Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) ImI87 válasza viktor82 (#1299) üzenetére


ImI87
őstag

nézd meg a procit másik gépben, a lap meg irány vissza gariba..........

ha a proci valóban megkapta az 1,5V-ot, az elég para, de mivel egy win telepítés nem erőlteti a procit maxon, talán megúszta..... :U
ha nem akkor az is vissza gariba, nem nagyon tudják rádfogni, hogy szétfeszelted, és azért ment tönkre...... :B ugyanez a helyzet a ramokkal is.......

egyébként ez az egész a lap hibája, mert ha minden-t auto-n hagysz, akkor szinte min. feszeket kédne adnia, és nem megsütni mindent.
de mondom még nem kell parázni, lehet, hogy csak simán szar a lap, és ezt kell kicseréltetni.

I'll keep my fingers crossed for you! ;)

ez a maximus tényleg egy igazi gladiátor. mindent kinyír amit a közelébe raknak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1302) viktor82 válasza ImI87 (#1301) üzenetére


viktor82
őstag

Holnap reggel viszem egy haverhoz a procit és a ramokat próbára és visszem is vissza mert ott vettem a procit és a ramokat is ,amúgy egy igen jóismerősömé az üzlet és éppen a mi nap beszélgettem vele a gariztatásról proci túlfeszezés miatt megy tönkre az nem állapitsák meg ,ilyentől nem félek!reggel próba és viszem vissza,de amúgy ráadom az utat a lapra,hogy az csinálta ki a procit!De most mitől lehet az ,hogy egy led sem ég?

És azért hagytam minden alalpon mig telpit ne legyen probléma meg nem ismerem a lapot és win után mehet a tuning! :C

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1303) syC válasza viktor82 (#1296) üzenetére


syC
addikt

1.5V-tól nem nyiffan ki egy Q6600

(#1304) viktor82 válasza syC (#1303) üzenetére


viktor82
őstag

Szerintem se,de azért holnap egy próbát megér más lapban!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1305) virkir válasza viktor82 (#1302) üzenetére


virkir
veterán

Hát te tudod de én ha gépet rakok össze az első dolgom, hogy belépek a biosba és mindent alapértékre állítok és ha rendben megy a gép akkor jöhet a tuning.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1306) viktor82 válasza virkir (#1305) üzenetére


viktor82
őstag

De minden alapon volt gyárilag nem piszkáltam semmit a biosban és ,ha jóltudom igy nem szabadna extrem feszt adni a proci +ramnak!
De jóhir a proci és a ramok tőkéletesen működnek! :DD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1307) ImI87 válasza viktor82 (#1306) üzenetére


ImI87
őstag

Na szerencsére!

Akkor gyorsan gariba a lapot, és utána mehet a móka. :))
Csak legközelebb az első bekapcsoláskor állíts be mindent alapra, és ha kész a telepítés meg ilyenek, akkor utána mehet a tuning. :K

(#1308) viktor82 válasza ImI87 (#1307) üzenetére


viktor82
őstag

Ha minden igaz csütörtökön lesz új,csak addig birjam ki valahogy! :DDD

Mit állitsak alapra ,gyárilag minden alapon van ,vagy nem? :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1309) ImI87 válasza viktor82 (#1308) üzenetére


ImI87
őstag

hát ezek szerint nem.............. :U
az összes fesz dolgot az extreme tweaker fülön:
cpu, fsb term, pll, nb, sb 1.1, sb 1.5, ddr, ............. mindent a default értékre!

[ Szerkesztve ]

(#1310) viktor82 válasza ImI87 (#1309) üzenetére


viktor82
őstag

Te is defalutra állitottál mindent mikor megvetted?És,ha :U alapon van akkor menyi feszt ad a lap?és sárgán világit a led defaulton?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1311) Rusher válasza viktor82 (#1310) üzenetére


Rusher
őstag

A default "biztonságos" feszeknél zölden világítanak a ledek kivéve HDD az ságán villog mindig....a memóriáknak default 1.8v-ot ad, de ha manuálisan állítod 2.0v-tól az is sárga lesz, CPU1.5v-tól.....állítsd be kézzel (FSB Term, NB, PLL, SB stb...)az első legkisebb adható értékre és kész...a cpu és ram maradhat auto-n ha nem tuningolsz(egyelőre) egyébként ha bemész a hardware monitor menübe ott meg tudod nézni minek mennyit állít be alapból ;)

