Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) ArchElf válasza TomyLeeBoy (#17850) üzenetére


ArchElf
addikt

Nincs. Konkrétan a múltkor regisztrálni sem tudtam új ACC-ot (nem jött meg az email).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17852) TomyLeeBoy válasza ArchElf (#17851) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Az tök jó. Nekem napok óta nem frissül be automatán az IP-m.

Az idő sebessége: 1s/s

(#17853) ArchElf válasza TomyLeeBoy (#17852) üzenetére


ArchElf
addikt

Amúgy nálam a beépített script valamiért nem akart menni, írtam adaptáltam egy másikat.
Mivel nálam nincs usb-n semmi, így nem az opt cron-ba tettem bele, hanem a beépített crontab-ba.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17854) TomyLeeBoy válasza ArchElf (#17853) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nekem már majdnem egy éve megy a beépített tökéletesen, a hétvége óta nem akar működni.

Az idő sebessége: 1s/s

(#17855) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem működik rendesen... Két címem is van regisztrálva, mindkettő dyndns.org-os, és mind a kettőt frissíti is rendesen. Most is be tudtam lépni távolról a routerre, pedig DSL-em van, és minden nap pontban éjfélkor cserél IP-t. Körülbelül három hete regisztráltam is egy címet, akkor ment simán.

[ Szerkesztve ]

(#17856) ArchElf válasza TomyLeeBoy (#17854) üzenetére


ArchElf
addikt

Lépj be a DynDNS.org-ra hátha megszüntették vagy felfüggesztették a rgisztrációdat valami miatt...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17857) TomyLeeBoy válasza ArchElf (#17856) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Beléptem már többször is, jónak tünik minden.

Az idő sebessége: 1s/s

(#17858) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#17857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ha ott az oldalon frissíted az IP címed, akkor sem kerül be a DNS-be? Tehát akkor sem elérhető a címed? Amúgy hibát is dob a router a frissítésre, vagy egyszerűen csak nem elérhető a cím?

[ Szerkesztve ]

(#17859) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#17858) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Most éppen nem tudom kipróbálni sajnos mert nem otthon vagyok és így most nem érem a routert. Tegnap sem működött de későn értem haza, korán jöttem el, akkor annyit csináltam hogy ujraindítottam a routert, de most sem jó.

Viszont tegnap előtt otthonról sem működött a címmel, belső ip-vel viszont ien, de akkor sem néztem meg miért... :S

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#17860) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#17859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyszer régebben én si voltam így, mikor megállt a dyndns, de akkor nem csak nekem, mert téma volt itt a topikban is, meg a tp-link-esben is, hogy másnak sem ment... Az egyik torrent oldalról sikerült megszerezni az IP címemet, amiről éppen ment a seed, és úgy sikerült elérni a routert. Illetve ha esetleg megnézted otthonról a gmail-es leveleidet, akár pop3-al is, az szintén eltárolja az IP címedet, és onnan is meg tudod szerezni.

(#17861) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#17860) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Arra az esetre emlékszek. Most sajnos nem megy rajta nagyon semmi szoval meg kell várnom míg hazaérek...

Az idő sebessége: 1s/s

(#17862) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#17861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre az esetre meg lehetne oldani, hogy a WAN Up scriptben lekérdezed az aktuális IP címet, amit kiiratsz egy file-ba, azt pedig feltolod egy megadott ftp szerverre... Így ha meghal a dyndns, csak be kell nézned az adott szerverre, és ott egy txt file-ban megtalálod az aktuális IP címedet. Ez nem egy nagy dolog, és bár kicsit kényelmetlenebb mint a dyndns, de vészmegoldásnak nem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#17863) ArchElf válasza Intruder2k5 (#17862) üzenetére


ArchElf
addikt

Bár erre a konstans torrent seed is jó, ahogy elötte írtad :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17864) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17863) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, csak én mondjuk nem seed-elek olyan sokat, hogy folyamatosan töltsenek tőlem... Előfordul sokszor, hogy épp nincs aktív torrent. Na meg azon a trackeren, ahova a legtöbbet seed-elek, éppen nem is tudom, hogy hol lehet megnézni az IP címemet, vagy egyáltalán lehet-e... Akkor szerencsém volt, mert éppen ment olyan oldalra is egy feltöltés, ahol mutatja az IP címet, illetve mint írtam, a gmail-ben is láttam, mert éjfél után még ment az Outlook Express, és lekérdezte a leveleket, így ott is logolva volt az IP.

