Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) SpongyaBob válasza e-newsee (#2050) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Nekem szintén Digi Gigabit van ezzel a routerrel, újraindulgatás nulla, több hónapja megy folyamatosan. (beta firmware-t használok) Egyedül villanyszerelés miatt kellett lelőni. :) Speeedtest-en 900Mb/s feletti sebességeket mérek vele, ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy 108 MB/s ahogy húzom a cuccot torrenten :))

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2052) e-newsee válasza SpongyaBob (#2051) üzenetére


e-newsee
addikt

Köszi, ez biztató. :R
De ez gondolom vezetékes sebesség. Wifit tudsz tesztelni?
És melyik béta fw? Gondolkodom lassan egy teljes újra setupon factory resettől kezdve. Nem egy bonyolult dolog a beállítgatása arra, amire nekem kell, csak eddig még lusta voltam. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2053) SpongyaBob válasza e-newsee (#2052) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tudok wifit is nézni ha otthon leszek, de csak telefon lesz :) Nem tudom ez mennyire lesz mérvadó. A bétát is megnézem, le van mentve :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2054) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok! Kezdtem bízni benne, hogy a 3.0.0.4.382_50624-gdf1b286 megoldja a problémát, de elkezdett ezzel is újraindulgatni. A log is teljesen kusza, dátumok össze vissza. :O :O

(#2055) SpongyaBob válasza e-newsee (#2052) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Teljesen kiment a fejemből a válasz, bocs. :)

Szóval, a beta firm amit használok: 9.0.0.4.382_39963

Illetve a telefonos wifi sebesség kb. 2 méterre a routertől a net ugye DIGI 1000/200:

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2056) e-newsee válasza SpongyaBob (#2055) üzenetére


e-newsee
addikt

Van ehhez a bétához linked is? Vagy el tudod küldeni? (emailem az adatlapon) Nem találom sehol a neten, de kipróbálnám.
Eddig ugye a 10680-as volt fent nekem, és teljesen jó volt. Néha persze újraindult, de egyszer sem zavaró időpontban, csak a logból láttam. Viszont miután a Digi felfejlesztett minket FTTH-ra, kellett csinálnom egy FR-et, mert nem volt hajlandó felismerni a gyorsabb netet. Azóta viszont 2-3 naponta délután, este valamikor megfekszik a router teljesen, csak a hardveres újraindítás segít. Kipróbálnám, aztán ha ezzel sem lesz jobb, akkor lehet, hogy megválok tőle, és kipróbálok valami másik cuccost.
Köszi előre is!

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2057) itg válasza SpongyaBob (#2055) üzenetére


itg
tag

Nem elírás?
A 9.0.0.4_382-nek 10680 volt a sorszáma anno.
(2017.06.01)

(#2058) e-newsee válasza itg (#2057) üzenetére


e-newsee
addikt

Úgy tudom, a 382-ből volt a 10680 is, meg a 39963 is. Nekem előbbi van.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2059) SpongyaBob válasza e-newsee (#2056) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Átküldöm neked ha otthon leszek! :K Nekem ez még nem indult újra magától, valamelyik nap megnéztem valami 73 napnál tartott és csak kényszerűségből nem több, mert volt egy kis villanyszerelés. :) Jelenleg 6 eszközt lát el.

(#2057) itg: Ez egy speckós béta, itt linkelték korábban, nem tudom honnan, de lementettem szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2060) e-newsee válasza SpongyaBob (#2059) üzenetére


e-newsee
addikt

:R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2061) Swordfish83


Swordfish83
csendes tag

Sziasztok!

Ideiglenes megoldásként hypernetre váltottam és egy D-Link DWM-222-es usbs stickel próbálnám osztani a netet a régi routerem segítségével. AC-1200G+
Sajnos nem vagyok technikai zseni szóval frankón el is akadtam.
A stick direktbe dugva laptopba működik viszont amint a routerbe csatlakoztatom illetve az admin felületen beállítok minden általam ismert paramétert nem történik semmi.
A pin kódon fellül nem változtattam semmit szóval nagy valószínűséggel itt lesz a hiba.
Amennyiben valaki tudna segíteni mit kellene még módosítanom azt megköszönném.
A routeren a honlapon elérhető legfrissebb sw van.

:R

Üdv
Balázs

Habzsold az életet sose tudod hol a vége.

