Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) Intruder2k5 válasza ArchElf (#18948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez így van ahogy mondod, de én sem tudom, hogy miért nem a libpcre.so-t használja, akkor nem lennének ilyen gondok. Nincs benne semmi logika, legalábbis számomra...

(#18952) DeusHun


DeusHun
őstag

Szevasztok!

Tomato-ra szeretnék egy RSSTail-t tenni de a hivatalos repon csak az 1.7-es verzió van fenn és ahogy nézem az 1.8 tud egy olyat, hogy -o és megadni neki a dátumot, hogy csak az az óta felkerülteket szedje le, ami nekem nagy segítség lenne.
Így aztán szeretném beforgatni a csomagot, de a "cc" parancsnál elszáll (gcc csomag). Az pedig nincs Tomato-ra.
Át lehet hidalni ezt a problémát valahogy?

Rainforest Alliance Certified signature

(#18953) Wasquez válasza ArchElf (#18950) üzenetére


Wasquez
senior tag

1.9.2.7-rtn-r3702

PC

(#18954) sekli válasza DeusHun (#18952) üzenetére


sekli
addikt

Nem tudom, hogy mit szeretnél, de a Yahoo! Pipes egy elég komoly szolgáltatás, kb mindent RSS-hez kapcsolódó dolgot meg lehet vele oldani.

(#18955) DeusHun válasza sekli (#18954) üzenetére


DeusHun
őstag

A cél az lenne, hogy e-mail-ben elküldjem magamnak az RSSTail-lel összeszedett híreket reggel és este 6-kor.
Ami használva lesz hozzá: msmtp, rsstail, cron.
Ehhez az kéne, hogy duplikáltat ne küldjön, azaz amit reggel 6-kor már olvastam ne kapjak meg este is. Ezért kéne a -o kapcsoló, különban script kell ami majd szétválogatja, hogy mi az ami már volt és mi az, ami még nem.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18957) Rick4


Rick4
félisten

Tudjuk-e, hogy az én WL-500W-m és egy tp-link 1043nd között van-e nagy eltérés teljesítményben, használhatóságban?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18958) Intruder2k5 válasza Rick4 (#18957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, hogy tudjuk... :)

ASUS WL-500W

CPU BroadCom 264MHz
RAM 32MB
Flash 8MB
WiFi 270Mbps
LAN & WAN 100Mbps

TP-LINK 1043ND

CPU Atheros 400MHz
RAM 32MB
Flash 8MB
WiFi 300Mbps
LAN & WAN 1Gbps

A 1043 NAS funkciók (USB HDD elérés) tekintetében jóval gyorsabb, OpenWrt-vel 10MB/s körüli értékeket mérnek. Ellenben az ASUS szerintem sokkal stabilabb, és jobban terhelhető, én a WL-500GP-n bármikor elindítottam 50+ torrentet is, de a TP-LINK topikban már néhány torrent esetén is erős instabilitásról lehet olvasni több helyen, leginkább 5> torrent futtatása javasolt maximum egyszerre. Ezen kívül más az általában használt fw rajtuk, mert még ASUS-on Tomato és OLEG az elterjedt, illetve DD-WRT is van rá, addig a 1043-ason leginkább OpenWrt, illetve néha DD-WRT a szokás, bár utóbbira nem igazán lehet csomagokat telepíteni. OLEG és Tomato nincs Atheros platformra.

[ Szerkesztve ]

(#18959) Rick4 válasza Intruder2k5 (#18958) üzenetére


Rick4
félisten

Torrentezni nem torrentezek (van azóta hálózati médialejátszóm, az megteszi a router helyett) csak routerként funkcionálna egy 25/5-ös nettel. Erre a feladatra jobb lehet? Hálózati funkciók a vargalex féle fw-ben látható módon megfelelnének, sőt, lehet sok is lenne: :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18960) Intruder2k5 válasza Rick4 (#18959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézd, én nem akarlak eltántorítani egy jó üzlettől (ha Neked esetleg bejönne), de nekem személy szerint nincsenek jó tapasztalataim a 1043ND-vel, így hazudni sem fogok! Én nem cserélném el! Régebben én is azzal szerettem volna előre lépni a WL-500GP-ről, mert az RT-N16 sokkal drágább volt, és nem nagyon volt rá keretem. Még jó, hogy a WL-500GP-t nem adtam el korábban, mert nagyon megszívtam a TP-LINK-el... Nem fogom itt most a hibákat sorolni, de sem OpenWrt-vel, sem pedig DD-WRT-vel nem volt stabil, egy szopás volt az egész az ASUS + Tomato után, így végül attól szabadultam meg, és maradt a WL-500GP, amíg nem lett pénzem RT-N16-ra. Lehet én voltam béna, de nekem egy életre elég volt a TP-LINK-ből!

