Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29751) katt777 válasza - = Zk = - (#29745) üzenetére


katt777
félisten

48xx karikhoz legföljebb 1900-as felbontás fölött lesz elég egy AMD proci (főleg, mivel minden szűrőt a játékok többsége nem tudja alkalmazni), főleg egy játékokban 2 magosnak számító Phenom. De ezt már mondtam.

Amíg nem jön ki egy jó játék, nekem OK lesz a 3870. :) (Na persze. :P )

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29752) - = Zk = - válasza zozoz1 (#29750) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R
én még nem láttam itt a PH!-n Usertől 3D Mark tesztet Intel procival,X2 VGA-val... :U
ha vki látott,linkelje be legyen kedves :R

katt777: :R a remény hal meg bennem utoljára....bízom a 4mag eljövetelében AMD oldalról is...
nem láttam ott sem...lehet elkerülte a figyelmemet...?!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29753) katt777 válasza - = Zk = - (#29752) üzenetére


katt777
félisten

3D06 topic?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29754) zozoz1 válasza - = Zk = - (#29752) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Szerintem itt nézz körül.... :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29755) - = Zk = - válasza zozoz1 (#29754) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszi a linket... :R
..de nem merem belinkelni a képeimet....minek?utolsónak? :W
jóezitt az asztalon...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29756) Bluegene


Bluegene
addikt

CF építéshez a PH legolcsóbb 3800-as kártyája: [link]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#29757) No-kia válasza Bluegene (#29756) üzenetére


No-kia
őstag

csak nem eladod?az újjal madj jobban megy e krájzisz :P

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#29758) Jon Mathias válasza - = Zk = - (#29755) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Nekünk sem jobb a 2dik gpu be se kapcs! ugyan ez a konfig van havernak (majdnem)

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#29759) FeRRaR1 válasza - = Zk = - (#29747) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nah visszatértem immáron Vista Sp 1 el ;]

LogOutomba kukkants be és ott látod az infókat a VGA hűtésemet illetőleg :R

(#29760) hakos1987


hakos1987
őstag

Bocsi, hogy kicsit későn írok rá, csak nem voltam gépnél, de mélyentisztelt DZ fórumtárs remélem azért beleolvasgat:

világ életemben tesóm és én is ATI -sok voltunk... van pár gépünk, mindig csak ATI jöhetett szóba.... pár hónapja megjátszottam, hogy vettem egy 8800 GTX-et, ami azért (főleg akkor) nem egy középkategóriás kari volt... 2900XT után váltottam, és amilyen nagy volt a híre, ugyanannyira csalódtam benne.... Crysis-en lehetett érezni, hogy honnan fúj a szél, de valahogy mégsem volt lehengerlő a teljesítménye... amit Nv-re optimalizáltak, jobban zötyögött egy picit, de semmi több... ráadásul a színekről nem is beszélnék... persze van vmi color vibrance, amivel felhúztam, de akkor meg túlságosan mű volt minden.... szal a kép minden volt, csak nem valósághű...
A csalódást kiheverve végleg eldöntöttem, hogy az Nv karijait egy életre elkerülöm... lehetőségem úgy hozta, hogy egy MSI 3870 X2-re cseréljek. Az az igazság, hogy a hűtőjén kívül még semmi gondom nem volt vele, abszolút elégedett wok a teljesítményével! A hűtést meg venti szabályzással megoldottam átmenetileg, mert a héten víz lesz rajt...
Én se az ATI-ról, se az X2-ről nem tudok rosszat mondani! biztos nekem van szerencsém!
Egyébként korábban volt egy érdekes cikk itt PH!-n (asszem), hogy a legtöbb problémát Vista alatt az Nv driverek okozzák, ami elég elszomorító!

Ezekután csak gratulálni tudok neked az új karidhoz, a lényeg, hogy neked jó!

/bocs hogy hosszú lett/

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#29761) FeRRaR1 válasza hakos1987 (#29760) üzenetére


FeRRaR1
őstag

:R :R :R

ERRŐL VAN ITT SZÓ

Ati 4 EVER

:R :R :R

(#29762) AtiGef válasza hakos1987 (#29760) üzenetére


AtiGef
senior tag

Ez így van :R
Nekem voltak néha kilengéseim 7950GT :( (megbántam)
Azért most ha megnézitek X1950-es széria még ma is helyt tud állni ellenben a 7900-as szériával. Mindig is Ati párti voltam és az is maradok. Arról ne is beszéljünk, hogy az AMD-ATI, a felhasználó érdekeit és nézi nem úgy mint a drágalátos Nvidia.
Persze nekem nincs pénzem HD3870X2-re de azért ez a kis HD3850 is nagyon szépen megy, gond nélkül. Azért egy 9600GT 1 éven belül sehol se lesz.
Csak ennyi.
ATI-ja csak annak lesz aki meg érdemli!

