Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) parati válasza TeeJay (#8058) üzenetére


parati
csendes tag

Őszintén örülök, hogy nálad hasít. Ha nálam is ez lett volna a helyzet, akkor én sem rinyálok és nem tekergetek. Nem a feltöltéssel volt gond.

(#8102) Gubek-Einste válasza sztomi1981 (#8099) üzenetére

Igen, az.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8103) Dr. Gonzο válasza golya87 (#8100) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Kipróbáltam, nem segített. Ugyanúgy behal időnként.

(#8104) Dr. Gonzο válasza woodworm (#8098) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ezt az "Enable TX Bursting" opciót merre találom? Kipróbálnám...

(#8105) Victor Súgó válasza Dr. Gonzο (#8104) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Ha asuswrt vagy merlin van a routeren, akkor a wifi/ professional fülön.

(#8106) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!

Átpakolnám a routert amihez szét kell huzgálni a kábeleket. Az a kérdés hogy van egy külső winyó csatlakoztatva a routerre amin adatok vannak. Hogy tudom biztonságosan kihuzni , majd vissza hogy ne sérüljön?? ha lehet ne szaknyelven!!Köszi!

üdv

[ Szerkesztve ]

(#8107) fa4hu válasza Victor Súgó (#8105) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha magyar nyelvre állítottad a kezelőfelületet, akkor ezen a néven találod: Adásgyorsítás engedélyezése. Érdekes módom 5 GHz-en alapból ki van kapcsolva.

További tapasztalatok:

- a Download Master-rel: ha üres oldalként nyílna meg bejelentkezés után, akkor az USB alkalmazás oldalon le kell tiltani, majd ismételten engedélyezni, és akkor megint be lehet lépni,
- az általam már korábban jelzett, 5 GHz-es wifit nem mutató telefonprobléma megoldása az volt, hogy auto-n volt a sávválasztás, és alapból a 149-es sávra tette a rendszer, amit viszont már a telefon nem látott, átállítva a 36-os sávra, gond nélkül csatlakozott.

(#8106) nagyfejü: Ha USB-n van csatlakoztatva a külső merevlemez, akkor a hálózati térkép oldalon az USB meghajtóra kattintva jobb oldalon megjelenik a leválasztás gomb. Ha hálózati kábellel, akkor passz, talán csinálsz egy újraindítást, és közvetlenül az újraindulás után lehúzod, ha tudod, a lehúzás előtt áramtalanítod.

[ Szerkesztve ]

(#8108) akaido válasza ArthurShelby (#8083) üzenetére


akaido
addikt

Na ezt az inSsider verziót kerestem, köcce szépen! :R
RT-AC 66U B1 routerem van, száguld mint Michel Vaillant, a UPC-s ConnectBoxhoz képest gyorsabbnak tűnik.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8109) nagyfejü válasza fa4hu (#8107) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm. usb.

(#8110) bubodoki77


bubodoki77
csendes tag

RT-AC66U_B1-hez elvileg a legfrissebb gyári firmwaret használom (3.0.0.4.384_45149), viszont a wifi hatótávolságot növelném. Látom, hogy ezt lehet feljebb venni, de nem találom hol. Ehhez custom fw kell, vagy a gyáriban is lehet?

(#8111) Gubek-Einste válasza bubodoki77 (#8110) üzenetére

HGG kell ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8112) bubodoki77 válasza Gubek-Einste (#8111) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Köszi. Ez esetben várom türelmesen a linket, írtam az összefoglalóban említett kollégának.

(#8113) embe válasza bubodoki77 (#8112) üzenetére


embe
nagyúr

Próbáld ki majd a HGG-t a stock beállítással, ne emeld meg a jelszintet! Valszeg az is elég lesz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8114) bubodoki77 válasza embe (#8113) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Már csak egy link kéne. :)

(#8115) embe válasza bubodoki77 (#8114) üzenetére


embe
nagyúr

Azt majd megkapod a fórumtárstól.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8116) bubodoki77 válasza embe (#8113) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

380.70_HGG-FINAL sikerült felrakni, elvileg volt NVRAM törlése is, bár űjra látom a korábban beállított wifi hálózatokat (lehet mégsem sikerült?). A professional fülön kerestem a wifi erősség állítást, de nem találom. Ahogy a stock beállítást sem.

(#8117) Szirtimorc válasza bubodoki77 (#8116) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Én elfelejtettem NVRAM törlést csinálni gyáriról HGG-re váltásnál, és tökéletesen működik. Jó három hónapja újra se indítottam.

(#8118) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok!

Az ac66u_b1 routermen androidos mobil alkalmazással frissítettem a legújabb firmware-re (3.0.0.4.384_45149) és a menüben az USB alkalmazások fülnél teljesen eltűnt a listából a download master. Más is tapasztalt hasonlót?

