Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Intruder2k5 válasza vargalex (#17599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra jól emlékszel, de az nem kavar be, hogy a screen process bizony általában ott marad a futó processek közt, és abban is van rtorrent kifejezés, én ezért inkább a teljes elérési út keresését javaslom, mert többnyire nem a screen száll el...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# ps -ef | grep -v grep | grep rtorrent
root 978 1 0 Jun26 ? 00:00:03 /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent
root 1158 978 1 Jun26 pts/1 02:37:04 /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# ps -ef | grep -v grep | grep /opt/etc/rtorrent
root 1158 978 1 Jun26 pts/1 02:37:05 /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

[ Szerkesztve ]

(#17602) AtHoS válasza Intruder2k5 (#17601) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jaja... a screen benn marad :K

Kipróbálom ha hazaértem, aztán jelzek mire jutottam

read-only mode on the forum

(#17603) AtHoS válasza AtHoS (#17602) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez a script elindította a leakadt rtorrent-et (miközben a screen ugye memóriában volt):

#!/bin/sh

ps -ef | grep -v grep | grep /opt/etc/rtorrent

if [ $? -eq 1 ]
then
/opt/etc/init.d/S99rtorrent start
fi

A /opt/var/cron/crontabs/root fájlba pedig ezt a sort tettem, így 5 percenként ránéz

0,5,10,15,20,25,30,35,40,45,50,55 * * * * /opt/etc/cron.d/rtorr

Bár lehet leveszem negyedórás ellenőrzésre, de most a teszteléshez így kényelmesebb volt

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17604) the radish válasza Intruder2k5 (#17601) üzenetére


the radish
senior tag

Szia!

Nincs kedved ezt a fórumodon egy topikban amolyan jó szájbarágósan megmutatni lépésről-lépésre? Hasznos és megnyugtató lenne.
Köszi.

(#17605) Intruder2k5 válasza the radish (#17604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mit kellene ezen még megmutatni? Mint láthatod, a "csont le van rágva", a script működik, és ennyi... :)

[ Szerkesztve ]

(#17606) the radish válasza Intruder2k5 (#17605) üzenetére


the radish
senior tag

Ja igen, de ugye azt a scriptet létre kell hozni, be kell rakni valahová, futási jogosultságot adni neki, na ezekre gondoltam. Sajnos ezekben nem vagyok otthon, ellenben vele(-tek)d.
Vagy meglévő scriptbe kell bemásolni a fenti sorokat?
Ezek nem jöttek le, csak a csupasz csontot látom. :)

pl. nálam nincs is ilyen: /opt/var/cron/crontabs/root

[ Szerkesztve ]

(#17607) Intruder2k5 válasza the radish (#17606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A scriptet végülis tetszőleges helyen, és tetszőleges néven létrehozhatod, akár az /opt alatt is, de ha úgy jobban tetszik, akár a /jffs alatt is. A fentebb látod tartalmat belemásolod, elmented, majd adsz neki futtatási jogot, a...

chmod +x /eleresi_ut/script_neve

paranccsal. Ezt követően, mivel Neked Tomato-d van, nem kell a crontab-bal küzdened, hanem az...

Administration -> Scheduler -> Custom

részbe, az első szabad helyre beteszed az elérési utat, és a script nevét, vagyis az indítási parancsot,

/eleresi_ut/script_neve

és beállítod a kívánt időközöket. Ennyi! :)

(#17608) the radish válasza Intruder2k5 (#17607) üzenetére


the radish
senior tag

:R köszönöm, így már megy. :)

(#17609) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Intruder!