(#1312) virkir


virkir
veterán

Hát... tud érdekes dolgokat produkálni a lap.
Tegnap beraktam a G.Skill ramokat gyorsan leteszteltem mennek-e rendesen majd beállítottam CPU 400, Ram 960-at és ment a gép hiba nélkül játék stb.
Hajnali 1 tájban lefekvés előtt meg akartam nézni egy kis + tunigot a procinak.
Beállítottam 430fsb-t 1,15V-on a ramokat meg szinkron 860-ra 2,0V-on.
F10 és a lap megadta magát hasonló jelenséggel mint viktor82-nak, a ventik pörögtek ezerrel a ledek nem világitanak.
Sebaj elsőre reset insert nyomva semmi, ezt próbáltam még néhányszor és semmi.
Áramtalanítás biosreset hátul nyomva percekig, semmi.
Bios jumper átrakosgatás semmi.
Elemkivétel cigi elszív elem vissza semmi.
Itt mér leizzadtam és gondoltam egyet az egyik ramot kivettem és láss csodát a gép elindult default biossal.
Mi a vihart csesztem el?

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1313) Rusher válasza virkir (#1312) üzenetére


Rusher
őstag

Memória miatt szokott ilyet csinálni....amikor 960-on ment milyen időzítés, milyen fesz? AI Clock Twister mire volt állítva és a Perf.Level? Pl. a PL-t szinkronban nem nagyon szereti 10 alatt....aztán azért nem indult el, mert ezekszerint kevés az 1.8v +-pici drop, hogy elinduljanak. Mondjuk nálam két modullal elindul bármikor, de néggyel nem igazán (1-2 esetet leszámítva). :K Sztem picivel több feszt adj a ramoknak 2.0-2.1v között...lehet az is kevés volt neki vagy nem is kapott annyit......

(#1314) virkir válasza Rusher (#1313) üzenetére


virkir
veterán

Most is 960-on megy 5-5-5-15-el 2,04V-on 5:6 fsb aránnyal gyárilag 1000-es 2x2 GB G.Skillek. Az everest szerint a ram nem droppol.
A PL-t auton ezzel a beállítással 5-re rakja AI Clock Twister autón volt.
Tegnap is hagytam a 2V-ot csak a frekit raktam szinkronban 430/860-ra.
Az viszont érdekes, hogy a proci egy kicsit jobban droppol ezekkel a ramokkal.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1315) ImI87 válasza virkir (#1314) üzenetére


ImI87
őstag

Ilyen nagy halált aklkor produkál a lap, ha a PL túl alacsony. Én is szarakodtam ezzel, próbáltam v.hogy szinkronban 10 alá menni. És itt akármit állítasz 10 alá, kész, csoki, hello, szia............ Ilenkor kell 3-4 restart, mire magától észheztér, rendszerint ilkyenkor magától cmos clear-t végez, és mindent alapra visszaállít. Okos a kicsike...... :R

Ha csak kisebb gebasz van, és nem jut el a windows boot-ig, akkor meg reset után olyanokat ír, hogy "overclocking failed, press f1 to enter bios". Ilyenkor alapon indít mindent, (ram 800-on, proci alap fsb x min szorzó), DE megtartja az előtte beállított értékeket, így egyszerűen vissza tudod nézni, hogy mi az ami nem jó, esetleg mindek kell több feszt adni. Ez is jó feature........ :K

Amúgy tetszett a folyamat leírása:........"cigi elszív"............
Mikor v.mi nem megy, és nem értem miért, akkor én is megállok, rárugok egyet a kikapcs gombra, tolok egy jó bagót, aztán folytatom. :)) :C ;)

(#1316) Rusher válasza virkir (#1314) üzenetére


Rusher
őstag

A PL-t auton ezzel a beállítással 5-re rakja Sztem ezért történt ahogy ImI is írja...állítsd 10-re és úgy probálgasd. Egyébként az Everest-hez képest nézd meg mit mutat az LCD poster...nem mindig ugyanazt... ;)

(#1317) ImI87 válasza Rusher (#1316) üzenetére


ImI87
őstag

amúgy nem 5-re rakja, csak azt írja a mezőbe
asszem 13-ra teszi, hogy biztosan elinduljon.......

