Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Madoc válasza szasanyi (#8900) üzenetére


Madoc
veterán

Attól még lehet egyedi hiba. Azt akartam írni elöször hogy nem általános a hiba hanem nálad van.Bocs ha félreérthető voltam.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#8902) golya87 válasza szasanyi (#8896) üzenetére


golya87
őstag

Lehet én nem vettem észre, de mi volt a megoldás?

(#8903) szasanyi válasza Madoc (#8901) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván nem általános, és nem is kezdetektől fogva ilyen (ezért nem is gondoltam rá, hogy ez az oka a problémának).

golya87: ha csak a PC van csatlakoztatva a switchhez akkor az elérhető teljes sávszélesség meg van (ez látható is a routerben) de ha mondjuk a TV vagy más is, akkor nincs gigabit sebesség a PC-n sem csak ~95Mbps (ez meg így látható a routerben).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#8904) golya87 válasza szasanyi (#8903) üzenetére


golya87
őstag

ASUS support? Lehet, hogy szoftveres.

(#8905) Mano66 válasza szasanyi (#8903) üzenetére


Mano66
senior tag

Nálam a routere van kötve egy TP-Link TL-SG1008D switch mind a nyolc portján van valami.Nem mind gigabites.A routeren az látszik,hogy az a LAN port amin a switch van csak 100 megás,mert 2 portton olyan készülék van ami csak ennyit tud.Mégis tudok a többi porton 1Gb/s-sel tölteni.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8906) HTomee válasza Mano66 (#8905) üzenetére


HTomee
tag

TP-Link TL-SG108E

[ Szerkesztve ]

(#8907) Garsza válasza ArthurShelby (#8884) üzenetére


Garsza
veterán

Helló!
Pár napja kérdeztem mivel oldhatom meg hogy ujra indulás után jó sorrendben csatolja fel egy adott vinyó partícióit. Mert ugye a transmissiont néha ujra indulás után nem tudom elindítani. Mert olyan mintha ami egyszer SDA1 volt az máskor SDA3 volna és fordítva.
De most azt vettem észre hogy az entwer sem megy olyankor.
Meg egyáltalán hogyan tudom azt elérni, hogy a router már a telepített dolgokat cimke alapján keresse?

(#8908) fa4hu válasza HTomee (#8906) üzenetére


fa4hu
őstag

Ránéztem az egyre melegedő időjárásban a routerre, és 91 fokosnak mutatja a CPU-t! Mit tudok tenni? (HGG van rajta, 200 mW-ra húzva, a CPU nem pörög.)

Időközben kiderült, hogy a Steam-en keresztül a lányom töltött le egy játékprogramot. Normális az, hogy ennyire meg tudja nyomni a hőmérsékletet? Mióta megállította a letöltést, elkezdett visszamenni a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#8909) Madoc válasza HTomee (#8906) üzenetére


Madoc
veterán

Ezt hogy hoztad elő?

ja látom ez E verzio,nekem D van az nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#8910) EnterR válasza fa4hu (#8908) üzenetére


EnterR
veterán

Mostanában monitorozom én is, viszont 65 fokban meg is állapodik.

PSN ID: marquuard

(#8911) fa4hu válasza EnterR (#8910) üzenetére


fa4hu
őstag

Nálam normál helyzeben is 75-76 fok... (5 GHz is üzemel, az USB3-on van egy merevlemez, de a CPU nem pörög 15 %-nál jobban. Szekrény tetején van, bőven tud szellőzni.)

(#8912) HTomee válasza fa4hu (#8908) üzenetére


HTomee
tag

Jelenleg 62 fokos nekem, szintén HGG. Leterhelve sem ment 70 fölé soha pedig a szekrény tetején van ami plusz 1-2 fok.

(#8913) EnterR válasza fa4hu (#8911) üzenetére


EnterR
veterán

Bár én Merlint használok, nem tudom alapesetben mennyire tér/térhet el a két FW, de nincsenek kiugróan eltérő beállítások.

Egyébként megoldható bármi módon, hogy a hőmérsékletet pl. SSH-n le tudjam kérdezni paranccsal?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#8914) Mano66 válasza HTomee (#8906) üzenetére


Mano66
senior tag

Vagy is ha E végű a switch akkor minden kimenetet tudok állítani?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8915) HTomee válasza Mano66 (#8914) üzenetére


HTomee
tag

TP-Linknél igen, de nekem az IGMP funkció miatt volt fontos, hogy átengedje az IP TV-t

[ Szerkesztve ]

(#8916) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Vettem 1 ac66u b1-et. Ra is dugtam a kulso hdd-t. A kerdesem az lenne, hogy be lehet allitani azt valahogy, hogy a hdd ne menjen folyamatosan, csak ha szuksegem van ra? Tehat azt szeretnem, hogy amikor nem streamelek pl videot a tv-re vagy egyeb dolgot nem csinalok vele , akkor kapcsoljon ko magatol!? Megoldhato? Koszi!