Szeretnék tanácsot kérni tőled!
RT-N16 vagy Zyxel NSA-210?
Röviden: Tomato fw-es WL-500 gP+80 GB HDD-re egy PC és egy Nova NTR-82 médialejátszó van kötve kábellel. Letölteni igyekszem úgy, hogy a lejátszható legyen a torrentben lévő fájl (nem tömörített). Ez avi és dvd állományokkal, a router aktuális terheltségétől függően általában szokott is működni, akadás mentesen. Azonban HD-s tartalmaknál ritkán. Ezért először arra gondoltam, hogy beszerzek egy Home Media Server-t, ez lenne a Zyxel NSA-210. Ez mindent tud ami a WL-500gP tehermentesítéséhez kellhet (torrent és szerver funkciók, a routernek csak a sztenderd funkcióit kellene ellátni), viszont ára miatt nem túl gyors. Másik lehetőség az általad is használt RT-N16 lenne, ami nyilván szerverként még azt a sebességet sem tudja, mint a Zyxel, de a HD-s lejátszással valszeg nem lenne probléma és legalább áttérnék GB 'sávszélre' a helyi hálózaton belül. A két eszköz árban egész közel áll egymáshoz. Természetesen mindenki mástól is szívesen látok véleményeket.
Egyébként bocs az OFF miatt, de arra gondoltam itt esetleg másokat is érinthet a topicból.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17610) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#17609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... A kérdés jó, csak miután ezt a Zyxel NSA-210 csodát én nem ismerem személyesen, sőt az igazat megvallva még csak most néztem meg, hogy pontosan mi is ez, így nem igazán vagyok kompetens a kettő közül dönteni. Így első ránézésre van két dolog, ami az RT-N16 mellett szól, legalábbis ha nekem kellene döntenem a kettő közül... Az első, hogy ha NAS-t veszel, akkor két áramfogyasztó eszközöd lesz, míg az RT-N16-al ez egy eszközzel megoldható. A másik, hogy amint láttam, a NAS-ban ventilátor is van, ami nálam eleve kizáró ok lenne, mivel nincs otthon külön szerverszobám, és ha én éjjel alszom, akkor nekem ott ne zúgjanak ventilátorok.

Azt sejtem, hogy nem igazán erre a válaszra számítottál, de mivel tapasztalatom nincs az eszközzel, így nem tudom, és nem is akarom minősíteni, vagy összevetni az RT-N16-al. Utóbbiról el tudom mondani, hogy nekem maradéktalanul beváltotta a hozzá fűzött reményeimet, és minden bizonnyal még jó ideig ki fogja szolgálni az igényeimet. Természetesen ha ezzel kapcsolatban bármi konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok.

Üdv, Intruder2k5!

(#17611) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#17610) üzenetére


mobilizmo
addikt

Először is köszi a véleményt! Nem úgy tettem fel, hogy egyfajta választ vártam. Persze amikor kigondoltam az egészet és megtaláltam a Zyxel-t, akkor nagyon beleszerettem, hisz egész komoly tudással van felvértezve. Szerencsére a családi költségvetésből éppen nem volt nélkülözhető még ez a relatív kis összeg sem. Így volt idő rágódom a dolgon és még egy kicsit utána olvasni. Kiderült, hogy az olvasási-írási sebessége nem túl jó (hát valamiért olcsó), viszont kb 2x ennyiért már jóval gyorsabb készüléket is lehet kapni (ennek viszont kevesebb szolgáltatása van). Igazán jót 50-60 ezer környékén lehet szerezni (ennyit viszont a közeljövőben biztos nem fogok tudni áldozni rá), így jött képbe az RT-N16 (vagy egyéb gyors custom fwelhető router). És még hosszan sorolhatnám, rengeteg szempont van amit figyelembe kellene vennem...
Lehet hagyom az egészet és egyelőre marad így és majd az idő megoldja.
Még egyszer köszi a véleményt!

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17612) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#17611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezek az olcsó NAS-ok többnyire nem tudnak (sokkal) jobb sebességet, mint egy-egy mai router... Szoftver (tehát szolgáltatások) terén nyilván ott is érdemes szem előtt tartani, hogy melyik az, ami moddolható, de a routerekhez hasonlóan azoknak is több az ára, mint az olyanoknak, amire nem létezik alternatív fw. Meg aztán itt van még az tény - ha már a pénzről esett szó -, hogy ha RT-N16-ot veszel, akkor a mostani v1-es routeredet talán el tudod adni még 7-8e HUF-ért, ami akkor úgymond lejön az árból, viszont ha NAS-t veszel, akkor nem jön le semmi, mivel routerre akkor is szükséged lenne...

