Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom én sem... Másik megoldásként megpróbálhatod, hogy felteszel egy DD-WRT-t, ami elvileg felmegy webes felületről, és erre állítólag, a leírások szerint - bár én sosem próbáltam - felmegy szintén webes felületről a Tomato... Ha másképp nem, akkor bin-re átnevezve, mert ha jól rémlik, a DD-WRT bin kiterjesztést használ.

(#18852) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18851) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Egyelőre abbahagyom, estére megint meg próbálom hátha addigra menni fog:) Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#18853) Almos


Almos
aktív tag

Tegnap egy áramkimaradás (másik eszköz lecsapta a biztosítékot) miatt elszállt a routerem (500gP v1), sajnos se kép se hang. Wifi nincs bekapcsolva, webfelület nem érhető el, DHCP nincs, pingre nem válaszol.

Próbáltam újraflashelni, de nem tudom a clear-nvram-ot sem feltölteni, timeout hibát ad. Próbáltam mindegyik LAN porton keresztül, két különböző kábellel is (mondjuk mindegyik patch kábel volt, nem crosslink), sikertelenül.

Van valamilyen egyéb ötlet hogy lehetne újra életre kelteni a routert?

(#18854) vargalex válasza Almos (#18853) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ledek hogy világítanak? Lehet, hogy csak táphiba.

Alex

(#18855) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18852) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Este, otthon meg tudom próbálni esetleg, hogy felmegy-e a fentebb írt két lépéses módszerrel webes felületről...

(#18856) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#18855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megpróbáltam, de sajnos webes felületen semmilyen módon nem tudtam feljuttatni a Tomato-t, de még a DD-WRT-t sem, tehát a Tomato-ig el sem jutottam! Bár megpróbáltam közvetlenül is feltolni a Tomato-t, annak ellenére, hogy a sikerre 0% esélyt láttam, de ez természetesen nem ment. Próbálkoztam DD-WRT-vel, többel is, mini-től kezdve mega, stb, de mindig "Firmware Upgrade Fail" lett belőle... Egyedül az OLEG megy fel a gyári fw webes felületére, de tovább lépni onnan sem tudtam, mert az sem eszi meg sem a DD-WRT-t, sem pedig a Tomato-t. Így tehát maradt a Firmware Restoration Tool, ami most is kifogástalanul működik! :)

(#18857) Almos válasza vargalex (#18854) üzenetére


Almos
aktív tag

Ez bennem is felmerült, de egyszer már volt cserélve a táp, azaz ez nem a gyári táp.

A ledek felvillannak, a rceovery mode elvileg elindul, mert a reset gomb nyomva tartása mellett történő bekapcsolás után elkezd villogni a power led. Viszont a tftp-s feltöltés mindig timeout hibát ad...

(#18858) Almos válasza vargalex (#18854) üzenetére


Almos
aktív tag

Bár most hogy így mondod, megnéztem a tápot, és kicsit sípol... Jó lenne ha csak ennyi lenne a baja...

(#18859) daykiller válasza Intruder2k5 (#18828) üzenetére


daykiller
csendes tag

Szia!

Nekem megfelel ez a kompromisszum. Nem az 5 vinyós kétmagos gép üzemel éjszakánként, hanem egy icipici router. Tizedannyit fogyaszthat.
Majd ha lesz fölös pénzem, veszek egy RT-N16-ot. :)

"Bármely kellőképp fejlett technika megkülönböztethetetlen a mágiától." - Arthur C. Clarke

(#18860) Almos válasza Almos (#18858) üzenetére


Almos
aktív tag

Sajnos az új táppal is ugyanaz a helyzet... :((( Lehet, hogy új routerre lesz szükségem...

(#18861) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Jól látom hogy az egy darab 1200-as kondit lehetne kettővel is helyettesíteni mert úgy van kialakítva a nyák hogy kettő vagy egy kondi? Lehet, hogy nem lenne hülyeség kettőből összerakni, gondolom tartósabb lenne...

(#18862) Intruder2k5 válasza phr3ak (#18861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem egy 16/1500-as tökéletesen megfelel...

(#18863) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#18706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg nem jössz rá a valódi megoldásra, addig esetleg csináld meg EZT.. Beteszed 5 percenként a Scheduler-be, és addig sem Neked kell figyelni!

(#18864) Almos válasza Almos (#18860) üzenetére


Almos
aktív tag

Ma belenéztem a routerbe, és van két kondi amik látszólag kicsit púposak. Már csak találnom kellene valakit, aki kicseréli nekem :)

(#18865) Intruder2k5 válasza Almos (#18864) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kondicseréhez szerencsére nem kell pilótavizsga! Egy átlagos képességű, forrasztópákával, és némi műszerészvénával rendelkező akárki, meg tudja csinálni! :)

(#18866) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

üdv!
egy WL500g routerhez kapcsolódó kérdésem lenne.
(sajnos a készülékhez tartozó topic, lassan 2,5 éve nem látogatott, ezért próbálkozom itt. :B )
szóval ma frissítettem fw-t rajta, de kínai lett az egész menü.
tudja valaki hol kell a nyelvet átállítani, mert se nem beszélem, pláne nem olvasom a kínai nyelvet.... :N
köszönöm előre a tanácsokat!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#18867) Intruder2k5 válasza HUTCHDB (#18866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a kínai fw-ben van angol nyelv is... Szerintem ezt a problémát nem fogod tudni megoldani, csak egy újabb flasheléssel.

