Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Intruder2k5 válasza batkamanó (#18100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Örülök, hogy segíthettem... :)

(#18102) batkamanó válasza ecaddict (#18099) üzenetére


batkamanó
csendes tag

Köszi a válaszokat és a javasolt megoldásokat az Oleg-hez. A leírásokat átnézem, hátha tanulok belőle, ha mégis szükségem lenne majd rá.

Egyenlőre most végeztem Intruder2k5 kolléga leírása alapján a Tomato firm és a szoftverek telepítésével. Egyenlőre ezt tesztelgetem, eddig tetszik, de hát még alig próbáltam, idő kell még, hogy kiismerjem.

Később meglátom, hozzányúljak-e router-hez és tegyek-e fel még is Oleg-et. Akkor majd biztos jól jönnek a tanácsaid.

(#18103) ecaddict válasza batkamanó (#18102) üzenetére


ecaddict
senior tag

Megcsináltam a tutoriált, hogy 2.4-es routerre is feltegye a Raas image-et (az image eredetileg is oda készült;min 32MB RAM-os router ajánlott). Nem teszteltem agyon, viszont vállalkozó kedvűek kipróbálhatják.

http://www.wl500g.info/showthread.php?t=23684

Ez ugye az első lépés utána még rengeteg tutoriál van amit érdemes megnézni.

http://wl500g.info/forumdisplay.php?f=60

A legtöbb Tomatora is érdekes lehet.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18104) DeusHun


DeusHun
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus WL-500gP V1 router-em amin openWRT 10.3.1-RC5 fut. A gondom az, hogy ha a processzorterhelés 1 fölé megy (pl Transmission verify-olja az adatokat) akkor eldobja a wifi-t az eszköz. Az ifconfig-ban az látszik, hogy az interfész elérhető, a dmesg-ben nem jelenik meg semmi, de se a notebook, se a telefon nem látja az SSID-t és nem lehet rá csatlakozni. Kábellal elérhető és válaszol is, ilyenkor a /sbin/wifi down; /sbin/wifi up segít. Gondolom amitt van mert nem jut elég CPU-idő a vezeték nélküli háló kezelésére.
A kérdésem az, hogy ilyennel találkozott-e már valaki és ha igen mi volt neki a megoldás (már a terheléscsökkentésen kívül. Azon már túlvagyok)?

Rainforest Alliance Certified signature

(#18105) ecaddict válasza DeusHun (#18104) üzenetére


ecaddict
senior tag

Bár lehet nem vigasztal, 128MB RAM-ra bővített WL-500gP V1/Oleg firmware esetén nekem évek alatt soha nem halt le a WiFi pedig volt, hogy 5 feletti volt a load (RT-N16-nál se de ugye abban alapból 128MB RAM van meg erősebb proci).

Két opciód van:
- RAM bővítés
- Csere más firmware-re

Ha ragaszkodsz a routerhez mert egy másik opció a router csere...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18106) DeusHun válasza ecaddict (#18105) üzenetére


DeusHun
őstag

Hmm. A RAM-bővítés jónak hangzik, bár szerintem én az ormótlan eszközeimmel nem fogom tudni megcsinálni (nomeg éppen csak valamennyi tapasztalattal).
A swap hiába van amúgy, alig pár kilobájtot használ belőle.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18107) batkamanó válasza Intruder2k5 (#18101) üzenetére


batkamanó
csendes tag

Először is elnézést, amiért a következő pár napban többet is kérdezek majd, de hát szinte újra felfedezem a routert és az új Tomato szoftver is sok újdonságot tartalmaz a régi, kb. 5 éves Oleg-hez képest, ami eddig futott rajta.

Nézegettem a beállításokat és az Advanced menüben rengeteg, számomra ismeretlen dolog van. Hol lehet utána nézni, melyik mit állít ebben a szoftververzióban? Van-e esetleg valami jobb beállítás az alapértelmezetthez képest, amit érdemes még beállítani?
Van itt a Wireless Settigs alatt egy olyan lehetőség, hogy be lehet állítani országot (alapból UK van itt). Át kell-e állítani HU-ra, vagy nincs jelentősége?

