Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) ImI87 válasza virkir (#1700) üzenetére


ImI87
őstag

Többi fesz rendben van? :F
Az aláírásodban lévő procifesz elég kevésnek tűnik, illetve 2*2 rammal nekem is voltak nehézségeim, feszelni kell az NB-t. Ráadásul amiket írtél ram beállításokat, azok nagyon "light-osak", kizárt dolog, hogy így nem mennének a ramok.

Próbáld meg ezeket a 400FSB/960ram beállítááshoz.

FSB: 400
Strap: 333
CPU: 400*8,5=3400
Ram: 960

CPU: 1,20V
VTT: 1,15V
NB: 1,25V
Ram: gyári alapfesz+ 0,05V
PL 8-9
AI Clock Twister: Moderate
minden más ramos opció disabled

Ez még mind baráti fesz, és ezekkel mennie KELL! Ha így stabil, akkor vehetsz vissza a dolgokból, amíg még stabil marad. Amúgy proci és/vagy NB fesz hiánya is simán okoz kékhalált vagy fagyást. :K

Na hajrá, sok sikert!

(#1702) virkir válasza ImI87 (#1701) üzenetére


virkir
veterán

Köszi megpróbálom rászánni magam a próbálkozásra.
A nem felsorolt feszek mind alapon vannak.
Sejtésem volt nekem is, hogy a procinak meg az NB-nek kéne adni több feszt.
Csak az a furcsa, hogy bizonyos beállításokkal alacsonyabb ramsebességgel nem hajlandó menni 400/1000 strap auton míg 400-as strappal a win is feláll 1066-on .
Most egy pár napig figyelem a 375/1000 ramsebességet, hogy biztos legyek benne nem-e hibáznak a ramok.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1703) ImI87 válasza virkir (#1702) üzenetére


ImI87
őstag

Ha rosszak lennének a ramok, azt a memtest jelezné. Meg lenne sok más tünet is.
Igen, a többi fesz alapon.

Az egy dolog, hogy feláll a Win, de az még közel sem stabil, sőt......

(#1704) virkir válasza ImI87 (#1703) üzenetére


virkir
veterán

Hát ezaz legalább feláll 1066 milor 1000-en meg nem strap beállítástól függően.
Tesztprogiban meg bízni 100%-ig azért nem lehet szvsz a napi nyúzás a biztps támpont.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1705) Rusher válasza virkir (#1704) üzenetére


Rusher
őstag

Mivel teszteled a memóriákat? A Memtest86 elég megbízható ram tesztelelő alkalmazás...futtass 2-5passt és ha nem hibázik akkor biztos nem a ram a hiba oka.... ;)

(#1706) for3l


for3l
senior tag

szevasztok!

csatlakoztam a klubba!
van-e esetleg nagyon véletlenül, aki mushkin ramokat használ a lapban?
2x2gb 1066-os xp2-es kitem van, de nem igazán mennek stabilan még 2,2v-tal sem (1080-on próbáltam őket).
a bios tele van mindenféle finomsággal, csak jó sok dolog elég új nekem, pl.: skew értékek, gtl-ek. ezekkel érdemes vmit babrálni?

(#1707) ImI87 válasza for3l (#1706) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!

Nekem voltak benne pont ugyanilyen ramok, de nem voltam megelégedve. :( Szinkronban 1060-at mentek, 5:6 arányal meg 1100-at. Efölött nem volt stabil. Szerintem ennek a lapnak jobban fekszik a 4x1 giga, úgy elérhető stabilan az 1200 mem órajel.
Többi kérdéshez olvas vissza, már sokszor le lettek írva........ ;)

(#1708) kokoato válasza ImI87 (#1707) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Látom más is kinlódik a ramokkal! Már irtál nekem tuninggal kapcsolatban, mert én is szivok a Black Dragonokkal /1066 MHz/, de nem sikerül semmilyen beállitásokkal 1090 MHz fölé vinni stabilan, pedig nekem 4x1 quadkit van! Kaphat az +feszt, osztogathatom az fsb/szorzó arányát ahogy akarom, már már ugy tünik ez a deszka nem szereti a ramokat húzogatni, pedig gamer lap lenne! :W

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1709) ImI87 válasza kokoato (#1708) üzenetére


ImI87
őstag

Hát nem tudok mit mondani sajnos...... :( Ismerem a helyzetet, hiába állítasz bármit, nem lesz stabil. :((

De én nem vagyok profi, érdemes lenne a gurukat megkérdezni, hátha tudnak v.mi trükköt. Bár én sem tudtam meg semmi érdekeset.

