Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) ImI87 válasza SzlobiG (#1350) üzenetére


ImI87
őstag

Az a "gond", hogy mindenképpen kell 4 giga ram. :K Ez a kiindulópont. És ha nem 2*2, akkor 4*1, ami szintén nem mindig jó. :U
Szerintetek milyek verzióval járok jobban? :F

(#1352) SzlobiG válasza ImI87 (#1351) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én ezt nagyon jól tudom.:))

2X2giga jobb választás mint 4X1 nézd meg Keldornak is mennyi probléma volt velük.

(#1353) subaruwrc válasza ImI87 (#1351) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem egészen értelek. találtál egy jó beállítást kellemes feszekkel és órajelekkel akkor most miért akarod elrontani megint 4 modullal?

(#1354) ImI87 válasza subaruwrc (#1353) üzenetére


ImI87
őstag

Hát de ilyet nem hiszek el, hogy rommá kell feszelni mindent ahhoz, hogy a ramokon valamennyit húzni lehessen. :W És semelyik 2*2 KIT nem ment jól, pedig már volt 3 fajta. Egy hetet basztam el ezzel is, és arra jutottam, hogy marad a 4*1. Amik voltak Micron-ok gyünyörűen mentek 1200-on, (persze 500FSB-vel), és nem is kellett semminek nagy feszt adni. Csak behalt belőlük kettő, és most erre is ki kellett b@szni csomó zsetont.

Ezeket a "kellemes feszeket" mire érted? mert az 530-hoz az OK. De hogy innentól ilyen drasztikusan kelljen emelni, azt nem fogadom el.
És attól is ki van a tököm, hogy rendes ram híján nem tudom kideríteni, hogy mit tudna a lapom. Mert ez az 530 nem valami nagy szám, egy szaros DS3 is tud ilyet........ (no offence) :R

(Tudom, hogy max FSB-hez jófajta 2*1 kell, de az luxus lenne, hogy tartsak külön egy "bench-ram"-ot is.)

Nem vágyom másra, csak egy ilyen 24/7 beállításra:
500FSB, ramok 1200-on 5:6 aránnyal, proci 4250-en 8,5 szorzóval, és mindezt normális, baráti feszekkel. Ha meg ez a lap pont ilyen gyengén sikerült példány, akkor inkább rohadjon le minl hamarabb, és remélem gariba kapok egy normálisat.......

De akkor szerintetek mi legyen? :F Szarjak rá és használjam így? :F Ergo 0 ramtuning? :F Vagy azt mondjátok hogy 4*1-el is ez lenne? :F

De mondja már senki azt, hogy 4 giga ramot nem lehet tisztességesen húzni semmilyen felállásban........ :(( A híres-nevezetes D9GMH eddig bevált 4*1 felállásban, csak azt nem értem miért haltak meg. :U 2,26V-on jártak, a lehető legjobb léghűtéssel. Még csak melegek sem voltak, a legnagyobb teszt alatt is langyosan működtek.

[ Szerkesztve ]

(#1355) viktor82


viktor82
őstag

Na végre ma megjött az új lap,minden ok működik nem droppol kis tuningot már próbáltam is semmi probléma a ledek zölden világitnak kivéve a ramokét,de 2,1 volt az előirt!egy pontossab beállitást kérhetnék 6600quad+1066-os dominátorokhoz 3600mhz-en szeretném használni! :DD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1356) menalcas válasza viktor82 (#1355) üzenetére


menalcas
őstag

Keldor papát kell érte noszogtatni neki van q66ja én is várom már hogy elmondja a nagy titkot , 3,4 ig nem kell semmi különösebb beállitás, a falett meg majd elmondja hogymit és hogyan, de arra én is kiwiw vok mert nekem is túl sok ez kissebmennyiségű beállitás :C
Én is Dominátort használok nekem 2.2v a gyári érték :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1357) subaruwrc válasza ImI87 (#1354) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát ha a 2.2v ramfesz rommáfeszelés akkor tényleg ne használd úgy. de el kell mondjam hogy a 4 giga ramtuning mindig kompromisszum lesz. vagy használod magasabb feszen ahol megy - és nem brutál a fesz- vagy beletörődsz hogy nem tudod meg a lapod végét. mondjuk az is biztos hogy nem 560-on van.

