Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Ati VGA tulajok baráti klubja - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27251) subaruwrc válasza #19617792 (#27250) üzenetére


subaruwrc
félisten

Így van, előbb-utóbb reszelni fog rajtam az élet

jobb mint ha veled reszelne :DDD

(#27252) #19617792 válasza subaruwrc (#27251) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az baszna be! :C Nem lennék jó ráspoly. :DDD

(#27253) - = Zk = - válasza #19617792 (#27250) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Linux? Nekem? Soha. Win környezetben nőttem fel. :))
Ink ráspolyozzon, mint pisztolyozzon;]

Westc
Igen, az az 51k kevéske :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27254) westcoastog válasza - = Zk = - (#27253) üzenetére


westcoastog
veterán

majd egyszer használtan, fél-1 év múlva biztosan lesznek az apróban jó áron, esetlen a 960T azt majd feloldjuk a 2 magot. :U :C

(#27255) #19617792 válasza westcoastog (#27254) üzenetére


#19617792
törölt tag

Esetleg Thubanos Sempron X1 és abból X6 :C

Zk: Én is Windowson nevelkedtem, sőt volt még DOS is, de azért a Linux világa is érdekel. Először kezdésnek Ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#27256) - = Zk = - válasza westcoastog (#27254) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Helyénvaló hozzáállás :R
Max megveszed az én 6magosomat :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27257) #19617792 válasza - = Zk = - (#27256) üzenetére


#19617792
törölt tag

Vagy én az X4-edet, kitudja, akár ez is megeshet. :C

(#27258) westcoastog válasza - = Zk = - (#27256) üzenetére


westcoastog
veterán

akár :D megvettem volna a mostani phenomod is ha nem lennék türelmetlen. :DDD

(#27259) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Hazamegyek, adom el mindenképp. Pretested by Oliverda. Vihetitek;]

Ha az x6 bukó, akk 965be. És vége a procivételnek. Átállás am3 ddr3ra. Széépen lassan.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27260) #19617792 válasza - = Zk = - (#27259) üzenetére


#19617792
törölt tag

Azt nehezen tudom elképzelni, hogy X6 bukó, legfeljebb nem hoz annyit a konyhára. :) Meg gondolom, akkor még CM V8 is bekerülhet a gépbe, meg még mi? 5970? ;]

Most nézem az új ThinkPades tesztet, sajnos kezd az a brand is elkurvulni... :( Egy használt T43p, T60-T61, X60-X61 gépet de elfogadnék. :C

[ Szerkesztve ]

(#27261) westcoastog válasza - = Zk = - (#27259) üzenetére


westcoastog
veterán

már miért lenne bukó? én azzal jó időre letudnám a procivásárlást... :D

(#27262) #19617792 válasza westcoastog (#27261) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát, szerintem én is letudnám egy jó időre a dolgot egy jóféle Quaddal, ha meg nem unom. :DDD

(#27263) - = Zk = - válasza #19617792 (#27260) üzenetére


- = Zk = -
félisten

4870 cf, majd 5870. Ha jó áron lesz az 5870, akk no cf.
5970re nemis gondoltam. Hm. Azmár hatalmas, te. Bááár, az x6 alá elférne. Az tény ;]

Westc
Igen, utólag belegondolva magam sem tudom, mit értettem bukó alatt :C
Elvégre egy 6magos szorzózármentes cpuról beszélünk...

Jaj nekem ha a giga nem ad biost a 6maghoz :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27264) #19617792 válasza - = Zk = - (#27263) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jah, de lehet, hogy 5870, 5970-hez kell egy HAF932. :DDD 5970-ből akkor már legyen kettő. ;] Akkor meg be is nevezhetnél vízhűtésre, 1-2 MO-RA 2 Pro radival, 1-2 22cm-es ventivel. :DDD Amúgy elég telhetetlen lettél Te, X6, meg 4870 CF, 5870... ;] Bár ha én is ennyit keresnék ugyanerre verném el a lóvét, szóval egykaptafa. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27265) subaruwrc válasza #19617792 (#27264) üzenetére


subaruwrc
félisten

sapphire toxic 5970 4gb crossfire :DD

(#27266) - = Zk = - válasza #19617792 (#27264) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Áh. Víz soha! A haf-ot már mondtam :C

