Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) PistiSan válasza Intruder2k5 (#17650) üzenetére


PistiSan
addikt

Világos, tévedés volt.

(#17652) Vegha


Vegha
senior tag

az előző próbálkozásaim partícióit nem tudta valamiért megformázni a router, és letörölni sem tudtam. feldugtam a gépbe (W7), letötöltem őket és visszadugtam a routerbe. most ugyan látja, de nem tudja mountolni. kipróbáltam mindkét slotot, ugyanakkora a sikerhányados.
ötlet ?

szerk:
így vasárnap 'reggel' vannak még problémák a gondolkodással : )
(ezennel ünnepélyesen megfogadom, hogy nem iszok többé Sopronit)

[ Szerkesztve ]

(#17653) Vegha


Vegha
senior tag

lassan végzek a tortúrával.
ott tartok, hogy /opt/etc/init.d/rc.unslung-ot bemásolom az USB & NAS rész Run after mounting mezőjébe, de utána hiába nyomok a Save gombra, nem történik semmi (üzenet a mentésről). Próbáltam más adatokat változtatni, azokat mentette rendesen. visszatértem ugyanerre a lapra, itt bármit változtatok nem menti. én bénáznék el megint valamit ?

(#17654) Intruder2k5 válasza Vegha (#17653) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kapsz semmilyen üzenetet a mentésről, csupán ott marad a beírt szöveg... Vagy legalábbis ott kell maradnia, de olyat még nem hallottam, hogy valakinek ne mentené a beállításokat. Ha nálad mégis ez történik, próbáld másik böngészőből...

(#17655) Vegha válasza Intruder2k5 (#17654) üzenetére


Vegha
senior tag

nekem az összes többi oldalon a Save gomb mellett megjelenik egy kis sárga dobozban a Saving...
kipróbáltam IE-ben, ott is csak ennél az oldalnál nem menti. De a többi paraméterrel sem foglalkozik. reboot sem segít rajta :(

[ Szerkesztve ]

(#17656) Vegha válasza Vegha (#17655) üzenetére


Vegha
senior tag

bár nem tudok lengyelül, írtam az openlinksys.info oldalán lévő kontakton keresztül valakinek. hátha...

(#17657) Intruder2k5 válasza Vegha (#17655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A firmware felrakása után megcsináltad a hard reset-et, vagy az nvram törlését?

Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory -> OK

[ Szerkesztve ]

(#17658) Vegha válasza Intruder2k5 (#17657) üzenetére


Vegha
senior tag

persze. minden lépés flottul végbement. amúgy ez az nvram miért felelős pontosan ? ezt akár most is töröltethetem vagy ilyenkor már inkább ne ?

(#17659) Intruder2k5 válasza Vegha (#17658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az NVRAM-ban tárolódik minden beállításod... Elvi akadálya soha nincs a törlésének, csak akkor megint ott fogsz tartani, mint amikor felment a Tomato, tehát kezdheted nulláról a konfigurálást. A Hard Reset-tel egyenértékű a művelet!

[ Szerkesztve ]

(#17660) nuri


nuri
aktív tag

Van egy WL500-as routerem amit szeretnék elérni, legalább 1-2 shell parancsot kiadni a netről. Probléma, hogy jó kis mikrós netem van így NAT-olva vagyok, ugyanazt az IP-t osztom másik pártucat emberrel.

Létezik ennek a problémának az áthidalására valami módszer?
(LogMeIn-re gondoltam, de az nem fog menni ezen a kis vason.)

(#17661) Vegha válasza Intruder2k5 (#17659) üzenetére


Vegha
senior tag

ezesetben lehet, hogy megkockáztatom ezt a lépést. Hála Istennek a Te leírásod lényegesen egyszerűbb, mint amiből eddig dolgoztam, így viszonylag hamar meg vagyok vele.
Konkretizálva a dolgot: firmware maradhat és gondolom a partíciókhoz, illetve azok tartalmához sem kell nyúlnom. Pl. a 3. lépésnél (partícionálás) az SSH-t újra be kell konfigurálnom, de a partícionálás kimaradhat, ugye ?