(#1358) viktor82 válasza menalcas (#1356) üzenetére


viktor82
őstag

Én most 3,2 használom é a ramoknak 2,1 volt a gyári értéke,akkor mindenképp kérjuk Keldor papát ,hogy irjon egy jó kis beállitást!

Keldor papa egy beállitást kérnénk Q6600-hoz!!! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1359) ImI87 válasza viktor82 (#1358) üzenetére


ImI87
őstag

Szegény, mindenki őt basztatja...... :B

De egyszerű:

FSB 450, szorzó 8 => 3600
strap 333, ramok 1080-on (ide valszeg elég a gyári 2,1V, de ha nem, akkor 2,15V)
PL8, moderate, minden más ram beállítás disabled

proci feszt ki kell tapasztalni, olyan 1,4V kb reális lehet.
VTT mehet 1,15V körül, NB is kb ennyi, esetleg 1,2V

Kb ezeket kell bállítani, a procit meg tesztelni kell, hogy mennyi feszt kér 3,6-hoz. Asszem a max asható 1,5V, de törekedni kell a minél kisebb értékre.

:K

(#1360) ImI87


ImI87
őstag

Újabb kérdés a lapról:

Vannak ezek a CPU GTL Referenc-ek, pontosan 4 db.

Itt arra kell törekedni, hogy a 2-2 érték egyenlő legyen? Mármint kiszámolva a VTT+/- korrekcióval. És a VTT növelésével a különbség is folyton nő közöttük, ergo egyre nagyobbat kell korrigálni.

Jól gondolom a dolgot? :F

(#1361) viktor82 válasza ImI87 (#1359) üzenetére


viktor82
őstag

Nekem 1,4 volton stabilan működött a procim más lapban azért kértem tanácsot minn mennyit kell emelni mert nem szeretném 1,5 volton hajtani mert máshol kevés a fesz!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1362) menalcas válasza ImI87 (#1359) üzenetére


menalcas
őstag

És a PLL?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1363) ImI87 válasza menalcas (#1362) üzenetére


ImI87
őstag

Azt nem nagyon kell bántani....
Mondjuk Kentsfield-nél nem tudom mi van, de ahhoz csak erős tuning esetén szoktak hozzányúlni.......

(#1364) ImI87


ImI87
őstag

Na csináltam magmanak jó kis programot megint......
Este érkezik 4*1 giga Crucial Ballistix 1066 ram, a régi legendás szériából.
Majd teszek fel eredményket holnap d.e., remélem minden a terveknek megfelelően fog működni. :U :))

(#1365) keIdor válasza viktor82 (#1358) üzenetére


keIdor
titán

Nagyon nincs mit írni... 450×8-on van nálam és semmi sincs finomhangolva, mivel csak ideiglenes...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1366) viktor82 válasza keIdor (#1365) üzenetére


viktor82
őstag

Nálam csak 1,45 volton indul el 8x450 -es beállitáson mikor más lapban 1,4-en is ment stabilan!hogy lehet ez? :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1367) keIdor válasza viktor82 (#1366) üzenetére


keIdor
titán

Procifesz? Kicsit lapfüggő ez mindig, mondjuk 0,05V kicsit sok lapfüggőnek... :F
Nem melegszik nagyon? Akkor kérhet még +0,02-0,03V-okat...
Nálam 1,32V kell 3600MHz-hez és 1,40V 3800MHz-hez, az persze más kérdés, hogy 1,40V-ot nem tudom lehűteni levegővel már...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1368) pigatt


pigatt
őstag

Üdv. Emberek!

Most készülök lapot váltani és csak pár véleményt szeretnék hallani a Maximus II Formularól.
És milyen egy Rampage Formulahoz képest?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#1369) viktor82 válasza keIdor (#1367) üzenetére


viktor82
őstag

A proci 1,45 volton 73fokig kúszott fel léggel,de ennyin nem akarom járatni inkább hagyom 3,2mhz-n!Ezen 1,3-on stabil!azért kösz!

ja és még egy kérdésem lehet?
Látom Mushkin ramjaid vannak 1066-ak,mennyit sikerült kihajtanod belőlük mert épp ilyeneket készülök vásárolni! :R

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1370) ImI87


ImI87
őstag

Na hálistennek meglett a ramcsere kívánt eredménye. :))

Sikerült találni a régi D9GMH 16 chip-es Crucial Ballistix 1066 ramokat, és ráadásul vadi újak! (Thanks for P00by) :C Alapfeszük 2,2V, és 2,23V-tal gyünyörűen mennek 1200-on, PL8 és moderate beállítással: memtest 330%

Ezennel ismét bebizonyosodott, hogy a lap szereti a D9GMH chip-es ramokat, ráadásul 4-et is egyszerre. :K

Még tutira van bennük tartalék, mert ez majdnem alapfesz, később még kipróbálom mit lehet kihozni belőlük.......

