Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Intruder2k5 válasza vargalex (#17550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd egyszer talán nekiesek, de most leszedtem már az SFU csomagot is. Azért köszönöm szépen, majd valaki, akinek fontos az a sebességtöbblet, biztosan megpróbálja.

[ Szerkesztve ]

(#17552) the radish


the radish
senior tag

rutorrent 3.0 tracker állapotnál: Storage error: [File chunk write error: Cannot allocate memory.]

Ez miatt hibásnak jelöli mindet, de megy a fel/le forgalom.
Nálam lehet a hiba és ha igen, akkor hogy lehet megoldani?
Köszi.

(#17553) Intruder2k5 válasza the radish (#17552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy mi lehet ez pontosan, mert akár HDD, akár a rack,de ha Flash Drive-pt használsz, akkor főként az is, illetve lehetne még RAM hiba is, bár az szerencsére nem szokás ezen a routeren. Minden esetre ezek az üzenetek sok jót nem jelentenek...

(#17554) the radish válasza Intruder2k5 (#17553) üzenetére


the radish
senior tag

Szia!

Az ITT leírtaknak megfelelően az rtorrent configban átírtam a 64 MB-ot 256-ra. Most úgy tűnik jó. (Feltöltések száma x 2 MB, elvileg elég lett volna a 128 is.)
Viszont a swap-ból így sem használ többet.:

(Nem lehet elérni a honlapodat! :( )
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#17555) Intruder2k5 válasza the radish (#17554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész hétvégén sz@r a freeweb (mellesleg az ultraweb is haldoklik). Majd hétfőn, ha bemennek dolgozni, talán megcsinálják... :)

(#17556) the radish válasza Intruder2k5 (#17555) üzenetére


the radish
senior tag

Ok, már megijedtem. "Nehogy má" eltűnj nekem. :)

(#17558) the radish válasza Intruder2k5 (#17557) üzenetére


the radish
senior tag

pü ment.

(#17559) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A MIPSR1 verzióból kikerült az NFS Server, mert valószínűleg belátták, hogy a JFFS azért egy "kicsit" fontosabb, tehát a Mega-VPN build újra normálisan használható, immár 2.31-es Transmission-el integrálva...

[ Szerkesztve ]

(#17560) vgergo válasza Intruder2k5 (#17557) üzenetére


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Teljesed kezdő vagyok a router sirmware frissítésben. Az általad linkelt oldalon mindegyik 60-as rtx file-t fel lehet telepíteni 1 wl500gp v1 router-re? Csak ASUS Firmware Restoration Tool segítségével lehet csak feltenni? Ha igen akkor honnan tudom letölteni, mert sehol sem találom.

Előre is köszi a segítséget

üdv.vgergo

(#17561) Intruder2k5 válasza vgergo (#17560) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem egészen, csak a MIPSR1 verziókat... Ha javasolhatom, tedd fel EZT, ebben (majdnem) minden benne van, ami csak lehet. Az a majdnem, ami kimaradt belőle, az az NFS Server. Ha arra nincs szükséged, akkor ez kell Neked! A Firmware Restoration Tool-t ITT megtalálod, és igen, először csak azzal tudod feltölteni. Aztán később, a frissítés már megy a "hagyományos" módon is.

(#17562) JoceeHunt válasza Intruder2k5 (#17561) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia!

Webldalad (aláírásod linkje) valahogy nem megy. Törölted???

Üdv,
Jocee

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17563) Intruder2k5 válasza JoceeHunt (#17562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem töröltem, viszont a freeweb teljesen megadta magát, ezért nem elérhető sok weboldal, ami ott van, így az enyém se! Jelenleg a régi címen megtalálod a leírásokat, ahol ugyan fórumozni most nem tudsz, mert az le van zárva, de 1-2 napon belül megint lesz új helye az oldalnak, és bízom benne, hogy az tovább bírja majd, mint a freeweb. :)

(#17564) JoceeHunt válasza Intruder2k5 (#17563) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, keresem a megoldást, haver elküldte firmware frissítés közbe az 500g-t, és emlékszem hogy nálad volt róla valami hogy lehet helyrerakni.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17565) PistiSan válasza JoceeHunt (#17564) üzenetére


PistiSan
addikt

Hali, ha frissítés közben behalt ugyan úgy kell megcsinálni mint amikor fw-t raksz rá!
Itt egy leírás róla openwrt-hez, persze olyan fw-t raksz rá amit akarsz.