[ Szerkesztve ]

(#18961) Rick4 válasza Intruder2k5 (#18960) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom hogy az milyen, ezért kérdezek, a stabilitáson kívül nekem más fontos dolog nincsen, menjen, működjön, ne kelljen hegeszteni rajta állandóan. A Wl-500W ezt tudja, igaz, hogy most csak 7.5 napja megy, de restartoltam valamiért, előtte ment 15-18 napot is, és soha semmi baj nem volt vele, én restartoltam. Ha ugyanezt nem tudja a tp-link, akkor nem köll. Köszönöm az őszinte választ. Egyébként a topicjában is panaszkodnak rá? A vargalex féle fw-rel is ilyen?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18962) Intruder2k5 válasza Rick4 (#18961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Hát olvasgass kicsit ott is! Szerintem több volt ott a panasz mint az ASUS topikokban, de ne én legyek már a 1043 mumusa, hallgass meg más véleményt is, vagy tényleg győződj meg róla magad a topikjában! Én nem fogom dicsérni, azon kívül, hogy NAS-ban gyors, és olcsó, nem tudok róla más jót mondani, de ez az én egyéni véleményem... :)

[ Szerkesztve ]

(#18963) r0by válasza Intruder2k5 (#18962) üzenetére


r0by
addikt

Nekem is az a véleményem, tapasztalatom, hogy a tp-link eléggé hulladék, ha nem is mered kimondani :)
Ahol találkozok vele, mindenhol csak a sz*pás van.
Olcsó, meg 5 év gari van rá, de totál megbízhatatlan. Dobálja a netet, instabil a kapcsolat.
Mondjuk az 1043-ashoz még nem volt szerencsém,de ahogy írod, nem is nagyon szeretném, hogy legyen :)
Engem már 4. éve szolgál hibátlanul a wl500gp v1, nem igazán váltanék semmi pénzért tp-link-re.

(#18964) Rick4


Rick4
félisten

Na, ez mérvadó, megyek, olvasgatok, aztán döntök, köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18965) Intruder2k5 válasza r0by (#18963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kimondom én, dehogynem mondom ki! Kimondtam már a "Milyen routert" topikban is nem egyszer, volt is belőle balhé, mert ott sok a (szerintem) TP-LINK disztribútor... Oda benézel, mindenkinek csak TP-LINK routereket ajánlgatnak!

:)

[ Szerkesztve ]

(#18966) r0by válasza Intruder2k5 (#18965) üzenetére


r0by
addikt

Ok, bocsi, akkor max. respect :R :R
Sajna én már nem követem ennyire a dolgokat, nem sok időm van erre, ráadásul a rendszer is stabil és még mindig jól működik. Kérdés persze, hogy a közelgő torrent halálával, hogyan is rendeződik át a rendszer..
Viszont szemezgetek, hogy Olegről talán váltani kellene Tomatora, amire talán a 4 napos közelgő ünnep remek lenne, amihez az aláírásodban lévő link... :R

(#18967) Intruder2k5 válasza r0by (#18966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"közelgő torrent halálával"

Ez nekem új! Te tudsz valamit? :)

(#18968) r0by válasza Intruder2k5 (#18967) üzenetére


r0by
addikt

Nem tudom, nem biztos, hogy így lesz, csak egyre több jel mutat arra, erre.
Például egy abszolút nem releváns cikk :)

Persze, jó lenne, ha tudnám :)

[ Szerkesztve ]

(#18969) Wasquez


Wasquez
senior tag

Üdv

Azt meg tudja mondani valaki, hogy a webkamera mail küldését hogyan lehet beállítani?
Nem látom, hogy hol kellene az smtp felhasználónevet, és a jelszót beállítani?