Megpróbálkoznék egy USB-s lézernyomtató hálózati megosztásával is a routeren keresztül. Azon kívül, hogy engedélyezem az USB Support alatt az USB Printer Supportot, kell-e még mást is beállítani, illetve hogyan lehet elérni a hálózaton a printert, elég csak a router IP címére küldeni a nyomtatást, vagy másképp kell a PC-n beállítani a nyomtatót? Kell-e ehhez még esetleg valami kiegészítő szoftver.t telepíteni?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#18108) Intruder2k5 válasza batkamanó (#18107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Magyar nyelvű dokumentáció sajnos szűkösen áll rendelkezésre, így kénytelen leszel beérni az mgrincs fórumtárs által fordított Tomato Wikikönyv-vel! Ezen kívül itt-ott van még pár információmorzsa, ehhez google a barátod, és hát persze a két fórum, ez és a sajátom... :)

A WiFi régiónak igazából annyi jelentősége van, hogy a kimenő teljesítményt, és a használható csatornák számát korlátozza a helyi szabályozásnak megfelelően. Azt viszont nem tudom megmondani Neked, hogy a Magyar, vagy pedig az Angol beállítással jársz jobban... Bár nem sokat foglalkoztam ezzel, mivel nem használok WiFi-t, de ha jól csalódom, akkor a legnagyobb teljesítményre USA régióval van lehetőséged.

A nyomtatónál semmi extra szoftverre nincs szükséged, a Windows-ban szükséges beállításokat ITT megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#18109) batkamanó válasza Intruder2k5 (#18108) üzenetére


batkamanó
csendes tag

Köszönöm mindkét linket, nagyon sokat segítettél megint, nem győzök hálálkodni :R .

Neki is fogok olvasni a Tomato magyar leírását.

(#18110) Intruder2k5 válasza batkamanó (#18109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig igazán nem kell... Ez itt természetes! :)

[ Szerkesztve ]

(#18111) ecaddict


ecaddict
senior tag

Immáron le is teszteltem, hogy az Oleg optware feltevő scriptek működnek 2.4 kerneles routeren is és nekem minden okés volt.

Ha valakinek kedve támad hozzá, és mégsem menne, néhány tipp mit érdemes megnézni.

DeusHun
A RAM cseréhez spéci szerszámok vagy ügyes kéz (+rézsodrony leszedni az ónt) kell, egy firmware csere jóval kevésbé kockázatos (RAM cserével véglegesen tönkreteheted a routert).

Én csak akkor kezdenék ilyesmihez, ha legalább 2 firmware-t kipróbáltam. Nem normális, hogy lehal a WiFi a load miatt, bár pont ez az amit openWRT esetén többektől hallottam mint panaszt.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18112) vargalex válasza ecaddict (#18111) üzenetére


vargalex
félisten

Anno nem volt soha bajom a WiFi-vel OpenWrt alatt, igaz nem is a gyári BroadCom-osat használtam, hanem helyette egy Atheros chip-eset.

Alex

(#18113) ecaddict válasza vargalex (#18112) üzenetére


ecaddict
senior tag

Na ez tényleg jó ötlet (ki is hagytam a listából), kicserélni a WiFi kártyát (500gPv1-ben simán megy mert külön panel), bár nem tudom ma ez menyire éri meg.

A firmware cserét viszont még mindig a legolcsóbb és leggyorsabb megoldásnak tekinteném (bár nem tudom ez mennyire kockázatos openWRT kapcsán/után).

Nekem soha nem volt godnom a WiFi-vel Oleg firmware-el a Brodcom-os kártyával sem azaz a hiba vsz. nem a hardware-ben van, bár a konkrét esetben még az is előfordulhat ennek kizárására ajánlgattam a firmware cserét tök mindegy mire.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18114) vargalex válasza ecaddict (#18113) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, valóban olcsóbb és egyszerűbb megoldás egy firmware csere. OpenWrt-ről való átállás nem jár semmi kockázattal, mivel nem módosít az nvram paramétereken, mindent config file-ban tárol. A WiFi csere viszont azért jutott eszembe, mert ugye az összes többi firmware a BroadCom zárt drivereit használja, míg az OpenWrt egy nyíltat.

