Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29051) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Üdv Királyok :R :R

Létezik olyan ATI kártya amelyik normálisan tudja futtatni a Crysis-t? 900/1170Mhz-ben fut a kártyám, és veri a lécet 25Fps-ben 1600x1200 felbontás mellett. Élsimítás kikapcsolva.
Szerintem a Crysis motorja el van cseszve, mert nincs másik játék amivel így szenvednék..... :W Másnál mi a tapasztalat? Tele a facipőm........ :Y

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29052) DigitXT válasza zozoz1 (#29051) üzenetére


DigitXT
félisten

Talán az X2, ill. a hamarosan megjelenő 4xxx sorozat tagjai.
Meg mondjuk azt is el tudom képzelni, hogy eszi a procit is.

(#29053) Levin01


Levin01
őstag

Meglett a GDDR4-es Sapphire 3870-esem. Horzsol a cucc rendesen ;]

(#29054) serito válasza zozoz1 (#29051) üzenetére


serito
senior tag

X2 simán viszi 1280x1024-ben Very High 25-35FPS-között. E8200@4Ghz mellett.

(#29055) Konfigos válasza zozoz1 (#29015) üzenetére


Konfigos
őstag

Ez még csak elméleti dolog,vásárlás elött állok.Proci ami alatta lesz nem lesz gyenge kicsit sem.Egy phenom 9850 es lesz vagy hasonló.A lap is erős lesz ASUS M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP vagy egy hasonló Giga lap ugyanezzel a chipsettel.Monitor meg egy 19" Samsung Tft.Nekem oriási szempont a hőfok mert sajnos meleg van a szobában 30 fok körül és a klima még nincs kész sajnos :( Gondolkoztam a 3870 Cf-en is ez igazából attol függ hogy mennyire olcsón tudom beszerezni a deszkát és a procit mert akkro majdnem biztos hogy az lesz:R Aliennél most 30k a 3870-es radeon akcióban ha jól látom

(#29056) zozoz1 válasza DigitXT (#29052) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Kíváncsi lennék az X2 mit hozna Crysisben, mert infót még nem hallottam. Egy biztos, hogy a 4870-est megveszem majd HIS-ben. Mindenesetre rohadt idegesítő hogy 900/1270-ben a karim szenved 25Fps-ben. Az élsimítást meg sem merem szólítani. Lehet igazadvan, lefogom monitorozni a procit, milyen a kihasználtsága játék közben. Most levettem 1600x1200-ról 1280x1024-re, így hoz 30-35Fps-t. :W Persze élsímítás nélkül....

serito nolám, most írom épp...1280x1024-ben ezt hozza nekem is. Akkor mi is visszi rendesen, ha az X2 is ezt tudja a játékban? :W

KonfigosHa tudsz lehet érdemes lenne várni hogy megjelenjen a 4xxx sorozat. Az biztos lejjebb löki a 3xxx árát...

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29057) bakosgabor57 válasza TomBoy1986 (#29029) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ezt még most sem értem./a 0C-fokot
Katt777:Ezennel bocsánatot kérek mindenkitől,a rossz linkért

[ Szerkesztve ]

(#29058) zozoz1 válasza zozoz1 (#29056) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Bocs rosszul irtam elébb!!!! 900/1170-ben pörgetem és nekem is High-ban van minden, élsimítás nélkül....

bakosgabor
A monitor rendesen mutatja. A GPU CV valamiért nem látja jól....

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29059) katt777 válasza Bluegene (#29047) üzenetére


katt777
félisten

Ha nincs kihajtva, nem fogsz különbséget látni. De mondtam. Nálam mindenesetre nagyon is gyorsult minden az Intel procitól szóval azt, hogy a gyakorlatban mindegy, ne nagyon hangoztasd, amíg nem bizonyosodsz meg a VGA-d kihajtásáról. :R Persze lényegében mindenkinek a saját gépe a mérvadó, az viszont relatív.