A cf ről annyit, nem véletlen a cf deszkám. Cfxet akartam annó. ;) most sem teszek le róla. Max ha tényleg jó áron kapok 5870et. Ráér még a dx11. Nv is csak tökörészik. :W
Bár ha nagyonhűde jóáron kapnék 5970et miért ne. De kettőt már nagyzolásból vennék. Nah akkor lőjetek le. Azmár nem én lennék.

Ez nem telhetetlenség. Ezek tervbe voltak. Csak könnyebb, hogy nem a hitelen kell agyalnom ez miatt ;)

Subaru
Te, mester? Nagyon bejönnek ezek a gyári 5870ek. De toxicot többet látok bayen.
Jók az 5x toxic-ok? Ph nem tesztelte?:U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27267) #19617792 válasza - = Zk = - (#27266) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egyszer lenne nékem vízhűtésem, soha többet léghűtést, pedig ref 5870-re már van blokk, meg akár mindenre. :C

Lett egy őrült ötletem, hallottam olyat, hogy ebayen, meg ilyen helyeken kapni flexibilis PCI-E 16x hosszabbítót (egyik vége a lapba, másik a kariba, sima hosszabbító), kicsit átvariálni a két 4870 helyét, akár mindkettőre mehetne Auras. ;]

Kettő 5970-nel Paksot lelőnéd egy időre, ha ezt még egy alaposan húzott X6-tal megfejelnéd, asszem kapnál külön blokkot. :DDD Szerintem egy X6, 5870 párossal jódarabig ellennél, nemde? :C

subaruwrc: Naná, hogy abból. :C Egy 5970 karit szerintem bűn léggel hűteni, alapból vízzel hűteném. Egy olyan áramtemető hősugárzót 1-2 bordável, meg 1 (esetleg 2-3) ventivel merész...

[ Szerkesztve ]

(#27268) nixx-21 válasza - = Zk = - (#27266) üzenetére


nixx-21
senior tag

mindjárt jön a szentbeszéd h 24/7re felesleges meg rossz emg hangos a CF...:D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#27269) #19617792 válasza nixx-21 (#27268) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hátpedig az, de a feeling. :C Léggel hangos, az már biztos, pláne ha két 5970-ről van szó. :C Oszt nem mindegy, hogy 150 helyett 200 fps? :DDD

(#27270) westcoastog válasza #19617792 (#27267) üzenetére


westcoastog
veterán

nem csak hallottad, az antwerpeni egyetemen a fastra2 ilyenekkel van megépítve. :K

Amúgy olyan jó lenne itthonra egy workstation, 1090T-vel, 12gb rammal, és kövezzetek meg de egy quadro-val, élvezet lenne melózni rajta. :D

(#27271) - = Zk = - válasza #19617792 (#27267) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Majd ha egybe belehet épiteni ezeket esetleg. Nameg mivel vízzek melóztam nekemis van őrűlt 5letem. Mindenhova külön vezetéken vinném a hideget. Nem egy nagy kört alkotna. :C

Mutasd, ha megvan az a flexibilis izé :R

Igen. X6 + 5870 hosszútávra elegendő lenne. 1,5 év minimum.

Bence
No para. Ismerem earlt. Akkor követem vakon a nézetét, ha arra válaszol, amit kérdeztem. :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27272) #19617792 válasza westcoastog (#27270) üzenetére


#19617792
törölt tag

Akkor már 4-6 fermivel. :C NV jelenlegi, asztali megoldása igazából egy melóskari, ami játékra is alkalmas.