(#17662) Intruder2k5 válasza Vegha (#17661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, jól látod... Esetleg ha a JFFS-t megformázod, akkor annak tartalmát (fstab) kell újra létrehoznod, de ha fel tudod csatolni formázás nélkül is, akkor ezt sem kell...

(#17663) ArchElf válasza nuri (#17660) üzenetére


ArchElf
addikt

IRC bot?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17664) Intruder2k5 válasza nuri (#17660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a másik állomás fix, és van lehetőséged oda egy VPN szervert telepíteni, akkor a tunnel-t a Te routeredről felépítve, már visszafelé is elérhető lenne az...

(#17665) nuri válasza Intruder2k5 (#17664) üzenetére


nuri
aktív tag

Sajna nem fix.

ArchElf: Kifejtenéd?

[ Szerkesztve ]

(#17666) ArchElf válasza nuri (#17665) üzenetére


ArchElf
addikt

Már kb 10 éve foglalkoztam ilyennel. A gépen fut egy IRC kliens, ami feljelentkezik egy IRC szerverre, csinál egy előre definiált csatornát (vagy csatlakozik egyhez) és lehet neki üzenetben parancsokat adni. Több olyan botnet is van (volt?) amiben a zombi gépeket ilyen módon lehet irányítani.

Pl:
[link]
[link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17667) mgrincs válasza nuri (#17660) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

szerintem megoldas lehet meg a problemadra a publikus mailcim/fetchmail/procmail kombo is.
A lenyeg, hogy a megfeleloen formazott levelet kuldve a publikus e-mail cimedre, azt a fetchmail letolti, a procmail parsolja, es adott parancs vegrehajtodik.
Persze ezzel soha nem lesz interaktiv/azonnali a kommunikacio.

Nem is a biztonsag csucsa(mail -> clear text), de szerintem siman mukodhet.Meg ha akarod, akkor azert bele lehet rakni egy-ket ellenorzest.

Aztan remenykedsz, hogy senki nem nezegeti a leveleidet. :D

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#17668) nuri


nuri
aktív tag

Köszi mindenkinek az ötleteket, nem vagyok egy nagy script mágus, szétnézek csinált-e már valaki ezekhez hasonlót.

(#17669) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok,
Segítség kéne, használok egy roppant jó kis programot amivel online rádiót rögzítek, ez a program a streamripper névre hallgat.
A program tök jó, megadott ip-ről és port-ról veszi fel az adást ahogy ez elvárható tőle!
A rádió amit rögzítek 4 különböző porton sugározza az adást, van hogy az egyik lehal és nem jön semmi, ilyenkor sajnos nem sikerült a felvétel, mivel a megadott ip-n és porton nincs adás a program egyszerűen leáll.
Arra gondoltam hogy kéne egy script amit ha lefuttat mondjuk a cron, akkor az megnézni hogy fut-e a streamripper és ha fut akkor nem csinál semmit, viszont ha nem fut akkor egy adott parancsot futtat le.
Mutatok egy példát, én úgy rögzítek most műsort hogy be van ütemezve a cronba hogy ezt a parancsot reggel 6 kor futtassa le:
streamripper http://91.82.85.41:9216:9216 -d /mnt/vinyo/hetfo -a -A -s -l 14700

ez a parancs annyit tesz hogy a megadott címről elkezdi lementeni mp3-ban az adást a megadott helyre, és ezt be is fejezi röpke 14700mp-el az után hogy elindult a felvétel.
amint mondtam 4 porton megy a rádió, arra gondoltam hogy reggel 5:55kor elindítom a felvételt a cron segítségével, és utána percenként lefuttatnák egy scriptet ami ha úgy látja hogy nincs felvétel akkor egy másik porton megpróbálja elindítani a felvételt.
Nem kell bonyolult script, lehet 4 külön álló script is, vagy ahogy egyszerűbb, talán jobb is lenen külön mert könnyebb lenne ütemezni a futtatását úgy, de majd meglátom mit mondanak a szakik :)
Remélem nagyjából érthető volt amit szerettem volna megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#17670) AtHoS válasza PistiSan (#17669) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én rtorrent-tel kínlódtam nem oly régen és a szakik segítségével a következő megoldás hozta a várt eredményt: [link]

A scriptet egy picit kellene módosítanod, hogy ne az rtorrent-et nézze, hogy fut-e, hanem esetedben a streamripper-t.