Éljen soká :R

[ Szerkesztve ]

(#29763) Bluegene válasza HSM (#29709) üzenetére


Bluegene
addikt

A 8.5 elég jó lett, szerintem egyelőre nem érdemes váltani róla.... (Hacsak nem szeretnél valami játékban feltétlen pár fps-t....) mégis hány percig tart letölteni és fölrakni a legújabb drivert? sztem nem egy megerőltető dolog

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#29764) Syde válasza lala42 (#29661) üzenetére


Syde
tag

Milyen érdekes, nekem is voltak hasonló problémáim annó Asus lapokkal. Egyébként nem arról van szó, hogy nem bírná el a táp, hanem hogy esetlegesen a táp fizikálisan rossz. Még mindíg nem nésztem meg. Habár szombaton már mentiálisan ráhangolódtam arra, hogy szétszedem gépe(ke)t és táp csere. De inkább elmentem sörözni...

(#29765) nygma válasza No-kia (#29757) üzenetére


nygma
addikt

Más is jobban megy egy 4850-es kátyával,mint egy 3850-essel... ;)

(#29766) Bluegene válasza No-kia (#29757) üzenetére


Bluegene
addikt

úgy van!
bár ha megmarad a 3850 az se túl nagy gond ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#29767) stevve


stevve
nagyúr

Használ valaki GFXChilla-t 3850-en? A Sapphire gyári hűtőjét 50% (így még szinte nahgtalan) körül hajtva idle 47 fok és Dx9 alatt 60-62 fok. NEkem ez jónak tűnik, de érdekelne, hogy egy Chilla mit művelne vele. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#29768) nygma válasza stevve (#29767) üzenetére


nygma
addikt

Szvsz sokkal hűvösebb lenne... :K

(#29769) stevve válasza nygma (#29768) üzenetére


stevve
nagyúr

:D "csillát" a HD 2600-ra felpakoltam már egyszer, így a kis szivacsos csíkok ugrottak. Azért is kérdeztem, hogy érdemes beszereznem valami hasonló kis csíkokat a sarkazás ellen vagy mindegy. Az egyetlen dolog, ami a kis "csillában" zavar, hogy a memóriákra szánt bordák nagyon gyengén ragadnak, már ha egyáltalán ragadnak. Ha már szenvedek vele, akkor viszont legyen egy jó 10 fokkal hűvösebb... ;] Na majd meglátom, találok-e sarkazás ellen valamit otthon.

[ Szerkesztve ]

(#29770) nygma válasza stevve (#29769) üzenetére


nygma
addikt

Van itt a PH!-n 3M öntapadós ragasztó,az jó... ;)

(#29771) stevve válasza nygma (#29770) üzenetére


stevve
nagyúr

Kösz a tippet, megnézem. Elsőre ablakhoz használható szigetelőcsíkra gondoltam, de azt faragni kell, mert vastag. :) A bordákat ha pasztázom, akkor elvileg talán jobban ragadhatnak, az is megoldódhat... na majd este.

[ Szerkesztve ]

(#29772) nygma válasza stevve (#29771) üzenetére


nygma
addikt

Amit mondtam a 3M az elvileg hővezető is,szóval teljesen megfelel... ;)

(#29773) barnam_ válasza stevve (#29769) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a a kis szivacsos csíkokat le lehetne szedni a 2600XT-ről, próbáld meg felrakni a HD3850-re.

(#29774) stevve válasza nygma (#29772) üzenetére


stevve
nagyúr

Megnéztem, valóban jobb, mint a házi cuccok :D Kösz még egyszer. :R

Aggregátor: remélem lejön, mielőtt bármit lépek, ezt megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#29775) nygma válasza stevve (#29774) üzenetére


nygma
addikt

Nincs mit... ;)

(#29776) katt777 válasza stevve (#29769) üzenetére


katt777
félisten

Nem tudom, a szivacsoknak mennyi értelmük van, mert laposabbak, mint a GPU, szóval sztem sz@rt se érnek. Praktikerben kapni mindenféle ilyen szivacs-csíkot, ált. ablak-ajtó szigetelésre. Veszel egy tekercset, és még 100 VGA-ra jó lesz. ;] Ja, látom, ez már volt.
RAM-bordákat elfelejtheted, legközelebbi VGA-n én azon gondolkodom, hogy leveszem a párnácskákat a gyári réz RAM-bordáról, az alá mehet paszta, úgyis csavarok tartják (párnák nélkül visszaszerelve, hogy alacsonyabb legyen), ahol meg a csöveknek kell a hely, ott egyszerűen kireszelem/bereszelem. Kár, hogy a 3870-nél nem jutott eszembe. :W Mégis csak jobb a réz.

