Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) voronoi


voronoi
tag

Hi, tonkrement a routerem tapja, volt egy aramszunet nalunk es amikor visszajott, mar nem kapcsol be, tudna valaki mondani egy helyet pesten, ahol lehet ilyen routerekhez tapot venni? Koszi.

(#18302) Z0mbi válasza voronoi (#18301) üzenetére


Z0mbi
senior tag

egy elko ra lesz valszeg csak szukseged. de ha nem vagy mokolos tipus akkor bemesz a conrad-ba/lomex/hestore/elekto kontha/stb-be es veszel egy 5V 2.5A es tapot :)

[ Szerkesztve ]

(#18303) voronoi válasza Z0mbi (#18302) üzenetére


voronoi
tag

Koszi akkor megnezem ezeket de nagyon nem vagom ezek merre vannak, egyelore a neten probaltam keresgelni. :) A mostani tap is amit hasznaltam, egy osregi DLink Di-514-es router tapja, mert az eredeti mar regebben tonkrement es pont jo volt hozza. De most kifogytam a tapokbol. :)

(#18304) Z0mbi válasza voronoi (#18303) üzenetére


Z0mbi
senior tag

ebolt biztos van olcsobb is de ez jo :)

(#18305) Intruder2k5 válasza voronoi (#18303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://elektroexpressz.hu/

XV. kerület, és olcsó...

5V-os adapterek

Pl. 5V 3A

[ Szerkesztve ]

(#18307) voronoi válasza Bocsek (#18306) üzenetére


voronoi
tag

"Tökéletes állapotú, a tápegysége cserélve lett."

Hehe, ezek a tapegysegek hullanak akkor, mint a legyek, ahogy nezem. :)

(#18308) voronoi válasza Intruder2k5 (#18305) üzenetére


voronoi
tag

Koszi, felirtam.

(#18309) 0519


0519
senior tag

Sziasztok,

Intruder2k5 nagyszerű [leírását] követve telepítettem optwareeket az 500w-mre.
Köszönet érte!

Kér problémával találkoztam a telepítés során:
1. Az rutorrent/rtorrent nem működik a 1.28.9054 verziójú TomatoUSB-vel
2. Az extplorer egy alkönyvtárat tekint gyökérnek és nem hajlandó kilépni onnan. /mmc/www

Az első probléma megoldható ha felrakom a transmissiont.
A másodikkal mit lehet kezdeni?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#18310) 0519


0519
senior tag

A /dev/sdax meghatározásnál van pontosabb, biztosabb módja egy partíció azonosításának?

unmountoltam és lehúztam a csatlakoztatott hdd-t, majd később csatlakoztattam és sda helyett sdb-ként mountolta automatikusan, ergo nem működtek a beállítások.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#18311) Intruder2k5 válasza 0519 (#18309) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Az egy hibás firmware!

Amennyiben szükséged van a 2.6-os kernelre (IPv6, DLNA, NFS), akkor használd EZT a firmware-t, ha ezeket tudod mellőzni, akkor pedig EZT a 2.4-est. Mindkettőt jobb-klikkel tudod letölteni...

2. Nekem sajnos most nincs fent az extplorer, de majd megnézem... Szerintem ez beállítható.

"A /dev/sdax meghatározásnál van pontosabb, biztosabb módja egy partíció azonosításának?"
A LABEL, vagy UUID alapú mountolás.

(#18312) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Milyen programmal lehet PC-ről elérni a DLNA servert?
Még nincs ilyen TV-m, tesztelném előtte a működését.
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#18313) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Shibby build5x-082V

Changelog:

25-11-2011 - upgrade from 079V to 082V EN
- Update to version 2.42 transmission
- Fixed L2TP
- Support for MLPPP Single-Line
- Rebuilt responsible Iptables rules on access between VLANami
- Restored authorization for 3G connections
- Fixes for IPTraffic
- Reduced class addressing the LAN from 24 to 22 bits. This allows you to create a subnet for 1022 hosts max.
- Cosmetic changes in the menu.

(#18314) Tressy


Tressy
senior tag

Hellosztok

Ezt a [cikket] követve
elakadtam a 12-es lépésnél dropbearkey -t dss -f /usr/local/etc/dropbear/dropbear_dss_host_key parancs után
ezzel a hibaüzenettel:
Couldn't create new file /usr/local/etc/dropbear/dropbear_dss_host_key
Reason: File exists

Azt értem hogy létezik de hogyan lehet törölni hogy ne létezzen?
Előre is köszönöm

(#18315) Tressy válasza Tressy (#18314) üzenetére


Tressy
senior tag

Közben csak sikerült legyalulni és eljutni a végéig de valamit csak elkeféltem mert
https://my.router vagy https://asus nem jön be semmi
de mit ronthattam el?:)

(#18316) Intruder2k5 válasza Tressy (#18315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld a https://192.168.1.1 címen!

Amúgy az abban a leírásban szereplő image file-ok már meglehetősen régiek! Ha mindenképpen az OLEG firmware-t szeretnéd használni, akkor javaslom ecaddict aktuális útmutatóját, egyéb esetben pedig a Tomato Firmware használatát. Ehhez segítséget ITT találsz!