Én is alig találtam olyan ramot, ami megy 1200-on. Ez már elcsépelt dolog, de ennyit tudok mondani: D9GMH :K

Viszont én is rájöttem, hogy annyira mindegy, hogy mennyin mennek a ramok. Jól esik az embernek, hogy: "na, ezt is jól meghúztam", de eznkívül semmi haszna sincs. Még bench alatt sem jön elő az előnye, egyedül az Everest és SuperPi alatt, de azzal meg nem játszom. :)
Szvsz 1000 felett már mindegy, hogy mennyin megy. Tuningos emberektől is hallottam, hogy ők is csak azért nem használnak 800-as ramokat, mert azzal nem lehet nagy FSB-ket elérni..... :U

(#1710) for3l


for3l
senior tag

oké, asszem az összes féle variációt kipróbáltam ram beálllitás terén, ami csak lehetséges, eredmény: 0! :D
visszaolvastam a topicot (legalábbis elég sok hsz-t + kaptam más helpet is), skew-okat is toltam -/+-ba, de nem igazán volt semmiféle használható eredménye... még a ram gtl-ekkel is próbálkoztam, nothing..
mindkét ram-slot pár betesztelve.

a blend kb 5mp után errorozik, legyen az akár 1100cl5 vagy 900cl5 (más értékek, feszek mind ua.)

lehetséges, hogy valamelyik ramom halott? :O (mindjárt megnézem őket külön-külön)

(#1711) for3l válasza for3l (#1710) üzenetére


for3l
senior tag

lecsekkoltam mind a két modult mind a négy slotban: semmi sem változott...
kezdek tanácstalan lenni, elméletileg a ramokkal nem kéne, hogy gond legyen!

:F

(#1712) Rusher


Rusher
őstag

Látom a ramokkal megszenved mindenki.....aki esetleg szeretne egy jó ramot az ne habozzon... :D

(#1713) kokoato válasza Rusher (#1712) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Beszámitás? Szintén 4 hónapos, élettartam garanciás Geil Black Dragon 1066MHz cl5 4x1 quad kt?

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1714) for3l válasza Rusher (#1712) üzenetére


for3l
senior tag

valóban nice :K

esetleg tudnál irni 1-2 beállitási értéket? (mindenféle plusz infót örömmel veszek!)

(#1715) S*Tom* válasza Rusher (#1712) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

1100CL5-1.9v-el! Nagyon jó kis ramok, ha nem lenne a lapomban megvenném! ;)

(#1716) Rusher válasza kokoato (#1713) üzenetére


Rusher
őstag

Eladni szeretném, nem kéne más helyette, mert van bőven... :DDD

for3l Egy haveromnak volt Mushkin ramja Asus lapban, de nála sem nagyon akartak menni...kb. az a jelenség mint nálad...a képen látható beállításoknál semmiféle extra opció nincs állítgatva csak azok a feszek vannak beállítva amik a képen vannak és kész. Mondjuk éppenséggel mehetne 1080-at...NB-nek mennyi feszt adtál? FSB Term.?

S*Tom* :)

(#1717) kokoato válasza Rusher (#1716) üzenetére


kokoato
aktív tag

Semmi problem!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1718) for3l válasza Rusher (#1716) üzenetére


for3l
senior tag

vtt: 1,24v
vnb: 1,3v
vdram: 2,15v

próbáltam már pl 11-gyel is meg lighter, light stb... mindenféle módban, slot cserékkel, de sehogy sem akarja az igazságot :(

mod.: csak azaz érdekes, hogy Imi87 és Keldor Papa kollagáknak megy/ment ez az xp2-es rampár 1080(1100)-at ugyanebben a lappban (imi-nél még a proci is kopp ugyanaz...)