(#17613) the radish válasza L4mie (#17594) üzenetére


the radish
senior tag

Ha minden igaz, akkor holnap meglesz. :)

(#17614) Intruder2k5 válasza the radish (#17613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reméljük! :C

(#17615) JoceeHunt válasza PistiSan (#17573) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönjük a HELP-et a haver sikeresen helyreállította az 500g-t :XD :R :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17616) PistiSan válasza JoceeHunt (#17615) üzenetére


PistiSan
addikt

Örülök hogy sikerrel jártál, végül melyik módszerrel sikerült?

(#17617) ArchElf


ArchElf
addikt

Nem tudja valaki a tápcsati típusát, szerelhető (apás) darabot szeretnék beszerezni (autóstöltő-adaptert eszkábálnék éppen)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17618) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17617) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2,1/5,5mm-es

(#17619) ArchElf válasza Intruder2k5 (#17618) üzenetére


ArchElf
addikt

Gyors voltál, hol érdemes megnéznem ezeket cuccokat (googöl-ön kívül)? Még a hétvégén kellene... Eddig három helyet találtam, az egyik fehérvári, másik szombathelyi, tutira nem szállítanak ki addig (no meg a szállítás drágább, mint az egész csomag), meg egy pestit, de ők meg zárva vannak a héten...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17620) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17619) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem nagyon vagyok járatos Pesten ilyen ügyben, vidéken lakom...
De talán itt érdemes: http://www.lomex.hu/

(#17621) ArchElf válasza Intruder2k5 (#17620) üzenetére


ArchElf
addikt

Köszi, holnap megnézem - ha napközben ráérek :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17622) JoceeHunt válasza PistiSan (#17616) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A szoftveres :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17623) Digger


Digger
senior tag

A napokban sokfelé nyitnak az országban új Aldi üzletek.
A békéscsabaiban lehetett venni Tevion külső merevlemezt, 50% kedvezménnyel!
Sikerült vennem. 640 Gigást 10000-ért! Frankó fekete aluházban lakik, van rajta külső tápcsatlakozó is. Samsung HM641JI 2,5"-os HDD van benne. A neten jókat írnak róla és az árgép szerint 12 rugó körül lehet kapni! (A HDD-t) Úgyhogy jó vétel!
A routerre akarom majd kötni, majd beszámolok az eredményről.

(#17624) mobilizmo válasza Digger (#17623) üzenetére


mobilizmo
addikt

A III. kerületiben elvileg volt 200 db 2 TB (3,5") változat 15.000 Ft-ért. Én nem tudtam menni, megkértem egy ismerősömet, aki ugyancsak szeretett volna venni, de 7:05-kor (nyitás 7 órakor) már nem volt egy darab sem. :-((

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17625) Digger válasza Digger (#17623) üzenetére


Digger
senior tag

Ahogy ígértem, beszámolok az eredményről.
Némi huzavona után, teljes a siker.
Először particionáltam az új winyót, majd a régebben használt pen tartalmát átmásoltam a megfelelő partíciókra. Amikor pen nélkül az új HDD-t próbáltam elindítani, valami gebasz történt és többé nem engedett be a router. A pontos okát nem sikerült kiderítenem. Nem lehetett pingetni a routert, nem sikerült "restore" módba állítani, féltégla állapotba került! :( Némi vajúdás és vacillálás után a PIN9 reset néven ismert procedúrával sikerült életet lehelni a routerbe. Ezután teljesen elölről kezdve újratelepítettem az Intruder2k5 oldalán található leírásnak megfelelően. Tomato Firmware 1.28.0805 053 ND USB Mega-VPN firmware került rá.
Most már nagyjából minden működik, de lesz még vele munka. Még a torrentet, ftp-t, és a külső elérést dyndns-el be akarom lőni rajta .
Köszi Intruder2k5!

[ Szerkesztve ]

(#17626) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#17627) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#17626) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elnézést a dupláért, de ez lemaradt...

