Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) ImI87 válasza Gorneck (#390) üzenetére


ImI87
őstag

A válasz egyértelműen igen !

Proci a Premium-ban is jól ment, ott a max prime stabil fsb 525 volt, ebben 550. A ramok, amikre eddig panaszkodtam hírtelen megtáltosodtak.

Mushkin XP2-8500 2*2GB

FSB 550 1:1 1100
Pref Level 10
Strong beállítás
vDDR 2,25V

everest eredmény: [link]

Összehasonlítás képpen a Premium-ban aszinkron 1090 volt a max stabil, de ott a mem teljesítmény közelében sem volt ennek.

(#402) ImI87


ImI87
őstag

Készítek majd egy frankó excel táblát, beleírom az egész bios tuning oldalt, és ezt majd ki lehet töltögetni, meg küldözgetni egymásnak. Remélem sokat fogok vele segíteni.

Amúgy VTT (FSB Term) 1,3V és és NB fesz 1,26V 24/7-re rendben lesz? :R
Ennyit megkövetel az 550 FSB, de még lehet, hogy 1-2 hajszállal tudom csökkenteni.

És jó tanácsa a ramokhoz, PL 10 alatt egyáltalán nem megy, de az Ai Clock Twister beállítás, minél erősebbra van állítva, látványosan növeli a ramok teljesítményét. :K

(#403) Scr1pter.cg válasza subaruwrc (#391) üzenetére


Scr1pter.cg
csendes tag

DRAM Read Traning-ről/MEM OC Charg.-ről tudsz esetleg valamit mondani?
GTL-eket hogy variáltad?
:B
(lehet lama kérdések, reggel van még, nem látok ki fejemből;) )

(#404) tom_tol válasza Rusher (#395) üzenetére


tom_tol
addikt

irtam fsb600 körül
Subaru 595-re ez is elég [link]
(hogy sikerált a vtt-t 1,4v fölé vinni? ha próbáltam be sem bootolt)
Imi az 550 fsb-re kiváncsi leszek nekem nem tud stabil lenni se blendre se memtestre

[ Szerkesztve ]

(#405) virkir válasza ImI87 (#402) üzenetére


virkir
veterán

A nagyja megvan csak be kell másolni excelbe és kitölteni a saját adatokkal illetve pótolni ha valami lényegeset kihagytam volna.
Ha valaki ráér az összedobhatna valahol egy oldalt gorni giga oldalához hasonlót, ahova fel lehetne tölteni a kitöltött adatokat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#406) ImI87 válasza virkir (#405) üzenetére


ImI87
őstag

kösz, estére megcsinálom kompletten............

tom_tol: milyen everested van, ami ismeri a lapot? :F
nekem 4.50.1330 ultimate, de ez nem vágja..........
550-nel nálam stabil volt, van screen is.
de egy dolog nem stimmel. proci itt már 7,5ös szorzóval megy 4125ön, de valszeg a feles szorzó miatt kéri a feszt, csak 1,35 stabil. ha 8as szorzón megy, akkor ugyanez az 1,35 elég 4300hoz is......... :U

(#407) tom_tol válasza ImI87 (#406) üzenetére


tom_tol
addikt

(#408) subaruwrc válasza tom_tol (#404) üzenetére


subaruwrc
félisten

szép :C perf level 10-zel komoly. ha 500 on levettem a perf levelt 9-re nem bootolt...
550-nél gondolom szinkronba tolod a ramokat de mennyi feszt kapnak? nekem pl szinkron azonos órajelhez tuti kell még +0.1v mint a felszorzotthoz... látom kevés feszt kapnak a memóid lehet azért instabil.
Scr1pter.cg sokmindent nem. auton volt az összes. gtl-ekbe 600-nál nyúltam bele de hol bootolt azzal amit állítottam hol fagyott és auton bootolt. :F

[ Szerkesztve ]

(#409) keIdor válasza subaruwrc (#391) üzenetére


keIdor
titán

Jó kis váltás lesz akkor! ;] Bár nálam a él az 500FSB Yorkfield-el, több nem érdekel, max még egy Wolfit nézek meg benne... majd...

THX az infókat subaruwrc és ImI87!
Holnap rendelem a lapomat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#410) keIdor válasza subaruwrc (#394) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem ha nem si fog menni, az az X48 miatt lesz.
Engem a Rampage Extreme nyűgöz még le nagyon tudásban és kinézetben is.

