Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) kpityu2 válasza Apucy01 (#19097) üzenetére


kpityu2
őstag

A kép szerint a routerben ki van kapcsolva a port-forwardod és a torrentkliensben az UPnP. Vagyis egyik portnyitási módszer sincs engedélyezve.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19102) Apucy01 válasza Madoc (#19099) üzenetére


Apucy01
őstag

de igen igy volt
a winben semmi nem volt álítva csak a ruterben.
Alex91 a ruterben igen aqt meg átment tüzfalon.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#19103) Apucy01 válasza Apucy01 (#19102) üzenetére


Apucy01
őstag

sikerült! de rosszul emlékeztem............ valóban nem a101 végüt látja kifelé bocsi
a vinben volt nyilvános hálózatra téve nem tudom miért most átraktam magánra és ok minden. köszi mindenkinek!!! :C :C :C

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#19104) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Új router vásárlás van tervben a közeljövőben és az elvárásaimhoz keresek megfelelő eszközt.

- legyen 2.5 gbps wan és lan is, hogy vezetéken teljes mértékben ki tudjam használni a 2000/1000 csomag sebességet

- lan részről elég 1 db 2.5 gbps, mert van egy multi-gig switch amivel el tudom osztani

- vezetéken csatlakozna: 2 PC , 2 munkhelyi notebook dokkoló (ez a 4 a 2.5 gbps switchen keresztül), 1 NAS, 1 SmartTV, és később talán PS

- vezeték nélkül csatlakozna: 2 telefon, 2 tablet, 1 notebook, és kb max 20 okoségő

- stabil kapcsolat és dual wan képesség failover móddal, ha lehalna a Telekom (másodlagos net Digi lenne, szintén PPPOE-vel)

A kiszemelt eszköz: ASUS Rog GT-AX6000

Szerintetek ez megfelel mindenben a fentieknek, vagy esetleg mást javasolnátok?

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#19105) ravensky13


ravensky13
tag

Sziasztok, nálam hasonló anomália van csak fordítottan...qbittorrentet szetettem volna port forwardolni, mindent be is állítottam, a qbt webui-ra bejelentkezve meg is volt alul a kis jelzés miszerint aktív módban van a kliens tehát működik a forward...gondoltam én egyet biztos ami biztos megnézem hogy az aktív/passzív módot mutató jelzés változik-e ha szándékosan elrontom a port fw-t...majd azt észleltem hogy továbbra is aktív vagyok...ekkor eszembe jutott a retek upnp, azt is kikapcsoltam, meg már mindent kikapcsoltam, még a port fw funkció is alapból tiltva van és továbbra is aktív módban van a qbt kliens, amit rohadtul nem értek hogy mégis hogy lehet, ha szándékosan el van rontva a beállítás...ez azért bizonytalansággal tölti el kicsiny lelkem, mert azt merem még gondolni hogy drága kis routerem biztonsága egy lyukas halászhálóval a baktériumok ellen szintű biztonságot ad... Valakinek van ötlete mit szúrok el? Vagy rosszul mutat a qbt indikátot? Vagy mi a lótúró? Másik dolog az, hogy a hálón lóg egy kínai ip kamera, amin tiltom az internetet, de a network tools/portforward-ban ennek ellenére mégis ott van 2 bejegyzés arról az IP-ről amin a kamera van, hogy "vupnp" van nyitva 2 porton. Még1x mondom upnp és portfw opció tiltva van...ez mi a halál???

[ Szerkesztve ]

(#19106) woodworm válasza ravensky13 (#19105) üzenetére


woodworm
veterán

A 3 betűsökkel van gond, a µTP vagy a DHT engedélyezése esetén zöld a connection icon.

(#19107) hgergo365 válasza tuto558 (#19104) üzenetére


hgergo365
kezdő

Multiwan szolgáltatás eléggé pocsékul kezeli az asus tapasztalatom szerint remélem megy majd neked. Jelezd majd vissza.
Én elgondolkoznék QNAP cuccaival ami flottabbul kezeli a multi want pl QNAP QHORA-301W vagy a nagyobb társa QHora-321 vagy QHora-322.

