Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29251) zozoz1 válasza katt777 (#29250) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Most miért mondanám ha nem így lenne. De múltkor szintén vki ezt írta, hogy nincs benne.
Pont aban a verzióban nem jött elő amit ajánlottál. Egy régebbiből meg előjött. :W

"Azt is soxor írtam, már régebben is, hogy WinFlash nem komálja az RBE-t. Nem csak HIS-nél, más VGA-knal sem. Ott van az ATIFlash".
Na akkor erre adj magyarázatot? Nekem műkszik. Lehet hogy nem csak a HIS bios kell hozzá hanam a kari is. Vagy nem tudom... :F

P.Ü. :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29252) laameer válasza katt777 (#29250) üzenetére


laameer
csendes tag

Katt777: Elolvastam a leírásod a vga bios moddolásrol, és megis csináltam de nekem nem muxik:
winslassel kiszedtem a biost, csináltam 2 kulönbözö mentést :bios és bosmodded nevekkel.

a másik progival megnyitottam a bisomodded fájlt, és beálítottam a hutést így :

60 C° >>60 % fan

beraktam winfalsbe, gép restart, de nem történt semmi, 62 fokon megy a kártya a huto meg 10 %-on :F

[ Szerkesztve ]

(#29253) zozoz1 válasza laameer (#29252) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Neked mi a másik progi? RBE vagy az atibiosedit? vagy.....?

szerk: töltsd ki a cuccaid.... :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29254) laameer válasza zozoz1 (#29253) üzenetére


laameer
csendes tag

A másik program neve : Atibiosedit

Most rivatunerrel pörgetem a ventit 60 %-on, de a FIX fordulatszám hosszutávon nem megoldás, mert sztem 2D ben elég volna 50-60, de terhelés alat 70-80 sem árt! :W

(#29255) zozoz1 válasza laameer (#29254) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Sztem vmi nem ok a biosoddal. Vagy nem tudom, mert azt sem tudom milyen karid van. Cuccaidat még mindíg nem töltötted ki.
2D-ben nekem 40°c a karim, 3% fanpörgés mellett. Játékban meg 60-63°c és 40% pörgés melett. Nekem csak akkor volt 2D-ben 65°c a kártya mikor szar volt a driver. De akkor is amikor a CCC-vel volt gondom. :F
Kipucoltad rendesen az előző drivereket? Milyen kártya volt bent? ATI / Nv?

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29256) laameer válasza zozoz1 (#29255) üzenetére


laameer
csendes tag

ha visszaolvasnál látnád hogy már leírtam a configom, CCC driver a legujabb van fennt, friss rendszer van telepítve, biossal nincs probléma, a gond a hutéssel van :DD

(#29257) Asmodeus01 válasza proci985 (#29212) üzenetére


Asmodeus01
tag

Hali
Szedd le az Everestet!
Nálam is fagyott a Vista,,háromszor raktam ujra a rendszert mire rájöttem, hogy az Everest a bünös!!
A Vista-t(x64) csontra fagyasztotta, az XP-t egyszerüen úgy kilötte hogy csak 10mp.áramtalanitás után tudtam inditani a gépet.
Amióta nincs fent az Everest (már két hete!) azóta nincs ilyen problémám!!Non-Stop megy a gép hibátlanul.

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#29258) Kapti válasza zozoz1 (#29255) üzenetére


Kapti
tag

Szia!
3% fanpörgést, hogy csináltál? Én kártyám 25% alatti beállítást nem engedélyez (His HD3850 biosz csere után).

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#29259) katt777 válasza laameer (#29252) üzenetére


katt777
félisten

Mi az, hogy beraktad WinFlash-be? Megnyomtad a Program gombot, és megvártad, amíg kiírja, hogy OK, újraindíthatod a gépet? Mert akkor nem így menne.

zozoz1: Azt már rég modoltam. ;) Azt viszont még mindig nem tudom, miféle Treshold "fül"-et keresel, mert az tuti nincs sehol.

Asmodeus: Semmi baja az Everestnek, nálam megy x64 Vista és x86XP alatt is. Más okozza ott a galibát, csak Everest-tel jön ki. (Winflash alatt nem szerencsés sem ez, sem CCC vagy ATT).

