Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Intruder2k5 válasza dudika10 (#18100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Általában jó a DDNS, nekem is mindenre jó, ettől függetlenül nekem meg e-mail-t küld a router ha változik a WAN IP, amiben az új IP cím mellett benne van még néhány egyéb infó is, mint pl. a load értékek, és az uptime is. Ha jól emlékszem kétszer vettem már hasznát a történelem során, amikor épp nem ment a DDNS szolgáltatás, amikor kellett volna.

(#18102) bpmcwap válasza dudika10 (#18100) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ddns-en keresztül az istennek nem akarja pl a kamerák képeit beágyazni a weboldalra, ip cimen keresztül meg simán. mondjuk az asus gyári ddnsét még nem próbáltam simán lehet, hogy a duckdnsnél lesz ezzel is a hiba, de csak 5 napig lesz időm összehozni a rendszert, útána hónapokig nem leszek megint a helyszínen... az új router nálam van, már konfigolom amit tudok, de fel szeretnék készülni mindenre, hogy ne úgy hagyjam ott, hogy ne tudjak majd távolról belépni, vagy ne lássam a kamerákat, vagy elfagyjon a ház mert nem tudok fűteni, stb... Ja a legfontosabb, magát a HA-t pl egyáltalán nem érem el ddns-el! Se laptopról, se android appal, sehogy...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#18103) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#18099) üzenetére


bpmcwap
senior tag

köszi, szinte biztos hogy működik, de nekem nem e-mail kellene, hanem hogy feltöltse a szerveremen lévő wanip.txt-be az ip címet. Még a logfájl se kell feltétlenül. Mondjuk ahogy elnézem, ez pont arra alapul... összeveti a régi fájlban lévő ip-t a jelenlegivel és akkor reagál ha változott... agyalok rajta hogy tudnám átheggeszteni - bár én ehhez már kicsi vagyok -, köszönöm a támpontot

Vargalex a TP Link 1043-on ezt nagyon profin lehetővé tette és segített is annó és nagyon jól felépült erre sok minden. Jó lenne ha ez az egyszerűség és a jól bevált módszerek megírt dolgok megmaradhatnának...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#18104) dudika10 válasza Intruder2k5 (#18101) üzenetére


dudika10
veterán

Felre ne erts, nem a cron ertelmet kerdojelezem meg. Te sem feltalaltad ujra a ddns-t, hanem hozzaadtal egy masik featuret.

#18102 bpmcwap:
De ha van ddns, akkor egy pillanat alatt megkapod az ip-t.
System architectura szempontjabol tovabbra is single point of failure a router igyis meg ugyis. Ha high availability a cel, akkor nem egy darab consumer eszkozt kell berakni. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18105) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#18103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa, arra most nem is gondoltam egyáltalán, és ezt csakis a cron miatt linkeltem, a "cru a" parancs miatt, stb., hogy az működik-e, mert hát a cron-ról kérdeztél... Tovább nem is olvastam, nem is tudtam miről szól. A futtatott script már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#18106) bpmcwap válasza dudika10 (#18104) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Jogos, de életszerűtlen... kapok egy e-mailt a kb 40 mellett, ahhoz, hogy a jelenleg bevált rendszerem működjön az új wanip-vel, ahhoz ftp-n belépek a szerveremre miután emailben megkaptam az új ipmet és beírom a szerveremen lévő wanip.txt-be... Békeidő... Ha úton vagyok és vezetek, ugyanezt a kocsiban már nem tenném meg... telefonon pláne nem... mondjuk írhatok egy oldalt, amire bejelentkezhetek és átírhatom és akkor nem kell ftp-znem.... na de na.... :Dez mégis csak a prohardver.hu és nem a noklapja.hu... :D Elnézést a hölgyektől vagy a fenti lapot olvasóktól, írhattam volna a hobbiszakacsok.hu oldalt is (remelem nincs ilyen... )

Túrista vagyok

(#18107) dudika10 válasza bpmcwap (#18106) üzenetére


dudika10
veterán

De ki beszelt emailrol?! Most is ki kell olvasnod a txt-bol valahogy az IP-t, azt a parancsot akarhol is legyen helyettesited egy dig myddns.asus.com-mal es kesz.

