása, hogy szép, jó, emberi dolog-e mindenevőnek disznónak lenni? :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#5556) #58092032 válasza Dißnäëß (#5551) üzenetére


#58092032
törölt tag

Fekete és fehér biztos nincs, persze. Azt én se értettem, hogy hozta be az mp3-at az eredeti hozzászóló. Nekem a kocsiban mp3 szól pendriveról, ott ugyan nem rossz, bár a FLAC-ok nyilván jobban domborítanak. Egy nagy haszna azért van az mp3-nak: a rádióműsorok, podcastok, hangoskönyvek esetében szerintem teljesen jól használható.

(#5557) bta1 válasza #58092032 (#5556) üzenetére


bta1
őstag

Hát úgy, hogy itt a zenehallgatás kapcsán lenne szó hangminőségről, és emiatt sokan még a veszteségmentesen tömörített formátumot is elvetik...

(#5558) bta1 válasza #92251648 (#5548) üzenetére


bta1
őstag

"a kiadványok a zenefogyasztó tömegnek készülnek"

No és a zenefogyasztó tömegigényt mi teremti manapság? Végérvényben nem más, mint a zeneipar... csodálatos :))

"Néhány napja olvastam valamelyik topikban, hogy a Tidal havi 3e forintos előfizetési díja rablás. Amíg ez a hozzáállás a jellemző..."

A kifogásolt hozzáállás helyes értelmezése: az úgynevezett hifis fórumokon régóta törpe minoritásnak számítanak a hifisták. Szinte elvesznek a műmájerség tobzódásában. Nekem ne mondd, hogy csak mostanában csodálkozol rá...

[ Szerkesztve ]

(#5559) Dißnäëß válasza bta1 (#5555) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:DDD :C

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5560) #10726912


#10726912
törölt tag

Meghallgattam a rendszert hazaérvén. Bodor pc és az opa627 dual opamp lett járatva 3 héten keresztül szó szerint.
A hangját nehéz leirni. Nincs torzulás a hangokban, nem rogyik meg a rendszer. Soha nem érzem, hogy összekuszálódna a hang. Mindig tisztán kivhetőek a hangok, hogy mi az, miért az szól és mi szól. Részletes, valósághűen részletes. Jó hallgatni a flacot, nem mesterkélt a hangja az elektronikus zenének sem, a popnak sem. A progressziv is azért szól úgy-ahogy, mert épp annyi gitár szól, s a dob éppen olyan erejű benne és az énekes éppen hangosabb...de nem vesznek össze a hangok. Tiszta, részletes marad.
A klasszikus a természetesnek tűnő részletesség és a tiszta hang mellett tesz egy adag szövetet is a zenére, valahogy oda pakolja a zenészeket a szobába, nem azon túl, nem lép ki minden minden ből, ott marad, pontosan pozicionál. Nem hallom meg az énekes lihegését a fülcimpámnál, nem fárasztóan részletes, hanem hangositósan, még akarok többet hallani belőle.
A napokban lesz még pár változtatás: a második kondo spc2 lesz bekötve, Audio Note B kábel lesz tápkábelnek (a Nuprime DAC most szimpla gyári tápkábellel dolgozik), illetve a hangváltókra más alkatrészek kerülnek. A hangdobozokba direktbe forrasztom a hangkábeleket (sajnos utolérte a zöld rém, az oxid), az erősitő felől befuttatom cinnel, banándugó sehova nem kerül, igy elvileg nem fog oxidálódni.
De amit most hallok, az is nagyszerű hang. Lehet, hogy az opa627 még nem járatódott be teljesen, eléggé kishangerőn szólt a három hét alatt, most, hogy 2 hétig itthon leszek, még fog kapni jratódási lehetőséget :) Nem tudom, mennyit fog még feljebb lépni a rendszer (hangdbozokat is kéne tüskézni), de már nagyon megelégedős a hangja most is. Ha minden össze állt és bejáratódott, irok tapasztalatokról :R

(#5561) #92251648 válasza bta1 (#5558) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Nekem ne mondd, hogy csak mostanában csodálkozol rá..."

Szerintem évek múlva is rá tudok majd csodálkozni ilyen dolgokra. Legalábbis remélem.