[release] build5x-062

Changelog:
- transmission update to version 2.32
- SNMP integration and GUI
- HFS/HFS+ Mac OS x read support
- increase custom schedulers to 5
- new buildtypes! Check builds.png

(#17628) ArchElf


ArchElf
addikt

Elképzlehető, hogy GPRS netnél nincs remote access (HTTP, SSH, akármi)?
Most valami t-mobile.hu-s címe xxxxxxxx.mobile.pool.telekom.hu címe van az eszköznek, de még a ping sem megy kívülről...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17629) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez két esetben lehetséges...

Az egyik, ha a WAN IP cím már eleve egy NAT-olt hálózaton van, tehát nem egyedi IP címed van. Ilyenkor általában valami 10.0.x.x címet kapsz, de ha felmész a http://www.whatismyip.com oldalra, és az ott látott IP nem egyezik a router által kijelzett WAN IP címmel, akkor nem fogod elérni távolról a routert! Ha megegyezik, akkor ez a része rendben van...

A második kérdés az, hogy a 3G net milyen interface-t használ? Mert pl. ha valakinek PPPoE nete van, akkor a WAN interface a ppp0, és az iptables szabály is erre kell vonatkozzon, amiben a portot megnyitja. 3G netet sosem használtam, így nem tudom, hogy ott mi a WAN interface neve. Persze itt már használt firmware tekintetében is lehetnek eltérések.

(#17630) ArchElf válasza Intruder2k5 (#17629) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem nem natolt, kívültől is ugyanaz látszik: 188.157.140.xxx
Webfelületen bepipálgattam minden sz@rt amit csak találtam ;]
iptables így néz ki:
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
DROP all -- anywhere anywhere state INVALID
ACCEPT all -- anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED
ACCEPT all -- anywhere anywhere state NEW
ACCEPT all -- anywhere anywhere state NEW
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:22122 flags:FIN,SYN,RST,ACK/SYN
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ftp flags:FIN,SYN,RST,ACK/SYN
ACCEPT tcp -- anywhere WL-N0001 tcp dpt:www
DROP all -- anywhere anywhere

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
ACCEPT all -- anywhere anywhere
DROP all -- anywhere anywhere state INVALID
TCPMSS tcp -- anywhere anywhere tcp flags:SYN,RST/SYN TCPMSS clamp to PMTU
ACCEPT all -- anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED
DROP all -- anywhere anywhere
DROP all -- anywhere anywhere
ACCEPT all -- anywhere anywhere ctstate DNAT
DROP all -- anywhere anywhere

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17631) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A webfelületen hiába pipálgatsz be mindent, az nem sokat ér... A routeren futó szolgáltatásokra portot nyitni a tűzfal scriptben szoktunk, ami OLEG-ben, ha jól emlékszem akkor az...

/usr/bin/post-firewall

névre hallgat, Tomato-ben pedig az

Administration -> Scripts -> Firewall

alatt található. A WAN interface nevét az...

nvram get wan_ifname

paranccsal kérheted ki, és ez alapján mondjuk ADSL esetén a 443-as portot így nyitod meg a routeren, a webszerver számára.

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -A INPUT -j DROP

A ppp0 értelemszerűen cserélendő a saját WAN interface-d nevére... Mondjuk OLEG-ben azt hiszem, hogy lehet változókat is használni erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#17632) nuri


nuri
aktív tag

Hi,

Észrevettem egy furcsa dolgot, ha csak az USB van bedugva WL500-ba akkor is égnek a ledek, ez így wtf?

Száradnak a kondik, vagy mi történt vele?

Egyébként rendesen üzemel, semmi baja.

(#17633) ArchElf válasza nuri (#17632) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha saját táplálású usb hub/hdd van rákötve, akkor az visszatáplája a routert. Nem túl egészséges...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17634) PistiSan válasza nuri (#17632) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is ilyen a hubom, és hogy vettem észre ezt?
Volt egy nagy fagyásom, és gondoltam hogy itt már csak a táp kihúzása segít!
Gondolhatod hogy meg voltam lepve amikor kihúztam a táp kábelét és a router tovább üzemelt :)
A jelenség meglepett, viszont tökéletesen üzemel minden, így nem is aggódom miatta.

