Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) ent válasza ImI87 (#948) üzenetére


ent
őstag

De egy p5k premium integrált hangjához képest óriási különbség, nem?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#952) Rusher válasza ent (#951) üzenetére


Rusher
őstag

Annál sztem jobb lehet mivel újabb is...pár adat:

Analog Device AD2000B HD Audio codec, supporting output for up to 8 channels and Creative's EAX 4.0HD API. According to the ADI website, the AD2000B chip features six ADCs with 96kHz at 95dB, simultaneous recording of three stereo channels, support for quad microphone arrays, independent sample rates from 8kHz to 96kHz, and 16, 20, and 24-bit PCM resolution. Mire kötnéd a hangot?

(#953) ent válasza Rusher (#952) üzenetére


ent
őstag

5.1 OZAKI FEJHALLGATÓ

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#954) SimonYana válasza keIdor (#949) üzenetére


SimonYana
addikt

Kaldor papa!
Most akarom lecserélni az EP45 DS5 lapomat Maximus II.-re.
Vélemény?Olvasgattam itt vissza,hogy mostmár meritek ajálni?
Van bele egy Q9550 -em.Ramom van 4×1gb 1066-os Buffalo (5-5-5-18)
Van van 2×1gb Team Grup ami 800-as (3-3-3-8).Kicsinek tűnik a 800-as ,de elmegy 1280-on biztos,mert azon már futattam. ;] Na nem CL3-ban! :))
Ja.....Maximus II. tulajok!
Minden sata műxik a lapon?Minden rendben van vele?Mert a DS5-ön 10-ből csak 6 működik és raid karit nem látja.Pedig ez a 4.DS5-öm. :W
Utóbbi abba belehalt,hogy kivettem egy 4870-est és betettem egy 4850-est.Na onnantól többet nem indult. :W
Szóval úgylátom lassan megéri venni ezt a lapot,mert látom jó már a bios is hozzá!
Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat! :R :R :R

® SimonYana ®

(#955) ImI87 válasza ent (#951) üzenetére


ImI87
őstag

Ja, annál azért biztos jobb, mivel újabb, meg kicist komolyabb is.
(ahogy Rusher kolega mondja)

SimonYana:
Szerintem nyugodtan vegyél ilyen lapot, eleinte is jó volt, nem volt vele semmi szarakodás.
Azóta meg még javult is az új bios-okkal. A tuning gyerekjáték, illyetve sokkal később kezdődnek a bonyolultabb részek. (én 550FSB-ig jutottam, komolyabb tweak-elés csak ezután szükséges) Bár lehet, hogy nálad a quad miatt nem lesz ilyen egyszerű. Keldor Papa is sokat szórakozott a quad-dal, de neki is sikerült frankón beálltani.
SATA csatikról nem tudok nyilatkozni, én csak 4-et használok, ezekkel nem volt soha semmi gond.

Ja, nálam egy hiba van, hogy nem jó rajta az alaplapi reset-gomb. :D Ezen kívül minden tökéletes. Ha veszel, akkor még beépítés előtt ajánlok egy újrapasztázást, mert a gyári megoldás kicsit igénytelen. :U

Szal már csak annyit mondanék, hogy nézd meg az aláírásomat! :C

[ Szerkesztve ]

(#956) tom_tol válasza SimonYana (#954) üzenetére


tom_tol
addikt

az az érzésem hogy itt is ki kell fogni a lapot, pl. rushernek nagyon bejött nekem kevésbé
(gondolok pl. a ramok kezelésére mai napig gondjaim vannak az 1-3 slottal)
wolffal szépen teljesit nem is halottam hogy v.kinek gondjai lettek volna
9550-el + 2*2GB rammal maximusban nem boldogultam viszont P45-DS4-ben tökéletesen teljesit (ezt egyébként a lapomnak tulajdonítom v.mi nem stimmel a ramkezeléssel)
ha kifogsz egy hibátlan lapot az biztos hogy jól jársz vele

