Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Ati VGA tulajok baráti klubja - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26801) #19617792 válasza - = Zk = - (#26796) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egy kis kutatással Te is megtaláltad volna: Fél tucat Radeon HD 4870 ;]

[ Szerkesztve ]

(#26802) westcoastog


westcoastog
veterán

T.Vásárló !

Ilyen hibával mi még nem találkoztunk ,de ha szeretné bevizsgáljuk az alaplapot és ha valamilyen hibát találunk rajta kicseréljük.

--
Tisztelettel:
Répás Tamás
iPon Computer Kft.

Akkor hajrá, megrendelem a garancia futárt és megnézik.
Imádkozzatok hogy legyen valami nyűgje. :U

(#26803) westcoastog


westcoastog
veterán

Csak azt nem tudom hogy a garanciafutárnál a számlaszámhoz mit írjak, mert a lapon csak az ipon bankszámla száma ban ott. :F

(#26804) - = Zk = - válasza #19617792 (#26799) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm. Értem. Valszeg majd egy 4 tűst fogok felheggeszteni. Vagy hagyom :R
Köszőntem...
Szerk. Ember. Tudod milyen telón élni. Szanaszét szántottam szerencsétlen telóm plexijét:W

Westc
Répa úr is jó gyerek. Sztem:R
Drukkolok. :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26805) westcoastog válasza - = Zk = - (#26804) üzenetére


westcoastog
veterán

Ő HUNIrepa?
Köszi, azért drukkolj hogy legyen valami baja és megkapjam ezt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26806) - = Zk = - válasza westcoastog (#26805) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah azt nemtudom, hogy ő az é. Ezt a nicket honnan szedted?

Drukkolok. De annó enis reménykedtem, hogy vapor xet kapok. Oszt nem :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26807) westcoastog válasza - = Zk = - (#26806) üzenetére


westcoastog
veterán

Tapasztalatok az ipon computerrel topik.
Kérdeztem őt hogy ott dolgozik e, és azt írta igen, most megkérdeztem tőle hogy ő e az illető. Meg majd megfogom kérdezni hogy ráfizetéssel kaphatnék e nagyobb lapot ha csere van, mert a levélben nem volt ugye kifejtve.
Igen ő az, az adatlapján is rajta van.
Nem vaporx-et, de toxicot kaptál és nem 3870x2-t! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26808) westcoastog


westcoastog
veterán

Kíváncsi vagyok mikor jön a visszaigazoló email, ki is kell nyomtatni..

(#26809) westcoastog


westcoastog
veterán

Nem igaz hogy a 3. garifutár megrendelésre sem jön meg a visszaigazoló mail. :W
Am hol van mindenki? :))

Szerk: megjött a mail, már csak ki kéne nyomtatni valahol, bezzeg ilyenkor nincs tinta ebben a szarban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26810) #19617792 válasza westcoastog (#26807) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nem Toxicot kapott, hanem sima SE-t.

Zk: Pardon, my bad. :R

Egyszerű a megoldás, veszel 2 db sima 4 pines hosszabbítót (1 a hosszabbításra, 1 meg a "műtéthez"), a kari gyári venti csatlakozóját leszeded, kicseréled egy normál csatira (olyanra, mint egy normál 4 pines PWM ventijé), így bármilyen hosszabbítóra ráköthető a venti, így az előlapi panelra is.

[ Szerkesztve ]

(#26811) westcoastog válasza #19617792 (#26810) üzenetére


westcoastog
veterán

true-true :B
mindegy az a lényeg hogy 4870-et kapott. :U :DDD

(#26812) Varoz válasza #19617792 (#26799) üzenetére


Varoz
őstag

Sejtettem. :)

westcoastog
Én a ramjaimmal vagyok így. Nálam valami miatt nem megy rendesen. De gariztatni nem tudom, mert nekik meg jó. :W
Majd valószínűleg becserélem, kis ráfizetéssel. Csak legyen jó.

Jó hosszú volt a napom, pedig csak egy program volt, de az elég is. Ma volt a temetés.
Ez volt az első, hogy nem bírtam ki könnyek nélkül. Nehéz, időbe telik mire helyre áll a rend. Bár teljesen sose fog. :(

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#26813) westcoastog válasza Varoz (#26812) üzenetére


westcoastog
veterán

én is remélem hogy a ráfizetéses cserébe belemennek, mert tökön szúrom magam ha ne, így még játszani sem esik jól hogy tudom hogy valami nem kóser ezzel a géppel..

(#26814) westcoastog


westcoastog
veterán

na ne hagyjátok pangani a topikot emberek :C

(#26815) #19617792 válasza westcoastog (#26814) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha tudnék mit hozzászólni, nem pangana. :)

(#26816) westcoastog válasza #19617792 (#26815) üzenetére


westcoastog
veterán

:DDD

(#26817) westcoastog


westcoastog
veterán

Legyen má vége ennek a borzalmas győzikének, oszt jöjjön a sóder klub. :U
nah 11kor szedem szét a gépet, remélhetőleg utoljára találkozok az alaplapommal..