Bár nálad a feltételrendszer picit bonyolultabb lesz, de megoldható szerintem, hogy az új portos indítás után vissza is ellenőrzi, hogy fut-e a streamripper (bár itt tudni kellene, hogy ha alapból nincs adás az éppen indított porton, akkor mennyi idő múlva áll le a progi) és, ha nem , akkor ráindít egy másik portra ellenőrzéssel.

Persze ehhez majd jönnek a szakik :B

read-only mode on the forum

(#17671) PistiSan válasza AtHoS (#17670) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi szépen, működik egy kis variálgatással :)
Csináltam 4 fájlt amibe a streamripper parancs ment, a fájlok abban különböznek csak hogy más porton indítják el a felvételt!
Csináltam 4 script fájlt is az egyik tartalmát ide írom, hát ha jó lesz valakinek :)
Az egyik rádiós fájl így néz ki:
streamripper http://91.82.85.41:9216 -d /mnt/hetfo -a -A -s -l 14700

A script pedig a következő:
#!/bin/sh

ps -ef | grep -v grep | grep streamripper

if [ $? -eq 1 ]
then
/etc/init.d/radio1
fi

Összesen 8 fájlt hoztam létre plusz még a cronba ugye az időzítést neki! Lehet nem a legelegánsabb de működik :) viszont ha valaki ír egyszerűbb módszert az is jöhet. :R

(#17672) TamasM


TamasM
csendes tag

Sziasztok,
Segitseg kene. Flashelés után meghalt a wl500-w routerem. Jelen állapotában nem válaszol semmire, restore módban sem lehet elérni (próbáltam http, ping, telnet,tftp ..), ugyhogy softwaret se tudok rátölteni.
Amúgy bekapcsol, villog, majdnem mintha működne.

Így valszeg csak a JTAG maradt neki, viszont ahhoz nem értek. Tud ebben valaki segíteni?

Köszi

(#17673) ArchElf válasza PistiSan (#17671) üzenetére


ArchElf
addikt

Vagy rippreled mind a 4 streamet, és aztán egyik csak jó lesz :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17674) Intruder2k5 válasza TamasM (#17672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell oda JTAG... Ha villog a PowerLED, akkor elvileg RESTORE módban kellene lennie. Egész biztos, hogy nem az oprendszer, vagy egyéb tűzfalprogram blokkolja a Restoration Tool-t? Ha végképp nem jutsz vele semmire, akkor marad a PIN9, ami még mindig sokkal jobb, mint a JTAG! :)

Ehhez több segítséget is találsz, ezeken az oldalakon...

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2507

http://gokusan.hu/Asus-wl-500gp-v2-OpenWrt/asus-wl-500gp-v2-router-felelesztese-a-halalbol.html

[ Szerkesztve ]

(#17675) AtHoS válasza TamasM (#17672) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én a minap jártam hasonlóan egy Edimax 6204-essel. Rátoltam a legújabb elérhető FW-t (probléma volt QoS-el) mikor kiírta, hogy a flash rendben lezajlott és újraindította magát, na onnantól semmit nem tudtam vele kezdeni.

Látszólag tökéletesen működött, minden LED úgy világított rajta, ahogy kell, de egyáltalán nem tudtam elérni, még a 192.168.2.1 alap elérési címre sem válaszolt.
Áramtalanítottam, mindent lekötöttem róla csak egyetlen gépet hagytam rajta azt is a LAN1-en, de semmi eredmény. Többször reset-eltem hosszan nyomva a reset gombot, hogy töröljem a beállításokat, de semmi.

