Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Dißnäëß válasza bkercso (#6447) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Faszának mondták hangra, mérve passz. Ha tudsz jobbat, lsz. ne hagyj békén és nyüstölj, visíts. :D Akár priviben is.

Negyedfokú háromutas sztereó kellene nekem, klasszik LR recept szerint, 80Hz ill. 2.3kHz-n keresztezve. Baffle step, egyéb mágia nem szükséges (de ha vóóóna, woo-hoo). Gain állítás precíziós trimpotival a csatornákra szintén nem rossz dolog, de nem követelmény. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6452) Dorian válasza dgyuri0123 (#6446) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam is csak kanapè van, szőnyeg ès függöny, meg pár szèlessávù panel a falakon.
Akusztika köszöni elèg jò ;)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6453) Dißnäëß válasza migabi24 (#6448) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam is ez lesz, csak erdélyi könnyûszerkezetes. Jövöre végre. Talán. De a telekig remélem eljutok. :)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6454) bkercso válasza Dißnäëß (#6451) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha megterveztem a 3-uats erősítőmet, akkor abból készíthetek egy vonalkimenetekkel szerelt verziót. Foglalatban cserélhető ellenállásokkal lesz állítható a freki és a BSC meg a szintezés. Ld. a blokkdiagrammot pár oldallal korábban.

OPA1679ek (új favoritom), Kmultis táp, NP0 kondik, szimuláció szerint >114dB jel/zaj arány. Szóval "maxos" lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6455) migabi24 válasza Dißnäëß (#6453) üzenetére


migabi24
nagyúr

Na hajrá, felénk sok ilyen típusú ház van és mindenki nagyon szereti :R

[ Szerkesztve ]

(#6456) Dißnäëß válasza bkercso (#6454) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bevárlak, megbeszéltük :) Semleges, se nem hozzáadó, se nem elvevô, valami igazi "csak teszi a dolgát szépen, precízen" dolog lenne a legjobb. Majd .. pötyögjünk. :R :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6457) Dißnäëß válasza migabi24 (#6455) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na ezt jó hallani. :K Anyámék építettek több ilyet, míg nyugdíj miatt le nem tették a dolgot végül. Az összes ügyfelük-vevôjük imádja. Szerintem itthon most kezdenek ezek a fajta konstrukciók teret nyerni, annyi elônyük van már. Meg persze az alternatívok.. kerámiaház, vályog, konténer, elôre leszabott és helyben csak összeillesztett panelek, gipszbeton és hasonlók.. van már minden és nyit is rá a nép lassan.

Sok sikert Nektek, ügyesen ;)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6458) dgyuri0123 válasza Dorian (#6452) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na ja, de én akusztikailag "kezeletlen" szobákban jártam.. valóban csupasz volt minden fal. Borzasztó élmény.

(#6455) migabi24 házra is jöhet a tipp... :)

"csak a zene van"

(#6459) #10726912 válasza Dißnäëß (#6427) üzenetére


#10726912
törölt tag

:R Csak a záróakkordokat eltolom...aztán ennyi a történet. Lesz még egy :))
dgyuri:Amiket kammerer javasolt, az kb a harmada. Ő az AQ type4 kábelt javasolta (ez volt is benne, lecseréltem) ez 20 ezer volt, ha jól emlékszem, a magas cserét én szorgalmaztam, ő azt mondta felesleges, illetve nem éri meg, alkatrészek terén kb 45 ezer lett volna, tehát anyagáron 65 ezret költött volna kammerer, ez kb 130-140 ezer forint. A többi az én ötletelésem volt, a magassugárzót ő ajánlotta, de azt mondta, elégedjek meg a Canton eredetijével. Ha valami szakihoz mész, az viszont általában utanként 100-150 ezerbe kerül.

Kiváncsi vagyok a véleményedre, a tapaizoéra is (mikor először hallotta, azt mondta, dobjam ki :DDD Azóta nagyon sokat változott :)) ), s persze sokak véleményére.

