Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) ImI87


ImI87
őstag

Na faszaság van! :C :Y

Q9550@4003MHz: [screen]
70 perc prime small fft
az összes fesz látszik az everest-en, és ezek (végre már) valóságos értékek

A proci fesz még bőven 1,35V alatt van, de nem ártana kicsit leszedni belőle, persze az órajel megtatrásával. ;) Esetleg lehet v.mi GTL-lel vagy skew-val operálni? :F

mod: és azért 471 fsb, mert 470-nel csak 3995MHz, és arra nem lehet mondani, hogy 4giga ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1102) nixx-21 válasza ImI87 (#1101) üzenetére


nixx-21
senior tag

Respect van öcsém :Y :C :R

amúgy mien léggel hűtöd azt a procit?

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1103) keIdor válasza nixx-21 (#1102) üzenetére


keIdor
titán

#1093

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1104) ImI87 válasza nixx-21 (#1102) üzenetére


ImI87
őstag

Egy TRUE 120, AC MX-2 paszta, 2db Noctua 1300rpm-es venti (és egy IFX-10, de ez nem sokat ér) és qrva halk :C
De az még hozzátartozik az igazsághoz, hogy le van véve a ház oldala, de mivel jókis huzat van benne, ezért nem nagyon hiszem, hogy 2-3 foknál többet melegedne...... :U

Ez így stabil, most nézem a ramokat is. Ha azok is rendben lesznek, akkor még próbálok lefaragni a feszekből.

[ Szerkesztve ]

(#1105) ImI87


ImI87
őstag

ramok is stabilan mennek [link]

adadtok:
vDDR: 2,22V
Performance Level: 8
Ai Clock Twister: Moderate (akármit állítok, strong-on nem indul :((( )
OC Charger: Enabled
minden más: Diabled.........

Sajna a proci miatt kicsit fel kellett áldozni a rambességéből, de hát ez van. :U

Itt van a teljesítmény is: [link]
itt érződik az 1200 hiánya........ :((( (csak 1130)

[ Szerkesztve ]

(#1106) subaruwrc válasza ImI87 (#1105) üzenetére


subaruwrc
félisten

na ez egy faintos proci. grat.

(#1107) ImI87 válasza subaruwrc (#1106) üzenetére


ImI87
őstag

kösz, tovább nem nyúzom elég ez így is, sőt.........
(amúgy semmi pretested darab vagy ilyesmi, ezt adták a kezembe és viszlát.......)

Azon gondolkodom, hogy miért ilyen nagy a feszek között a szakadék 3,8 és 4 között. :U :F Tudom, hogy nem arányosan nő, de 1,26 vagy 1,33 közti különbség elég sok, hőmérsékletben is, és így a ramok sem mennek úgy, mint ahogy tudnának.

Létezik bármiféle hétköznapi alaklmazás (game vagy bármi), ahol számítana érdemben, hogy 3,8on vagy 4en megy a proci? :F (Esetleg VGA kihajtásánál lehet jelentősége?)

(#1108) ImI87


ImI87
őstag

Az előző kérdésem még mindig él (3,8 vs 4,0), de egyenlőre 3,8-ra lőttem be a procit, és a ramokkal szórakozom.
Az a furcsa (bár lehet, hogy csak nekem), hogy így 3:4 ramosztással simán megy a PL7, de 5:6 esetén nem bootolt, akármennyi feszt adtam. :U
És nézegettem máshogy is, pl 266 strap-pal, így 470 fsb-hez lehetne állítani 1180 ramfrekit, így egyáltalán el sem indult a gép, sőt resetelte az egész bios-t. :Y :(((
Szal ezek szerint nagyban függ a teljesítmény és a többi beállítási lehetőság az fsb-ram aránytól.

Így már tudom, hogy valszeg azért szoptam annyit a 2*2 kit-ekkel, mert ott még az E8400-zal csak dualban tudtam volna hajtani őket, és úgy az istennek sem akartak 1100 fölött menni..........mondjuk az OK, hogy nem emnnek 1200at, dehogy 1100-at se, az szerintem gáz.