Alex

(#18115) PistiSan válasza vargalex (#18114) üzenetére


PistiSan
addikt

Alex, jól tudom hogy wl500 v2-n lehetetlen wifit működésre bírni 2.4-es kernel felett?
Nekem legalábbis nem sikerült :(

(#18116) ecaddict válasza PistiSan (#18115) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nem lehetetlen, Oleg firmware-ből van rtn (2.6-os kerneles). Sőt valamivel több mint 3k letöltés volt belőle kb 1 hónap alatt és felteszem volt aki használja a WiFi-t .

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18117) vargalex válasza PistiSan (#18115) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A Wiki alapján a b43 driver nem támogatja a V2-bel található WiFi-t.

Alex

(#18118) PistiSan válasza ecaddict (#18116) üzenetére


PistiSan
addikt

Ritkán használom a wifit, most jobb híján kábelezek ha kell :)
Vagyok annyira openwrt fanatikus hogy inkább benne van a routerben egy kábel ha szükség van rá, legközelebb már olyan routert veszek ahol nem lesz gond a wifivel új linux kernelen sem, a 2.6 feletti pedig az extroot miatt kell.

(#18119) ecaddict válasza PistiSan (#18118) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nálam ez a kábel dolog több okból nem játszana pl. az egyik, hogy a mobilomon nincs csatlakozó a LAN kábelnek (van egyáltalán olyan aminek van?) és vannak előnyei ha a WiFi-t használom (de ezt talán nem kell részletezni).
A mobilom vsz. többet lóg a WiFi-n mint a laptopom, egyébként meg nem is vagyok egy nagy WiFi használó.

Mindegy. Sosem értettem ezt az openWRT fanatizmust. Az Oleg annyira opensource amennyire lehet és túltették magukat (legalábbis ideiglenesen) ezen a bináris driver dolgon.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18120) vargalex válasza ecaddict (#18119) üzenetére


vargalex
félisten

Ilyen alapon az Oleg, Tomato fanatizmust sem lehet érteni...

Alex

(#18121) ecaddict válasza vargalex (#18120) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ilyen alapon azt se lehet érteni minek örül az ember ha valami működik...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18122) PistiSan válasza ecaddict (#18121) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem feltétlenül örül az ember ha valami működik, az olyan megszokott dolog, működik és kész, nekem legalábbis ha "valami" működik az nem okoz örömet. Ellenben ha valamivel jó sokat "szenvedtem" és végül működik, akkor annak tudok örülni én is :)

(#18123) DeusHun válasza vargalex (#18114) üzenetére


DeusHun
őstag

Hmm, akkor első körben firmware-csere. DD-WRT-t hallottam még, hogy jó, de hátránya, hogy ha azt felteszem rá akkor többet nem lehet leszedni. Oleg-et próbáltam már, igazából nem jutottam vele messzire. Tomato játszik még ezen a routeren?
Második kör lenne a WiFi kártya cseréje. Mik azok amikre érdemes figyelni vagy melyik kártya az ajánlott? Van egyáltalán ilyen? Atheros-ról eddig csak jót hallottam.

U.i.: a RAM-bővítés is játszana ha találnék valakit aki vállalná a dolgot :D

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#18124) vargalex válasza DeusHun (#18123) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Természetesen a DD-Wrt-t is le lehet cserélni. Tomato-t is fel lehet tenni.
WiFi kártyából én ath5k, ath9k, vagy madwifi kompatibilis Atheros kártyát néznék. Persze ekkor csak OpenWrt-vel fog működni (nem tudom, hogy a többi firmware esetében van-e kernel modul).