(#957) Rusher válasza ent (#953) üzenetére


Rusher
őstag

És milyen fajta valami komolyabb minőségileg vagy átlagos? Zenére vagy játékra...vagy inkább úgy mondom, hogy játékhoz valszeg bőven megfelel, zenéhez is, de ha szereted a kifinomultabb hangzást és érzékeny vagy rá akkor azt valszeg nem fogja neked 100% nyújtani mint egy X-Fi szóval ha sokat hallgatsz zenét a gépeden esetleg ki van kötve audió rendszerre is meg filmet is nézel akkor lehet érdemes inkább egy ilyet venni vagy E-MU-t csak az drágább ;)

tom_tol Tök jó nekem mindig bejön pedig nem válogatva veszem...:DDD

(#958) keIdor válasza SimonYana (#954) üzenetére


keIdor
titán

Hááát... jó alaplap, de csak akkor vegyél ilyet, ha van vele időd görcsőlni, ugyanis a 4×1GB tuning+4mag elég gáz tud lenni...
Ha nem akarsz napokat, heteket vele szórakozni, akkor inkább másik lapot vegyél. Wolfdale-el viszont szalad a lap, 10 perc egy 24/7 beállítás.

Amúgy igen, minden SATA jó, van RAID is. A DS5-nek az a része asszem gyári hibás, egyiken se megy. Vegyél DQ6-ot, azon jók.

tom_tol: Nincs ott gond, egyszerűen nehéz beállítani, de ha gondolod csinálok neked BIOS screenshotokat, hátha úgy menne nálad is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#959) tom_tol válasza keIdor (#958) üzenetére


tom_tol
addikt

nézd meg ezt a pst
vtt auton NB auton gtl-k auton

(#960) SzlobiG válasza tom_tol (#959) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kevés a proci fesz?

(#961) ADAM1337 válasza tom_tol (#959) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

vtt 1.15 sztem és procinak kicsit több mehet sztem 1.35v-ig simán.

(#962) tom_tol válasza keIdor (#958) üzenetére


tom_tol
addikt

:R :R
köszi a biztatást végül találtam megfelelő gtl refeket ramok 1080Mhz-n [link]
2*2GB OCZ reaper 1066
ami érdekes lehet hogy akkor jó ha NB gtl refet ugyan úgy állítom mint a cpu gtl refet
még 1* köszi
és így már nyugodt szívvel ajánlom Yanának is :C

Szlobig proct teszteltem small jó igy

[ Szerkesztve ]

(#963) Zájec válasza tom_tol (#962) üzenetére


Zájec
veterán

végülis számszerüen akkor milyen reference értékeket sikerült eltalálnod ?

(#964) ent válasza Rusher (#957) üzenetére


ent
őstag

Only gém, cod4. Xfi Gamer kártyám volt és az a mostani integrálthoz képest fantasztikus volt.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#965) ImI87 válasza keIdor (#958) üzenetére


ImI87
őstag

Húú, 1-2 screenshot nagyon jól jönne! :R
Lehet, hogy jövőhéten veszek egy Q9550-et, és tuti megint lesz pár kérdésem. :B

Most hibátlan a gép, és kezdek unatkozni, szal kell valamit vennem, ami okoz megint néhány álmatlan éjszakát, vagy legalábbis pár "kellemes" órát. :DDD ;]

(#966) ImI87


ImI87
őstag

Anyway, volt bárkinek is problémája a lappal sok USB cucc használata miatt? :F
Mert nekem lesz csomó használva, remélem nem lesz semmi gebasz.

1) egér+bill
2) Bluetooth vevő
3) pendrive
4) MP3 lejátszó
5) nyomtató

és még érkezik kormány meg egy Wifi vevő is..........

(#967) tom_tol válasza ImI87 (#965) üzenetére


tom_tol
addikt

:C :C
Nyuszi +40mV az NB-nek ezen van a hangsúly ennyi vtt-hez x67 a jó

[ Szerkesztve ]

(#968) Rusher válasza ent (#964) üzenetére


Rusher
őstag

Hát ha már tapasztaltad is akkor nem sokat fog változni a helyzet lehet jobb valamivel, de biztos nem lesz X-Fi....maradj az xgamer mellett ;) De most akkor a laphoz adott kártyát használod?