Kapti: Tök 1szerű: HIS bios. Akár le is állítja a ventit, ha nincs szükség arra, hogy pörögjön, és nem sávosan, hanem folyamatosan szabályoz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29260) katt777


katt777
félisten

Na, kibővítettem az oldalamon közvetlen low-level hűtések leírását, ennél egyértelműbben szerintem már nem lehet. (Segítség/Rivatuner)

zozoz1: Ha nem low-level-be írsz közvetlenül, hanem profilokat készítesz, akkor ez az, amiről beszélek (semmi külön fül, és hasonló):

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29261) Kutasz


Kutasz
csendes tag

Sziasztok!
Az normális dolog hogya 3870X2-nél a CCC a hardver információknál csak 512Mb-ot jelöl és nem 1024-et?

(#29262) zozoz1 válasza Kapti (#29258) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Ahogy a katt777 mágusunk írta:Tök 1szerű: HIS bios. Akár le is állítja a ventit, ha nincs szükség arra, hogy pörögjön, és nem sávosan, hanem folyamatosan szabályoz. Ez így van. 40-41°c-nál pörög 3% a fan. 45-48°c-nál 7%-on megy a venti. 35-40°c-nál már áll a venti 0%-on.

katt777 én értem mit írsz,de te nem értesz. mailra küldök fotót, hogy miről beszélek :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29263) laameer válasza Kapti (#29258) üzenetére


laameer
csendes tag

Ha Rivatunerben Auto-ra állítom a a fan-speed kezelést, lemegy 0% -ra a venti :Y

[ Szerkesztve ]

(#29264) Asmodeus01 válasza katt777 (#29259) üzenetére


Asmodeus01
tag

Az lehet hogy xxx+everest okozza a galibát,de xxx önmagában nem mert minden hibátlanul müködik.
Mivel nem tudom hogy mi az xxx,ezért az everestet számüztem. :)
Amugy teljesen kiszámithatatlanul fagyott,volt amikor 10 perc után,volt hogy 14 óra után.
Lényeg az hogy nincs everest nincs fagyás! :DD

[ Szerkesztve ]

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#29265) zozoz1 válasza Asmodeus01 (#29264) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Melyik everest van fent, mert volt ilyen gondom nekem is. A mostani jól viselkedik... :R
Versio 4.50.1330

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29266) katt777 válasza zozoz1 (#29265) üzenetére


katt777
félisten

Feltettem a témajavító patchet az oldalamra a letöltésekhez, ha bárki keresné.
Amúgy meg nem tévedtem, hanem ti keresgéltetek rossz helyen RivaTunerben (mondtam), de legalább a segítségeddel tisztáztuk. Szóval mindenkinek: ha profilos szabályozást akartok RivaTunerben, akkor a Scheduler-t használjátok (mint a képen mutattam), ne a monitorozást, ahogy a RÉGI RivaTuner leírásban van, és ami éppen ezért rossz. Értelemszerűen éppen ezért csak a régebbi verziókban találjátok meg ezt a monitoros szabályozást! 2.08-tól SCHEDULER-t kell használni!

Van már 1403-as build (béta), nálam az is rendben van.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29267) Chalez


Chalez
őstag

Szerintetek egy ASUS P5B Deluxe-ban hogy muzsikálna 2db 3870 CF-ben? Érdemes lenne beruháznom rá? Vagy ezzel a chipsettel nem lenne nyerő a CF? :F

(#29268) katt777 válasza Chalez (#29267) üzenetére


katt777
félisten

A CF semmilyen chipsettel nem nyerő. Még amelyik hardverben működik, ott is szar a hatásfoka, még 2x16XPCI-E-vel is, ráadásul a játékok többsége nem támogatja. Magyarul pénzkidobás. Várj egy kicsit, és vegyél egy 4870-et, vagy erős nV-t, de felejtsd el a több GPU-s szélhámosságokat.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29269) Asmodeus01 válasza zozoz1 (#29265) üzenetére


Asmodeus01
tag

Pontosan ez van nekem is. 4.50.1330 :F

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#29270) Chalez válasza katt777 (#29268) üzenetére


Chalez
őstag

Hmm...mondhatsz valamit...

(#29271) katt777 válasza Chalez (#29270) üzenetére


katt777
félisten

Van az oldalamon egy rakat CF játék-teszt, ha érdekel.

