Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) uszilard


uszilard
tag

Ez is sajna egy elég fos topic :(

(#702) Dashes válasza uszilard (#701) üzenetére


Dashes
őstag

Lehetséges, de lehet hogy más fos. Esetleg, ha a megfelelő topikba fáradnál, lehet hogy szilárdabb halmazállapotú topikot találnál.
Hozzászólásaidat pedig kéretik töröltetni a megfelelő topikban( itt )

(#703) virkir válasza uszilard (#698) üzenetére


virkir
veterán

Azt nem írták oda hogy csak esatan tudja a raidet pedig a 965 elvileg chipsetből kéne hogy tudja.
Mi lenne ha először a gyártó oldalán olvasgatnál és a saját topikjában akkor nem égetnéd magad.
Support SATA RAID 0, 1 and JBOD (by 1x External SATA & 1x Internal SATA)
A Storage cellában van ha még nem vetted volna észre, szerintem világosan leírták az meg a te bajod ha ne figyeltél arra amit vettél.
Ez a topik meg nem fos csak nincs semmi köze a te lapodhoz ha nem vetted volna észre.
Ha meg arra lennél kíváncsi, hogy milyen ez az alaplap akkor vennéd a fáradtságot és átnéznéd az eddigi hozzászólásokat.
Rögtön rájöhettél volna ez nem az a lap ami neked kell.
Ez a tuningról szól nem a 2 írón egyszerre írásról, aminek szvsz semmi értelme hacsak nem iparszerűen másol valaki.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#704) Donnie válasza uszilard (#701) üzenetére


Donnie
őstag

Csodálkozol, hogy nem válaszolnak?:U Mi köze ennek a Maxiumus II Formulához? Még a P45-hez sincsen köze...
Talán próbáld itt:
Asus P5B alaplapok

[ Szerkesztve ]

(#705) rammstein88 válasza uszilard (#697) üzenetére


rammstein88
csendes tag

Hali, először is ez egy jo topic mert ha témába vágó kérdeseid lennének kapnál választ mert én kaptam, amugy meg ha alaplapot akarsz venni akkor kérdezz itt lehetőleg, vagy ha a Ph!-n nem találsz választ nézz körbe külföldi fórumokon, én is ezt tettem anno

(#706) szacsee


szacsee
nagyúr

Na nálam ne gyertek ezzel a nem ebbe a topikba való szöveggel, mert elfenekellek benneteket. ;] Tuning + P45-ről lenne szó. :)

Szakikhoz lenne egy kérdésem itt.. :R
Fontos lenne. :B
Ja és kalandolok kíméljenek.. :D

(#707) ImI87


ImI87
őstag

hali !

na pár napig nem voltam, mert a gépem pihent.
most szereztem kétfajta ramot is:

crucial ballistix 2*2 800
micron (d9gmh) 4*1 1066

megnézem ezekkel mire képes a lap, remélem mostmár beválik valamelyik, mert csak a ram a gyenge pontja konfignak.

tom_tol: köszi az infókat a ramokkal kapcsolatban, sajna eddig meg sem tudtam közelíteni az eredményeket. majd jelentkezem mire jutottam ;]

eagle six out ;)

(#708) Rusher válasza szacsee (#706) üzenetére


Rusher
őstag

Na jó lesz az :K Sztem a VTT-nek adjál egy picit 1.13-1.15v körül és úgy próbáld meg sztem lehet itt már amiatt hibázik az 1.1v kevés neki....nálam az 550FSB-hz 1.12v kell....az MCH-nak már ne adj többet esetleg kevesebbel próbáltad vagy nem tudod csökkenteni?
VTT-t hogy tudom meglesni? Mármint, hogy mennyin megy vagy mire gondolsz? ET6-nál CPU Termination(gondolom). Sztem ha 1 órát megy a blend akkor már jónak mondható én nem szeretem órákig futtatni, mert nem látom értelmét és általában ami 1 óráig lefut nálam azon használható utána a gép, de ha tutibiztosra akarsz menni akkor 2 óra (meg persze ha van türelmed hozzá) ;)

mod.: a DRAM-nak biztos elég a 2.08v?

[ Szerkesztve ]

(#709) szacsee válasza Rusher (#708) üzenetére


szacsee
nagyúr

Már jó lett, igaz szerintem elég lett volna a memónak tolni ahogy írtad, de a lényeg, hogy stabil.. :)

(#710) uszilard


uszilard
tag

Ha valamelyőtök vette volna a fáradságot és végigolvasta volna akkor látta volna hogy szertnék egy másik lapot e helyett és abban szerettem volna segítséget kérni tőletek...