Crucial Power :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1371) Rusher válasza ImI87 (#1370) üzenetére


Rusher
őstag

Na akkor végre megoldódott a ramkérdés...én mondtam, hogy a 4x1 a befutó. :K
És az 550FSB/1100Mhz-et próbáltad már, hogy milyen a 2x2gb-hoz képest? Nekem nem nagyon van mostanában időm a tesztelgetésre...de amint lesz akkor ezt én is megnézem. :)

(#1372) ImI87 válasza Rusher (#1371) üzenetére


ImI87
őstag

Azt még nem néztem, de majd kipróbálom.
Nekem is szűkös az idő, de majd a hétvégén tudok megint foglalkozni vele.

(#1373) pigatt


pigatt
őstag

Hétfőn csatlakozom a társasághoz egy Maximus II Formulaval!

i9 / 4080 / 32"

(#1374) pigatt


pigatt
őstag

Melyik a legmegbízhatóbb bios a Maximus II Formulara?

i9 / 4080 / 32"

(#1375) ImI87 válasza pigatt (#1374) üzenetére


ImI87
őstag

A legfrisebb teljesen jó, senki sem panaszkodott rá, sőt pár memóriával kapcsolatos problémát is megoldott. 1307 a száma.

(#1376) keIdor válasza ImI87 (#1375) üzenetére


keIdor
titán

Én panaszkodtam rá, de igaz, az a legjobb... viszont ramok terén van még mit behozni!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1377) nixx-21 válasza ImI87 (#1370) üzenetére


nixx-21
senior tag

mikor kapunk RAM tesztet? :R kivi vagyok :) szted mennyit bírna max? 1300 menne neki?
(láttam már 1400MHz-es CSX Diablot olyan ramot eladni :( )

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1378) ImI87 válasza nixx-21 (#1377) üzenetére


ImI87
őstag

Hétvégén majd megnézem, hogy mit tudnak.....(ezt csak gyorsan belőttem.)
Szerintem az 1300 reális lehet, de nem fogom erőltetni, mert nem akarom szétfeszelni őket. 2,3V-ig elmegyek, tovább nem. Így is örülök, hogy végre találtam olyan ramot, ami a lappal együtt teljesíti az elvárásokat. :C
Ráadásul vigyázni kell rájuk, mert ilyen ramok már szinte sehol nincsenek újonnan, és használtak-kal meg ki tudja mit műveltek....... :U

[ Szerkesztve ]

(#1379) virkir válasza ImI87 (#1378) üzenetére


virkir
veterán

Apám mennyibe lehet neked már ez a ramcserélgetés...?
Lehet megkörnyékezlek egy találkára valamikor, hogy megnézzük mit bír a procim valami rendes rammal.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1380) ImI87 válasza virkir (#1379) üzenetére


ImI87
őstag

Hát már elég sokba van, de végre most megint jó. :K

De itt van a történetük:
4*1 Crucial Ballsitix Tracer 1066 D9GMH (P5K Premium-ban voltak, iszanyúan mentek, de "kiváncsiságból" csere 2*2-re, ez volt a legnagyobb hiba :W )
2*2 G.Skill 1066 PK (Maximus II Formula-ban, nem vált be, tuningban csere.....)
2*2 Mushkin 1066 (ez se ment nagyon 1100 fölé, csere.....)
4*1 Micron 1066 OEM (ezek faszán mentek, de meghalt 2 modul, csere.....)
2*2 G.Skill 1066 TT (szokásos 2*2 kit, gyenge tuning, csere.....)
4*1 Crucial Ballsitix 1066 D9GMH (most ezek vannak, és nagyon jók, hálistennek tudtam ilyeneket találni :R )

És akkor a pénz:
A 4*1 Tracer-t tavaly szeptemberben vettem 90K-ért :Y :W , és azután minden egyes csere +3-5K volt.......... Mondjuk eltelt már több, mint egy év, és pont azután kezdett "elértéktelenedni" a DDR2", dehát............. ilyen a számtech biznisz.