Szerintem van egy rosszul felepitett rendszered, es ahelyett, hogy javitani akarnad, inkabb takolod es foltozgatod. :N

Kezdunk nagyon off iranyba menni.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18108) bpmcwap válasza dudika10 (#18107) üzenetére


bpmcwap
senior tag

igaz, e-mailből is ki tudom olvasni automatikusan... :W :DDD jogos, köszönöm! Offot akkor ezúton zárom.
ui:mint írtam nem minden megy ddns cimmel, olvas vissza. De részemről tényleg ennyi, nem akarok offolni. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#18109) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#18101) üzenetére


MaCS_70
félisten

"nekem meg e-mail-t küld a router ha változik a WAN IP"

Ezt hogyan oldod meg? Nekem nagyon hasznos lenne...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18110) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#18109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy scriptet hívok meg "wan up" eseménykor, ami összegyűjti egy txt file-ba a szükséges adatokat, és msmtp-vel elküldöm azt saját magamnak. Ehhez persze szükséges egy telepített entware rendszer, de nálam az adott. A WAN event script Merlin firmware-ben is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#18111) free8


free8
csendes tag

Sziasztok
Van egy kb U alakú lakás /közepén kb egy Asus ax58U/ a végében az egyik szoba ahol szinte alig lehet venni a jelet ,na most ott van egy Tplink re450 jelismétlő de azzal is alig van sebesség a kérdésem az lenne ha ide is vennék egy Asus routert Meshbe jobb sebességet el tudnék e érni? Mert kábelezni már nem lehet a lakást

Üdv

(#18112) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#18110) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Ha nyilvános ez a script, szívesen megnézném.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18113) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#18112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, nem titok. Így néz ki az email amit kapok: [kép] És alább a script...

#!/bin/sh

sleep 5

mkdir -p /tmp/var/log

CURRENT_IP=`nvram get wan0_ipaddr`
ROUTER_NAME=`nvram get computer_name`
MODEL_NAME=`nvram get productid`
FIRMWARE_VERSION=`nvram get firmver_sub`
UPTIME=`uptime`
DATE=`date`

echo "Content-Type: text/plain; charset=us-ascii" > /tmp/email.txt

echo "Subject:" $ROUTER_NAME "status information message" >> /tmp/email.txt

echo "" >> /tmp/email.txt
echo "---------------------------------------------------------------------------------------------" >> /tmp/email.txt
echo $ROUTER_NAME "status information message" >> /tmp/email.txt
echo "---------------------------------------------------------------------------------------------" >> /tmp/email.txt
echo "Model name: " $MODEL_NAME >> /tmp/email.txt
echo "Firmware version: " $FIRMWARE_VERSION >> /tmp/email.txt
echo "Report date & time: " $DATE >> /tmp/email.txt
echo "Current WAN IP address: " $CURRENT_IP >> /tmp/email.txt
echo "Time, uptime, and CPU load: " $UPTIME >> /tmp/email.txt

cat /tmp/email.txt | /opt/bin/msmtp example@email.com

[ Szerkesztve ]

(#18114) Gubek-Einste válasza free8 (#18111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

na most ott van egy Tplink re450 jelismétlő de azzal is alig van sebesség
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.

a kérdésem az lenne ha ide is vennék egy Asus routert Meshbe jobb sebességet el tudnék e érni? Mert kábelezni már nem lehet a lakást
Egy normál méretű külső antennás eszközzel talán jobb lenne a helyzet de inkább máshol kellene elhelyezni a másodlagos eszközt.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18115) SunMount3r válasza SunMount3r (#18074) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szóval erre nem tud senki semmit írni?

(#18116) woodworm válasza SunMount3r (#18115) üzenetére


woodworm
veterán

Mit szeretnél? A másik topikban kaptál pár választ. A lényeg, hogy az asus ennyit enged. Ha nincs rá openwrt vagy ddwrt, akkor többet nem tehetsz.