Rusher: Szerintem ez a feszingadozás csak komolyabb nyúzás után jöhet össze...

ImI87: Teljesen jó 24/7...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#411) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

Köszi az infót subaruwrc
Remélem elég lesz majd a tudásom a laphoz, ha nem majd jövök ide kérdezősködni :B Ha minden jól megy még a héten meglesz :)

(#412) Rusher válasza Gorneck (#397) üzenetére


Rusher
őstag

Melyikre gondolsz a Q-ra? Hát figyu sok időm nem volt még rá, hogy próbálgassam csak futólag nézegettem (a HDD-s baleset... :DDD )....mivel ez is P45 így arról nincs nagyon mit mondani kb. ugyanaz mint annál (pl.ram)...olyan más érzésre :) ...sok extra opció + extra tuning beállítások, dupla bios+flashback, CMOS Reset gomb, LCD, mindent visszajelez maga a lap is meg nagyon jól néz ki, jobb az elrendezése pl. csak 2 PCI-E van és az alsó PCI-be tudtam rakni a hangkártyát legalább nem sül meg.....ja meg a START gomb :DDD A többit majd ha már lesz egy kis idő rá próbálgatni stb. majd akkor kiderül ;) Egyelőre

Keldor papa Én nem is nyúztam meg nagyon.....na mjad ezt is tesztelgetjük...amúgy a prime kivételével egyszer sem csinálta.. :)

[ Szerkesztve ]

(#413) Gorneck válasza Rusher (#412) üzenetére


Gorneck
titán

Csak meglepett, hogy lecserélted a DLX-ot...

Gorneck#1239

(#414) Rusher válasza Gorneck (#413) üzenetére


Rusher
őstag

Én erre pályáztam amióta volt szó róla, hogy lesz már akkor nagyon tetszett....mondom biztos várni kell rá meg az ára is ugye....aztán a Q előbb jött és nem akartam várni meg hát nagyon jó az ára......erre rá 1 hétre hirtelen megjelent....sztem nem is drága anno a P5K Dlx-ot 53K-ért vettem amikor megjelent úgyhogy eldöntöttem, hogy kell nekem:K Tetszik na....nagyon komoly kis lap.....persze azért kiváncsi leszek mit tud tuningban, de elsősorban nem az a célom, hogy megpályázzam az FSB wr-t :D

[ Szerkesztve ]

(#415) Achill3uS válasza subaruwrc (#400) üzenetére


Achill3uS
veterán

és ennyi feszen volt csak stabil az 550-es fsb?
nálam 1.20v körüli nb feszen és 1.13v vtt-vel volt primestabil 500+ fsb maximusban, csak éppen GTL-eket kéne tweak-elni, nem ész nélkül adni a feszt... 600+ validhoz se kell 1.25-1.30-nál több... persze a tuning példányfüggő, de lapoknál ez kevésbé jellemző mint prociknál, alapvetően a P45-nek ilyen 1.4v+ -ok már veszélyesek lehetnek léghütéssel (lehetett hallani ilyesmiről más fórumokon is, ami végülis logikus, 1.1v az összes P45 alapfesze), ami a vtt-ről is elmondható, ne az XS-es Biostar eredményekből induljatok ki, azt mindenki ln2-vel hüti és messze nem érdekli őket a 24/7 safe beállítás :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#416) Scr1pter.cg válasza Achill3uS (#415) üzenetére


Scr1pter.cg
csendes tag

Mester, esetlegesen tudsz adni pár tippet GTL tweak-re? :B

(#417) Tody56 válasza Scr1pter.cg (#416) üzenetére


Tody56
aktív tag

Pont ezt akartam én is kérni :R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#418) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

Plusz hogyha már írsz pár szót, akkor kérlek a Mem OC Charger-ről, és a Read Training-ről is beszél picit :R :B

(#419) ImI87 válasza keIdor (#410) üzenetére


ImI87
őstag

OK, akkor nem parázom tovább............ :B

Intézd a lapot aztán hajtsd meg rendesen :))
Ha meglesz és kitesztelted akkor majd egyeztetünk tapasztalatokat ;)

tom_tol kösz a progit :R

[ Szerkesztve ]

(#420) ImI87 válasza Achill3uS (#415) üzenetére


ImI87
őstag

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Ez az 550 azért kell nekem, mert így ramok faszán mennek 1:1-be
És persze örülnék, ha lejjebb lehetne vinni a feszeket, úgyhogy ha van pár jó tipped, annak mindannyian örülnénk........... :))

Egyedül nem álltam neki, mert fogalmam sincs mit szabad és mit nem. :B

(#421) subaruwrc válasza Achill3uS (#415) üzenetére


subaruwrc
félisten

mondom tesztre kapott annyit. 1.26v-tal stabil 550-en....