Nem tudom, mi éri meg jobban. Nem az volt a célom, hogy ár-érték arányt nézzek, hanem az, hogy a lehető legjobb minőségben halljam szólni a meglévő renszerem. Nem szempont az eladhatóság, az sem, hogy cserélgessek, nekem ez van, ezt fogom szeretni, ezt szeretem, idő kell, hogy hallgathassam sokat, nem akarok sem keresgetni, sem másképp foglalkozni vele. Van még teendőm, de az már levezetés lesz, 1-2 nap foglalatoskodás (pl rca kábelek direktbe kötése). Eléggé sajátomnak érzem, sokat dolgoztam rajta, éjszakába nyúlóan, pénzt sem sajnáltam, hogy EZEK a darabok hozzák ki magukból a legtöbbet.
Ez csak egy történet, a rendszerem története. :)

(#6460) migabi24 válasza Dißnäëß (#6457) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor nem fogsz unatkozni :DDD

(#6461) Dißnäëß válasza migabi24 (#6460) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát nem :D De jó móka ez, kikapcsol, meg izgi, érdekes, agyalós.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6462) bta1 válasza migabi24 (#6443) üzenetére


bta1
őstag

Ahogy olvasom a felsorolást, egyre inkább hátrányos helyzetű szobának tűnik... :(

(#6463) migabi24 válasza bta1 (#6462) üzenetére


migabi24
nagyúr

Majd kiderül, a könnyűszerkezetes mivolta miatt még van remény :DDD

(#6464) Dißnäëß válasza migabi24 (#6463) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nehogy elkezdj zokogni. :)) ;) Ha a PS Audio-nak és megannyi hifi gyártónak megfelel ilyenekbôl építeni a showroom-jait, nem hinném, hogy ezen kellene aggódnod. Kezelni kell, mint minden helyiséget, csak más lesz az eredmény is, és a megoldás is, egy téglához képest. Na bumm. [link]

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6465) migabi24 válasza Dißnäëß (#6464) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így nézet ki a mienk is :DDD akkor a végen kiderül, hogy studióba költözünk :C :D

(#6466) #92251648 válasza migabi24 (#6463) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ha még nem késő és nem dőlt el minden, mézeskalács szerkezetet javaslok.

Nem kell izgulnod, ne is legyen kérdés számodra, hogy az új helyen garantáltan másként fog szólni a cucc. Költözés idején mindenki rájön, mekkora szerepe van az akusztikának.

(#6467) bta1 válasza Dißnäëß (#6464) üzenetére


bta1
őstag

"Kezelni kell, mint minden helyiséget"

Dehát miért kellene minden helyiséget kezelni? :))
V.ö. "Ami nem romlott el azt nem kell megjavítani"

(#6468) Dißnäëß válasza migabi24 (#6465) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem a mélyek mélyei ki fognak szaladni a házból és pont emiatt kicsit "free air"-esebb lesz a karakterisztika egészen lent... De csak nagyon lent, nagy energiánál. Fentebbi frekiken már közelebb leszel (leszünk) a hagyományos téglához, panelhez, ha nem is tökugyanott, de egy dupla osb-re felfúrt gipszkarton fal középmagas szekció tekintetében kb. hasonló, mint a többi vakolt dolog (én ezt tapasztaltam.. szüleim könnyûszerkezetesébe átvittük tavaly anyám két hangfalát, a mély tetejétôl felfele, sacc 80+ Hz, nagyon hasonlóan viselkedik a hang, ergo nem szereti, ha falra tolod, ha meg sarokba kerül, kiemelget, de az egész borul, .. kivéve ha szándékos és tudod mit csinálsz.. szóval ugyanúgy kényes, mint bármilyen hagyományos helyen egy bármilyen sztereo).

Méricskélj, ha tudsz, az a tuti. Jó sokat, különbözô pontokra tologatva a hangfalakat is és az ülési pozidat is. Ha tudod. Ha van eszközöd. Ha nincs, ott a füled. ;) Ha számít kicsit is, mit hallasz.

De a mélytartomány (fôleg alul) kiegyensúlyozottabb, tisztább lesz, olyan "frissebb, megfogottabb", viszont gyengébb is, hiszen nem fog faltól falig verôdni annyi mélykomponens, "átlát" a falakon.. nálunk nincs nagyobb kakaón sem zizgés, vagy ilyesmi, de a falak rezonanciafrekije tuti magasabb, mint a tégláé, betoné, erre érdemes ügyelni. A tökaluli szelídséget, esetleg hiányt meg majd látod, kell-e sub-al kompenzálnod, ez szvsz egyéni ízlés, preferencia.

Összességében jobb is lehet a könnyûszerk. de "élôbb" az egész szoba mélyeket illetôen, azaz van az a felsômély freki, ahol reagál a diszkóra. :)

Mérni, mérni, mérni.