Mi az az ekezet dragasag??

(#8917) e-newsee válasza kenwood3 (#8916) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez érdekes. Nekem egy WD külső vinyó van, és múlt héten rá volt dugva folyamatosan, de az egy idő után leáll magától. A routerre dugva is, meg a TV-re, meg bárhova. Ezt magának a vinyónak is tudnia kellene, hogy ha semmi sem használja, akkor elmegy sleepbe.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#8918) szasanyi válasza e-newsee (#8917) üzenetére


szasanyi
félisten

Meleg panelban nálam az ASUS RT-AC66U_B1 SoC 78°C -os... másnál is ilyen meleg? :F A skána felső értéke 80°C úgyhogy kissé aggódtam (bár működésben nem vettem észre rendellenességet).
Alátettem egy kis lapotophűtőt, ez a hűtés 57°C-on tartja.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#8919) kenwood3 válasza e-newsee (#8917) üzenetére


kenwood3
őstag

Nekem is leallt csak a torrentet kellett leallitani. Teljesen elfeledkeztem rola , hogy megy. Viszont most meg az istennek se latja a kulso hdd-t. Masnal elofordult mar ilyen?

Mi az az ekezet dragasag??

(#8920) fa4hu válasza EnterR (#8910) üzenetére


fa4hu
őstag

Úgy, hogy kikapcsoltam az 5 GHz-s tartományt, nekem is 66 fokos. Ez azért elég gáz, ennyire alulméretezték a hűtését.

(#8921) Corsa02 válasza fa4hu (#8920) üzenetére


Corsa02
őstag

Ez normális hőmérséklet, N18U még 10-15 fokkal melegebb és évek óta hibátlanul megy, ezek az eszközök ilyen hőmérsékleten mennek.

The Truth Is Out There --->

(#8922) fa4hu válasza Corsa02 (#8921) üzenetére


fa4hu
őstag

Sajna egy komolyabb steam letöltésnél felment majdnem 90 fokra...

(#8923) EnterR válasza fa4hu (#8920) üzenetére


EnterR
veterán

30 fokban:

PSN ID: marquuard

(#8924) HdRew válasza EnterR (#8923) üzenetére


HdRew
őstag

Nálam 76 fokot jelez.

(#8925) lasse001 válasza EnterR (#8923) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Melyik menüben látni a hőfokot. Én nem találom. Vagy a gyári Fw-en nincsen hőfok kijelzés?

(#8926) EnterR válasza lasse001 (#8925) üzenetére


EnterR
veterán

Jó a kérdés, én Merlinnel használom. Tools->Sysinfo.

PSN ID: marquuard

(#8927) lasse001 válasza EnterR (#8926) üzenetére


lasse001
senior tag

Nem találok ilyet

(#8928) HdRew válasza lasse001 (#8927) üzenetére


HdRew
őstag

Bal oldalt van egy kis szerszám, mellette angolul, hogy tools. És fölül sysinfo és other settings a 2 fülecske, onnan az előbbi kell. És látni fogod, hogy ott írja. Én is merlin alatt használom.

(#8929) EnterR válasza lasse001 (#8927) üzenetére


EnterR
veterán

Tools van a bal sávban, viszont azt nem tudom, hogy gyári FW-vel mi a heyzet:

PSN ID: marquuard

(#8930) ArthurShelby válasza lasse001 (#8925) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gyárin nincs hőfok kijelzés.
SSH-n le tudod kérdezni az alábbi parancsokkal:

CPU hőfok: cat /proc/dmu/temperature
Radió 1: wl -i eth1 phy_tempsense
Radió 2: wl -i eth2 phy_tempsense

Szerk: a rádió hőfokja kicsit bonyolultabb, ott el kell osztani 2-vel és hozzá kell adni 20-at

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8931) lasse001


lasse001
senior tag

Köszi mindenkinek. Sajna a gyáriban nincsen hőfok kijelzés.

(#8932) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Egy jó minőségű ventit kell a hátuljára rögzíteni (pl Noiseblocber eLoop B12-3) 5 volttal meghajtani és 42-50 fok között marad a legnagyobb nyári melegben is. Mindezt a szekrény tetején, tehát magasan elhelyezve.

(#8933) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok.
Azt lehet tudni, hogy a gyári fw + download master mit művel a pendrive-val? Kb 1 éve tettem bele, már akkor észrevettem, hogy a drive nagyon felmelegszik, mintha folyamatosan terhelve lenne. Tegnap már nem tudtam másolni rá, annyira lassú, leválasztottam, de gépen ugyan ezt produkálja. 8 gigás, reggel fél 8 óta megy a formázás, és még mindig messze a vége.