(#2062) winbox válasza Swordfish83 (#2061) üzenetére


winbox
senior tag

[link]

Egyébként nekem úgy rémlik, hogy régen azt olvastam másik fórumban, hogy ez a modem nem kompatibilis az Asus routerekkel. De ne legyen igazam. Pin kódot vedd le róla és úgy állítsd be ahogy írtam, úgy mennie kell.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#2063) Swordfish83 válasza winbox (#2062) üzenetére


Swordfish83
csendes tag

Ohh nagyon szépen köszönöm.

Tegnap sikerült a leírás alapján megoldani.

Big Thx.

:R

Habzsold az életet sose tudod hol a vége.

(#2064) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. Érdeklődnék hogy jobb választás e ez a router pl a TP-LINK AC1200 (C1200_V1) től-Hardveresen melyik az erősebb ?90 négyzet méteres lakásba kellene,és fontos az 5Ghz -n minnél jobb AC-s wifi jel-Kb 3 eszköz lenne folyamatosan használva róla.Köszi előre is.

(#2065) Gubek-Einste válasza kromatika (#2064) üzenetére

Ugyan arra a SoC-ra épülnek így a fő különbség a gyári firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2066) e-newsee válasza Gubek-Einste (#2065) üzenetére


e-newsee
addikt

És az utolsó infóm szerint mindkét típust érinti a random újraindulgatás is, ami ez alapján SoC problémának tűnik.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2067) SpongyaBob válasza e-newsee (#2066) üzenetére


SpongyaBob
veterán

112 napos üzemidőm van jelenleg, de akár a duplája is lehetne.. Lehet, hogy mákom van, de engem már nem érint ez a dolog.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2068) e-newsee válasza SpongyaBob (#2067) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem még mindig nem okés. A sokat emlegetett beta fw van rajta, de előtte egyikkel sem volt jobb. Reset után sem. Pedig nem visszaállítottam a beállításokat, hanem újra belaktam mindent az elejétől. Ez van. Ez ilyen. Jelenleg 4 napnál tartok. Viszont erősen gondolkodom az AC1300g+ cserén. Elég jó áron hozza azt, amit ez is, és annak már bizonyított az SoC-ja egy másik típusban.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2069) Exian válasza SpongyaBob (#2067) üzenetére


Exian
őstag

Nekem sem volt szerencsére sosem gondom vele eddig, most csak 6 nap az uptime, mert ki kellett kapcsolnom tervezetten. Előtte ment kitudja mióta problémamentesen. Ezek szerint én is kifogtam egy jót. Pedig megy rajta egy halom portátirányítás belsőhálós szerverek felé (üzemel mögötte Linux szerver és még más is), meg egy csomóféle nonstop kapcsolat megy rajta és bírja jól.

(#2070) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Jártatok e már úgy hogy elfogyott a router szabad ramja és nem lehetett rácsatlakozni? Újraindítás után megint jó, 57 mb ramot használ. Bug lenne a legújabb firmware-ben?

(#2071) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok.
Szerintetek ezt a routert vegyem vagy a Tenda AC10U-t?
Sokat olvastam mindkettőről, de a Tendáról kedvesebb rosszat.

(#2072) Gubek-Einste válasza #04441088 (#2071) üzenetére

Egyiket se, válasszál másik típust.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2073) Kis Péter92


Kis Péter92
újonc

Sziasztok.
UPC netünk van, 500/20 mbit. Adta a szolgáltató a saját connect box - át, de nem voltunk a WiFi-vel megelégedve, ezért vettünk egy ilyen routert. Semmi panasz nem volt rá, de az utóbbi 1-2 hétben azt csinálja, hogy nagyon lassan nyílnak meg a weblapok. WinMTR - el csináltam teszteket, és nagyon nagy a packet loss. Szolgáltatónak szóltunk, jöttek, és közölték, hogy a router a hibás. Nem akartuk elhinni, de sajnos lehet, hogy igaz. Direktbe kötve a connect boxot a géppel semmi hiba. Routerrel újraindítás után fél óráig jó, aztán kezdi megint.
Valami tippetek? Köszi előre is.

(#2074) DaveHutt válasza Kis Péter92 (#2073) üzenetére


DaveHutt
őstag

Firmware update megvolt?

(#2075) kisbarbar válasza DaveHutt (#2074) üzenetére


kisbarbar
csendes tag

a kérdező tesója vagyok.

Igen, megvolt, de előtte is csinálta, és most is csinálja. Volt tegnap factory reset is. Még megnézem milyen dns kiszolgálót használ a UPC, teszek egy próbát a google dns-el. Nem tudom lesz - e javulás, mert a routert kiiktatva nem tapasztalható probléma.

