Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) DroiDMester válasza virkir (#1899) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Esetleg próbáld feltenni a legújabb 2104. BIOS.t (most adták ki 2.napja) énis ma tettem fel, és pont memória problémákat javítottak benne :C

(#1902) eladohardver válasza DroiDMester (#1901) üzenetére


eladohardver
őstag

Wow! ezt te honnan tudod a weboldalukon meg nincs fenn

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1903) Rusher válasza eladohardver (#1902) üzenetére


Rusher
őstag

De fent van ott is direktlink :K

(#1904) eladohardver válasza Rusher (#1903) üzenetére


eladohardver
őstag

na ez vicc... kb negyed órája néztem::... akkómég csak 11 bios volt fent:D

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1905) DroiDMester válasza eladohardver (#1904) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pedig fenn volt én reggel 9.után szedtem le íme láthatod bár az időt nem de akkor volt! :D

(#1906) fgordon


fgordon
senior tag

Adj nekik több volt-ot, akkor menni fog, de tönkre fog menni hamarabb, ha szerencséd van, még gari előtt, már ha garanciális az amit vettél egyáltalán...

Esetleg vidd vissza, hogy nem mennek, és cseréltesd ki, lehetőleg más márkára, vagy amire garantálják, hogy működik :D

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1907) fgordon válasza Andreew77 (#1895) üzenetére


fgordon
senior tag

Helló!

Akkor mire van kötve a CPU hűtőd? Nincs az alaplapra a megadott helyre kötve? Miért? Ki rakta össze neked? Milyen a CPU hűtőd?

Kattintsál a hőfokra, és ki tudod kapcsolni, és akkor nem jelez többet.

Utalod vagy KP? ;] :K :C

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1908) Rusher válasza fgordon (#1907) üzenetére


Rusher
őstag

Gondolom a CPU Fan-ra.....nem azt kérdezte...olvasd el még1x mit kérdezett....:)

(#1909) fgordon válasza eladohardver (#1891) üzenetére


fgordon
senior tag

Nekem ez van:

General
Memory type DDR2
Module format Regular UDIMM
Manufacturer (ID) Kingmax Semiconductor (7F7F7F2500000000)
Size 2048 MBytes
Max bandwidth PC2-8900 (555 MHz)
Part number KLEE88F-B8KU6

Attributes
Number of banks 2
Data width 64 bits
Correction None
Nominal Voltage 1.80 Volts
EPP yes (1 profiles)
XMP no

Timings table
Frequency (MHz) 333 400 555
CAS# 4.0 5.0 6.0
RAS# to CAS# delay 4 5 7
RAS# Precharge 4 5 7
TRAS 15 18 25
TRC 19 23 32

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1910) fgordon válasza Rusher (#1908) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem te nem érted... te hogy értelmezed?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1911) DroiDMester válasza eladohardver (#1891) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem van belőle Kingmax KLED48F-A8KI5 és nem viszik az 1200.at olyan 1125.öt mennek (ahol a prime95.is stabil) de már oda is 2,35.V kell nekik! :K

(#1912) eladohardver válasza DroiDMester (#1911) üzenetére


eladohardver
őstag

ebben a lapban? m2f? ehh Kössz az info-t! Egyébként giga lapban 2.0v on viszi 1200 on... ud3 ban v mianeve

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1913) Rusher válasza fgordon (#1910) üzenetére


Rusher
őstag

Miért Te látsz valahol cpu-ra vontakozó kérdést?
Asus maximus II formula alaplapom egyszercsak a bootnál ezeket írja ki
opt1 fan over temperature!!
opt2 fan over temperature!!
pwr fan over temperature!!

És nincs neki rákötve semmi...szerinted mi köze van ennek a cpu hűtőhöz? Akkor azt írná ki, hogy CPU Fan Fail vagy CPU overtemperature.....