Én azon is agyaltam, hogy az alsó szinten a gerendák közé - legalábbis a hifizôs helyiségben körbe, ami a nappali jellemzôen - ytongot tenni, vagy klasszik olcsó téglát, habarccsal, ahogy kell. Úgyis mögötte a szigetelés, minden. (Tehát kis téglázás, héjon belül). Aztán letettem róla, leviszem a hifit a mosógép mellé a pincébe. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6469) Dißnäëß válasza #92251648 (#6466) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez milyen ? (Mézeskalács).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6470) bta1 válasza #92251648 (#6466) üzenetére


bta1
őstag

Eddig négyszer költöztem, egyszer pedig "költöztem", amely a hangminőségváltozást tekintve egyáltalán nem túlzás, pedig csak akkor annyi történt, hogy a hosszabbik fal mentén felsorakoztatott hangdobozokat és készülékeket a rövidebb oldalra költöztettem...

(#6471) Dißnäëß válasza bta1 (#6467) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha tudod, hogy nincs elromolva, valóban ne javítsd. De vajon TUDOD ? Vagy édes delírium, hogy "óóó nálam jó a szoba, és miután költöztem, az új is jó lesz ?" :N

Én kezelném.

Van egy festômûvész, csodás képeket alkot a hölgy. Már lejátszottam magamban, mivel lehetne-tudnám óvatosan kitölteni-feltölteni a vászon képeinek a hátulját, ami ugye az olaj festményt nem nyomja hátulról, alig vagy totál nem ér hozzá, és akusztikailag csillapít. Pl. a tüzépes Rockwool kôzetgyapotot elfûrészeled finoman egy rókafarkúval és úgy fél-1 méterig nem törik, hanem gyönyörûen, óvatosan, puhán, bármilyen vakrámázott kép mögötti üregben szépen megáll, enyhén szorulva a keret mentén. (0.5-1cm túlmérettel). De ott a komolyabb, direkt ilyen célú akusztikai panelek, diffúzorok, bitumenes lapok, ízléses kivitelben is.. ezekkel én élni fogok, az 101. Szép lassan, óvatosan, de muszáj szerintem. Mindenhol.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6472) Z.É.T. válasza #92251648 (#6466) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Faló, tapasztalataid szerint milyen építőanyag, épületszerkezet esetén várható a legkisebb szívás kihívás az utólagos akusztikai módosításban?
(feltételezve az azonos méretarányt és kerülve az extrém eseteket, az itthon egzotikusnak számító megoldásokat)

Nem csak elméletben érdekel, lassan következő szintre lép a házkeresésem vidéken és felvenném n+1000. szempontnak a keresésben :)

(35-55m2-es szobában gondolkodnék, lehetőleg nagyobb belmagasság mellett, bár a vályog és a tanya-szerű világ is vonz, azok meg pont alacsonyabbak általában)

(#6473) bta1 válasza Dißnäëß (#6468) üzenetére


bta1
őstag

" leviszem a hifit a mosógép mellé a pincébe"

Csak aztán nehogy mindenféle elméletet megcsúfolva ott szóljon a legjobban... ;) ;)

(#6474) bta1 válasza Dißnäëß (#6471) üzenetére


bta1
őstag

Ez egy jó kérdés, a válasz pedig igen. Hiszen elvileg ugye van fülünk, és a szobát sem a műszereknek "építjük" :) Az akusztika szerepét túllihegők azt szokták elfelejteni, hogy a paraméterek a helyiségen belül is drasztikusan változnak, elég odébbtolni a széket fél méterrel. Tessék kipróbálni a gyakorlatban... tényleg fontosabb ez, mint a készülékek?

(#6475) Dißnäëß válasza bta1 (#6473) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:DD Hááát...

A mélyekre kell majd ügyelni, ôk "beragadnak" a merev falak között és csillapítani nehezebb, a fentebbi frekik miatt nem aggódom. Sarkokat lehet betömetem (stopptábla fele közeledve, persze semmi túlzás), falakat se kellene párhuzamosra feltétlen, szerintem valamiféle stopptábla-trapéz keverék eddig befutó lehet és ha két hosszanti oldalsó fal erôsebben is összefele tart, a téglalap alaphoz képest így kapott hosszúkás háromszög betonüregekben elfér ez-az, apróságok, befôtt, stb. Kômûves azt mondta, elég fura ötlet, vakarta a fejét, de se statikailag, se sehogy nem gáz, sôt, a födémet erôsíti a szélsô falakon belüli plussz nagy falak. Téglalap alapot tartanánk (mert a ház miatt a födém is téglalap), de megoldható. Legalábbis eddig itt tartunk fejben. Nem növeli szignifikánsan a költséget.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6476) bta1 válasza Z.É.T. (#6472) üzenetére


bta1
őstag

Bocs, hogy beleszólók, de szerintem valószínűségre nem érdemes alapozni...házvásárláskor amit csak tudsz, le kell tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#6477) Dißnäëß válasza bta1 (#6474) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem itt minden fontos. Ha rendszerszemlélet van, annak szerves része. És a sorrendiségen sokan szoktak lamentálni, szerintem ha teheti az ember, a helyiséggel kezdje.