[B]Asmodeus01[/B:] ATT nincs fent? Azzal nem szeretik egymást. No meg Orthos-szal is előfordul, hogy Everesttel hibázik, anélkül meg nem. Vagy próbáld ki az új bétát.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29272) Bali27


Bali27
addikt

Olvastátok a PH főoldalán a G200asról a leírást? Meg hogy duplázzunk meg mindent, és a DX10.1 totál fölösleges.. No kijött a G200 és mit meg nem adnék ha a legnépszerübb jáűtékok zöméhez bejelentenék a DX10.1 es patchet, ami sok javulást hozna.. :C
Bár sajna pénz beszél, és valoszinü ez nem fog megtörténni..
Apropó 8.6 rol tud valaki valamit? Mostanság kell kijönnie valamikor.

(#29273) - = Zk = - válasza Bali27 (#29272) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen....DX10.1-et igencsak lesz...ják :(
vmelyik igen kedves PH!-s kollega honlapján fellelhető a 8.6Béta,...és tesztelve is van...jó!(nálam is az fut ;] )
jónak én azt nevezem,e téren,hogy nem rakoncátlankodik a gépem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29274) Asmodeus01 válasza katt777 (#29271) üzenetére


Asmodeus01
tag

Nem volt fönt egyik sem,,mindegy ,nem létfontosság az everest.
Más:
FS Amilo gépröl hogy tudom kiirni dvd-re a rejtett particion levö oprendszert?
A saját topicjában válaszra sem méltattak..

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#29275) Bali27 válasza - = Zk = - (#29273) üzenetére


Bali27
addikt

Igen udom.. Katt777 oldalán:) Meg guru3Dn is fent van.. Én a véglegesröl érdeklödtem de akkor ezek szerint még nem adták ki.
Sztem az NV nem engedi h foglalkozzanak a 10.1 el.. Pedig elvileg amit olvastam a 10.1 röl sokkal gördülékenyebb, gyorsabb, és részletgazdagabb lehetne az adott játék 10.1 el mint 10el..(részletgazdagabb azér mert optimaéizáltabb az egész)

(#29276) sereeff


sereeff
aktív tag

Katt777, és mindenki! Kérdeztem priviben a bebrummogó lelassulo hang jelenséget mi okozhatja? A P35 alaplap topicban egy srác írta, hogy neki volt ilyen, s akkor, ha ment az értesitési ikonban az Everest a háttérben! Nos nekem is mindig ment! Kiprobáltam a nélkül s tökéletes!! Rosz hatással van az alaplapi hangra! Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#29277) - = Zk = - válasza Bali27 (#29275) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen.énis hallottam ilyesmit...
meghogy az nV ÁLLÍTÓLAG szépen pénzelte/pénzeli a játékfejlesztőket hogy az ő VGA jukra optimalizáljanak játékokat..
hm!
nemigazán akarom elhinni hogy egy méltán híres cég(ATI/AMD)nemtud felmutatni semmit...pláne ennyi év után...nemakarom elhinni.... :(

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29278) FeRRaR1 válasza - = Zk = - (#29277) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Majd mindjárt fel mutatja a Hd 4870 et :DDD :DD :)) :DD :DDD

(#29279) katt777 válasza sereeff (#29276) üzenetére


katt777
félisten

Nálam meg akkor is OK. Talán a Windows nincs rendesen beállítva/kipucolva, nem tudom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29280) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#29278) üzenetére


- = Zk = -
félisten

most,hogy megvettem a 3870 X2-t ;]
nagyon kiv leszek rá....netán tud vki vmit az új ÁGYÚról?
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29281) FeRRaR1 válasza - = Zk = - (#29280) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A 480 Sp volt a pletyka mert 800 lesz benne! :Y

256 bites GDDR 5 ös rammal a HD 4870 en 3,6-4 Ghz közötti órajelen! :C

2x annyi textúrázó egységgel

Ezek szinte biztosak... :))

Ill jöv héten már lesznek hivatalos tesztek is remélem...

8.6 jöhetne már arra várok Win re install miatt :((

[ Szerkesztve ]

(#29282) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#29281) üzenetére


- = Zk = -
félisten

wow...ezmár vmi.... :Y
akk simán odaveri az X2-met :W

én ink azt mondanám,jöhetne egy IGAZI Ati driver,mert ezek nemigazán hajtják ki sztem a kártyákat...sztem a 8.6 sem az igazi...aztán kituddja....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29283) katt777 válasza - = Zk = - (#29282) üzenetére


katt777
félisten

Addig javaslom neked (meg másnak is) megtekinteni ezt a cikket (különös tekintettel az X2-höz viszonyított teljesítményre), mert míg a mi "újságíróink" lefordítgatják a világban megjelent cikkeket, addig Guru3D-n már konkrét teszt is van, így máris tudunk viszonyítani. Aki akar, az persze reménykedjen a tuti ATI driverben, de a 4870 várható 8800GT+20% teljesítménye megint középkategóriának tűnik. Reméljük, az ára is oda kerül.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29284) - = Zk = - válasza katt777 (#29283) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Hm....köszönöm.átnyálazom!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29285) zozoz1 válasza katt777 (#29283) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Fogadok egy másik cég másik tesztje köszönő viszonyban sem lesz ezzel....

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29286) - = Zk = - válasza zozoz1 (#29285) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Szia Z!
:R
van benne vmi ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29287) zozoz1 válasza - = Zk = - (#29286) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Cső P! :R :R
Tuti, mert eddig így volt. Miért lenne most másképp.
Mindenesetre ez a teszt naon nem tetszik...... :F
Jó lenne már látni egy hivatalos tesztet a 48xx-ről. Meg egy jó drivert is.... :W

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29288) katt777 válasza zozoz1 (#29287) üzenetére


katt777
félisten

Azért Guru3D ritkán hazudik, másrészt a GT280X hardveres tulajdonságaiból adódóan nagyon is reálisnak tűnik a teszt, valamint az, hogy ha a 4870 nem nyomja le alaposan a 3870X2-t, akkor esélye sem lesz az nV ellen megint. Sajnálatos. Viszont már az nV is tudja az energiatakarékos módot (takarékosabb, mint az ATI), tudja pluszban a PhysX-et, és már szintén képes gyors videokódolásra. Tehát fejlődik. Az ATI meg (igaz, magasabb szintről) lényegében nem. Nem tudok róla, hogy 48xx-ekben lenne beépített Physics, de majd meglátjuk, hogyan birkóznak meg ezzel.
Azért VH Crysis-ben a 280X is csak 21FPS-t produkált! :))

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29289) FeRRaR1 válasza katt777 (#29288) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem fejlettebb az a Power Play másolat se, mert írtak 25-30 W okat de az csak a GPU, a teljes rendszer továbbra is sokat fogyaszt.....

Már hogyan lenne + 20% a 88 GT hez képest???

320 -> 800 Sp az + 150%

ráadásul gyorsabb is lesz 2x annyi textúrázó, lehetetlen h 20 % al legyen gyorsabb.....

sztem ott lesz a 280 GTX nyomában fele olyan áron......

(#29290) zozoz1 válasza katt777 (#29288) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Ha az Nv árát is figyelembe vesszük akkor nem hiszem hogy km-es sor fog állni a kártyájukért. :R Mind1 várjuk meg a 4870 tesztjeit. Mostmár kíváncsi vagyok. Én sem tudok róla, hogy 48xx-ekben lenne beépített Physics, De lesz alteregója, úgy olvastam. A Crysis motorja meg sztem el van cseszve. Kizárt hogy nincs kártya ami fullon megjelenítse. :W Semmi nem indokolja ezt a gépfalást....

FeRRaR1
Hát Isten beszéljen belőled. Csak sajna ha így vesszük akkor a CF vagy X2-nek is kétszer gyorsabbnak kellene lennie az alap 3870-nél. De jó ha +30%-ot hoz. Vagy se...
De kívánom legyen igazad.... :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29291) Raki


Raki
aktív tag

hy all!

Most tervezek egy nagyobb fajta gépújítást...
Eddig Nvidia párti voltm de úgylátom változtak a dolgok...
Épp a mai nap olvastam tesztet ezekről a GTX 280-as csodákról... Háááát...
Van hogy a GX 2 gyorsabb sőt több esetben gyorsabb volt nála, és akkor ugye az ATi 3870 X2 is ott volt rendesen, sőt egy pár helyen meg is előzte az Nvidiákat és kétmarmad annyiért adják... :Y
Azért az Nvidiának mostmár felkéne ébrednie... Nem a standard 140 ezerre kellene belőni a csúcsot, vagy ha igen akkor az mutasson is vmit...
Szóval most ATi-t fogok venni, csak azt nem tudom meik a jobb?
Asus, HIS vagy Sapphire????
sztetek?
...