(#17635) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17633) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nem vagyok elektros szakember, de szerintem ezzel a jelenséggel semmi baj nincs... Bár tény, hogy meg lehetne csinálva normálisan is, valamiféle egyenirányítással, vagy záródióda, vagy tudom is én, hogy mi kellene ide, de legjobb tudomásom szerint az USB portra egy az egyben rá van kötve a táp, így minden további nélkül visszafelé is halad rajta az áram. Tény, hogy furcsa, de szerintem nem káros a routerre nézve. Aztán persze lehet, hogy tévedek, mert mint mondtam, szaki én sem vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

(#17636) nuri


nuri
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a választ.
Ezek szerint "normális" a jelenség.

(#17637) Vegha


Vegha
senior tag

háj, segítségre van szükségem.
neki futottam újra, hogy legyen egy megosztott vinyó a wl-500gp routeremen. a sanzi89 féle howto alapján csináltam a dolgokat, de az shh valahogy nem akar összejönni.

ott akadtam el, hogy ssh-n keresztül nem megy a belépés, pedig addig minden lépést megcsináltam. Utólag vettem észre, hogy néhány esetben nem azokat az üzeneteket kaptam eredményül, mint kellett volna, pl. nem tudta létrehozni, mert már létezik a file.
ez igaz is lehet, mert tavaly már egyszer sikerült így felkonfigolni a leírás alapján, csak tavasszal elszállt alóla vinyó és azóta nem foglalkoztam vele. Most feldugram rá új vinyót és azzal próbálkozok, tehát lehet, hogy néhány újonnan létrehozandó file már létezik.

tehát ssh nem megy.
visszamentem az image file-ok felmásolásáig, mert szerintem addig oké voltam. mikor a dropbear kulcsgeneráláshoz értem, akkor már aszonta, hogy nem fog menni, mert már létezik a file. töröltem, újralétrehoztam (rsa és DSS is újra legenerálva), elmentve.
linuxhoz nem sokat konyítok, de az feltűnt, hogy sem az /opt nincs mountolva, sem a Samba megosztások nem látszanak, s mitöbb, a swap partíció sem fut, holott a post-boot-ot létrehoztam a megfelelő tartalommal. úgy tűnik mégsem fut le bootoláskor. ennek mi lehet az oka ? vagy hogy tudnám ezt logolni ?
vagy lehet, hogy jobban járnék, ha resetelném a routert és nulláról kezdeném az egészet előlről ?

(#17638) Intruder2k5 válasza Vegha (#17637) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azok az image file-ok már olyan régiek, mint az országút! Próbáld meg e-szerint...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?board=2.0

(#17639) Vegha válasza Intruder2k5 (#17638) üzenetére


Vegha
senior tag

Szia,
köszi a gyors választ. Gyorsan átfutottam, attól tartok kezdhetem nulláról az egészet újra : )
úgy látom a Te leírásod kevésbé szájbarágós, így lehet, h. egy-két láma kérdésem akad majd útközben :U
amúgy röviden le tudnád írni, hogy mi az alapvető különbség a két scenario között ? Eddig úgy tudtam, hogy az Oleg féle firmware "flexibilisebb", úgy vettem észre, hogy azt többen preferálják.
Látom torrent kliens is van benne. ezt nekem az előző konfignál sehogyan sem sikerült beüzemelni - bár őszintén szólva egyáltalán nem is hiányzott (nem torrentezek). ellenben ha valami jDownloadert rá lehetne fabrikálni az öröm lenne a köbön. Illetve ennek hiányában a Samba megosztás ugyanolyan értékű, mint a sanzi féle verióban ? Mert leginkább arra van szükségem (NAS).

(#17640) Intruder2k5 válasza Vegha (#17639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnos nekem most rohanni kell, mert meló van...

Odaát is vannak a fórumon többen, napközben is, tudnak segíteni. Szerintem a leírás egyszerű, és egyértelmű, a telepítés automatikus. Van samba is, meg ftp szerver is, és (http & ftp) downloader is benne, grafikus konfig felületekkel. Este leszek majd én is...

Intruider2k5

(#17641) Intruder2k5 válasza Vegha (#17639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most olvasom figyelmesebben a hsz-ed (reggel tényleg rohantam), hát jDownloader-ről nem tudok. A samba természetesen teljes értékű, de ha úgy gondolod, tőlem maradhatsz az OLEG-nél is, ha abban jobban bízol...