Az egészből annyit sikerült leszűrnöm , hogy a 2*2 kit-ek nem igazán tuningra valóak (persze volt ebben némi hozzánemértés is), legalábbis ebben a lapban, és szinkron hajtás esetén. De 4*1-gyel sem lehet olyat elérni, mintha 2*1-et használnál. Valamit valamiért..... :K

Amúgy összehozhatjuk v.mikor a talit, de proci teszteléshez nem szükséges a nagyon jó ram. Magas FSB-hez kell, de az inkább a lap tuningját jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#1381) virkir válasza ImI87 (#1380) üzenetére


virkir
veterán

Nagyon jó nem kell de nem ártana valami olyan ami megy szinkronban legalább 500-ig.
A nyűgjeimre emlékszel, na azóta sem akaródzik tuningal tölteni az időmet főleg, hogy 2 nap kellett mire visszaállt a gép a megszokott stabil működésre.
Valami rejtély ez az alaplap, mikor visszaállítottam az addigi stabil enyhén tuningolt beállításokat még 2 napig random kékhalálozott akár egy FF-ben görgetésre is, majd szépen összerázódott magától. Most megint betonstabil.
Tervbe van véve, hogy szerzek egy olcsó vinyót amire rakok egy teszt rendszert, hogy ne csessze el a tuning a használt Xp-t, meg a 4 giga ram miatt már fel kéne rakni valami 64 bites rendszert is, hogy használjam ha megvan.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1382) keIdor válasza ImI87 (#1380) üzenetére


keIdor
titán

Tracer-eket már inkább másfél éve vetted. 2007 tavaszán beszéltünk, nem?:) Telefonon 1x.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1383) ImI87 válasza keIdor (#1382) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!

Megnéztem a régi priviket, és 2007 szeptemberben vettem az első normális gépemet. És akkor voltak ezek ramok is, úgyhogy 14 hónapja volt. :)
Azelőtt 2 évig egy csöves s754 Atlon XP-vel tengődtem. :B

Az új ramok új távlatokat nyitottak a tuningban, jelenleg 580-on fut a prime. :C
Ha csak 2*1 gigával tesztelnék, akkor tuti elmennének a ramok min. 1300-ig, de mivel 4 gigát használok állandóan, ezért nem töltök el időt fölöslegesen ilyesmivel. Az adott konfiggal keresem a legjobb legoptimálisabb 24/7 beállítást.

virkir: Hát ezt az 500 szinkront azért a legtöbb 1066-os ram tudja, szal ez nem nagy dolog....... :U A 2*2 kit-ekkel nálam olyan 540 felett kezdődtek a problémák....

[ Szerkesztve ]

(#1384) Tody56


Tody56
aktív tag

Kijöttt az új BIOS:

[B"]Maximus II Formula 1403 Bios
Fix Intel 45nm Quad Core CPU ustability issue"[/B]

Várjuk a tapasztalatokat :DDD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1385) Rusher válasza Tody56 (#1384) üzenetére


Rusher
őstag

Én majd felrakom rosszab biztos nem lesz... :K Bár ebből Fix Intel 45nm Quad Core CPU unstability issue sok hasznom nem lesz... :DDD Köszi :R

(#1386) ImI87 válasza Tody56 (#1384) üzenetére


ImI87
őstag

Hát nem tudom zet mire értik.... :U
Nekem tök stabil volt 4 gigán is a Q9550.
Azért hátha v.mi más haszna is lesz. :))

(#1387) Tody56


Tody56
aktív tag

Eladtam az e8600-at szóval most nemtok tesztelni, de igyekszem beszerezni valamit gyorsan azt kiprósznyálom én is.
Legrosszabb esetben a jó kis e6400-at beteszem hétvégére, de azért az még sem wolf, szóval nem igazán mérvadó

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1388) ImI87


ImI87
őstag

V.ki feltette már az új bios-t? :F Jobb, rosszabb, van különbség?