(#17566) JoceeHunt válasza PistiSan (#17565) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szeva!

Nekem valami forrasztásos dolog rémlik, de amit megadott intruder ott nem találok semmit. Pedig 1-2 hete még képeket is láttam róla.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17567) ArchElf válasza JoceeHunt (#17566) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha restore mód megvan, akkor az Asus Firmware Restoration tool-lal mennie kell, ha nincs, akkor lehet soros porton próbálni, ha az sem, akkor pin9, ha az sincs akkor valsószínűleg tégla (esetleg jtag?).

Apropó soros port: nem kell vele sokat szenvedni csak kell szerezni egy USB-s (régi) nokia kábelt, és azt beforrasztani a soros végződésekre.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17568) Intruder2k5 válasza JoceeHunt (#17566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az csakis a recovery (avagy restore) mód lehetett, amiről nálam olvashattál... Mellesleg az előttem szólókhoz csatlakozva én is azt mondom, hogy ez 96%, hogy simán helyreállítható a restore móddal. Ha nem, akkor jöhet a PIN9-es megoldás, de nálam arról nem volt leírás.

[ Szerkesztve ]

(#17569) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17567) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész pontosan DKU-5, vagy CA-42 kábel kell! :)

(#17570) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, segítséget kérnék tőletek.

Windowsos környezetben szeretnénk használni a routert, hálózati meghajtóként, 6-7 klienst látnánk el vele USB-s HDD ről, a kérdés, hogy képes-e erre, azt látom, hogy torrentre, ftp-re mindenféle nyalánkságra képes, csak éppen most felmerült nálunk egy probléma, amire ezt az eszközt találtuk át/érték arányban a legmegfelelőbbnek, a kérdés, csak az, hogy képes-e arra amire mi használnák. Konkrétan NAS szerűen használnák, és ha rákötünk egy külső HDD-t látni-e azt a HDD-t hálózati meghajtóként, ha igen akkor milyen sebességgel működik, érdemes-e egyáltalán gondolkozni benne, vagy inkább ruházzunk be egy olcsóbb NAS ba.
Segítséget előre is köszönöm.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17571) ArchElf válasza L4mie (#17570) üzenetére


ArchElf
addikt

Elvisz 6-7 klienst is, de csak összesen ~3 MB/s sebességgel (ami azért a jóval HDD sebesség alatt van)... Ezt routerth megkapod használtan 10e forint környékén, azt viszont nem tudom, hogy mennyiből jönne ki egy olcsóbb NAS.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17572) JoceeHunt válasza ArchElf (#17571) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Olcsóbb nas, amit árulok is (haveromé, enyém már eladtam, mert drágábbra cseréltem) 4-8eFt között van. Szerintem akkor már a router, pláne ha megy a firmware meg a hálózat beállítás, ha nem megy akkor NAS, mivel egyszerűbb....

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17573) PistiSan válasza JoceeHunt (#17566) üzenetére


PistiSan
addikt

Hali,
Ha végképp nem sikerült sehogy sem helyre hozni akkor próbáld meg a pin9-et.
Sajnos már nekem is volt rá példa, itt a leírásom hozzá, azt hiszem hogy a v1-eshez is ugyan ez kell. De ez már tényleg a legutolsó legyen :)

(#17574) L4mie válasza ArchElf (#17571) üzenetére


L4mie
veterán

Köszönöm a válaszokat. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17575) L4mie


L4mie
veterán

még egy gyors biztonsági kérdés:
szóval ha megvesszük a V2-es routert, rádobunk egy már adatokkal tűzdelt USB-s HDD-t, akkor csak annyi a dolgunk, hogy fogjuk felmegyünk a router setup page-be, valahogy megkeressük a vinyót (FAT32 vagy NTFS) kiválasztunk egy könyvtárat és megosztjuk hálózaton és az onnantól winXP és win7 alatt tökéletesen látszik mint hálózati meghajtó? :)

jól látom?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17576) Intruder2k5 válasza L4mie (#17575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól látod... :)

A WL-500G Premium V2-es router gyári menüjét ITT, a Tomato firmware menüjét pedig ITT megnézheted.

[ Szerkesztve ]

(#17577) L4mie válasza Intruder2k5 (#17576) üzenetére


L4mie
veterán

szuper, és akkor nem kell speckó filmware és formázni se kell a winyót, csak rádug, használ, örül, boldogpanda. :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17578) Intruder2k5 válasza L4mie (#17577) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, szerintem azért 1000x jobban jársz egy moddolt fw-vel... Mind stabilitás, mind sebesség, mind konfigurálhatóság szempontjából.