Még tesztelem, de ha minden jól megy így marad, és a proci 3,8on fog mennei, a ramok meg 1200-on. Eddig ez a legoptimálisabb verzió a teljesítmény és a feszek a tükrében. :K

(És persze ilyenkor jön be az, hogy milyen jó is lenne +0,5 szoró a procinak, csakhát jelenleg vétek lenne majdnem dupla annyiért Q9650-et venni........ :U :( )

[ Szerkesztve ]

(#1109) subaruwrc válasza ImI87 (#1108) üzenetére


subaruwrc
félisten

vga kihajtásban szerintem nem gond hogy 3800-vagy 4000. amekkora felbontáson te használod oda szerintem egy 3600-as wolfdale is elég.szóval erősebb ram beállítások miatt nyugodtan csökkenthetsz a proci órajeléből.

(#1110) Donnie válasza ImI87 (#1107) üzenetére


Donnie
őstag

4.0-hoz nálam is ugyanennyi fesz kell sajnos:) Biztos testvérek:DDD
Tesztek

Hőmérsékletben egyébként tényleg nagyon durva ugrás van 3.825-ról 4.0-ra (terhelésnél). Sajnos.

Létezik bármiféle hétköznapi alaklmazás (game vagy bármi), ahol számítana érdemben, hogy 3,8on vagy 4en megy a proci? :F (Esetleg VGA kihajtásánál lehet jelentősége?)

Nincs:) Nagyon minimális a különbség. Észre sem veszed.

[ Szerkesztve ]

(#1111) keIdor válasza ImI87 (#1108) üzenetére


keIdor
titán

Azért nem megy a 266MHz NB Strap, mert a procid ugye alapból 333MHz FSB-vel megy, ezeket 266-ra, meg 200 indulási FSB-t nem lehet beállítani. 333MHz-ről lehet csökkenteni lefele, de alapnak nem fogja elfogadni.

Szerintem QX9770-nél pl. már tök rossz lehet az alap gyári 400FSB, mert az azt is jelenti, hogy annál már a 333MHz NB Strap se menne...

Donnie: "4.0-hoz nálam is ugyanennyi fesz kell sajnos:)"
Sajnos? Most viccelsz? Jobban megy, mint az én procim... :)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1112) Donnie válasza keIdor (#1111) üzenetére


Donnie
őstag

Jól van na:DDD

(#1113) ImI87


ImI87
őstag

subaruwrc, Keldor, Donnie: kösz az infókat. :R

Akkor már értem, hogy hogy működik ez. Reggel fél6ig baszakodtama géppel, belőttem mindent stabilra, még faragok amiből lehet. De már nagyon meguntam a prime-ozást meg a memtest-et. :((( Mondjuk már tisztán látszik a 4 mag előnye. Wolf-fal ha ment a prime, és neteztem, vagy bármi más, akkor várni kellett az ablakokra, ezzel a quad-dal meg szinte azonnal nyílik minden. :C

Végre teljesen kész a gépem, és a zsetonom is elfogyott, úgyhogy erre az évre vége van a dalnak........... :O Már csak akkor cserélek bármit is, ha véletlenül behalna. Azt sajnálom, hogy egy GTX280 már nem fért bele, mert akkor nem lett volna kormányom. De szerencsére egész jó cuccokat fogtam ki, és van bennük egy kis plusz :))

Donnie: az egyik képen látszik, hogy a tiednek 1,25V a VID-je, ez így van? :F
Érdekes szórás van, mert az enyémnek 1,2250V, de láttam itt olyat is, ami 1,1250. És mégis a legkisebb VID-es nem ment 4gigán stabilan. :U Ki érti ezt? :F

[ Szerkesztve ]

(#1114) subaruwrc válasza ImI87 (#1113) üzenetére


subaruwrc
félisten

;)

(#1115) virkir válasza ImI87 (#1113) üzenetére


virkir
veterán

Azt sajnálom, hogy egy GTX280 már nem fért bele

Azt sajnálhatod, hogy a 260 belefért mikor a 4870 alacsonyabb áron elveri. :W

Ha nagyon unod magad akkor a york beállításait egy szép excel táblában átküldenéd az emailemre?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1116) Donnie válasza ImI87 (#1113) üzenetére


Donnie
őstag

Ez így van:) 1,2500v a VID nekem. Xs-en van is erről egy topic. Van olyan, akinek ugyan alacsony VID-es quadja van, de nem igazán tuning bajnok:) Szóval nem lehet belőle következtetést levonni szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#1117) Donnie válasza virkir (#1115) üzenetére


Donnie
őstag

Azt sajnálhatod, hogy a 260 belefért mikor a 4870 alacsonyabb áron elveri.