bakosgabor57: Jó lovaglást! :P Ennyire örülsz neki, hogy rosszat linkeltem? Leszállhatnál már rólam, és megpróbálkozhatnál valami épületesebb hozzászólással, ha van. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29060) zozoz1 válasza katt777 (#29059) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Hmmm...

bakosgabor
Most tényleg az óvodában vagyunk? Mindjárt szétosztok köztetek egy-két cumit... :W
Meg egy csörgőt. De lehet homokos lapát is....
Hagyjátok már abba.... :W

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29061) katt777 válasza zozoz1 (#29056) üzenetére


katt777
félisten

4GHz-en nincs kihajtva az X2, mertha jól emléxem, serito kolléga kis felbontásban játszik. Amúgy CF-ben 30%-ot gyorsult nálam 1 db 3870-hez képest a Crysis, így X2-től sem lehet nagy eredményt várni. Ezért (is) szoktam volt mondogatni, hogy nem éri meg.

Egyébként ennyit tudtam Chillával stabilan kihozni a Sapphire 3870-ből. Figyuzd a visszahűlést CPU tesztek alatt, ahol nincs GPU-igénybevétel:

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29062) bakosgabor57 válasza TomBoy1986 (#29048) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Azt a 0-fokot még most sem értem.Ha nem válaszolsz,hülyén fogok meghalni.

[ Szerkesztve ]

(#29063) - = Zk = - válasza zozoz1 (#29056) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szia Z...! :R

olvasgattam és a HSZ-edre leltem ;)
X2 vel 1280*1024ben fullon(nincs élsimitás) DX 10ben nálam 15-20fps!!!nemakartam elhinni.
aztán észbe kaptam hogy az élet mért is olyan amilyen,feltettem a hivatalos ~140megás!!! pecst a crysis alá....igymár képes elérni 35fps feletti értéket,de ink maradt ugyanannyi.tehát én a pecst tudom hibáztatni mert dx9 ben 45-70fps!
(pont ez volt a gondom a racedriver griddel is....épphogy 15fps ment.kijött a pecs,feltettem mindjárt megvan a 45-50fps.fullon...1280ban!)
hellgate london,meg dx10ben 10-15mperc után átvált ablakos üzemre,és kinyirja az FPS-t.lecsökken 5-8FPSre....peccsel menne a dolog,de....demég nem vett rá a lélek.egyelőre a játék jobban leköt,mintsem peccseljek! :C
tehát nagyon sok mindenben a pecs az ami dominál(radeon X2-nél sztem)..nálam legalábbis ez a tapasztal!

amugy dobálóztok a számokkal nekem 825/900!1 GPU ugyebár?tehát az én X2-m 1650/1800?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29064) zozoz1 válasza katt777 (#29061) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nagyon szép a temp adat. Max 57°c... :R Mondjuk az a 36 sem semmi teszt alatt, míg a procit gyilkolja. De most nézem, megpörgeted rendesen azt a procit.. :F Több mint 20%?
Amin még csodálkozom, hogy a Vga memorit 1350-en pörgeted. Nekem 1200 felett már szemetel. Nem tudom hogy csinálod. Milyen feszek vannak neked a bios-ban?

Cső ZK: PÜ :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29065) - = Zk = - válasza zozoz1 (#29064) üzenetére


- = Zk = -
félisten

re :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29066) katt777 válasza zozoz1 (#29064) üzenetére