[ Szerkesztve ]

(#1719) Rusher válasza for3l (#1718) üzenetére


Rusher
őstag

Próbáld meg kevesebb fesszel....a P45 néha meghülyül a magas fesztől......~1.15-1.2v-al próbáld az NB-t nem kell annak olyan sok....nálam 4x1gb@1140-en megy most 1.13v NB-vel és 1.97v ramfesszel jelenleg. A PL-t rakd Auto-ra egyelőre és a skew opciókat is Auto-ra! Gondolom a Static Read, DRAM Read Trainig, Spread Spectrum ki van kapcsolva....

(#1720) ImI87 válasza Rusher (#1712) üzenetére


ImI87
őstag

Áhhhh dejó! :Y

Már régóta 2x2 ramokat szeretnék (csupán a kisebb hőtermelés miatt), és szívesen megvenném. Főleg ezeket, mert a mi lapunkban is bizonyítottan jól mennek. Csak a GTX295-nel most lenulláztam magam pár hétre. :B

Ha esetleg meglesz még pár hétig, akkor beszélünk róla.......

(#1721) for3l válasza Rusher (#1719) üzenetére


for3l
senior tag

oké, thx, megnézem kisebb fesszel. skew-ék auto-n vannak, akkor a pl-t is visszadobom auto-ra.

ja, és természetesen spectrumék és társaik: disabled az összes!

brb.

(#1722) for3l válasza Rusher (#1719) üzenetére


for3l
senior tag

és mennyire igazad volt! :C

egyre jobban tetszik a lap! a proci feszt még nem teszteltem ki, csak odazúztam neki 1,3v-t, hogy biztos, hogy a proci stabilitással ne legyen gond!

a pl-t autora állitva 10-re lövi be alapból, ami meg nem is rossz annyira..

(#1723) Rusher válasza for3l (#1722) üzenetére


Rusher
őstag

:C Na most akkor jöhet majd a PL meg a többi....nálam a 4Gb 1140Mhz-en Moderate+PL8-al lazán megy...próbálgasd ;)

ImI87 Sajnálom is eladni annyira jó darab sztem... :( de minek álljon itt? A Cell-ektől meg a Team-ektől nem akarok megvállni úgyhogy a Crucial került eladósorba, mert GTX285-t szeretnék :K Egyébként már el is kelt....

(#1724) for3l válasza Rusher (#1723) üzenetére


for3l
senior tag

jaja, az lesz, csak már nem ma.. ez a hétvége igy is elég jó kis kinlódás volt, de meg lett a gyümölcse :D

a procim viszont nem vmi nagy szám :( remélem majd itt is tudok egy kicsit faragni még a feszből!

(#1725) Lacza_26 válasza Rusher (#1723) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Küldheted akár a Cell akár a Team-eket is.
Nem haragszom meg érte :C :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1726) Lacza_26 válasza Rusher (#1723) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Küldheted akár a Cell akár a Team-eket is.
Nem haragszom meg érte :C :DD :DD

(#1727) Rusher válasza Lacza_26 (#1726) üzenetére


Rusher
őstag

A drágaságaimat nem adom.... :N :DDD

(#1728) ImI87


ImI87
őstag

Újabb tuningos kérdés:

Van egy fullra kitesztelt beállításom a következő dolgokkal:
FSB: 500
proci: 500x8,5=4250
ram: (5:6) 1200
Ez eddig OK, be van lőve az összes fesz, így stabil minden tesztprogram alatt.