Zk: Nem láttam még olyat, csak hallottam hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#27273) nixx-21 válasza - = Zk = - (#27271) üzenetére


nixx-21
senior tag

PCI-E slot riser-nek hívják....de felesleges inkább 5870-et mondanám :U :K

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#27274) westcoastog válasza #19617792 (#27272) üzenetére


westcoastog
veterán

majd szerintem lassan megépítik 7 fermivel is meg egy 980x-el :DDD
mondjuk mejik melós karin nem fut el egy játék, vagy nem értem mennyivel speckóbban hogy melóskarik legyenek. :U

(#27276) EarL 007
tettek bele egy kis humort :D launch party ,beindítják, és nem történik semmi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27275) - = Zk = - válasza nixx-21 (#27273) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Oh oh :C

Miért is felesleges? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27276) #19617792


#19617792
törölt tag

Mekkora már ebben a Fastra2-es vidiben, hogy bekapcsolja a gépet, elmegy az áram. :C

westcoastog: Ezek a karik nem játékra vannak tervezve, ált. több RAM-ot kapnak, kissé több adattal kell számolniuk, mint játékok esetében. Spéci driverek, amiket az ilyen tudományos feladatokra hangolnak, akár más BIOS is kerülhet a karikra, sőt, ha jól tudom NV esetében még lehetséges az, hogy igényeidnek megfelelő drivert fejlesszenek ki akár határidőre is, egyéni optimalizációkkal. Ez a GPU-s supercomputer ötlet nagyon jó, mert ellentétben egy szerverfarmmal, ez kisebb, kevesebbet fogyaszt és a GPU-k elég brutál számítási kapacitással bírnak. Meg az ilyen óriás szerverfarmok k. drágák, sőt nem egy esetben csak vízzel hűthetők. Némelyik ilyen óriás farm nem kilowattokat, hanem akár megawattokat fogyaszthat. Mondjuk a GPU-s supercomputer használhat akár Windows-t is, míg pl a Power PC, Cell alapú megoldások esetén BSD, Unix, Linux rendszer jöhet szóba csak, csak ezeket lehet ilyen rendszerekre tolni, pláne, ha maga az architektúra nem x86 kompatibilis. Linux egyik varázsa az, hogy szinte bármire feldobható. PS3 egy Linux komoly melós gép lehet, a 7+1 magos Cell szörny tud valamit.

[ Szerkesztve ]

(#27277) westcoastog válasza #19617792 (#27276) üzenetére


westcoastog
veterán

hm, tehát abban a sokszázezer, netán 1 milkás összegben benne van a tip-top support hogy ha úgy kívánom, heggesszenek egy jobb drivert mondjuk egy adobe progihoz.
Na meg azon gondolkodom, hogy nyomatják ezt a gpu computingot, akkor minek a nagyon erős proci? vagy esetleg feladat megosztás? vagy a progi leterheli mind a cpu-t mind a gpu-t is és így még nagyobb lesz a számítási teljesítményt mintha csak a cput tudná kihasználni a progi, nemde?

Pny fx5800 910488-ért. tök olcsó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27278) subaruwrc válasza - = Zk = - (#27266) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem rémlik non ref 5870 ph teszt. biztos nem rosszak, de szerintem egy ref is hibátlan mindennapra.

Earl

vízhűtéses 5970 nem mindig problémamentes.

(#27279) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Hol van nokia? :W
Kitaláltam neki egy új nevet.
FAKE-BOWDEN. Úgyis cangázhatnékja van állandóan a zsibbadtarcúnak. Na meg sosem tudni mikor szól igazat :W ;]

Subaru
Sajnos Nem rémlik, bátya. :R
Jólenne a ref, de Kevéske van ebayen :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27280) #19617792 válasza westcoastog (#27277) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bizony, ilyen szinten már nem lehet lacafacázni. Tiptop support az elvárt. Desktop PC szegmensben ilyen supportról nem is álmodhatunk. Ott sokkal több optimalizáció kell a pontosabb, gyorsabb számításhoz, mint Desktop PC esetében.

NV-nek a CUDA egy mocsok jó platform, nemcsak számolásra, fizikára, hanem HD videó, flash gyorsításra is, Linux alatt is megy akár a nem DXVA-s videó GPU-val történő lejátszása, míg ATi esetében csak Windows és csak DXVA videó esetében megy a dolog.