Volt 4870-em, de nem sajnálom, hogy eladtam azt a fűtőtestet;)

(#1118) ImI87 válasza virkir (#1115) üzenetére


ImI87
őstag

Teljesen egyetértek Donnie-val, volt 4870-em, és 3 nap után majdnem kib@sztam az ablakon. :W Úgy rühelltem azt a visító kazánt, hogy tiszta ideg lettem. Mondjuk pont egy gyárilag szénnéhúzott példány volt, még be is fagyott a saját órajelein, a hűtése meg csodahűtőnek volt kikiáltva, és közben egy rakás szart ért. 40%-on visított, és így volt 90fokos a kari játék alatt. :((( :Y Úgyhogy áldom az eszem, hogy gyorsan cseréltem, és ez a kari meg istenkirály. Halk, hűvös, úgy lehet húzni, mint a szél, és így már szinte mendenhol jobb, mint a Radeon. Egyébként is ez az "elveri" nem általánosan igaz, valamiben igen, valamiben nem. De ezen kár vitatkozni, meg nem is itt a helye, lényeg a lényeg, hogy nekem százszorta jobb ez az NV kari, és ha ugyanaz a teljesítmény akár 10K-val drágább, akkoris örömmel fizetem ki............ :K :C

Donnie: thanks bro ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#1119) ImI87 válasza virkir (#1115) üzenetére


ImI87
őstag

Sorry, csak most láttam az alsó sort ! :B
Holnap még kitesztelem a min feszeket, és beírom egy rendes táblázatba. ;)

(#1120) ent


ent
őstag

hi.

Eloszlatva minden aggodalmam a hangkariával kapcsolatban. Le a kalappal. Mint mezei user: az Xfi Gamer és SupremeXFi között halvány különbség van, szentem minimális. Az eddigi alaplapi (p5k premium) hangarihoz képest viszont óriási különbség.

Eddig se voltam spíler a ramjaim terén, kis segítséget kérnék tőletek. Elég ha csak ezeket állítom manualra? (időzítés, fesz, mhz) Egyébként naon érdekes, a ramokon lévő matricán 5-5-5-12 van, a honlapján 5-5-5-18. Plz, help, mire lőjem be? CLK Skew mit jelent? :B Ramok

DRAM Frequency : DDR2 1066
DRAM CLK Skew on Channel A1 : Auto
DRAM CLK Skew on Channel A2 : Auto
DRAM CLK Skew on Channel B1: Auto
DRAM CLK Skew on Channel B2 : Auto
DRAM Timing Control : Manual
CAS# Latency : 5
DRAM RAS# to CAS# Delay : 5
DRAM RAS# Rrecharge : 5
DRAM RAS# Activate to Rrech : 18
RAS# to RAS# Dealay : Auto
Row Refresh cyce time :Auto
Write Refresh time : Auto
Read to Rrecharg time : Auto
Read to Write Dealay (S/D): Auto
Write to Read Dealay (S) : Auto
Write to Read Dealay (D) : Auto
Read to Read Dealay (S) : Auto
Read to Read Dealay (D) : Auto
Write to Write Dealay (S) : Auto
Write to Write Dealay (D) : Auto
Write to PRE Dealay : Auto
Read to PRE Dealay : Auto
PRE to PRE Dealay : Auto
ALL PRE to ACT Dealay : Auto
ALL PRE to PRE Dealay : Auto
DRAM Static Read Control : Auto
DRAM READ Training : Auto
MEM. OC Charge : Auto

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1121) ent


ent
őstag

Sry PC2 800 a ramok.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1122) Rusher válasza ent (#1120) üzenetére


Rusher
őstag

Hi!