A tömeg mindig és mindenben igénytelen, a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldást keresi. A minőség és igényesség mindig is egy kisebbségnél szempont. Ám egy olyan hatalmas szörnyeteg, mint a zenei ipar, a tömeg pénzére mozdul.

(#5562) Dißnäëß válasza #58092032 (#5556) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nalunk is mp3 pendrive kocsiban, most a felesegem Civic-jeben.. de csak mert azt tudja (a wav-on kivul) :W . Egy 16G-snel meg inkabb megnezem, mi fer ra, nem eroltetem a wav-ot. Nagyobb usb stick meg exfat lenne, szinten nem buli. Se kocsiba a 320-as is jol szol, a meglehetosen szuboptimalis korulmenyek ellenere :)

A Fordba gondolkodom valami jobb megoldason, de meg nem szuletett meg, veghezviszem-e.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5563) Dißnäëß válasza #10726912 (#5560) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bárcsak egyszer valaki sztereo-ból kihozná azt, hogy az énekes a fülcimpámnál liheg... Istenem... Kérlek... !!! :D ;) :K

Mondjuk egy Jennifer Lopez... :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5564) #58092032 válasza Dißnäëß (#5563) üzenetére


#58092032
törölt tag

Egy dolby surround keverésű felnőttfilmben mindenhol lihegnek :)) (nem bírtam kihagyni)

(#5565) Dißnäëß válasza #58092032 (#5564) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D Beköttetném a szemem - csak az izgalom kedvéért - és arra mennék, ahol Monique Fuentes liheg. Bízva abban, senki nem keverte fel a csatornákat :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5566) #58092032


#58092032
törölt tag

:)

(#5567) #10726912 válasza Dißnäëß (#5562) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha van a kocsiban aux bemenet, akkor nincs probléma...
Venni kell egy jó pure acoustic szubbot, az fújj a levregőt mint a kompresszor :DDD

(#5568) Dißnäëß válasza #10726912 (#5567) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Van, igen. Na ja, sub.. egyterû, egy ki-be tehetô kisebb sub láda jól belôve csodákra képes :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5569) #10726912 válasza Dißnäëß (#5568) üzenetére


#10726912
törölt tag

Két darab 30 centis szubbal megtámogatott rendszert hallgattam meg. Usher aktivjai voltak, mellé Usher Diamond Mini Two szólt eléggé impozáns köritéssel. 20-40 Hz között működtek a szubbok, nagyon simán, nagyon könnyedén, nagyon olyanul...mégsem kivánom a szubhangot. Tudom, hogy a zenéhez tartozik, de nem igénylem :) A fenti megnyilvánulás pedig csak vicc volt :R

(#5570) Dißnäëß válasza #10726912 (#5569) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egy kisebb, sztereó mélyládának lenne értelme, sub-nak hívják ôket, de felôlem már eshet 26Hz alatt meredeken. Nem szeretem a kifejezetten mélyre menést, igazi sub tartományokba. Két 20centis mély megtenné, amikor pedig utazunk és sok a csomag, kikapom és itthon hagyom.

Cimbinek az extrán hangszigetelt Saab-jában egy szolíd, de szuper hangú szett volt: 1-1 Rodek mélyközép két oldalt ajtóban, 1 kis sub hátul, ill. két Rodek kerek ribbon szélvédô alatt úgy beállítva, hogy ránk verte vissza pont (a képzeletbeli tengelyt) mert ugye a kerek ribbonok felfele néznek.

Fenomenálisan finom volt a középmagas tartomány. Sajnos akkoriban még nem volt nagy divat a DSP, pedig szvsz autóban hígend ide vagy oda, kötelezô, emiatt a mélyekkel alul valami kioltás-erôsítés miatt volt még mit tenni, de az alap így is erôs volt. Aztán összetörték, azóta is épül újra. (Oldtimer lassan).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5571) dyscus válasza Dißnäëß (#5545) üzenetére


dyscus
tag

Én repülök. Ott pilótaként zenét hallgatni nem lehet. A rádió állandóan működésben kell, hogy legyen, ráadásul iszonyat sok dologra kell figyelni egy kis gépen. De utasszállítón sincs sok lehetőség a zene hallgatásra. Szerintem még háttérzenélésnek is veszélyes. Aki ezt teszi, az másokat is veszélyeztet.