[ Szerkesztve ]

(#17865) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17863) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve a kényelem szempontjából sem mindegy, mert ha olyan ftp szerverre töltöd fel, ahol webes elérés is van, akkor még a belépés macerája is elmarad, mert ugyebár egy sima url megnyitásával megtudod az IP címet, amit akár könyvjelzőben is tárolhatsz. Csak kényelmesebb, mint torrent oldalakon keresgélni az IP címet. :)

Illetve sokadik megoldásként regisztrálni kell egy másik dns szolgáltatóhoz is, a kettő egyszerre meg csak nem döglik be! Talán még ez a legkézenfekvőbb... :)

[ Szerkesztve ]

(#17866) PonPon


PonPon
senior tag

@Intruder2k5

van egy 300mhz-en járó V1-es router. Eddig 4/1 -es neten lógott sosem volt vele baj, nonstop seedelt, nem fagyott több mint 1 hónapos uptime-al ment már...

átkerült egy 20/10es netre. azóta egyfolytában fogyogat 2 napnál többet még nem sikerült egyhuzamban mennie:(

global peer limit: 30-on van
per torrent: 15-ön

mennyire kéne bekorlátozni a transmisson-t hogy ne egye meg szegényt, gondolom az fagyasztja le...

köszi!

(#17867) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#17865) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

"Illetve a kényelem szempontjából sem mindegy, mert ha olyan ftp szerverre töltöd fel, ahol webes elérés is van, akkor még a belépés macerája is elmarad, mert ugyebár egy sima url megnyitásával megtudod az IP címet, amit akár könyvjelzőben is tárolhatsz. Csak kényelmesebb, mint torrent oldalakon keresgélni az IP címet."

Igen ez jó ötlet, csak a megvalósításhoz én még kevés vagyok :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#17868) Intruder2k5 válasza PonPon (#17866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a kapcsolatszám egyáltalán nem sok... Mennyi mellé a sebességlimit? Mert lehet, hogy inkább azzal lesz a probléma. Bár nekem nincs - és soha nem is volt - olyan gyors netem, hogy ezt tesztelni tudjam, de itt található írások szerint valahol 1000-1200kbyte/s környékén van a WL-500G Premium felső vége, feltöltési irányban.

(#17869) PonPon válasza Intruder2k5 (#17868) üzenetére


PonPon
senior tag

down 1000
up 1200 -on volt.
most átraktam 1000-1000re, kíváncsi vagyok.
de ennek kb jónak kell lennie nem? vagy ha egyszerre megy a le és feltöltés akkor lesz kampec?:)

[ Szerkesztve ]

(#17870) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#17867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem nagy dolog... :)
Mondjuk a /jffs mappa alatt - hogy ne függjön a HDD-től - létrehozol egy ip_check.sh nevű scriptet, ezzel a tartalommal...

#!/bin/sh
sleep 5
date > /tmp/ip_addr.txt
nvram get wan_ipaddr >> /tmp/ip_addr.txt
ftpput -u username -p password ftp.server.hu /ip_addr.txt /tmp/ip_addr.txt

Értelemszerűen a megfelelő értékeket módosítani kell, mint a felhasználónév, jelszó, és a szerver címe. Ezek után a webadmin felületen, az...

Administration -> Scripts -> WAN Up

részbe beteszed az indítóparancsot, ami minden "WAN Up" eseménykor le fog futni.

/jffs/ip_check.sh

Bár ezt a (WAN Up) részt most nem teszteltem, de szerintem így jónak kell lennie. Ha esetleg mégsem, akkor meg időzíteni kell, az...