(#18317) Tressy válasza Intruder2k5 (#18316) üzenetére


Tressy
senior tag

Köszi, most még valami régi oleg van fent mert ezzel megy a k3765 3g modem Vodafone-nal (V1em van).De ha nem tudok zöld ágra vergődni vele akkor lehet felpakolom

[ Szerkesztve ]

(#18318) Intruder2k5 válasza Tressy (#18317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az új OLEG-ben is van 3G támogatás, illetve a Tomato 2.6-os verziójában szintén...

[ Szerkesztve ]

(#18319) 0519 válasza ArchElf (#18297) üzenetére


0519
senior tag

a RAM bővítés engem is érdekel.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#18320) 0519


0519
senior tag

Hasznos leírás NFS beállításához w7 alatt, megoldás a Network error 53 (Net Helpmsg 53) -ra.
NFS Windows7

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#18321) mgrincs válasza 0519 (#18320) üzenetére


mgrincs
tag

Már csak egy popcorn hour lejátszót kell vennie mindenkinek, aki NFSt akar win7-en.
Kis extra, de megéri ;) .

Egyébként, OpenWRT alatt nincs ilyen hiba, ugyanazzal a Win 7-el OpenWRT-ről felveszi az NFS share-t, Tomato-ról nem.

Valamilyen névfeloldási anomália, de nem tudtam jobban beleásni magam.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#18322) amstro555


amstro555
tag

Táphibás a cucc... :( Találtam egy 5v-os tápot, de csak 1A áramerősséget tud. Ezzel feláll a rendszer. Mi van, ha a routernek több kell? Leég a táp?
A wireless maxon van (400), az USB-n egy pendrive csücsül, 2 eszköz van lanon + a WAN van. :)

(#18323) Intruder2k5 válasza amstro555 (#18322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy túlmelegszik és elpukkan benne valami, vagy pedig szimplán nagyon rövid lesz az élettartama, az erős melegedés miatt!

(#18324) Dzs3ko válasza amstro555 (#18322) üzenetére


Dzs3ko
tag

A gyári wireless modult hajtod ennyivel ?
400 ?
Az nagyon sok és nincs értelme.
Nálam 10-esn van és így is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#18325) brez válasza Intruder2k5 (#18323) üzenetére


brez
tag

Szia!
Te biztosan tudod a kérdésemre a választ:
a WL-500GP szét tudja osztani a netet, ha az USB-jébe bedugok egy mobil netes stick-et?
Vagy tudnál ajánlani vmi olcsóbb, erre alkalmas típust?
Tehát a feladat; mobil netet szétosztani több gépre (notinak wlanon, asztalinak kábelen).
Előre is köszi! :R

Az élet végülis szép...

(#18326) sekli válasza brez (#18325) üzenetére


sekli
addikt

Tudja, OLEG-gel és Tomato-val is.

(#18327) Tressy válasza brez (#18325) üzenetére


Tressy
senior tag

Persze hogy tudja, én is igy használtam hónapokig

(#18328) Intruder2k5 válasza brez (#18325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, mint azt az előttem szóló két kolléga is mondta, természetesen meg tudja osztani!

Basic -> Network -> WAN / Internet

A baj az, hogy ilyet (WL-500GP) már csak használtan kapsz... Ami persze nem tragédia, én is vettem használtan ilyet (mellesleg 2000Ft-ért), csak ez nem mindenkinek felel meg. ASUS-ok közül újonnan az RT-N10U, ami szóba jöhet az olcsóbb kategóriából.

Ezen kívül lehetőség még a TP-LINK MR3220 és MR3420, amik eredetileg is 3G routerek, de ezt vedd úgy, hogy nem én mondtam, mivel én TP-LINK routert soha senkinek nem ajánlok!

[ Szerkesztve ]

(#18329) Tressy válasza Intruder2k5 (#18328) üzenetére


Tressy
senior tag

Nálam TP-LINK MR3220 nem vált be 3g routerként mert folyamatosan eldobta a modemet.(Hiába volt rajta a legutolsó fw nem segitett rajta).Volt mikor 1 órán belül többször is és csak a táp lehúzás segitett.Mig WL-500GP több hónapon keresztül működött újrainditás nélkül a 3g leosztás

[ Szerkesztve ]

(#18330) Intruder2k5 válasza Tressy (#18329) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TP-LINK-es tapasztalataim nekem sem jók, bár más típussal volt dolgom, és nem az MR szériával, de ezért is írtam fentebb, amit írtam...

(#18331) Destloler


Destloler
tag

Hali

egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Wl-700ge routerem és a gyári firmware van rajta. De valamiert nem ismeri fel a vinyot a tárhelyet benne hogyan tudám megyinálni hogy érzéklje?