Na akkor most már ezt is tudjuk köszi :C Még jó, hogy nem vettél előre kártyát.... ;)
Sztem rakd 5-5-5-15-re a többi maradhat Auto-n elég jól beállítja a lap esetleg a Row Refresh cycle time-ot (tRFC)próbáld meg manuálisan lejjebb venni kb.35-30-ra ezt teszteld ki, de sztem 35 tuti menni fog...Auto-n 42 körüli értékre állítja be, de az sem vészes próbáld ki :K
DRAM Static Read Control : Ezt én ki szoktam kapcsolni....igazából lényegtelen opció sztem...ez már régóta szerepel az Asus biosokban és én ha Auto-n hagyom nem indul el a gép talán ha több feszt adok a ramoknak, de azt meg minek ha nem muszáj jobb nem lesz tőle...úgyhogy én mindig Disabled...kicsit gátolhatja is a tuningot.
DRAM READ Training : Auto Ezt nem tudom pontosan, de ezt is kikapcsolom...
MEM. OC Charge : Auto Ezt pláne nem tudom :DDD Ezt Auto-n hagyom.
A Skew gyakorlatilag egy késleltetést jelent a chipset és a ram között finomhangolásnál jól jöhet...kiegyenlíti/szinkronizálja a jeleket amitől stabilabb lehet az átvitel a két egység között. Nem nagyon próbálgattam, de sztem magasabb fsb+ram órajelnél érhet valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1123) ImI87 válasza ent (#1120) üzenetére


ImI87
őstag

Csak annyival egészíteném ki Rusher kollégát, hogy a Mem OC Charger mehet Enabled-re (egy minimálisat dob a teljesítményen), az AI Clock Twister minél erősebben van annál jobb (ez nagyon meg tudja dobni a teljesítményt, de kéri is a feszt), az AI Transaction Booster pedig legyen Manual-on, így tudod állítani a Comon Performance Level-t, ami minél alacsonyabb, annál jobb (hogy ez mennyit megy az függ az FSB strap-től, meg alapból a ramoktól is, szinkronban hajtava 10, aszinkron pedig lehet 8, vagy akár 7 is).

Érdemes foglalkozni ezekkel, mert nagyon sok pluszt ki lehet hozni a ramokból, és akkor még nem is mentünk bele a finomhangolás részébe.......... :C
Úgyhogy hajrá, teszteld ki türelmesen! ;)

(#1124) Rusher válasza ImI87 (#1123) üzenetére


Rusher
őstag

De most akkor ez tuti? Én a mai napig nem foglalkoztam a Mem.OC Chargerrel nálam Auto-n van, mert nem nagyon értettem mire jó....meg hát most sem :DDD .....szóval ha Enabled-re rakom akkor dob a ramteljesítményen? Na ezt kipróbálom. Kösz a tippet ;)

(#1125) ent


ent
őstag

8500-at kipróbálom mit tud alapfeszen. Szentetek? (tuom, ramok akadály, de mégis) Ha fsb-t emelek a proci alapfeszén, akkor az alaplapi feszekhez nem is kell nyúlnom, egy ideig? Vagy melyik amihez nyúlnok kell az első bibi után? NB fesz csk vagy más is?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1126) Rusher válasza ent (#1125) üzenetére


Rusher
őstag

Meddig bírják azok a ramok? Próbáld meg CL5-6-6-18-ra állítani amig fsb-t nézel hátha bírja 1000Mhz felett is... :K 500-ig gyak. nem nagyon.....inkább az NB kér sztem picivel többet 500FSB-n ez kb. 0.02-0.03v...itt van 1-2 kép ami felette készült hátha segít feszek rajtavannak [link], [link], [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#1127) ent válasza Rusher (#1126) üzenetére


ent
őstag

Volt egy fél év, amíg azt hittem 1066 os ramok :DDD . Gond nélkül lefutott memtest 5-5-5-18 alatt.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1128) ent válasza Rusher (#1126) üzenetére


ent
őstag

400fsb-n minden alapon nyomok egy orthos, azt majd megyek feljebb is. Visszatérek.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1129) ImI87 válasza Rusher (#1124) üzenetére


ImI87
őstag

nincsmit, de írtam, hogy csak kicsit dob......(olvasásnál +200)
de ugy aki a kicsit nem becsüli............. :)

ent: orthos helyett prime95 !!! :K

(#1130) virkir válasza ImI87 (#1119) üzenetére


virkir
veterán

Köszi előre is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1131) ImI87


ImI87
őstag

Halihó !!!

