Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Intruder2k5 válasza mgrincs (#18449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#18452) benjamin válasza Intruder2k5 (#18413) üzenetére


benjamin
tag

Szia

Megcsináltam a kábelt, rácsatlakoztam a routerre

Ez nyomja ki a putty:

CFE version 1.0.37 for BCM947XX (32bit,SP,LE)
Build Date: ¤@ 6¤ë 12 16:31:07 CST 2006 (root@localhost.localdomain)
Copyright (C) 2000,2001,2002,2003 Broadcom Corporation.

Initializing Arena
Initializing Devices.
et0: Broadcom BCM47xx 10/100 Mbps Ethernet Controller 3.90.23.0
rndis0: Broadcom USB RNDIS Network Adapter (P-t-P)
CPU type 0x29006: 264MHz
Total memory: 33554432 KBytes

Total memory used by CFE: 0x80800000 - 0x8089B670 (636528)
Initialized Data: 0x808317E0 - 0x80833EC0 (9952)
BSS Area: 0x80833EC0 - 0x80835670 (6064)
Local Heap: 0x80835670 - 0x80899670 (409600)
Stack Area: 0x80899670 - 0x8089B670 (8192)
Text (code) segment: 0x80800000 - 0x808317E0 (202720)
Boot area (physical): 0x0089C000 - 0x008DC000
Relocation Factor: I:00000000 - D:00000000

Device eth0: hwaddr 00-17-31-ED-D6-E1, ipaddr 192.168.1.1, mask 255.255.255.0
gateway not set, nameserver not set
Null Rescue Flag.
Boot program checksum is invalid
Hello!! Enter Rescue Mode: (Check error)

Reading :: TFTP Server.
Failed.: Timeout occured
Reading :: TFTP Server.
Failed.: Timeout occured
Reading :: TFTP Server.
Failed.: Timeout occured
Reading :: TFTP Server.
Failed.: Timeout occured

Attán meg a vége ismétlődik.

Köszi

Várom a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18453) ArchElf válasza benjamin (#18452) üzenetére


ArchElf
addikt

TFTP-n le tudod frissíteni szerintem.
Közvetlenül tftp.exe klienssel a 192.168.1.1-es címen (csak az IP-d fizikailag legyen beállítva egy olyan tartományba, amibe ez belefér (mondjuk 192.168.1.2; 255.255.255.0).

Így nyomd fel a firmware-t.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18454) benjamin válasza ArchElf (#18453) üzenetére


benjamin
tag

Köszi

A kiindulási pont ez volt: [link]

Azóta össze eszkaláltam egy kábelt a soros port csatlakozáshoz.

Eddig semmivel nem tudtam frissíteni.

Ez van

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18455) benjamin válasza benjamin (#18454) üzenetére


benjamin
tag

csak annyi hogy strg+c kel nyomni és kimegy a ismétlődéből, már van. CFE

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18456) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#18397) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Üdv!

A /usr/sbin/minidlna -R nem frissítette be a minidlna médiatárat.

A másik kérdés:

Van egy v1-es és egy v2-es router, mindkettőn valami régebbi tomato van. Szeretnél feltenni rájuk a 2.6-ost az oldaladon található leírás alapján, de úgy hogy rtorrentben megmaradjanak a torrentek és a merevlemezen érintetlenek maradjanak az adatok. Mi ilyenkor az eljárás?

Az idő sebessége: 1s/s

(#18457) benjamin válasza benjamin (#18455) üzenetére


benjamin
tag

most elkapta a szálat és megy a frissítés

remélem jó lesz de most el kell mennem

majd holnap írok mi lett

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18458) benjamin válasza benjamin (#18457) üzenetére


benjamin
tag

és jó lett.

halálból visszahozva

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18459) ArchElf válasza benjamin (#18458) üzenetére


ArchElf
addikt

COOL, ügyes vagy :) :C

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18460) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#18456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben az a régebbi Tomato még /mmc mappás, akkor (szerintem) nem megoldható a dolog... Legalábbis anno nekem is végighash-elte az összes torrentemet, pedig mindent megpróbáltam, még a torrentfile-okat is szerkesztgettem, de hiába. A tárolója megváltozik /mmc-ről /nas-ra, és ennyi... Ha viszont már /nas mappa van a 2.4-es fw-ben is - mert a Shibby félében az van -, akkor semmi különös teendő nincs, simán menni fog tovább!