Ha teheti.

Amire talán életében 1x-2x akad lehetôsége valakinek, vagy lehet, hogy soha.

Szóval ha én feladva a tégla lakást, egy ilyet építtetek-építek, vagy MOST nyúlok bele, vagy soha.

1 szék - igaz, de a mértéke itt sem mindegy. Nagyanyám székét pakolgathatod, nem lenne változás, olyan vékony, és tiszta fa, semmi szövet, semmi tömör hátfal, csak kerek keményfa hengerek, meg egy vékony ülôlemez, valami farostlemez jellegû. Cimbi újkecós Ikea design széke meg tömör, mûbôr, teli hátlap, szivacs bélések, stb. Az többet fog. De a székektôl nem félek. Te se tedd ;) ;)

Mindig a mérték, a "mibôl mennyi".

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6478) #92251648 válasza Z.É.T. (#6472) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Faló, tapasztalataid szerint milyen építőanyag, épületszerkezet esetén várható a legkisebb szívás kihívás az utólagos akusztikai módosításban?"

Faházak, rönkházak nagyon jók szoktak lenni, alig kell hozzájuk nyúlni akusztikailag. Egy fokkal rosszabb, de még mindig kecsegtető a könnyűszerkezetes építés, ezeknél inkább a kivitelezési hibákkal lehet szívni, de ha jól meg van építve, még a basszus tartományban sem szoktak nagy drámák lenni. Legreménytelenebb a beton pince és a panelház, ezekben nem sok esély van a jó hangzásra (főleg ha 20 m2 alatti szobában próbálkozunk), de sajnos legtöbben ilyen helyiségekben hallgatnak zenét.

Az anyagszerkezet csak egy dolog. A helyiség méretei, a felületek kialakítása legalább ennyire lényeges. Ha tudjuk előre, hogy ott szeretnénk zenét hallgatni, filmeket nézni, a helyiséget már eleve úgy meg lehet építeni, hogy utólag alig kell kezelni.

(#6479) #92251648 válasza bta1 (#6476) üzenetére


#92251648
törölt tag

Az akusztika egy teljesen kiszámítható, tervezhető, modellezhető jelenség. A HiFi készülékekkel ellentétben itt a mérési eredmények és a szubjektív érzet tökéletes összhangban van, tehát az elmélet és a gyakorlat azonos eredményt ad.

Ahogy semmit, az akusztika jelentőségét sem kell "túllihegni", még a HiFi-ét sem, amiben Te is sok éve lihegsz. Kevesen merészkednek idáig, pedig könnyű belátni (elméletben és tapasztalatból is), mekkora különbség van egy kábel és az akusztika által elkövetett hibák mértéke között. Én bizonyára elfogult vagyok, mert akusztikával foglalkozom, de hifistaként is sokszor megtapasztaltam, hogy egy rossz szobában a 30-40 milliós rendszer is hallgathatatlan, egy igényes kialakítású helyiségben pedig a párszázezres lánc is nagy élményt ad. Én ebből indulok ki és ez alapján érvelek. Ettől függetlenül persze mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

(#6480) ozzy711 válasza migabi24 (#6445) üzenetére


ozzy711
őstag

Mindenesetre legalább a rendszer hangját hallom, nem a kongó szoba rejtelmes visszhangjait. ;]

(#6481) migabi24 válasza Dißnäëß (#6468) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem gond ha mély gyengül, nem monitorokkal nyomom, hanem nagy álló hangfal dupla mélysugárzóval, de majd beszámolok milyen irányba változott a hang :R

(#6482) Dißnäëß válasza migabi24 (#6481) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Engem érdekelne. Bár valszeg hasonlót észlelsz majd, mint mi. Majd mesélj. :) :R :o

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6483) bta1


bta1
őstag

Összhangban van - nagyjából. És ezt nem én mondom, hanem neves szakemberek, komoly referenciamunkákkal. A nagyjából a hifiben édeskevés... belépőszintre lehet jó.

(#6484) bta1 válasza #92251648 (#6479) üzenetére


bta1
őstag

"Ahogy semmit, az akusztika jelentőségét sem kell "túllihegni", még a HiFi-ét sem, amiben Te is sok éve lihegsz. "

Tudnál tőlem idézni bármiféle "lihegést"? Nem. Persze értem én, az a valódi problémád, hogy világosan leírtam, miért félrevezető dolog egydimenziósítani, aztán a különbség mértékén lovagolni. Aki így tesz, végül oda jut, hogy első az akusztika, második a hangsugárzó, az erősítő viszonylagos hibái pedig már elhanyagolható mértékűek. Költsük tehát a pénz 80 százalékát akusztikai elemekre, 15%-ot hangsugárzóra, három pedig ugye bőven elég lesz erősítőre, 2% DAC. Manapság a legolcsóbbak paraméterei is fantasztikusan jók... tényleg így gondolod?