(#1914) DroiDMester válasza eladohardver (#1912) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha Erre gondolsz? amit "pokol ura" fórumtársunk hirdet azok a ramok vagy valami extra turbós 10000.ből 1.széria ilyenre sikeredett lehet, vagy pedig valami átszerkesztett megbuhetált képek! amiket a hirdetésében látni! miért nem tett fel CPU-Z valid ot is a ramokról? mind csak Screenshot.ok vannak róla olyat énis csinálok neked akár 2000.MHz es kigmax okat is! én próbáltam ezeket a ramokat van belőle 2*2*1.gigám és ráadás nemis egy szériából valók de egyik pár sem megy 1200.at! pedig néztem egy pár lapban : Gigabyte P35.DS4 rev:2,0 , Asus : P5B , P5K Deluxe/WiFi-AP , P5Q-Deluxe , Maximus Formula-II , Rampage Formula , ennyi lapban próbáltam (nem igaz hogy a 6.lapból egyikbe se mennének) és mindben ott volt a vége 1120-1130.nál! és aztsem mondhatom hogy nem voltak hűtve a ramok mert olyan hidegek voltak működés közben mintha kinn lenne a gépből elötted az asztalon! és próbáltam kevés fesz el (1,9-2,0.V al) de néztem brutális (2,4-2,6.V al) is de semmi változás!

[ Szerkesztve ]

(#1915) eladohardver válasza DroiDMester (#1914) üzenetére


eladohardver
őstag

ya köszi! és jah lehetséges bármi... így könyebben +lehet válni a dolgoktól..?!

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1916) virkir válasza DroiDMester (#1900) üzenetére


virkir
veterán

A performance level 10-en van az Ai Clock Twister moderate.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1917) for3l válasza eladohardver (#1898) üzenetére


for3l
senior tag

igen, tesztelgetünk, tesztelgetünk, csak most a kétségbe esés kezd átmenni dühbe, ugyanis eddig legalább ez stabil volt:
1100mhz, cl5, pl10, moderate; vnb: 1,25v; vram: 2,17v - na most már ez is szarozik, plusz meg néztem 2x1 felállásban, ugynúgy csecs... próbálgattam játszani az nb-ddr reference-szel, de kb nem 5mp, hanem 1perc után dob el a prime... majd még hétvégén szarozok vele, megnézem vista64-gyel, elvégre 4gb ram, de nem hiszem, hogy lesz akármilyen változás.

csak ez annyira bosszantó, hogy egy félóra prime-ot kibiró beállitás 2nap múlva - egy kis másfajta beállitási próbálkozások után - újra bállitva 1 perc után hiba (prime95).. :F

ez a 3. pár memó, amit próbálok a lapban és nem lehet azt sem mondani, hogy nem kinlódtam egyikkel sem órákat... :O

(#1918) virkir válasza for3l (#1917) üzenetére


virkir
veterán

Sajnos ez nálam is előjött régebben.
Beállítottam egy laza 400 fsb-s tuningot amivel ment a gép hetekig majd gondoltam próbálkozok egy kicsit és utána az addigi betonstabil beállításokkal blendhiba kékhalál.
Vissza kellett vennem a tuningból.
A rammal szenvedést meg lásd feljebb.
A tököm már nagyon tele van ezzel a lappal.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1919) for3l válasza virkir (#1918) üzenetére


for3l
senior tag

most volt egy próbálkozásom 1200-on 5-6-6-18-ban ugyanolyan - hangsúlyozom: ugyanolyan - feszekkel, mint 1200 5-5-5-15-ben (úgy 1percig ment a prime), és igy még a win sem jött be :D

most próbálom visszalőni azt a "stabil" beállitást, ami volt eddig is, aztán majd még hétvégén szenvedek vele..

(#1920) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

nincs gond a lappal a Prociból viszont válogatós, nekem ment benne az E7300.as stabilan (8*500) 4.gigán Prime stabilan, mondhatni minden alap feszen volt! viszont mikor lecseréltem a procit egy E8500.re max Ezt sikerült stabilan és 1200.MHz rambeálítással elérni, 400.FSB felett akárhogy babráltam az E8500.al sehogy nem ment viszont tegnap vettem a fáratságot és másik gépemből kivettem a Q6600.ost és láss csodát Megy nemcsak 400.FSB.vel és prime is megy azóta is szépen még alacsonyabb feszek melett is mint ami kelett a Quad.nak a Rampage Formula lapban! szóval nem a lappal van gond csak egész egyszerűen rákellene jönni (nekem is) hogy PL:az E8xxx procikhoz milyen beállítások kellenek ma tettem fel az uj biost (2104) de lusta vagyok vissza cserélni a procit az E8500.ra! lehet ezzel már menne jobban! a másik hiába kérdezük meg egymást milyen procinak milyen beállitások jók mert én megkérdeztem imi kollégánkat hogy ő milyen értékeket álitott be az E8500. E0.procihoz 8,5*500.hoz nekem ugyan aza proci azokkal a beállitásokkal (ugyan aza bios verzió is) még a win boot képernyőig se ment! :Y