(#17579) the radish válasza L4mie (#17577) üzenetére


the radish
senior tag

Még annyi, hogy ha jól emlékszem az eredeti (gyári) fw megköveteli az ext-3 partíciót. A moddolt nem, de azért ott is ajánlott. Saját tapasztalatból tudom, igaz Intruder2k5? :)

[ Szerkesztve ]

(#17580) Intruder2k5 válasza the radish (#17579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nagyon régen volt már, amikor gyári firmware-t használtam, de szerintem kezeli az NTFS-t, és a FAT filerendszert is (nyilván az online dokumentációban megtalálható ez is, de én most nem fogom megkeresni). Ettől függetlenül valóban ajánlott az ext partíció használata, bár ha nem torrentezik vele, csak szimpla filemegosztásról van szó, akkor talán annyira nem létszükséglet.

(#17581) L4mie válasza the radish (#17579) üzenetére


L4mie
veterán

ohh köszi a válaszokat, jön a nobb kérdés. mi az az ext-3? O.o
Moddolt fw-ből melyiket ajánljátok?Sajnos nem én fogom használni, így arra törekszem, hogy minél egyszerűbben lehessen használni-beállítani, nem fog napi 24 órát menni, így szerintem relatíve stabil marad. feltenni gondolom nem egy bonyolult dolog, nem nehezebb mint mondjuk egy BIOS up.
Garivesztéssel nem jár egy ilyen modolás?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17582) Intruder2k5 válasza L4mie (#17581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ext3 egy Linux rendszerek alatt használt filerendszer, és mivel a router firmware-je Linux alapú, így jobb teljesítmény érhető el egy ilyen használatával. ext3 partíciót létre tudsz hozni Windows alatt is, külső szoftvergyártók programjaival, mint például Partition Magic, vagy moddolt firmware használata esetén a routeren is.

Én személy szerint a fentebb linkelt Tomato firmware-t ajánlom, amiből WL-500G Premium v2 routerre jelenleg EZT a file-t kellene feltenned, ha ez mellett döntenél. Ha átnézed a fentebbi két demo-t, szerintem Te is láthatod, hogy ezáltal sokkal funkció-gazdagabb lesz a router, és a kezelése sem bonyolult, a menü jól átlátható.

A firmware felrakásáról ITT olvashatsz, de mint minden ilyen művelet, elméletileg ez is garanciavesztéssel jár. Erre azt szoktam mondani, ha úgy hibásodik meg a router, hogy még vissza tudod tenni rá a gyári firmware-t mielőtt beviszed a szervízbe, akkor semmi gond nincsen, viszont ha a hiba jellegéből adódóan úgymond "se kép se hang", akkor meg tök mindegy, hogy mi van rajta, úgysem fogják tudni ott sem. Ettől függetlenül nyilván a döntés a Tiéd, hogy használod-e, vagy se...!

De ha már szóba hoztad a garanciát... Te ilyen WL-500G Premium v2 routert akarsz venni most újonnan? Az árgép szerint a jelenlegi ára 19000HUF, viszont 21000HUF-ért meg RT-N16-ot is kapsz, ami klasszisokkal jobb, mint az előbbi. 300-as WiFi-vel, és gigabit-es portokkal rendelkezik, emellett 128MB RAM-ja, és 2x gyorsabb processzora van... Szóval ez nem kicsit meggondolandó!

[ Szerkesztve ]

(#17583) the radish válasza Intruder2k5 (#17580) üzenetére


the radish
senior tag

Jól emlékeztem, ITT is téma, hogy az eredeti ASUS fw nem kezeli az NTFS-t. Az ext-3-al, akkor találkoztam először, amikor beüzemeltem rá a HDD-t anno.

Más: A 21.000,- Ft-os NT-16-ra várok már 1 hete, azt mondta a hölgy telefonon, hogy még pár nap míg beérkezik. Csak nehogy úgy járjak, hogy várok, csak várok és várok...... :(

Már moddolnám. :)

(#17584) L4mie válasza Intruder2k5 (#17582) üzenetére


L4mie
veterán

Ohh nagyon szépen köszönöm a részletes választ, azt hiszem belevetem magam az irományokba :) Köszönöm még1x.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17585) Intruder2k5 válasza the radish (#17583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez pedig arra utal, hogy részben igenis működik, csak bizonyos jogosultsági funkciók nem érhetőek el NTFS alatt...