(#6485) bta1 válasza #92251648 (#6479) üzenetére


bta1
őstag

Kérlek írd le ide a fapaci-féle komplett felsőkategóriás kábelezés (hálózati, digit, interkonnekt, hangszóró...) árának és egy fapaci-féle komplett, átlagosan maximalista akusztikai kezelés + akusztikai elemek árának hányadosát. Előre, a többiek nevében is köszönöm valódi, ideológiamentes véleményedet a kábelezés "jelentéktelenségéről" ;)

(#6486) #92251648 válasza bta1 (#6484) üzenetére


#92251648
törölt tag

Egyáltalán nem így gondolom. Mielőtt előrántod a fegyvereket, felhívom figyelmedet arra, hogy mi itt mindannyian lihegünk, hiszen az átlagembernél sokkal többet foglalkozunk az itt felmerülő témákkal.

Attól, hogy az akusztika nagy jelentőséggel bír, nem igazán szokás rá 200-300e forintnál többet költeni otthoni körülmények között, a legtöbb helyen már 50-80e Ft is nagy előrelépést hoz. Maximalista kezelést stúdiókban szoktunk készíteni, néha több millió forint értékben.

Az én - közel sem felsőkategóriás - rendszerem elemeinek semmi helye ebben a beszélgetésben, pláne hogy alig van gyári eszközöm, majdnem mindent én csináltam, még az akusztikai tervezést is. :) De kérdésedre a válasz: nálam a kábelezés és az akusztikai kiadások kb 2 : 1 költségarányt képviselnek, de egyik sem maximalista.

[ Szerkesztve ]

(#6487) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Úgy megnéznék itt egy "közvéleménykutatást" arról, hogy ki hány éves :U :DDD ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6488) #07400704 válasza Dißnäëß (#6487) üzenetére


#07400704
törölt tag

51

(#6489) alphamooncam válasza Dißnäëß (#6487) üzenetére


alphamooncam
őstag

50

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#6490) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

41

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6491) dgyuri0123 válasza Dißnäëß (#6487) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

59.7 :)

"csak a zene van"

(#6492) bkercso válasza bta1 (#6483) üzenetére


bkercso
nagyúr

Duplavaktesztelték?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6493) bkercso válasza bta1 (#6484) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tudnál tőlem idézni bármiféle "lihegést"? Nem.
Én sem, mert kievettem őket az emlékezetemből. Mindet. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6494) bkercso válasza bta1 (#6485) üzenetére


bkercso
nagyúr

A személyeskedés érvelési hiba. Ez a hesz még akkor is OFF, ha szerinted fapaci véleményét érdekei torzíthatják vagy torzítják.

{[Egyébként fordítva is elképzelhető: lehet, hogy azért foglalkozik akusztikával, mert őszintén azt tartja a legfontosabbak, és véleménye is ebből fakad - de persze ezt sosem lehet megtudni ;) ...]}

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6495) bkercso válasza Dißnäëß (#6487) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lélekben vagy fizikailag? :D ;)

36

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6496) migabi24


migabi24
nagyúr

De jó, csak 38 :DDD

(#6497) #03969024 válasza Dißnäëß (#6487) üzenetére


#03969024
törölt tag

53

(#6498) Dorian válasza Dißnäëß (#6487) üzenetére


Dorian
félisten

41

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6499) #10726912 válasza Dißnäëß (#6487) üzenetére


#10726912
törölt tag

43 (remek ötlet :D :C :R ). Csinálhatsz egy össze foglalót is :))

(#6500) #92251648 válasza bkercso (#6494) üzenetére


#92251648
törölt tag

Érdekek... Bevételeim 10 %-át sem hozza az akusztika, szóval a vélt elfogultság kissé indokolatlan. Valóban hiszek az akusztika jelentőségében, de egyáltalán nem tartom a legfontosabbnak. Eleve butaságnak tartom ezeket a fontossági listákat, de ha mindenképpen meg kellene jelölni egy kiemelt jelentőségű láncszemet, az nálam maga a hallgató, hiszen leginkább rajta, az ő hozzáállásán, zenei képzettségén múlik a megélt zenehallgatási élmény. A hifisták mégis e láncszem fejlesztésére áldozzák a legkevesebbet.

Egyébként 18.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.