katt777
félisten

No ja, hát 3DMark nem GPU-CV. Leginkább az tetszik, hogy a fullon pörgő (és halk) ventiknek köszönhetően másodpercek alatt visszahűl a kártya.
Biosban az lqrt HIS 2D-t és low 3D-t 300/1130-ra állítottam 1.2V-on, a High 3D és az UVD HIS IceQ3 turbo alapon van, ami 850/1190 pontosan 1.3V-on. CCC-ben tuningoltam 880/1355-re, ez megy 877/1350-en. Szerintem az számít ennyit, hogy a Chilla ventik minden irányban lepréselik a hideg levegőt, így a VRAM-okra is, hiába vacak kis alubordák azok. Ha megnézed az eredményeket, jól látszik, milyen sokat jelent mindez 3D-ben, mert míg a stock cooler-rel (amelynek hűtése elkerüli a VRAM-okat) 1200MHz volt a max (ami szinte semmi 1126-ról), addig most több száz 3D pontot nyertem. Csak 1300-ról 1350-re emelve a RAM frekit 100 3D pontot gyorsult a megjelenítés (értékek a képeken, vagy az oldalamon Hardver/Hatékony hűtés címszó alatt).
Proci ennyit megy minimális fesz. emeléssel stabilan, 3.9-hez vagy 4GHz-hez akkor fesz. emelés kéne (kb. 1.4V, hogy annyiért nem főzöm). Ez így 1.237V biosban, gyakorlatilag max 1.2V, azaz a gyári 1.215V alatt maradok a droppoló lap miatt.
Játékoknak persze ált. nem kell ez a tuning (legalábbis Crysis-szel nem játszom már), viszont GoW-ban megnéztem, és 877/1300-on már szép folyamatos volt a megjelenítés maximális grafikával, míg 860/1200-on akadt, ha sok volt az ellen/effekt. Szóval, ha kell, betöltöm a tuningprofilt, amúgy meg kímélem a karit, amelynek meg elég a 3 GHz, csak a tuning miatt hagytam a CPU-t is feljebb. Jó ez a kis erőtartalék a következő 2-3 generációnyi VGA-hoz. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29067) baleee89


baleee89
aktív tag

hi all! 3870 és 3870x2 közöt menyi teljesitméyn különbség van? megéri e x2 venni? minden játékban érzékelhetö a gyorsulás? most állok phenom vásárlás ellöt! szal ki lenne hajtva! :R

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#29068) - = Zk = - válasza baleee89 (#29067) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sztem igen az x2 javára.
de hamarosan jön pár ember,aki megcáfol és lebeszél az X2-ről... :C
én várok egy jo erős kis phenomra,aztán csrélek procit ;]
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29069) zozoz1 válasza baleee89 (#29067) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Junius/júliusra ígérték a 4xxx-et. Lehet megkellene várni a valós teszteket, mert ki tudja, hozza-e a 3xxx x2 eredményeit? Láttunk már csodát. Meg amúgy is! Vlószinű hogy letolja majd a 3xxx árakat.... :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29070) katt777 válasza baleee89 (#29067) üzenetére


katt777
félisten

Grafikus teljesítményben 0-70%, játéktól függően (utóbbi ritka). Viszont 2 VGA helyett fogyasztja az áramot, és mint a 0-ból következik, nem minden játékban érzékelhető a gyorsulás. Árban nem éri meg.
Nem lesz kihajtva Phenommal, ezt jó, ha előre tudod, mielőtt nagyokat csalódnál a teljesítményében. A játékok ugyanis (kiv. AC) csak 2 magot használnak, az a Phenom tehát csak egy gyönge X2-es lesz, nem egy 4 GHz fölött járatott C2D, amelynek legalább esélye van megközelíteni az X2 kihajtását, legalábbis nagy felbontásban, no és ha rendesen támogatott az alkalmazás. Ha 3D Vantage-re gyúrsz, az használja a 4 CPU-magot, de azért megint nem érdemes Phenomba vagy 3870X2-be ruházni. Ha mindenképpen 4 magost akarsz, és kellően nagy felbontású a monitorod (1600 fölött és persze magas összetettséggel), akkor Q6600-at vegyél, az 3GHz-en biztosan elmegy, de sokan használják 3.6 GHz-en is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29071) katt777 válasza - = Zk = - (#29068) üzenetére


katt777
félisten

Hamarabb kapsz olcsó QX9750-et, mint erős Phenomot! :DDD

zozoz1: Ja, kamu tesztekkel már tele van a net.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29072) - = Zk = - válasza katt777 (#29071) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát én nagyon reménykedem egy jobb Phenomban....
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29073) TomBoy1986 válasza katt777 (#29070) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Még mindig úgy érzed, hogy szaggatni fog a CPU miatt?

