Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Intruder2k5 válasza DeusHun (#18200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sem tudok másról, a Shibby félét kivéve, de ott sincs fent ilyen csomag...

(#18202) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Üdv!

Valaki esetleg tud infót bcdc++ kliensről ami esetleg valahogyan működhetne tomatoval?

Az idő sebessége: 1s/s

(#18203) sekli válasza DeusHun (#18200) üzenetére


sekli
addikt

Próbálkozhatsz fordítani forrásból is.

(#18204) DeusHun válasza sekli (#18203) üzenetére


DeusHun
őstag

Ezt mindjárt kipróbálom! :)
Én azt találtam, hogy hogyan lehet .deb-ből .ipk-ba "konvertálni". Itt olvasható: klikk ide

Rainforest Alliance Certified signature

(#18205) DeusHun válasza DeusHun (#18204) üzenetére


DeusHun
őstag

Na egy gyönyörű hibába futottam miközben a forgatáshoz szükséges csomagokat telepítettem.

[root@Hype samba]$ ipkg update
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages.gz
sh: wget: Permission denied
An error ocurred, return value: 1.
Collected errors:
ipkg_download: ERROR: Command failed with return value 127: `wget -q -P /opt/ipkg-5l1Ohf http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages.gz'

Ezt az

Installing buildroot (4.1.1-13) to /opt/...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/buildroot_4.1.1-13_mipsel.ipk

sor után dobta.

Találkozott már valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#18206) ecaddict válasza DeusHun (#18205) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nem lehet, hogy valami ideiglenes hiba volt, Olegen simán megy az Oleg repo (mondjuk nekem már fent volt a buildroot):

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18207) DeusHun válasza ecaddict (#18206) üzenetére


DeusHun
őstag

Nem, szerintem az lesz a gond, hogy telepítéskor megszakadt a net. Ssh-n voltam benn amúgy munkahelyről és úgy telepítettem, a putty pedig valamiért nem dobott ki csak a 3. enter után. Mikor visszaléptem pedig már nem működött.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18208) sekli


sekli
addikt

A legújabb tomato nálam látszólag valamiért kicsit jobban bánik az erőforrásokkal. Sose láttam még 0/0/0-s loadot, pedig már egy ideje megvan a router.

A cstat is jó, egy apróság hiányzik, hogy a router forgalmát nem mutatja (tehát amit az rtorrent bonyolít).

(#18209) ecaddict


ecaddict
senior tag

Elkészült az Oleges DLNA media szerver tutoriál.
Ezeket lehetséges feltenni: mediatomb, minidlna és twonkymedia

Bővebben a tutoriálban.

Elsősorban 128MB-os RAM-os routerek esetén lehet érdekes vagy nagyon vissza kell fogni ami még fut.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18210) kojak27


kojak27
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült már valakinek összehozni az WL500 GP v2-t és a Logitech C905 webkamerát?

Kojak

(#18211) ecaddict válasza kojak27 (#18210) üzenetére


ecaddict
senior tag

Logitech Webcam Pro 9000-et használok Oleg firmware-el és az megy.

A Linux UVC drivert használló webcam-ok mennek. A C905 is kellene menjen a kompatibilitási lista szerint:
http://www.ideasonboard.org/uvc/#devices
Viszont nincs ilyenem, azaz nem próbáltam.

Ha megy akkor még egy-két tipp itt (pl. akár mobilról távolról is tudok egy pillanatképet csinálni https-en keresztül).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18212) kojak27 válasza ecaddict (#18211) üzenetére


kojak27
csendes tag

Köszi! Ez már egy jó kis kiindulási pont. Ha lesz egy kis időm, utánanézek.

(#18213) batkamanó válasza Intruder2k5 (#18174) üzenetére


batkamanó
csendes tag

Kedves Intruder2k5!

Az ASUS Router Forum-on olvastam, hogy módosítottál az rtorrent conf fájlon. Mivel nekem WL500gp v1 routerem van, melyre a te segítségeddel és leírásod alapján telepítettem nemrég a shibby féle Tomato firmet és az akkor letölthető optware csomagot (2011.09.29-i dátumú), annyi lenne a kérdésem, hogy elég-e csak az új rtorrent.conf fájllal kicserélnem a régit az egyébként jól működő rendszerben, vagy újra kell telepítenem a teljes új optware csomagot?

Ha csak elég kicserélni, akkor kell-e utána reboot, vagy anélkül is az új conf fájlt olvassa az rtorrent?

Mindezt azért gondoltam meglépni, mivel írtad, hogy az új conf fájllal kevésbé terhelné az rtorrent a gyengébb routerem.