Kéne vennem egy NF-P121300-as ventit, mert a gépbe ugyan nem tudom betenni, de van hátlapi SATA/táp kivezetésem, és jól hűtene a melegben... :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29777) stevve válasza katt777 (#29776) üzenetére


stevve
nagyúr

Érdekes gondolat. Elpiszmogtam a 2600XT-vel is egy darabig, amíg minden úgy állt, ahogy kellett, de nem szeretnék órákat tölteni azzal, hogy ez a borda nem fér ide, a cső ott hozzáér valamihez... Ha nem passzol 1-2 szóból, akkor nem reszelgetek semmit, azt hiszem. :) Bordáknak meg paszta és kész, ragadjanak, ne ellenkezzenek! ;]

[ Szerkesztve ]

(#29778) katt777 válasza stevve (#29777) üzenetére


katt777
félisten

Ja, aki válogathat... :U :((( De én is eljátszogattam 2 órát a bordácskákkal (szerencsére onkább többet adnak jobb ragasztó helyett), mire egyben marad a kártya (közben hűtőblokk is fel-le többször). Megjegyzem: 3M ragasztó van a Chilla bordákon alapból. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29779) stevve válasza katt777 (#29778) üzenetére


stevve
nagyúr

3M... ;] Jah, eltökölgetek vele, csak ha már egyszer kompatibilisnek írták, akkor ne kelljen reszelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#29780) lsc válasza hakos1987 (#29760) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben Darth Zolee /vagy ki/ "kollégának szántad Ő már a múlté , mindkét nickjével repült .

Az élet kegyetlen .

(#29781) nygma válasza stevve (#29779) üzenetére


nygma
addikt

Akkor azt nem kell venni... :D

(#29782) Kzo


Kzo
tag

SziAsztok!

Hozzáértök segítségét kéném! A mostani gépem ASROCK nForce 3 chipsettes AMD x2 4200+ (2.2Ghz) 2gb 667Mhz ram és AGP-s Ati 9600 Pro VGA ! Na az ötletem a következö! A VGA-át kicserélném egy AGP-s HD 3850 -re!A kérdés!Vajon van-e értelme?Ki tudja-e hajtani a proci ( ha felhúzom az órajeleit és teszek rá + hütést),vagy jobb lenne egy másik alaplap PCI-E 2.0 (egy olcsóbb kb 12.000 körüli) egy HD 2600xt-vel? A pénzbeli határ 30.000 Ft !

(#29783) stevve válasza Kzo (#29782) üzenetére


stevve
nagyúr

Inkább állj át PCI-E rendszerre, az AGP-nek már nincs sok jövője, ezért felesleges azt fejlesztened, szerintem.

(#29784) nygma válasza Kzo (#29782) üzenetére


nygma
addikt

Szvsz egy jobb alaplappal és egy 2600XT-vel többre mennél...

Procira vegyél egy CoolerMaster Hyper TX2-őt és húzd fel 3 GHZ körülire... ;)

(#29785) csibor válasza Kzo (#29782) üzenetére


csibor
őstag

30-ba elméletileg belekelne férni lap cserével együtt is a 3850-nek.

(#29786) AtiGef válasza Kzo (#29782) üzenetére


AtiGef
senior tag

Egy másik alaplap és egy HD2600XT.
AMD X2 2.5 GHz környékén hajtja ki a HD3850-et.
Mondjuk most láttam már hirdetésbe, hogy HD2900PRO 20K
vagy HD3850 21K-22K
Elgondolkodtató egy pár ezrest rádobni.

(#29787) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Van egy hűséges 3850 Shappire 256Mb vga-m szeretem de beújítottam egy 22" monitort így már (1650x1050) kevés az erő pl. Crysis, Assassin's Creed.
Szal egy a lényeg új kari kéne a nevemre kattintva látjátok milyen hardver van,ehhez kéne.

Rem 20k.ért elviszik a régit még bőven garis.

Szal mindenféle tapasztalati dolgokat várok!

Köszönöm előre is!

üdv. :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#29788) nygma válasza Chapel (#29787) üzenetére


nygma
addikt

ATi 4850... ;)

(#29789) stevve válasza Chapel (#29787) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, 4850, de a Crysis-től ne várj sokat. Annyira megesz a motorja minden csodakártyát, hogy az már szörnyű. A többinek viszont a 4850 álom lesz :D A mostani 3850-eddel is csak annyi a gond, hogy 256-os, amúgy az Assasin's Creed-et viszi bőven.