(#1921) eladohardver válasza DroiDMester (#1920) üzenetére


eladohardver
őstag

egen! furák ezek az anus lapok... rohadt kényesek a procikra 1 ébként... asus p5q3 deluxe wifi ap an ban előző procim max 400 mhz felette instabill akárhogy álítottam refeket...:( ebben a MIIF-ben 450 ig volt stabil.... EVGA 790i ultrában 550 ig nemkelett refekhez nyúlni, de kis piszkálással felette is stabil maradt... Cseréltem e8600 ra---> 8x533 fsb t tudtam vele stabilizálni 19 es biossal...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1922) DroiDMester válasza virkir (#1916) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a Twister.t mondtam Autóba tedd! :K

(#1923) virkir válasza DroiDMester (#1922) üzenetére


virkir
veterán

Ja azt talán elfelejtettem írni, próbáltam úgy is, hogy minden auton volt kivéve a feszek.
Úgy eljutottam a win betöltőképernyőig, amikor is a lap valami 754-re állította be a ramsebességet a post képernyő szerint.
Kéne valaki a közelemben akinek van 4x1Gb ramja hogy belepróbáljuk a lapomba mert ha más memóriával sem akar menni akkor szvsz hibás a lap.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1924) virkir


virkir
veterán

Egy kis kiegészítés.
Természetesen a legfrissebb bios van rajta.
Meg elég érdekes jelenségeket produkál.
Pl. 375fsb-ig a proci megy 1.1500 V-al vagy talán még kevesebbel is 400-at meg 1.2500-el sem hajlandó vinni.
Kicsit sokallom a droppját is az1.1500 terhelve leesik 1.36-ra bekapcsol load line-el.
Az a baj, hogy ezekre a hibákra hivatkozva nem cserélik gariban pedig pont a jó tuninglehetőség vesznek el ezek miatt. Így annyit ér ez a lap mint egy mezei 15k-s P43-as bár lehet abban jobban menne a tuning.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1925) eladohardver válasza virkir (#1924) üzenetére


eladohardver
őstag

vmi nemgyó ottan... refeket bekőne állítani... tán nézz egy e8xxx szériás procit hátha azzal jobb... egyébkét téneg lightosabb mint egy ud3 as lap quad procinál is sztem...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1926) DroiDMester válasza virkir (#1924) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát akkor a lapoddal tényleg valami bibi van nálam épp ellenkezőleg Droop.ol bios-ban 1,460 .at állitok be ami IBT alatt nem esik semmit épp ellenkezőleg IBT alatt vagy Prime alatt is 1,464.es értéken áll és megsem mozdul onnét! pedig én egy kicsit nagyobb Kraft igényű procit hajtok mint a 9550.esed! egy Q6600.ost 3600.ra felráncigálva! (9*450.) de elötte egy E7300.as procit toltam benne 8*500 4000.ren! szóval a lapoddal lesz a gond! :K

(#1927) eladohardver válasza DroiDMester (#1926) üzenetére


eladohardver
őstag

Ha bevan kapcsolva Load Line Calibration... akkor a megadott értéknél nagyobb voltot fog kapni a proci... ha kivan kapcsolva akkor a megadott értéknél kisebb feszt fog kapni terhelés alatt a proci...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1928) eladohardver


eladohardver
őstag

mi az amit eltolhatok?

7,5X550

Cpu clock skew: 300
nb clock skew: 300
Dram freq: 1100
Cpuvcore: 1,39375
pll:1,5
fsb term:1.312
dramv:1.93250
nb: 1.40475
sb1.5: 1.5
sb 1.1: 1.1

cpu gtl ref0: +30
cpu gtl ref2: +30
nb gtl: -60

load line calibration off
spectrumok off

cpu fülnél minden off

memória gyári fesze 1.9... proci: e8600 blend teszt ha jól emléxem olyan 5-6-8 óra után hibázik... mi nem gyó?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1929) kokoato


kokoato
aktív tag

Hali!

Maximus II Formula szereti a Geil-eket? Most vennék 2x2GB 1066-os Ultrát bele!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1930) DroiDMester válasza eladohardver (#1927) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tudom miaza LoadLine és eddig minden lapban bekapcsolt állapotban is terhelésnél valamivel a bios.ba beállított érték alatt volt PL: biosban 1,400 az terhelés alatt 1,396 (de ezis jó érték) most meg pont annyival van felette (mióta a 2104.es bios van a lapon) biosban 1,400 terhelés alatt 1,404. és ez így rendben is van!

én virkir. nek mondtam hogy ha annyit esik neki akkor a lapjával lehet gond bekapcsolt LoadLine-al aza +,- 0,004.es érték az teljesen normális!

(#1931) Rusher válasza eladohardver (#1928) üzenetére


Rusher
őstag

A Skew értékeket sztem ne állítsd ilyen magasra....vagy Auto-n vagy 100-200 nálam pl. 300-on el sem indul...sztem az NB Skew-al próbálkozz 100ps-el....a GTL-eket mi alapján állítottad be nem sok az egy kicsit?

#1927 Ez egészen így van sztem...miért adna többet?

kokoato 2x1gb felállásban volt a lapomban nem volt vele gond tuningolni is lehetett persze csak a ramhoz mérten....

Egyébként nem értem miért szídjátok a lapot....fsb-ben szépen megy, órajelben is, ramokkal sincs problémája ezt csak azért írom, mert az én lapomban 7 fajta ram volt és mindegyikkel működött rendesen+tuning is....mondjuk én másik procival nem próbáltam még alapot, de nem hiszem, hogy ilyen hibákba ütköznék, hogy 400FSB-n nem stabil meg ilyenek :F

[ Szerkesztve ]

(#1932) DroiDMester válasza eladohardver (#1928) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

5-6-8.óra Prime Stabilitás az már jó ha annyit kibír akkor azt te semmivel nem fogod kiakasztani! ha 2.órát kibír már akkorsem, egyébként úgylátom a Maximus-II.lap nem szereti a E8xxx procikat (elötte P5Q-Deluxe lapom volt de azse szereti) vagy legalábbis nagyon nehéz stabilra löni bennük! énis szenvedek benne egy E8500.el én még 8*450.re se birom prime stabilra állitani! és az FSB. a ludas mert 9,5*400.on megy megy bármeddig a prime de a proci meg megy sokkal többet mert a P5K Deluxe/WiFi-AP lapomban meg vidáman szaladgál 8*550.en! :W

(#1933) DroiDMester válasza Rusher (#1931) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen jól beszélsz a lap nagyon jó nekemis úgy ment mint az álom amég a E7300.as proci volt benne 8*500.on majdnem alap fesz.el ment benne a proci, jó lap csak valamiért válogatós az E8xxx és Q9xxx procikra! mióta az E8500.proci van benne benem tudom állítani! :F :F :F :W

(#1934) Rusher válasza DroiDMester (#1933) üzenetére


Rusher
őstag

Hát nem tudom mi lehet a probléma, de kétlem, hogy ne menne annyit mint egy P5K-ban...nekem is E8xxx procim van a lapban és mégis vígan megy benne magas fsb-n is [link][link][link][link]. :K

Ja igen és előtte nekem is P5Q Dlx lapom volt és abban is jól ment....[link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#1935) eladohardver válasza Rusher (#1931) üzenetére


eladohardver
őstag

az alapján hogy leteszteltem melyiknél bírja legtovább... nem hasraütöttem... köszi! fsb-ben szépen megy? akkó ménem tudom stabilra rakni 550-t? ez elég ratyiság így... köszi a képeket... mostmá látom miből állítok sokat... kár h nemhagytad tovább a teszteket....

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1936) DroiDMester válasza Rusher (#1934) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen de a te procid C0.ás, enyém meg E0.ás és ráadás nekem 8500.ös elvileg még jobban kéne menni mint a tiednek de mégse! menni megy még 4900.at is prime Small.teszt megy de amint Blend re teszem kivágja 5-10.másodperc után még 7*450.nél is! ezért vagyok ki teljesen! :O :O :W ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#1937) AirBooms válasza DroiDMester (#1936) üzenetére


AirBooms
addikt

NB kap elég feszt?

(#1938) DroiDMester válasza AirBooms (#1937) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen kap próbáltam már mindegyik fesz.értékkel variálni de sehogysem jó se kevéssel se sokkal se AUTÓN elötte az E7300.as procit 5.perc alatt stabilra löttem 8*500.ra!

(#1939) Rusher válasza eladohardver (#1935) üzenetére


Rusher
őstag

az alapján hogy leteszteltem melyiknél bírja legtovább... nem hasraütöttem... köszi! Várjál én komolyan kérdeztem, hogy miből számoltad ki...nem rossz szándékból...félreérted... Tovább? Megmondom őszintén utálom a prime-ot....én nem hagyom úgy a gépem ha nem vagyok otthon, ha viszont otthon vagyok és van éppen időm akkor nem szeretek a gép felett ülni órákat és unatkozni...minden tesztem és beállításom amit elértem használható hiába csak 1 órát ment a prime és pl. a magas órajeleken meg nem használom a gépet....meg 600FSB-n sem pedig lazán megy...nem is fogom, mert számomra felesleges...egy 4ghz-et tartok max. reálisnak 24/7 felette számomra nincs értelme többnek sőt 1.2v-al megy a 4Ghz stabilan minden alapfeszen(NB,FSB stb.) és még úgy sem használom. :N
Kis segítség a kiszámításhoz [link].

DroiDMester Hát igen elvileg....csak ez sajnos semmit nem jelent egy hardvernél....mondjuk az tényleg érdekes, hogy 7*450-en nem stabil....tuti, hogy be lehet azt stabilizálni valahogy...próbálkozz. ;)

for3l Milyen Mushkin az egyébként pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#1940) eladohardver válasza Rusher (#1939) üzenetére


eladohardver
őstag

Ugyanaz a fórum lapunk topicjában találsz egy viszonylag nagy hsz-t ha d ne keressem ki melyik az... levan írva hogy mettől meddig érdemes próbálkozni bizonyos voltoknál...:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1941) Rusher válasza eladohardver (#1940) üzenetére


Rusher
őstag

Én részemről elértem az eredményeket amiket akartam nagyjából ezen számítások alapján.....igazából bármekkora fesznél lehet állítani a GTL-eket, ha szükséges csak számolgatni kell és próbálgatni....semmi sem lehetetlen sztem... ;)

(#1942) tom_tol válasza Rusher (#1934) üzenetére


tom_tol
addikt

a te lapod egy igen jó példány :R sajnos nem általános akár Keldoré vagy Imié vagy az enyém sem ennyire jó (nyilván a chippek között is van difi nem csak a cpu-k eltérők) de azért jó kis lap

(#1943) virkir válasza tom_tol (#1942) üzenetére


virkir
veterán

Az enyém meg kimondottan rossz darab lásd a fenti hibákat.
A mai fejlemény, hogy kértem kölcsön 4x1 csx 800-as ramot amivel nagynehezen elindult de amikor a strap-hoz nyúltam rögtön megállt.
Amennyire emlékszem ha 400 strap-ra teszem akkor a memóriát vagy 750 köröül vagy 800 fölé lehet beállítani és a 750-es bellításokkal sem indult el.
Csak és kizárólag úgy volt hajlandó menni, hogy minden auto-n egyedül a feszek és a ram volt kézzel beállítva.
Megpróbáltam 3x1-es felállást na úgy sem volt hajlandó megmozdulni az 1066-os crucial-al.
Már csak az a kérdés ha gariba visszaküldöm ott hogyan tesztelnék, vagy mennyire számít hibának a magas dropp?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1944) Lacza_26 válasza tom_tol (#1942) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Vagy a Laczáé mert megvette Imitől :DD

(#1945) ImI87 válasza Lacza_26 (#1944) üzenetére


ImI87
őstag

:C El is felejtettem, gondolom láttad a lapon a mini bordákat az NB és a memók FET-ein, azokat rajtahagytam neked......... ;)

Húúú, mekkora lett itt a pörgés. :Y

Én azt aláírom, hogy v.melyik ramot nem szereti, vagy nem megy vele rendesen, de azt nem hiszem el, hogy a procit nem szereti. :N Főleg az E8xxx-eket. Nekem volt benne E6750, E8400 (C0), Q9550 (C0), E8500 (E0) és Q9650 (E0), mindegyik ment mint az állat. A quad-ok 470-480 FSB-vel, a duo-k meg 550-ig, normál feszeken !!!
Tehát változatos procik, értelemszerűen a régebbiek régebbi bios-okkal, és nekem nem volt soha gondom. Az utsó quad-ot nehéz volt belőnei, de 4200-on simán ment, kell ennél jobb? :F

Ezért nem értem, amikor priviben valaki olyat ír, hogy 400FSB-nél megállt a lap. Elhiszem persze, de ez tutira user error. Könyörgöm, 400FSB-t a legocskább noname butított lap is megy, ez pedig egy majdnem csúcslap a maga kategóriájában. :U

Nekem egyedül az nem tetszett a lapban, hogy 2x2 KIT-eket nem tudtam stabillá tenni 1100 felett, pedig 3 jó márkát is próbáltam, úgyhogy muszáj volt 4x1 felállást választani.

tom_tol-nak igaza van, vannak jobb és rosszabb lapok is. Rusher eredményei kimagaslóak, azokat ne vegyétek alapul. Több eseben amikkel ő prime satbil volt, nekem ugyanazokkal nem is postolt a lap. NB különösen kéri a feszt, adjatok neki nyugodtan 1,3V-ot, vagy akár kicsit többet is! :K Ez nem veszélyes, a hűtés komoly (esetleg érdemes újrapasztázni), tehát nem lehet baja.

Nem mondom, hogy egy übertuning lap, de hozzáértő kezekben nagyon szépen megy, és tele van minden minden földi jóval. 24/7-es tuningra maximálisan elegendő, sőt talán sok is.

Ez volt az első ROG lapom, de biztos nem az utolsó. ASUS ROG power! :DD :C

(#1946) tom_tol válasza virkir (#1943) üzenetére


tom_tol
addikt

azért ennyire nem lehet rossz
én most igy használom [link]
és 2*1Gb rammal megy 266strappon is (hahaha)
szvsz valamit még agyalhatnál
(mielött bárki kifogásolná a cpu feszt ez a proci megérdemli)

(#1947) Lacza_26 válasza ImI87 (#1945) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Láttam kis réztüsiket örültem nekik. Meg annak hogy te már átnyálaztad nekem nem kell.
Mivel kented be. Majd egyszer ha már nálam is megy 1-2 évet bekenem mégegyszer mx 2vel.

(#1948) virkir válasza tom_tol (#1946) üzenetére


virkir
veterán

Nem agyalok megpróbálom a garit, ha nem jön össze akkor marad a 2x2-es felállás.
Agyaltam már eleget, az nem igaz, hogy semmi tuning és behal a lap 4x1 crucialtól.
Valami biztos, hogy nem tökéletes a lapommal mert nekem átpasztázva meghúzva a hűtést az SB 50° alapon innen indul ha terhelem.
A ház meg elég szellős az nem lehet baj mivel a 4870 idle 40° most a húszon + fokos szobában.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1949) Rusher válasza tom_tol (#1942) üzenetére


Rusher
őstag

:R Rég láttalak errefelé :K Persze aláírom, hogy van külömbség....két egyforma nincs, de azért Te sem panaszkodhatsz megy a tiéd is rendesen...... :)

Lacza_26 Naa és, hogy muzsikálnak benne a császári ramok? :C

ImI87 Mondjuk ha így is van én nem sajnálom, hogy jó lapot fogtam ki...kedvezett a szerencse....jókor, jóhelyen :D Nem értem igazából én sem....az enyémben is volt 7 féle ram és mindegyik jól ment a maga módján...és olyan is nagyon ritkán van sztem, hogy 450FSB-t ne menjen stabilan egy wolf....olyat én még nem láttam.....ezek nem a lap hibái sztem..... :N Azt, hogy muzsikál az új technika megérte?

(#1950) for3l válasza Rusher (#1939) üzenetére


for3l
senior tag

ilyen (2x2) mushkin kit volt pontosan és 1080-on mentek 24/7-ben.

jelenleg a 4x1 micronnal még mindig ott tartok, hogy a mushkinokhoz képest sokkal több nb fesz kell nekik és 1100 fölé nem tudok menni stabilan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.