(#969) ent válasza Rusher (#968) üzenetére


ent
őstag

Köv héten jön meg maximus2, most p5k prm van még. Ezért kérdezősködök, hogy vegyek e addigra fatalityt.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#970) Rusher válasza ent (#969) üzenetére


Rusher
őstag

Figyu mivel volt már egy X-Fi-d ahhoz tudod majd hasonlítani ha meglesz a lap...ha tetszik akkor azt használod ha meg úgy érzed nem akkor ráérsz utánna is venni, de sztem érdemes először kipróbálni ;)

(#971) keIdor válasza tom_tol (#959) üzenetére


keIdor
titán

Auto értékekkel ne csodálkozz ha nem megy, a túlfesz se jó, ugyanúgy okozhat instabilitást, mint a kevés fesz.

Most nekem is így megy a proci 450×8,5. Ezt állítsd be (ha nem is 24/7-re, de egy tesztre):
NB Strap: 333MHz
FSB: 450MHz
Multiplier: 8,5x
DRAM Freq: 1080MHz
DRAM Static Read Control: Disabled
DRAM valami Training: Disabled
DRAM OC Charger vagy mi:D : Enabled
ennek nem is tudom a nevét, de megtalálod: Moderate
Transaction Booster: 10
VTT: 1,13V
NB: 1,2V
CPU GTL 0: +30mV
CPU GTL 1: +20mV
CPU GTL 2: +30mV
CPU GTL 3: +20mV
NB GTL: -5mV

#962: Ok látom haladsz. Mondom be lehet lőni, csak türelmesnek kell lenni. Aki nem az annak nem is ajánlom ezt a lapot... simán előfordulhat majd, hogy majd 20K-nál fagysz, vagy kapsz egy kékhalált. Ne parázz be, semmi gond, vagy valamelyik GTL lesz rossz, vagy NB fesz. Nálam ezek kavartak be, még SmallFFT-nél is!

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#972) keIdor válasza ImI87 (#965) üzenetére


keIdor
titán

Én meguntam egy életre...:D de holnap lefényképezem neked. Bár a lényeget leírtam...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#973) virkir válasza ImI87 (#965) üzenetére


virkir
veterán

Ha unatkozol akkor javaslom a mostanában itthon megjelenő S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky beszerzését, még olcsóbban is kijössz vele mint egy 9550-el. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#974) keIdor válasza virkir (#973) üzenetére


keIdor
titán

Crysis Warhead is mindjárt itt van, és sok oldal 9x%-ot adott rá.:) Többet, mint az új STALKER-ra, hát kiváncsi leszek... látom Steam-en már fent van, de még nem lehet vele játszani.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#975) ImI87 válasza virkir (#973) üzenetére


ImI87
őstag

Hát lesz itt játéközön, remélem mindegyik beváltja a hozzá fűzött reményeket. :DD

De mivel még maradt egy kis pénzem, (E8400+ráfizetés pont belefér), lehet bevállalom ezt a quad-ot. Aztán jövök a topikba kérdezni a sok hülyeséget :Y :B ;]

(#976) ImI87 válasza keIdor (#972) üzenetére


ImI87
őstag

OKÉ köszi, várom............. :))
De amiket leírtál, azok alapján a ramok "light-osan" mennek. Ez azért van, mert csak így jött ki a strap miatt, vagy feljebb nem lehetett stabilizálni? :F

(#977) keIdor válasza ImI87 (#976) üzenetére


keIdor
titán

Nekem a Perf. level az 8-ason is megy... ha már 6-ra állítom nem tölt be a Windows, ha azt a valamit Strongra, akkor se... itt egy Everest, meg egy WinRAR.