Alex

(#18125) Intruder2k5 válasza DeusHun (#18123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alex mondandójához még hozzátenném azt is, ahogy téves volt az információd a DD-WRT eltávolításával kapcsolatban, úgy szerintem a minőségével is, legalábbis az én véleményem szerint az összes itt emlegetett firmware közül az a legbugosabb!

Tomato "játszik" ezen a routeren, a felpakolással kacsolatban infó ITT.

(#18126) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg, ha már szóba került a DD-WRT!

Nem mintha nagyon foglalkoznék vele, csak szoktam nézegetni az FTP szerverüket, és láttam, hogy volt egy kiadás valamikor augusztusban, ami állítólag kivégzett elég sok routert, így azt gyorsan le is törölték a szerverről... Így viszont júniusi az utolsó build, ami már jó régi, pedig nem volt jellemző rájuk ez a hosszú kihagyás.

Még jó, hogy az ASUS most kezdte hivatalosan támogatni! :)

[ Szerkesztve ]

(#18127) ecaddict válasza Intruder2k5 (#18126) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az Asus jó nagy bakot lőtt ezzel a DD-WRT-vel vsz (mondjuk ezt már az RT-N16 topikban is kifejtettem).
A DD-WRT egy rém gyenge firmware (legalábbis Asus routerekre, többit nem tudom) tele zavaros konfig hackel. Mikor másodjára küzdöttem le az RT-N16-ról megfogadtam soha többet és azóta ezt sikerült is tartanom.

Persze lehet WiFi tesztelésre attól még jó, de másra aligha.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18128) Intruder2k5 válasza ecaddict (#18127) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha most védeni akarnám a DD-WRT-t, akkor mondhatnám, hogy azért mikor Te próbáltad RT-N16-on, akkor ezek a moddolt fw-k még mind eléggé béták voltak erre a routerre! Bár akkoriban én még WL-500GP-t használtam, de olvasgattam itt is, és láttam, hogy Tomato-val is küzdöttél rendesen, OLEG meg talán nem is létezett! De nem akarom védeni a DD-WRT-t, mert én is próbálgattam már többször, több eszközön is (ASUS és TP-LINK), sőt jelenleg is használom egy ASUS WL-520GC típuson, amire a 2MB flash miatt csak ez megy fel, de a VLAN tag-elés miatt mindenképpen szükségem van rá, mert a gyári ilyet nem tud, viszont sok jót nem tudok mondani róla. Mindegy, ott és arra jó amire nekem kell, de eszembe nem jutna a fó routerre (RT-N16) feltenni.

Ha sok lesz vele a baj, maximum majd visszavonja a támogatást az ASUS, de meglátásom szerint aki ilyen fw-ket használ, az vagy tisztában van vele, hogy mi az ami neki kell, vagy körbe érdeklődik előtte fórumokon, és a legkisebb rész az, aki meglátja az ASUS weboldalon a linket, és már kattintgat is az upgrade-re. De aki meg így jár el, az egyrészt meg is érdemli a DD-WRT-t, másrészt lehet, hogy a többivel sem jutna előbbre segítség nélkül. :)

szerk.:
Külön érdekes még a DD-WRT fejlesztésében az is, hogy vannak olyan bug-ok, amikre már több éve panaszkodnak a saját fórumán, de még nem volt idejük kijavítani! Hmm... Ez fejlesztés?

[ Szerkesztve ]

(#18129) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Mindig olvasgatom a topikot de az utóbbi időben már ritkán jártam erre. Épp néztem hogy Intruder2k lelkes segítőkész kollégánk belinkelte hogy mit tud az új Shibby firmware. Gyorsan szétnéztem és feltettem ezt a verziót:

tomato-K26USB-1.28.905xRAF-EN-MIPSR1-079V-AIO.trx

Na de ekkor vettem észre hogy csak 8 megánál nagyobb Flashel rendelkező routerekre lehetne feltenni ezt a verziót ( bár 7,6 Mega ) a képen látható leírás szerint. Mikor elolvastam már késő mert rég ment az update... de gondoltam majd legfeljebb restore lesz, de felment :Y

Először úgy voltam vele hogy úgyis bugos lesz mint mindig, és hogy lassú lesz a 2.6-ostól a router. Nagyon nagyon kellemes meglepetést okozott. A sok újdonság ellenére elég gyors és rengeteg minden van egy firmwareben összesűrítve, sőtt....