(#19108) ravensky13 válasza woodworm (#19106) üzenetére


ravensky13
tag

Köszi a tippet, estére megpróbálom, a dht az tiltva van viszon a uTP az nincs. Ennek ellenére feltételezem hogy ha még zöld is a connection ikon, nincs nyitva semmi olyan port amit nem szeretnék és a router rendben működik. Bár a kamera (amit illene minél hamarabb izolálni, ezzel tisztában vagyok, és agyalok is rajta hogy hogyan oldjam meg 0ft-ból :D ) azt leművel az továbbra is aggasztó a router logjai szerint...

(#19109) Barnahalo


Barnahalo
tag

Sziasztok!
ASUS router vásárlása előtt szeretnék kicsit érdeklődni. (igen, google a barátom, már ismerem, de érdekel személyesebb vélemény is)
Akinek TUF-AX5400 routere van, meg van vele elégedve?

1. Mekkora lakásban/házban használod, akár több falon keresztül is jó a jel?
2. Okosotthon kb. 15 reléjével a ház különböző pontjain tartaná a kapcsolatot?
3. Szokott rakoncátlankodni? (eldobja az eszközöket; random reboot; stb...)
4. Overall elégedettség?

Köszi! :)

(#19110) tuto558 válasza hgergo365 (#19107) üzenetére


tuto558
tag

Hát legszivesebben inkább nem jelezném vissza, mert ez a funkcionalitás fontos lenne, szóval ha erről rossz tapasztalat van, inkább más fele nézelődnék.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#19111) Gubek-Einste válasza Barnahalo (#19109) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1. Mekkora lakásban/házban használod, akár több falon keresztül is jó a jel?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen lesz a hatótáv/sebesség mert minden helyszín más és más, előre nem lehet biztosat mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19112) Exelsior24 válasza Barnahalo (#19109) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Nálam 1,5 éve van használatban, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele.
A lakás kb 80%-ban simán használható jelerősséget produkál, egyedül a legtávolabbi két helyiségben nincs vagy alig ad jelet, de ott 3-4 fal is közbejátszik, így a lakás közepében beüzemeltem egy AiMesh-es jelerősítőt, és így már teljes a lefedettség.

Nálam magára a routerre 14-16 WiFis eszköz kapcsolódik kb egyszerre, és 4-5 db az extenderre.
Én lekopogom, de nálam egyáltalán nem szokott rakoncátlankodni, újraindítani se nagyon szoktam, mert nincs vele semmi gond, eddig olyan eszközzel se találkoztam amit eldobált volna, szóval szépen működik nálam.
Múltkor elgondolkoztam, hogy nem-e inkább egy AX86U-t kellett volna vennem, de hát az 2 - 2,5-szer többe kerül, és került akkor is, és annyival nem tud többet szerintem ennél a routernél, ez egy nagyon jó ár/érték arányú eszköz.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#19113) mauimagic válasza Exelsior24 (#19112) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Mekkora lakásban használod? Nekem is most hasalt el a routerem, TUF ax5400 a kiszemelt utód

(#19114) Indiant válasza tuto558 (#19104) üzenetére


Indiant
addikt

Csak az utolsóhoz kell másik eszköz, a többit az ONT is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#19115) johnny82


johnny82
őstag

Sziasztok!

Van egy RT-AX82U-m, ami a fő router és van egy RT-AX55 vezetékes mesh hálózatban. Az utóbbi csak pár napja van meg. Van erre valami leírás, hogy hogyan kellene jól beállítani a rendszert? Akinek az RT-AX82U vendéghálózat jelszavát adtam meg, az egyáltalán nem tud csatlakozni az RT-AX55-höz így (leírásban olvastam)? Csak nem vendéghálózaton keresztül?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19116) xrvman válasza johnny82 (#19115) üzenetére


xrvman
őstag

Azért nem jó, mert a vendéghálózat jelszavát adtad meg a meshnek.
A rendes saját hálózatod jelszavát add meg. Ezek után a meshben ugyanúgy jelen lesz a vendéghálózat is.