Szeretném feljebb emelni a procit 4410-re, 490x9 beállítással, így a ramok kicsit lejjebb mennének, 1776-ra.
Szerintem ehhez nem kéne mást tennem, mint lecsökkentem az FSB-t 490-re, és megkeresem a szükséges procifeszt. Tehát a többi fesz maradhatna, mivel 500-hoz is elég volt, (sőt akár egy minimálisat csökkenteni is lehetne).
Így is tettem, minden más feszt hagytam úgy, ahogy voltak, procinak beállítottam 1.33V-ot, IBT is 100% satbil volt és a prime95 smallFFT is futott 2 órát hiba nélkül. DE!!! prime95 blend alatt 7-8 perc után hibázik, és nem értem, hogy miért. :U :W

Mit kéne még állítani, a proci órajel emelésének mire van még hatása? :F
Létezik, hogy v.mit esetleg csökkenteni kell?

Minden hőfok rendben, azokkal nem lehet gond.....

[ Szerkesztve ]

(#1729) ImI87


ImI87
őstag

Még az a kérdés, hogy viszonylag magas proci órajelnél bejön v.mi új fesz a képbe, amivel foglalkozni kell? (pl PLL, vagy akármi más dolog)

(#1730) for3l


for3l
senior tag

ez stabilnak mondható-é? :B :D

mod.: sajnos pl 9-cel 40% körül hibázik a 3-ból 2 teszt, viszont bios-ban már moderate-re van kapcsolva auto-ról és még a feszben is mentem lejebb: vnb: -0,04v, vtt: -0,02v, vdram: -0,05v ;)

[ Szerkesztve ]

(#1731) for3l válasza for3l (#1730) üzenetére


for3l
senior tag

áhh... mégsem volt jó, blend teszt alatt 3 óra után eldobta magát az egyik mag.. :N

nembaj, már fut a next teszt!

alvás és meló alatt jól lehet tesztelni! :D

mod.: Imi, pll-t, ahogy olvasgattam, nem igazán érdemes piszkálni, sztem max 1,55v-t adj neki, hátha tényleg az lenne a gond, vnb-t nem hiszem, hogy kellene növelni. még esetleg a vtt-nek egy nagyon minimálisat adhatsz (de sztem az is fölös, érdekes, hogy a blend hal be, holott a cpu órajelét piszkáltad, sőt, a ramok "lassabbak" lettek!)

[ Szerkesztve ]

(#1732) Rusher válasza ImI87 (#1729) üzenetére


Rusher
őstag

Mennyi PLL-t adtál neki eddig? Én úgy vettem észre, hogy 4.2Ghz felett már nem bírja alapon az órajelgenerátor...kis lépésekben próbáld azt emelni és úgy teszteld....nekem 1.54v kell 4.4Ghz-hez ;)

for3l Teljesen jó... :K CPU 1°C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1733) ImI87 válasza Rusher (#1732) üzenetére


ImI87
őstag

PLL eddig alapon volt, de akkor most emelek rajta egty kicsit.
Köszi :R

ImI

(#1734) ImI87


ImI87
őstag

Még annyi érdekességet találtam prime95 közben, hogy az egyik mag folyton "lemarad" a másik mögött. Bármelyik tesztet nézem, a 2. mag mindig 1-gyel kevesebb tesztet futtat. 14 és 13, 15 és 14...... Ez normális? Kell vele foglalkozni? :F

(#1735) ImI87 válasza Rusher (#1732) üzenetére


ImI87
őstag

Emeltem PLL-t, 1,539V-ra, de így is 59 percet bírt.....

Procifesz elég kell hogy legyen, 1,331V-tal kibírt 2 óra smallFFT-t, és még erre is emeltem 1 lépcsőt. Ment már a proci 4500-on is, akkor is simán stabil volt. Ramfesz is elég kell hogy legyen, ugyanannyit kap, mint amivel 1200-on stabil, és most csak 1176-on megy.

Nem értem, hogy mi lehet, már a tököm ki van, 2 napja szinte non-stop prime-olok. :W
V.mi anomálisa is van, mert u.a. beállításokkal egyszer hibázik 8 perc után, utána meg 40 perc után.

V.mi más gond lehet. VTT 1.15V-tól 1,20V-ig, NB fesz 1,15V-tól 1,23V-ig próbáltam, ugyanúgy 40-50 percig bírja.
Mik azok a feszek, amik esetleg azért okozhatnak hibát, mert túl sok van adva nekik?