(#2076) DaveHutt válasza kisbarbar (#2075) üzenetére


DaveHutt
őstag

Sajnos hibás lesz az a készülék.

(#2077) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Asus RT-AC1200GU routert a DIGI 1000 Net mellé.Ha kábelen mérem akkor megvan a 916Mbps .Ha 5GHz wifi-n akkor csak 246Mbps a sebesség.Mit lehet tenni ,hogy wifin gyorsabb legyen?( Ja a mérési táv 1m)

(#2078) Gubek-Einste válasza csiziktomi (#2077) üzenetére

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszköz/adapter van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2079) _Flood_ válasza csiziktomi (#2077) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Válts manuálisan másik csatornára, nekem ez megoldotta.

(#2080) csiziktomi válasza Gubek-Einste (#2078) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Pénteken este leszek otthon ,akkor megnézem .Addig is köszönöm

(#2081) eroli23


eroli23
csendes tag

Elérhető új firmware az asus weblapján
Április hónapba kettő firmwaret is kiadtak

Verzió 3.0.0.4.382.51610
2019/04/26
ASUS RT-AC1200G+ Firmware version 3.0.0.4.382.51610
Security Fix
- Fixed CVE-2018-20334
- Fixed CVE-2018-20336
- Fixed null pointer issue. Thanks for CodeBreaker of STARLabs’ contribution.
- Fixed buffer overflow vulnerability. Thanks for Resecurity International's contribution.
- Fixed DNS catch vulnerability.

Verzió 3.0.0.4.382.51129
2019/04/03
ASUS RT-AC1200G+ Firmware version 3.0.0.4.382.51129
Improve Wi-Fi connection stability

(#2082) e-newsee válasza eroli23 (#2081) üzenetére


e-newsee
addikt

Bármelyiknek lehet köze az újraindulásokhoz? Csak azért kérdem, mert gyanús, hogy az egy régi probléma, és külsősöknek köszöngetik meg a segítséget. Ergo, amivel ők nem mentek semmire, azt más megoldotta. ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2083) Intruder2k5 válasza e-newsee (#2082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kétlem. Sőt igazából az újraindulás szerintem hardveres eredetű probléma, mert a TP-LINK gyártó ugyanilyen chipsetre épülő Archer C1200 modellje is érintett a problémával. Tudom, hogy nem mindenkinél tapasztalható, lehet bizonyos dolgok együttállása szükséges hozzá, pl. adott chipsetes kliens, esetleg valamilyen konkrét beállítás, stb., de feltehetően ha ezt szoftverből stabilan és véglegesen orvosolni lehetne, akkor azt már réges-régen megtették volna. Igen, voltak próbálkozások, de azok is csak bizonyos esetben vezettek sikerre, még az egyik esetben megoldotta a problémát, a másikban semmi sem változott.

(#2084) e-newsee válasza Intruder2k5 (#2083) üzenetére


e-newsee
addikt

Anno én is a TP-Link miatt jutottam arra, hogy a chipset a ludas, de gondoltam, hátha találtak valami szoftveres kerülőutat. Mindegy, azért kipróbálom. Jelenleg a híres/hirhedt béta van fent, de nálam esküszöm többször újra indul, mint előtte. És azok is az elmúlt hónapokban már este voltak, amikor észre is vettem. Szóval ezt most kipróbálom, de érik a csere. Már pályázok az 1300G+-ra, de a kezdő akciókról lemaradtam, amikor 25k-ért be lehetett húzni, most meg 31-32 körül mozog, az meg már nekem kicsit sok. De ha lesz valami akció megint, ráugrok.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2085) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Másnak is ott a felkiáltójel frissítés után? Nem mintha befolyásolna valamit, csak nekem ott van, és persze nem talál frissebbet.

Rendszernaplóra rámentem és eltűnt...

[ Szerkesztve ]

(#2086) eroli23 válasza e-newsee (#2082) üzenetére


eroli23
csendes tag

Ugy ahogy (#2083) Intruder2k5 leirta, sztem is hardveres probléma, bár én becseréltettem anno az 1200G+ routerem gariba kaptam ujat helyette, ezen most a legfrissebb kiadott firmware fut rajta az asus weblapjárol letöltve (3.0.0.4.382.51610), az előző firmware-al sem volt gond nálam nem indult ujra egyszer sem, viszont mostmár megérett a cserére és az uj kiszemeltem RT-AC86U.