(#19117) johnny82 válasza xrvman (#19116) üzenetére


johnny82
őstag

Bocs, de nem értelek, nem értek hozzá. Az AX55-höz nem is kell most jelszó, meg a telefonom is AX82U-nak látja. Viszont vendéghálózat csak az AX82U közelében elérhető.

mod: tehát az lenne a kérdésem, ha haverom átjön hozzám, akinek a vendéghálózat jelszavát adtam meg és kimegyünk az udvarra, ahol már az AX55-nek erősebb a jele, akkor a heverom hogyan fog netet kapni? Meg kell neki adjam a rendes (nem vendég) hálózat jelszavát? Máshogy nem?

[ Szerkesztve ]

(#19118) kpityu2 válasza johnny82 (#19117) üzenetére


kpityu2
őstag

A router beállításainál meg kell adni, hogy a vendéghálózat is benne legyen a meshben. A mesh lényege az, hogy az eszközöknek nem kell foglalkozni azzal, hogy melyik AP-hez kapcsolódik mert egy hálózatnak látják az egészet. Ha a vendéghálózat is benne van a meshben, akkor a haverod fog tudni csatlakozni a vendékhálózat jelszavával. De hogy melyik AP-hez, azt a router dönti el. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19119) johnny82 válasza kpityu2 (#19118) üzenetére


johnny82
őstag

Sikerült, köszi! Most már mindenhol látható a vendéghálózat. :) Most viszonylag elég közel kell lenni az AX55-höz, hogy arra álljon rá a telóm. Ezt be lehet állítani, hogy hamarabb csatlakozzon ehhez?

(#19120) pixta78 válasza DoItYourself (#19078) üzenetére


pixta78
senior tag

21649- es FW- vel is eldobálja a netet random! Tesztelt kábelen összedugott node is csak 5GHz-n csatlakozik! :F
Az Appban rendszer visszaállítást csinálok akkor a teljes rendszert visszaállítja, vagy csak a mester routert?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#19121) kpityu2 válasza johnny82 (#19119) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen, a roaming határteljesítményt kell emelni. Most fejből nem emlékszem melyik fülön van, be lehet állítani, hogy ne -70dB-nél, hanem mondjuk -60 dB-nél kezdjen intézkedni. Viszont ennek lehet egy olyan hátulütője, hogy nagyobb lesz az a zóna ahol mindkét AP jó neki és ugrálhat ide-oda.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19122) Exelsior24 válasza mauimagic (#19113) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Nem tudom pontosan, de kb 140-150 m2 körül van azt hiszem a lakószint, alul pedig a garázs, mosókonyha, tároló, félig a földbe süllyesztve, de az alsó helyiségekben is van jó WiFi vétel mindenhol.
Felső szinten, ahol a szobák is vannak, ott az utcába néző egyik szobában van a TUF-AX5400, de a lakás túlsó végén lévő konyhában, spájzban, és kis hálószobában is van egy minimális jelszint, de ott már tényleg csak pár Mbit-es net jön rajt.
Viszont így, hogy Mesh-rendszerben hozzá kötöttem még egy eszközt, már ezekben a helyiségekben is van 40-80 Mbit körüli sebesség változóan az adott helyiség elhelyezkedésétől, és a köztük lévő falak számától függően persze, de lényeg, hogy mindenhol megfelelő jelerősség és normális sebesség megvan így.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#19123) eastsider válasza eastsider (#19090) üzenetére


eastsider
nagyúr

meg mindig nem ertem, hogy lehet gyengebb a wifije az AX58UV2-nek, mint a telekom ONT-nek :F minden plusz dolgot kikapcsoltam

(#19124) mauimagic válasza Exelsior24 (#19122) üzenetére


mauimagic
aktív tag

köszi, rendeltem egyet, remélem beválik

(#19125) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Egy nagyobb problémám van.
Router: rt-ac65p
Net: digi 1000
2 napja nincs net az asztali gépen. A routert újrakonfiguráltam, a wifi működik, évekig nem volt gond.
Ezt írja:
Mégis mi a fene történt vasárnap 16:20-kor? Gyári a firmware. Mind a 4 porton ez van.
A telefonos alkalmazás szerint minden oké [kép]
Köszönöm az építőjellegű ötleteket... :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#19126) dudika10 válasza eastsider (#19123) üzenetére


dudika10
veterán

Csatorna szelesseg es stream-ek szama erosen megjatarozo.