(#18332) brez válasza Intruder2k5 (#18330) üzenetére


brez
tag

Skacok, köszönöm a sok hasznos tanácsot! :R
Nagyon jó fejek vagytok! :C
Az öcsémet szeretném meglepni karácsonyra, asszem, megfogadom a tanácsot és az Asust fogom választani. Az talán még használtan is többet ér, mint egy megbízhatatlanabb új.

Az élet végülis szép...

(#18333) Intruder2k5 válasza brez (#18332) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az talán még használtan is többet ér, mint egy megbízhatatlanabb új."

Ebben ne kételkedj! :)

Most is hirdetnek jó néhány darabot a hardverapro-n!

[ Szerkesztve ]

(#18335) ux1 válasza 0519 (#18320) üzenetére


ux1
addikt

Mindez akkor jó ha ULTIMATE ill. ENTERPRISE Win7-el rendelkezel. Különben NFS nuku...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#18336) 0519 válasza ux1 (#18335) üzenetére


0519
senior tag

jogos. szívás.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#18338) Rick4 válasza Bocsek (#18337) üzenetére


Rick4
félisten

Sőt, az enyém is: [link] ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18339) mobilizmo válasza mgrincs (#18321) üzenetére


mobilizmo
addikt

Más lejátszók is tudják, a popcorn hournál jóval olcsóbbak is. Nekem Novatron NTR83 van, az is tudja, bár ki még soha nem próbáltam, mert a Win7-en nem tudtam beállítani.
Most talán majd megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#18340) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Naaa... Ez lassan már olyan lesz, mintha valami okból kifolyólag most mindenki szabadulna a WL-500 sorozatú routerétől! Pedig ~80Mbps-ig, illetve PPPoE nettel ~55Mbps-ig, tuti jó az. Persze kábelen... :)

[ Szerkesztve ]

(#18341) Z0mbi válasza Rick4 (#18338) üzenetére


Z0mbi
senior tag

az enyem 7 ropi csak dobozban! :D (kezdodjon a licit lefele)

(#18342) Rick4 válasza Z0mbi (#18341) üzenetére


Rick4
félisten

Jó, de előbb tolj át 1 sec alatt legalább 150Mbit-et wifin, aztán kezdjük a licitet. az egy régi öreg, lassú gép, a 7-et talán megéri még. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18343) 0519


0519
senior tag

a swapot és az opt partíciót át akarom költöztetni hdd-ről pendrivera, hogy a hdd-t időnként le tudjam hozni. A pendrive marad folyamatosan csatlakoztatva.

swap sima ügy.
Az optot hogyan tudom átrakni úgy, hogy a beállítások megmaradjanak és a jövőben a pendriveon lévő programokat használja a rendszer?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#18344) ArchElf válasza 0519 (#18343) üzenetére


ArchElf
addikt

A swapot (meg a memóriagényes processeket) inkább kikapcsolnám arra az időre, amíg lehúzom a hdd-t. A pendrive lassú és ha sokat megy a swap, akkor ki is gyilkolod 1-2 év alatt.
opt-ot nem nehéz átrakni, csak a fstab-ot át kell írni:
- kell egy partíció a pendrive-ra és
- arra átmásolni az opt-os partíció tartalmát
- szerkeszteni a fstab-ot, hogy ne a hdd-n levő partíciót, hanem a pendrive-on levő partíciót csatolja oda be

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18345) Intruder2k5 válasza 0519 (#18343) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rádugod a routerre a HDD mellé, felmountolod bárhová, akár jó az automatikus /tmp/mnt is, majd mondjuk mc-vel átmásolod az /opt alatt lévő adatokat a penre, átírod az fstab-ot, reboot, és kész...

(#18346) DeusHun


DeusHun
őstag

Hali!

Egy újabb lehetetlen kérdéssel fordulok hozzátok, most épp hálózatkezelés miatt.
Pár hónapja vett egy barátom egy linux-képes router-t amin most Tomato fut és ez alatt szeretné megcsinálni azt, hogy adott weblapokat egyszerűen ne töltsön be a router (gyerekeknek nem kéne bizonyos oldalakat látniuk, még a reklámjukat sem). A /etc/hosts-ot hiába szerkeszti, azt nem veszi figyelembe a szerkezet. Mit kéne telepíteni amivel ezt meg lehetne oldani? Egy DNS-szervert? Vagy sokkal egyszerűbb a problémát a klienseken található hosts szerkesztésével orvosolni?

Rainforest Alliance Certified signature

(#18347) Intruder2k5 válasza brez (#18332) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#18348) Intruder2k5 válasza DeusHun (#18346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ettől lényegesen egyszerűbb a dolog... ÍGY próbálja meg! :)

(#18349) Intruder2k5 válasza DeusHun (#18346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg ITT egy másik leírás...

(#18350) brez válasza Intruder2k5 (#18347) üzenetére


brez
tag

Semmi kétség, egyértelműen a WL-500 irányába indultam el, már tárgyalok néhány emberkével. :K
Képbe jött a WL-500W is, csak nem tudom, hogy megéri-e a másfélszeres árat az N-es sebesség (mert ugye más különbség nincs az 500GP V1-hez képest)?

Az élet végülis szép...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.