(#422) Achill3uS válasza subaruwrc (#421) üzenetére


Achill3uS
veterán

akkor főleg érvényes amit irtam... de nekem 8.

srácok, este ha otthon leszek irok pár beállítási tippet... de semmi bonyolultat nem kell elképzelni a Maximus 2 hihetetlenül segíti a tuningot, az info rész a bios-ban szájbarágósan leírja még a GTL-ek beállítását is... számolgatni kell csak...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#423) Scr1pter.cg válasza Achill3uS (#422) üzenetére


Scr1pter.cg
csendes tag

A többiek nevében is, előre köszönöm :)

(#424) subaruwrc válasza Achill3uS (#422) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó legyen neked igazad. nem tudom mér vonsz felelősségre nem először de te vagy a mester nem vitatkozom. inkább visszamegyek a saját lapom topikjába jobban járok...

(#425) tom_tol válasza ImI87 (#419) üzenetére


tom_tol
addikt

betegé az érdem :R
már valszeg paranoiás vagyok de leirom
tesztek alatt a ramok a fehér slottokban voltak gondoltam megnézem a kékekbe is és os nem tölt be csináltam cmost utánna azonos beállitások és os nem tud betölteni ha vissza a fehérbe semmi gondom van valakinek hasonló tapasztalata vagy...?

(#426) ImI87


ImI87
őstag

na akkor itt egy 3 órás prime blend test screen[link]

nagyjából minden látszik a képen.

fontosabb adatok:
fsb: 550
proci: 550*7,5=4125
ram: 1:1 1100
PL: 10
Ai Clock Twister: Moderate

feszek (biosba beállított értékek)
vCPU: 1,33125
vPLL: 1,5
vFSB (vtt): 1,312
vNB: 1,28xx
vSB: 1,1
vDIMM: 2,26

így betonstabil, és optimális a proci és a ram teljesítmény.
többen írták, hogy melegszik az nb és sb. nekem most nincs a házban a gép, csak natúron a földön van, de (ASUS progi szerint) mindkét híd max 47 fokos volt. gondolom a házban majd rájön pár fok, de ott lesz rajta venti is.......

és egy észrevétel:
nálam a Loadline calibration bekapcsolva úgy működik, hogy (cpu-z 1.46 alapján) :
idle: bios érték- 0,003 1,33125 -> 1,328 - 3 ezred
load: bios érték+0,005 1,33125 -> 1,336 + 5 ezred

tehát drop gyakorlatilag nincs, viszont figyelni kell, mert load alatt a lap egy hajszálnyit túlfeszeli a procit

mod: ígértem egy excel táblát, az sajna már csak holnap lesz meg....... :B de ami késik nem múlik ;)

[ Szerkesztve ]

(#427) ImI87


ImI87
őstag

Mi ez a csönd? :(((
Hétfő este van, munkából vagy suliból megfáradtan hazaérve mindenkinek a lapját kéne tuningolni és írni a tapasztalatokat...... :DDD :DDD :DDD

(#428) Achill3uS válasza subaruwrc (#424) üzenetére


Achill3uS
veterán

mondom, hogy nem kötekedés, csak megjegyzés volt... a fesz nem mindig megoldás, ennyi, most ezen kár besértődni...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#429) subaruwrc válasza Achill3uS (#428) üzenetére


subaruwrc
félisten

ennyi idő alatt nem sikerült értelmes gtl beállítást találni ezért maradt a feszemelés.