(#1318) virkir válasza ImI87 (#1315) üzenetére


virkir
veterán

Na a csendes éjben majd megint próbálkozok.
A memfesz az LCD szerint is 2.04, tehát az jó.
A kisebb gebasz már megszokott de ekkora még nem volt.
Ja és ennek örömére az Xp is dobott egy hátast még éjszaka, de hogy mitől mikor még a post-ig sem jutott a gép nemhogy a win betöltésig, szerencsére egy javítással visszajött.
AI Clock Twister-t indulásnak mire rakjam?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1319) ImI87 válasza virkir (#1318) üzenetére


ImI87
őstag

moderate-ra érdemes. ha 1:1-be próbáltam, semmilyen rammal sem ment strong-on.
ha nem szinkronban mennek, akkor működik a strong is, de kell adni plusz feszt rendesen. szerintem nem éri meg, mert 150-200 pont a különbség everestben, viszont kellhet +0,1V is. bár ez ramonként változhat....... :U

(#1320) Rusher válasza ImI87 (#1317) üzenetére


Rusher
őstag

Igen pontosan ahogy mondod, de ha ő ott nem állította át magasabb értékre hanem F10 és save akkor 5-ön marad és...... :K
Ja a moderate még jó felette több fesz kell és annyit sztem nem ér a dolog....nem hoz annyi többletet...

[ Szerkesztve ]

(#1321) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Van egy kis problémám, a lappal és/vagy a ramokkal, kérnék szépen szakértői tanácsokat! :R

Itt van egy betonstabil beállítás, jelenleg ezen használom a gépet:

Lap: Maximus II Formula :)
CPU: (E8500 E0, VID 1,2125V) 530*8=4240
Ram: (G.Skill 2*2GB 1066, 2,1V, TT series) 530*2=1060

ram beállítások: 5-5-5-15, 333 strap, 1:1, PL10, moderate, minden más disabled
feszek (biosban állított értékek): CPU: 1,256v - VTT: 1,206v (ebből lehet elég lenne kevesebb is, ezzel nem szórakoztam) - PLL: 1,50v - NB: 1,2445v - DDR: 2,06v - SB 1.1: 1,1v - SB 1.5: 1,5v
minden GTL ref. meg skew auton van, egyéb feature-ök minden disabled-en.

Ez így atomstabil, 3 óra prime blend hiba nélkül, és 20 körös Intel Burn Test szintén hiba nélkül lemegy. Az összes hőfok is rendben van, semmi sem melegszik túl, a táp röhögve visz mindent, szóval az összes esetlegesen gátoló tényező kizárva.

A gond az, hogy innen nem tudok tovább menni az FSB-vel, és ez a memória (vagy az én tudatlanságom) maitt van. Már 540 FSB-nél is hibáznak a ramok, pedig ugye csak 1080-on mennének. A fenti beállítás baráti feszekkel megy, ehhez képest mindent kipróbáltam jóval nagyobb feszekkel is (CPU: 1,3v - VTT: 1,26v - PLL: 1,52v - NB: 1,3v - DDR: 2,15v - ……….. és sehogy sem stabil prime blend alatt.

A proci rész bőven megy tovább, 4500-on is stabil a megfelelő feszekkel, small FFT teszt alatt sosincs hiba, mindig csak blend alatt, ezért gondolom, hogy a ramok miatt van az egész

Tudom, hogy a szinkron hajtás miatt a ramok jobban igénybe vannak véve, és ez a teljesítményen is látszik. De pont ezért szeretném szinkronban hajtani, és némi tuning sem ártana. 1080-nal már boldog lennék, de az 1100 lenne az igazi.

Szóval a kérdés: előfordulhat, hogy a ramok szinkronban egyszerűen nem képesek többre, vagy v.mi egyéb beállítás miatt nem stabilak 1060 felett??? :F
A a proci nem kérdés, a lap is képes többre, 2*1giga rammal simán ment 570FSB-n is, és viszonylag könnyen be lehetett lőni stabilra.

Ami még érdekesség, hogy már 3 féle 2*2 kit-et próbáltam, mindegyik 1066-os volt gyárilag, és szinkronban mindig ilyen 1080 körül tudtak menni stabilan, többet egyáltalán nem. Szóval már gyanús nekem, hagy v.mi én nem csinálok jól. :U Azt is tudom, hogy nagy tuningra nem való 2*2 giga, de a mindennapi használathoz kell a 4 giga ram.