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#18214) Intruder2k5 válasza batkamanó (#18213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell semmit újratelepítened, elég a conf file-t cserélni, de ha egyébként meg vagy elégedve vele, akkor még ezt sem feltétlenül szükséges. Néhány apróságot módosítottam rajta, csökkentettem a slotok számát, illetve globálisan is korlátoztam azokat, nem csak torrentenként, ezen kívül a nyitott file-ok, és http kapcsolatok száma is kevesebb lett. Ha mégis a csere mellett döntesz, akkor elég az rtorrent-et újraindítani. Ehhez írd felül a régi konfigfile-t, majd javasolt leállítani minden futó torrentet, ezután várj egy-két percet, és PUTTY-ban indítsd újra, az...

/opt/etc/init.d/S99rtorrent restart

paranccsal. Így elvileg nem fogja hash-elni a letöltés alatt álló file-okat, bár ez sajnos nem mindig van így...

(#18215) batkamanó válasza Intruder2k5 (#18214) üzenetére


batkamanó
csendes tag

Köszi a segítséget, kipróbálom.
Régebben, még az oleggel és a régi torrentklienssel előfordult, hogy sok szál esetén lefagyott a router, tehát nem árt takarékoskodni a szűkös erőforrásokkal. Az általad ajánlott új firmmel és szoftverekkel egyébként jól működik, de nem árt az óvatosság, Egyenlőre nem akarom a routert újabbra cserélni, amíg jól működik, tehát ennek az erőforrásaival kell minél hatékonyabban gazdálkodnom és ehhez újabb segítség az új rtorrent konfig, amit készítettél.

[ Szerkesztve ]

(#18216) Voytech


Voytech
csendes tag

Sziasztok!

Ma a cegnel megorokoltem egy ilyet, de sajna tapegyseg nelkul... Megkernek valakit, hogy olvassa le az adapter tipusat, hogy konnyebben megkereshessem azt.

Vagy ami meg jobb lenne, ha tudnatok oylan adaptert ajanlani, ami viszi a routert, utangyartottan vagy ilyen multifunkcionalis csatlakozoju olcsobb megoldas is erdekel. Koszi!

(#18217) Intruder2k5 válasza Voytech (#18216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pontos típust nem tudok, de nem is lényeges! Az adapter a következő paraméterekkel kell, hogy rendelkezzen...

- 5V
- minimum 2,5A
- középső pozitív polaritás
- 2,1/5,5mm-es csatlakozó

ITT találsz ilyeneket jó árban... Például EZ is megteszi!

[ Szerkesztve ]

(#18218) Voytech válasza Intruder2k5 (#18217) üzenetére


Voytech
csendes tag

Nagyon szepen koszonom!

(#18219) sekli


sekli
addikt

eAcceleratort használ valaki? Feltelepítettem, ezzel nem volt gond.
php -v-re úgy néz ki, mintha rendben lenne:
PHP 5.2.17 (cli) (built: Jan 12 2011 07:00:27)
Copyright (c) 1997-2010 The PHP Group
Zend Engine v2.2.0, Copyright (c) 1998-2010 Zend Technologies
with eAccelerator v0.9.5.3, Copyright (c) 2004-2006 eAccelerator, by eAccelerator

phpinfo(); -ban nincs róla semmi utalás.
A temp-ben megcsinálta a mappákat a cache-nek, de mindegyik üres.

Mit hagytam ki?

(#18220) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Hiába próbálom automatizálni, hogy a router minden egyes elindulásakor automatikusan hajtódjon végre a partíciók csatlakoztatása, változatlanul úgy csatlakoztatja a partíciókat, ahogy ő szeretné.

A /usr/local/sbin/post-boot-ba beírtam ezt:

#!/bin/sh
mount /dev/sda1 /opt
i = 0
while [ $i -le 30 ]
do
if [-d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i = `expr $i + 1`
done

elmentem, stb. Egy ideig működik, néhány reboot erejéig, aztán mintha semmit sem csináltam volna.

Ötlet?

(#18221) ecaddict válasza amstro555 (#18220) üzenetére


ecaddict
senior tag

Miből gondolod, hogy miután bebootol a router egyből kész a /dev/sda a mountra?
Azaz lehet jobb lenne az if-es teszt elé tenni a mountot.

Persze ennél vannak kulturáltabb megoldások is az /etc/fstab-ot használva ahol LABEL és UUID-s mount is van (hogy ezek mik a blkid adja vissza).
google, ha nem tudod, hogyan.

Egyébként amit írtál csak 2.6-os kerneles Oleggel fog menni.

