Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3204) Martino89


Martino89
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Asus P8P67 LE alaplapom van, ami ugye PCI-EXPRESS -es alaplap, legfrissebb bios van rajta. A gondom a következő:
Gef.7300Gt kártyám volt, vettem egy Asus 7970-es Ati kártyát. A kártyát beleteszem, de a gép nem indul, "no signal detected" - ezt írja ki. Hiába reseteltem a biost, vettem ki az alaplapi elemet, stb-stb., a gép nem indul, nem ad jelet, nem jön elő semmi a monitoron. Másnál kipróbáltam a videókártyát, nincs gond vele, azonnal indul a gép monitor képpel együtt. Ezt követően visszaraktam a Gef.7300Gt kártyát, és a rendszer azonnal el is indul. Végül a 7970 vga-t beleraktam a 2. PCI-EXPRESS slota, ahol már indul a rendszer képpel együtt. Valakinek valami ötlete? Miért van az, hogy az első PCI-EXPRESS slotban nem indul az újonnan vásárolt Asus 7970 kártya (másnál kipróbáltam, ott működött), de a 7300Gt igen, a második PCI-EXPRESS foglalatban meg elindul? Talán valami bios beállítás? Vagy csak csupán nem bírja a nagy teljesítményű vga-t az első PCI-EXPRESS foglalat? Ha gond van az alaplappal, hogy gariztassam, hiszen mennek benne a vga-k kivétel az Asus 7970-et? Valakinek ötlet? Köszönöm előre is.

Csík Márton

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.