(#5572) Dißnäëß válasza dyscus (#5571) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én utasszállítón mindig hallgatok zenét, nem éreztem veszélyesebbnek magamra, se magamat másokra. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5573) p76


p76
senior tag

Vezetik be nálam a falban az audiofil 220-as kábelt. :)
[link]

(#5574) dyscus válasza p76 (#5573) üzenetére


dyscus
tag

Az nagyszerű, én meg csinálom a VoS hangú végfokot Lancerboy-nak. Aki meg akarja majd hallgatni, az gyűjtsön papírzsepire. :)

(#5575) ozzy711 válasza dyscus (#5574) üzenetére


ozzy711
őstag

Hídba kötött verzió lesz? Az ellenütemű vezérlést hogy oldod meg?

(#5576) salesman válasza p76 (#5573) üzenetére


salesman
őstag

:C

Türűűűdrááá!

(#5577) #03969024 válasza ozzy711 (#5575) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem. Az ott 4 db. monoblokk lesz.

(#5578) dyscus


dyscus
tag

Úgy bizony! Nem kell ide híd kapcsolás. Ráadásul azt kimenőtrafóval nem is lehet egzaktul megvalósítani. No meg ki bírná azt csővel ellátni!

(#5579) ozzy711 válasza #03969024 (#5577) üzenetére


ozzy711
őstag

És minek a 4 mono blokk, nem sztereó erősítő lesz?

(#5580) dyscus válasza ozzy711 (#5579) üzenetére


dyscus
tag

2 tartalék. Ha véletlenül a nem tartalékok kidurrannának. :Y

(#5581) ozzy711 válasza dyscus (#5580) üzenetére


ozzy711
őstag

Értem, na erre nem gondoltam volna.

(#5582) #03969024 válasza ozzy711 (#5579) üzenetére


#03969024
törölt tag

Azokból csak kettő lesz az enyém...

(#5583) ozzy711 válasza #03969024 (#5582) üzenetére


ozzy711
őstag

Oké, csak tartalékról volt szó, de akkor már értem a "szmáljit".

(#5584) dyscus válasza ozzy711 (#5583) üzenetére


dyscus
tag

No ugye. Mégis négy monoblokkal mi a fenét kezd egy ember? :B Mondjuk tudnám, de annyi pénzem nincs, azért meg sem próbálom a hangfalam 4 X40 Wattos csövessel hajtani. Félek beleszeretnék. :Y

(#5585) ozzy711 válasza dyscus (#5584) üzenetére


ozzy711
őstag

Mégis négy monoblokkal mi a fenét kezd egy ember?

Mondjuk én speciel csak ilyen erősítőket építettem ( nem sokat 5-6 db-ot haveroknak ), csatornánként 2-2 mono modult hídba kötve.
A rendszeremben is ilyen 4 mono blokkos van hídba kötve ellenütemű meghajtással, ezért kérdeztem amit.

(#5586) Dißnäëß válasza ozzy711 (#5585) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Elôttem 6 monoblokk áll most megépítésre, aktív háromutast hajtani.

Ezekbôl sosem elég. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5587) dyscus válasza ozzy711 (#5585) üzenetére


dyscus
tag

Csövesek?

(#5588) ozzy711 válasza dyscus (#5587) üzenetére


ozzy711
őstag

Nem, én csak tranzisztorosban utazom.

Dißnäëß: Az nagyon ígéretes, én is gondolkoztam ilyenen LM1875 vagy 3886-ból. Nem kizárt, hogy meglesz. Mivel fogod váltani a frekvenciákat, előfok mi lesz? Lehet privátban is ha itt off.