(#18117) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#18113) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm! :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18118) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Hello! Van egy AX55-m, panel 3 szoba, router középen. Lehet a beállításokkal a teljesítményt növelni? 2,4 és 5-re is van igény és egy két beállítás eltér. Pl: 2,4-n érdemes a 12-13 csatornát is engedélyezni? Vagy egyéb dolog van? Képet valamiért nem tudok berakni csak egy kék kérdőjel van...Köszi!

(#18119) oszy válasza RVR400 (#17869) üzenetére


oszy
veterán

Valamelyik óra nem jól működik! :DD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18120) oszy válasza Lajosnagy17 (#17882) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a 3000 v2 van. Megvagyok vele elégedve. :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18121) FireFox1996 válasza oszy (#18120) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nekem is volt tuf-ax3000 v2 euronicstól. 3 hónapig jól működött, aztán eygszer már nem ismeri fel a vinyókat, se ssd-t, se hdd-t. Ha bedugom a vinyókat, akkor net elszállt. 30 napig volt szervízben, nem tudtak mit csinálni vele, cserét kaptam, de boltban nem volt polcon, így pénz vissza. Most nézhetek másikat :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18122) oszy válasza FireFox1996 (#18121) üzenetére


oszy
veterán

A fenébe. Én is onnan vettem mikor jó áron volt. Én most megint bele akarok vágni, hogy ráteszem a hdd-t, de nekem kettőn vannak az adatok. Azt meg nem tudom meglehet-e (érdemes-e) oldani. Meg ugye a to**ent.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18123) sto1911


sto1911
veterán

Meg lehet azt csinalni, hogy tobb wifi halozatot hozok letre? Van egy vendeg, illetve 1-1 2 es 5Ghz-es wifim, de szeretnek meg egyet az okos eszkozeimnek. Lehetseges?

(#18124) FireFox1996 válasza oszy (#18122) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Használd, hogy minél hamarabb derüljön ki, hogy bírja-e! :D
Rajta használt szolgáltatások: média szerver, torrent (egyszerre max 10-15 seedelt torrenttel)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18125) sittes79


sittes79
addikt

Hello,

Megjött ax86s routerem, érdeklődnék, hogy egy ac65p-vel tudnék mesh-ben vagy hasonlóban gondolkodni a két eszköz között vagy ez kizart?

(#18126) RVR400 válasza FireFox1996 (#18124) üzenetére


RVR400
veterán

Milyen sebességeket tudott hálózaton keresztül a rajta levő winyóról (írás/olvasás)?

(#18127) kpityu2 válasza sto1911 (#18123) üzenetére


kpityu2
őstag

Az AX1800U routeren 3 vendéghálózatot tudsz létrehozni, abból egy Alexa kompatibilis. Mondjuk én csak egyet használok, azon lógnak a kínai IoT kütyük és IP kamerák.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18128) FireFox1996 válasza RVR400 (#18126) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem volt már 80-90-100 környékén MB/s is, amikor PC-ről/-re kábelen keresztül másoltam a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18129) Bacusuz válasza sittes79 (#18125) üzenetére


Bacusuz
őstag

ha jól tudom az ac65p nem mesh router

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18130) Gubek-Einste válasza Alonso0180 (#18118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet a beállításokkal a teljesítményt növelni?
Ilyen értelemben?

Pl: 2,4-n érdemes a 12-13 csatornát is engedélyezni?
Ha szükséges akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18131) Gubek-Einste válasza sittes79 (#18125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC65P nem AiMesh kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18132) Atish19


Atish19
őstag

Srácok el sem hiszem. Több, mint 1 év után kiadtak egy frissítést AX92U-ra. Már azt hittem el is felejtették, hogy van egy ilyen termékük is :D

(#18133) kezo0 válasza Atish19 (#18132) üzenetére


kezo0
addikt

Juhhú. És végre 388-as.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18134) MaCS_70 válasza Atish19 (#18132) üzenetére


MaCS_70
félisten

AImesh node-ra hogyan lehet frissítést telepíteni?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18135) sittes79 válasza Gubek-Einste (#18131) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm, helyette egy Aimesh-t tunátok ajánlani ax86s mellé?

XD4 esetleg?