Szóval akinek lenne v.mi hasznos tanácsa, vagy tapasztalata ilyen téren, az légyszives mondjon v.mit, mert eléggé el vagyok keseredve.
A lényeg, hogy 1 pontig kellemes, normál feszekkel megy a dolg, utána viszont az istennek se megy tovább............... :W :O

(#1322) virkir válasza ImI87 (#1321) üzenetére


virkir
veterán

Jó neked, hogy te idáig jutottál.
Nekem igaz, hogy a négyhengeres de az istennek se akar 420-as FSB-nél többet menni.
CPU: 1,1700v
VTT: 1,1000v
PLL: 1,5000v
NB: 1,1000v
minden más alapon
Ez így Primestabil, sőt ezt még bírja alacsonyabb fesszel is.
Viszont hiába emelem a proci feszt Win betöltésre ujraindul, annyit sikerült elérni ha emelem a VTT-t egy kicsit akkor ejutok az Xp betöltőcsíkig de utána kékhalál.
A ramoknak szvsz. kéne bírnia valahol a procibeállításoknál én cseszem el de nem igaz, hogy egy 9550-en ami megy 400-as fsb-n 1,14v-al csak ennyire lenne képes.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1323) ImI87 válasza virkir (#1322) üzenetére


ImI87
őstag

Te figyi! Nem azért, de minden amit írtál, az default alap fesz. :Y
Csodálkozol, hogy nem megy tovább? :DDD :U
Volt nekem is benne Q9550, és 475-ig jutottam vele....de ehhez adni kellett NB-nek, VTT-nek, és aprocinak is......... van alapfeszes tuning is, de akkor ne akarj nagy dolgokat elérni. :K

(#1324) keIdor válasza virkir (#1322) üzenetére


keIdor
titán

NB-nek adj 1,2V-ot és mennie kell.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1325) virkir


virkir
veterán

Na megyek próbálkozni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1326) virkir


virkir
veterán

Na mára elegem lett.
Az elmondásotok szerint menne a dolog de csak egy rammodullal.
Amint 2 van berakva 420fsb felett megáll a tudományom.
Hiába mennek a ramok aszinkron 960+-t szinkron a 2x2 giga meghal 840 környékén.
Merre tovább :F

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1327) ImI87 válasza virkir (#1326) üzenetére


ImI87
őstag

A ramoknak is feszt kell adni, PL szigorúan 10 legyen, és a Tr. booster moderate vagy light. Nem rosszak azok a ramok, menniük kell...... bár én is ezzel a szinkron hajtással szórakozok. :)

(#1328) ImI87 válasza ImI87 (#1321) üzenetére


ImI87
őstag

Ja, és még egy adalék:
A ramfesznek semmilyen hatása nincs 2,1V-tól 2,2V-ig (már megnéztem 2,2V-tal is), de akármilyen ramfeszt állítok be, ugyanúgy hibázik, a blend alatt kb 45-50 perc elteltétvel...
Szerintem ez is arra utal, hogy nem a ramokkal van a gond, hanem v.milyen más beállítással.

Az NB feszt meddig vihetem el biztonságosan, ami 24/7-re jó lesz? :F

(#1329) virkir válasza ImI87 (#1327) üzenetére


virkir
veterán

Hiába adtam 2.1+-t akkor sem ment PL10, Tr. booster moderate így van.
Fingom nincs mi lehet a baj, a ramoknak kéne menni gond nélkül 1000-et és mégis ha berakom a 2 modult lehal a gép előjön a ledek nem világítanak effekt.
Kiveszek 1 modult simán megy a beállított tuningon.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1330) ImI87 válasza virkir (#1329) üzenetére


ImI87
őstag

és kipróbáltad őket egyesével? lehet, hogy az egyik modul rossz...... :U

(#1331) subaruwrc válasza ImI87 (#1328) üzenetére


subaruwrc
félisten

45-50 perc?
túlmelegedés kizárva?