(#18868) HUTCHDB válasza Intruder2k5 (#18867) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

sajnos én is erre gondoltam....
a baj az, hogy most néztem meg az asus honlapját, de semmi angol nyelvű fw nincs ami tölthető is lenne.
esetleg hol találok még firmware-t hozzá?
(google nem segít... :( )

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#18869) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#18868) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

sikerrel jártam, nagy nehezen találtam egy angol fw-t.

valaki tudna segíteni abban, hogy pontosan hogyan kell beállítanom UPC-s modemhez, hogy az ut.r.e.t is normálisan működjön?

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#18870) Intruder2k5 válasza HUTCHDB (#18869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én nem játszom, de legjobb tudomásom szerint csak a játékok szerver verziójához kell portot forwardolni, a klienshez nem! Ha jól sejtem, akkor ez a kipontozás az Unreal Tournament lett volna...

(#18871) ArchElf válasza Intruder2k5 (#18870) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintemn utorrent akart lenni. ;]
Nem tudom upnp-t támogatja-e a fw, mert ha igen, semmit nem kell tenned...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18872) Intruder2k5 válasza ArchElf (#18871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, aztán utólag kiderült priviben! :)

(#18873) ArchElf válasza Intruder2k5 (#18872) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem is tudtam, hogy a torrent a gonosz neve és kimondani sem szabad :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18874) JoceeHunt válasza Intruder2k5 (#18870) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Intruder2k5:
Be tudnál jönni Ebbe a topicba nekem segíteni egy kicsit? Sokat beszélgettünk anno WL500g ügyben, és kikérném a tanácsodat hálózat építésben...

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18875) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18856) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Végre megint net közelébe jutottam. Még csütörtökön este akartam válaszolni, nem jött be az oldal. Én akárhogy próbáltam nem síkerül. Ha gépről akarok felcsatlakozni a netre, nem engedi csak ha kiveszem a routert-t. Nem tudom mit csinálhatok rosszul.

(#18876) Almos válasza Intruder2k5 (#18865) üzenetére


Almos
aktív tag

Ezek a feltételek elvileg adottak, egyedül ónszippantóm nincs. Csak véletlenül sem akarom megsütni a routert ;)

(#18877) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18875) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, csütörtökön meghalt az egész oldal! Nem tudom, hogy így távolról mit segíthetnék többet...?! Én eddig nem találkoztam még olyan működő WL-500 szériás routerrel, amit ne lehetett volna restore módba tenni, és új fw-t tenni rá! Esetleg keress valakit aki meg tudja flashelni Neked...

(#18878) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18877) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Végül sikerült, a tüzfalal voltak gondok hiába kapcsoltam ki, valamiért nem látta a routert. Megoldottam win-xp telepítéssel.:) Köszönöm a segítséget :R

(#18879) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18878) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindig a tűzfallal van a gond! :)

(#18880) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18879) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Az internetet hol tudom beállítani?

(#18881) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Basic -> Network -> WAN / Internet

(#18882) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18881) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Most meg ez nem akar sikerülni. Nem egyszerű áttekinteni az egész felületet, így elsőre nekem

(#18883) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18882) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#18884) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18883) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Beállítottam az internethez a felhasználó nevet és jelszót, de mintha nem kapna a gép IP -címet, mit kell állítanom még?

(#18885) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gép, vagy a router? Nem mindegy! :)

Esetleg nem kell MAC címet klónozni? Milyen neted van?

(#18886) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18885) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Inviteles netem van.

(#18887) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is azzal használtam vagy 4-5 évig...

(#18888) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18887) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nálam is így van beállítva. Ha pedig megnézem ipconfig-al csak azt írja "Adathordozó leválasztva.

(#18889) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit nézel meg ipconfig-al? Ha ezt beállítod így, akkor mit mitat a router a Status -> Overview oldalon, a WAN részben?

(#18890) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18889) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Kap IP- címet rendesen az Invitel-től.

(#18891) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18890) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor mi a gondod? Nem értem pontosan...

(#18892) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18891) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Az, hogy a gépen nincs net.

(#18893) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értem... A gépeden mi az alapértelmezett kapcsolat? Véletlenül nem az Invitel-es szélessávú beállítás, ami router nélkül kellene? A helyi kapcsolat TCP/IP beállításai automatikuson vannak?

[ Szerkesztve ]

(#18894) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18893) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Az Inviteles az alapértelmezett. A TC/IP-t nem tudom.

(#18895) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez a baj! Ha routert használsz, akkor a gépen nem kell ADSL kapcsolat, a tárcsázást a router végzi! Tiltsd le, vagy töröld le, és jó lesz... Bár az is megteszi, ha az Invitel-es kapcsolatban letiltod az automatikus kapcsolódást, és a Helyi kapcsolatot állítod be alapértelmezettnek...

(#18896) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18895) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ezt hol kellene beállítanom?

(#18897) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18896) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vezérlőpult -> Hálózati kapcsolatok

(#18898) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18897) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ez nálam is így van beállítva és semmi, még a router-sem érhető el.

(#18899) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#18898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor hogyan konfigurálod?

(#18900) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#18899) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Azt másik gépről, így egyszerűbb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.