Az a baj, hogy erre a sok cuccra már kicsi a házam, cserélnem kell majd egy nagyobbra, mert melegszik, hiába a jó paszta meg a sok venti... ezért megy a proci is 3825MHz-en... az NB felfűti a procit (meg a HD4870 is), emiatt felmegy 80 fokra a proci 4GHz-en (1,33V) és hibázik. Ramokat is ezért vettem vissza 1200MHz-ről...
Egyébként Everest-ben az írás, másolás nem is változott, hogy visszább vettem, csak az olvasás, az is kb -400MB/s.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#978) tom_tol válasza keIdor (#971) üzenetére


tom_tol
addikt

tegnap még fél órát néztem 475 fsb-n 1140 mhz pl 8 moderate
a dolog szépséghibája hogy csak 2*1 Gb rammal de ment szépen
ha egyszer egy üzlet beindul :D

(#979) Rusher


Rusher
őstag

Csakhogy legyen 1-2 eredmény is felraktam az új biost tényleg nem rossz a korábbi tuning beállításokkal ugyanúgy megy sőt még a teszteket is jól bírta a magok ~40-42 fokosak idle ami sztem teljesen jó az lcd szerint a cpu 1.349v-al megy terhelve, idle 1.355v és az előbbiközött ugrál, de nagyjából az utóbbi :K

3DMark06
Vantage

[ Szerkesztve ]

(#980) nixx-21 válasza keIdor (#977) üzenetére


nixx-21
senior tag

ha jól látom erősen jelen van a half-life a játékaid között te tisztába vagy azzal h kicsoda G-man? :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#981) Rusher


Rusher
őstag

Azt néztétek, hogy a 4.6xx everest már kiírja, hogy mennyit fogyaszt a cpu? Tök jó [link] :K

(#982) SzlobiG válasza Rusher (#981) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már a 4.5xx is kiírta.:)

(#983) Rusher válasza SzlobiG (#982) üzenetére


Rusher
őstag

Ennél a lapnál? Sztem nem, mert én nem láttam pedig azt hittem én is, hogy lesz mert láttam Giga lapoknál, hogy kiírta, de eddig nem volt ott a Fogyasztási Értékek pont....most meg ott van és mindig a legfrissebb 4.5xx betat használtam :K Load 25W-nál nem fogyaszt többet így a cpum :)

[ Szerkesztve ]

(#984) SzlobiG válasza Rusher (#983) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt nemtudom nekem P5E meg P5e3premiumnál is mutatta.

"Load 25W-nál nem fogyaszt többet így a cpum"

Na ebbe én nem lennék olyan biztos.:D

(#985) Rusher válasza SzlobiG (#984) üzenetére


Rusher
őstag

Miért? 0.999v-on én még sokallaom is :DDD Prime alatt nézem akkor 25.41W-nál feljebb nem nagyon megy.....fogyasztásmérővel néztem korábban az idle és load közötti különbséget és nagyjából reális értéket ír ki most, de majd megnézem újra :K

[ Szerkesztve ]

(#986) rumkola válasza Rusher (#985) üzenetére


rumkola
veterán

Orthossal nézd, rögtön 50Watt lesz az.
:)

(#987) SzlobiG válasza Rusher (#985) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak ezt elfejtetted az előbb írni.;)

(#988) Rusher válasza rumkola (#986) üzenetére


Rusher
őstag

Írtam, hogy "Prime alatt nézem akkor 25.41W-nál feljebb nem nagyon megy..." de tessék [link] :) De majd megnézem egy fogy.mérővel is mennyire pontos.

SzlobiG Látszik a képen csak ott 1.01v van a proci 3200Mhz-en megy;)

[ Szerkesztve ]

(#989) rumkola válasza Rusher (#988) üzenetére


rumkola
veterán

Orthos alatt +15-20watt nálam a fogyi a primehoz képest.

(#990) ImI87


ImI87
őstag

Nekem prime alatt E8400-zal 45W és 50W között ingadozik......
De kérdés, hogy ez a szoftveres mérés mennyire hiteles. :U
Ez elvileg csak a proci fogyasztását mutatja?