Megcsináltam a lap bios-ának teljes tuning részét egy Excel táblázatban. Az utolsó karakterig megegyezik az eredetivel, minden egyes beállítást beleírtam. :)) Szívesen megosztom mindenkivel, így könnyebb lenne küldözgetni egymásnak a beállításokat. A konkrét bios fülön kívül van egy kis rész, amiben a főbb alaktrészeket, és a fontosabb információkat be lehet írni. Használjátok egészséggel ! ;)

A kérdés csak az, hogy hová tudom feltölteni úgy, hogy mindenki könnyen le tudja tölteni? :F Akinek van v.mi ötlete szóljon !

Ebben benne van az én saját kitesztelt 24/7 beállításom, de jó lenne, ha mindenki kitöltené, és összegyűjthetnénk valahol az adatlapokat.

Akinek bármi tanácsa vagy észrevétele van, szívesne veszem ! :K

ImI

[ Szerkesztve ]

(#1132) ImI87 válasza ImI87 (#1131) üzenetére


ImI87
őstag

Találtam egy feltöltős oldalt, ide felraktam: [katt] :))
Ha nem működne, vagy bármi gáz van, akkor szóljatok, és küldöm email-ben! :R

(#1133) ImI87


ImI87
őstag

Tettem még egy próbáta Q9550-nel, 480 FSB-vel peóbálkoztam 4080 MHz-en, de sajna nem tudtam stabilizálni. :( 1,35V-ot kapott, GTL-ekkel is játszottam, de nem lett prime stabil, nem ment tovább 10 percnél...........
Azért lefutott 3 kör 3DMark06 hiba nélkül, itt egy screen: [link]
Ez a példány olyan 475 FSB-ig jó, fölötte nem tudok mit kezdeni vele. De a lényeg az, hogy 4gigán stabilan lehet járatni, és ennyi bőven elég. :K

(#1134) subaruwrc válasza ImI87 (#1133) üzenetére


subaruwrc
félisten

gondolom prime small fft hibázott nem? összes mag vagy csak valamelyik szállt el?

(#1135) ent


ent
őstag

Kár, hogy EPU nem műxik tuning alatt. :O

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1136) keIdor válasza ImI87 (#1133) üzenetére


keIdor
titán

Szép ez a 20000 pont egy kártyával.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1137) ent válasza keIdor (#1136) üzenetére


ent
őstag

Szép lenne, ha "stabilabb" lenne ;] . :R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1138) ImI87 válasza subaruwrc (#1134) üzenetére


ImI87
őstag

kb 10 perc környékén az egyik mag elszállt........ a többi 3 még dolgozott aztán nem is néztem tovább. állítgattam még a dolgokon, de akkor is ugyanaz történt, aztán nem erőltettem tovább....... de nem volt messze a stabilitástól, mert először még vista boot alatt is kifagyott, de variáltam a feszekkel, meg gtl-ekkel, és már alakult a dolog. de vcore is magas lett (már 1,35V), meg kezdett melegedni is, úgyhogy hagytam a fenébe

4040-en stabil, efölött már elfogy a tudományom (vagy a procié) :DDD

Keldor: :R
ent: :P

(#1139) ImI87


ImI87
őstag

Véglegesíteni akartam a táblázatomban lévő 24/7 beállításokon, de akadt egy kis probléma. :( Prime blend teszt 50 percnél az egyik mag behalt. Miért van ez, mikor small fft hiba nélül ment 3 órát, és 4 memtest ablak is elment 400%ig hibátlanul? :F

(#1140) keIdor válasza ImI87 (#1139) üzenetére


keIdor
titán

Ez volt nálam is... NB meg CPU Skew Delay 300ps megoldotta nálam a gondot... nah meg NB GTL-nek -5mV kell.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1141) ImI87 válasza keIdor (#1140) üzenetére