Végül mikor már majdnem feladtam megint nekiálltam egy beállítás reset-nek: addig nyomtam a reset gombot, míg a power led elaludt, ekkor rögtön el is engedtem.

Ezután feléledt a router és azóta is működik. Pedig azt hittem bedobom a helyére a wl500w-met és veszek egy RT-N16-ot, de csak megúsztam :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17676) TamasM válasza Intruder2k5 (#17674) üzenetére


TamasM
csendes tag

Intruder2k5
Koszi. tuzfal ki van kapcsolva, IP fixalva, directbe osszekotve. A LED villog, de egyszeruen nem lehet elerni.
Ezt a pin9et meg megnezem holnap, mas hallottam rola, de nem igazan biztam benne..

Athos:
Koszi, de ezeken mar tul vagyok, nyomtam roviden, hosszan, restore gomb, stb. lassan felek a reset gombomat kell cserelni.:-)

(#17677) Intruder2k5 válasza TamasM (#17676) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig szerintem nyugodtan bízz benne, mert 90%-ban segíteni szokott... :)

(#17678) AtHoS válasza TamasM (#17676) üzenetére


AtHoS
nagyúr

IP hogyan van fixálva? Winben beállítottál fix IP címet a hálókarinak?

Amúgy táphiba is okozott már rejtélyes dolgokat.

read-only mode on the forum

(#17679) TamasM válasza AtHoS (#17678) üzenetére


TamasM
csendes tag

Igen, fix IP cim, netmask, stb.

Taphibam mar volt, a tapom ki is lett cserelve egy erosebbre es mar nincs rajta vinyo kozvetlen.

Intruder2k5: Mar csak kell keresnem majd ahogy nezem a 500w-hez mert szerintem az enyem kicsit mas belul.

(#17680) AtHoS válasza TamasM (#17679) üzenetére


AtHoS
nagyúr

FIX IP címmel nekem volt problémám régebben, ugyanis szerettem volna sávszélkorlátozást készíteni, de ehhez fix IP cím kellett volna.
Mikor beállítottam FIX IP címet (persze ezt a routerben DHCP kiosztásnál, így esetedben nem releváns), akkor nem tudtam elérni egyáltalán a routert és jöhetett a router reset, hogy el tudjam érni újra.
Ami még érdekes volt, hogy a gépemnek mindig a 192.168.1.172 címet osztotta ki és ezzel működik azóta is. Az IP fixálásról pedig lemondtam.

Most nálad picit fonákos a FIX IP, de lényegében ugyanaz a probléma, hogy nem tudod elérni a routert.

Bár ez már a hülyeség határait súrolja :B

read-only mode on the forum

(#17681) vargalex válasza TamasM (#17672) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem Win7-et használsz véletlenül? Többeknek volt már gondja win7 alatt a restoration tool-al.

Alex

(#17682) Intruder2k5 válasza TamasM (#17679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem más... A WL-500W teljesen megegyezik a WL-500G Premium v1-essel, az eltérés csak annyi, hogy előbbiben n-es WiFi adapter van. De az alaplap teljesen ugyanaz, tehát ez a kép vonatkozik rá...

Viszont az a chip, amin a műveletet kell végezni, a v2-esben is ugyanolyan, szóval nyugi, el fogsz igazodni. :)

Még azt csináld meg, hogy a gépen fix IP beállítás mellett indíts el egy...

ping -t 192.168.1.1

parancsot, majd ezután dugd be a routert a 220-ba, és figyeld, hogy valamikor érkezik-e válasz... Mondjuk 1-2 percig lesheted.