(#1389) Rusher válasza ImI87 (#1388) üzenetére


Rusher
őstag

Hát nem úgy néz ki. :D Én fel akartam, de nem volt rá időm a hétvégén....viszont ha már frissítés akkor:

BIOS 1501
Fix show wrong Vcore in AI Suite

(#1390) Joachim21


Joachim21
senior tag

Sziasztok!

Akadt egy nem is olyan kis problémám! MAximus2 formulám van, meg 4GB memóriám, de eddig, és még mindig csak egy 32bites vista ultimate van fent rajta. Meg is vettem a vista 64bites változatát, de hiába akarom, h bebootolja indításnál a telepítőCD-t, nem hajlandó rá! Már megpróbáltam sokmindent a biosban, azt is, h egyedüli boot eszköznek a DVD írót hagytam bent, de mintha nem ismerné fel a telepítőCD-t!

Vki tudja h mi lehet a baj? Én cseszem el, és csak drivereket kellene telepíteni előre, vagy a DVD lehet a szar, vagy csak a Biosban kellene vmit úgy beállítani, ahogy arra eddig nem gondoltam! Segítsetek légyszives, mert annak a határán vagyok, h hülyét kapjak! :o

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1391) ImI87 válasza Rusher (#1389) üzenetére


ImI87
őstag

2 bios egy hét alatt? :Y
abban ez "előző újban" elrontottak v.mit vagy mi? :F

Joachim21: ha a másik felment akkor ennek is fel kellene. a bios felismeri rendesen a dvd-t? kábelek be vannak dugva rendesen? és pontosan mi a hiba? el sem indul a telepítő?
ezeket nézd végig, és hátha ezek között lesz a gond okozója.
még azt is megpróbálhatod, hogy boot-olás alatt nyomogatod az F8-at, az kiadja a boot menu-t, és ott tudsz választani konkrétan, hogy miről indítsa. ;)

(#1392) nixx-21 válasza ImI87 (#1391) üzenetére


nixx-21
senior tag

multkor azért bajlódtál mert nem foglalkoztak a lap BIOS-ával nesze tessék most foglalkoznak vele :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1393) Joachim21 válasza ImI87 (#1391) üzenetére


Joachim21
senior tag

Köszi a javaslatokat... az F8al megoldódott ... de azért fura h ilyet csináljon. Még 1x köszi!

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1394) ImI87 válasza Joachim21 (#1393) üzenetére


ImI87
őstag

:C
mindemellett nem értem, hogy az miért nem volt jó, ha bios-ban beállítottad a boot sorrendet. simán mennie kellett volna. :U

(#1395) Joachim21


Joachim21
senior tag

Énsem értem, mert már a legújabb bios van fent ... az az igazság, h nem is érdekel, mert megvan, és működik, ha meg megint telepíteni kell, akkor fel leszek készülve rá.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1396) Tody56


Tody56
aktív tag

Próbáltátok az új 1501-es biost?
Én az elöbb feltettem és csak nem akarak stabil lenni ugyan azokkal a beállításokkal amikkel eddig ment a 13 és a 14-es is.
Hozzáteszem ráadásul csak 450fsb-n megy megy most mer még csak holnap jön meg az új procim. (E8400 E0)
Remélem csak benéztem valamit.
Tapasztalat esetleg? Légyszi nézzetek rá ti is..... :R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1397) Tody56


Tody56
aktív tag

Na beállt a cucc. Ne kérdezzézek mi volt emrt fogalmam sincs. :DDD

Azért várjuk a tapasztalatokat ;)

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1398) viktor82 válasza Tody56 (#1397) üzenetére


viktor82
őstag

Ezzel a biossal nekem is több feszt kell adnom a procinak mert prime alatt nem stabil mikor az előző biossal atom stabil volt! :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1399) krivy


krivy
tag

Üdv mindenkinek!

Beléptem én is a táborba. :C
Még egyenlőre csak a dobozában figyel a Formula II. :O
Valószínűleg holnap rakom össze. Egy kérdésem lenne:

A tápcsati mellett van még a +8. 4 le van dugózva. Mikor kell mind a 8 neki? Elég csak a +4 csati is?

Köszi :R :R

(#1400) Korcsii válasza krivy (#1399) üzenetére


Korcsii
őstag

alapból nem nagyon kell az a +4, de tuningnál jobb, ha több szálról szedi az áramot..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.