(#18461) benjamin válasza ArchElf (#18459) üzenetére


benjamin
tag

A következő történt:

A router tápja hibás, és két kondit ki kellett cserélni a routerben is. Ezek cserélve minden jó. Na akkor tegyük fel egy frissebb firmware-t a dd-wrt-ből. Na itt szépen lehalt a cucc, és innen indul a halálból újra élesztés.

Mivel a router nem reagált eszkábáltam az itteni tapasztalatok és javaslatok alapján egy soros csatlakozást a routerhez (DKU5+egy régi alaplapi USB csati + a routerbe lábak) és putty-val rákapcsolódtam, hogy kiderítetsem a hibát.

Hiba
A cucc folyamatosan recovery módban, és nem enged Lan-on keresztül frissíteni firmware-t, mert a boot során nem talál semmit. itt a hiba

Putty-ban az ismétlődés megszüntettem.
STRG+C segítségével

Majd

CFE> nvram erase
CFE> reboot

firmware feltöltés asus firmware restoration tool segítségével és továbbá sem megy.

Olvasgattam a neten és ezt az oldalt találtam. Végigcsináltam amit írtak benne.

Majd ismét

CFE> nvram erase
CFE> reboot

firmware feltöltés asus firmware restoration tool segítségével és hoppá lőn kapcsolat.
Simán felment a gyári firmware.

Majd jöhetett a DD-WRT.

Most ismét hadra fogható a kicsike.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18462) sekli


sekli
addikt

DynDNS egy kicsit változtatott az üzletpolitikáján. Az ingyenes szolgáltatás már regisztrált felhasználóinak elvileg nem lesz változás, ha továbbra is aktívak maradnak.

(#18463) r0by válasza sekli (#18462) üzenetére


r0by
addikt

Jelen esetben mit jelent az aktivitás?

[ Szerkesztve ]

(#18464) sekli válasza r0by (#18463) üzenetére


sekli
addikt

Szerintem harminc naponta frissíteni kell az IP-t.

(#18465) nandris válasza benjamin (#18461) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
DKU-5 kábelt hol szereztél? Már hármat szét vágtam, de egyikkel sem hajlandó működni. ezekből kettőt USB to UART ként ismer fel a gép, de nem találok illesztőprogramot, ami működésre bírná. A harmadik kábelem felismeri a gép profilic kábel, erre is DKU-5 van írva, de evvel sem sikerült felépíteni a kapcsolatot. A putty ugyan látja, mert ha összeér irkál karaktereket, de bekötve semmi. Mondjuk az is lehet végleg behalt a router, és azért nem sikerül a kapcsolat.

(#18466) Intruder2k5 válasza nandris (#18465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

nokia.dku-5.windows.2000-xp.driver.zip

Nekem ezzel működik a DKU-5 kábelem...

De most találtam egy ilyet is!

[ Szerkesztve ]

(#18467) benjamin válasza nandris (#18465) üzenetére


benjamin
tag

Szia

DKU-5 utódja a CA-42 kábel.

Én interneten rendeltem, és nem kellett driver, mert rádugás pillanatában a Win7 a net-ről szedett magának drivert, tehát nem kellett driverrel bajlódni.
A gond, hogy egyes alaplapokon túl sok mindent kezelnek egy ágon (pl: pci-e port+usb+firewire), ezért az ütközés kezelés véget nem ismeri fel, vagy csak nehezen.

Nekem kék színű kábel van ebből

Ez alapján készítettem el a kábelt.

Csak ezeket az ereket kell használni a kék (fekete) csatlakozós DKU-5 kábelnél:
narancs (fekete) - GND
piros (fehér) - TX
kék (zöld) - RX

Nálam elsőre ment nem is kellett semmit se csinálnom, még drivert se kért.