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#29292) zozoz1 válasza Raki (#29291) üzenetére


zozoz1
aktív tag

A HIS, abból esetleg a Turbo.... ha a keret bírja... :R

A hűtése kiváló, a bios-a is, és válogatott alkatrészekből van... :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29293) Raki válasza zozoz1 (#29292) üzenetére


Raki
aktív tag

HIS?
Turbo? keret az 85-ig engedi...

Sapphire esetleg?

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#29294) zozoz1 válasza Raki (#29293) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Sapphire messze nem olyan jó.. :R
Kivéve, ha megtámogatod egy jó kis GFX Chilla hűtővel, meg egy moodolt HIS bios-al.
Úgy már nyerő.... az is. :C

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29295) - = Zk = - válasza Raki (#29293) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem Zafír X2-m van.leszámítva a ref hűtöjét megvok vele elégedve...

azelött X800 GTO2-m volt(Zafír)...akkor jókis kártya volt,a maga 16futoszalagjával!elsővolt a standon! ;]
..aztán kiöregedett a SM 2.0 miatt ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29296) Raki válasza - = Zk = - (#29295) üzenetére


Raki
aktív tag

cool!
nah mivan a dobozában leírnád ? :)
és mennyi pontot hozott a 3d mark 06-ban?
jah és mennyiért vetted?
xd
Sapphire x2-t most 76-ért dobják utánad...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#29297) katt777 válasza Raki (#29291) üzenetére


katt777
félisten

A helyedben inkább alaposan elolvasnám azt a tesztet, amit az imént belinkeltem, mert így kissé komolytalan dolgokat írsz, hogy finoman fogalmazzak. :R Guru3D-n külön kiemelik, hogy hiába jobb icipicit néha a GX2, újabb és memória-igényesebb alkalmazásoknál elbukik, ráadásul 2x512MB klón memóriája van, nem pedig 1 GB dedikált, az integrált SLI nem működik úgy (és sokkal melegebb, többet fogyaszt), mint egy 1 magos GPU, a 280X egyéb előnyeiről nem is szólva. De nem akarok itt reklámot csinálni neki, és ha 140k-ért több mint 2x gyorsabb egy 70k-s X2-nél (ami megint nem egy dupla 3870 a játékok többségében), akkor az nem rossz ár érte.

Ha ATI-t akarsz, akkor HIS, vagy sima ref Sapphire, és GFX Chilla rá. De lassú lesz, inkább várd meg a 4870-eket..

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29298) FeRRaR1 válasza zozoz1 (#29290) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát jah van olyan játék ahol közel volt még a sima HD 3870 is a GTX 280 as hoz, és alig hozott valamit az x2 ő volt olyan ahol majdnem dupláját hozta.....

Sztem 260 -> HD 4850 - > HD 4870 v 280 -> HD 4870 X2 lesz a sorrend :DDD

De a vége az 100% :DD

Raki:

Asus egy top gyártó, minden terméke minőségi de kicsit drágább is, viszont nagyon szigorú teszteknek felelnek meg a VGA ik Ati fronton...

A Sapphire a referencia megoldásokat nyomja általában.... 1-2 kivételtől eltekintve és olcsóbbak is valamennyivel, de sok bios meg cucc van hozzá

A His eknek ha nem ref et veszel h nem ICE Q sat akkor jobb a hűtése csak elő fordulhat h biost kell cserélned rajta..... Árban a 2ő között van..

Nekem asus van, mert a TOP garantálja a 850 es órajelet...
Akinek Sapphire van az vagy rivatunerrel sabályozza a hűtést v biosból és egész jó lesz ref hűtővel
A his meg mondtam bios cserés és elvileg akkor csendes és relatívan hűvös

Tudnod kell h 1 ik gyártó sem gagyi! :K

IGAZ ->

Várj pár hetet és boldog tulajdonosa lehetsz 1 HD 4850 v 4870 esnek, jóval nagyobb teljesítménnyel...

[ Szerkesztve ]

(#29299) Raki válasza katt777 (#29297) üzenetére


Raki
aktív tag

mind1 vitatkozni nem akarok csak tod mit?
3d markban elég jól ottvolt az ATI az Nvida nyakán erről ennyit, ez nekem mindent elmond...
a 4870-ek meg még mikor jönnek? sokára nem?

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#29300) katt777 válasza FeRRaR1 (#29298) üzenetére


katt777
félisten

Nézd meg ott a nagy felbontást is. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.