1.9.2.7-rtn-r3702

PC

(#18970) DeusHun válasza Wasquez (#18969) üzenetére


DeusHun
őstag

Hali!

msmtp-nél én úgy csináltam, hogy a /opt alá létrehoztem egy config fájlt a következőkkel:

account default

host smtp.live.com
port 587
auth on
user FELHNEVEM@hotmail.hu
password <saját jelszavam>

auto_from off
from innetkuldom@hotmail.hu

tls on
tls_starttls on
tls_certcheck off

Az msmtp-t pedig a következővel hívom meg:
cat <<EOF | msmtp -C /opt/msmtp.conf <e-mail ahova küldöm>
> Subject: teszt
>
> Ez egy teszt ami sikeres!
> EOF

Rainforest Alliance Certified signature

(#18971) vargalex válasza Intruder2k5 (#18958) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Azért tegyük tisztába a dolgokat: az 1043ND-n is mehet több torrent egyszerre, ami régen megölte, az a 2-3-nál több nagy sebességű párhuzamos letöltés! Ha speed limitet nem állít be a felhasználó, a 2.40-es transmission-től a Download queue size állításával ez akkor is megoldható! Seedelésnél jóval többre képes, ahogy minden más router is.
Megfelelő beállítások mellett a stabilitásával sincs semmi gond. A probléma ott kezdődik, hogy a felhasználók nagy hányada nagyon gyors net mellett korlátozások nélkül szeretne torrentezni a routeren. Tetézi a dolgot, hogy ellentétben a WL-500gP, illetve RT-N16 tulajokkal szemben, az 1043ND-sek nagy hányada ragaszkodik az NTFS filerendszer használatához (és sokan még swap-ot sem akarnak használni, vagy azt is NTFS filerendszeren)!
De állíthatom, hogy megfelelő beállításokkal nincs gond a stabilitással sem!

Pl. haverom torrentezik erősen (2MB/s-re korlátozva), DLNA-n filmet néz, samba-n másol, nem állít le soha semmit:

BusyBox v1.18.5 (2011-07-20 13:30:13 CEST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

_______ ________ __
| |.-----.-----.-----.| | | |.----.| |_
| - || _ | -__| || | | || _|| _|
|_______|| __|_____|__|__||________||__| |____|
|__| W I R E L E S S F R E E D O M
ATTITUDE ADJUSTMENT (bleeding edge, r27699) ----------
* 1/4 oz Vodka Pour all ingredients into mixing
* 1/4 oz Gin tin with ice, strain into glass.
* 1/4 oz Amaretto
* 1/4 oz Triple sec
* 1/4 oz Peach schnapps
* 1/4 oz Sour mix
* 1 splash Cranberry juice
------------------------------------Build by vargalex
root@OpenWrt:~# uptime
11:58:55 up 25 days, 1:10, load average: 2.44, 2.02, 1.97
root@OpenWrt:~#

Látszik, hogy a load most éppen magas, de samba-n megy a másolás:

Mem: 28536K used, 1008K free, 0K shrd, 1740K buff, 8396K cached
CPU: 0% usr 48% sys 0% nic 0% idle 29% io 0% irq 19% sirq
Load average: 2.25 2.04 1.98 5/55 30947
PID PPID USER STAT VSZ %MEM %CPU COMMAND
30181 2082 samba R N 2920 10% 37% smbd -D
405 2 root SW 0 0% 6% [usb-storage]
6 2 root SW 0 0% 4% [rcu_kthread]
2093 1 root R 756 3% 3% /usr/bin/luci-bwc -d
6787 2 root SW 0 0% 2% [kworker/u:2]
2248 1 root S 26084 88% 2% /usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/
27512 2 root SW 0 0% 2% [kworker/u:1]
30921 1895 root S 1192 4% 1% /usr/sbin/dropbear -P /var/run/dropbe
3 2 root SW 0 0% 1% [ksoftirqd/0]
30934 30922 root R 1444 5% 1% top
166 2 root SW 0 0% 1% [mtdblock2]
1263 1 root S 1404 5% 0% hostapd -P /var/run/wifi-phy0.pid -B
81 2 root DW 0 0% 0% [kswapd0]
30180 2082 root S N 2888 10% 0% smbd -D
2082 1 root S N 2604 9% 0% smbd -D
2084 1 root S 2120 7% 0% nmbd -D
1327 1 root S 1532 5% 0% /bin/sh /usr/lib/ddns/dynamic_dns_upd
446 1 root S 1452 5% 0% syslogd -C16 -l 7
1388 1 root S 1452 5% 0% udhcpc -t 0 -i eth0.2 -b -p /var/run/
1 0 root S 1448 5% 0% init