Más: Erre nem tudok mit mondani, én csak azt írtam, amit az argep.hu mutat! :)

(#17586) Intruder2k5 válasza the radish (#17583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hozzászólások dátumát elnézve, gyanítom, hogy az még a régi ASUS firmware lehetett, amiről ott szó van, és lehetséges, hogy abban valóban nem volt NTFS (írás) támogatás.

(#17587) the radish válasza Intruder2k5 (#17586) üzenetére


the radish
senior tag

A kép alapján nekem ez az újabb volt, azt nem frissítettem. Minek. :) A backup és a családi képek megosztása működött, mást meg nem tudtam vele kezdeni. Bezzeg a Tomato! Azóta is megy non-stop. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17588) the radish válasza L4mie (#17584) üzenetére


the radish
senior tag

Csak ez kell neked:

Intruder2k5 honlapja. :)

(Bocs, ez mehetett volna egybe is.)

sorry

[ Szerkesztve ]

(#17589) L4mie válasza the radish (#17588) üzenetére


L4mie
veterán

:) köszi minden választ, hát igen lényegesen erősebbnek tűnik az RT-N16, csak ugye mint fent mondta a kolléga 21 ért még nem elérhető :P talán meg tudom majd győzni a BOSS-t hogy megéri.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17590) Intruder2k5 válasza L4mie (#17589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez valami céges felhasználásra lenne?

Csak azért kérdezem, mert azt illik tudni, hogy az USB-re akasztott HDD elérési sebessége azért nem vetekszik egy szerverével... A WL-500G Premium-al nagyjából arra számíts, hogy ~3000kbyte/sec sebességgel fogjátok tudni írni / olvasni a hálózaton megosztott HDD-t. Tehát nagy adatmennyiségek mozgatására, és / vagy sok dolgozó kiszolgálására ez nem a legmegfelelőbb választás. Ugyanez igaz az RT-N16-ra is, annyi változással, hogy annál az elérési sebesség ~6000kbyte/sec körül mozog, és nyilván azért több klienssel elbír, mint a kistestvére. Csak jobb, ha ezeket tudod, na meg a "BOSS" is tudja, nehogy aztán a fejedre koppintson, hogy mit is vettél Te 20k-ért...?! :)

(#17591) L4mie válasza Intruder2k5 (#17590) üzenetére


L4mie
veterán

Igen, céges lesz, röviden: munkatársaknak 7-9 darab kolléga, kiküldetésre mentek vidékre vitték a gépeiket routert etc. most egyik laptopon van egy usb-s hdd használva mint "fileserver" Wifin ráadásul, ergo lassú és a laptop se igazán munkaképes.

NAS-tól idegenkednek sajnos, és a router által biztosított +néhány kábeles port is jól jönne nekik, ne kelljen WiFi-n kommunikálni.
Ezért próbálunk az ilyen fajta routerek felé tolódni.
Ezért is kérdezek ennyi és ilyen kérdéseket, mert nem akarok nagyon mellényúlni.
Szóval szépen próbálom majd tologatni az RT-N16 felé, ha nemmegy akkor ééén megmondtam lesz :P ;), most azon agyalunk, hogy vajon elég-e nekik lentre a 3000kbyte/s

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17592) Intruder2k5 válasza L4mie (#17591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván ez főként a mozgatandó adatmennyiség függvénye, mert magában a 8 munkaállomás nem sok, tehát ez nem probléma. Itt jegyezném meg, hogy WiFi helyett akkor esetleg vetess a BOSS-al még egy switch-et is a router mellé, ami már nem komoly pénzösszeg, akár 2000Ft-tól lehet kapni 8 portos, 100Mbit-es eszközöket. Ezzel az összes munkaállomás vezetéken kommunikálhatna, illetve egy cég esetében a biztonsági kérdéseket nem kell ugye feszegetni a WiFi miatt... Ha ez nem ér meg ~2000Ft-ot a vezetőségnek, akkor esetleg javasold nekik a csődeljárás indítását mint lehetőséget! Na de visszatérve az alap kérdésre, ha itt csak dokumentumokról, vagy esetleg néhány tíz MB-os file-okról beszélünk, akkor nem lehet semmi probléma, de ha mondjuk a külső helyszínen felvett 1-2 órányi HD videót kell betolni mind a 8 melósnak a műszak végén, hát akkor még este 8-kor is dolgozni fognak, vagy bevezethetitek a folyamatos műszakot. Ez a sebesség ugye egy lassabb pendrive sebességével vetekszik, tehát nagyjából erre kell felkészülni, ami értelemszerűen meg is oszlik, ha egy időben többen ugranak rá.