(#18136) osonte válasza MaCS_70 (#18134) üzenetére


osonte
senior tag

Pl.: Mobilról "ASUS router" app lefrissíti egyszerre a fő routert és a node-ot is. Egy hónapja is úgy volt és megint van frissítés, rányomok és a folyamat végén mindkettőn friss lesz a firmware: link .

Vagy a fő router menüjéből: link .

[ Szerkesztve ]

(#18137) MaCS_70 válasza osonte (#18136) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- erre nem is gondoltam!

De ugye lehet szelektíven is?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18138) osonte válasza MaCS_70 (#18137) üzenetére


osonte
senior tag

Lehet, de azt inkább nem mobilról csinálnám, hanem a rendes Asus menüjében, ott még manuálisan is csinálhatod, sőt az a biztos, mert az automatikus frissítés nehogy mindkettőt megcsonálja.

(#18139) Atish19 válasza MaCS_70 (#18134) üzenetére


Atish19
őstag

Nekem az adminisztráció/firmware frissítés menü alatt felsorolja egyenként a node-okat. Ott lehet manuálisan egyenként. Én rábíztam a routerekre. Mindkettőt szépen lefrissítette. Ezt természetesen a webes felületen.

[ Szerkesztve ]

(#18140) MaCS_70 válasza osonte (#18138) üzenetére


MaCS_70
félisten

Osonte, Atish!

Nagyon köszönöm, valóban mindkét eszköz szerepel a főegység adminisztrátori menüjében.

Más kérdés, hogy az AX92-esre még nem ajánl frissítést, de jó tudni, hogy ez így van megoldva.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18141) Gubek-Einste válasza sittes79 (#18135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármi jó lesz, akár egy AX55 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18142) Alex91 válasza Atish19 (#18132) üzenetére


Alex91
félisten

Na, en megvarom a tapasztalatokat… :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18143) kezo0 válasza Alex91 (#18142) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam gond nélkül megy órák óta! ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18144) Alex91 válasza kezo0 (#18143) üzenetére


Alex91
félisten

Ha majd napok ota se lesz gond… :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18145) TOZ válasza Gubek-Einste (#18141) üzenetére


TOZ
addikt

Ha van vezetékes backhaul.
Ha csak wi-fi van, akkor jobb lehet az eredmény egy szinten 4x4 es routerrel. TUF AX5400 például.

(#18146) osonte


osonte
senior tag

Tegnap jött ki frissítés RT-AX58U V1/V2-re.

(#18147) kezo0 válasza Alex91 (#18144) üzenetére


kezo0
addikt

Egyelőre annyit tudok mondani, hogy a memória foglaltsága az eddigi 94-95%-ról lecsökkent 87-89%-ra.
(És a Chrome-ban hónapok óta nem lehet bejelentkezni a router kezelőfelületére, mivel szerinte "NET::ERR_CERT_INVALID"... Pedig rendesen telepítve van a certification, ahogy azt kell az Asus leírása szerint. Most is csak az Edge-ben tudtam frissíteni a firmware-t.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18148) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Meg lehet oldani az AX5400 routeren ,hogy az iphonen lévő képeket felszinkronizálja a routeren lévő 1Tb ssd-re? és azt onnan MAC-ra?
Engedélyezve van az AiCloud de a telefonomról hogyan tudom huss egy nyomásra a képeket áttolni az SSD-re?

Vagy vegyek inkább 200Gb tárhelyet az iCloud szerveren havonta?

De akkor akik NAS-t használnak hogy tolják össze a kép szinkront?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#18149) MaCS_70 válasza ricogsm (#18148) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez Apple-kérdés. Nem tudom, hogy milyen appok vannak erre. Andoidon én sokáig csináltam, aztán rájöttem, hogy kényelmesebb a felhőn keresztül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18150) ricogsm válasza MaCS_70 (#18149) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi kezdem én is azt érezni mert átrakosgatni meg minden fittyfütty.. Ááhh most vettem egy Airt azt kezdődik :D próbáltam belépni a webstoragébe de nem fogad el semmit.
Ha meg új fiókot adok hozzá azt kéri csináljak új webstorage accot. Azt hol lehet?

ott a sárga felkiálltójel is. Miért? :D

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.