Ráadásul nála még a régi build-em van, amiben csak 2.33-as transmission található:

root@OpenWrt:~# opkg list_installed | grep transmission
transmission-daemon - 2.33-1
transmission-web - 2.33-1

És éppen 33 torrentet oszt meg.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18972) Rick4 válasza vargalex (#18971) üzenetére


Rick4
félisten

Ezzel így nem lenne gond, nem kell torrent, ami kell az a gépen és a médialejátszón keresztül bonyolódik, utóbbiban ott figyel egy 1TB-os vinyó, azon bonyolódik minden, tehát a router marad az eredeti funkciójánál, más nem kell. Olyat ne csináljon, hogy webes felületről egyszer csak nem érem el, vagy arra jövök haza, hogy fogta magát valamikor és összezuhant.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18973) Intruder2k5 válasza Rick4 (#18972) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, tehát ilyet ne csináljon! :)

(#18974) Intruder2k5 válasza vargalex (#18971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, számítottam rá, hogy előbb-utóbb megjelensz, és elmondod Te is a véleményed, amit én tiszteletben is tartok, de az enyémen ez nem változtat! Másképp látjuk a TP-LINK cuccokat... :)

[ Szerkesztve ]

(#18975) vargalex válasza Intruder2k5 (#18974) üzenetére


vargalex
félisten

És azt is tudjuk, hogy nekem otthon nem TP-Link van. :) De ez sem változtat az én véleményemen. Ez már csak ilyen. :)

A stabilitásba, ahogy minden USB-s router esetén egyébként erősen beleszól pl. a külső ház is. De esetünkben ezzel nem is kell számolni!

Alex

(#18976) Intruder2k5 válasza vargalex (#18975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg aztán mindegy is, úgysem mi döntünk! :)

Én akkor sem fogok falnak menni ha elcseréli, bár azt írtam, hogy én nem tenném, ahogy azt is leírtam, hogy ezek az én személyes véleményeim, és hallgasson meg mást is!

(#18977) vargalex válasza Intruder2k5 (#18976) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, nem veszünk ezen össze. Én is csak a véleményemet írtam. Igazából csak azért szóltam hozzá, hogy képviseljem a "sötét oldalt" is! :)

Alex

(#18978) Rick4 válasza Intruder2k5 (#18973) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyet semmiképp, bár nem tudjuk, futott-e 100 torrent, meg melyik firmware, hogy beállítva, nekem a WL500W is tudott ilyet csinálni 1-2 fw-rel, szóval nem csak a hardvertől függ az. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18979) khorvat


khorvat
senior tag

hdparm csomag ipkg update és upgrade során nektek nem dob hibákat?
Most nem akarom újra lefutatni az ipkg parancsokat mert utána az lighttpd és az rtorrent is kifekszik, aztán csak force install és a régi verzió újra másolása szokott segíteni!

De ha másnak nem volt hdparm hibája a legújabb verzióval lehet erőt veszek magamon és csinálok screenshotokat róla!

(#18980) Intruder2k5 válasza khorvat (#18979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem dob hibát...

login as: root
root@192.168.53.100's password:


Tomato v1.28.0000 MIPSR1-085V K26 USB Big-VPN

_ ___ _ _ ___
/_\ / __| | | / __|
/ _ \\__ \ |_| \__ \
/_/ \_\___/\___/|___/


root@WL-500GP:/tmp/home/root# ipkg update
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages.gz
Inflating http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages.gz
Updated list of available packages in /opt/lib/ipkg/lists/optware
Successfully terminated.
root@WL-500GP:/tmp/home/root# ipkg upgrade
Upgrading libcurl on /opt/ from 7.21.7-1 to 7.24.0-1...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/libcurl_7.24.0-1_mipsel.ipk
Configuring libcurl
Successfully terminated.
root@WL-500GP:/tmp/home/root# hdparm -tT /dev/sda1

/dev/sda1:
Timing buffer-cache reads: 50 MB in 0.52 seconds = 96810 kB/s
Timing buffered disk reads: 46 MB in 3.01 seconds = 15617 kB/s
root@WL-500GP:/tmp/home/root#

(#18981) khorvat válasza Intruder2k5 (#18980) üzenetére


khorvat
senior tag

Ha újra akarom telepíteni ezt dobja:

[admin@RouterHDD root]$ ipkg install -force_reinstall hdparm
Reinstalling hdparm (9.39-1) on /opt/...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/hdparm_9.39-1_mipsel.ipk
Configuring hdparm
update-alternatives: Error: cannot register alternative hdparm to /opt/sbin/hdparm since it is already registered to q
postinst script returned status 1
ERROR: hdparm.postinst returned 1
Successfully terminated.

hdparm -tT /dev/sda1
erre a parancsra pedig a force_reinstall elott
Segmentation fault üzenet jött
a force_reinstall után pedig
/dev/sda1: No such file or directory

(#18982) Wasquez válasza DeusHun (#18970) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szia

Köszi az infót, de kellene némi útbaigazítás, hogy ezt a beállítást amit leírtál, azt a saját paramétereimmel létrehozom, mi mit csinál benne?

msmtp micsoda, meg hová írod be a meghívását, a linux alá, vagy a routeren a speciális rendszerparancsoknál kell használni?

Üdv

PC

(#18983) DeusHun válasza Wasquez (#18982) üzenetére


DeusHun
őstag

Hali!

Az "account default" azt jelzi, hogy ez az alapértelmezett amit használni kell.
A "host" után áll a szerver neve (nálam most épp a hotmail-es fiók van használva, így nekem smtp.live.com, google-nél ezt azt hiszem, hogy smtp.google.com, de nem 100%).
A "port" az amin kommunikálnia kell (tudtommal ez a guglinál is 587).
"auth" azt jelenti, hogy authentikálnia kell, tehát be kell jelentkezni a fiók használatához.
"user" a felhasználóneved (gmail-nál és hotmail-nél az egész, tehát pl bélavagyok@gmail.com)
"password", értelemszerűen a jelszavad.

"auto_from": nem írja be alapértelmezettként, hogy kitől van
"from": kinek a nevében küldöd a levelet, mi jelenjen majd meg

"tls on" : titkosítás alkalmazása (gmail és hotmail megköveteli ezt)
"tls_starttls on" : már a kapcsolat kezdeténél titkosítva menjen a kommunikáció
"tls_certcheck off" : nincs certificate-fájlod, így ezt ne keressen

Az msmtp-t oda írd ahol használni akarod. Nálam a router-en fut, én onnét hívom meg.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18984) Wasquez válasza DeusHun (#18983) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szia

Köszönöm a kimerítő választ!

Az msmtp-t bővebben, mert nem tudom, hogy az mi is pontosan?
Nem akarok pc-t a dologba, router és egy webkamera.
A kérdésem az volt, hogy a menüjében van valami parancs ablak, oda kell írni, vagy puttyal bejelentkezel, és valami konfig fájlba kell beírni?

PC

(#18985) DeusHun válasza Wasquez (#18984) üzenetére


DeusHun
őstag

Az msmtp az egy e-mail-kliens. Ezzel max elküldöd magadnak a webkamera által csinált képet. Élőben nem fogod tudni nézni.
Ahhoz szerintem másik progi van.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18986) Almos válasza Almos (#18876) üzenetére


Almos
aktív tag

No vettem a bátorságot és kicseréltem a két gyanús kondit a router alaplapján. Sajnos nem vezetett eredményre, továbbra sem működik.
Ez azt jelenti, hogy bekapcsolás után rendesen világít a power led, ha kábellel csatlakoztatok egy gépet, akkor a megfelelő lanX led is villog, viszont pingre már nem válaszol (192.168.1.1 címen).
Ha tftp módba akarom rakni, az csak úgy sikerül, hogy ha nincs gép csatlakoztatva egyik lan portra sem, csak ekkor kezd el villogni a power led. Ha van gép csatlakoztatva bármelyik lan portra, akkor nem vált át villogóra a power led.
Ha a villogó power led mellett csatlakoztatom lanra a gépet, akkor pedig kialszik a power led, és a tftp timeout hibát ad, amikor megpróbálok bármit feltölteni.

Van valakinek bármilyen ötlete, mit lehet még kezdeni vele, mielőtt nyugtázom, hogy elhalálozott?

[ Szerkesztve ]

(#18987) Intruder2k5 válasza Almos (#18986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még próbálj meg két dolgot, a szokásos fix IP beállításokkal. Tehát...