[ Szerkesztve ]

(#29790) Kzo


Kzo
tag

30.000 Ft-ba beleférne? Használtan a HD 3850 20.000 körül van, újonnan 25.000 ! Egy gyártót ha még tudnátok ajánlani!+Egy alaplapot kb 12.000 körül vagy ami kicsit drágább de már egész jó! Az sokat számít hogy nem 800 -as hanem 667 Mhz-s ramjaim vannak!Azt olvastam ill. olvasom mindenhol hogy a HD 3850 kb 2x gyorsabb mint a HD 2600xt !!Ès akkor már inkább HD 3850 ha sokkal erösebb!Mert azzal már csak kihúznám egy darabig ,mert a TFT-m 1024x786 a max felbontása tehát szerintem a a HD 3850 ezen a felbontáson elboldogulna mindnennel!

(#29791) yakuza.tora válasza stevve (#29789) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én a hétvégén nyomultam egy kicsit a a Crysis demóval. 1920x1200-as felbontásban, semmi AA meg egyebek, de egész jól ment az X2-vel. A graf is korrekt volt és a színek...hmm "picit" szebbek voltak, mint a 88GTS alatt! Azért nálam még mindig a CoD4 a király! :DDD
(8.6-os Catalyst) A kártya max. 43 fok alatt volt, - átlagban inkább 40 - de az is igaz, hogy mindezt vízzel hűtve produkálta... :B

Kzo: Ahhoz a felbontáshoz bőven - sőt talán túl - jó is a 3850!!!

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#29792) stevve válasza Kzo (#29790) üzenetére


stevve
nagyúr

3850-ből Sapphire esetleg, mivel referencia hűtőt használ, nem drágább az átlagnál, 1024-ben pedig mindent visz és előre láthatóan fog is egy darabig (most még talán sok is hozzá). Alaplap esetleg egy Gigabyte, Asus, végülis 12 körül nincs túl sok különbség köztük.

yakuza.tora: persze, lehet élvezhető fps-eket elővarázsolni a Crysis-ből, de sok játék ugyanazon a felbontáson 2x annyi FPS-t produkál, ezért gáz kicsit az a játék.

[ Szerkesztve ]

(#29793) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Tuningoltam 1et:[link] vélemények? az x2 (asus) mivel lehet a ventit szabályozni? riva nem! 8pines átalakítót lehet kapni?

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#29794) WesTM válasza Bluegene (#29766) üzenetére


WesTM
senior tag

HAVEROM tuti elviszi a karidat ha elviszik az 1950 proját,mert az mostanság már nem sok mindenre jó.Én meg el nem adnám a jo kis tuningos 850emet ennyiért :DD

(#29795) katt777 válasza yakuza.tora (#29791) üzenetére


katt777
félisten

Natural mod 2.0-t javaslok. ;] No meg Demo-t, gondolom, nem tudsz 1.2-re frissíteni. :U

MatyeeAM2: Riva pedig de. Legalábbis volt, akinek sikerült, mert a probléma már többször is felvetődött.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29796) No-kia válasza WesTM (#29794) üzenetére


No-kia
őstag

de ő most 4850-est akar minél előbb :U

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#29797) Jon Mathias válasza katt777 (#29795) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

de sajna nem müxik! asusnál kell a 8pines csati de nem adtak hozzá! és itt se tud senki semmit róla.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#29798) Chapel válasza stevve (#29789) üzenetére


Chapel
addikt

Assassin's Creed 1280x1024-ben még okés volt de 1680x1050...már képregényszerű :O

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#29799) bakosgabor57 válasza DarthZolee (#29724) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Látom sokan leszólják az MSI-t,akkor valszeg én vagyok az egyetlen akinek tökéletesen műxik az OC-is meg az alaplap is/MSI/.

(#29800) katt777 válasza Jon Mathias (#29797) üzenetére


katt777
félisten

A tesztoldalamon le van írva a RivaTuner hűtésének beállítása, profilokat is tölthetsz le mindkét változathoz. Egyébként ha nem megy, az vsz. nem kimondottan az MSI, hanem az OC felelőssége.

bakosgabor57: Ha valaki a sz@rra azt mondja, hogy sz@r, nem szója le, csak kifejezi annak természetét. :DDD Egyébként elismerem, hogy lehet belőle jó szagú, azaz amit véletlenül jól csináltak meg, de ez az említett gyártónál elég ritka, legalábbis alaplapok terén (bios).

Valaki nem tudna küldeni SP2-es XP-ből egy uxtheme.dll-t? Ez, ami helyreteszi az SP3-as XP skinnelését, valami svéd vagy norvég nyelvű, és bár műxik, piszkosul irritál, hogy "aktivt fönster" és hasonló feliratok jelennek meg a képernyő-beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.