(#430) keIdor válasza ImI87 (#427) üzenetére


keIdor
titán

Kevés a tulaj...:)
De nem sokáig! ;]
Egyébként ilyenkor sztem suli nincs, mindenki dolgozik. :) Legalábbis aki nem lusta, vagy nem tesznek alá mindent...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#431) Achill3uS


Achill3uS
veterán

noh... beállítások...
nem emlékszem pontosan a Maximus bios-ára, de annyi biztos hogy az összes Ram Static read & write control-t, disabled-re tegyétek, AI Clock twister-t, és Performance level állítgatást én későbbre hagynám (egyrészt a ramkezelése annyira jó a lapnak, semmi szükség finomhangolgatni - bezzeg DDR3-ban még ezzel is szívni kell :S), de a kikapcsolása néha stabilitási gondokat okoz, igy auto-t használtam, a Traning-eket szintén kikapcsoltam, speard spectrumokat szintén...
ram skew állításoknak csak finomhangolásban van jelentősége, auto-n hagyjuk...
cpu és nb skew normal illetve 100-300-as delay között érdemes állítgatni...
GTL-ek... a help ablaknal jobb oldalon írja folyamatosan mi mit jelent, cpu gtl-eknél is látni fogtok ilyesmiket, 0.63% - 0.67%, vagy tartományokat V-ban...
pofon egyszerü, az egész lényege, hogy optimális esetben minél alacsonyabb VTT fesz mellett próbálunk egy bizonyos fsb-t stabilizálni (nagyobb fesz, nagyobb orajel - nagy elektromos zajt eredményez), cél, hogy kevésbé zajos jel jusson el a chipsethez, tehát hogy a jeltartományunk mindig az optimális kereteken belül maradjon, így a tüskék és a fesz kilengések okozta instabilitás kiküszöbölhető, és erre valók a GTL beállítások, ezeknek az arányoknak a megtalálására van szükség, hogy az optimális százalékokon belül tarthassuk a kicsapásokat... célszerü először a ram/fsb arányát megtalálnunk és belőni, hogy aztán ahhoz már csak a cpu-t kelljen igazítani, pl 500-as fsb a cél kezdjük 6 vagy 7x500-on beállítani, aztán toljuk fel a cpu szorzót a kívánt órajelhez...
(érdemes megnézni hátha jó procit fogtunk ki és auto GTL-ekkel is szépen muzsikál, nekem sajnos nem volt az 500 fsb stabil auto gtl-ekkel)
(róluk van szó) - tehát innentől csak számolgattok és próbálgattok, nekem -20 és -25mv jött ki az optimális tartománynak, így stabil is lett az 500-550fsb 1.2 alatti vtt-vel is... vtt-t csökkentve, pedig növeltem 0 felé az értékeket, ha szükséges + -ba is át lehet menni, ez az ami minden rendszernél kicsit más lehet... tehát
cpu gtl reference(1) -20
(2) -25
(3) -20
(4) -25
nb-t nem nagyon kell piszkálni...
csak fene enné meg P5Q3-ban meg megint máshogy vannak ezek feltüntetve, igy mindenhol előről kell kezdeni az egész %-os hercehurcát, és próbálgatni skew-eket, gtl-eket... no mind1, remélem segítettem valamit, nekem ezek a beállítások bejöttek...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#432) Scr1pter.cg válasza Achill3uS (#431) üzenetére


Scr1pter.cg
csendes tag

:R

(#433) Tody56 válasza Achill3uS (#431) üzenetére


Tody56
aktív tag

:R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#434) ImI87 válasza keIdor (#430) üzenetére


ImI87
őstag

Tényleg, ilyenkor nincs is suli :B :DDD
Amúgy nekem az a jó, hogy 7 nap nonstop meló, utána 7 nap teljesen szabad. Ilyenkor van időm foglalkozni a géppel. :))
Most már 3 napja tuning, teszt, állítgatás próba teszt, stb........ Élvezem, de lassan kezdem megunni. Már minden OK, csak próbálom a feszeket lefaragni. És az is a nehéz dolog, hogy nem csak 1-1 alkatrészt frankón tuningolni, hanem az egész rendszerre nézve megtalálni az optimális beállítást. Mert vagy a ramok mennek nagyon, vagy a proci, és az arany középút több kompromisszumot is megkíván...... :U De most már majdnem minden jófajta alkatrész, így hamarosan meglesz a kívánt összeállítás. :C

(#435) ImI87 válasza Achill3uS (#431) üzenetére


ImI87
őstag

Köszönjük az infókat........... :R
Most majd nekiállok és próbálgatom. Nálam az lenne a cél, hogy a VTT és NB feszeket lejjebb tudjam vinni, mert 1,312 és 1,289 lehet kicsit sok.........
Annyi kérdésem lenne még, hogy a CPU GTL-eknél az a 4 érték 4 magra vonatkozik, vagy teljesen másra? Ha csak 2 magos procim van, akkor 0 és 2 értéket kell állatni? :F
Illetve írtad, hogy NB-vel nem kell foglalkozni, de ha mégis, akkor ott mit érdemes megpróbálni? :F

(#436) Gorneck válasza Achill3uS (#431) üzenetére


Gorneck
titán

Ha jól értem, akkor egy wolf esetén inkább ne is piszkáljuk a VTT-t (1,2 alap), hanem inkább a GTL feszeket emeljük magasabb FSB instabilitás eseténél?