IP: 192.168.1.10
Alhálózati maszk: 255.255.255.0

Windows parancssorba...

ping -t 192.168.1.1

A routert csatlakoztasd a LAN1 porton át a géphez, majd dugd be a 220-ba, és figyeld, hogy egyszer sem válaszol-e pingre...?! Utána ugyanezt csináld meg, de nem sima indítással, hanem úgy, hogy recovery módban indítod. OK, tudom mit írtál fentebb, hogy az csak kábel nélkül megy, de azért próbáld meg, hogy lenyomott gombbal indítod, és figyeled a pinget.

PIN9-et próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#18988) Almos válasza Intruder2k5 (#18987) üzenetére


Almos
aktív tag

Pingelést természetesen próbáltam már, az elejétől kezdve. A gép értelemszerűen nem DHCP-n van, hanem fix IP-re van állítva, de a router nem válaszol pingre. Miután linux alól pingetem, ott az a default beállítás, hogy folyamatosan pingeli, nem csak 4x, mint win alatt.
Tehát ha lenyomott gomb nélkül indítom, vagy lenyomott gombbal (elvileg recovery mód, csak nekem nem kezd el villogni a led), akkor sincs válasz pingre. Továbbá akkor sincs, ha recovery.ben indítom, villog a power led, majd ezután csatlakoztatom a gépet. :o

PIN9-et egyelőre még nem próbáltam, mert nem kerestem meg hozzá a leírást/képet :)

(#18989) Intruder2k5 válasza Almos (#18988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például ITT is van...

(#18990) ArchElf válasza Almos (#18988) üzenetére


ArchElf
addikt

Vagy neked is soros konzolt kellene előbb hekkelned, mint pin9-el gyilkolni a memóriát...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18991) khorvat válasza Almos (#18986) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!
Nekem is volt már 3 év után kondi cserém de nem a router alaplapján hanem a 230V-os adapterben! Nem lehet hogy nálad is ott van probléma?

(#18992) Almos válasza khorvat (#18991) üzenetére


Almos
aktív tag

Ezt már nagy valószínűséggel kizártam, mert már egy ideje nem a gyári tápot használom, ráadásul most is az volt az első reakcióm, hogy vettem egy új tápot (tehát ha valakinek épp most kell táp, akkor van egy felesleges, garanciával)

(#18993) Almos válasza ArchElf (#18990) üzenetére


Almos
aktív tag

hááát, nem is tudom... :F

(#18995) ArchElf válasza Almos (#18993) üzenetére


ArchElf
addikt

soros port

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18996) Almos válasza ArchElf (#18995) üzenetére


Almos
aktív tag

Ok, köszönöm az infót, lehet ezek alapján mégiscsak megpróbálom ezt az opciót is, mondjuk ehhez kéne még valami kábel, meg olyan gép aminek van soros portja, plusz windows rajta :D

(#18997) Intruder2k5 válasza Almos (#18996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Soros kábelt tudsz csinálni egy már feleslegessé vált Nokia DKU-5, vagy CA-42 adatkábelből is, és akkor nem kell soros port sem a gépre!

Nekem is DKU-5 kábelből van.

Aztán mint később kiderült, a pozitív lábat be sem kell kötni, csak a GND, és a két DATA ér szükséges. Ha csak nem olyan kábelt találsz, ami onnan táplálja magát, de az enyém nem olyan.

[ Szerkesztve ]

(#18998) Almos válasza Intruder2k5 (#18997) üzenetére


Almos
aktív tag

Ok, köszönöm, tisztul a kép :C
Otthon egy dobozban van egy halom mobil kábelem, bár usb-s talán nincs, de majd áttúrom mégegyszer.

(#18999) Intruder2k5 válasza Almos (#18998) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha találsz, akkor úgy kell kettévágni, hogy mindkét fele mérhető legyen multiméterrel, tehát maradjon legalább néhány centiméter vezeték a telefoncsatlakozón is, a nagy része pedig értelemszerűen az USB-s dugón szükséges. A telefoncsatlakozóval szerelt végen azt kell kimérned, hogy melyik színű kábelek tartoznak az...

USB vagy DATA GND
FBus Rx/USB D+
FBus Tx/USB D-
3,3V Out

lábakhoz, mert ezekre lesz szükséged a művelethez. Mint fentebb írtam, a 3,3V nem biztos, hogy fog kelleni, de azért inkább tudd, hogy melyik az, maximum nem kötöd be!

Még egy kis segítség ITT!

(#19000) Almos válasza Intruder2k5 (#18999) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszönöm, a kábelt már meg is rendeltem ebay-ről, kemény 2,49$-ért :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.