Ha Oleget szeretnél használni akkor ajánlom az install scripteket.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18222) petir


petir
senior tag

Sziasztok!

Egyszer mar volt rola szo vagy itt vagy mashol és olvastam ra emlekszem is!
SZoval RT-N16-os routeren 3 db antenna van. Ebbol 2 ado 1 vevo ? Vagy , hogy van mert nagyon keresem de sehol sem talalom akar kulfoldi leiras is erdeklene , hogy igy van e. Ha valaki tud ebben segiteni dobjon meg egy linkkel! Koszonom!

(#18223) PonPon válasza petir (#18222) üzenetére


PonPon
senior tag

minden antenna "adó és vevő" is. 2 használ a 300mbs miatt mimo-ra. +1 pedig a diversity miatt van, ennek nincs túl nagy jelentősége.

(#18224) petir válasza PonPon (#18223) üzenetére


petir
senior tag

Szia PonPon!

Köszi, akkor viszont én rosszul emlekeztem. Megmondom oszinten igazabol bajom van a wifivel. Sajnos tul keves a kraft. Vagy antennat szeretnek cserelni ilyenekre vagy késziteni szeretnék valami körsugárzót bár ahhoz kéne egy kis műszerezettség hogy pontos legyen az antenna... illetve nagyon gondolkozm egy ilyenen.... ez magyar fejlesztes Szegeden csinalja egy urge van kulhonban is árban sajnos ugyanott van.... Hasznal valaki esetleg hasonlo kütyüt???

(#18225) sbazsi


sbazsi
veterán

egy kérdés: asus wl500g deluxe router, oleg firmware.
hogy tudom beállítani azt, hogy a hálózaton lévő egyik gép csak egy bizonyos url-t (vagy inkább url-csoportot) tudjon megnyitni?
csak a levelezés menjen rajta.

más megközelítés: letiltom a http portot, és pop3/smtp portot nyitva hagyom, és felteszek egy progit hozzá :F

gmail.

(#18226) ecaddict válasza sbazsi (#18225) üzenetére


ecaddict
senior tag

Webes felületen vsz. nem tudod megoldani (merthogy az URL filter minden gépre érvényes lesz).
Amit tehetsz, az az, hogy megnézed iptables-save -el az URL filter szabályt amit a webes felület létrehoz és átalakitod, hogy beveszed a (source) IP-t amit MAC cím alapján fixre osztasz, majd iptables-el beadod.

iptables man

Ennél egyszerűbb amit leírsz, viszont nagyjából minden ilyen megoldás kijátszható pl. SSH (https) tunnel-el.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18227) atsil


atsil
tag

Hello, Asus WL500g Premium v1-re melyik firmware-t javasoljátok, ha router segítségével wake on lan funkcióval szeretnék számítógépet felébreszteni interneten keresztül távolról (mondjuk dyndns vagy más) és a felébresztett gép fájljait elérni. Most még nem, de később lehet vpn-re is szükség lesz. Köszi

(#18228) Intruder2k5 válasza atsil (#18227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

tomato-NDUSB-1.28.875xRAF-EN-079V-BT-VPN.trx
Csak jobb klikkel tudod letölteni!

(#18229) atsil válasza Intruder2k5 (#18228) üzenetére


atsil
tag

Köszi a gyors választ.
Fölraktam amit linkeltél, de van egy kis gond. Hiába írom be az internetelérés adatait (pppoe) nem menti el a beállításokat. Ha átmegyek egy másik oldalra a beállítások között és visszajövök a basic->network-re, a beállítások eltűnnek (felh. név és jelszó). Így most nincs internetelérés.
Ami furcsa volt, hogy a korábbi jelszóval tudtam belépni a webes felületre, azt nem törölte. De a router webes felületére a jelszót engedte megváltoztatni. Ja a wifi jelszavát és ssid-t is áthozta a gyári firmware-ből, de megváltoztatni már nem engedi.
Mi lehet a baj?

(#18230) atsil válasza atsil (#18229) üzenetére


atsil
tag

Megoldódott, ki kellett törölni az nvram-ot.

(#18231) Intruder2k5 válasza atsil (#18230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt elméletileg minden firmware upgrade után meg kellene csinálni, de ha ráadásul eltérő típusú fw-t teszel fel, akkor pedig elengedhetetlen! Amúgy azonos fw, verzió frissítéskor én sem szoktam...

[ Szerkesztve ]

(#18232) atsil válasza Intruder2k5 (#18231) üzenetére


atsil
tag

Még 1 kérdés, milyen gyakran kell frissíteni a tomato firmware-t? Havonta, kéthavonta, vagy ezeknél, ha megy akkor nem kell hozzányúlni?