(#1332) virkir válasza ImI87 (#1330) üzenetére


virkir
veterán

Tök mindegy melyik modult veszem ki, 400/960-on blendstabil, dos-os memtestel hibátlanok ha együtt mennek csak akkor nem megy ha elkezdek szinkronban tuningolni.
Érthetetlen.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1333) ImI87 válasza subaruwrc (#1331) üzenetére


ImI87
őstag

ja ez 1000%
mindent hűtök, az ablakot is kinyitottam, 19 fokos szobában ülök pulcsiban. :)
meg nézem is az értékeket, és semmi sem meleg. ramok langyosak, proci 62-63 fokos, az nb meg 51 fok.

itt 530-nál van egy pont, ahonnan nem megy tovább a dolog. maga a ram miatt, vagy a lap nem tudja jobban kezelni őket, de erre már nem tudok rájönni mgamtól. mindent megnéztem normális határokon belül, és nincs több ötletem.

ezért nyafogok itt egyfolytában....... :O :B

(#1334) keIdor válasza ImI87 (#1328) üzenetére


keIdor
titán

Megfelelő hűtés esetén 1,4V NB, de maradjon 60°C alatt...

#1333: Nálam Wolfdale-vel ment a 600FSB is, pofon egyszerű tovább, itt kell játszadozni a Skew meg GTL beállításokkal, minden rendszer mást szeret, szóval nem tudom nálad mik kellenek, mert ki kéne tapaszalni, de útmutatót tudok mondani...
CPU Skew: Delay 300ps
NB Skew: Delay 300ps
CPU 0 GTL: +30mV
CPU 1 GTL: +20mV
CPU 2 GTL: +30mV
CPU 3 GTL: +20mV
NB GTL: +30mV
NB: 1,4V
VTT: 1,25V
Nálam így ment a legstabilabban.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1335) ImI87 válasza keIdor (#1334) üzenetére


ImI87
őstag

Na akkor lehet az NB lesz a kevés. Én nem mentem volna magamtól 1,3V fölé...... :B Így 1,3V-on terhelés alatt 52fok. (A megfelelő hűtésről gondoskodom majd, a gyári hűtés leszedhető részére felteszek egy HR-05 SLI/IFX bordát.)

A többi dolgot meg letsztelem. Először meg kell néznem, hogy a ramjaim mennyit mennek max szinkronban, mert az egyértelműen megadja a max FSB-t, és onnan úgysem tudok feljebb menni. Kéne vennem v.mi fullos 2*1 ramot kifejezetten tuningra, csakhát az luxus lenne, ha utána egy zsír tuningram csak úgy heverne a fiókban. :DDD Mert 24/7-re úgyis a 4giga kell.

Ismét köszönöm! :R ;)

(#1336) menalcas


menalcas
őstag

Hi all!
Valaki használta már ezt a lapot Q66al ?
Mert azt olvasom folyamatosan hogy így úgy tuning de mindenki új quaddal nyomja réginél miket kell beállitani hogy stabíl legyen :F
jah most látom keldor te is q66 al tolod tudnál 1 pár beállitást küldeni nekem pls :R

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1337) ImI87 válasza ImI87 (#1335) üzenetére


ImI87
őstag

Na kicsit haladtam, 560 FSB-nél stabil lett a lap, 2 óra prime blend, és 10 kör linpack is lemegy hiba nélkül. Ehhez NB-t emeltem 1,35-re, és VTT-t 1,27-re (ez muszáj volt, 1,26-nál még hibázott a linpack.)

Már csak az a kérdés, hogy miért hibázik még mindig a memtest? :F :W
A blend is teszteli a ramokat, a linpack is, de ez még mindig hibázik.......

Az is lehet, hogy leszarom és nem érdekel, csak nyugtasson meeg v.ki, hogy a stabil játékhoz meg minden máshoz elegendő biztosíték a prime meg a linpack stabilitása. :U

[ Szerkesztve ]

(#1338) virkir válasza ImI87 (#1337) üzenetére


virkir
veterán

Jó neked a wolfival az 560 nekem ma csak 460-ig sikerült eljutnom.
A proci az valami igen jó darab sikeredett mert a 460-at simán viszi 1,2v-al viszont a ramkezelés az szívat.
430-as FSb-ig megy aszinkron a memória 5:6-os beállítással ami 1000+ innen felfelé kezd már hibázni a blend.
Áttértem szinkronra viszont itt már a 450-es fsb -nél is hibáznak a ramok ami ugye csak 900-as ramsebesség az alábbi beállításokkal