[ Szerkesztve ]

(#2087) e-newsee válasza eroli23 (#2086) üzenetére


e-newsee
addikt

Tegnap este felraktam én is az új fw-t. Kíváncsi leszek, mit tud ezzel. Egyelőre minden funkció működik normálisan (mármint, amit használok). Plusz csináltam 3-3 sebességtesztet előtte, és utána. Előtte kábelen "csak" 6-700Mbit volt, utána nyomta a 810-850-et. Remélem, később is megmarad, ha már adják... :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2088) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Már 3. napja van fent az új fw, eddig nem volt újraindítás, nem gyors, és mintha az oldalak is hamarabb töltődnének be.

(#2089) _Flood_ válasza B-L-A-C-K (#2088) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Azt hogy érted, hogy nem gyors?

(#2090) B-L-A-C-K válasza _Flood_ (#2089) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sorry, korán volt még, elírtam:

*-nem

(#2091) e-newsee válasza B-L-A-C-K (#2090) üzenetére


e-newsee
addikt

Nálam pont tegnap indult újra. 3 nap után. Pont WoT-ban voltam csata közben. Mire visszatértem, kilőttek. Szóval számomra ez is kuka. Meg az egész router lassan. :(

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2092) B-L-A-C-K válasza e-newsee (#2091) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem azóta is megy.

(#2093) e-newsee válasza B-L-A-C-K (#2092) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem konkrétan azóta még egyszer újraindult. Most azt írja 0 nap 23 óra 3 perce fut. Azaz tegnapelőtt este után tegnap délután ismét újraindult. :(

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2094) Exian válasza e-newsee (#2093) üzenetére


Exian
őstag

Ezek szerint én nagyon szerencsés vagyok, még sosem indult újra a routerem.

Most ennyi az uptime, betervezett áramtalanítás miatt:

Üzemidő 57 nap 21 óra 1 perc 8 másodpderc

Viszont jelzi, hogy elérhető új firmware, de ha rányomok a letöltésre, akkor ezt dobja fel:

A router nem tud kapcsolódni az ASUS szerverhez a legfrissebb firmware megkereséséhez. Miután újracsatlakozott az internethez, lépjen vissza erre az oldalra és kattintson a Check (Ellenőrzés) gombra a legújabb firmware-frissítés kereséséhez.

Frissítsem manuálisan?

Jelenleg ez a verzió van rajta: 3.0.0.4.382_50624

Ha egyébként nincs semmi gondom a routerrel és a jelenlegi FW-rel, érdemes/kell frissítenem?

(#2095) B-L-A-C-K válasza Exian (#2094) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen manuálisan tudod most valamiért, máskor megy rendesen.

Nekem ezt írja ki a legújabbra: Firmware verzió: 3.0.0.4.382_51610

Viszont ha nincs vele bajod, felesleges piszkálni.

(#2096) Exian válasza B-L-A-C-K (#2095) üzenetére


Exian
őstag

Igen, nekem is azt dobja fel, mielőtt a letöltésre nyomok, illertve az ASUS oldalán is ezt a verziót látom. De még meggondolom, hogy felrakom e, az ezelőtti routerem pont egy frissítés közben/után hallt meg (TP-LINK 1043ND), azért vettem ezt a routert. Mondjuk ott más volt a helyzet, openwrt-ről akartam visszarakni a gyári FW-t, de nem sikerült.

(#2097) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, érdeklődnék a routerről, hogy stabil e és hogy érdemes e lecserélni egy hibátlanul és stabilan működő Asus RT-AC 56U-t erre. A csere oka egyébként jel erősítés lenne. Vagy lehet érdemesebb venni egy másik 56U-t a felső szintre?

(#2098) baro32 válasza helgi (#2097) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Nálam bevált de sokaknál nem.
Akiknél nem azoknál az a jelenség hogy sűrűn eldobálja a kapcsolatot amit újabb és újabb firmware-val próbáltak helyrehozni valakinek jó lett tőle valakinek meg nem én ennyit tudok segíteni benne.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#2099) Gubek-Einste válasza helgi (#2097) üzenetére

Inkább vegyél egy másodlagos eszközt, az a biztos megoldás a lefedettségi/sebesség gondokra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2100) helgi válasza Gubek-Einste (#2099) üzenetére


helgi
aktív tag

Repeatert vagy egy másik ugyan olyan routert?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.