[ Szerkesztve ]

(#17593) L4mie válasza Intruder2k5 (#17592) üzenetére


L4mie
veterán

switch most lesz leküldve :)
a routeren gyakorlatilag azért gondolkozunk, hogy tehermentesítsük a laptopot.
igazából nem kukacoskodnak, de azért senki nem szeret fölöslegesen kiadni pénzt,
szval. ha nincs rá szükség akkor inkább nem veszünk drágábbat olyan funkciókkal amit úgyse használunk, de szerintem ebben az esetben megéri a drágább.

semmi HD :) 1-10MB-os fileokkal dolgoznak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17594) L4mie válasza Intruder2k5 (#17592) üzenetére


L4mie
veterán

na :D kollégák is tolódnak RT-N16 felé :)
akkor most offban:
ez tud kezelni NTFS vinyót úgy, hogy instant rádugják, és ne kelljen a lenti kollégáknak formázgatni mindenféle linuxos partícióra?
Amúgy ezekben a percekben ment az ára I betűs pon-ban 25 alá :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17595) Intruder2k5 válasza L4mie (#17594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A baj az, hogy nekem ugyan RT-N16-om van, de amikor megvettem, azonnal feltoltam rá a Tomato-t, így szó szerint sosem láttam a gyári fw-t. A simulator-ban persze igen, de abból sajnos nem derül ki, hogy kezeli-e az NTFS-t, vagy se, így én nem tudok Neked erre garanciát vállalni, de gyanítom, hogy igen, kezeli.

A Tomato 1000%, hogy kezeli, tehát ha ezt rátolod, mielőtt leküldöd a routert, akkor biztosan nem lehet gond.

Vagy pedig átugrassz a saját topikjába, és megkérdezed ott is, reménykedve benne, hogy valaki esetleg használja még a gyári fw-t. :)

(#17596) L4mie válasza Intruder2k5 (#17595) üzenetére


L4mie
veterán

oké köszi szépen a folyamatos segítséget, mindenképpen megkönnyítetted/étek a döntést :)
most már meló lesz, remélem jól választunk. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17597) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Volna rá lehetőség, hogy cron időzítéssel figyelje egy script, hogy fut-e az rtorrent és, ha nem, akkor elindítsa?

Sajna valamelyik nap odavágtam pár dolgot neki és azóta többször is kilépett. Aega-ból indítottam újra, de persze nem tudom állandóan figyelni.

read-only mode on the forum

(#17598) Intruder2k5 válasza AtHoS (#17597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egész biztos, hogy van rá lehetőség, de sajnos a script írás nekem sem erős oldalam... Bár régebben kollégámnál már kiviteleztük ezt valahogy, csak már nem emlékszem rá, hogy pontosan hogyan, és tuti, hogy túl volt bonyolítva az egész. :)

Aki ért ehhez, annak szerintem 4-5 sor az egész. De talán valami ilyesmi lesz...

#!/bin/sh
# check daemon
ps -ef | grep -v grep | grep daemon
# if not found - equals to 1, start it
if [ $? -eq 1 ]
then
/sbin/init.d/daemon start
else
echo "eq 0 - daemon found - do nothing"
fi

További segítség ITT.

[ Szerkesztve ]

(#17599) vargalex válasza AtHoS (#17597) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Valami ilyesmi lesz a script:

#!/bin/sh
RTORRENTCOUNT=`ps aux | grep rtorrent | grep -v grep | wc -l`
if [ $RTORRENTCOUNT -eq 0 ]; then
/opt/etc/init.d/S99rtorrent start
fi

Régen használtam optware-t, de ha jól emlékszem az rtorrent init scriptje ez volt.

Alex

(#17600) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#17598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Talán így...

#!/bin/sh
ps -ef | grep -v grep | grep /opt/etc/rtorrent
if [ $? -eq 1 ]
then
/opt/etc/init.d/S99rtorrent restart
else
echo "eq 0 - daemon found - do nothing"
fi

Ehh.. Alex megelőzött! Mindegy, inkább neki higgy! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.