Lassan érdemes lenni közelebbről is megnézni a gépet, amiről már beszéltünk korábban...... :B :)

(#1736) Rusher válasza ImI87 (#1735) üzenetére


Rusher
őstag

Biosban állítottál be ennyit? Nézd meg az lcd szerint mennyit kap, mert az nem szokott pontos lenni.....a feszek szerintem nem egyáltalán nem sokak...melyik prime-ot használod?

Hát igen...de megígérni nem tudom...nagyon kevés szabadidőm van mostanság... :(

(#1737) ImI87 válasza Rusher (#1736) üzenetére


ImI87
őstag

Igen, mindent bios-ban állítottam. LCD is nagyjából hasonlókat mutat, minimális eltérések vannak. (pár ezred V)
Prime-ból az úja 25.9-et használom, 64bit verziót, mivel Vista64-gyel tolom.

Az is érdekes, hogy több NB fesszel (1,25V) előbb eldobta magát, mint kevesebbel (1,20V). Szal valszeg a túlfesz is okozhat gondot. De túl sok varáció van, és napokig tart, mire végigérek rajtuk. Ráadásul fölöslegesen fogy az áram, mert nem jutottam semmi eredményre.

V.mi egyéb ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#1738) keIdor válasza ImI87 (#1734) üzenetére


keIdor
titán

Ilyen van nálam is. Az lesz a háttérben, hogy valami azt a magot még használja. Esetleg a Windows, emiatt lassabb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1739) ImI87 válasza keIdor (#1738) üzenetére


ImI87
őstag

Hát ugya megy a win + mindenféle driver-hez kapcsolódó progi, meg Everest, és közben netezek......

De mindegy, ez zavar a legkevésbé...... csak tudnám v.hogy stabilizálni. Akarok pár bench-et csinálni, meg a GTX295-nek is jól jön a + kraft, ezért toltam fel 4,4GHz-re. Azt hittem gyerekjáték lesz, mivel volt már egy kitesztelt beállításom, de sajna nem tudok zöldágra vergődni. :(

(#1740) for3l válasza Rusher (#1732) üzenetére


for3l
senior tag

nos, csak érdekességképpen teljesen ugyanazon a beállitáson ment még egy blend csak a vdram-ot levettem 2,1v-ról 2,0v-ra és most a másik mag hibázott be kicsit több, mint 3 óra után... :D :F

lehet, hogy még lentebb "kellene" menni ram fesszel!?

mod.: ja, igen, az 1°C-on én is pislogtam egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#1741) ImI87 válasza for3l (#1740) üzenetére


ImI87
őstag

ezt most nem igazán értem. ha hibázott, akkor miért akarod lejjebb venni? :F

(#1742) for3l válasza ImI87 (#1741) üzenetére


for3l
senior tag

teljesen jogos a kérdés! viszont ennél a lapnál nem elég egyértelmű (legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján, de lehet, hogy minden p45-re igaz).

- kezdtem úgy, hogy túl sok volt az nb és a vtt fesz -> 5sec után hibázott a blend
- aztán levettem (szinte majdnem alapra) akkor már javult a helyzet
- most vtt alapon, nb +0,04v-ot kap (azaz 1,14v) és igy még tovább birja
- ezután elkezdtem a vdram-ot csökkenteni: 2,1v-ról 2,0v-ra és - ha nem is sokkal tovább, de - tovább birta kb 10-15perccel a blend.

érdekes. ma este ráeresztem 1,95v-tal, megnézem, mit dob!

(#1743) ImI87 válasza for3l (#1742) üzenetére


ImI87
őstag

Van abban igazság, amit mondasz! :K

Én már több procit meg többféle ramot is belőttem ebben a lapban, meg sikerült eljutnom 550 FSB-igde még most is ér meglepetés. Most asszem végre jól megy, sikerült megatlálni a stabil beállításokat: 2h prime95 blend screen A képen minden infó látszik....