(#18233) sekli válasza atsil (#18232) üzenetére


sekli
addikt

Ha nincs kedved, nem kell frissíteni.

(#18234) Intruder2k5 válasza atsil (#18232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kötelező a frissítés... Ha az igényeidet kielégíti az a verzió ami éppen fut, és az újban sincs semmi olyan funkció ami érdekelne, akkor nem kell foglalkozni vele.

sekli kolléga megelőzött! :)

[ Szerkesztve ]

(#18235) sbazsi


sbazsi
veterán

asus wl 500 g deluxe routerre lehet olyan firmwaret pakolni, amin lehet két hálózat?

(#18236) Intruder2k5 válasza sbazsi (#18235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra ugyanúgy felmegy Tomato, OLEG, DD-WRT, és OpenWrt is.

[ Szerkesztve ]

(#18237) sbazsi válasza Intruder2k5 (#18236) üzenetére


sbazsi
veterán

és pl amit Te is használsz, (azt tettem fel egy másik routerre), azon hol tudom beállítani, hogy legyen két hálózat? mindkettő jelszavas persze.

egyébként jelenleg egy oleg fw van rajta... ami pl 3g modemet kezel.

[ Szerkesztve ]

(#18238) Intruder2k5 válasza sbazsi (#18237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint mi legyen jelszavas?

(#18239) sbazsi válasza Intruder2k5 (#18238) üzenetére


sbazsi
veterán

lehet félreérthető voltam.
két wifi hálózatot szeretnék.
egyik ami össze van kötve a lan-nal, vagyis a kábelesen routerhez kötött eszközökkel.
és egy másik, amolyan vendég internet, ami csak a netre enged ki de onnan nem lehet látni a saját wifi - lan páros eszközeit.

és mindkét wifi legyen jelszavas.

(#18240) Rick4 válasza sbazsi (#18239) üzenetére


Rick4
félisten

Erre mondjuk egy fonera a tuti megoldás. Vagy veszel egytp- link routert 2-3 ezresért, rádugod az asusra, és arról engedsz minden vendéget nethez jutni.
pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18241) vargalex válasza sbazsi (#18239) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt alatt gond nélkül beállítható akár webes GUI alatt is. ssh-n történő beállítás leírását itt találod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18242) ecaddict válasza sbazsi (#18239) üzenetére


ecaddict
senior tag

Olegen a wl parancsokkal tudsz több SSID-t beállítani.
wl | grep SSID

A részleteket viszont én sem tudom.

google multiple SSID viszont ad néhány tippet.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#18243) DeusHun


DeusHun
őstag

Sziasztok!

Egyik kollégám szerzett magának egy WL500gP V1-et, hogy majd tesz rá linuxot. A gond, hogy nem megy mert amikor áram alá kerül a készülék a WAN és az összes LAN port masszívan világít. Nem tudjuk restore-módba tenni a gépet és még a tftp2-vel sem leeht rá a clear-nvram és recovery-nvram csomagokat feltenni.
Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a megoldás?

Rainforest Alliance Certified signature

(#18244) DeusHun válasza DeusHun (#18243) üzenetére


DeusHun
őstag

Úgy tűnik a táp lesz, holnapig megpróbálom a sajátommal, ha azzal megy akkor megvan a megoldás. Ha meg nem jövök és kérdezek még :D

Rainforest Alliance Certified signature

(#18245) vargalex válasza DeusHun (#18244) üzenetére


vargalex
félisten

A hibajelenség alapján tuti, hogy a táp lesz.

Alex

(#18246) DeusHun válasza vargalex (#18245) üzenetére


DeusHun
őstag

Az. Rádugtam az enyémre és működött. Rádugtam a kolléga tápját az én router-emre és ugyan azt a hibát produkálta.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18247) amstro555


amstro555
tag

Hogy lehet feltelepíteni az fdisk-et? Ha kérhetném, szájbarágósan...
Köszi! :)

(#18248) amstro555 válasza amstro555 (#18247) üzenetére


amstro555
tag

Bocs, FSTAB-ra gondoltam

(#18249) Intruder2k5 válasza amstro555 (#18248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#18250) amstro555 válasza Intruder2k5 (#18249) üzenetére


amstro555
tag

Nekem ez van fent: Linux version 2.6.22.19 (root@localhost) (gcc version 4.4.6 (GCC) ) #2 Sat Oct 22 20:28:56 MSK 2011
1.9.2.7-rtn-r3497

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.