U.i.: reset nem volt még.

(#8119) MaCS_70 válasza bubodoki77 (#8116) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha bármilyen korábbi beállítást látsz megjelenni, akkor ott bizony nem volt NVRAM-törlés, mivel a beállítások az NVRAM-ban laknak.

A Wireless / Professional fülben az Enhanced mode-dal véget ér a beállítási lista?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8120) bubodoki77 válasza MaCS_70 (#8119) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

1 van még utána.

(#8121) MaCS_70 válasza bubodoki77 (#8120) üzenetére


MaCS_70
félisten

És mi kell még???

"A professional fülön kerestem a wifi erősség állítást, de nem találom."

Ott van a csúszka alul,a gyári érték tízszereséig (30 dBm = 1 watt!!!) tolható csúszkával, amit szépen maimumra is állítottál! (Ami mondjuk nagyon nem ajánlott.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8122) bubodoki77 válasza MaCS_70 (#8121) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Oké köszönöm. És mennyi az ajánlott tartomány? Illetve még a HGG-t stock módban kipróbálni azt nem látom hogyan kell.

(#8123) bubodoki77 válasza MaCS_70 (#8121) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

70%-ra állítottam, teljesen jó mindenhol.

(#8124) MaCS_70 válasza bubodoki77 (#8123) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az egy egészséges, erős, de még be nem zavaró mérték.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8125) sony309


sony309
őstag

Kint az új Merlin:

384.8.2

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#8126) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

AC66 B1 vásárlása előtt egy kérdés.
A Routerre egy 24 portos Managed Switch fog csatlakozni és abba jónéhány kliens.
A forgalmi statisztikát ezeknél az ügyfeleknél is látom majd, vagy csak annyit, hogy switch IP forgalom?
A statisztika csak a netfelé menő forgalmat tartalmazza, azt hogy egy nas belső hálón mennyit forgalmazott, milyen sávszélességgel egy ügyfél felé gondolom nem.

Köszi!

(Merlin Fw-el is megy a Gigás NAT sebesség Digi FTTH alatt?)

(#8127) golya87


golya87
őstag

Hello

Nektek sikerült már iPhone-nal csatlakozni a Merlin/HGG által szolgáltatott OpenVPN szerverhez és belső hálót elérni?
Nekem látszólag csatlakozik, fel is veszi a belső IP címet, de semmi. Ugyanezzel az ovpn file-lal és jelszóval a PC simán megy és elér mindent. A telefonos OpenVPN logját néztem, de semmi használhatót nem találtam.

(#8128) n0rbert0 válasza golya87 (#8127) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia
Rooter logja ír valamit?

(#8129) golya87 válasza n0rbert0 (#8128) üzenetére


golya87
őstag

GUI-n nem találtam semmi használhatót. Látszik, hogy csatlakozik a telefon, felépül a kapcsolat, de ezen túl semmi.
Innen vettem a beállításokat.

(#8130) n0rbert0 válasza golya87 (#8129) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Én az alap VPN beállításokkal használom és úgy eltudom érni androidról. Az iPhone kliens működik más VPN serverrel?

Kérdés:
A transmission másnál is iszonyatosan belassul, ha torrentet tölt le? Elfogy a ram, a 2 cpu mag 100%-on jár.


Van valakinek esetleg valami ötlete hogy mivel tudnám kicsit felgyorsítani?
A router elejébe van egy 32gb-os USB3.0 pendrive bedugva, ami ext2 fájlrendszerrel van formázva.

(#8131) Intruder2k5 válasza n0rbert0 (#8130) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pl., hogy HDD-t használsz. Sajnos a pendrive nem torrentezésre van kitalálva, a több (sok) szálú párhuzamos írás / olvasás miatt nagyon be tud lassulni, és jellemzően hamar tönkre is megy.

(#8132) n0rbert0 válasza Intruder2k5 (#8131) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Kölcsönkérek valakitől egy HDD-t és kipróbálom. Addig nem akartam beruházni egyre amíg nem teszteltem le hogy jól működik minden. Milyen fájlrendszerre érdemes formázni a HDD-t? Ext2,Ext3,Ext4?

Egyébként, korábban volt egy problémám, hogy a VPN beállításokat nem tudtam alkalmazni (értsd: nem történt semmi amikor rákattintottam az applya gombra). Úgy néz ki, hogy az új merlin fw ezt megoldotta.

(#8133) Shade45 válasza ilyenezalaci (#8118) üzenetére


Shade45
senior tag

Ugyan ez a problémám... :(

Nálam a reset sem segített!

Formáztam a pendriveot, feltelepítettem új a Download Mastert, de amikor indítanám kiírja, hogy nem engedélyezett...