Nezd meg mindkettonel a csatornaszelesseget (20-40-80-160MHz?).
Illetve ugy remlik, hogy az AX58U csak 2x2-es, azaz ket kuldo es ket fogado stream-je van, az ONT-t nem tudom, de gyanitom 4x4-es es a client is 4x4-es, es akkor konnyen kijon a matek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19127) Indiant válasza chopin42 (#19125) üzenetére


Indiant
addikt

Ez így szinte semmi infó. A router web menüjébe lépj be és ott már látnod kell, hogy van-e net. "A routert újrakonfiguráltam" - ez így elég tág.
Én inkább a gyári visszaállítást javaslom.

(#19128) eastsider válasza dudika10 (#19126) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez siman lehet...
1000/1000 optikahoz melyik asus router ajanlott? vagy marad az ONT, es eladom az asust :)

[ Szerkesztve ]

(#19129) Kicsirics77 válasza eastsider (#19128) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nálam ax-55 van, de kiváncsian várom a válaszokat én is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19130) chopin42 válasza Indiant (#19127) üzenetére


chopin42
őstag

Megvolt a gyári visszaállítás, a wifi előtte is ment, csak a vezetékes net halt le egyik pillanatról a másikra. Érzékeli, ha bedugom, de nincs semmi más lehetőség, a hibaelhárító sem talál semmit. A telefonos alkalmazásban ránézésre minden oké, de ott se látja a gépet. Mióta megvan, nem kellett még hozzányúlni. Viszont a nagygépre nagyon kellene a net. Most frissítem a firmwaret, de el nem tudom képzelni, mi történhetett. Utána mindent gyári visszaállítottam, bekonfiguráltam és továbbra is kuka.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#19131) Kicsirics77 válasza chopin42 (#19130) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kábel csere?
Esetleg nem volt zivatar mostanána? Lehet kapott a hálókártya.
De én az ethernet kábellal kezdeném így elsőre,hogy kicserélem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19132) DoItYourself válasza pixta78 (#19120) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nekem se egyértelmű, hogy mi alapján dobja el az AC57U V3 a node-ot, amikor van ethernet kapcsolat is a masterig. A 21649-el nekem több mint fél évig nem volt semmilyen probléma, mind a 3 node szépen kapcsolódott gigabittel, pedig mind egy switch-en keresztül csatlakozik.
Mióta firssítettem 51310-re, csak 2 node-ot tudtam rákötni, a 3.-kat mindig eldobja pár perc után, valami interferenciát ír a logban, de ezt még nyomozom.
Csak találgatok, de azt még kipróbálhatod, hogy többféle sorrendben kapcsolgatod be a master-t és a node-okat.

Az Appban rendszer visszaállítást csinálok akkor a teljes rendszert visszaállítja, vagy csak a mester routert?
Nem tudom, hogy működik ez AiMesh esetén, nem csináltam még ilyet, csak a reset gombbal.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19133) chopin42 válasza Kicsirics77 (#19131) üzenetére


chopin42
őstag

Leteszteltem a laptoppal, azon jó a kábeles net is. Szóval a gép a gond. De hogy mi történt egyszercsak... fogalmam sincs. Nagyon remélem meg tudom oldani...
Szerk:

Édes istenem...egy csökkentett mód hálózattal megoldotta a netet, újraindítottam és simán is van. Érthetetlen... :W

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#19134) woodworm válasza dudika10 (#19126) üzenetére


woodworm
veterán

Csak elméletben létezik 4x4-es kliens. Esetleg router-router kapcsolatban.