Csak azért, mert még nem szembesültem vele :D

Fogyasztás:

2db 3850 kevesebbet fogyaszt, mint egy 9800GTX

Mind terhelve, mind terheletlenül.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29074) hakos1987 válasza - = Zk = - (#29046) üzenetére


hakos1987
őstag

én inkább vizet dobok rá, aztán csókolom :))

egyébként sikerült normális ventiprofilt csinálni, uh. most rendben van a hűtése... már csak egy gondom van, hogyha adok feszt a procinak, és úgy húzom, akkor 3dmark alatt nem kékhalálozik, hanem elcsikozódik a kép, és újraindul... lehet a táp miatt? ha alapfeszen húzom a procit, akkor nem csinál ilyeneket:(
Ha leszedem a hűtőjét majd, kb hány wattot nyerhetek vele? mert a pumpa, és a radikhoz tartozó ventik is külön áramforrásról működnek, vagyis nem a tápot terhelik!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#29075) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Katt le szedtem az 1.1 e patch et GRID hez, és nem kerültek ki a kocsik hanem belém durrantak rendesen tempós kanyarban, ill hibáznak is, és már nem fagy, tehát nem Driver hiba volt :))

(#29076) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#29075) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a pecs megközelítőleg 30FPS-t eredményezett..... :Y
ugyhogy full mindenbenl ~75FPS...ha többen vunk akk ~45-50!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29077) zozoz1 válasza Andrew_31 (#28884) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Jut eszembe ha már múltkor úgy húztalak a találmányoddal. Emlékszel (Dacia vagy Wartburg hűtő). :R :R
Sokan tuningolták a VGA karijukat gyári szettel. Vannak akik megcsinálták profin, vannak akik LOGOUT blog-ban közzétettek különböző hűtés variációkat. De nem azok a nagy dolgok. Azt mindenki megtudja csinálni, vagy bárki írhat is róla. Hmmm.... :W
De amit te összehoztál az egyedi, és kézimunka. No meg legyen bármilyen is, eddig messze a legjobb VGA jegelő. Csinálhatnál erről egy életrajzot,(hűtéstesztek, legyártás) mert már többen beszélgettünk erről a haverokkal. :R :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29078) TTomax válasza FeRRaR1 (#29075) üzenetére


TTomax
nagyúr

az a baj hogy neke DVD5ben van meg arra nem megy fel a patch :O

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29079) katt777 válasza TomBoy1986 (#29073) üzenetére


katt777
félisten

Ne beszélj belém olyanokat, amiket nem mondtam! :U
Nem állítottam soha, hogy egy CPU miatt szaggatna valami (csak azt, hogy egy gyönge CPU nem hajt ki egy komolyabb VGA-t), a fogyasztásra is azt írtam, hogy duplán fogyaszt 2 GPU vagy a CF, mint 1 (CF persze több, mint X2, mert ventit pl. duplán teker).
Valahogy egyrészt nem látok terhelt 3870 fogyasztást a belinkelt grafikonokon (terheletlent sem), másrészt nem a VGA-k, hanem a teljes rendszer fogyasztása van feltüntetve, amivel fogalmam sincs, mit akarsz cáfolni. :F
Anno erre a tesztre már akkor is megmondtam, hogy nem véletlenül hanyagolják az 1 VGA-s eredményeket, különben nem hozhatták volna ki azt a végkövetkeztetést, amit kihoztak, és amelyek csak relatíve több kártyás konfigok között értelmezhetőek. Tehát pont az nem derül ki belőle, amire a kérdés vonatkozott. :DDD
nV-re sem írtam soha, sehol, hogy jobban fogyasztana, mint az ATI, vagy hogy konkrétan egy 3850 CF többet fogyasztana egy 9800GTX.
Lényegében totál értelmetlen a válaszod.

hakos1987: VRAM lesz ott a bibi. Sok neki, amit adsz.

FeRRaR1: Örülök, hogy megoldódott. Ezek szerint végre rendes autóversenyt csináltak a dedós konzoljátékból? :DDD Már csak azt kéne tudni, nem hozza-e a nyakadra a cél előtt a már rég lehagyott ellenfeleket, és ha nem, akkor tényleg rendben van a gama.
Nem azt mondtam, hogy driver nem valószínű? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29080) nixx-21


nixx-21
senior tag

mire jo az a Color Processzor?