[ Szerkesztve ]

(#17683) PistiSan válasza ArchElf (#17673) üzenetére


PistiSan
addikt

Azt már próbáltam, ha 1 ripper fut akkor az átlag load 0,1, viszont ha 4 ripper fut egyszerre akkor már láttam 80-as loadot is, és 1mp-es részekre vágta a felvételeket ^^ gondolom mondanom sem kell hogy fagyás lett a vége.
Ez a scriptes megoldás sokkal jobb mint a fenti példa, mi van ha megszakad az adás, leáll a program és megszakad a felvétel, viszont a script újra elindítja ha gond lenne :)

(#17684) TamasM válasza Intruder2k5 (#17682) üzenetére


TamasM
csendes tag

Tenyleg ugyanaz a belso. Megcsinaltam a pin9 foldeleset, majd a pingetest is. Sajnos nem hozott eredmenyt meg mindig tecchalott.:-(

Ugyhogy gondolom marad a JTAG. Ebben tud valaki segiteni?

Vargalex:
A rendszerem XP, a fix IP cimmel tuti nincs baj es a tuzfalam is sajat, sajnos a problema biztos nem itt van.

(#17685) Intruder2k5 válasza TamasM (#17684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A JTAG nem egyszerű dolog, főleg, hogy JTAG kábele sem minden embernek van otthon. Ettől még mindig könnyebben kivitelezhető a soros porton történő átvizsgálás, flashelés, és soros kábelt "bárki" le tud gyártani, egy Nokia DKU-5 vagy CA-42 adatkábelből. Ettől függetlenül nekem ez még mindig furcsa, ha a táphibát valóban kizárod, akkor nem értem, hogy mi történhetett... Szerintem így, spontán meghalt, és feléleszthetetlen WL-500 sorozatos routerről nem is hallottam még. Az oké, amiket villám vágott agyon, de a többit szerintem mind sikerült feléleszteni PIN9-el. De nézzük akkor még kicsit tovább...

A LAN portok élnek, tehát amikor bedugod a kábelt, a PC látja, és kiírja, hogy "Hálózati kábel csatlakoztatva"?

Illetve volt már olyan is, aki annak ellenére, hogy meg volt győződve arról, hogy semmi nem blokkolhatja a restoration tool-t, egy Hiren's BootCD-ről indítva a gépet simán flash-elte az új firmware-t... Gondolom ismered, van benne egy "Live Windows", ami alól el tudod indítani a C:\Program Files\ alá telepített restoration tool-t, vagy akár EZT a portable verziót.

[ Szerkesztve ]

(#17686) TamasM válasza Intruder2k5 (#17685) üzenetére


TamasM
csendes tag

Ez a soros dolog akkor nem ugyanaz mint a JTAG?
DKU kabelt szerintem siman szerzek, azzal mit lehet csinalni?

Amikor aram ala teszem, felvillan az osszes halozati LED, majd a power. Utana a halozatiak kialszanak. Ha beledugok kabelt, a szamitogep latja a linket, halozati kabel csatlakoztatva.

A boot CD-t nem ismerem, de a halozatban biztos vagyok, hogy nem fogja semmi, a ping-nek mukodnie kene, mas gepet tudok pingetni az itthoni halozatban.

(#17687) Intruder2k5 válasza TamasM (#17686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A soros (Nokia adat) kábellel mindössze annyit kell csinálnod, hogy ketté kell vágni, mégpedig úgy, hogy a telefon felőli csatlakozó előtt annyival, hogy mindkét véget meg tudd blankolni... Tehát, mondjuk egy 10cm-el a telefoncsati előtt tökéletesen megfelel. Ezután a levágott rövid kábelen (multiméterrel) meg kell keresned a képen látható 6-os, 7-es, és 8-as lábakhoz tartozó kábeleket, mert ez a három drót az, amit a routerre kell kötnöd, a hosszabb kábelből. Tehát a GND, az RX, és a TX.

A teljes pop-port lábkiosztást egyébként itt megtalálod..
http://www.nokia-tuning.net/index.php?s=pinout_popport

A routerben a soros portot itt találod...

A router soros portjának lábkiosztásáról további infó itt...
http://wiki.openwrt.org/toh/asus/wl500gp#serial

Erre csatlakozva már egy PUTTY programmal belelátsz a boot-olás folyamatába, illetve szükség esetén új fw-t is lehet tenni rá. A művelethez persze előbb a kábelt telepíteni kell a PC-re, mintha csak a "hagyományos" módon szeretnéd azt használni.