(#5589) Dißnäëß válasza ozzy711 (#5588) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Sok gondolatot indít el bennem. Próbálom röviden:

Előfok ? Ennél a "racionalizált" sztereónál most integrált erősítőt szeretnék, egyetlen nagy házban élére állítva 6db D osztályú "monoblokkot" belül. Annyira megtetszett a mostani kis OTL-em hangja az orosz csövekkel, hogy egy nagyon hasonló, szintén 6N1P alapú preamp kapcsolást tennék elé, ez már biztos.. Így hozva létre egy hibridet, amiben a D osztályok neutrális, semmilyen (inkább precíznek nevezném) hangját megszínezem kicsit csővel, kíváncsi leszek a végeredményre. Nagyon biztattak azok, akik csináltak hasonló merényletet és én is látom értelmét, hagyományos setup-okból már hallottam mindenfélét (na jó, nem, ahogy a magyar cukrászdák összes rigójancsiját sem kóstoltam).. de .. most valami másféle süti jön, nem egy klasszik megoldás.

Hangváltó egy elektronikus-analóg lesz -> szerintem ez.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5590) ozzy711 válasza Dißnäëß (#5589) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez jónak tűnik, de kell neked az xlr csatlakozó? Gondolom ebből 1-1 kell oldalanként.

(#5591) Dißnäëß válasza ozzy711 (#5590) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Neeem, a mostanihoz nem. Ahhoz RCA elég. Van olyan is, ha csak a fôoldalt ütöd be.

Igen, 1 ilyen = mono. 2 kell.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5592) #71562240


#71562240
törölt tag

Pete Way 1950-2020

(#5593) fehér_ember válasza #71562240 (#5592) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ezeket te mind ismerted? Nagyon nagy egyéniségek voltak a szakmájukban? Akarsz róluk beszélgetni itt valakivel?

[ Szerkesztve ]

(#5594) #10726912


#10726912
törölt tag

Nos, kedves fórumlakók: végeztem a rendszerrel.
Bent van az OPA627, megkapta a Bodor pc az új tápkábelt (ezüstözött music cable power reference) illetve a többinél maradt a Taralabs, az elosztó kapott 2 méter AN-B kábelt. A hangdobozokba bekerült a Jantzen Superior helyett Jantzen Alumen, a középnél Cross coil tekercs volt, kicseréltem Vax Coilra (előbbi olajos, utóbbi viaszos), szintén a középhez került a soros ágba elko kondi helyett egy ClarytiCap ás egy Wilmslow Supersound párhuzamosan kötve, illetve a mélysugárzókhoz ment egy wax coil tekercs a vasmagos helyett.

Hallgatom a bejáratatlan hangdobozokat (az új alkatrészek ugyebár még pár órája szólnak), meghallgattam a kedvenc tesztzenéket, ismerős ismeretlen hangok...és csak sóhajtok, hogy végre... :)
Kerestem a Tidalon egy Master Jazz albumot, s élvezem a zene minden pillanatát. Nagyon életszerű, hatalmas jelenérzet van, természetes hangok, egyszerűen tiszta, részletes, analógosan szól.
Kipróbáltam a laptopot a tidallal...borzalom :D A Bodor pc is kell ehhez.
Nincs lecsengve még minden, pl a viablue hangdoboz tüskék még nincsenek beszerelve, egy Kondo még a sarokban figyel, s van bőven tuningolási lehetőség, amivel hangyapöcsnyit még nyerhetek, majd megteszem, bukok vele mobilitást, bukok vele kényelmet, stb, de ez majd akkor, ha olyanok lesznek a körülmények...de most, igy nagyon szeretek zenét hallgatni :)

(#5595) Dorian válasza #10726912 (#5594) üzenetére


Dorian
félisten

Nos, akkor vègre jöhet az akusztikai mèrès, fizikai csillapìtás, majd a maradèk eq-zása ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5596) alphamooncam válasza Dorian (#5595) üzenetére


alphamooncam
őstag

:D :D :D Na most estem le a székről ! Hogy Te milyen ... vagy :D :D :D

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5597) #10726912 válasza Dorian (#5595) üzenetére


#10726912
törölt tag

:DDD Ezért meghivlak sörözni :C :DDD

(#5598) salesman válasza #10726912 (#5594) üzenetére


salesman
őstag

Azt Te csak hiszed... :P

Türűűűdrááá!

(#5599) dgyuri0123 válasza #10726912 (#5594) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor már csak egy jó doboz kellene... A mostaniból már maguktól jönnek ki a csavarok. :) :R

"csak a zene van"

(#5600) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#5599) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jó dobozt venni nem is olyan egyszerű, főleg ha nem tudunk rá eleget szánni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.