A putty fel se tud csatlakozni a soros porton, ha az nincs telepítve (nem ismerte fel a dku-5 kábelt), mert nem is tudsz neki mit megadni a csatlakozáshoz, mert nincs COM... port.

Ha van táp a routeren és ad is ki magából valamit,(pl: felvillan a táp bedugásnál a 4 LAN led és elalszik, majd a power led folyamtosan ég vagy villog, akkor biztos él a router, és akkor a putty-val ha rácsatlakozol minimum látnod kell valami folyamatot, ha semmit akkor ott a kábellel lehet valami, vagy rosszul van a putty beállítva. (Serial-t kell kiválasztani)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18468) nandris válasza benjamin (#18467) üzenetére


nandris
aktív tag

Akkor a 3,3 voltot be sem kötötted?

(#18469) Intruder2k5 válasza nandris (#18468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 3,3V a routeren egy kimenet, amit az esetek nagy többségében nem kell bekötni, egy-két kábelnek azonban szüksége lehet rá, mert bár ez a ritkábbik eset, de vannak olyan kábelek, amik innen veszik a tápfeszt a működéshez!

[ Szerkesztve ]

(#18470) benjamin


benjamin
tag

Sziasztok

Lehet hogy régi a kérdés, de lehet olyat csinálni, hogy a mini PCI wireless kártyát ami a WL500gp-ben 54Mbps ki cserélem egy TP-Link 300Mbps-esre?
Ezzel N-esre átalakítva a routert, valakinek tapasztalata ilyen téren?

Fizikailag a csere működhet, mert ugyan az a mini pci csatlakozó.
A csere után viszont a firmware-t is módosítani kell, hogy az N-mód is elérhető legyen.
Pl: DD-WRT, Tomato, vagy Open-wrt esetén ez szerintem kivitelezhető, vagy nem?
Nem nagyon vagyok benne a programozásba csak most tanulgatom.

Vagy nem éri meg? (5000 pénz egy ilyen kártya, mégis olcsóbb mint az RT-N16-os)
Valaki ebben a témában jártas, vagy már van ilyen megoldás?

Köszi

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18471) benjamin válasza nandris (#18468) üzenetére


benjamin
tag

Mivel csak 3 kábel volt a csatin, így nem volt mit bekötni.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18472) Rick4 válasza benjamin (#18470) üzenetére


Rick4
félisten

WL-500W a megoldás, hiszen ott eleve N-es a kártya.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18473) Intruder2k5 válasza benjamin (#18470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Anno vargalex fórumtárs használt Atheros Chip-es WiFi adaptert a WL-500GP routerében, bár az szerintem még egy jóval régebbi, g-s típus volt. Az általad linkelt kártyának gondolom kellene még két antenna is, szóval akkor azt is meg kéne oldani... Ezek után pedig esetleg OpenWrt-t tudnál használni, illetve DD-WRT-ből van valami régebbi build, ami Atheros WiFi support-os, de OLEG és Tomato felejtős! Arról már nem is beszélve, hogy az átalakítás sok időt, és pénzt is vesz igénybe, és még ha ebből nem is futná egy RT-N16-ra, de ha eladod a WL-500GP-t, hozzáteszed az átalakítás árát (5000Ft + az antennák ára + a munkád, időd), akkor tutira tudsz belőle venni egy WL-500W-t, ami n-es WiFi-s, igaz, hogy csak 270Mbps-t tud, de azt hivatalosan, gyárilag!

[ Szerkesztve ]

(#18474) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#18473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve LiteN WiFi-vel, hasonló árban, újonnan kaphatsz RT-N10U-t is...

(#18475) nandris válasza benjamin (#18471) üzenetére


nandris
aktív tag

Megpróbálok másik kábelt szerezni. A v2.es routeren milyen sorrendben vannak a lábkiosztások? Kipróbálom a működő routerrel a kábelt. Már egyszer szétszedtem, csak nem tudtam eldönteni melyik csatlakozási pont melyik, és inkább ráhagytam. A v1 mellé odaírták, a v2-nél meg elfelejtették rányomtatni. Két kábelemet egyszerűen nem ismeri fel. Az eszközkezelőben USB to UART ként látja, de semmiféle illesztőprogramot nem hajlandó elfogadni. Mindegy, kidobom a p****ba őket. A profilicot meg megpróbálom a másik gépen. Ja erre is DKU-5 van írva.