(#26818) westcoastog


westcoastog
veterán

Nah lépek jó8! :R

(#26819) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

köszi earl. :R
Hazamek ezt is kipróbálom :R

Igen, set kaptam. Silent efficiency. Picivel gyengébb mint a toxic.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26820) nixx-21


nixx-21
senior tag

halihó skacok:R

Vááá srácok holnap szülinap :))
atomjokedv tul vagyok a matek dogán:C
segítettem évfolyamtársamnak kémából tegnap elmagyaráztam mindent ma vett nekem 2 tábla milkacsokit:D
szal méginkább jókedvem van :))

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#26821) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

kissé nagy a pangás. Why? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26822) subaruwrc válasza - = Zk = - (#26821) üzenetére


subaruwrc
félisten

tanulok...

máj 12 után nitrozok egy i7-et.

(#26823) - = Zk = - válasza subaruwrc (#26822) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áh. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26824) nixx-21 válasza subaruwrc (#26822) üzenetére


nixx-21
senior tag

:C :C

én éppen tanulgatok (A):D
amugy ja nagy a pangás :/ vizsga és érettségi időszak :F

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#26825) pckownz


pckownz
senior tag

Na mi a helyzet erre?
Megjött az Asrock A770DE+ meg az Athlon II X3 435 @X4
:DD :DD
Öröébódottá :)) :))

Haladni kell a core-ral ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#26826) #19617792 válasza pckownz (#26825) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nagyon zsír! :C Frissebb CPU-Z-vel és több CPU-Z ablakkal tudnál képet mutatni? :R Pl. CPU, lap, stb.

Na és mennyivel gyorsabb az egész gép? :C L3 cache is van? Propus vagy Deneb magos?

[ Szerkesztve ]

(#26827) pckownz válasza #19617792 (#26826) üzenetére


pckownz
senior tag


Ezt az L3-mat nem sikerül belőnöm, ahogy a ramokat se 1066-ra.
Valszeg user error mindkét esetben. Még ismerkednem kell vele.
Mindjárt megyek is, meglesem mennyivel jobb a réginél :))

(#26828) Varoz


Varoz
őstag

Nem tudom láttátok-e, de nekem nagyon megtetszett. Azért ilyenkor belegondol az ember, hogy mennyi mindent adtunk a világnak. :R
Cserébe meg mit kaptunk? :(

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#26829) - = Zk = - válasza pckownz (#26827) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gratula :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26830) westcoastog


westcoastog
veterán

jelen állás, nem röhögni. :DDD

lassan újradobom, csak vadászni kell hozzá drivereket. :DDD
pckownz
grat a cumóhoz. :C

[ Szerkesztve ]

(#26831) pckownz


pckownz
senior tag

Köszi köszi :B :R

(#26832) Varoz válasza westcoastog (#26830) üzenetére


Varoz
őstag

Az egy epox lap? Pfejj...

EarL
Ránézésre egy K7-es platform. Tré alapokon.

Ez lesz az.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#26833) #19617792 válasza westcoastog (#26830) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez milyen vas? :DDD

Varoz: Tényleg Epox lap!

[ Szerkesztve ]

(#26834) westcoastog válasza #19617792 (#26833) üzenetére


westcoastog
veterán

Szarvas :D
De amúgy nagyon köszönöm haveromnak hogy nem maradok gép nélkül, megyek újra pattintom, apropó, rádugom a satás vinyómat, mivel azon is c-d-e partíciók vannak, és ha átnevezi ez a cucc, akkor majd később gondolom visszatudom gond nélkül állítani a meghajtó betűjeleket..

(#26835) pckownz


pckownz
senior tag

Clear Sky szereti a 4magot? Mert pl Crysis-ban nem vettem észre különbséget. Mindjárt meglesem Metrot meg CS-t.

(#26836) - = Zk = - válasza westcoastog (#26830) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ink no comnent :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26837) #19617792 válasza pckownz (#26835) üzenetére


#19617792
törölt tag

STALKER egyik része sem profitál sokat a 4 magból. Két teszt, hogy mely játékok profitálnak a 4 magból: [link], [link].

(#26838) pckownz válasza #19617792 (#26837) üzenetére


pckownz
senior tag

Érdekes... :R

(#26839) #19617792 válasza pckownz (#26838) üzenetére


#19617792
törölt tag

A GTA 4, meg az Unreal Engine 3 motorra épülő játékok (UT3, Mirror's Edge, Bioshock, Rainbow Six Vegas) profitálnak belőle sokat. Amúgy a lapodnak van topikja: ASRock A770DE+

[ Szerkesztve ]

(#26840) pckownz válasza #19617792 (#26839) üzenetére


pckownz
senior tag

Köszi! :)

Gondoltam nyomok egy Vantage-et.
A régi:

...és az új:

A CPU score nagyon vadító (és akkor még nincs is húzva), a GPU score-t nem igazán értem... :))

(#26841) #19617792 válasza pckownz (#26840) üzenetére


#19617792
törölt tag

A CPU Score szépen megugrott a 4 magos procitól, az alacsonyabb GPU Score-ra válasz ott van a képen, régi konfignál 650/993-on ment a VGA, míg az újnál 625/993-on. Vantage külön pontozza a VGA-t, meg a CPU-t.