Esetleg ötlet valakinek?

Az új firmware óta csinálja.

(#8134) Shade45 válasza Shade45 (#8133) üzenetére


Shade45
senior tag

Ennyit ír ki, és se kép se hang tovább.

Bocs a dupláért!

(#8135) gahen válasza Shade45 (#8134) üzenetére


gahen
tag

Tegnap dugtam a routerre egy új HDD-t, DM telepítése után nekem is ugyanazt az üzenetet adja.

..,

(#8136) ilyenezalaci válasza Shade45 (#8134) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Nekem meg sem jelenik az USB alkalmazások menüjében:)

(#8137) embe


embe
nagyúr

Visszatette a legújabb Merlint. A korábbanm írt hálózati nyomtató problémám egy csapásra megoldódott. A lapos azonnal látta, semmi küszködés.
Viszont a wifi jel nekem így a ház egyes részein használhatatlan. Gyakorlatilag nincs. A HGG stock beállítással gyönyörűen lefedte a házat.
Igen, a Merlinben a performance módban van.

Valahol nem lehet esetleg az országot állítani? Anno valamelyik TP-Link routernél lehetett ezt állítani, és akkor annak az országnak megfelelő nagyobb értékkel sugárzott a wifi.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8138) Shade45 válasza ilyenezalaci (#8136) üzenetére


Shade45
senior tag

Nálam csak akkor jelenik meg, ha egy formázott pendriveot csatlakoztatok.

A telepítés után nekem is eltűnik a listából.

Egy módon sikerült viszont elérnem a DM-et, ha a címsávba közvetlenül megadom az elérését, akkor betudok jelentkezni és ugyan úgy működik, mint eddig.

(#8139) gippazoid válasza Shade45 (#8138) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ha arra az USB portra kattintasz az áttekintő képen amelyhez csatlakoztatva van a tároló eszköz, akkor jobb oldalon a státusz oszlopban megjelenik a Download Master és egy "Go" gomb. Azzal is indítható.
De ugyan oda visz mint a link.

Gippazoid Novelties Inc.

(#8140) ilyenezalaci válasza Shade45 (#8138) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Nekem az usb3 porton használt külső hdd van rajta. A download master néha elérhető böngészőből a mentett linken, néha nem. Meglepő módon a korábban instabil win kliens mindig csatlakozik.

(#8141) ilyenezalaci válasza gippazoid (#8139) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Nekem nem jelenik meg. Szerintem megpróbálkozok egy resettel hétvégén.

(#8142) embe


embe
nagyúr

Na az új Merlinnel is szarakodik a 2,4GHz. Szégyenszemre a gyárit kell használnom majd?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8143) bubodoki77 válasza embe (#8113) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Hol lehet ezt a stock beállítást elérni?

(#8144) embe válasza bubodoki77 (#8143) üzenetére


embe
nagyúr

A stock beállítás a gyári alapbeállítást jelenti. Vagyis ha feltelepíted, nem változtatod meg a jelszintet, hanem azon hagyod.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8145) bubodoki77 válasza embe (#8144) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Köszi, erre nem gondoltam.

(#8146) embe


embe
nagyúr

Hibátlanul működik a Merlinnel azóta is a nyomtató megosztás. Így már tuti hogy a HGG volt a ludas abban, hogy korábban nem.
Viszont botrányosan gyenge a 2,4 GHz-es sáv. Nem lehet a lelkivilágában turkálni valahogy? Egy nem nagy családi házat nem tud rendesen lefedni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8147) ArthurShelby válasza embe (#8146) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól tudom ez már tiltva van, de próbálkozni lehet:
Tx power:
nvram set wl0_txpwr=1000
nvram commit
reboot

wl txpwr paranccsal ellenőrizhetjük

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8148) embe válasza ArthurShelby (#8147) üzenetére


embe
nagyúr

Ez a wifi jelet tolja meg?

Feltettem este a legutolsó final HGG-t. Ezzel még működik a nyomtató megosztás rendesen, illetve a wifi jelerőssége is megfelelőnek tűnik.
Tehát az utoljára kiadott beta HGG-ben szarakodik a nyomtató megosztás.
Annyi hogy az 5GHz-es csatornát átállítottam 100-ra, mert a stock beállítással ( talán 120 volt ) nem látta az 5GHz-et a Samsung telóm, igaz a HP lapos igen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8149) ArthurShelby válasza embe (#8148) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, de ha jól tudom már letiltották, hgg-n meg webui-ból is fel tudod tolni.
Hgg-n olyan 5GHz-s csatornák is engedélyezve vannak, amit sok eszköz nem ismer, ezért ajánlott fixre tenni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8150) embe válasza ArthurShelby (#8149) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor már csak azt kellene tudni, hogy hogyan kell feltenni.... ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.