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#29081) katt777 válasza nixx-21 (#29080) üzenetére


katt777
félisten

Mé' nem olvastad el? :F ASUS splendid szín-élethűség javító eljárás, ezt most betették egy ATI mobil VGA-ba, ez az a kártya. Magyarán szép, élethű képet kapsz (HDTV), játékra meg nem jó. Nem véletlenül a grafikus teljesítmény/1Watt tudását emelik ki. Magyarán HTPC-be való.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29082) nixx-21 válasza katt777 (#29081) üzenetére


nixx-21
senior tag

:) rosszul fogalmaztam azt akartam h mennyire jo mivel több mint a normál VGA és játékban jó e de megkaptam rájuk a választ :)

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#29083) katt777 válasza nixx-21 (#29082) üzenetére


katt777
félisten

Oksi! :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29084) Bluegene válasza zozoz1 (#29051) üzenetére


Bluegene
addikt

a megoldás: vedd lejjebb a felbontást mondjuk 1024-re hidd el csodát fogsz átélni ;) , vagy ha finnyás vagy 1280-ra ;)
nem is értem egyesek miért 1600X1200-ban akarják tolni, mikor a VGA már 1280-ban is kiizzadja a lelkét

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#29085) hakos1987 válasza katt777 (#29079) üzenetére


hakos1987
őstag

nem tuningoltam a kártyát (ha nem értelek félre, a memóriára gondolsz)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#29086) TomBoy1986 válasza katt777 (#29079) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem, egyáltalán nem értelmetlen a válaszom. A lényege, hogy egy CF rendszer, egy meghúzott C2Q-val (EIST nélkül !!!! ) is terheletlen (2D-ben) 100W körül fogyaszt, ami egyáltalán nem magas.

A terhelt fogyasztásra szintén ez mondható - látva a mostani 3850 árakat - bizony jobban jár az ember 2db 3850-nel, még fogyasztást tekintve is.

Amúgy meg, ha külön VGA fogyasztást linkeltem volna, akkor az lenne a baj.

CPU:
Na hát a megjegyzéssel épp arra céloztam, hogy annak ellenére, hogy nem a "maximumot" hozza ki a kártyából egyáltalán nem lényeg, mert nem lehet különbséget tenni szabad szemmel, legfeljebb FRAPS-sal, vagy más moitorozó progival. Ergó egyáltalán nem kell lebeszélni a Phenom vásárlásról, mert semmivel sem jár jobban ha E8x00 vagy Q8x00 vagy Q9x00 CPU-t vesz, legfeljebb jobban leveszik anyagilag. S mivel neki már Phenom-ready lapja van, ezért ha kevésnek érzi az X2-jét, akkor nyugodtan válthat, mert sok esetben nyer vele.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29087) katt777 válasza TomBoy1986 (#29086) üzenetére


katt777
félisten

De nem ez volt a kérdés, ezért nem láttam értelmét. Ha külön lenne a VGA fogyasztás (1db 3870 ill. CF, valamint X2), az pont megfelelő válasz lett volna balee kollégának, nem nekem. És az X2 tudása akkor sem éri meg azt a felárat, amennyivel többe kerül, ez volt a lényeg.
Emlékeztetőül: ez volt a kérdés.