CPU Level Up : Auto
Ai Overlock Tune : Manual
OC From CPU Level Up : Auto
Ration CMOS Setting : 8,5 (Q9550)
FSB Frequency : 450
CPU Clock Skew : Auto
NB Clock Skew : Auto
FSB Strap to North Bridge : 333 Mhz
DRAM Frequency : DDR” 901 Mhz
DRAM CLK Skew on Channel A1 :mind Auto
DRAM Timing Control : Manual
CAS# Latency : 5
DRAM RAS# to CAS# Delay : 5
DRAM RAS# Rrecharge : 5
DRAM RAS# Activate to Rrech : 15
RAS# to RAS# Dealay : Auto
Row Refresh cyce time : Auto
Write Refresh time : Auto
Read to Rrecharg time : Auto
Read to Write Dealay (S/D): Auto
Write to Read Dealay (S) : Auto
Write to Read Dealay (D) : Auto
Read to Read Dealay (S) : Auto
Read to Read Dealay (D) : Auto
Write to Write Dealay (S) : Auto
Write to Write Dealay (D) : Auto
Write to PRE Dealay : Auto
Read to PRE Dealay : Auto
PRE to PRE Dealay : Auto
ALL PRE to ACT Dealay : Auto
ALL PRE to PRE Dealay : Auto
DRAM Static Read Control : Disabled
DRAM READ Training : Disabled
MEM. OC Charge : Enabled
AI Clock Twister : Light
AI Transaction Booster : Manual
Common Performance Level : 12
Pull-in of CHA PH1 :mind Disabled
PCI Frequency : 100
******************** Please key in numbers directly *************************
CPU Voltage : 1,2
CPU PLL Voltage : 1,5
FSB Termination Voltage : 1,53
DRAM Voltage :2,157
North Bridge Voltage : 1,292
South Bridge 1.5 Voltage : 1,5
South Bridge 1.1 Voltage : 1,5
************************ Please select voltage directly **************************
CPU GTL Reference (0) : Auto
CPU GTL Reference (1) : Auto
CPU GTL Reference (2) : Auto
CPU GTL Reference (3) : Auto
NB GTL Reference : Auto
DDR2 ChA Reference Voltage : Auto
DDR2 ChB Reference Voltage : Auto
North Bridge DDR Reference : Auto

Mi a nyüves francért nem akar szinkronba menni a ram?
Ami még érdekes, hogy a kisérletezés után csak többszöri biosbizgerálásra akarta az eddigi betonstabil beállításaimat elfogadni.
Ja és a sok memhiba eredményeként az imént ghostoltam vissza a tegnapi xp-t :O

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1339) ImI87 válasza virkir (#1338) üzenetére


ImI87
őstag

"FSB Termination Voltage : 1,53" :Y :Y :Y Ezt azonnal vedd vissza, 1,2-1,25 környékére és 1,3 fölé ne menj !!! Ezzel simán el lehet cseszni egy procit, legalábbis ez az általános vélemény. Olyan 600 körüli FSB-hez szoktak 1,3-at adni.

"South Bridge 1.1 Voltage : 1,5" :Y :Y :Y Ezt is azonnal vedd vissza, és hozzá sem kell nyúlni, maradhat 1,1-en.

Ha tényleg megy a procid 1,2V-tal 460*8,5-öt, akkor az majdnem csoda lene. Ilyen legalábbis nem nagyon volt még itt a PH-n. Ez biztos, hogy stabil? Nem lehet, hogy egyszerűen emiatt instabil a dolog?

Azt vedd figyelembe, hogy szinkronba hajtva a ramokat jobban megterheli a lapot, mintha ugyanazon az órajelen mennének aszikron hajtással. Persze az FSB emelésével egy idő után már csak a szinkron hajtás működik.

Többi fesz jónak tűnik, de ezt a kettőt sűrgősen rakd vissza normálhatárokon belülre. Nem tudom mi van ezekkel a ramokkal, nekem is G.Skill van, de nem vagyok kibékülve velük.
A leírt adatok alapján simán menniük kéne, és mivel 1000 a gyári értékük, menniük is kéne simán 1000-ig, főleg ilyen light-os beállítással. Amúgy a quad maitt felejtős az 500 FSB, de egy 460-470 teljesenreális lenne, normál feszekkel is.