- USB
- VPN
- QoS

- Web usage
- Spindown merevlemezekhez
- Bittorent
- Media server
- Captive portal
- Mac IP/Bw limit
- IP Traffic
- NFS server
- SNMP
- VLAN

És mindezt egyben, és lenyűgöző sebességgel figyelembe véve hogy a WL-500GP mennyi idős. Egyszerűen döbbenet :Y : ) :C

Respect a fejlesztőknek hogy ebből a régi vasból ennyit ki tudnak hozni :R
Úgy vélem a SOHO kategóriában a Tomato így már egyedülállóvá vált a custom firmware kategóriában.

Ha a többiek megerősítik hogy ez rendeltetés szerűen működik és tényleg nem okoz problémát az AIO a WL-500GP-n akkor mindenkinek csak ajánlani tudom! Sőtt megyek és felvásárolom a hardverapón az összes régi darabot : D

Bár már korábban linkelték de itt van még1x de nem akartam direktben ide linkelni.

http://tomato.groov.pl/index.php?dir=K26%2Fbuild5x-079V-EN
(tomato-K26USB-1.28.905xRAF-EN-MIPSR1-079V-AIO.trx)

Üdv !

Szerk 550 kapcsolattal is simán stabil volt a router és a QoS nagyon jól végezte dolgát közben gyorsak a weblapok.

[ Szerkesztve ]

(#18130) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Elfelejtettem hozzátenni hogy nekem 128 Megás a WL-500GP1 és lehet ezért megy ilyen simán. Közben vettem észre hogy bugos is a memória kijelzés:

Total / Free Memory 123.89 MB / 109.80 MB (88.63%)

root@router:/tmp/mnt/sda1/Shared# free
total used free shared buffers cached
Mem: 126864 90420 36444 0 5192 71056
-/+ buffers/cache: 14172 112692
Swap: 0 0 0

Nem tudja véletlen valaki hogy lehet a Status/Overview alatti memória kihasználtságot bugmentesíteni 128 Ram esetén ?

Üdv !

(#18131) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#18129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az 100%, hogy semmilyen problémát nem fog okozni, de én mondjuk személy szerint nem tudnék a JFFS nélkül élni. :)

Régebben próbáltam én is feltenni a WL-500W-re, de nem fért rá... Persze tudom, hogy minden build más méretű, így ennek alkalmából most én is megpróbálom ezt feltenni, és megnézem hogyan muzsikál... Bár hozzáteszem én mindig éreztem a sebességkülönbséget a 2.4-es és a 2.6-os Tomato-k között, természetesen a 2.4-es előnyére.

[ Szerkesztve ]

(#18132) Dzs3ko válasza Intruder2k5 (#18131) üzenetére


Dzs3ko
tag

Én csak annyit tudok mondani: "döbbenet"
Nem kell tőle azt várni hogy szuper gyors lesz de sok szolgáltatás ellenére is gyors maradt, és mint írtam lehet ennek köze van a 128 Mega memória upgradhez is de nekem nagyon gyors minden weboldal betöltés továbbra is.

Korábban sok 2.6 buildet próbáltam de egyikkel sem voltam megelégedve. Vagy áteresztő képesség, vagy wifi, vagy valamilyen opció hiányzott. Ebben viszont szinte minden benne van és nagyon jól muzsikál, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Elfelejtettem hozzátenni hogy a fenti opciók mellett még a 3G szolgáltatás is elérhető a WAN opciónál. Én sajnos nem tudom tesztelni de ha valaki megtenné nagyon kíváncsi lennék rá.

[ Szerkesztve ]

(#18133) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#18130) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hol van ebben a bug?