(#17642) PistiSan válasza Intruder2k5 (#17641) üzenetére


PistiSan
addikt

Backfire rc5 transmission 2.32-vel :)
http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1-rc5/
nagyon örülök, lehet megint routert telepíteni :)

Nem neked akartam írni, :) figyelmetlenség, de akkor is vidám dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#17643) Intruder2k5 válasza PistiSan (#17642) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

El fog készülni valaha ez a 10.03.1? :)

(#17644) Vegha válasza Intruder2k5 (#17640) üzenetére


Vegha
senior tag

mivel nem értek hozzá, így inkább azt választom amelyikkel kevesebb gondom van, illetve jobb a support hozzá : ) szóval előre is naaaagy-nagy respekt Neked, hogy egy ilyen 'régi' routert gondozgatsz sokunk megelégedésére. köszönet érte.
most pedig neki látok újrahúzni a kicsikémet : )

szerk.
(1. lépés : )
amúgy melyik firmware-t érdemes választanom ? a kernel verzió miben lehet érdekes ?

[ Szerkesztve ]

(#17645) Intruder2k5 válasza Vegha (#17644) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek a routerek még mindig többet érnek, mint sok mai új darab! :)

A WL-500 sorozat egy kicsit lassabb a 2.6-os kerneles fw-vel, így alapesetben célszerűbb a 2.4-est használni. Csakhogy abban nincs DLNA Media Server, és IPv6 támogatás, tehát ha ezek valamelyikére szükséged van, akkor elkerülhetetlen a 2.6-os kernel használata. Most a legjobban fejlődő változat a shibby féle firmware, tehát én ezt ajánlom...

Shibby 2.4 Mega-VPN

tomato-NDUSB-1.28.805xRAF-EN-062-Mega-VPN.trx.zip

[ Szerkesztve ]

(#17646) ecaddict válasza Vegha (#17644) üzenetére


ecaddict
senior tag

Olegben a 2.4-es kernelesben is van IPv6. DLNA-nak meg nem sok köze van a kernelhez.
Egyébként feltéve a 2.6-os Oleget, vsz az RT-N16-os scriptek simán feltolnak mindent.
Ami egyáltalán nem csoda, merthogy az eredeti raas csomag WL-500-ra készült.

Viszont supportot azt nem fogok adni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#17647) Vegha válasza Intruder2k5 (#17645) üzenetére


Vegha
senior tag

rajta van a 2.4-es, viszont rendesen kicsesztem magammal amikor nem írtam fel az adsl beállításaimat : ) ugyanekkora probléma, hogy ha meglenne sem tudnám hol lehet megadni routernek :F A WAN kapcsolatnál minden cím 0, a statusnál pedig tegnap éjjel óta Renewing... szerepel, nem jövök rá hol lehetne megadni a login adatokat.
help me : )

(#17648) PistiSan válasza Intruder2k5 (#17645) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha jól tudom a 2.4 ben is van ipv6, nekem az van fent most is. (ugye a 2.6 nem az igazi wl 500-on )
A firewallban van lehetőség ipv6-ra is címezni akár, gondolom ha itt tud ilyet akkor csak kezeli a 6-os protokollt is.

(#17649) Vegha válasza Vegha (#17647) üzenetére


Vegha
senior tag

MEGTALÁLTAM ! (lehetne kicsit egyértelműbb/jobban látható helyen)
a többit később, most leugrok a piacra : )

(#17650) Intruder2k5 válasza PistiSan (#17648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem kicsit félreértettétek... Én egy szóval sem mondtam, hogy a 2.4-es kernelben nincs IPv6 támogatás, csak azt mondtam, hogy a 2.4-es kerneles Tomato fw-ben nincs IPv6! ecaddict OLEG-ről beszél, Te pedig OpenWrt-ről. De akkor, hogy egyértelműbb legyen...

Ugyanez vonatkozik a DLNA-ra is, 2.4-es Tomato-ban nincs ilyen! Lehet telepíteni optware-es media server-t, de az fw-ben nincs...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.