Láthatod, ezen az FX5800-on 4 GB RAM van.

subaru: Gondolom, ahhoz nem ártana egy valóban full cover blokk. VRM, mem azért fűthet, PCI-E bridgeről nem is beszélve. GPU-ról meg tudjuk, hogy nem kis étvágyú.

[ Szerkesztve ]

(#27281) subaruwrc válasza #19617792 (#27280) üzenetére


subaruwrc
félisten

pont az a durva hogy túl hidegre hűtve artifactolnak :DDD
amúgy ja az a 294w nem kevés főleg ha tuningolod :))

(#27282) westcoastog


westcoastog
veterán

nomivan, alszotok? :)

(#27283) - = Zk = - válasza westcoastog (#27282) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Sztem gtx ph tesztet néznek :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27284) westcoastog válasza - = Zk = - (#27283) üzenetére


westcoastog
veterán

én már végig néztem, nem lenne rossz az ha nem fogyasztana annyit, meg nem akarna megolvadni... :U

(#27285) nixx-21


nixx-21
senior tag

Grace klinika,msn...:D

megy a taktikázás megint.:D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#27286) - = Zk = - válasza westcoastog (#27284) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Hát igen.
Mégis lesznek akik megveszik. Én atit veszek. Enyi. :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27287) westcoastog válasza - = Zk = - (#27286) üzenetére


westcoastog
veterán

nekem már csak only amd gépeim lesznek, ameddig csak élek, az hótziher. :U :)

mondjuk melósgépbe meggondolandó a quadro egy jó x6-al. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#27288) - = Zk = - válasza westcoastog (#27287) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Dettó :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27289) westcoastog


westcoastog
veterán

na de mostmár lépek alszok, hulla vagyok. jó8 :)

(#27290) - = Zk = - válasza westcoastog (#27289) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Pá pás

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27291) nixx-21 válasza - = Zk = - (#27290) üzenetére


nixx-21
senior tag

mindenki elment szunyálni? szééép :DD :C

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#27292) - = Zk = - válasza nixx-21 (#27291) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Szép is lenne!..
Unatkozom. Kihalt a ph is. Ah. :W

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27293) nixx-21 válasza - = Zk = - (#27292) üzenetére


nixx-21
senior tag

én ittvagyok még egy kis ideig :)) :))

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#27294) - = Zk = - válasza nixx-21 (#27293) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Látom nem érted. Vagy ennyire naiv vagy? ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27295) nixx-21 válasza - = Zk = - (#27294) üzenetére


nixx-21
senior tag

ha én naív akkor te buta mert csak a buták unatkoznak :DDD
milyen kis aaarnayos a kis 5970es:D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#27296) - = Zk = - válasza nixx-21 (#27295) üzenetére


- = Zk = -
félisten

A buták unatkoznak. Ezt melyik jóképességű mondta neked msnen? Vagy a szifon fórumon olvastad? :P

Csúnya a kártya. Bitang darab, de csúnya. :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27297) pckownz válasza westcoastog (#27270) üzenetére


pckownz
senior tag

The FASTRA II design contains six NVIDIA GTX295 dual-GPU cards, and one GTX275 single-GPU card. To fit all this hardware in a single PC case, a special cage was designed for the graphics cards, which are connected to the motherboard by flexible riser cables. To satisfy all 13 GPUs, The system has four power supplies. At full speed, it can outperform a moderately sized cluster of state-of-the-art CPUs. And guess what… this system costs less than 6000 euros!

Nem rossz :D

(#27298) No-kia


No-kia
őstag

ZK: DC pólókat kapni hozzád közeli boltban?
vmi ilyesmit szeretnék, de csak jobban bíznék a te postázásodban mint ha ebayről rendelem

meg úgy is szoktál sétálni a környéken

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#27299) No-kia válasza No-kia (#27298) üzenetére


No-kia
őstag

4600 ft lenne postával, jövhéten megveszem sztem, beleszerettem

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#27300) No-kia


No-kia
őstag

vmelyikőtöknek an paypalje?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Ati VGA tulajok baráti klubja - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.