(#18476) Intruder2k5 válasza nandris (#18475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#18477) nandris válasza Intruder2k5 (#18476) üzenetére


nandris
aktív tag

Köszi. Reggel bekötöm, És kiderül a kábel, vagy a router a ludas.

(#18478) benjamin válasza Intruder2k5 (#18473) üzenetére


benjamin
tag

Szia

Antennával nincs gond, mert jelenleg is 2 antennával megy.
Csak digi-re váltottam és jelenleg kevés a 54Mbps, kell 150 vagy 300 Mpbs, hogy tudja a sebességet wifin is.

De mivel jól bevált cuss nagyon nem akarok váltani, csak ha lehet upgradelni.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18479) benjamin válasza nandris (#18475) üzenetére


benjamin
tag

Szia

Már pár éve win7-el megyek, így a win xp, 2000 problémák itt is néha fennállnak, de az automatikus net frissítés jól szokott működni és csak ritkán van gond a driverekkel.
A soros portos csatlakozókhoz nem mindig van így.

Sajnos ez most egy próbálkozásos, guglizós feladat.

Nekem sokszor hetekig napokig tart ha keresek valamit míg végre sikerül megoldni és találni megoldást. Sokszor úgy kell össze ollózgatni a cuccokat a netről, vagy szaklapokból, de eddig ment

Remélem összejön, és újra működni fog.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18480) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#18460) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Szia!

A régebbi tomato még /mmc mappás. Azt a partíciót ami "/" -be volt csatolva eddig le kellene formázni, ujratelepíteni mindent az új tomatoval, és utánna visszacsatolni az adattárolásra használt partíciót a /nas mappába?

Az idő sebessége: 1s/s

(#18481) nandris válasza benjamin (#18479) üzenetére


nandris
aktív tag

Ráforrasztottam a v2-re a lábakat, és kiderült a kábel tökéletes, rendesen mutatta a boot folyamatot. Következésképp van egy halott routerem. Azt hiszem ennyi a történet. Köszönöm mindkettőtök segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#18482) benjamin válasza nandris (#18481) üzenetére


benjamin
tag

nem tesz semmit

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18483) mgrincs válasza nandris (#18481) üzenetére


mgrincs
tag

Nem igazán értem, ha látod a boot folyamatot, mi halott?
Mindig elmondom, azért ezek az eszközök nem olyan halandóak, hacsak a boot loadert nem nyírja ki valaki direktben.(Én megtettem :) )

Ha van működő CFE(Látsz valamilyen boot folyamatot), akkor be tudod kézzel állítani az ip címet, és tftp-n frissíteni a firmware-t.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#18484) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#18480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A root-ba (/) nincs HDD partíció csatolva Tomato alatt, csak az /opt, és az /mmc vagy /nas alá. Amúgy nem kell semmit sem formázni, meg újratelepíteni sem, csak meg kell csinálni az fstab-ot, illetve egy-két konfigot kell módosítani, hogy a benne lévő /mmc-ket /nas-ra cserélni.

/opt/etc/init.d/S99rtorrent
/opt/etc/rtorrent.conf
/opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf
/opt/etc/profile

És talán ennyi, remélem nem hagytam ki semmit... :)

(#18485) Intruder2k5 válasza mgrincs (#18483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A v2-re csak próbaképpen forrasztotta a kábelt, a beteg router egy v1-es, csak a kábel működőképességét akarta tesztelni a v2-vel! Ettől függetlenül egyetértek veled abban, hogy nehéz ezeket elpusztítani, tehát én sem adnám fel oly könnyen... Mellesleg benjamin kolléga pont azon oldal leírása alapján dolgozott, amiről neked is sikerült brickelni a WL-500GP-t, ha jól rémlik. Anno én is ezt az oldalt találtam a témában, és linkeltem be ide. Kerestem vissza, de már nincs itt, mert mint utólag beugrott, kitöröltettem a modikkal, nehogy még valaki végigcsinálja az ott leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#18486) benjamin válasza Intruder2k5 (#18485) üzenetére


benjamin
tag

Én is egyet értek teljesen az elpusztításban, mert én is lemondtam routerről. A fórum olvasgatás és Intruder2k5 kolléga javaslatai sokat segítettek. És sikerült megcsinálni.