Administration -> Scheduler -> Custom

részben, hogy fusson le x percenként. Ezek után pedig akár weben is megnézheted az IP címet úgy, ha az url mögé beírod az ip_addr.txt filenevet. Tehát, például...

http://tommyleeboy.atw.hu/ip_addr.txt

(#17871) Intruder2k5 válasza PonPon (#17869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem az együttes le és feltöltéssel van a konkrét baja, hanem a magas CPU Load-al... Ha egyszerre megy mindkét irányba, akkor is úgy kell belőni a sebességeket, hogy semmiképpen ne terhelődjön túl a router. Bár valami profi ember biztos tudna erre is egy shell scriptet írni, ami figyeli a CPU Load-ot, és ha túl magas, akkor lejjebb veszi mondjuk 100-al a torrent speedlimit-et, de az nem én leszek! :)

(#17872) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#17871) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Köszönöm, ki fogom próbálni ha végre el tudom érni a routert :)

Amúgy én azt vettem észre, hogy hiába van down 1000-re up 1200-re állítva, a "le és feltöltés együtt a sok" elmélet nem lehet gond, mert ha 1000-el tölt le, akkor a feltöltés tuti lelassul 80-100-ra, és ha már nem tölt le, akkor felgyorsul a feltöltés. Nálam még nem sosem fagyott le, pedig linkeltem is képet régebben milyen sebességel töltöttem le és fel. Igaz v2-vel, de azt mondják a v1-nek még többet kellene bírni. És 80/25-ös nettel megy.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#17873) PonPon válasza TomyLeeBoy (#17872) üzenetére


PonPon
senior tag

köszi!

azon gondolkodom még, lehet hogy az overlock tesz be neki, és ezért fagyogat ha nagyon terhelve van.
Laca 012 hozzászólása alapján állítottam be

nvram set clkfreq=300,150
nvram set sdram_config=0x0022
nvram set sdram_ncdl=0
nvram commit
reboot

ez ahogy én gondolom állítja a fornt side bus sebességét, és a memória időzítést.
nvram reset nélkül ezt hogy lehetne default-ba rakni?

ennyi elég volna?:
nvram set clkfreq=264
nvram commit
reboot

[ Szerkesztve ]

(#17874) Intruder2k5 válasza PonPon (#17873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen...

nvram set clkfreq=264
nvram commit
reboot

(#17875) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#17858) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Router DDNS:

Last IP Address 2011.08.07. 16:07:15:
178.164.xx.xx

Last Result 2011.08.17. 22:35:02:
Invalid authentication.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#17876) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#17875) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a weboldlaon be tudsz lépni? Csak mert ez hitelesítési hibát jelez, és hát gondolom, ha megváltoztattad volna a jelszót, arról tudnál... Vagy törölték a regisztrációdat (kitiltottak)?

(#17877) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Skacok, az RT-N16 tud annyit és van olyan jó mint a WL500g Premium V1?
Elviszik az 500g-t ami hozzám került, és megszeretném magam nyugtatni hogy ha egyszer routert kell vennem (most Linksys WRT54GL megy, és sajnáltam kiváltani) akkor az RT is lesz annyira jó????

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17878) Intruder2k5 válasza JoceeHunt (#17877) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már, hogyne lenne olyan jó... Teljes mértékben tekinthető az utódjának, illetőleg inkább a WL-500W utódjának, mivel n-es, 3 antennás router... Minden paraméterét tekintve erősebb mint a WL-500G Premium. A processzora azon kívül, hogy újabb generációt képvisel, 480MHz-es az előd 264MHz-ével szemben, illetve az ebben található 32MB RAM helyett abban 128MB van! Ugyanúgy BroadCom alapú, Tomato, OLEG, és DD-WRT firmware van rá, az OpenWrt nem támogatja. Samba, FTP sebességek tekintetében körülbelül a dupláját tudja mint ez, és az összes portja gigabites, a WiFi-je pedig 300-as.