És a kérdésedre válaszolva, ez nem ugyanaz, mint a JTAG...

[ Szerkesztve ]

(#17688) TamasM válasza Intruder2k5 (#17687) üzenetére


TamasM
csendes tag

Huu, nagyon koszi!
Ez jol hangzik, szerzek kabelt kiprobalom es visszajelzek.

(#17689) TamasM válasza Intruder2k5 (#17687) üzenetére


TamasM
csendes tag

Egy DKU-5nek eladott prolific kabelt sikerult szereznem, de ezzel egy bit se jon at..
Valaki futott mar bele ebbe a kabelbe? Van ahol azt mondjak nem valami megbizhato.

Megprobalok szerezni egy eredeti kabelt, de kezdem elveszteni a lelkesedesem..

(#17690) Intruder2k5 válasza TamasM (#17689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem ismerem, nekem DKU-5 kábel volt az alap...

Szerintem ezekre többnyire rá van írva, hogy DKU-5...

Mellesleg a PUTTY-ban a beállítások jók? Pl. a bitsebesség...?!
Ha megfogdosod a kábel végét, a PUTTY irkál össze-vissza karaktereket?

(#17691) TamasM válasza Intruder2k5 (#17690) üzenetére


TamasM
csendes tag

Az enyemre is ra van irva hogy dku-5, csak epp utangyartott. Nem is jo hozza a nokia driver, hanem prolific-ot kellett szereznem hozza.

Ha ezt fogdosom semmit se ir a putty.

A sebesseget 115200,8N1-re allitottam.
A routeren a TX0/RX0-at hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#17692) Intruder2k5 válasza TamasM (#17691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ezekkel a beállításokkal ment...

Speed: 115200
Data bits: 8
Stop bits: 1
Parity: None

És kell a GND kábel is!

(#17693) TamasM válasza Intruder2k5 (#17692) üzenetére


TamasM
csendes tag

Igen, 3 kabelt kotottem be, RX,TX,GND.
Van itthon egy TTL-RS232 atalakitom, az latja, hogy a routeren jon ki valami kis adat a TX-en, de ezek szerint a kabel nem erti.. Veszek egy eredeti nokiat.

(#17694) Intruder2k5 válasza TamasM (#17693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudomásom szerint abba szintillesztő is kellene...

"Ez a soros port nem kompatibilis a PC-jével ezért szintillesztő kell (A pc-n az 1 -12V, a 0 12V, a routeren az 1 3,3V, a 0 0 V, ez a 3,3V-os CMOS jelszint)"

[ Szerkesztve ]

(#17695) ArchElf válasza Intruder2k5 (#17694) üzenetére


ArchElf
addikt

Azér írta a TTL-t (bár a TTL meg ha jól rémlik 5V :U )

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17696) vargalex válasza TamasM (#17693) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem elvileg eredeti DKU-5-öm van, de az én verzióm nem az USB-ről, hanem a pop-port-ról (azaz esetünkben a routerről) veszi a feszültséget. Szóval próbáld meg, hogy bekötöd azt is.

Alex

(#17697) TamasM válasza Intruder2k5 (#17694) üzenetére


TamasM
csendes tag

Igen az atalakitom egy szintillesztot tartalmaz, asszem MAX 232 vagy mit.

vargalex: A PC erzekeli a kabelt, szerintem azzal nem kene gond legyen, igaz az is lehet ,hogy az USB oldali resz az USB-rol, POP oldali illesztes meg az POProl veszi. jo otlet, kiprobalom, ugyis ott van a 3.3 volt kimenet, remelem nem lesz rovidzar..

(#17698) vargalex válasza TamasM (#17697) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igen, a PC felismeri az én kábelemet is, de az adatforgalomhoz kell a 3.3V a routerről.

Alex

(#17699) TamasM válasza vargalex (#17698) üzenetére


TamasM
csendes tag

Akkor bekotom, koszi!

(#17700) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen... Ezt benéztem a rohanásban reggel, nekem csak az RS232 szúrt szemet!

:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.