De nem emlékszem és visszanézegettem, hogy nandris kolléga leírta volna a hibát talán tudunk segíteni.
Semmi nélkül nehéz valamit is mondani.

Ha jól emlékszem csak a soros csatlakozással szenvedett és arra kért segítséget a nandris kolléga, nem mondott semmit a router problémájáról.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18487) nandris


nandris
aktív tag

Válasz benjaminnak, a privát levélre.
Bocsi, most már vagyok
Áram alá helyezve a lan és a wan ledek 2-3 másodpercre felvillannak, majd elalszanak. Persze, ha van bele dugva valami akkor világít. A wifi ledje halványan világít a bedugás pillanatától, a power led pedig fel sem villan. Puttyal kapcsolódva csak egy üres ablak fogad. A tápot a másik gépen kipróbáltam, tökéletes.
Talán még az előzmény, frissítés közben halt meg, előtte és utána is frissítettem, utána persze másikat, soha nem volt gond. szünetmentesem van, áramszünet nem volt, de gyanús volt, mert fél óra után sem indult újra, ekkor én kihúztam, és újraindítottam , na onnantól kezdve nem jó. Talán röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#18488) Intruder2k5 válasza nandris (#18487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Webes felületen frissítetted, vagy tftp-vel ,vagy restoration tool-al? Ha webes felületen, akkor milyen milyen fw volt rajta előtte, és amúgy milyet tettél volna rá?

PIN9-et próbáltad? Én most biztosan ennek állnák neki...

(#18489) nandris válasza Intruder2k5 (#18488) üzenetére


nandris
aktív tag

A csuda tudja, de valószínűleg tftp-vel, egy éve volt, tomato volt előtte is azóta is. Azt hiszem kipróbáltam valamelyik másik firmwaret, és amikor vissza akartam tenni akkor szállt el. A pin9-et természetesen próbáltam akkor mindjárt, de semmi, ezért próbálkoztam a soros kábellel.

(#18490) Intruder2k5 válasza nandris (#18489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WIFi kártyát próbáltad kivenni esetleg, és anélkül indítani?

Soros portot próbáltad mind a kettőt?

[ Szerkesztve ]

(#18491) nandris válasza Intruder2k5 (#18490) üzenetére


nandris
aktív tag

Kipróbáltam, és az eredmény: Mindkét szemére meghalt. ;)

(#18492) Intruder2k5 válasza nandris (#18491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha valóban meghalt, akkor talán még JTAG-al menthető, mert szerintem azzal lehet CFE-t is írni, de én azt még sosem próbáltam!

(#18493) nandris válasza Intruder2k5 (#18492) üzenetére


nandris
aktív tag

Na az már nekem tényleg kínai, úgyhogy sajna ennyi volt. Nembaj. Van mááásik.

(#18494) benjamin válasza nandris (#18487) üzenetére


benjamin
tag

Hát ez a hiba jelenség igen érdekes, hasonló már volt nálam is, de nem halt le a cucc.
Az routeren firmware frissítés után nem gyulladt ki a power led, de minden más led rendesen megy és működött is a router. Egy újraindítás és ki is gyulladt a power led és utána nem is volt gond.
Mikor pedig megöltem akkor nálam a power led legalább kigyulladt, és volt a Putty-ban is CFE.

Ha jól értem a putty folyamatosan megy kihúzod a tápot és visszadugod és semmi nem történik az ablakban. Az gáz, mert nem is indul el a router. Így nehéz lesz, mert lehet bármi, tápot talán kizárom mert azt írtad az legalább jó.

Probáltál már hard resetet:
táp bedug reset gomb nyomva tart 30mp-ig,
reset gomb tovább is nyomva tart közben tápot kihúzod 30 mp-ig
reset gombot még mindig tart a tápot visszadug és reset tovább 30 mp-ig nyomva tart.