[ Szerkesztve ]

(#17879) JoceeHunt válasza Intruder2k5 (#17878) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor nem fogom megbánni hogy elviszik tőlem ezt a csini 500G-t. Örültem mikor hozzám került, de a Linksysem annyira stabil, hogy szinte évente indítom újra, vagy ha elmegy az áram, és nem volt szívem kicserélni :S
Köszi az infót, még lehet találkozunk később ha routert váltok :))))

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17880) Intruder2k5 válasza JoceeHunt (#17879) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem fogod megbánni... Véletlenül sem szeretném leszólni a WL-500GP-t, nekem is volt mindkét verzió belőle, illetve jelenleg is van egy WL-500W-m, és most is azt mondom, hogy a mai napig megállják a helyüket. Sajnos az optikai netek még meglehetősen kis lefedettséggel vannak jelen az országban, és ADSL vagy kábelnet mellé most is maximálisan jó a WL-500 sorozat bármely darabja. 1000x inkább mint egy TP-LINK! De persze bármilyen jó véleménnyel is vagyok róla, és bárhogy is szeretem a típust, az nem változtat azon, hogy ha valakinek van lehetősége jó áron megválni tőle, és hozzátenni egy kicsit, akkor előre kell lépni, és haladni a korral. Én is legszívesebben megtartottam volna az RT-N16 mellé, de sajnos kellett az ára, hogy megvegyem az utódot. Minden esetre most itt van a WL-500W, ami lényegében ugyanaz a vas mint a WL-500G Premium, csak a WiFi adaptere, és a 3 antennája tér el tőle.

Ha ráteszed ugyanazt az fw-t (mármint ugyanazt a típust), és ugyanúgy testre szabod, mint ez volt, akkor észre sem fogod venni a különbséget, csak annyiban, hogy gyorsabb! Na meg kéken, és erősebben világít... :)

(#17881) PistiSan válasza Intruder2k5 (#17880) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem 5mb-es adsl-em van, ahogy írtad arra tökéletes, minden igényemet kiszolgálja adott keretek között, viszont ha úgy alakul hogy lesz mondjuk egy 30/30-as digi netem (ami errefelé nem lesz vagy 10-20 évig) akkor nem fogok routerrel tölteni :) mert akkora sávszélességet kapok hogy minden lejön ami kell a mostani idő töredéke alatt, és vissza is osztom nagyon hamar. Véleményem szerint az ilyen sávszélességekhez már egy pc inkább a megfelelőbb. Persze még ott is hasznát lehet venni a routernek, ha valami olyat töltök amire mondjuk egy feltöltő van és jön tőle 10-100kb-el, és sehol máshol nincs fent, na erre az esetre szeretem leginkább használni a routert. Persze van még jó sok funkciója, de én legtöbbet tölteni szoktam a routeren, esetlen ftp-n távolról fájlok elérése is szóba szokott jönni.
Amíg nem romlik el ez a vas nem látok rá esélyt hogy lecseréljem, max akkor ha megmutatná valaki hogy mennyivel gyorsabb egy másik típus, és mennyivel jobban járnék vele.
Az RT-N16 specifikációja nagyon meggyőző, de már úgy hozzám nőtt az OpenWrt :C

(#17882) Intruder2k5 válasza PistiSan (#17881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"akkor nem fogok routerrel tölteni :) mert akkora sávszélességet kapok hogy minden lejön ami kell a mostani idő töredéke alatt,"

Na ja... Csak, hogy akkor már más méretekben kell majd gondolkodnod, nem csak a sebesség lesz más. Gondolj csak arra, hogy bár nem olyan régen még "sípolós" 56K-s modemmel neteztünk, na de akkor 3 floppyn elvittél egy játékot a haverhoz, illetve 9db 1,44-es lemezről feltetted a Windows-t. Akkori léptékkel mekkora ugrás volt a 128K-s dupla ISDN...! Legalább mint most a 120-as fájberpóver! 10 év múlva "semmire sem lesz jó" egy 10-20-as netcsomag, mint ahogy a WL-500GP sem! :)

(#17883) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#17876) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Igen, be tudok lépni. Sőtt, a v1-es router is ugyanehez a reghez van hozzárendelve egy másik címmel, és az tökéletesen működik is.