(#1340) virkir válasza ImI87 (#1339) üzenetére


virkir
veterán

FSB Termination Voltage
South Bridge 1.1 Voltage
Természetesen ezeket csak elgépeltem a helyes értékek 1,153 és 1,1.
Szerintem nem a proci kavar be mert a ramok szinkronba már 420fsb felett is gyengélkednek viszont a rendszer simán feláll blendstabilra 1,15V cpu fesszel 420.ig aszinkron.
Ha hétvégén ha lesz türelmem próbálgatok egy kicsit továbblépni addig is várom az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1341) subaruwrc válasza ImI87 (#1339) üzenetére


subaruwrc
félisten

460*8.5? na majd meglátjuk van e csodaprocim ;]

(#1342) menalcas válasza keIdor (#1334) üzenetére


menalcas
őstag

Keldor papa : légyszi dobnál valami full leírást hogy miket kell q66nál belőni hogy baba legyen :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1343) ImI87 válasza subaruwrc (#1341) üzenetére


ImI87
őstag

Ez egy Q9550, ne felejtsd el! :Y Egy C2D-től ez alapkövetelmény :DDD

virkir: ja jó, akkor rendben :) kicsit beszartam, hogy ennyi VTT-t kap..... :W

[ Szerkesztve ]

(#1344) ImI87


ImI87
őstag

Na nekem elegem lett a magas FSB-témából........ :W
530 fölött bekattan a lap, és annyira kell feszt adni, hogy egyszerűen nem éri meg az a pár MHz ramsebesség.

Este sikerült stabilizálni 560-on, (Thanks for Keldor :R) prime blend és linpack is hibátlanul megy, de nézzétek a feszeket összehasonlításként. (Procit nem írom, mert az vissza volt véve.....)

530 FSB-hez (ramok 1060-on)________ 560 FSB-hez (ramok 1120-on)
VTT: 1,18V_______________________ VTT: 1,26V
NB: 1,24V________________________ NB 1,33V
DRAM: 2,06V_____________________ DRAM: 2,2V

30 FSB, és ilyen óriási különbségek vannak. Nekem ennyit nem ér a ramtuning, ígyis szépen teljesítenek szinkronban. :K Úgyhogy marad 530-on 24/7-re, nem baszok el több órát tesztelésre. :(( Inkább foglalkozok a procival, annak van eredménye, és sokkal hálásabb meló. :))

Kis plusz infó, hogy a CPU meg NB Skew-t ha változtattam Auto-ról, akkor már postolás alatt fagyás volt.....

(#1345) Rusher válasza ImI87 (#1344) üzenetére


Rusher
őstag

Nálam szerencsére ennél sokkal kevesebb is elég mindenből nem értem nálad miért kell ennyi 560-nál....[link].
Persze mondjuk nem éri meg azt a plusz feszt ha annyi kell neki.... :K
Az NB Clock Skew 550FSB-től segíthet a stabilitáson legalább is ezt vettem észre(100-300 között), viszont érdekes tényleg, hogy alatta ha pl. Normal-ra van állítva már nem is indul...mondjuk úgy, hogy a Normal beállítást nem nagyon szereti. :)

(#1346) ImI87 válasza Rusher (#1345) üzenetére


ImI87
őstag

Úram Isten! :Y Ez hogy létezik? :F
Valami ES P45 chip van a lapodon vagy mi? :)
Neked nincs v.mi ötleted, hogy mit felejthettem el? Vagy v.mi titkos opció, ami megkönnyíri az életet 530 felett? :)

Az lehet, hogy a 2*2 giga ram miatt van ez az egész, és emiatt szenved a lap?

(#1347) subaruwrc válasza ImI87 (#1344) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát nemtom lehet az X48-ból indulok ki de én semmi borzalmasat nem látok...
nekem pl 550fsb-hez elég 1.43v az nb-nek 560-hoz meg kell 1.49v. neked 30fsb-hez kell +0.09v nekem meg 10 hez 0.06. én használnám úgy ha 560 a cél de te tudod.

(#1348) Rusher válasza ImI87 (#1346) üzenetére


Rusher
őstag

Lehet, hogy a 2*2gb ram miatt van......de várjál ezen a képen nekem csak 2x1gb ram van benne (ha jól emlékszem) az nem is jutott eszembe :B ....valszeg több kell neki, de holnap megnézem ugyanezen beállítások mellett csak 4x1gb felállásban mi a helyzet és megírom. ;)

(#1349) ImI87 válasza Rusher (#1348) üzenetére


ImI87
őstag

Azt megköszönném, lehet adna v.mi támpontot. :R

De az is lehet, hogy sikerül beszereznem 4*1 giga régi jóöreg Crucial Ballistix-et. Na azokkal nincs gond, szépen szaladnak 1200-on is. :))

(#1350) SzlobiG válasza ImI87 (#1346) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szvsz a 2X2giga miatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.