Pedig de, lehet különbséget tenni, nekem pl. gyorsabb minden ugyanakkora frekvencián járó (3GHz) C2D-vel, mint volt 6000+-szal, mert az gyengébb. Tehát egy 3870, vagy egy ilyen gyorsaságúra tuningolt 3850 AMD szinten 3.2-3.3GHz-en lesz kihajtva (abszolut, és persze felbontástól/összetettségtől függően), amennyiben 2 magra optimalizált játékot futtatunk (azaz nem AC-et, hanem bármi mást).
Részemről vegyen Phenomot, és tuningolja 3 GHz fölé, nem beszélem le róla. De míg nektek egy újabb generációs VGA-val megint aktuális lesz a procicsere, mert nem fogja kihajtani (hiszen most is határérték alatt/körül van), addig az én procim vígan kihajtja majd azokat is, tehát én spórolok (mert hosszabb távra terveztem), nem ti.
Lehet persze mindig éppen jó konfigot építeni, csak az kerül a legtöbbe (tapasztaltam AMD-vel), ráadásul amíg nekem plusz teljesítményem van (tehát nincs gondom alaplap és proci cserére még jó darabig), addig nálatok a CPU visszafogja a VGA-t, ha játszani akartok, és így korlátozza majd a következő generációs VGA-k beszerzését is.
Ezek persze az én szempontjaim, senkinek nem kell a magáévá tennie őket.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29088) katt777 válasza hakos1987 (#29085) üzenetére


katt777
félisten

Akkor CPU-nak adtál feszt, nem a grafikus processzornak? Ha ettől elbarmolódik a grafika, akkor ne tedd, mert akkor az a tuning nem 100-as.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29089) TomBoy1986 válasza katt777 (#29087) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Hát az X2 - ha CF-es lapja van - akkor semmiképp sem éri meg a felárat, mert 2db 3850 ~45K, míg 2db 3870 meg kb. ~60K, ezzel szemben 1db 3870X2 75K körül van.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29090) hakos1987 válasza katt777 (#29088) üzenetére


hakos1987
őstag

a cpu-nak adtam feszt... ha tuningolom a cpu-t feszemeléssel, akkor pl. 3dmark06 alatt lecsikozódik a kép, és újraindul, és mindez egy villanás alatt történik!
azért gyanakodtam a tápra, mert nem kékhalálozik, hanem restartol....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#29091) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Szeretném megnézni mit javult a Vista.
ATT- fel lehet telepíteni, Vista alá? A ccc-t inkább mellőzném. Sőt, ha nem lehet az ATT-t feltenni, akkor lehet még csúszik a Vistapróba.

[ Szerkesztve ]

(#29092) - = Zk = - válasza Lacpac (#29091) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Hali...

az én VGA-mmal nem lehetett használni.vmi összeférhetetlenség volt köztük(Vista alatt).... :W
radeon X2 vs ATT: 1:0 ;]

érdekes hogy a Riva tuner viszont gond nélkül dolgozik)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29093) TTomax


TTomax
nagyúr

Futtattam egy 3D06-t nagyon kevés a procim sajnos.... :U
11540

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29094) veber


veber
tag

Hi

Egy his x3850-es kártyát egy e4500 intel mennyire tud kihajtani?

toki

(#29095) WesTM válasza veber (#29094) üzenetére


WesTM
senior tag

Kicsit emelni kell rajta,fesz emelés nélkül kb. 2.8ig szaladgál a proci,és oda a gyári hűtés is bőven elég, fesz. emeléssel 3.3-3.4ig simán megy,de oda kell hűtés is :DD

(#29096) TTomax válasza veber (#29094) üzenetére


TTomax
nagyúr

3Ghz kb elég lesz...pici fesszel valószínű menni fog,de tunning mindig lutri.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29097) Skizz válasza veber (#29094) üzenetére


Skizz
addikt

HD3850-em mellett egy e4300 duruzsol, állandó 3Ghz alapfeszen, bőven jó.

(#29098) - = Zk = - válasza TTomax (#29093) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátez miféle Windows skin? :C
hol merre lehet lőni egy ilyet? :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29099) TTomax válasza - = Zk = - (#29098) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez a kedvenc skinem cha-ninja,mivel nem szeretem a skinezö progikat, uxtheme patch után simán használható az msstyle.Nem lassítja a rendszert lévén hogy nem fut progi a háttérben.Ha érdekel akkor felrakom neked a táramba az msstyle-t.Uxtheme patchert meg keresünk neked mert az oprendszer függö ;)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29100) veber válasza Skizz (#29097) üzenetére


veber
tag

HI
3850-esből kell az 512-es vagy elég szerinted a 256-os????

toki

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.