(#18134) Dzs3ko válasza Intruder2k5 (#18133) üzenetére


Dzs3ko
tag

Az egyiknél 109.80 MByte szabad míg a másiknál 36444 Kbyte szabad.

(#18135) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#18134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert az egyiknél bele van számolva a gyorsítótár is. Próbáld meg ezt...

A "lassút" nem kimondottan a weboldalakra értettem, hanem inkább magára a routerre... Nálam lassabb volt a webes felület, és alapon volt egy ~0,2 load-ja. De majd Barátok közt után megpróbálom ezt én is.

[ Szerkesztve ]

(#18136) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#18132) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos ez az fw valóban gyorsabb, nálam is, és nincs alap load a routeren... De a JFFS már nem fér el a flash-ben, így megy vissza a BT-VPN. De akkor már megpróbálom abból a 2.6-ost. :)

[ Szerkesztve ]

(#18137) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#18135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bekapcsolva...

Kikapcsolva...

szerk.:
Viszont mint az a képeken is látható, elindított optware rendszerrel már megvan az a 0,2-es load, amiről az előbb beszéltem. És ez alapjárat, nem megy semmi a routeren... Úgy értem, hogy nem tölt torrentet, nincs megnyitva böngészőben a lighttpd sem, és semmi egyéb. 2.4-es fw-vel ez nincs!

[ Szerkesztve ]

(#18138) Dzs3ko válasza Intruder2k5 (#18135) üzenetére


Dzs3ko
tag

Köszönöm a tippet! Most már sokkal közelebb van egymáshoz a kettő de még mindig van egy minimális difi kb. fél mega.

#12135-re csak egy dolog jut eszembe. Érdemes lenne megnézned mit futtatsz optware alatt, és mi az ami húzza a CPU-t. Egyébként nálam is jelentkezik némi plusz terhelés optware mellett, de ettől függetlenül az új firmware támogatottsága nagyon ígéretes.

A plusz terhelést illetően azt vettem észre hogy talán a web felület használata okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#18139) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#18138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Engem mondjuk nagyon nem zavar már ez a dolog, mivel rendszerben egy RT-N16 áll, a WL-500W csak amolyan teszt router, már most is épp kikapcsoltam... De ha lesz majd időm, kedvem, akkor utánajárok ennek, hogy pontosan mi is okozza ezt a plusz terhelést.

Ettől függetlenül természetesen egyetértek veled a Tomato-ról alkotott véleményedben, szerintem is egy nagyon jól összerakott, rendkívül funkciógazdag firmware, csak azt szoktam tanácsolni, hogy akinek nincs szüksége a csak 2.6-ban megtalálható plusz szolgáltatásokra, az inkább használjon 2.4-et a WL-500 sorozaton. RT-N16-on ilyen gond már nincs, egyrészt mert a vas is erősebb, másrészt mert nem létezik rá 2.4-es fw! :)

(#18140) DeusHun válasza Intruder2k5 (#18125) üzenetére


DeusHun
őstag

Köszi a linket, hétfőn szerintem ki is próbálom majd, de előtte persze utána nézek miket tud, milyen csomagok vannak rá, stb.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18141) DeusHun válasza DeusHun (#18140) üzenetére


DeusHun
őstag

TomatoUSB lesz a kiválasztott, 2.4-es kernel Standard.

Valamit viszont nem találok sehol: egy listát az elérhető csomagokkal. Van bárhol is ilyen vagy csak azok elérhetőek amiket a firmware-rel kapok?

U.i.: a RAF-ot néztem még de ahhoz pedig egyáltalán nincs leírás, hogy mennyivel másabb mint az összes többi. Ahhoz nincs is? Mit kéne erről tudni?