Ha minden igaz 2 fő ok volt, amiért eleinte instabil volt:
1) a 4410 MHz-et már nem vitte alap PLL-el (köszi Rusher :R),
2) és jócskán visszább kellett venni az NB és VTT feszből. Nem is gondoltam volna, hogy ennyivel is stabil lesz, mivel 490 helyett 500 FSB-hez sokkal több fesz kellett. :F :F :F
Ezek szerint tényleg nem jó a sok fesz sem. :(

Neked végül pontosan mik lettek a stabil beállításaid? (proci, ram mennyin megy, mekkora feszeket adtál?)

[ Szerkesztve ]

(#1744) for3l válasza ImI87 (#1743) üzenetére


for3l
senior tag

na, akkor csak beadta! :D

hát nálam most egyelőre még az a helyzet, amit irtam. a következő beállitások mellett 3 óra 10perc után száll el az egyik mag (blend közben):

ramok: 450fsb, 1080mhz, cl5, pl10, moderate lvl
pll: 1,5v
vtt: 1,1v
vnb: 1,14v
vdram: 2,0v

szóval vmit még kell rajta csiholni, ha olyan 6-8órát megy hiba nélkül, akkor lesz f*sza!

cpu adatokat direkt nem irtam, még nem teszteltem ki teljesen, annyit tudok, hogy 1,27v-tal megy 4ghz-et (8x500), szóval nem egy nagy durranás, de nekem a 4ghz bőven elég lenne (450x9) csak vcore-ral akarok még lentebb menni, a lehető legjobbat kihozni belőle, de ha már a ramokkal kezdtem a pepecselést, akkor először azt befejezem. :)

(#1745) Supr@


Supr@
senior tag

sziasztok!
egyk is segítséget kérnék, ma tettem szert egy ilyen lapra, hála viktor82 kollégának.
a probléma: [link]
a creative progi nem indul, mert h már lejárt a license, a soundmax driver viszont fel sem települ, de van vmi digital ouput (hdmi), main elvielg megy a hang, cska éppen nem a supremefx-en:F állítólag az ati karim kever be. vkinek tipp? op: vista 32bit ultimate, konfigom adataimnál.
friss win, még csazk a lap driverek vannak fent és a vga, (ha nincs fent vga driver akkor sme megy!), hangot meg nem is tudom felrakni.

(#1746) Supr@ válasza Supr@ (#1745) üzenetére


Supr@
senior tag

megoldottam, kézzel kellett hozzáadni egy hangkarit, megkeresni a soundmax könyvtárban a drivert, ekkor még nem volt jó, resti, kiírta h nem jó a driver, telepítsem újra, és kakor felment a sound max, és most már tökéletesen üzemel:)) azért sztem a sima alapalpi hangkarikhoz képest jobban zsól, és teccik az eq is benne:)

(#1747) Rusher válasza ImI87 (#1743) üzenetére


Rusher
őstag

Jó lesz az...... :C Én korábban is mondtam már, hogy kevesebb fesszel próbáld meg..... :K

(#1748) Supr@


Supr@
senior tag

milyen rmaot ajánlotok a maximus 2 formulához? most 2*1gb csx diablo-m van, 1150-esek, de nem hajlandóak rendesen menni a lapban, és csak úőgy indul el, ha a 2. és 4. slotba rakom őket:(

(#1749) Rusher válasza Supr@ (#1748) üzenetére


Rusher
őstag

A Micron chipes ramokat szereti a legjobban, de általában sztem mind1....az én gépemben volt már legalább 6 fajta ram és mindegyik jól ment persze attól függ a jó, hogy milyen fajta memória....az egyetlen kivétel a Supertalent volt...ott nem tetszett, hogy 2.25v-nál újraindult Memtest alatt 1100Mhz-en...nem is volt meg sokáig kb. 30 percig :DDD Ha tuningramot keresel akkor a szokásos...Crucial, Team, Cellshock, Buffalo ilyesmi... ;)

(#1750) Lacza_26 válasza Rusher (#1749) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Rusher!
Hogy mentek a ballistix tracerjeim :DD a maxi II-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.