Az idő sebessége: 1s/s

(#17884) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#17883) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Befrissítettem a dyndns oldalán keresztül az ip-t, és működik. Csak a router nem tudja valamiért lecserélni.

Az idő sebessége: 1s/s

(#17885) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#17884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, nem tudom, hogy mi lehet... Az biztos, ha eddig ment, akkor a routerrel nem lehet baj. Nem tudom, hogy egy esetleges tiltás esetén, megtiltják-e a webes felületen történő frissítést is, vagy csak a normál módszert... Lehet, hogy a webes nincs tiltva, mondván, hogy az úgy sem jó semmire, mert nyilván azt csak a saját gépedről tudod megcsinálni, illetve ha tudod az IP címet. Akkor viszont nem sok értelme van a dns címnek. Azt az email címet, amivel regisztrálva vagy, azt figyeled? Nem jött rá valami ezzel kapcsolatos levél? Ha ez sem, akkor passz...

(#17886) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy Asus WL-500gP V1-et (vagy akár más "okosítható" routert) nem lehetne használni valamilyen olcsó kiegészítővel SIP eszközként ?
Konkrétan az ActionVoip szolgáltatásához kellene, amit írnak a SIP eszközök használatáról: [link]
Meg jó pár tesztelt hardver: [link]
Vagy szerintetek nem lehetne egy régebbi SIP wireless phone-t használtan olcsón beszerezni, amiket ennek az oldalnak a végén írnak ?
(Bár akkor már pl. egy használt Nokia E51-es sem biztos hogy sokkal drágább; és azzal is menne, mivel van okostelefonos alkalmazásuk is, Wifi meg van otthon.)

[ Szerkesztve ]

(#17887) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,sikerült életre kelteni az Asus WL-500gP routeremet,jelenleg Oleg 1.9.2.7-10 FW van fenn,és szeretnék megkérdezni hogy jobb-e Tomato ? És ha igen melyik (USB support)

Zero Defect.No Compromise !

(#17888) Intruder2k5 válasza Giovanny (#17887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogy jobb vagy se, az szubjektív dolog, kinek melyik tetszik jobban! Ha úgy döntenél, hogy megpróbálkozol vele, én ezt ajánlom! (jobb klikkel tudod letölteni csak)

(#17889) Giovanny válasza Intruder2k5 (#17888) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm,és a frissítés hogy kell elvégezni?

Zero Defect.No Compromise !

(#17890) Intruder2k5 válasza Giovanny (#17889) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT mindent megtalálsz! :)

(#17891) Giovanny válasza Intruder2k5 (#17890) üzenetére


Giovanny
őstag

Áuu,ennél érthetőbben már nem is lehet,KÖSZI!!

Zero Defect.No Compromise !

(#17892) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Kérdeznék egy érdekeset: Hálókártyának és routernek lehetnek rossz párosításai?

Esetemben van egy teljesen új rendszer Asus P8P67 lappal, azon "Realtek® 8111E , 1 x Gigabit LAN Controller(s)" hálókarival.

Router egy régebb óta problémamentesen használt Asus WL500W, mostanában nem történt rajta konfigolás.

Mióta összeraktam az új rendszert böngészgetés közben véletlenszerűen rejtélyes fagyások jelentkeznek a gépen. Itt talán elég részletesen leírtam a jelenséget

Elég sok mindent eszközöltem már a probléma megszüntetésére, de igazából tegnap este óta nem tapasztaltam a jelenséget, mióta letiltottam az alaplapi hálókarit és beraktam egy rtl8139 pci-ost használatra. Mondjuk pár órát használtam még csak így a gépet, ezért nem lehet 100%-ra kijelenteni, hogy ezzel megoldódott a probléma.

read-only mode on the forum

(#17893) Intruder2k5 válasza AtHoS (#17892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"Hálókártyának és routernek lehetnek rossz párosításai?"

Nem hiszem! Inkább driver probléma lehet, vagy esetleg valami hw dolog a PC-n belül. Nincs mondjuk túlhúzva a gép?