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#18142) Rick4 válasza Dzs3ko (#18129) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt feltehetem WL-500W-re is? Pint most tartok ott, hogy az új net mellé összehozom a routert egy jó kis tomato-val. bár a TP- link 340GD-n is átjön a 25Mbit, és teszi a dolgát.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18143) Rick4 válasza Rick4 (#18142) üzenetére


Rick4
félisten

Felment nekem is, álligatom szépen. Csak én nem találom benne a dyndns részt?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18144) Intruder2k5 válasza DeusHun (#18141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha rám hallgatsz, akkor tomato-NDUSB-1.28.875xRAF-EN-079V-BT-VPN.trx teszed fel... (csak jobb klikkel tudod menteni) 2.4-es kerneles RAF-ok közül ez a legösszetettebb, és mostanában ezt a fajtát fejlesztik leginkább. Az elérhető csomagok megegyeznek az OLEG-el, mivel ugyanazt a repo-t használja. A többi build összetételéről ITT találsz infót. Ha szükséged van 3G támogatásra, Media Server-re, stb... akkor mindenképpen 2.6-os fw kell majd.

A RAF-ban egyébként van egy csomó funkció, ami a sima TomatoUSB-ben nincs!

- Media Server
- Bittorrent Client
- MAC/IP BW Limit
- Captive Portal
- IP Traffic Monitoring
- SNMP
- NFS Server
- etc...

[ Szerkesztve ]

(#18145) Intruder2k5 válasza Rick4 (#18143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Basic -> DDNS

Ellenben a JFFS nem fog működni, mert bár a menüben benne van, de túl kicsi a fennmaradó hely a flash-ben.

(#18146) Rick4 válasza Intruder2k5 (#18145) üzenetére


Rick4
félisten

Megvan már, működik is. Viszont már egy ideje rájöttem, hogy semmi sincsen ebben a routerben amit a számomra szükséges dolgokból ne tudna egy TP link 340-es, hiszen csak annyi kell, hogy bekapcsolom, és megy. Mennyi pénzért lehet ezt most eladni? Kiváló állapotú kívülről, belülről is, van egy D-link táp, meg a hozzá vett 5V 5A-es brutál tápegység is.

Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy a t-kábel miért router alapján oszt új ip-t? Megint megvolt, ezt rádugtam, másikat kaptam. Vissza a tp-linket, visszakaptam a régit... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18147) Intruder2k5 válasza Rick4 (#18146) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom a MAC Address-hez tartozik egy elég hosszú Lease Time, ezért kapsz más IP-t a két routerrel. Írd át valamelyik MAC címét a másikéra, és próbáld meg úgy...

Hogy mennyiért lehet eladni azt nem tudom, de sajnos elég nehéz. Azt tudom Neked mondani, hogy vargalex fórumtárs körülbelül 3-5 hónappal ezelőtt árult egy WL-500W-t, talán 14k-ról indult lefelé, én még 11-ért láttam, hogy hirdette, aztán, hogy mennyiért sikerült neki eladni, azt már nem tudom. De nem hiszem, hogy 10-nél többet kapsz érte...

[ Szerkesztve ]

(#18148) Rick4 válasza Intruder2k5 (#18147) üzenetére


Rick4
félisten

Mindegy, eladni nem nagyon szokásom dolgokat, csak épp a dobozban akad még egy harmadik router is, az is tartalék.. :U

Okés, hát lehet hogy igazad van, mindegy is, csak én csodálkozom, hogy nem a központ ad ip-t a modemnek, hanem még az utána lévő mac is számít...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18149) vargalex válasza Intruder2k5 (#18147) üzenetére


vargalex
félisten

Pont 10000 Ft-ért sikerült eladni.

Alex

(#18150) Intruder2k5 válasza Rick4 (#18148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ezeket mostanság már csak elherdálni lehet, mert annyit biztosan nem kapsz érte, amennyi ér! Bár nem vagyok TP-LINK szakértő, de az a 340-es nem g-s WiFi-vel van szerelve véletlenül? Azért a WL-500W csak-csak egy n-es router, még ha nem is 300-as, de 270Mbit-es!

Alex
Akkor bingó! :)
Annyira saccoltam, még egy WL-500GP v1 talán 7-8k reálisan mostanság.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.