(#991) Gorneck válasza ImI87 (#990) üzenetére


Gorneck
titán

:K

Gorneck#1239

(#992) SzlobiG válasza ImI87 (#990) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem ilyen 200W-t mutogat 4gigán prime alatt.:D Amúgy nemhinném, hogy nagyon hiteles adatok lennének ezek.:)

[ Szerkesztve ]

(#993) rumkola válasza SzlobiG (#992) üzenetére


rumkola
veterán

Procidat nézve tuningal (gondolom brutál fesszel), simán van 200watt.
Haverom Q6600-os gépe rommá tuningolva 400wattot evett...

(#994) Rusher válasza rumkola (#989) üzenetére


Rusher
őstag

Nálam ugyanannyi[link] ;)

SzlobiG Jó persze nem biztos, hogy 100%, de mondom én amikor volt fogyasztásmérő nálam akor ~ugyanennyi volt ahogy emlékszem, de le fogom mérni :K

(#995) SzlobiG válasza rumkola (#993) üzenetére


SzlobiG
félisten

1.4-el ja, volt már 250W körül is 4.2-n 1.44-el.:D

Rusher: Majd írd meg ha megnézted menynit csal ecerest, de gondolom lapfüggő is a dolog.:U

[ Szerkesztve ]

(#996) Rusher válasza SzlobiG (#995) üzenetére


Rusher
őstag

Ecerest :DDD Oks valamelyik nap sort kerítek rá :K Durva, hogy csak a proci 200W és mennyi az idle fogyasztása?

(#997) DonDennis


DonDennis
senior tag

SZIASZTOK!!!!!!
Egy hatalmas HELP re lenne szükségem én is ilyen alaplapos gépet vettem gyorsan leírom a specifikációját:
Alaplap ugye ASUS MAXIMUS II FORMULA , VGA: HD 4870 , 2x2gb Geil Ultra 800mhz ddr2 ram, 700 w moduláris coolermaster realpower táp és intel core 2duo e 8500 proci kb ennyi ami a lapra csatlakozik szóval ezt írom.
A PROBLÉMÁM itt kezdődik ugye kapjuk hozzá ezt a SupremeFX X-Fi nevű hangkártyát szóval én játékra használnám és van egy IceMate Siberia 7.1 es fülesem és ha bedugom a hangkártyába akkor sehogy sem hallok 7.1 be se 5.1 be se semmibe szóval pontosabban a hátam mögött történő dolgokat a Füles ha othon vagytok az ilyen gmaer fülesek piacán azért nem rossz és simán 7.1 es mert a régi gépemen is ugy játszottam vele, tehát semennyire nem hallom... és a Volume Panel soundMAx hd dologba sem hallom a magam mögött történő dolgokat a soundmax os driverem az 5.2 es az azus oldalán még csak 5.1.... valamit láttam lehet ez probléma vagy mi lehet? Be kell v.mit állítani mert sehogy sem hallok magam mögött és közvetlen magam előtt sem... bocsi eléggé összekapott kérdés lett csak siettem... remélem v.ki tud segíteni előre köszi. :)

U.i.: xp operációs rendszert haszálok

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#998) SzlobiG válasza Rusher (#996) üzenetére


SzlobiG
félisten

Idle 75W körül.

Nah de offot befejeztem.:D

(#999) nixx-21


nixx-21
senior tag

A világ sötétségbe borul: 2008.szeptember 17-én 21:50-től 22:00-ig kapcsolj le minden világítást, és ha lehetséges kapcsolj ki minden elektromos készüléket, hogy a bolygónk "levegőhöz" jusson. Ha a reakció pozitív, akkor ez egy brutális energiatakarékosság.
Mindössze 10 perc,és lásd hogy mi történik. Igen,10 perc a sötétben, gyújtunk egy gyertyát és csak nézzük azt...lélegzünk,ahogyan a bolygónk is. Emlékezz,hogy az összefogás erő,az Internetnek pedig hatalma van...sőt közösen tehetünk valami hatalmasat.
Juttasd el ezt a hírt az összes barátodnak...fogjunk össze szeptember 17-én a világunkért :K :R

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1000) SimonYana


SimonYana
addikt

Nos csatlakoztam a Maximus II. csapathoz.
Miest lesz időm nekilátok a beállításokhoz is. :C

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.