Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mohee #16361 üzenetére

    "Ehhez az oszlopos fúrógéphez gondolom lehet valamiféle vezető lapot is szerkeszteni,nem?"

    Végül is lehet. Fontos, hogy könnyű és kottyanásmentes futása legyen. Jól át kell gondolni, hogyan legyen majd leszorítva a munkadarab. És ugye kétkezes lesz. Jobb kézzel fúrsz, ballal pozicionálsz.
    Babramunka lesz a kivitelezése, de csak egyszer kell megcsinálni. Azért azt megjegyzem, hogy amikor én nekiveselkedtem hasonló adapter tákolásának, már akkor tudtam, hogy ez csak átmeneti megoldás lesz. Amolyan ugródeszka. Így képes voltam annyi árut gyártani, amivel már meg tudtam mérni a piaci fogyást, abból pedig kiszámolhattam, hogy miként fog a Domino megtérülni. (Nekem csak pici darabokba pici hosszlyukak kellettek.)

    "Elég patent és sokoldalú gépnek néz ki"

    Ez csak a látszat. Tudnod kell, hogy egy valóban patent oszlopos fúrógép, ami ekkora kaliberű, félmilliótól kezdődik. Az Optimum (Lásd 7, oldal, OPTI B 26 Pro Vario) nettó 1200 Euro. És ennek ennyiért még nem mozgatható előre-hátra a feje, és nem is dönthető (mondjuk ez nálam teljességgel kihasználatlan, pedig ezerszámra készítek olyan furatokat, ami nem merőleges).
    De árához viszonyítva jó gép - azért a százezerért adnak egy alig felső kategóriás akkus fúrót.

    "de ha például először szélezetlen anyagokat akar az ember felszeletelgetni,akkor bírná a 16-os lap?"

    Jómagam éppen erre a célra vettem. Mi több, 75mm széles stafnit gyártok vele. És bírja a lap még a tíz centit is játszva, keményfába. (Többnyire bükkel dolgozok.) Tudod, ezek a lapok nem utolsó sorban azért is drágábbak, mert sokat kibírnak. (A DeWalt pl így marketingeli: Tízszeres éltartósságú svédacél szalaggal szállítva.)

    "feleslegesen nekem sem kellene majd döngetni egy 3 KW-os gépet"

    Tudod, van egy olyan tétel, hogy amikor nincs terhelés alatt a gép, akkor nem zabál az 3 KW-ot, hanem csak sokkal kevesebbet. Nekem azért számított ez annyira, mert amikor megy a szalagfűrész, akkor akár egy héten át megy napi 10-12 órát. Egy átlagos asztalos ennél sokkal kevesebbet használja. Néha-néha bekapcsolja, akkor se egész napra. Akkor nem számít, hogy nagy motort zúgat. De amikor pl kardot, szablyát készítek, akkor 8, és 10mm az anyagvastagság. Minek ehhez Felder gép, meg 3 KW? Ez ágyúval lövés verébre. Ez6ért fogalmaztam úgy, hogy testreszabott géppark.

    "akkor elég a 230V-os kombi gyalugép?Nagy hátránya van teljesítmény terén?"

    Persze, elég. Azért abba is tesznek legalább 2KW-os motort. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a három fázisú gépnek nagy előnye van teljesítmény terén. Dolgoztam 230V-os, és 380V-os metebó kombigyaluval is, és nem éreztem, hogy erőlködött volna a kisebb gép. Átlagos használat mellett persze. Extrém körülményekhez meg 5-6 KW-os motorokkal nyitnak.

    "mehetek a rokon műhelyébe dolgozni,1,5 hónap szabi alatt eldől hogy mennyit érdemes majd a műhelyembe feccölni."

    Hajrá! Fogod élvezni.
    Esténként leltárkor az ujjaid meglegyenek!

    "Addig is majd gyártom a hülye kérdéseket felétek"

    Gyártsad, komám! Én is így kezdtem hat évvel ezelőtt.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés