Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Rusher válasza gametofiton (#1450) üzenetére


Rusher
őstag

Abból a szempontból nem mind1, hogy a magasabb FSB-vel jobb memória teljesítményt lehet elérni ergo gyorsabb, de ez játékban nem nagyon jön ki egyéb alkalmazásokban viszont igen....sztem a 8x500 egy elég ideális beállítás mind órajel, mind memóriahasználat szempontjából.....én azt ajánlom. ;)

(#1452) Rusher


Rusher
őstag

Maximus II Formula BIOS 1702

1. Add "Intel(R) C-STATE tech" item
2. Revise CPU Speed when "Ai Overclock Tuner" is "Auto"

(#1453) Joachim21


Joachim21
senior tag

Üdv a Fórumozóknak!

Egy memóriáról lenne kérdése, nevezetesen, a:
KINGSTON hyper x KHX8500AD2K2/4G 4gb kit (2gb x 2) match pair pc28500 1066mhz -es csomagjáról.

Kompatibilis ez a memória a maximus 2 formulával?
Nemrégen adtatok egy linket, ahol elméletileg fel vannak tüntetve a kompatibilis memóriaegységek, de azok között nincs, ugynakkor itt is írtak sokan olyan modulokról amik nincsenek a listán, mégis használjátok őket.
Ilyet használ vki???

Előre is köszi az infókat!!!

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1454) viktor82 válasza Rusher (#1452) üzenetére


viktor82
őstag

Nem tudom,hogy csak nekem ,de ezzel az új biossal a szorzót nem tudom állitani a biosban! :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1455) ImI87 válasza Rusher (#1452) üzenetére


ImI87
őstag

Látom mostanában nagyon ügyködnek a fiúk....... Egymást érik az új bios-ok, remélem jók is. :U Szerencs, hogy továbbra is foglalkoznak a "régi, elavult" lapokkal. :)

(#1456) Joachim21 válasza ImI87 (#1455) üzenetére


Joachim21
senior tag

Ez a BIOSfrissítés elég kockázatos, legalábbis az ASUS maga hívja fel a figyelmed letöltésnél, hogy csak akkor frissíts, ha feltétlen szükséges, mert vmi nem működik a lapoddal rendesen!

Bár tegyük hozzá, h én is frissítettem már, és a segédprogram amit mellékeltek gond nélkül levezényelte.

BIOS helyett, inkább az előző kérdésemre írjon vki, hogy jó-e az a memória vagy sem!!! :R

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1457) Rusher válasza Joachim21 (#1456) üzenetére


Rusher
őstag

Én a helyedben kihagynám azt a Kingston-t....nem nagyon jönnek ki egymással...úgy általában az Asus-al. Korábban akárhány Asus lapom volt minden topikban azt olvastam, hogy aki ilyet vett nagyon sok gondja volt vele és cseréltek....van egy csomó jó ram amit nagyon szeretnek az Asus lapok(általában) pl. ha mindenáron 1200-ast szeretnél én inkább az OCZ Reaper-el próbálkoznék, emelett Crucial, Team, G.Skill, Micron szvsz... :K
Semmi para nincs a biosfrissítéssel és még egyszerűbben meg lehet csinálni biosból....nyilván kiírják, hogy csak saját felelősségre stb....nem akarják vállalni a felelősséget ;)

ImI87 Eddig nálam mindegyik bios stabil volt úgyhogy ezt is fel fogom tenni, mert miért ne aztán ha lesz végre valamikor időm akkor megizzassztom a cuccot és kiderül tényleg jól dolgoztak-e a fiúk.. ;] :)

viktor82 Mármint a 1702 vel nem tudod állítani? Azt még nem raktam fel....holnap felrakom és megnézem :K

[ Szerkesztve ]

(#1458) gti16v


gti16v
őstag

hell

P5E alaplapom van,egy havernak Maximus II,nekem adta a hozzá tartozó X-fi hangkártyát...de a neten,nem találok,hozzá drivert....ez hogy lehet,valaki dobna nekem egy linket?

köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1459) Rusher válasza gti16v (#1458) üzenetére


Rusher
őstag

Az Asus oldaláról le tudod tölteni a drivert hozzá [link] :K

(#1460) viktor82 válasza Rusher (#1457) üzenetére


viktor82
őstag

igen,de fix szorzót nem tudok állitani,hiába teszem 9-es szorzóra a biosban a win alatt mindenképp 9,5-en indul! :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1461) gti16v válasza Rusher (#1459) üzenetére


gti16v
őstag

igen,itt már jártam,de nem találtam....

a Maximus II formula alplaphoz,csak ezt az audio drivert ajánja fel:
SoundMAX Audio Driver v5.10.1.6480/v5.10.2.6480 for Windows XP/64bit XP

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1462) gti16v


gti16v
őstag

kép

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1463) Joachim21 válasza Rusher (#1457) üzenetére


Joachim21
senior tag

Rusher: Köszönöm szépen!

Nem szeretnék mindenáron 1200ast, csak gondoltam a gyorsabb jobb!

Valahol azt olvastam, h a játékok nem nagyon használják ki a 800asnál gyorsabb memóriákat, nemtudom ebből mennyi igaz!

Nemrég vettem a gépet, és most még annyit akarok rajta fejleszteni, h legyen 8GB memóriám, meg 1TB tárhelyem, aztán nem szeretnék hozzányúlni jó ideig!

Köszi még1x a segítséget!

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1464) Rusher válasza gti16v (#1461) üzenetére


Rusher
őstag

Az ahhoz a hangkártyához való ugyanis csak a szoftver amit adnak hozzá az X-Fi a chip rajta Soundmax ADI AD2000B. ;) Én nem tettem még bele azt a kártyát, mert van másik, de az X-Fi szoftver amit adnak hozzá az sztem nincs letölthető formátumban azt kérd el a haverodtól vagy lehet, hogy ez tartalmazza azt is...próbáld ki....végül is azt kéne megnézni, hogy mennyit számít az X-Fi szoftver hangban....elképzelhető, hogy valamit számít, de ezzel a driverrel menni fog sztem a hangkártya....:K

viktor82 Mindjárt felrakom és megnézem nálam mi a helyzet.

Joachim21 Sztem ha veszel egy jobbfajta 1066-os tuningramot általában simán viszik az 1200-at is...hát a játékoknál nem feltétlen a ramsebesség fogja befolyásolni az FPS számokat, de a gépnek viszont jó teljesítményt ad minden tekintetben...igaz ahhoz már 1000Mhz is bőven elég sztem ;) Mihez használsz majd 8GB?

[ Szerkesztve ]

(#1465) gti16v válasza Rusher (#1464) üzenetére


gti16v
őstag

ok,köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1466) Rusher válasza viktor82 (#1460) üzenetére


Rusher
őstag

Na megnéztem tényleg nem reagál a szorzó állításra...bármire állítom mindig a default szorzóval indul....hát ez van...szóval akkor BIOS 1802 pár nap kérdése. :)

gti16v Próbáld ki menni fog az.... ;)

(#1467) gti16v válasza Rusher (#1466) üzenetére


gti16v
őstag

hell sajnos nem megy azzal a driverel

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1468) Rusher válasza gti16v (#1467) üzenetére


Rusher
őstag

Hmm...nem értem pedig az ahhoz való driver....sikerült feltelepíteni vagy nem is engedte...vagy feltelepült csak nem működik?
Várjunk...lehet az a probléma, hogy az alaplapod biosában ha Enabled-re állítod az audió-t akkor nem a kártyát kezeli hanem az alaplapi integráltat...próbéld meg kapcsold azt ki és úgy telepítsd fel :K

(#1469) gti16v válasza Rusher (#1468) üzenetére


gti16v
őstag

nem engedi feltelepíteni,nem alaplapi hang kártyám van,hanem ahhoz adták,ugyan olyan csatolójú....supremefx II ezt adták,ezt akartam arra kicserélni amit a maximus II -höz adtak supremeFX X-fi-t...na ez nem egy azzal a driverrel amit az asusról ,töltöttem le....de azzal sem,amit a srác a gyári lemezről átküldött.....

még ezek ismeretében,szerinted a biosban a hiba?

köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1470) Rusher válasza gti16v (#1469) üzenetére


Rusher
őstag

Hát nem tudom nincs ötletem...akkor ezekszerint valahogy úgy van megcsinálva az a kártya, hogy csak a saját alaplapjában működik ergo nem kompatibilis más alaplapokkal....:F Ha a saját maximus2 telepítőcd-ről sem települ fel akkor nem tudom...érdekes....nincs ötletem...esetleg próbálj meg biost frissíteni hátha....milyen beállítások vannak az onboard menüben az audioval kapcsolatban? Képet nem tudsz mutatni róla?

(#1471) gti16v válasza Rusher (#1470) üzenetére


gti16v
őstag

a hibajelenségről vagy a kártyákról?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1472) gti16v válasza gti16v (#1471) üzenetére


gti16v
őstag

vagy a biosról?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1473) viktor82 válasza Rusher (#1466) üzenetére


viktor82
őstag

Reménykedtem benne ,hogy nem csak nálam van ez a hiba,de az előző verzió sem működik 100%-an,annál meg mindig vissza veszi a szorzót akkor is ,ha kikapcsolom a C1e-t!csak a 1307-es működik tökéletesen!Várhatjuk az új bios hátha megoldja ezeket a hibákat! :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1474) viktor82 válasza Rusher (#1470) üzenetére


viktor82
őstag

Ilyen hiba nálam jelentkezett mikor az asus honlapjáról letöltöttem a drivert,visszatettem a régit a cd-ről és működik!De viszont más lapban mért nem megy arra nincs ötletem!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1475) Rusher válasza gti16v (#1472) üzenetére


Rusher
őstag

A bios-ra gondoltam az onboard devices menüben, hogy mit lehet állítani bár gondolom sok lehetőség nincs meg nagyjából ugyanaz mint a maximus2-ben.
Az is lehet még talán, hogy valahogy úgy van hardveresen kiépítve, hogy nem tudja kezelni az újabb audió chipet, mert a P5E-ben ADI AD1988B van a maximusban meg ADI AD2000B. Lehet ez a baj vele.....

viktor82 Nálam nem volt ilyen gond egyiknél sem csak most ennél van ez, hogy nem lehet a szorzót állítani...1802... :)

(#1476) gti16v válasza Rusher (#1475) üzenetére


gti16v
őstag

hát igen,nem sok állitási lehetőség..

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1477) Rusher válasza gti16v (#1476) üzenetére


Rusher
őstag

Itt gondolom a HD Audio mellett az AC '97 van még....úgy próbáltad? Bár az nem lenne jó sztem....és mit ír ki amikor telepíteni próbálod? Eszközkezelőben nincs véletelen még egy hangkártya vagy valami ami miatt nem akarja ezt megenni? Nem tudom...egyébként ami a P5E-hez van az nem jó vagy miért szeretnéd ezt? Nem hiszem, hogy olyan egetverő különbség van a kettő között... :)

[ Szerkesztve ]

(#1478) gti16v válasza Rusher (#1477) üzenetére


gti16v
őstag

már feladtam,szerintem,sem lenne,ingyen volt azt kész kiakartam használni...de most már ennyit nem ér az a pici külömbség(nem hinném,hogy fel ér egy igazi X-fi-vel....)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1479) virkir


virkir
veterán

Megoldódott, lefele jön a penről itthon is.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1480) Rusher válasza gti16v (#1478) üzenetére


Rusher
őstag

Persze, hogy nem ér fel, mert nem X-Fi hanem Soundmax...pl. a P5Q-lapokon(E, Deluxe, Premiumon) ugyan ilyen audió chip van integrálva mint ezen a kártyán csak annyi, hogy ez kompatibilis az X-Fi szoftverével....talán picit jobb lehet mint a saját szoftvere meg lehet 1-2 dolgot +ba beállítani ami "javíthatja" picit a hangminőséget.... ;)

(#1481) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Van egy ASUS Macimus II Formula lapom. Kicseréltem benne a processzort egy Q6600-ról E8400-ra. Előbbin gyári hűtő volt, utóbbira egy Scythe Mugen-t tettem, 12 centis ventilátorral. Mindkettő CPU teljesen alapon ment/megy. Most jön az érdekes (és sajnálatos rész):

A Q6600-nál is csinált néha olyat (nyáron), hogy levágta a gépet, s újraindulásnál "NB Overheat" felirat fogadott - az E8600-nál ugyanez kb. negyed óra után előjött, pedig a gépet nem is terheltem. A BIOS 80 fok fölötti hőmérsékletet ír az NB-re, oszlopventilátorral fújatva ez lemegy kb. 75-re. A borda még csak nem is langyos.

Kérdés, hogy ez BIOS hiba-e, s tiltható a hőmérsékletfigyelés, avagy tényleg baj an az alaplappal, s át kell pasztázni az egészet? Ha át kell, akkor megcsinálom, de ha biztosan hiba, akkor nem szedném szét emiatt a gépet...

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1482) Tody56 válasza #72042496 (#1481) üzenetére


Tody56
aktív tag

Ha még nem vetted le a rugókat a csavarról az nb körül, akkor próbáld meg azt hogy lépj be a HW monitorba és menet közzben finoman kezd nyomni a bordát rá a lapra. Szerintem nem ér hozzá a borda és azért nem meleg a hűtés.
Hírtelen hűlni fog.
Ha ez bejon, már pedig befog, vedd ki a lapot és az nb körüli 2 csavart hajtsd ki és a rugókat cseréld ki normál alátétekre, hogy fixen meg tud húzni. Az lenne a tuti, ha átpasztáznád elötte, de már ez is sokat segítene.

Ezek után már csak reménykedj, hogy nem lett még semmi baja a lapnak :DDD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1483) #72042496 válasza Tody56 (#1482) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm a tippet, kipróbáltam! Így 72 fokról elég hamar lement 64-re, biztosan ez a gond. Csak azt furcsállom, hogy se Everest, se más program soha nem jelzett magas hőmérsékletet. :(

Holnap akkor szerelés! Ha már kiszedem a lapot, nem sajnálom az időt az átpasztázáshoz, egyúttal azt is megejtem. De hogy ezt miért nem tudták gyárilag normálisan megcsinálni, eszem sincs... ill. hogy a Quad alatt miért ment a nyári pár alkalmat leszámítva reccenéstelenül.

Baja csak nem lett, elvégre ezért építik bele a védelmet, hogy ne legyen gondja. Mondjuk van rá garancia, de ezt a hercehurcát inkább kihagynám. :)

(#1484) ImI87 válasza #72042496 (#1483) üzenetére


ImI87
őstag

Akkor elvileg tudsz mindent a művelethez.......

Fasza ez a lap, de aki tuningolni akar, vagy csak hűvösen szeretné használni, annak elengedhetetlen a gyári hiányosságokat sajátkezűleg pótolni. :K

Ha megvan csinálva rendesen a rögzítés meg a pasztázás, akkor viszont mindenféle külön bordák nélkül is elég jó hatásfokú a hűtőrendszer. Szerencsére a tervezésnél (tuninglaphoz méltóan) nem a giccsre helyezték a hangsúlyt, hanem a jó hűtésre, csak sajnos az összeszerelés minősége nem sikerült túl jól........:(

És ezzel megint csak az a bajom, hogy (egykoron) drága és felsőkategóriás lapoknál (meg más alkatrészeknél is) miért a legolcsóbb, filléres dolgokon kell spórolni? :F :W Vagy a szalag mellett álló csingcsángcsung-nak miért nem tanítják meg, hogy hogyan kell rendesen rányomni egy pöttynyi pasztát, aztán meg ráhúzni rendesen pár csavart ??? :((( ;]

(#1485) keIdor válasza ImI87 (#1484) üzenetére


keIdor
titán

ASUS főleg Kínában gyárt, és ott ugye elég rossz a munkamorál. Senki se foglalkozik ilyenekkel. Egyébként Gigabyte-ot főleg Taiwan-ban gyártanak tudtommal és sokkal igényesebb is a munka.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1486) #72042496 válasza ImI87 (#1484) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, átpasztáztam. Hát, láttam már gány munkát, de ez... :Y

Ahogy írtátok, alig volt rajta paszta, az is valami száraz vacak. Ahogy kell, ezt leszedtem, s szép egyenletesen bekentem az NB-t és az SB-t pasztával, az NB alá még alátéteket is tettem, s jól meghúztam a csavarokat.

Viszont nem vagyok nyugodt! Kb. 5 perc alatt 45 fokra melegedett a BIOS szerint az NB, pedig semmit sem csináltam, sőt, még az oldallapot sem tettem vissza! Meddig mehet ez el IDLE állapotban, minden automatikus beállításon egy Wolfdale processzorral?

szerk.:
Megnéztem, az NB 46 fok, az SB pedig 52. Ez normális? Bocsánat, ha nagyon alapvetőt kérdezek, de eddig nem kerültem szembe hasonlókkal. Ha normális munkát végez az ASUS, akkor most sem kellene emiatt izgulnom! :((

[ Szerkesztve ]

(#1487) #72042496 válasza #72042496 (#1486) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már 48 fok az NB, az SB pedig maradt 52. Viszont érzem a bordán, hogy nem szobahőmérsékletű, tényleg langyos. Ez megynyugtató, a hőfokról viszont nem tudom, normális-e. Remélem rendben lesz a lap.

Everest szerint 42 fokos az MB hőmérséklete.

(#1488) keIdor válasza #72042496 (#1487) üzenetére


keIdor
titán

Nálam is ilyen hőmérsékletek vannak, és nem csak ennél a P45 lapnál, legyél nyugodt. ;)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1489) Rusher válasza keIdor (#1488) üzenetére


Rusher
őstag

Nálam NB 36°C, SB 38°C hosszabb terhelés után 42/45 szokott lenni kb....egy 80mm-es venti van felette félig a ramokra félig a a bordára fújja a levegőt...gyakorlatilag jég hideg szokott lenni :K

(#1490) #72042496 válasza keIdor (#1488) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csakhogy már felment 57 fokra - amióta írtam a postot nem állítottam le a gépet - úgy néz ki, ennyire állt be. Ez már 4,0 GHz-re vonatkozik (E8600), ill. még amit nem említettem, hogy van mellette 8 GB RAM is. Gondolom ez is csak csingálja a vezérlőt! :)
A CPU 1,25 (alapfeszültség), a RAM 1,9, az NB pedig 1,1+ (pontosan nem tudom mennyit, néhány lépcsőt emeltem az alap értéken) Voltot kap.

Akkor úgy látszik nem kell izgulnom, s jövő héten végre adhatok a szájának? ;] :DDD

Rusher:

Ez viszont szép hőmérséklet! Ennyit jelentene a direkt hűtés? Nálam nincs felette ventilátor, viszont a CPU hűtő megmozgatja a levegőt. Hmm... ha lesz kedvem, kipróbálom a szobaventilátorhoz mit szól a lap. :)

[ Szerkesztve ]

(#1491) keIdor válasza Rusher (#1489) üzenetére


keIdor
titán

Everest
Nálam ilyen venti nélkül. Tehetnék rá, csak fontosabb a csend.

Balika911: Nálam most mint láthatod 44°C Idle 1,25V-on.
8GB terheli rendesen, viszont tényleg magas hőmérsékleteid vannak. Nekem gyárilag se ment nagyon 55°C fölé Load... :F most MX-2 van rajta. Te milyet használsz?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1492) #72042496 válasza keIdor (#1491) üzenetére


#72042496
törölt tag

Alapból én is MX-2-t, de sajnos elfogyott, így kénytelen voltam azzal a pasztával bekenni, amit a Scythe hűtőkhoz adnak kis tasakban - ez volt itthon. Ekkora különbségre nem számítottam, aztán ki tudja... majd ha lesz MX-2-m, s kedvem, átkenem, aztán meglátjuk mi lesz az eredmény.

Esetleg - ami gyorsan megy - majd megnézem, két modullal meddig megy fel.

[ Szerkesztve ]

(#1493) keIdor válasza #72042496 (#1492) üzenetére


keIdor
titán

Az ilyen fehér? Nekem volt rajta ilyen fehér és legalább +8°C-al rosszabb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1494) #72042496 válasza keIdor (#1493) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szürke színű. Viszont ettől függetlenül azt hiszem, itt lesz a kutya elásva!

Nem mondom, most azért piszkálja a csőröm a magas hőmérséklet, de ha stabil marad terhelve is a rendszer és nem károsodik ettől, akkor egyelőre így hagyom, aztán majd ha lesz időm, kap egy nagygenerált! :)

(#1495) Rusher válasza keIdor (#1491) üzenetére


Rusher
őstag

Sztem nálad rendben vannak a hőfokok nem sok az....nálam a 4GB ram mellett nem kell ekkora fesz 1.14v-al elmegy és így vannak az alacsony hőfokok. Igazából inkább a memóriáknak szántam azt a ventit, de úgy van beállítva, hogy fúj a bordára is egy kicsit....nekem is fontos a csend ez a 8-as Noctua venti leszabályozva hangtalan mintha ott sem lenne.....ezért van ott (érted) :D

Balika911 Amikor vettem a lapot egyből leszedtem és átpasztáztam meg jól meghúztam a csavarokat elég jól sikerült, mert még a nyári nagy melegben is max 50-51C-ig ment fel terhelés alatt. Nálam is ilyen csontra beszáradt szürke valami volt rajta alig bírtam levakarni róla az SB-n pl. szinte alig volt valami...inkább úgy mondom, hogy gyak. nem volt. Én Noctua pasztát használok nálam az bizonyított ;)

(#1496) ImI87 válasza Rusher (#1495) üzenetére


ImI87
őstag

Látom te is komálod a Noctua cuccokat! :C
Nálam is csomó venti van, és sz.tem világbajnok darabok. :K Csak ne lenne ilyen fos színük. :W És adhatnának ki kék ledes ventiket, én akkor kabásból vennék egy raklappal..... :) :DDD

(#1497) Joachim21 válasza ImI87 (#1496) üzenetére


Joachim21
senior tag

Próbáltam lekövetni, hogy miről beszéltek, de nem mondanám, hogy tökéletesen képben vagyok! Az alaplap hűtésével van gond? És ha igen, akkor arra hogy raktok külön ventillátort, hogy a ramot, meg a bordákat hűtsétek??? [maximus 2esnél] :)) :))

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1498) ImI87 válasza Joachim21 (#1497) üzenetére


ImI87
őstag

Akkor olvasd ár párszor, nem olyan bonyolult...... ;]

A lényeg az, hogy a gyári paszta nagyon szar, és sok esetben szinte nincs is a chip-ek alatt. És a bordák nincsenek rendesen leszorítva. Ez v.kinél jobban előjön, v.kinél kevésbé. Ha nálad is túl magasak az NB és SB hőfokok (pl 55-60 fok vagy felette), akkor mindenképpen érdemes átpasztázni.

Ha ez meg van csinálva normálisan, akkor elég jól működik a robosztus hűtőszerkezet. Venti már csak komolyabb tuninghoz szükséges (ahol minden "sok" feszt kap), illetve speciális körülmények miatt. (pl nagy procihűtő, ami eltakarja teljesen az NB-t, vagy pl egy izzó VGA, ami szintén befűt a lapnak is.)

Memóriáknál ugyanez a szitu, ha jobban meg vannak tépve sok fesszel, é(s pláne ha négyen "szoroskodnak"), akkor nem árt azokat is aktívan hűteni.

Remélem érthető voltam. :U

Egyébként érdemes úgy kialakítani az egész ház hűtését, hogy szinte minden lényeges helyre jusson friss levegő, és legyen megfelelő légáramlat, ami el is tudja szállítani onnan a meleget. (Tehát nem eszetlenül telepakolni mindent ventivel, mert úgy csak káosz lesz.......) :K

(#1499) Rusher válasza ImI87 (#1496) üzenetére


Rusher
őstag

Sztem is az egyik ha nem a legjobb ventilátorokat gyártó cég...általában az LNA adapterrel már úgy működik, hogy se motorhang se szélzaj (csak nagyon pici szélzaj kb. 10 cm-ről). Nekem a procihűtőmben is az van egy 9cm-es. Nekem nincs bajom a színével sztem jól néz ki :K

Joachim21 arra hogy raktok külön ventillátort, hogy a ramot, meg a bordákat hűtsétek??? egyszerű rárakod állítva a videókártyára és kész is... :C

(#1500) Rusher válasza keIdor (#1491) üzenetére


Rusher
őstag

Csináltam egy képet nálam így néznek ki a hőfokok [link] :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.