(#19135) Kicsirics77 válasza chopin42 (#19133) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szokott ilyesmi előfordulni, simán lehet,hogy valami frissítés is okozhatta.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19136) dudika10 válasza woodworm (#19134) üzenetére


dudika10
veterán

Csucs mobiloknal elofordul. Nem tudom, a kerdezo mivel tesztelt.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19137) eastsider válasza dudika10 (#19136) üzenetére


eastsider
nagyúr

Pixel 7, iPhone 13 Pro Max, iPhone 14. Hp zbook 15 g6
amúgy nyilván elég a meglévő sávszél is, csak fura hogy a telekom ONT sokkal jobb lefedettséget biztosít AX-en

[ Szerkesztve ]

(#19138) dudika10 válasza eastsider (#19137) üzenetére


dudika10
veterán

Ezek 2x2-esek. Akkor nezd meg, hogy 40, 80 vagy 160MHz csatornaszelesseget hasznalnak-e a routerek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19139) eastsider válasza dudika10 (#19138) üzenetére


eastsider
nagyúr

160 van beállítva az asuson, ontn nem találtam hasonló beállítást

(#19140) LoLarim


LoLarim
tag

Sziasztok!

Vettem egy TUF-AX5400 routert és sajnos nem látja a külső SSD-t. Rádugtam hagyományos külső HDD-t is, de azt sem látja. A saját programjában azt írja, hogy az USB porthoz nincs eszköz csatlakoztatva. Van vmi ötletetek, hogy mi lehet a baj?

(#19141) kpityu2 válasza LoLarim (#19140) üzenetére


kpityu2
őstag

Kevés neki a táp.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19142) LoLarim válasza kpityu2 (#19141) üzenetére


LoLarim
tag

Ez nagyon szarul hangzik. TUF-AX5400 nem egy belépő szintű eszköz. Azt hittem itt standard, hogy egy bankkártya méretű SSD megtud hajtani USB porton keresztül. Van olyan ASUS router, ahol ez normálisan működik és nem horror áron van?

(#19143) Alex91 válasza LoLarim (#19142) üzenetére


Alex91
félisten

Pendrive-ot latja?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19144) LoLarim válasza Alex91 (#19143) üzenetére


LoLarim
tag

Este hazaérek és kipróbálom.

(#19145) szaboi6512 válasza LoLarim (#19142) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ax56U és AX58U eszközeimen simán látja. Rádugtam és passz.
Pc-n TV-n is le tudom játszani a filmeket róla. Pc-n a fájlokat is elérem.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19146) kpityu2 válasza LoLarim (#19142) üzenetére


kpityu2
őstag

Sajnos többen panaszkodnak itt, külső táp nélkül kétesélyes a dolog (célszerűen USB hub kell). Persze lehet hibás is. Nem NAS-nak készültek. Itt is szidják az Asust mint a bokrot és az embernek csak a pendrive-al volt jó: [link]

Esetleg megpróbálhatod átkapcsolni USB 2.0-ra a portot, hátha a wifi zavar be.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19147) Intruder2k5 válasza LoLarim (#19144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve nézd meg a logot is, hogy nincs-e benne valami érdemi infó miután rádugod az ssd-t!

(#19148) LoLarim válasza kpityu2 (#19141) üzenetére


LoLarim
tag

Valószínűleg a táp lesz kevés, mert egy Samsung T7 1TB-os SSD-t próbáltam rádugni, aminek 5V és 1,5A kell, míg a router adaptere 12V és 2,5A-t tud.

(#19149) kispal87 válasza LoLarim (#19148) üzenetére


kispal87
aktív tag

Valószínű mert az USB kb. 0,5A leadására képes, legalábbis sokszor így van.

(#19150) pixta78


pixta78
senior tag

A port továbbításom jól van beállítva, viszont nem működik vmiért. Ennek a felkiáltójelnek lehet köze a DDNS szeró mellett? Azt írja ha rábökök, hogy regisztrált.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.