Teljesen új volt, mikor elkezdtem használni, 1 év alatt teljesen kinyírta. :/

(#8934) Intruder2k5 válasza fgabor87 (#8933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Meghalt, ennyi. Bizonyos cellák elérték a maximális újraírhatósági korlátot. A pendrive nem torrentezésre való, ez sokszor le lett írva az erre képes routerekkel kapcsolatban már. Volt ismerősöm - nem most, hanem még az SSD korszak kezdetekor néhány évvel ezelőtt - 30GB-os SSD-t aggatott rá egy vagyonért, ami nagyjából 3 hónap után meghalt. Visszavitte cserélték neki, a következő megint kb. ennyit bírt. Bár a mostaniak már jobban bírják a torrentezést, de még mindig inkább HDD az ajánlott ilyen célra. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#8935) fgabor87 válasza Intruder2k5 (#8934) üzenetére


fgabor87
tag

Köszi!
Sokat letöltésre használva nem volt, inkább csak seed ment róla.
Mindenesetre most végigment a formázás, kihúzva, lehűlés után gépbe visszadugva ugyan úgy felforrósodik.
Akkor el valószínűleg megsütötte magát.

Ha nem torrentre van használva, hanem csak hálózati meghajtónak, amire kb átlag 1 hónapban 1x felkerül valami, akkor azt bírják? Feltéve ha olyat veszek, ami nem melegszik terhelés nélkül kb 45-50 fokra.

(#8936) Intruder2k5 válasza fgabor87 (#8935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, többnyire a párhuzamos sok szálú írás és olvasás ami ezeknek a vesztét okozza.

(#8937) enigma101


enigma101
csendes tag

Sziasztok

Tudnátok segíteni adott egy asus rt-ac66u b1 router van rajta egy hdd megy a letöltés de a lg tv nem látja a hdd, mit kéne átállítanom, hogy lássa., A régi rt-n66u val látta működött de az sajna tönkre ment ezért kellett venni egy ujjat.
köszönöm

(#8938) Intruder2k5 válasza enigma101 (#8937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A routeren be van kapcsolva a média szerver?

(#8939) enigma101 válasza Intruder2k5 (#8938) üzenetére


enigma101
csendes tag

Szia
nagyon kezdő vagyok azt hol hogy is kell

(#8940) enigma101 válasza enigma101 (#8939) üzenetére


enigma101
csendes tag

AiDisk?

(#8941) ArthurShelby válasza enigma101 (#8939) üzenetére


ArthurShelby
addikt

USB alkalmazás, Szerverközpont, Médiaszerver fül, UPnP médiaszerver engedélyezése (ez a DLNA szerver)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8942) Intruder2k5 válasza enigma101 (#8939) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

USB Application -> Media Services and Servers -> Media Server

(#8943) enigma101


enigma101
csendes tag

igen ez be van kapcsolva

(#8944) enigma101


enigma101
csendes tag

MEEEEgvan köszönöm
Névtelen bejelentkezés engedélyezése

Az [ Névtelen bejelentkezés engedélyezése ] funkció engedélyezésével bármely felhasználó elérheti az Ön FTP

engedélyeztem és mükszik
köszönöm

(#8945) fa4hu válasza Dr. Gonzο (#8932) üzenetére


fa4hu
őstag

USB portról? Milyen vezeték kell hozzá a venti és a port közé?

(#8946) niof válasza fa4hu (#8945) üzenetére


niof
addikt

Fogsz egy rossz egeret, lecsíped a kábelét kellő hosszúságúra, megblankolod. Venti oldalon szintén. Piros a pirossal, fekete a feketével összeforraszt, utána szigetel, a többit tőben levágod. Bedugod. Ha beindul, örülsz, és berakod a router alá. Ennyi. De kicsit meg kell emelni a ventit a 4 sarkánál, hogy kapjon levegőt!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#8947) Dr. Gonzο válasza fa4hu (#8945) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem közvetlen a router usb portjáról táplálom, hanem egy telefontöltőt és annak kábelét hoztam össze a ventilátorral.

(#8948) fa4hu válasza niof (#8946) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi mindenkinek a választ!

(#8949) niof válasza Dr. Gonzο (#8947) üzenetére


niof
addikt

Lehet arról is, csak olyan venti kell, ami 5V-al már elindul. Nekem a ULN-es Noctua pl. nem indul el, csak ha meg van lökve, de utána is instabil. Vannak típusok, amik 3,5-4V körül már indulnak, de annak utána kell járni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#8950) niof


niof
addikt

Tényleg! Amúgy érdemes az ac66u b1-nél a hűtést belsőleg módosítani/"tuningolni"? Lehet hűtőbordát cserélni, pasztát cserélni vagy bármi ilyesmi? Látott már valaki ilyesmit?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.