(#26842) pckownz válasza #19617792 (#26841) üzenetére


pckownz
senior tag

Szóval akkor a GPU score nem függ a procimtól?
Nem gondoltam volna, hogy még az a +25MHz is ~200pontot ad.
Amit meséltél MSN-en módszert a megtakarításra, bevezettem én is. Először egy becsületes hűtő lesz belőle, később +RAM. Amig meg nincs hűtő, addig ismerkedek az AMD-vel. Néztem a biost, elég fura intel után... :))

(#26843) - = Zk = - válasza pckownz (#26842) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ő, mi is volt az előzmény? Mért váltottunk amd-re? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26844) #19617792 válasza pckownz (#26842) üzenetére


#19617792
törölt tag

GPU Score nem függ a procitól, viszont játékoknál (már amelyik profitál a 4 magból) sokat jelent majd. Mit is meséltem msn-en? Nem emlékszem rá... :DDD Vagy arra gondolsz, hogy valamilyen perselybe bedobálsz mondjuk fém kétszázasokat és abból jön össze a pénz? Ha nem extrém tuningolsz, nagy feszekkel, akkor nem szükséges nagyon nagy hűtő. Pl egy CM Hyper TX3 szerintem megteszi, vagy esetleg a CM Hyper 212 Plus. AC-ból Freezer 64 Pro, Freezer 7 Pro rev2, vagy Freezer Xtreme rev2. :K BIOS valóban fura lehet, Oliverda AMD-s bibliája segíthet.

Zk: Hát, egyrészt a plusz teljesítmény miatt, másrészt már lejárt a garancia a régi vasakról és volt néhány gondja velük, nem bírta már úgy a tuningot, mint az elején, mikor vette. Meg szerintem viszonylag olcsón megoldotta az új konfigot.

[ Szerkesztve ]

(#26845) pckownz válasza - = Zk = - (#26843) üzenetére


pckownz
senior tag

Ahogyan EarL is mondta, viszonylag olcsón megúsztam. 2GiB DDR2 800-at eladtam helyi átvétellel 8k-ba. Ebből 2k megmaradt, 2,5k IPON futárra ment el. A procim egyre jobban szenvedett egyre kisebb tuning alatt. Ez a lap faintos. A proci alapból gyorsabb mint az E6400-am vége volt (2,8GHz), ráadásul 2mag pluszba. Lap 3év, proci 1 év gari.

EarL, köszi a "bibliát". A CM Hyper TX3-mat nézegettem. :))

[ Szerkesztve ]

(#26846) westcoastog


westcoastog
veterán

nah vagyok, dübörög a pokolgép, este vice city-zek. :)) :C

(#26847) #19617792 válasza pckownz (#26845) üzenetére


#19617792
törölt tag

TX3, Freezer 7 Pro kategóriájában van még egy nagyon jó hűtő, az EKL Cold Tower (WesTM-nek is ez van LGA775-ös kivitelben), EKL Cold Tower (AM2, AM3), csak nem tudom, hogy az ár nettó, vagy bruttó. Ha nettó lenne, akkor 25%-os tréfával számolva 4000 Ft, ennyiért is remek vétel, ha meg bruttó a 3200 Ft, akkor verhetetlen ajánlat. :K

Más: Reggel kitakarítottam a gépet és megnéztem a tápom ventijét, valóban Yate Loon D12SH-12 van benne, ami lehet, hogy nem is ~2.4V-ról indul, hanem ~1.9V-ról. Teszt. Aztán megnéztem, hogy a Freezer 7 Pro elindul-e 5V-ról és megy nagyon szépen! :K Bár nem túl sok levegőt szállít. Kb 400-600 fordulatszámon járhat ilyenkor.

Varoz: Azt nem tudom, hogy gyártják-e még, vagy sem, de nagyon jó hűtő. :K

[ Szerkesztve ]

(#26848) Varoz válasza #19617792 (#26847) üzenetére


Varoz
őstag

Igen, ez az EKL a legjobb választás, csak állítólag már nem gyártják így vészesen fogy. Pedig én is ilyet akarok a Phenom II a nyáron vételezni.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#26849) pckownz válasza Varoz (#26848) üzenetére


pckownz
senior tag

Emlékszek erre a hűtőre, volt itt egy kolléga aki kilószámra hozta valahonnan őket.

(#26850) #19617792 válasza pckownz (#26849) üzenetére


#19617792
törölt tag

chooky tudta hozni őket.

Azta, ez brutális egy venti! 220 CFM! :C [link] Rettenet hangja van. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Ati VGA tulajok baráti klubja - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.