ImI87
őstag

Thanks, kipróbálom :R

(#1142) tom_tol válasza keIdor (#1140) üzenetére


tom_tol
addikt

elvileg nagyjából egyformáknak kellene lenni a lapoknak ;]
de ha én minuszba viszem NB gtl-t be sem bootol a lapom

(#1143) ImI87 válasza keIdor (#1140) üzenetére


ImI87
őstag

Hát sajna nem segített. :( Így muszály volt adni még egy lépcsőnyi fesztt a procinak, és így már semmi problem :)) 4 óra blend hibátlanul, végülis 1,26875V-on viszi a 3825MHz-et. Nem egy túl jó eredmény, de azért nem is rossz......... :U

(#1144) menalcas


menalcas
őstag

Hi allz!
Látom 1re szebb eredmények születnek, nekem viszont 1 kis segitség kéne, met nagyon úgy néz ki hogy behalt a bios, méghozzá mind a 2......
Úgy náz ki a dolog hogy kaptam win alatt 1 szép kék halált, gondoltam jól van már régern keelt volna wért frissiteni mert ez már trágya volt , mondom újra inditok aztán meglátjuk , ezek után már winfos betöltés alatt is jött a hön szeretett kékség, na mondom most telt be a pohár , nesze neked bill gecci jöjjön a "format kihagyás cé kettöspont" elö is turtam valahonnan a FASZA XP feliratú duuvdeee lemezt , de valamiért már az elején mindig hibázott, valami filét sosem talált... 8 na mondom nesze neked geci ,jöhet a kedvenc kis bios resi mert már elszakdt a cérna....
S eztán nléztem nagyot mint lufiárus a nyílzáeporba, mert ez jött fel a ROG logo helyett:
Boot Block Compatible version ver.013
Please do not insert any Disc into CD-rom or floppy drive if you want to recovery with an usb device.
Bad bios cheksum, starting bios revovery....
És akkort itt kért biost floppy-n usb-n cd-n, én be is adtam neki a gyári lemezt gondolván biztos tettek rá, és lön csoda el is kezdte törölni , aztán meg programingolni, utánna kis is írta hogy kész kapcsoljonki aztán be ...
Meg is tettem és hopp aztánn kopp kezdi megint Boot Block..........satatöbisatatöbbi....
Szal most ez a szitu, erre várok megoldást, jöhet bárnmi 5let estleg ha már valkivel történt hasonló, szal bármi :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1145) nixx-21 válasza menalcas (#1144) üzenetére


nixx-21
senior tag

hát az elég gázos :F

gari :D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1146) menalcas válasza nixx-21 (#1145) üzenetére


menalcas
őstag

Hát eléggé, az van mivel 1 hetes így 1 hét hijján még 3 vé van rá :C
De nem igaán szeretném garizatni mert sok geccsolás :O
Szal inkább próbálok mélg keresbni megoldást hát ha csak valami kis dologról van szó ...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1147) nixx-21 válasza menalcas (#1146) üzenetére


nixx-21
senior tag

amíg keresel megoldást addig beadnád gariba és észre sem veszed de 1 hét és megvan az új lap :K

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1148) Rusher válasza menalcas (#1144) üzenetére


Rusher
őstag

Mind a kettő bios csak nem hal már meg....olyan nincs sztem...próbálkozz táp lekapcsolással aztán vissza 1-2x játszd el ezt vagy kapcsold be a gépet kiír amit kiír és csak a resetet nyomd meg 1-2x...kb. ha a 3.-ra sem indul be akkor kapcsol át a másik biosra és el fog indulni...ha ez sem akkor még egy cmos cleart megpróbálhatsz....ha úgy sem akkor még próbáld meg pendirve-ról is hátha....és mellőzd a csúnyabeszédet pls... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1149) menalcas válasza Rusher (#1148) üzenetére


menalcas
őstag

Kapot kb 100 resit meg bios váltást áramtalanitást, meg bios resi stb és ugyanaz...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1150) Rusher válasza menalcas (#1149) üzenetére


Rusher
őstag

Akkor próbálj cmos-t...nézd át a kézikönyvet is hátha ír még valami trükkről mittomén benyomva reset és úgy indítani vagy valami.......sztem ennél a lapnál nehéz azt elérni, hogy ne iduljon el :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.