(#17894) AtHoS válasza Intruder2k5 (#17893) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egyelőre alapon használom, hogy az ilyen rejtélyes dolgokat elkerüljem új gép esetén, de valahogy ezt most nem sikerült :(

Hálókártya driver a laphoz kapott cd-ről ill. mikor szembeötlött, hogy böngészés közben jelentkezik csak, a realtek oldaláról elérhető legújabbat tettem fel, de a problémát nem orvosolta.
Egyelőre a pci-os karival rendben működik, de gondoltam rákérdezek, hátha van összeakadásos jelenség routerrel és én meg esetleg pont kifogtam :DDD de akkor ezek szerint mégsem

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17895) Intruder2k5 válasza AtHoS (#17894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyon nem hiszem, hogy hardver szinten összeakadnának, én erre nem adnák még 1% esélyt sem! Ha közvetlenül a modemre dugod az integrált hálózati eszközt, akkor nem fagy? Csak a routerrel?

(#17896) AtHoS válasza Intruder2k5 (#17895) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bevallom őszintén, hogy ebben a felállásban még nem néztem, de ha pár nap múlva sem tapasztalok a berakott rtl8139-es hálókarival anomáliát, akkor megnézem közvetlenül modemre csatlakoztatott kábellel az alaplapi integráltat produkálja-e a jelenséget a gép.

Egyébként nem gond, hogy külső hálókarit kell használnom, csak érdekel, hogy lehet-e ilyen összeakadási probléma, amit esetleg egy router csere talán orvosolhatna.
Persze nem kívánom minden áron cserélni a wl500w-t, de nézegettem az rt-n16-ot és az anomália megjelenésekor, mikor nagyon a hálókártya irányába terelődött a gyanú, kicsit elgondolkodtam, hogy alapból a hálókártya a problémás, driver szinten problémázik avagy külső összeférhetetlenségből adódhat.
Ez a külső összeférhetetlenség meg ugye, ha egyáltalán fennállhat ilyen jelenség (bár én lassan semmin sem lepődök meg) mivel a routerrel kommunikál a hálókari adta, hogy rákérdezzek mennyire is lehet valós jelenség.

read-only mode on the forum

(#17897) vargalex válasza AtHoS (#17896) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az alaplapi hálókártyát nem próbáltad fixen 100 Mbps-re tenni?

Alex

(#17898) r0by válasza TomyLeeBoy (#17884) üzenetére


r0by
addikt

Én is sz*ptam vele az utóbbi időben, a fw.ben lévő kliens nem volt okés, 20-ból 1x ha befrissített.
Így feltettem a ddclient csomagot, ami rendben működik. (bár volt egy kis szívás, mert a melóhelyen a fail over miatt változott az ip, én meg nem engedélyeztem a tűzfalon, és...)

(#17899) AtHoS válasza vargalex (#17897) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem próbáltam, de azért leírhatnád hogyan is kell ezt végbevinni win7 x64-nél

Jelenleg minden bővítőkártyát kidobtam a gépből, letiltottam BIOS-ban ami integrált cucc nem kell, viszont engedélyeztem az alaplapi hálókarit.

Újraraktam a win7-et + SP1-et hozzá (szívatott megint az aktiválással :((( ) és a lap lemezén található meghajtót tettem fel hozzá. Minimalista telepítés van jelenleg, így a drájvereken és win update-eken kívül szinte semmi nincs telepítve, hogy kiküszöböljem az esetleges szoftveres összeakadást. Böngésző is USB-s verzióban lesz futtatva.
Mondjuk jelenleg nem tartózkodom otthon, de ha este hazaérek tesztelem mit mutat majd így egyelőre routeres kapcsolaton keresztül.

read-only mode on the forum

(#17900) vargalex válasza AtHoS (#17899) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Bevallom őszintén én leragadtam az XP-nél, ott a Rendszer->Hardver->Eszközkezelő->Hálózati kártyák->Hálókártya->Tulajdonságok->Speciális->Speed/Duplex Settings:

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.