Gorneck#1239

(#437) ImI87 válasza Gorneck (#436) üzenetére


ImI87
őstag

az alap VTT 1,1 ;)

(#438) Gorneck válasza ImI87 (#437) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet nálad az...nálam nem... ;)

Gorneck#1239

(#439) keIdor válasza Gorneck (#438) üzenetére


keIdor
titán

Pedig 45nm-nél mindig annak kéne lennie. Érdekes, hogy a Gigabyte mást ír... :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#440) Gorneck válasza keIdor (#439) üzenetére


Gorneck
titán

Ne kezdjük már itt is...inkább a kérdésemre válaszoljon vki...

Köszi.

Gorneck#1239

(#441) keIdor válasza Gorneck (#440) üzenetére


keIdor
titán

Érdemes játszani szvsz a GTL-ekkel, ahogy Achi is írta...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#442) Gorneck válasza keIdor (#441) üzenetére


Gorneck
titán

Lesz egyszer időm próbálkozom...

Gorneck#1239

(#443) ImI87 válasza Gorneck (#438) üzenetére


ImI87
őstag

Ja persze........Gigabyte.
De akkor hogyhogy ebben a topikban vagy? ;]
Élvezed az ASUS-osok vendégszeretetét? :DDD

Na de komolyra fordítva a szót, az ASUS-ok azt mondják, hogy default VTT 1,1V, ha 45nm-es proci van bennük. (a P5K Premium is ezt írta a friss biosokkal.)

Ezek szerint Gigabyte-nál marad az 1,2V ? :F

(#444) keIdor válasza ImI87 (#443) üzenetére


keIdor
titán

igen

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#445) Gorneck válasza ImI87 (#443) üzenetére


Gorneck
titán

Jobb őket messziről kémlelni...abból nem lehet baj! :D :DDD

Ezt adja meg alapnak...ET6 szerint is és bios szerint is...ET6-tal és bios alatt is beállítható kisebb VTT, ahogy minden más fesz...
De engem a GTL érdekelt...mivel értelmes leírás nincs...így minden morzsát meg kell rágni fel kell szedni ami elhangzik... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#446) SzlobiG válasza ImI87 (#443) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is 1.2V az alap VTT és Asusom van. :K

(#447) Achill3uS válasza Gorneck (#436) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen, asus lapokban 1.20 a default vtt, 24/7 stabilitáshoz mindenképpen érdemes ezt minél kevésbé növelni (ha lehet csökkenteni) és a GTL-ekkel utána állítani (a fent leírt okok miatt), hogy a procit is kíméld tuning alatt (meg másrészt ha egy olyan procit fogsz ki ami érzékenyebb, alacsony fsb-n is futhatsz instabilitásba - mint pl. nekem 500-on se volt primestabil)... persze max fsb-s tesztekhez, és extrém tuningnál adni kell neki, de hogy mondjak egy példát, P5Q3-ban 1.2 és 1.3v+ vtt között 5fsb kül. van nálam kb...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#448) Gorneck válasza Achill3uS (#447) üzenetére


Gorneck
titán

Tehát az se gond, akkor ha a vtt 1,2V míg a ké gtl ref 1,0V lesz...kezdem érteni...

Gorneck#1239

(#449) ImI87 válasza Achill3uS (#447) üzenetére


ImI87
őstag

akkor sorry, én néztem el valamit...... :B

de amit előbb kérdeztem, mind a négy cpu gtl értéket kell állítani, vagy csak akkor ha 4 magos procid van? :F

NB feszen nem tud segíteni az NB gtl? mert nálam az is majnem 1,3 :U

(#450) Gorneck válasza ImI87 (#449) üzenetére


Gorneck
titán

450-től már nálam is kéri az 1,3at...más minden normálon van...1:1/5-5-5-15/turbo mellett...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.