Ha működik, akkor a router recovery módba kapcsol (power led villog) és mehet a frissítés
Jobb ötletem nincs.

Nézegettem a netet, hogy van e hasonló jelenség, és találtam is ilyet, de ott is elkönyvelték halottnak a routert, nem volt megoldás.

De az nem az jelenti, hogy nincs megoildás, csak még nem tudjuk, vagy nem éri meg fizikailag javítani.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18495) benjamin válasza Intruder2k5 (#18492) üzenetére


benjamin
tag

Az se biztos hogy JTAG -al menthető a cucc, de esélyes.

Egy átlag felhasználónak nem ajánlanám, mert ahogy én tudom ez nem felhasználóknak van, hanem szervizelésre, bootloader javítására. A chippel közvetlen kapcsolat hozható létre, inkább fejlesztők használják.
Továbbá nem is mindig van a csatlakozás kiépítve, így a chip lábakra kell kapcsolódni, akkor inkább egy új routert javaslok. Ez macerás.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18496) Intruder2k5 válasza benjamin (#18495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ebből indulunk ki, akkor már a soros port sem a felhasználóknak van, mint ahogy semmi sem, amihez a routert meg kell bontani! Szerintem szoftveresen nem nehezebb a JTAG-olás sem, csak a kábel beszerzése, elkészítése nehezebb, és költségesebb... Bár láttam olyan rajzokat a neten, hogy parallel portot simán összekötötték a router JTAG interface-ével, mindössze 4db 100Ohm, vagy 100kOmh (már nem emlékszem pontosan) méretű ellenállás volt közbeiktatva, de én az ilyen "vágjuk ki kartonpapírból" típusú megoldásokban sosem bízom igazán! :)

Szerk. Megvan a KÉP!

[ Szerkesztve ]

(#18497) benjamin válasza Intruder2k5 (#18496) üzenetére


benjamin
tag

Jó igaz a fogalmazás, hogy átlag felhasználó az nem helytálló, ahogy írtad is. Valamicskét kell érteni az elektronikához, és a programokhoz és a parancsokhoz.

Viszont a JTAG akkor is macerásabb, de aki szeret kísérletezni, elpepecselni akkor az is jó kis feladat.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#18498) Intruder2k5 válasza benjamin (#18497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Másrészt meg innentől már nincs mit veszíteni, mert gondolom szervizbe vinni úgysem akarja, x ezer forintért megcsináltatni, szóval vagy sikerül, vagy se, de rosszabb semmiképpen nem lehet már! :)

(#18499) vasszarvas


vasszarvas
tag

Tisztelt fórumozók!

Mosta tartok a nano telepítésénél, mi lehet a probléma? Az én esetemben is igaz, hogy még csak most barátkozom a routerrel való töltögetéssel, de természetesen, ha lehet valami hiba, az nekem bejön....Mindent úgy csinálok, ahogy az oldalon van, GokuSan lapjáról próbálom megcsinálni a dolgokat, de nekem egyáltalán nem úgy megy, mint neki. Kérlek valaki segítsen!

root@OpenWrt:~# opkg update
Collected errors:
* opkg_conf_init: Could not lock /var/lock/opkg.lock: Resource temporarily unavailable.
root@OpenWrt:~# opkg install nano
Installing nano (2.2.3-1) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/brcm-2.4/packages/nano_2.2.3-1_brcm-2.4.ipk.
Installing libncurses (5.7-2) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/brcm-2.4/packages/libncurses_5.7-2_brcm-2.4.ipk.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#18500) mgrincs válasza benjamin (#18495) üzenetére


mgrincs
tag

Az egyetlen probléma, hogy a Wl-500gP-n nincs JTAG. Ennyi.

Viszont ki lehet forrasztani a chipet, és egy másik, JTAG képes routerben újraírni. Persze előtte ki kell forrasztanod abból is a működő chipet. És persze, ha csak nem valami eleve kidobásra ítélt router volt, akkor az egész macera után vissza is tenni.

Hááát, nem hangzik egyszerűnek.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.