Először az "Azonnali alaplapos kérédsek órája" nevű topicban próbálkoztam, de ott nem tudtak okosat mondani. Ennyi

965 ös lap nem p45 ös.

Most egy dd3-as tuning lapot szeretnék p45 vagy x48 chipsettel 50e ft körül.

Leírtam mik voltak a problémáim a régivel és hogy ezeket az újal nem akarom átélni újra.

Sajnálom ha megbántottalak benneteket de ha legépel az ember 2 topicba két oldalt és semmi válasz nem érkezik talán érthető ha ideges kicsit. Mégegyszer sajnálom.

(#711) Rusher válasza szacsee (#709) üzenetére


Rusher
őstag

Grat. szép :C Az MCH feszt nem tudod csökkenteni? Nekem soknak tűnik az 1.34v próbáld az NB GTL-t finomhangolni hátha....amúgy, hogy néz ki a Gigabyte lapokban a GTL opció? Mit lehet állítani v/% vagymi? Nincsenek valahol bios screenek? :)

uszilard Tehát akkor lapot szeretnél cserélni...egyébként ha körültekintőbben vásároltál volna nem ért volna meglepetés pl. a raid-el kapcsolatban, de a topikban nem is érdeklődtél ezzel kapcsolatban? Amúgy meg gond nélkül lehet kapni eSATA-»SATA kábelt is tehát megoldható lett volna...jó nem mondom, hogy ez így jó dehát ez van...na mind1...ha jó lapot akarsz DDR3 és tuning+egyéb extrák akkor X48(ICH9R tehát ez csípőből...) Rampage Formula vagy P5E3 Premium... ;)

(#712) uszilard válasza Rusher (#711) üzenetére


uszilard
tag

Rampage Formula at ajánlották már nekem és jónak tűnik(remélem hogy nem jár úgy mint a 3dfx a hasonló kódnevű chipel :D ). Fent írtam hogy nem csak a sata a gond, külön kártyával is meg tudnám oldani azt hanem valamiért nem szereti a 7950gx2-őt. 2 éve vettem ezt a lapot meg és tényleg hülye voltam mert csak rápillantottam hogy van raid és vettem is.
Mondjuk a 865 ös lapokon volt normális raid és nem is gondoltam hogy ezen nincs.
Memóriát milyet ajánlasz? Állítólag van egy 1600-as Kingmax sorozat amin olyan chipek vannak hogy lehet elballagnak 1800-2ghz en is :Y

(#713) gareet


gareet
csendes tag

sziasztok.
jővőhét elején érkezik a Maximus II-m egy E8500 fog belecsücsülni,ramot még nem tudom milyet veszek,ehhez szeretnék egy kis segítséget.
na de a lényeg TUNING-hoz teljesen láma vagyok igazából most szeretnék belekezdeni de csak naon minimális ismeret anyagom van és azok a leírások amiket találtam túlságosan terjedelmes vagy pedig már inkább haladóknak szólnak így nem tudom mennyit tudok felhasználni belőle,tehát egy kis útmutatást kérnék,hogy esetleg hol találok valami rendezettebb,tömörebb leírást.de természetesen egy kis "szájbarágós" oktatásért is nagyon hálás lennék,a géphez amúgy nem vok hülye csak a tuning terén nincsenek tapasztalataim.
tisztelettel gareet

Asus Maximus II Formula, E8500 , CSX 1066Mhz DDR2 4GB, CM690, Samsung 206BW

(#714) Rusher válasza uszilard (#712) üzenetére


Rusher
őstag

Ja létezik olyan Kingmax esetleg az jó választás lehet :K Vagy OCZ 1800@CL9 vagy van gyári 2000@CL8/2.1v esetleg azt bár nemtudom arról milyen tapasztalatok van....esetleg Crucial vagy Supertalent, Cellshock ezek be is szerzhetőek utóbbi nehezebben itthon, de van.. ;)
Esetleg itt érdeklődj még a tapasztalatokról [link]

[ Szerkesztve ]

(#715) keIdor


keIdor
titán

Játszott már valaki a Skew-ekkel? Édekelne, hogy ki milyen javulást tapasztalt az Auto-hoz képest.
A QX igencsak érzékeny lehet, nagyon nem találom a megfelelő értékeket... egyelőre 445×9 a cél 1,32V alatt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#716) rammstein88


rammstein88
csendes tag

Hali, még mindig kapok kék képernyöt ha huzamosabb ideig be van kapcsolva a gép, de nem ugyanaz mint amikor instabil volta gép mert kijön a kép és nem restartol a gép, ez van nagybetűvel hogy DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL ez mien hibát takar, vmelyk hardveremhez rossz lenne a driver esetleg ?azért kérdezek itt mert nem nagyon tudom hol is kéne ien probléma esetén

(#717) Gorneck válasza Rusher (#711) üzenetére


Gorneck
titán

Parancsolj...

Gorneck#1239

(#718) tom_tol válasza keIdor (#715) üzenetére


tom_tol
addikt

9 szorzónál jól jöhet föleg ha a ram 1:1
pl. validáltam 534*9 delay 500fps, auton nem volt jó kevesebb mhz kevesebb delay
nb skew nem hozott változást
ramoknál alkalomadtán némi advanc. segithet 1:1-ben
és mért pont 445?

[ Szerkesztve ]

(#719) keIdor válasza tom_tol (#718) üzenetére


keIdor
titán

Mert az 4GHz... most csak a 4GHz min feszre megyek. Máris jobb amúgy -0,02V-al... P5K Premium-ban többet kért, de lesz ez még jobb is... köszi a választ amúgy, kezdek rájönni én is a működésére és a beállításokra (skew)... eddig QX9650 olyan 470FSB-nél ált meg teljesen, ott se kép se hang nem volt, most Prime-olok rajta.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#720) szacsee válasza Rusher (#711) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gorni linkjét lesd, megfogadom a tanácsod és meglesem kisebb MCH-val, idáig úgy tűnik 526-on stabil 1,2V-al is.. :R
Amúgy az MCH fesz csak FSB-ben számít? Teszem azt ami 540x7-en stabil (MCH beállítást nézve), az 540x8-on is jó-e?

(#721) Rusher válasza Gorneck (#717) üzenetére


Rusher
őstag

Köszi csak lusta voltam keresni :) Az a lap nem semi azzal a hűtéssel... :K Szóval akkor ott v-ban lehet állítani jóaz..... ;)

szacsee Megnézegettem hát van ott is beállítás bőven.. :) Na az 1.2 már barátibb :C Ha van egy stabil FSB-d akkor a CPU órajelhez csak a vcore-t kell pumpálni...próbáld ki ;)

(#722) nixx-21 válasza ImI87 (#707) üzenetére


nixx-21
senior tag

na hali házikód már megvan ha igen akkor hol vetted? :R :U

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#723) uszilard válasza Rusher (#714) üzenetére


uszilard
tag

Köszönöm szépen a segítséget.

(#724) szacsee válasza Rusher (#721) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerencsére 550-en stabil, 560 viszont már sok neki. Szerintem ahogy fentebb írtad olyan 1,25V MCH kell max stabil FSB-hez, persze a gtl-ekkel bőszen kell babrálni. ;] :R
Majd kipróbálom magasabb szorzóval is, de most nincs rá időm. :O

(#725) Rusher válasza szacsee (#724) üzenetére


Rusher
őstag

Na tök jó grat :C Azért 1.2v mégsem 1.34v ;) Próbálgatni kell lehet egy értéket ráadsz és már stabil is :K

uszilard Máskor is ;)

(#726) tom_tol válasza Rusher (#721) üzenetére


tom_tol
addikt

ez nem feltétlenül van igy
8*550 jó 1,22-1,28 nb-vel de 9*540-hez már nem elég kell cca. 1,312v különben hibázik rendesen

(#727) Attila75


Attila75
tag

Sziasztok!

Melyik hangkártya jobb, amit az alaplaphoz adnak, vagy egy eredeti Creative X-Fi Fatal1ty Xtreme Gamer? :F

Nem tudom, hogy melyiket használjam a laphoz, kérlek segítsetek.... :R :R

Köszi :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#728) Rusher válasza tom_tol (#726) üzenetére


Rusher
őstag

Jó persze azért mondtam, hogy próbálgatni kell és lehet, hogy elég annyi is....ki kell tesztelni azt kész mindnekinél másképp.... ;)

Attila75 Extreme Gamer :K

[ Szerkesztve ]

(#729) Tody56


Tody56
aktív tag

Végre megvan a 2. doboz CellShock 1000 4-4-4-12 ramcsim.
Gyengébb beállításokon 1,95-2volt körül tudja az 1200at 5-5--5-15-tel

Viszont 500fsb 1200mhz Moderate PL8 5-5-5-12 2,2volton beton stabil.(24/7) 5-5-4-12-höz még pár század volt kell.
2,5volton tudja az 1200mhz-et 4-4-4-12ben, de ez már nyilván nem PL8al :DDD , viszont stabilan !!! Ezt még 4gigával nem próbáltam, de 2vel nem volt gond.
Annyi töbletet nem hoz, hogy érdmes legyen erőltetni 24/7-ben, de tudja :DD
Morcos egy cucc ez. :C

Ja és amit már egyszer említettem az beigazolódot.
2ram illetve 4 ram között van egy kis teljesítmény csökkenés. Memolvasás kb 2-300pont környéke, illetve késleltetés 1-1,5ms. Olvasás és másolás elhanyagolható.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#730) tom_tol válasza Tody56 (#729) üzenetére


tom_tol
addikt

jók a cellek :R [link]
viszont kicsit több a copy

[ Szerkesztve ]

(#731) Tody56 válasza tom_tol (#730) üzenetére


Tody56
aktív tag

2,88v te atya ég.
Mondta Beteg barátom hogy hűtéssel tesztekre adható ennek még ennyi is, de én nyámnyila vagyok :DDD . 2,5v felett én nem játszok. A cél az volt hogy max 2,2-2,3voltal 24/7-be a legtöbbet tudjon, és ez messze a legjobb amit próbáltam eddig.
Hűtés mindig van a ramjaimon. Víz vagy lég, épp amire van időm összerakni. :DDD
Az 1066-os Tracer is durván ment, de ez még azt is megeszi, ha nem is olyan sokkal ;]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#732) tom_tol válasza Tody56 (#731) üzenetére


tom_tol
addikt

ez is csak teszt volt ;]
az biztos eddigi ramjaim közül messze a cellek a legjobbak igaz a legdrágábbak is
még 70-t adtam értük anno :B

(#733) SzlobiG válasza tom_tol (#730) üzenetére


SzlobiG
félisten

Necsodálkozz majd ha ezek a ramjaid is megdöglenek.:D 24/7-re szvsz ne adjatok 2.3V-nál többet nem egy ramot "degradáltam" 2.4v-al.:(

(#734) Tody56 válasza tom_tol (#732) üzenetére


Tody56
aktív tag

Nekem is az egyik kitt pont 1 éves és 100k-nak megfelelő euro van a számlán :DDD

2,3v nálam is a határ folyamatosba, de még 2 voltnál is hűtőm valamivel minden ramomat :K

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#735) tom_tol válasza SzlobiG (#733) üzenetére


tom_tol
addikt

én még a 2,25v-t is sokkalom 24/7 csak alkalomszerüen kapnak ennél többet

(#736) nixx-21


nixx-21
senior tag

mennyire csökkenti az élettartamot 24/7 -ben pl egy 2,4-2,5V?

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#737) Rusher válasza nixx-21 (#736) üzenetére


Rusher
őstag

Ki tudja lehet 1 év, 1 hónap vagy akár 1 hét után is baja.....sztem inkább ne erőltesd....meghát mihez kellene ennyi fesz 24/7?

[ Szerkesztve ]

(#738) Rusher


Rusher
őstag

(#739) Tody56 válasza Rusher (#738) üzenetére


Tody56
aktív tag

:C

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#740) nixx-21 válasza Rusher (#738) üzenetére


nixx-21
senior tag

:C :R

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#741) Rusher


Rusher
őstag

Köszi :R
Érdekes van új bios 0901...vagyis csak volt :F
Le akartam tölteni, de nem ment a link...most nézem 10 perc telt el és már nincs is fent :DDD

(#742) Rusher válasza Rusher (#741) üzenetére


Rusher
őstag

Na visszarakták 0901 :)

(#743) subaruwrc válasza Rusher (#738) üzenetére


subaruwrc
félisten

Gratula! ;)

(#744) szacsee válasza subaruwrc (#743) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jó viszontlátni.. :K már nem csak read only.. :D

(#745) subaruwrc válasza szacsee (#744) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R :)

(#746) Rusher válasza subaruwrc (#743) üzenetére


Rusher
őstag

:R Látom visszatértél ;)

(#747) subaruwrc válasza Rusher (#746) üzenetére


subaruwrc
félisten

vissza. csak pihiztem egy keveset. :)) :)

(#748) Rusher válasza subaruwrc (#747) üzenetére


Rusher
őstag

Igen láttam...... :))
Maximus tulajok ennyire ne lelkesedjetek az új bios kipróbálására :DDD
Új winrar :K

(#750) Dashes válasza trabantkombi (#749) üzenetére


Dashes
őstag

Esetleg egy másik topikba, vagy másik fórumon, ilyenekért nem kell regisztrálni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.